+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Šeimos atostogos Kosta Bravoje: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

kelionė į kosta bravą

Pavasario gale su vaiku keliavome į Ispaniją, kur praleidome puikias atostogas Kosta Bravoje. Nepaisant to, kad šiais metais tiek avialinijos, tiek agentūros, tiek viešbučiai kelia kainas į dar nematytas aukštumas, mes ir toliau sugebame keliauti itin pigiai. Šiais metais jau apsilankėme Izraelyje, kur bazinis kelionės paketas gavosi vos 139 eurai asmeniui, savaitgalį praleidome Stambule už 145 eurus, o Sicilijoje praleidome 5 dienas vos už 140 eurų.

Gegužės kelionę pradėjome skrydžiu iš Vilniaus į Barseloną, o iš ten išsinuomavę automobilį keliavome į Tora de Marą kurortą. Apsistojome GHT Sa Riera viešbutyje miesto centre, kurį ypač pamėgę vokiečiai ir prancūzai. Viešbutyje maistas buvo labai skanus, aplinka švari ir tvarkinga. Apgyvendinimo įstaigoje buvo baseinas ir dvi sūkurinės vonios.

Skrydžiams išleidome 210 eurų 3 asmenims, o apgyvendinimo įstaiga su pusryčiais ir vakarienėmis mums kainavo 420 eurų, todėl bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik 210 eurų vienam asmeniui. Kas galvoja, kad kelionės prabanga, turbūt nieko nėra girdėjęs apie holidayclub.lt. Mūsų komanda nuolat dirba tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų keliauti pigiau.

Šios atostogos buvo planuotos pasyvios, labiau prie baseino ar jūros, tačiau planai pasikeitė subjurus orui. Kadangi saulė nelepino, temperatūra irgi buvo tik vidutinė, teko griebtis plano B. Žinoma, labiausiai nusiminė mažasis mūsų keliautojas, kurio svajonė buvo džiaugtis saule ir baseinu.

Nors Tosa de Maro kurorte praleidome savaitę laiko, tačiau šiluma ir saule galėjome džiaugtis tik dvi dienas. Per savaitę aplankėme keletą įdomių vietų, todėl atostogos nebuvo sugadintos. Tosa de Maro kurortas puikiai tinka nemėgstantiems didelio šurmulio. Jame driekiasi nedidelė promenada, stovi pilis, gausu kavinių ir įvairių parduotuvėlių. Tosa de Maro tvirtovė, iškilusi ant kalvos, tikras kurorto pasididžiavimas. Tai viduramžių pastatų kompleksas, aptvertas gynybine siena su sargybos bokštais, kuris vis dar išlaikęs senąją struktūrą. Pilies istorija siekia XII – XIV a., kuomet tvirtovė buvo pastatyta kaip apsauga nuo priešų. Šiuo metu pilis yra nacionalinis – istorinis Ispanijos paminklas ir Tosa de Maro simbolis bei vienintelis Katalonijos pakrantėje tebeegzistuojantis įtvirtinto viduramžių miestelio pavyzdys.

Vos už kelių kilometrų nuo Tosa de Maro kurorto įsikūręs garsusis Loret de Maro kurortas, kurį mėgsta ir lietuviai. Didžiuliame kurorte šurmulys nuolatinis palydovas. Čia pilna kavinių, restoranų, vaikams įvairių pramogų, parduotuvėlių, kuriuose pramogauja tiek vietiniai, tiek turistai.

Loret de Maro turi ilgą paplūdimį, todėl vasarą jis būna perpildytas poilsiautojų. Garsiausia kurorto vieta yra Šv. Jono pilis, nuo kurios link Tosa de Maro vingiuoja 12 km žygio takas. Kadangi buvo mažai informacijos apie šį taką, nusprendėme patys jį išbandyti. Jo pradžia buvo daug žadanti, nes takas vingiavo palei pakrantę, o atsiveriantys vaizdai buvo gražūs. Deja, tuo mėgavomės labai trumpai, nes vėliau teko eiti per miestelius ir mišką, kur vaizdai buvo visiška priešingybė prieš tai matytiems. Ėjimas buvo varginantis, monotoniškas ir grožėtis nebuvo kuo. Taigi nerekomenduojame juo eiti, nebent tik dėl sportinio intereso arba tol, kol takas vingiuoja pakrante.

kelionė į kosta bravą
šeimos atostogos kosta bravoje
šeimos atostogos kosta bravoje
šeimos atostogos kosta bravoje
atostogos kosta bravoje

Kosta Bravos apylinkėse, Žironos provincijoje radome nuostabų viduramžių kaimelį Perataladą. Simboliška ar ne, tačiau jo pavadinimas reiškia „raižytas akmuo“. Kai kurias kaimo dalis juosia gynybinės sienos, taip pat stovi mūrinė pilis. Kadaise tai buvo vienas geriausiai įtvirtintų viduramžių kaimų Ispanijoje. Šiais laikais Peratalada laikomas vienu gražiausių Ispanijos kaimų. Jame driekiasi siaurų gatvelių ir saulėtų aikščių labirintas, panoramą puošia įvairūs bokštai. Kaimelio pilyje stovi du pagrindiniai bokštai, vienas iš jų ypač aukštas, o užlipus į jį prieš akis atsiveria nuostabi kaimelio panorama.

Netoli Peratalados kaimelio yra dar vienas puikus viduramžių siena apsuptas kaimelis Palsas, su vienu geriausių Ispanijos golfo aikštynų. Aplankėme ir jį, tačiau čia jau užtrukome trumpiau.

šeimos atostogos kosta bravoje
atostogos kosta bravoje
atostogos kosta bravoje
kelionė į kosta bravą

Dar viena mūsų aplankyta įspūdinga vieta – Montserato kalnas ir jame esantis vienuolynas. Tai švenčiausia vieta Ispanijoje, kuri gausiai lankoma turistų ir maldininkų. Taip pat Montserato vienuolynas laikomas norų išsipildymo vieta, nes tikima, kad nusilenkus čia esančiai garsiajai medinei Juodosios Madonos statulėlei, išsipildo didžiausi norai.

Įdomu tai, kad Montserato vienuolyne šiandien vis dar gyvena apie 80 vienuolių bendruomenė, kurie nuolat meldžiasi ir suteikia prieglobstį norintiems. Renesansinio stiliaus bazilikoje saugoma garsioji Juodosios Madonos statulėlė, kurios pamatyti atvyksta piligrimai iš viso pasaulio.

Bazilikoje nuo pirmadienio iki šeštadienio kasdien, 11:00 val. vyksta mišios, o 13:00 val. mišiose galima pamatyti ir išgirsti kaip gieda seniausias berniukų choras Europoje.

kelionė į kosta bravą
kelionė į kosta bravą

Pora dienų leidome sau pailsėti ir pasidžiaugti saule prie viešbučio baseino. Nors truputėlį džiaugsmo gavo ir mūsų mažasis keliautojas. Ne viskas buvo pagal planą, tačiau kartais maži pokyčiai duoda nuostabius atradimus.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Kosta Bravą, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

seventeen − three =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą