+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Atostogos Dubajuje su šeima: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

Atostogos Dubajuje su šeima

Pasaulyje siaučianti pandemija sugriovė daugumai keliautojų planus, tačiau noras keliauti niekur nedingo. Nusprendėme ir mes iškeisti šaltą lietuvišką žiemą į saulėtą ir blizgantį Dubajų. Paprastai nuskristi iki Jungtinių Arabų Emyratų galima už  100 – 150 eurų, tačiau šį kartą dėl koronaviruso pandemijos kelionė kainavo brangiau. Rinkomės vieną geriausių ir saugiausių pasaulio avialinijų Etihad Airways. Ši aviakompanija dažnai taiko įvairias nuolaidas, todėl, pasinaudoję viena iš jų, nusipirkome bilietus. Skrydžiai iš Rygos į abi puses asmeniui kainavo 290 eurų, į bilieto kainą buvo įskaičiuotas ne tik maitinimas, registruotas bagažas, bet ir koronaviruso draudimas bei nemokamas PGR testo tyrimas, išvykstant iš JAE. Įlipę į pagrindinį lėktuvą Frankfurte, buvome maloniai nustebinti aukščiausio lygio aptarnavimu, o didžiuliame lėktuve sėdejo tik apie 30 žmonių. Jautėmės lyg skrydis būtų vykdomas privačiu lėktuvu, todėl tos 6 valandos prabėgo labai greitai. Nors skridome ekonomine klase, tačiau turėjome galimybę pasižvalgyti ir po verslo klasę, nes stiuardesės paprašius, ji pati mielai pravedė ekskursiją.

Atvykę į Dubajų nustebome, kad čia visi gyvena laisvą ir pilnavertį gyvenimą, kai tuo tarpu Lietuvoje turime gyventi su daugybe apribojimų. Tam tikras taisykles turi ir Dubajus, kurių uoliai laikosi visi gyventojai. Viena iš jų – kaukių dėvėjimas tiek lauke, tiek patalpose, kurios laikosi 99 % žmonių. Taip pat įvairiose miesto vietose matomi įspėjantys ženklai laikytis saugaus atstumo, todėl visur gali jaustis visiškai saugus. Valdžia deda milžiniškas pastangas pandemijos suvaldymui ir tai yra puikus pavyzdys, kaip galima tvarkytis, nekenkiant verslams ir neribojant gyventojų gyvenimo. Nors daugelis teigia, kad Dubajus yra labai brangus miestas, tačiau mes drąsiai galime paneigti šiuos teiginius, nes jame svečiuojamės jau ne pirmą kartą.

1615142234954-min
1615132671128-min
1615132627244-min

Kadangi šios kelionės metu norėjome suderinti aktyvų poilsį su pasyviu, todėl pasirinkome du viešbučius skirtingose vietose. Novotel World Trade Centre Dubai buvo įsikūręs arčiau miesto centro, o Mercure Gold Hotel Al Mina Road Dubai arčiau jūros. Dubajuje turistų nebuvo labai daug, bet šurmulio užteko. Viešbučiai puikiai pasiruošę priimti turistus ir tai daro saugiai bei atsakingai. Aptarnavimas abiejuose viešbučiuose tik aukščiausio lygio, todėl tikrai rekomenduojame juos ir jums.

Įsikūrėme ir pradėjome dėliotis kelionės planą. Pirmas taškas, kurį nusprendėme aplankyti, buvo Dubajaus šviesų sodas, kuris nustebins ne tik mažuosius lankytojus, bet ir suaugusius. Didžiulis parkas pilnas dinozaurų, įvairių gyvūnų figūrų, raštų, kurie sutemus nušvinta įvairiausiomis spalvomis, skambant muzikai. Šviesų sode kelios valandos prabėgs akimirksniu.

Dubajaus šviesų sodas
Dubajaus šviesų sodas
Dubajaus šviesų sodas

Toliau keliavome pasižvalgyti po miestą, užsukome į Dubai Creek prieplauką, kur zuja abros (arabiški laiveliai), keldamos turistus ir vietinius kanalu į Deiros rajoną, kuriame įsikūręs ir didžiausias pasaulyje aukso turgus. Pasivaikščiojome Al Fahidi rajone, kuris primena pasaką „1000 ir viena naktis“. Tai vienas seniausių rajonų mieste, kuris turistus nukelia į tradicinį Dubajaus emyrato gyvenimo būdą prieš atrandant naftą. Čia senovinė architektūra slepia vietinius prekeivius, kurie siūlo įsigyti įvairiausių prekių. Ypatingai ir paslaptingai AL Fahidi atrodo naktį, kai pastatai yra apšviečiami, o gatves užlieja žmonių šurmulys. Al Fahidi rajone atradome ir iliuzijų muziejų, kuris tikrai patiks įvairaus amžiaus lankytojams. Jame galima išgyventi skirtingas vizualines, edukacines ir eksperimentines patirtis, muziejus supažindina ir su fizikos bei optikos mokslų dėsniais.

1615133245028-min
1615133246886-min
1615133242519-min

Kadangi keliavome su vaiku, todėl daugiau laiko skyrėme mažojo pramogoms, tam pasirinkome Legolendą ir Motiongate parką. Įdomu tai, kad Legolendo statyboms buvo panaudota net 60 milijonų Lego kaladėlių, iš kurių sukonstruotas sumažintas Dubajaus miesto modelis, įvairūs garsiausi viso pasaulio statiniai, gyvūnai ir kiti garsiausi pasaulio objektai. Čia radome daugybę pramogų ir atrakcionų vaikams, todėl pusdienis prabėgo greitai. Toliau pramogas tęsėme Motiongate parke, kuris vienija 3 garsiausias Holivudo kino studijas, sukūrusias tokius animacinius filmus kaip Šrekas, Monstrų viešbutis, Kung Fu Panda, Madagaskaras ir kitus. Parke veikia keletas adrenalino kupinų pasivažinėjimų, jame galima susipažinti su įvairiais filmukų personažais ir išbandyti įvairius atrakcionus. Mums pavyko nusipirkti vieną bilietą dviems parkams ir dar gavome nuolaidą. Per dieną spėjome aplankyti abu, nes lankytojų buvo nedaug, todėl neužtrukome prie įvairių atrakcionų. Atostogų piko metu tikrai nerekomenduojame pirkti dvigubo bilieto, nes per vieną dieną aplankyti du parkus bus sudėtinga, todėl išleisite pinigus veltui. Iš parkų išėjome pavargę, susijaudinę ir laimingi.

marina4
motion1
Dubajus legolendas

Kaip ir buvome suplanavę, keletą dienų skyrėme pasyviam poilsiui ir mėgavomės puikiu oru prie jūros. Dubajaus paplūdimiuose kaukių dėvėti nereikia, todėl pilnais plaučiais kvėpavome grynu oru ir džiaugėmės įdegiu. Kadangi mūsų pasirinktas viešbutis turėjo baseiną ant stogo, todėl išbandėme ir jį, kuris buvo tikras džiaugsmas mūsų mažajam keliautojui.

Įpusėjus atostogoms, toliau tęsėme pažintį su Dubajaus miestu. Aplankėme dar kartą Dubai molą – milžinišką prekybos centrą, kurį apeiti prireiktų visos dienos. Tai didžiausias ir prabangiausias prekybos centras pasaulyje, kuriame įsikūrę daugybė parduotuvių, restoranų, kavinių. Taip pat čia veikia akvariumas, teminis parkas, čiuožykla, veikia krioklys, ledo arena ir jame saugomi dinozauro griaučiai. Pasivaikščiojome po molą, sustojome prie fontano, akvariumo ir ilgai neužtrukę, patraukėme link Burdž Chalifos. Tai dar vienas Dubajaus stebuklas, kurio aukštis siekia net 829 metrus. Ši vieta mieste yra viena populiariausių tarp turistų, ypač vakare. Burdž Chalifą galima matyti net už 93 kilometrų. Taigi čia pasilikome iki sutemų, nes norėjome būtinai pasigrožėti šiuo įspūdingu statiniu, spindinčiu tamsoje.

1615133659439-min
1615133655056-min
1615133656957-min

Sekančią dieną praleidome pajūryje, o vakarop nusprendėme aplankyti Arabijos burę, kuris taip pat patenka tarp populiariausių Dubajaus lankytinų objektų. Tai vienas prabangiausių viešbučių pasaulyje, turintis net 7 žvaigždučių įvertinimą ir kurio aukštis siekia 321 metrą. Gražiausias vaizdas regimas sutemus, todėl ir mes pasinaudojome proga pasidaryti kelis kadrus su įspūdingu Arabijos burės vaizdu. Šalia burės įsikūręs Madina rajonėlis, kuris žavus tiek dienos metu, tiek vakare. Nuostabios architektūros pastatuose radome daugybę prekeivių, siūlančių įsigyti suvenyrų, drabužių, kilimų, indų ir kitų gražių dalykėlių. Čia taip pat įsikūrę keletas restoranėlių, kviečiančių paragauti gardžių vietinių patiekalų.

marina3
marina-min
marina2

Atostogų pabaigai pasilikome ekologišką Dubajaus safari parką, kurio plotas net 119 ha ir jame gyvena apie 3500 gyvūnų. Parkas padalintas į keletą zonų, tarp kurių Arabijos, Azijos, Afrikos ir „Explorer Village“ kaimai. Pati įdomiausia Safari parko atrakcija yra pasivažinėjimas po „Explorer Village“ ir Azijos kaimus. Išbandėme ir mes šią atrakciją, kuomet važiuodami atviru džipu, galėjome stebėti gyvūnus natūralioje aplinkoje. Puikiai praleidome pusdienį, kurio metu susipažinome su įvairiais gyvūnais, palesinome papūgėles ir su gera nuotaika grįžome į viešbutį.

1615142841006-min
1615142840274-min
1615142838623-min

Dubajus – naktinis miestas, kurio gatvės iki vėlyvų pietų būna pustuštės, neveikia kai kurios parduotuvės ar grožio salonai. Vakare miestas tarsi atgyja, atsidaro visos įstaigos, parduotuvės, gatvės prisipildo mašinų ir gyventojų. Dubajuje populiariausia transporto priemonė yra taksi, kurių čia važinėja daugybė, o ir kaina yra mažesnė nei Lietuvoje. Jeigu reikia važiuoti didelius atstumus, tuomet rekomenduojame rinktis metro, o trumpiems atstumams geriausiai tinka taksi, ypač jeigu kompaniją sudaro du ir daugiau asmenų. Įvairių parkų ir muziejų kainos tikrai nėra didelės, kai kur net mažesnės nei Lietuvoje.

Atostogos Dubajuje su šeima prabėgo labai greitai, mes šiame mieste praleidome 11 dienų ir 12 naktų. Viešbučiams išleidome 500 eurų, skrydžio bilietai kainavo 870 eurų. Iš viso šeimai kelionė kainavo 1370 eurų arba 456 eurai asmeniui. Visos kitos išlaidos jau pagal kiekvieno keliautojo poreikius. Dubajuje puikiai jausis tiek prabangą mėgstantys, tiek riboto biudžeto keliautojai.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Jungtinius Arabų Emyratus, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × 5 =

Copy link
Powered by Social Snap