+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kanados sostinė Otava

Otava Kanados sostinė

Otava – Kanados sostinė

Kanados sostinė Otava yra ketvirtas pagal dydį šalies miestas, kuris dažnai užgožiamas Monrealio ir Toronto. Miestas įsikūręs Otavos upės pietrytinėje dalyje, rytiniame Ontarijo provincijos krašte. Sostinėje kalbama dviem kalbomis – anglų ir prancūzų, kas jai suteikia išskirtinumą tarp kitų šalies miestų. Kanados sostinė turi puikiai išvystytą transporto sistemą, kuri apima geležinkelių tinklą, greitkelius, didelį dviratininkų ir pėsčiųjų takų tinklą. Taip pat mieste veikia tarptautinis oro uostas ir du regioniniai oro uostai. Otava turi stiprią mokslo ir švietimo sistemą, nes joje veikia valstybiniai ir privatūs universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos. Sostinėje rasite gražias žaliasias erdves, vis didėjančią restoranų pasiūlą, gerus viešbučius ir daugybę universalinių bei išmaniųjų parduotuvių. Otavoje organizuojami įvairūs festivaliai, iš kurių garsiausi yra „Winterlude“ – kasmetinė žiemos šventė, Kanados diena, vykstanti liepos 1 d. ir Kanados tulpių festivalis, kurio pradininkė buvo Nyderlandų karališkoji šeima. Kanados sostinė Otava siūlo miesto svečiams ir daugybę unikalių muziejų, Nacionalinę galeriją ir kitas kultūros įstaigas, padedančias geriau pažinti miestą ir šalį.

Otava lankytinos vietos

Otavos Parlamentas

Otavos Parlamentas

Viena nuostabiausių Kanados sostinės vietų – Parlamentas, kuris įsikūręs ant gražios kalvos su vaizdu į Otavos upę. Užlipę ant kalvos, galėsite pasigrožėti trimis neogotikinio stiliaus federalinės vyriausybės pastatais, kurie buvo pastatyti nuo 1859 iki 1927 metų. Otavos Parlamentas yra vienas lankomiausių objektų mieste. Čia nuolat vyksta ekskursijos tiek anglų, tiek prancūzų kalbomis. Vasaros rytais vyksta sargybos pasikeitimo ceremonija, kuri sužavi kiekvieną lankytoją. Taip pat ant kalvos dažnai vyksta nacionalinės šventės, koncertai ir paradai.

Kanados Aukščiausiasis Teismas

Kanados Aukščiausiasis Teismas

Kanados Aukščiausiasis teismas, kurio statybos buvo pradėtos 1939 m., įsikūręs nuostabiame Art Deco stiliaus pastate. Jame yra dvi teismo salės, kuriomis naudojasi tiek Kanados federalinis teismas, tiek apeliacinis teismas. Teismo namuose nuolat rengiamos ekskursijos, kurių metu supažindinama su šio pastato istorija.

Rido kanalas Otava

Rido kanalas

2007 m. Rido kanalas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip geriausiai išsaugotas kanalas Šiaurės Amerikoje nuo kanalų kasimo eros pradžios. 202 kilometrų ilgio kanalas jungia du miestus: Otavą ir Kingstoną. Šiltesniais mėnesiais smagu pasivaikščioti arba pasivažinėti dviračiu kanalo pakrantėmis, nes čia tvyro ypatinga atmosfera. Žiemos mėnesiais (maždaug nuo gruodžio iki vasario) užšalęs Rido kanalas tampa didžiausia pasaulyje čiuožykla – „Rideau Canal Skateway“. Ši unikali čiuožykla atvira visą parą ir yra nemokama.

Taikos bokštas

Taikos bokštas

Kanados parlamento centriniame pastate stovi Taikos bokštas. 98 metrų aukščio bokštą puošia akmeniniai ornamentai, senas laikrodis ir 53 varpų karilionas. Taikos bokšto viduryje pastatytas memorialas, skirtas atminti tiems, kas atidavė savo gyvybes tarnaudami Kanadai per Pirmąjį pasaulinį karą. Iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria fantastiški vaizdai į Otavos miestą ir jo apylinkes. Įėjimas į bokštą yra nemokamas.

Notre Dame bazilika

Notre Dame bazilika

Notre Dame bazilika, kuri buvo pastatyta 1846., yra seniausia ir didžiausia bažnyčia Otavoje. Bazilikoje nuolat vykdomos pamaldos prancūzų ir anglų kalbomis. Notre Dame stebina vidaus interjeru, kuriame vyrauja puošnūs raudonmedžio raižiniai, nuostabūs vitražai ir unikalios apaštalų figūros. Į baziliką galima užsukti bet kuriuo dienos metu, tačiau prieš vykstant į bažnyčią, verta pasitikrinti informaciją internete, nes joje dažnai rengiami įvairūs koncertai.

Karališkoji Kanados monetų kalykla

Karališkoji Kanados monetų kalykla

Nors Karališkoji Kanados monetų kalykla nebegamina šalyje cirkuliuojančių monetų, tačiau joje vis dar gaminami olimpiniai medaliai, atminimo monetos ir kiti apdovanojimams skirti dirbiniai. Ekskursijos po šią kalyklą yra vykdomos nuolat, tačiau dėl didelio susidomėjmo rekomenduojame vietą rezervuoti internetu iš anksto. Turo metu ne tik galėsite pamatyti dirbančius amatininkus, tačiau ir geriau susipažinti su šios kalyklos istorija bei pamatyti įspūdingus jos dirbinius. Bilietus į kalyklą galite nusipirkti čia.

„ByWard“ turgus

ByWard turgus

Kanados sostinė turi ir vieną seniausių ir didžiausių ūkininkų turgų Kanadoje. Tai ByWard turgus, kurį sudaro pagrindiniai pastatai, o juos supa nedideli kioskeliai. Turgus atidarytas ištisus metus, todėl jame galima ne tik įsigyti šviežių vaisių, daržovių ir gėlių ar kitų maisto prekių, tačiau ir prisėsti vienoje iš kavinukių ir paragauti vietinės gamybos patiekalų. Tai puiki vieta pasivaikščioti ir pabendrauti su vietiniais gyventojais.

Fairmont Chateau Laurier viešbutis

Fairmont Chateau Laurier viešbutis

Šis istorinis viešbutis, kuris buvo pastatytas 1912 m., įsikūręs Otavos centre, šalia Parlamento pastatų ir Rido kanalo. Tai vienas žymiausių Kanados pastatų, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Otavos miesto centrą. Fairmont Chateau Laurier viešbutis turi 429 išskirtinio dizaino kambarius, o kai kurie dekoruoti gotikinio stiliaus detalėmis. Nuo atidarymo pradžios šis prabangus viešbutis sulaukė daug garsių politikų, muzikantų ir kitų garsių svečių apsilankymo.

Nacionaliniai Otavos muziejai

Nacionaliniai Otavos muziejai

Kanados sostinėje yra įsikūrę septyni iš devynių nacionalinių šalies muziejų. Tai puiki galimybė miestiečiams ir jo svečiams geriau susipažinti ne tik su Otava, tačiau ir su visa Kanada. Muziejuose dažnai vyksta įvairūs renginiai ir parodos. Žemiau išvardinsime pagrindinius muziejus, iš kurių visi jus sužavės.

Kanados gamtos muziejus

Kanados gamtos muziejus

Kanados gamtos muziejuje, kuriame yra daugiau nei 10 milijonų egzempliorių, galima susipažinti su 4,6 milijardų metų žemės istorija. Čia sužinosite apie priešistorinių fosilijų, vabzdžių, dinozaurų ir kitų gyvūnų kažkada gyvenusių žemėje pasaulius. Užėję į Paukščių galeriją, išvysite didžiausią Kanados paukščių kolekciją pasaulyje. Mažiesiems lankytojams čia irgi patiks, nes muziejuje įrengtos interaktyvios erdvės.

Kanados karo muziejus

Kanados karo muziejus

Įsikūręs šalia Otavos upės, šis modernus muziejus tyrinėja Kanados karinę praeitį nuo XVI a. prancūzų ir irokėzų kovų iki Kanados indėlio į Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Kai kurie eksponatai yra interaktyvūs, o karinių transporto priemonių kolekcijoje yra daugiau nei 60 eksponatų, tokių kaip tankai, šarvuoti sunkvežimiai, džipai ir motociklai. Kiekvienais metais muziejus sulaukia daugiau nei 500 000 lankytojų. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Kanados aviacijos ir kosmoso muziejus

Kanados aviacijos ir kosmoso muziejus

Kanados aviacijos ir kosmoso muziejus yra vienas įdomiausių šalyje. Pagrindinėje salėje, vadinamoje „Laiko taku“, susipažinsite su Kanados aviacijos raida nuo XX amžiaus pradžios iki šių dienų. Muziejuje taip pat išvysite daugiau nei 130 orlaivių, įskaitant karinius reaktyvinius lėktuvus, Antrojo pasaulinio karo naikintuvus, sraigtasparnius ir kitus eksponatus. Muziejus sezono metu siūlo užsisakyti apžvalginį skrydį virš Otavos su Cessna lėktuvu arba sraigtasparniu.

Kanados istorijos muziejus

Kanados istorijos muziejus

Kanados istorijos muziejus daugiausia dėmesio skiria šalies istorijai. Įsikūręs keturiuose aukštuose ir užimantis 300 000 kvadratinių metrų plotą, šis muziejus yra vienas lankomiausių šalyje. Per metus jį aplanko apie 1,5 milijono žmonių. Čia galima susipažinti su Kanados istorija nuo tų dienų, kai šios žemės priklausė indėnams iki šių dienų. Garsiausi muziejaus eksponatai – totemo stulpai, kurie daugiausia buvo statomi Šiaurės Amerikoje gyvenančių indėnų. Atidžiau tyrinėjant stulpus, galima juose pamatyti indėnų hierarchiją ir giminystės linijas. Totemo stulpai turėjo labai didelę reikšmę genčiai – prie jų buvo švenčiamos šventės, atliekami ritualai. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Otavos miesto muziejus

Otavos miesto muziejus

Seniausiame Otavos mūriniame pastate, įsikūręs Bytown muziejus, kuris tyrinėja miesto istoriją nuo Rido kanalo tiesimo pradžios iki Otavos tapimo Kanados sostine. Muziejus per įvairius eksponatus siekia įtraukti lankytojus ir bendruomenę į atradimus, kurių pagalba galima daugiau sužinoti apie Otavą.

Kanados nacionalinė galerija

Kanados nacionalinė galerija

Jeigu esate meno gerbėjas, tai siūlome aplankyti Kanados nacionalinę galeriją. Čia saugoma didžiausia pasaulyje Kanados menininkų darbų kolekcija. Tarp daugybės eksponatų išvysite ir garsių menininkų, tokių kaip Leonardo Da Vinci, Mikelandželo ir Pikaso darbus. Galerijoje nuolat vyksta renginiai, kilnojamos ir nuolatinės parodos.

Nacionalinis karo memorialas

Nacionalinis karo memorialas

Otavos centre esantis Nacionalinis karo memorialas buvo pastatytas 1939 m. Beveik 7 metrų aukščio arka buvo sukurta, norint pagerbti visus žuvusius per Pirmąjį pasaulinį karą. Vėliau memorialas buvo priskirtas ir Antrajam pasauliniam karui, kuomet pagerbimo metu ant jo buvo išraižytos 1939 – 1945 datos.

Gatineau parkas

Gatineau parkas

Įsikūręs 4 km į šiaurę nuo Otavos centro, Gatineau parkas traukia visus norinčius pabėgti nuo miesto šurmulio. Parkas ištisus metus siūlo daugybę pramogų, todėl veiklos jame ras kiekvienas. Šiltesniais mėnesiais vietiniai gyventojai ir turistai važinėja dviračiais, riedučiais, stovyklauja ar tiesiog vaikšto po nuostabų parką. Teritorijoje telkšo nemažai ežerų, todėl karštą dieną galima išsimaudyti ir atsigaivinti. Ypatingai gražiai parkas atrodo rudenį, kai medžių lapai pradeda keisti spalvas. Parke taip pat rasite keletą apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Otavos slėnį.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų patirčių, turėsite daug gero laiko.

Otavos klimatas

Otavos klimatas šaltas, pusiau žemyninis, žiemos čia šaltos, o vasaros šiltos. Otavos apylinkėse, tiek pačiame mieste, kritulių būna daugiau nei 120 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra Otavoje – 6 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 21 °C temperatūra. Spalis ir balandis yra lietingiausi mėnesiai mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra liepa ir rugpjūtis, nes šiais mėnesiais iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Otavą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Otavą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Otavos regioną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, pramogos, dienos žemėlapiai ir trumpi lankytinų vietų aprašymai.

Kaip keliauti Kanadoje?

Dėl didelių Kanados atstumų tarp miestų, keliauti po šalį viešuoju transportu, išskyrus didžiuosius miestus, yra gan sudėtinga, todėl žmonės dažnai keliauja lėktuvu. Visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Kanadoje, beveik visi miestai turi puikiai išvystytą susisiekimo infrastruktūrą. Torontas ir Monrealis turi metro, o maršruto žemėlapiai yra visose stotyse. Aplamai Kanados geležinkelių tinklas puikiai išvystytas visoje šalyje. Traukiniai yra saugūs ir patogūs, o bilietus geriausia pirkti internetu iš anksto, nes jie tada būna pigesni. Visuose miestuose ir miesteliuose yra viena ar daugiau bendrovių, siūlančių taksi paslaugas, bet tai pakankamai brangi paslauga.

Planuojantiems geriau pažinti šalį, rekomenduojame išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti automobilį Kanadoje turite būti ne mažiau 18 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 22 Eur už parą.

Nakvynė Otavos mieste

Kanada yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstaigų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Kanadoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Business Inn – Otavos centre esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
ByWard Blue Inn – Otavoje, ByWard turgaus teritorijoje įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Otavos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Otavos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Otavos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Otavos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Otavos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Floridoje

Florida

Florida yra šilčiausia JAV valstija, turinti net 4510 salą. Ji yra padalinta į dvi atskiras dalis: vakarinę ir rytinę. Šioje valstijoje galima atostogauti ištisus metus, nes vasara čia tęsiasi nepertraukiamai.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

thirteen + nineteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą