+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Lanzarotė lankytinos vietos

Lanzarotė lankytinos vietos

Lanzarotė

Lanzarotė – Ispanijos sala, esanti Atlanto vandenyne, kurios lankytinos vietos nustebina kiekvieną keliautoją. Tai ugnikalnių sala, kurioje stūkso daugiau nei 100 ugnikalnių. Lanzarotės kraštovaizdis ypatingai gražus, primenantis mėnulį. Saloje beveik nerasite medžių, paviršius nuklotas sutrūkinėjusiais žemės plotais, tarp kurių įsiterpia ugnikalnių krateriai. Lanzarotėje galite rasti ir daugybę aktyvių pramogų, todėl atostogaujant saloje nuobodžiauti tikrai neteks. Lanzarotė paliks neišdildomą įspūdį ir norą vėl čia sugrįžti, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos suteiks jums tik geriausius įspūdžius.

Lankytinos vietos Lanzarotėje

Timanfaya nacionalinis parkas

Timanfaya nacionalinis parkas

Turistų labiausiai lankoma vieta Lanzarotėje – Timanfaya nacionalinis parkas. Jis unikalus dėl savo kraštovaizdžio, nes vaizdas kurį pamatysite primena mėnulį. Parke sutinkamos labai retos augalų ir gyvūnų rūšys. Čia stūkso 32 ugnikalniai, po žeme temperatūra siekia apie 400°C – 600°C. Parko kalnai dėl saulės ir temperatūros poveikio spindi juodos ir raudonos spalvos įvairiais atspalviais, aplinkui plyti pelenų dykumos, o po žeme teka lavos upės. Timanfaya nacionaliniame parke paprasti pasivaikščiojimai griežtai draudžiami.

Mirador del Rio Lanzarotė

Mirador del Rio

Tai apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai. Mirador del Rio įkurta ant uolos, nukasus kalno viršūnę. Čia galima pasigrožėti iš vandenyno kyšančiomis uolomis ir įspūdingu kitų Kanarų salų bei salelių vaizdu. Kažkada šioje vietoje buvo įkurtas vandenyno stebėjimo postas dėl piratų išpuolių. Šiandien čia veikia restoranas, kur pamaitinsite ne tik skrandį skaniais valgiais, bet ir sielą pasakiškais vaizdais.

Papagayo paplūdimys

Papagayo paplūdimys

Tai vienas labiausiai lankomų paplūdimių Lanzarotės saloje. Jis populiarus dėl žydros jūros, šviesaus smėliuko ir vaizdingų iš vandens kyšančių uolienų. Papagayo paplūdimys yra dviejų kilometrų ilgio ir sudarytas iš mažų įlankėlių. Po saulės vonių, atsigaivinti galite sename bariuke ant gretimos uolos, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai. Paplūdimys tinka plaukiojimui baidarėmis ir paviršiniui nardymui, o norintys kažko išskirtinio, gali užsisakyti kelionę burlaiviu.

Žaliasis urvas Lanzarotėje

Los Verdes urvai 

Tai vienas pagrindinių traukos objektų šioje nuostabioje saloje. Los Verdes urvai arba „Žalieji urvai“ – dalis Lanzarotės požeminio urvų masyvo Atlantida, kurie susiformavo prieš 3000 metų, išsiveržus Korona ugnikalniui. Tai vienas iš ilgiausių vulkaninių tunelių visame pasaulyje, kuris yra maždaug 6 kilometrų ilgio ir dar apie pusantro kilometro tęsiasi po vandeniu. Įdomu tai, kad šie vulkaniniai tuneliai XVII a. buvo naudojami kaip prieglobstis nuo piratų išpuolių. Norintiems vienos kelionės metu iš arčiau susipažinti su Los Verdes, Jameos del Agua urvais bei Timanfaya nacionaliniu parku, rekomenduojame užsisakyti šią ekskursiją.

Jameo del Agua urvas

Jameos del Agua urvas

Tai požeminė lavos lagūna, kurioje gyvena unikalūs šios vietovės gyventojai – aklieji albinosiniai krabai, kuriuos galima sutikti tik šios salos urvuose. Požeminę lagūną supa tropiniai sodai, barai ir restoranai. Šalia Jameos del Agua urvo – restorano garsusis architektas Cesar Manrique pastatė modernią vilą su itin jaukiu sodu. Tai dar viena priežasčių, kodėl turistai plūste plūsta čia.

Los Hervideros uolos

Los Hervideros olos

Tai lavos suformuotos duobės ir olos, kur bangų mūša sudaro verdančio vandens įspūdį. Los Hervidaros olos atrodo tarsi didžiuliai kunkuliuojantys katilai. Įspūdingas vaizdas dar labiau atsiskleidžia kai vanduo stipriai banguoja. Tai viena geriausių nemokamų lankytinų vietų Lanzarotėje.

Lanzarotės akvariumas

Lanzarotės akvariumas

Lanzarotės akvariumas yra pats didžiausias iš visų esančių Kanarų salose. Jis sudarytas iš 35 akvariumų, kuriuose įsikūrę daugybė vandens gyvūnų ir augalų. Čia rasite spalvingas Kanarų žuveles, vėžiagyvius, kitas tropines žuvis ir netgi ryklius. Mažuosius lankytojus labiausiai džiugina galimybė paliesti įvairius jūros gyventojus didžiuosiuose atviruose baseinuose. Suaugusieji, mėgstantys adrenaliną, turi progą paplaukioti su rykliais. Bilietus į akvariumą galite nusipirkti ČIA.

La Geria vynuogynai

La Geria vynuogynai

Dar viena verta dėmesio lankytina vieta Lanzarotėje, kurios plotas yra net 52 kvadratiniai kilometrai – La Geria vynuogynai. Jie unikalūs ir niekur kitur nepamatysite tokio vaizdo. Turistus vilioja jų auginimo metodas. Čia vynmedžiai po vieną sodinami įdubose ir užpilami ugnikalnio pelenais bei kiekvienas medis aptveriamas lanku akmenine tvorele. Vaizdas primena ištisą piltuvėlių jūrą. La Geria vynas turi ypatingą skonį dėl vulkaninių dirvožemio nuosėdų, iš kurių maitinamas derlius. Tiesą sakant, daugelis mano, kad būtent šio vynuogyno vynai yra geriausi Lanzarotėje. Vynuogių turą po La Geria galite užsisakyti ČIA.

Kaktusų sodas Lanzarotėje

Kaktusų sodai

Tai dar viena įdomi vieta, kurioje puikiai praleisite dieną. Kaktusų sodai kaip ir daugelis kitų lankytinų vietų saloje, buvo įrengti garsiojo Lanzarotės menininko Cesar Manrique. Čia buvusiame karjere auga daugybė kaktusų ir sukulentų, tarp kurių dailiai įkomponuotos metalo skulptūros. Įdomu tai, kad visi kaktusai auga ugnikalnio pelenuose, o sodo struktūra primena ugnikalnio kraterį. Didžiausias įspūdis lieka, aplankius sodą pražydus augalams.

Famara paplūdimys

Famara paplūdimys

Vandens sporto mėgėjai būtinai turi užsukti į paplūdimį pietinėje Lanzarotės dalyje. Vėjo sukeltos bangos tikrai patiks banglentininkams ar aitvarų entuziastams. Famara paplūdimys driekiasi kalnų papėdėje ir turi nuostabų kraštovaizdį. Iš čia atsiveria vaizdas į salas: La Graciosa, Alegranza, Montana Clara ir Roque del Oeste.

Kosta Tegisė

Kosta Tegisė

Kosta Tegisė yra viena iš patraukliausių Lanzarotės lankytinų vietų, jei ieškote naktinių linksmybių, muzikos festivalių, mėgstate vandens pramogų parkus ar norite pasimėgauti skaniu maistu. Taip pat Kosta Tegisė yra ideali vieta norintiems užsiimti ar mokytis vandens sporto šakų, tokių kaip burlenčių sportas ar paviršinis nardymas. Jei niekada nesate nardęs ir jums reikia įvadinės pamokos, ją galite užsisakyti ČIA.

El Grifo vyno muziejus

Lanzarotės vyno muziejus

Lanzarotės vyno muziejus įsikūręs „El Grifo“ vyninės rūsiuose. Tai pati seniausia vyno darykla, kur tradicijos kilusios net iš XVIII amžiaus. Pastatų architektūra yra tradicinės vulkaninės kilmės. Pačiame muziejuje ne tik galima susipažinti su vyno istorija, bet ir paragauti įvairių jo rūšių.

El Golfo lagūna

Žalioji lagūna

Žalioji lagūna – tikras gamtos sukurtas stebuklas. Tai pusapvalis krateris, atsiradęs po ugnikalnio išsiveržimo. Vėliau jis buvo užpildytas jūros vandens ir taip susidarė ežerėlis. Šiandien tai pasakiško grožio lagūna, kur juodo gamtovaizdžio fone šviečia ežeras, nuspalvintas ryškiai žalia dumblių spalva. Šalia lagūnos įsikūręs El Golfo žvejų kaimelis, kurio kraštovaizdis kartu su baltais namų fasadais padaro jį labai žavinga vieta.

Druskos muziejus

Salinas de Janubio druskų kasyklos

Apsilankymas Salinas de Janubio druskų kasyklose yra viena geriausių Lanzarotės vietų, kurias verta pamatyti. Tai didžiausia Lanzarotės saloje esantį jūros druskos išgavimo vieta. Kadaise salos gyventojai čia išgaudavo iki 10 000 tonų druskos per metus. Šį apsilankymą galima derinti su Los Hervideros ir Žaliąją lagūna, nes visos vietos yra gana arti viena kitos. Rekomenduojame į šią vietą vykti saulėlydžio metu, nes druskos lygumose atsiranda gražių atspindžių. Ekskursiją po druskų kasyklas galite rezervuoti ČIA.

Cesar Manrique muziejus

Cesar Manrique muziejus

Cesar Manrique yra labiausiai Lanzarotės salai nusipelnęs menininkas, kuris salą pavertė rojaus kampeliu, pritraukiančiu minias turistų. Šis muziejus yra menininko namas, kuris puikiai atspindi jo gyvenimo filosofiją. Jis visada stengėsi kurti nepažeidžiant gamtos ir norėdamas išsaugoti ją. Namas pastatytas iš penkių „vulkaninių burbulų“ ir visas interjeras suprojektuotas taip, kad įsilietų į gamtą.

San Jose pilis

San Jose pilis

San Jose pilis kaip ir kitos pilys Lanzarotės saloje, buvo pastatyta gynybos tikslais. Kadangi pagrindinė problema salos gyventojams buvo piratai, todėl jie salą apsaugoti bandė gynybinėmis pilimis. Šiai piliai pavyko išvengti piratų, todėl kurį laiką čia buvo laikomas parakas. Vėliau pilis buvo užmiršta beveik šimtmečiui, kol joje buvo įkurta šiuolaikinio meno galerija.

San Gabriel pilis

San Gabriel pilis

Tai XVI amžiaus pilis, kuri buvo pastatyta gynybiniais tikslais. Vėliau ji buvo piratų sugriauta, tačiau ir vėl atstatyta. San Grabriel pilis iki XX a. vidurio tarnavo kariniais tikslais. Šiandien ji virtusi archeologijos muziejumi, kur eksponuojamos įvairios iškasenos ir kiti eksponatai, pasakojantys praeities istoriją.

Kaldera Blanka

Blanka krateris

Negalime nepaminėti dar vienos lankytinos vietos Lanzarotėje – Blanka katerio. Tai vienas įspūdingiausių ir vienas iš didžiausių ugnikalnio kraterių visose Kanarų salose. Todėl 3 – 4 valandų žygis (pirmyn – atgal) iki jo viršūnės yra vienas iš populiariausių salos pėsčiųjų maršrutų. Vaizdas kuris atsivers pasiekus Blanka kraterio viršūnę tikrai atims jums žadą, o įvairių spalvų atspalviai: balta, rausva ir žalia sukuria itin magišką kraterio vaizdą.

Puerto del Karmenas

Puerto del Karmenas

Puerto del Karmenas yra vienas geriausių Lanzarotės miestų, kurį būtina aplankyti, jei ieškote naktinio linksmybių, vandens sporto pramogų, nardymo ir apsipirkimo. Ilsėdamiesi Puerto del Karmene galėsite mėgautis nuostabiais paplūdimiais, tokiais kaip Playa Chica ir Los Pocillos. Taip pat čia driekiais Playa Grande, kuris yra vienas populiariausių Lanzarotės paplūdimių. Mieste dažnai vyksta įvairios šventės, sporto renginiai ir festivaliai.

Kaletono įlanka

Kaleton Blanko įlanka

Kaleton Blanko – tai nuostabaus grožio įlanka, kurią keliaujant su vaikais po Lanzarotę būtina aplankyti. Įlanka driekiasi Harijo savivaldybėje, netoli Orzolos žvejų kaimelio, iš kurio keltai išvyksta į La Graciosa. Nors Lanzarotės saloje daug kitų įlankų, tačiau ši turi kažką ypatingo: smulkaus balto smėlio, nusėto sustingusia juoda vulkanine lava, ir ramių, kristalinių vandenų mišinys. Visa tai sukuria magiškus vaizdus.

Nardymas

Nardymas Lanzarotėje

Lanzarotės salą supantis jūros dugnas yra tikras lobynas, todėl nenuostabu, kad nardymas yra viena geriausių pramogų Lanzarotėje. Be to, nesvarbu, ar turite patirties, ar ne, nes visada galite užsisakyti ekskursiją su instruktoriumi, kuris jus ves ir padės lengviau pamatyti jūros dugne besislepiančius vėžlius, jūrų žvaigždes ir kitus gyvius. Ši Atlanto vandenyno sritis pasižymi didele biologine įvairove, todėl kiekvienas nardymas yra unikalus. Be to, tam tikrose vietose matomumas siekia iki 30 metrų, o tai suteikia neįtikėtiną patirtį. Čia galite rezervuoti nardymą Lanzarotės saloje.

La Graciosa

La Graciosa

La Graciosa – vulkaninė sala Atlanto vandenyne, esanti 2 km į šiaurę nuo Lanzarotės. Tai puiki vieta dienos išvykai tiems, kas nori pabėgti iš šurmuliuojančios Lanzarotės. La Graciosa galite leistis į žygius pėsčiomis arba išsinuomoti dviratį ir aplankyti pagrindines salos lankytinas vietas, tokias kaip Las Conchas paplūdimį, Amarilos ugnikalnį ir Sebo įlanką. Norintys išskirtinės ekskursijos po La Graciosos salą, turėtų rinktis šį katamarano kruizą su pietumis.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Lanzarotės klimatas

Lanzarotės klimatas šiltas, žemyninis ir vidutinių platumų. Saloje lietaus būna apie 30 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Lanzarotės saloje – 23 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su vidutine 28 °C temperatūra. Saloje beveik kiekvieną dieną pučia stipresni arba stiprūs vėjai, kurie yra tikra atgaiva per didžiuosius vasaros karščius. Geriausia keliauti į Lanzarotę rugsėjo – gegužės mėn., tuo metu saloje vidutinė temperatūra būna 18 – 23 °C, o keliautojų srautai yra šiek tiek sumažėję.

Kaip nuvykti į Lanzarotę?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Lanzarotę nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jei planuojate keliauti po Lanzarotę ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Lanzarotę?

Viešojo transporto infrastruktūra Lanzarotėje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po salą keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas saloje praktiškai leidžia nuvykti į bet kurį Lanzarotės miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Tai patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas saloje.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Lanzarotėje

Lanzarotė ir geriausios salos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Lanzarotėje, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Las Costas – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs šalia Pocillos paplūdimo, Puerto del Karmeno kurorte.
Arrecife Gran Hotel & Spa – Aresifės mieste, visai šalia paplūdimio įsikūręs geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Lanzarotės žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Lanzarotės žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Lanzarotės žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Lanzarotės žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Lanzarotės salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

15 + ten =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą