+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Danija

danija ka pamatyti

Danija – tai raižytų krantų, ledynų suformuotų žemumų ir lygumų kraštas. Tai jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Danija turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala – Grenlandija, taip pat priklauso šiai šaliai. Danija garsėja Mažosios undinėlės statula, Tivoli pramogų parku, nuostabiais paplūdimiais, ežerais ir miškais.

Kopenhaga 

Tai viena seniausių Europos sostinių su kilmingu prieskoniu. Kopenhaga nuo žvejų kaimelio išaugo iki pagrindinio šalies miesto. Ji turi pasakų pilis, siauras akmenuotas gatveles, senus rąstinius namus, kanalus, geltonus vėjo malūnus ir dviračius. Tai svarbus ekonominis ir politinis centras, pasižymintis ne tik karališka architektūra, bet ir kultūrine gyventojų įvairove. Lankantis mieste taip pat rekomenduojame užsisakyti pažintinį turą Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka greičiau apžvelgsite pagrindines Danijos sostinės vietas.

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Mažoji undinėlė

Mažoji undinėlė – tai žymiausias Kopenhagos miesto simbolis, kuriam dabar jau virš 100 metų. Ši statula lyg vizitinė sostinės kortelė, todėl turistų čia niekada netrūksta. Tai paminklas skirtas amžinai trapiai žemiškai meilei. Statula pastatyta Lengelinje uoste, kur ji pasitinka kasdien ne tik jūreivius grįžtančius iš ilgos kelionės, bet ir čia apsilankančius turistus.

undinele-kopenhaga

Planetariumas

Tiems, kas domisi astronomija, o gal tiesiog šiaip mėgsta grožėtis žvaigždėmis, puikiai tiks mieste esantis planetariumas. Kasdien čia rodomi 3D filmai, kurie lankytojus panardina į jūros gelmes, džiungles ar nukelia tarp žvaigždžių. Laikas praleistas čia bus ne tik svarbus pažinimo, naujų žinių ir energijos pasikrovimo laikas, tačiau ir romantiškas pabuvimas po žvaigždėtu dangumi.

kopenhagos plenatariumas

Kopenhagos mokslo centras

Tai didžiulis mokslo centras, kurio tikslas yra skatinti žmonių susidomėjimą mokslu ir technologijomis, bei didinti jų supratimą apie metodus ir rezultatus mokslo ir technologijų srityje. Šiame centre įvairaus amžiaus lankytojai gali pamatyti, paliesti ir pajusti mokslą visomis jo formomis.

mokslo centras danija

Frilandsmuseet muziejus

Tai senoji Danija po atviru dangumi, kuriame galima pamatyti senąjį skandinavų gyvenimą. Frilandsmuseet muziejuje eksponuojami senoviniai namai, įrankiai, amatai, naminiai gyvuliai, kurie nukels lankytojus kelis šimtmečius atgal į praeitį.

kopenhaga muziejus

Rosenborgo pilis

Tai centrinė miesto pilis, esanti netoli nuostabių Karaliaus sodų. Pastatas labai gražus, turintis istorinę vertę ir iliustruojantis danų kultūrinį paveldą. Čia saugomos kultūrinės relikvijos – karūnos deimantai ir danų karūnos teisės ir privilegijos (regalija). Muziejuje saugomi objektai priklauso karališkajai danų giminei daugiau nei 400 metų.

rosenborgo pilis

Tivoli parkas

Tivoli pramogų parkas, esantis Kopenhagos centre veikia nuo 1843 metų. Parkas taip užburia savo atmosfera, jog atrodo, kad patekai į kitą pasaulį. Parke gausu žalių plotų su nuostabiomis gėlėmis ir medžiais, atrakcionų, restoranėlių, parduotuvių. Čia veikia amerikietiški kalneliai, siekiantys dar 1914 m., kurių vagonėliai pagaminti iš medžio, o greitis reguliuojamas rankiniu stabdžiu. Šis parkas yra penktas pagal lankomumą pramogų parkas Europoje. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

tivoli parkas

Naujasis Uostas

Naujasis uostas yra viena iš seniausių Kopenhagos uosto dalių. Uosto pastatai čia yra vieni seniausių ir geriausiai išsilaikiusių visoje Danijoje. Viename iš uosto namų gyveno ir žymusis Hansas Kristianas Andersenas. Tai labai populiari vieta tarp turistų ir tarp vietinių. Ekskursiją laivu po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

naujasis uostas kopenhaga

Deivido kolekcija 

Tai vienas didžiausių islamo meno kolekcijos muziejų Šiaurės Europoje. Muziejuje eksponuojamos trys nuolatinės kolekcijos: islamiškojo meno, Europos meno ir Danijos ankstyvojo moderniojo meno kolekcijos.

deivido kolekcija

Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus

Tai tarptautinio lygio, senovės ir šiuolaikinio meno muziejus. Jis padalintas į dvi galerijas, viena iš jų Viduržemio Vakarų kultūros dirbinių, o kita modernių danų ir prancūzų meno dirbinių nuo XVIII-XIX amžiaus. Muziejus saugo daugiau nei 10 000 meno kūrinių, kai kurie iš jų yra datuojami net 3000 metų prieš Kristų eros.

Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus

Gelbėtojo bažnyčia

Gelbėtojo bažnyčia unikali savo auksiniais laiptais ir smaigaliu, ant kurio puikuojasi vėliavnešio skulptūra. Tai barokinio stiliaus bažnyčia, žinoma dėl spiralės aplink bokštą besidriekiančių laiptų. Bokšto aukštis siekia 95 metrus, o norint pasiekti viršų teks įveikti 400 auksinių laiptelių. Užkopus į viršų, grožėsitės nuostabia Kopenhagos miesto ir Oresundo tilto panorama, kuris jungia Daniją su Švedija. Bilietus į bažnyčią ir jos bokštą galite nusipirkti čia.

gelbetojo baznycia

Amalienborgo rūmai

Amalienborgo rūmai iki šiol yra Danijos karališkosios šeimos nuosavybė, o rūmuose reziduojant karalienei iškeliama vėliava. Čia kiekvieną dieną 12 valandą prie rūmų vyksta įspūdinga sargybos pasikeitimo ceremonija. Kai karalienė gyvena, sargybą lydi Karališkosios gvardijos muzikos grupė.

Kopenhagos zoologijos sodas

Kopenhagos zoologijos sodas, kuris šiuo metu užima apie 12 ha., buvo įkurtas 1859 metais. Tai vienas iš seniausių zoologijos sodų Europoje, kuriame šiuo metu galima rasti apie 4 tūkstančius skirtingų gyvūnų iš 265 skirtingų rūšių. Čia galima pamatyti tokius išskirtinius gyvūnus kaip baltuosius lokius, pandas, raganosius, zebrus, liūtus, tigrus, šimpanzes ir dar daug kitų, mums retai matomus gyvūnus. Bilietus į šį įspūdingą zoologijos sodą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Budapešto zoologijos sodas

Danijos nacionalinė galerija

Danijos nacionalinė galerija yra įsikūrusi pačiame Kopenhagos centre. Tai didžiausias Danijos meno muziejus, kuriame eksponuojamos išskirtinės Danijos ir tarptautinio meno kolekcijos iš praėjusių septynių šimtmečių. Vaikštinėdami salėmis atrasite tokių garsių menininkų kaip Emilis Noldė, Andrėja Mantenja, Andrė Derenas, Piteris Paulius Rubensas, Anri Matisas ar Marina Abramovič šedevrus. Bilietus į galeriją galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Danijos nacionalinė galerija

Kristianborgo rūmai

Kristianborgo rūmai – tai buvusi karališkoji rezidencija, įsikūrusi Slotsholmeno saloje. Kadaise šie rūmai buvo karalių ir karalienių namai, tačiau po keletos didelių gaisrų, įvykusių šiame pastate, karališkoji šeima nusprendė persikraustyti į Amalienborgo rūmus. Šiandien šiuose rūmuose yra įsikūręs Danijos parlamentas. Vaikštant po rūmus galima ne tik apžiūrėti menes, karališkuosius kambarius ir buvusias arklides, tačiau ir pakilti į rūmų bokštą. Iš čia atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į Kopenhagą. Bilietus į šiuos įspūdingus rūmus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu.

Kristianborgo rūmai

Nacionalinis Danijos muziejus

Danijos nacionalinis muziejus yra didžiausias Danijos kultūros istorijos muziejus, apimantis eksponatus iš viso pasaulio, nuo Grenlandijos iki Pietų Amerikos. Vaikštinėdami po muziejų galėsite iš arčiau susipažinti su 14 000 metų Danijos istorija. Išvysite ledynmečio elnių medžiotojų, vikingų ir viduramžių laikų įvairius rakandus, ginklus, namų apyvokos reikmenis. Taip pat muziejuje eksponuojamos Senovės Romos bei Graikijos monetos, taip pat kitų kultūrų monetų ir valiutų pavyzdžiai. Nacionaliniame muziejuje saugoma didžiausia ir įvairiausia Danijos senovės Graikijos ir Italijos, Artimųjų Rytų ir Egipto kultūrų objektų kolekcija. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Nacionalinis Danijos muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Danijoje ar Kopenhagoje, tai būtinai įsigykite Copenhagen Card kortelę, nes su šia kortele galėsite aplankyti daugiau nei 80 šalies lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

Lankytinos vietos Danijoje

Nacionalinis Danijos akvariumas

Tai milžiniškas akvariumas, turintis daugiau kaip 20 000 gyvūnų bei talpinantis 7 milijonus litrų vandens. Nacionalinis Danijos akvariumas yra sudarytas iš penkių skyrių, kuriuose galite pamatyti ne tik prie Danijos krantų gyvenančius gyvūnus, bet ir Amazonės anakondas, Afrikos krokodilus ir dar daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti ČIA.

Kronborgo pilis

Kronborgo pilis

Kronborgo pilis – dažnai dar vadinama Helsingioro pilimi, pagal šalia jos įsikūrusio miestelio pavadinimą. Pilis pastatyta 1420 metais, o 1574 metais stipriai praplėsta. Nuo 1739 m. iki 1900 m. Kronborgo pilis kartu su karinėmis funkcijomis buvo ir kalėjimu. Ji garsi tuom, kad joje yra ilgiausia Šiaurės Europoje menė – vadinamoji „Šachmatinė“ arba „Riterių“ salė, kurios ilgis siekia 60 metrų. Bilietus į šią tvirtovę galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Legolendas

Legolendas

Danija asocijuojasi ir su dar vienu žymiu objektu – Legolendu, kuris yra įsikūręs Bilundo mieste. Tai vienas populiariausių atrakcionų parkų ne tik Danijoje, bet ir Europoje. Jis pastatytas iš Lego kaladėlių, kurių buvo sunaudota apie 60 milijonų. Čia pamatysite miniatiūrinį Lego miestą, kuriame rasite žymias pasaulio statinių kopijas. Taip pat lankytojus pasitiks Nuotykių šalies linksmieji kalneliai, Karališkoji pilis ir nuotykių pilna Piratų šalis. Bilietus į Legolendą galite nusipirkti ČIA.

Orhusas

Orhusas

Orhusas – tai antras pagal dydį Danijos miestas, garsus viduramžius menančiu senamiesčiu ir dažnai dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Čia klesti kultūrinis gyvenimas, gausu visokių renginių. Orhuso senamiestis lankytojus pasitinka senoviniais namais ir ypatinga aura.

Frederiksborgo pilis

Frederiksborgo pilis

Tai didžiausia renesansinė pilis Skandinavijoje, kuri buvo pastatyta 1620 metais. Frederiksborgo pilis įkurta ant trijų nedidelių salelių, o šalia pilies įrengtas nuostabaus grožio baroko stiliaus sodas. Juose veikia istorijos muziejus, kuris lankytojus supažindina su tų laikų istorija.

Oresundo tiltas

Oresundo tiltas

Neįprastas Oresundo tiltas žymus tuo, kad jungia Švedijos miestą Malmę su Danijos sostine Kopenhaga ir yra vienas ilgiausių tiltų pasaulyje. Tai unikalus architektūrinis statinys ir iki šiol nematytas nė vienoje pasaulio šalyje. Konstrukciją sudaro 8 km ilgio kabantis tiltas, 4 km ilgio dirbtinė sala ir 4 km ilgio tunelis.

Bornholmo sala

Bornholmo sala

Baltijos jūroje esanti Bornholmo sala yra vadinama „Baltijos perlu“. Ši sala garsi nuostabiais smėlio paplūdimiais ir itin tinkama ramaus poilsio gamtoje mėgėjams. Tai puiki vieta dviračių mylėtojams, kurios pakrante nutiestas dviračių takas. Saloje verta pamatyti Hammershus pilies griuvėsius, kurie yra didžiausi Šiaurės Europoje.

Skagenas

Skagenas 

Tai šiauriausias Danijos miestas, įsikūręs ties vieta, kur susitinka dvi jūros – Baltijos ir Šiaurės. Skagenas yra menininkų miestas, kuris dažnai vadinamas  bohemiškiausiu miestu Danijoje. Miestelio įspūdį sustiprina geltoni kalkakmenio namai su savo raudonais stogais. Čia taip pat galėsite užsukti į muziejų, kuris eksponuoja garsiuosius Skageno dailininkus, o atsipūsti siūlome restoranuose, kurie įsiterpę jaukiose miestelio gatvelėse.

Ribė

Ribė 

Ribė randasi Jutlandijos pietvakariuose, maždaug 55 kilometrus į šiaurę nuo sienos su Vokietija. Tai seniausias Skandinavijos miestas, kuris buvo įkurtas dar 710 metais. Čia pajausite viduramžių dvasią vaikštinėdami po išskirtinę miestelio atmosferą.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Danijos klimatas

Danijos klimatas – vidutinių platumų jūrinis, švelnesnis palyginti su kitomis Skandinavijos šalimis. Čia dažnai pučia gaivūs ir stiprūs vakarų ir šiaurės vakarų vėjai; vidutinis metinis vėjo greitis 7,5 m/s. Žiemos gana švelnios, saulėtos, kurios tęsiasi nuo gruodžio iki kovo, oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 laipsnių Celsijaus. Vasaros trunka apie 140 dienų – nuo birželio iki rugsėjo. Liepą pats geriausias mėnuo keliauti po šalį, tuomet dieną būna iki 20 laipsnių, o naktį  atvėsta iki 13 laipsnių šilumos.

Kaip nuvykti į Daniją?

Norėdami nuvykti į Daniją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Daniją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti Danijoje?

Viešojo transporto infrastruktūra Danijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Būnant Kopenhagoje verta keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir padės jums išvengti transporto kamščių. Autobusų tinklas Danijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Miestuose autobusai darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Jie žymimi „N“ raide, kuri parašyta prie autobuso numerio. Bilietų kainos dvigubai didesnės nei dieninio autobuso. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, todėl jausitės komfortabiliai. Traukiniai Danijoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias šalies vietas. Tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omeny, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 18 Eur už parą.

Nakvynė Danijoje

Danija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Danijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Copenhagen Admiral Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šalia Kopenhagos miesto centro.
Hotel Legoland – Bilunde, Legolendo širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Petit – Skageno centre esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Hotel Siemsens Gaard – Bornholmo saloje esantis, 3 žvaigždučių geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Danijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Danijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Danijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Danijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Danijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

7 + ten =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą