+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Danija

danija ka pamatyti

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala – Grenlandija, taip pat priklauso šiai šaliai. Danija – tai raižytų krantų, ledynų suformuotų žemumų ir lygumų kraštas. Šalis garsėja Mažosios undinėlės statula, Tivoli pramogų parku, nuostabiais paplūdimiais, ežerais ir miškais.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Kopenhaga (Copenhagen)

Tai viena seniausių Europos sostinių su kilmingu prieskoniu. Kopenhaga nuo žvejų kaimelio išaugo iki pagrindinio šalies miesto. Ji turi pasakų pilis, siauras akmenuotas gatveles, senus rąstinius namus, kanalus, geltonus vėjo malūnus ir dviračius. Tai svarbus ekonominis ir politinis centras, pasižymintis ne tik karališka architektūra, bet ir kultūrine gyventojų įvairove.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Kopenhagoje

Mažoji undinėlė (The Little Mermaid)

Tai žymiausias Kopenhagos simbolis, kuriam dabar jau virš 100 metų. Statula labiausiai turistus traukiantis objektas Kopenhagoje, lyg vizitinė sostinės kortelė. Tai paminklas amžinai trapios žemiškos meilės. Statula pastatyta Lengelinje uoste, kur ji pasitinka kasdien ne tik jūreivius grįžtančius iš ilgos kelionės, bet ir čia apsilankančius turistus.

undinele-kopenhaga

Planetariumas (Tycho Brahe Planetarium)

Tiems, kas domisi astronomija, o gal tiesiog šiaip mėgsta grožėtis žvaigždėmis, puikiai tiks mieste esantis planetariumas. Kasdien čia rodomi 3D filmai, kurie panardina į jūros gelmes, džiungles ar nukelia lankytojus tarp žvaigždžių. Laikas praleistas čia bus ne tik svarbus pažinimo, naujų žinių ir energijos pasikrovimo laikas, tačiau ir romantiškas pabuvimas po žvaigždėtu dangumi.

kopenhagos plenatariumas

Mokslo centras  (Experimentarium City)

Tai didžiulis mokslo centras, kurio tikslas yra skatinti žmonių susidomėjimą mokslu ir technologijomis, bei didinti jų supratimą apie metodus ir rezultatus mokslo ir technologijų srityje. Šiame centre įvairaus amžiaus lankytojai gali pamatyti, paliesti ir pajusti mokslą visomis jo formomis.

mokslo centras danija

Muziejus po atviru dangumi (Frilandsmuseet)

Tai senoji Danija po atviru dangumi, čia galima pamatyti senąjį skandinavų gyvenimą. Muziejuje eksponuojami senoviniai namai, įrankiai, amatai, naminiai gyvuliai, kurie nukels lankytojus kelis šimtmečius atgal į praeitį.

kopenhaga muziejus

Rosenborgo pilis (Rosenborg Castle)

Tai centrinė miesto pilis, esanti netoli nuostabių Karaliaus sodų. Pastatas labai gražus ir turintis istorinę vertę, iliustruojantis danų kultūrinį paveldą. Čia saugomos kultūrinės relikvijos – karūnos deimantai ir danų karūnos teisės ir privilegijos (regalija). Muziejuje saugomi objektai priklausė karališkajai danų giminei daugiau nei 400 metų.

rosenborgo pilis

Tivoli parkas (Tivoli Gardens)

Tai pramogų parkas, esantis Kopenhagos centre. Veikiantis nuo 1843 metų, parkas užburia savo atmosfera ir atrodo, kad patekai į kitą pasaulį.  Parke gausu žalių plotų su nuostabiomis gėlėmis ir medžiais, atrakcionų, restoranėlių, parduotuvių. Čia veikia amerikietiški kalneliai, siekiantys dar 1914 m., kurių vagonėliai pagaminti iš medžio, o greitis reguliuojamas rankiniu stabdžiu. Šis parkas yra penktas pagal lankomumą pramogų parkas Europoje.

tivoli parkas

Naujasis Uostas (Nyhavn)

Naujasis uostas yra viena iš seniausių Kopenhagos uosto dalių. Uosto pastatai čia yra vieni seniausių ir geriausiai išsilaikiusių visoje Danijoje. Viename iš uosto namų gyveno ir žymusis Hansas Kristianas Andersenas. Tai labai populiari vieta tarp turistų ir tarp vietinių.

naujasis uostas kopenhaga

Deivido kolekcija (David Collection) 

Tai vienas didžiausių islamo meno kolekcijos muziejų Šiaurės Europoje. Muziejuje yra trys nuolatinės kolekcijos: islamiškojo meno, Europos meno ir Danijos ankstyvojo moderniojo meno kolekcijos.

deivido kolekcija

Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus (Ny Carlsberg Glyptotek)

Tai tarptautinio lygio, senovės ir šiuolaikinio meno muziejus. Jis padalintas į dvi galerijas, viena iš jų Viduržemio Vakarų kultūros dirbinių, o kita Modernių danų ir prancūzų meno dirbinių nuo XVIII-XIX amžiaus. Muziejus saugo daugiau nei 10 000 meno kūrinių, kai kurie iš jų yra datuojami net 3000 metų prieš Kristų eros.

Naujojo Karlsbergo Glyptoteka muziejus

Gelbėtojo bažnyčia (Church of Our Saviour)

Bažnyčia unikali savo auksiniais laiptais ir smaigaliu, ant kurio puikuojasi vėliavnešio skulptūra. Tai barokinio stiliaus bažnyčia, žinoma dėl spiralės aplink bokštą besidriekiančių laiptų. Bokšto aukštis siekia 95 metrų. 400 auksinių laiptelių galima užkopti iki pat bažnyčios viršaus, iš ten atsiveria nuostabi Kopenhagos miesto panorama ir Oresundo tilto, kuris jungia Daniją su Švedija vaizdas.

gelbetojo baznycia

Amalienborgas – sargybos pasikeitimo ceremonija (Changing the Guard)

Rūmai iki šiol yra Danijos karališkosios šeimos nuosavybė, juose reziduojant karalienei iškeliama vėliava. Čia kiekvieną dieną 12 valandą prie rūmų vyksta įspūdinga sargybos pasikeitimo ceremonija. Kai karalienė gyvena, sargyba lydi Karališkosios gvardijos muzikos grupė.

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Danijoje

Nacionalinis akvariumas (National Aquarium Denmark)

Tai milžiniškas akvariumas, turintis daugiau kaip 20 000 gyvūnų bei talpinantis 7 milijonus litrų vandens. Akvariumas yra sudarytas iš penkių skyrių, kuriuose galite pamatyti ne tik prie Danijos krantų gyvenančius gyvūnus, bet ir Amazonės anakondas, Afrikos krokodilus ir dar daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio.

Kronborgo pilis

Kronborgo pilis (Kronborg castle)

Ši pilis – dažnai dar vadinama Helsingioro pilimi, pagal šalia jos įsikūrusio miestelio pavadinimą. Pilis pastatyta 1420 metais, o 1574 metais stipriai praplėsta. Nuo 1739 m. iki 1900 m. Kronborgo pilis kartu su karinėmis funkcijomis buvo ir kalėjimu. Ji garsi tuom, kad joje yra ilgiausia Šiaurės Europoje menė – vadinamoji „Šachmatinė“ arba „Riterių“ salė, kurios ilgis siekia 60 metrų.

Legolendas

Legolendas (Legoland Billund Resort)

Danija asocijuojasi ir su dar vienu žymiu objektu Legolendu, kuris yra įsikūręs Bilundo mieste. Tai vienas populiariausių atrakcionų parkų ne tik Danijoje, bet ir Europoje. Jis pastatytas iš Lego kaladėlių, kurių buvo sunaudota apie 60 milijonų. Čia pamatysite miniatiūrinį Lego miestą, kuriame rasite žymias pasaulio statinių kopijas, taip pat lankytojus pasitiks Nuotykių šalies linksmieji kalneliai, Karališkoji pilis ir nuotykių pilna Piratų šalis.

Orhusas

Orhusas (Aarhus)

Tai antrasis pagal dydį Danijos miestas, garsus viduramžius menančiu senamiesčiu ir dažnai dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Čia klesti kultūrinis gyvenimas, gausu visokių renginių. Orhuso senamiestis lankytojus pasitinka senoviniais namais ir ypatinga aura.

Frederiksborgo pilis

Frederiksborgo pilis  (Frederiksborg Castle)

Tai yra didžiausia renesansinė pilis Skandinavijoje, kuri buvo pastatyta 1620 metais. Pilis įkurta ant trijų nedidelių salelių, o šalia pilies įrengtas nuostabaus grožio baroko stiliaus sodas. Juose veikia istorijos muziejus, kuris lankytojus supažindina su tų laikų istorija.

Oresundo tiltas

Oresundo tiltas (Oresund Bridge)

Šis neįprastas tiltas žymus tuo, kad jungia Švedijos miestą Malmę su Danijos sostine Kopenhaga ir yra vienas ilgiausių tiltų pasaulyje. Tai unikalus architektūrinis statinys ir iki šiol nematytas nė vienoje pasaulio šalyje. Konstrukciją sudaro 8 km ilgio kabantis tiltas, 4 km ilgio dirbtinė sala ir 4 km ilgio tunelis.

Bornholmo sala

Bornholmo sala (Bornholm Island)

Baltijos jūroje esanti Bornholmo sala yra vadinama „Baltijos perlu“. Ši sala garsi nuostabiais smėlio paplūdimiais ir itin tinka ramaus poilsio gamtoje mėgėjams. Tai puiki vieta dviračių mylėtojams, kurios pakrante yra nutiestas dviračių takas. Saloje verta pamatyti Hammershus pilies griuvėsius – didžiausius Šiaurės Europoje.

Skageno sala

Skagenas (Skagen)

Tai šiauriausias Danijos miestas, įsikūręs ties vieta, kur susitinka dvi jūros – Baltijos ir Šiaurės. Tai menininkų miestas, kuris dažnai vadinamas  bohemiškiausiu miestu Danijoje. Miestelio įspūdį sustiprina geltoni kalkakmenio namai su savo raudonais stogais. Miestelis turi muziejų, kuris eksponuoja garsiuosius Skageno dailininkus ir daug restoranų, jaukiose miestelio gatvelėse.

Ribė

Ribė (Ribe)

Ribė randasi Jutlandijos pietvakariuose, maždaug 55 kilometrus į šiaurę nuo sienos su Vokietija. Tai seniausias Skandinavijos miestas, kuris buvo įkurtas dar 710 metais. Čia pajausite viduramžių dvasią vaikštinėdami po išskirtinę atmosferą.

Danijos klimatas

Danijos klimatas – vidutinių platumų jūrinis, švelnesnis palyginti su kitomis Skandinavijos šalimis.  Gaivūs ir stiprūs vakarų ir šiaurės vakarų vėjai; vidutinis metinis vėjo greitis 7,5 m/s. Žiemos gana švelnios, saulėtos, tęsiasi nuo gruodžio iki kovo, oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 laipsnių Celsijaus. Vasaros trunka apie 140 dienų, ji trunka nuo birželio iki rugsėjo. Liepą pats geriausias mėnuo keliauti po šalį, tuomet dieną būna iki 20 laipsnių, o naktį  atvėsta iki 13 laipsnių šilumos.

Danijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Danijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Būnant Kopenhagoje verta keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir padės jums išvengti transporto kamščių. Autobusų tinklas Danijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Miestuose autobusai darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Jie žymimi „N“ raide, kuri parašyta prie autobuso numerio. Bilietų kainos dvigubai didesnės nei dieninio autobuso. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Traukiniai Danijoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias šalies vietas. Tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.
Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omeny, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 12 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

danija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Kopenhaga metro   >>>>

Nakvynė DanijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!