+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Odensė lankytinos vietos

Odensė lankytinos vietos

Odensė

Funeno saloje įsikūrusi Odensė yra vienas seniausių Danijos miestų, o žymiausios lankytinos vietos vertos turistų dėmesio. Šiame mieste gimė garsieji pasaulinio lygio veikėjai – vaikiškų pasakų autorius Hansas Kristianas Andersenas ir kompozitorius Karlas Nilsenas. Jame galite aplankyti H. K. Anderseno vaikystės namus ir muziejų, kuriame pateksite į rašytojo vaizduotės pasaulį. Smagi atrakcija Odensėje – pasivaikščiojimas pasakų autoriaus taku, kuris veda per istorinį rajoną, turintį 15 Funeno salos dvarų ir pilių, susijusių su jo gyvenimu. Nepraleiskite apsilankymo ir Egeskovo pilyje, kuri yra viena gražiausių renesanso tipo pastatų, apsupta vandens ir miškų.

Odensė lankytinos vietos

Hanso Kristiano Anderseno muziejus

Hanso Kristiano Anderseno muziejus

Hanso Kristiano Anderseno muziejus įkurtas 1908 metais, praėjus 33 metams po rašytojo mirties. Įsikūręs Odensės senamiesčio pakraštyje, muziejus kiekvienais metais sulaukia nemažai lankytojų. Jis skirtas rašytojo gyvenimui ir jo kūrybai.  Muziejuje galima tyrinėti Andersano pasaulį per įvairius eksponatus, kūrinius ir kitus rašytojo daiktus. Užsukite ir į muziejaus parduotuvėlę, kurioje yra platus pasakų knygų pasirinkimas keliomis kalbomis.

H.K. Anderseno vaikystės namai

H.K. Anderseno vaikystės namai

Hanso Kristiano Anderseno vaikystės namai nuo muziejaus nutolę apie 1 kilometrą, todėl užsukite ir į šią vietą. Tai nedidelis namas, kuriame H.K. Andersenas gyveno su savo tėvais nuo 2 iki 14 metų. Namas turi labai mažus kambarėlius, kuriuose ir glaudėsi visa rašytojo šeima. Pats kūrėjas gyveno 2×1,5 m. dydžio kambarėlyje, nes dalis namo buvo išnuomota dėl šeimos nepritekliaus.

„Brandts“ kultūros centras

„Brandts“ kultūros centras

Odensės miesto vakaruose, 10 minučių pėsčiomis nuo katedros įsikūręs „Brandts“ kultūros centras. Kadaise tai buvo didelis tekstilės gamyklos kompleksas, kuris šiandien tapęs prekybos ir kultūros vieta, pritraukiančia įvairius menininkus. Kultūros centras su parduotuvėmis, restoranais, kavinėmis ir meno parodomis yra puiki atsipalaidavimo vieta miestiečiams ir jo svečiams. Taip pat čia nuolat rengiami koncertai, teatro pasirodymai, rodomi filmai ir rengiamos įvairios paskaitos.

Odensės zoologijos sodas

Odensės zoologijos sodas

Odesnės zoologijos sodas yra viena populiariausių lankytinų vietų mieste. Čia galite paliesti žirafas, stebėti tigrus, liūtus, pamatyti ruonius, šimpanzes ir pingvinus. Jūsų taip pat laukia tinginiai, kupranugariai, stručiai, tapyrai, flamingai, Šetlando poniai, alpakos ir dar daug kitų gyvūnų. Tai itin populiari atrakcija šeimoms su vaikais, nes mažiesiems vykdomos įvairios edukacinės programos. Vasaros metu keli laimingieji gali praleisti naktį lauko palapinėje ir gauti ekskursiją po užkulisius.

Danijos geležinkelių muziejus

Danijos geležinkelių muziejus

Danijos geležinkelių muziejus yra didžiausias tokio tipo muziejus Skandinavijoje. Lankantis šiame muziejuje jūsų laukia pažintis su įspūdingais eksponatais. Čia pamatysite garvežius, lokomotyvus ir kelis modernesnius dyzelininius traukinius. Taip pat čia rasite seniausią Danijoje išlikusį lokomotyvą: „H40“, kuris buvo pagamintas 1869 m. Vaikams turbūt didžiausią įspūdį paliks vis dar veikiantis senas garvežys.

Funen kaimelis – muziejus

Funen kaimelis – muziejus

Mažiau nei 4 km nuo Odensės miesto centro esantis „Funen Village“ muziejus po atviru dangumi, pritraukia nemažai lankytojų kiekvienais metais. Šis kaimelis – muziejus, lankytojus supažindina su tradiciniais šiam regionui būdingais pastatais (XVIII – XIX a). Čia stovi darbininkų kotedžai, ūkiniai namai ir parduotuvės, o muziejaus darbuotojai, pasipuošę to laikmečio aprangomis, tik dar labiau sustiprina įspūdžius.

Šv. Knuto katedra

Šv. Knuto katedra

Į pietus nuo Odensės rotušės esanti Šv. Knuto katedra pavadinta Danijos šventojo Knuto IV vardu, kuris ir pradėjo statyti pastatą apie 1100 m. Originali bažnyčia sudegė XII a., ir po kurio laiko ji buvo atstatyta, tačiau tai užtruko beveik 200 metų. Katedra žymi savo kripta, kurioje palaidotas pats šventasis Knutas ir kiti įžymūs to laikmečio žmonės.

Odensės bunkerio muziejus

Odensės bunkerio muziejus

Vaikštinėdami po šį gražų miestą, užsukite ir į Odensės bunkerio muziejų. Tai Šaltojo karo laikų, 450 kvadratinių metrų bunkeris, pastatytas ir įrengtas siekiant apsaugoti miesto valdininkus, kurie branduolinės atakos atveju galėtų pasislėpti ir teikti tolimesnes komandas. Nuostabu yra tai, kad nuo to laiko kai buvo bunkeris įrengtas, čia niekas nebuvo paliesta. Vaikštinėdami po patalpas, jūs galėsite pamatyti karinę įrangą, uniformas, telefonus, kompiuterius ir senus žemėlapius. Ekskursijos vykdomos kiekvieną dieną, o jų metu dar išvysite ir avarinį generatorių, vėdinimo sistemą, kurie buvo suprojektuoti tam, kad būtų galima kuo ilgiau išgyventi po žeme.

Munke Mose parkas

Munke Mose parkas

Jeigu norėsite atsipalaiduoti po intensyvios dienos, užsukite į Munke Mose parką. Jis kadaise buvo gamyklos teritorijos dalis, tačiau savivaldybė ją nupirko ir pavertė malonia poilsio erdve miestiečiams ir jų svečiams. Munke Mose parke galite pasivaikščioti arba išsinuomoti dviratį ir pasivažinėti po jį. Parke taip pat nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir didžiosios šventės.

Egeskovo pilis

Egeskovo pilis

Egeskovo pilis nutolusi nuo Odensės apie 30 kilometrų, yra vienas gražiausių Europos pastatų. Renesanso laikų pilies išvaizda nepakitusi nuo tada, kai ji buvo pastatyta 1554 m. Tai viena geriausiai išsilaikiusių pilių Europoje, kuri buvo pastatyta ežero viduryje gynybos tikslais. Per daugiau nei 400 metų nuo pilies pastatymo, joje gyveno įvairios šeimos. Šiandien pilis ir jos parkas atviri visuomenei. Čia galite aplankyti muziejų, užsukti į pokylių salę ar iš arčiau susipažinti su senovinių automobilių ir dviračių kolekcija.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Odensės klimatas

Odensės klimatas permainingas, nepastovus ir drėgnas. Odensės apylinkėse, tiek pačiame mieste, kritulių būna daugiau nei 160 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Odensėje yra 8 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 16 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį mėnesį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio galo.

Kaip nuvykti į Odensę?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Odensę nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai iki Bilundo, o iš ten traukiniu, autobusu ar nuomotu automobiliu vykite iki Odensės. Vasarą skrydžių ir traukinių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Odensės regioną ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Daniją?

Viešojo transporto infrastruktūra Danijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Autobusų tinklas Danijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Miestuose autobusai darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Jie žymimi „N“ raide, kuri parašyta prie autobuso numerio. Bilietų kainos dvigubai didesnės nei dieninio autobuso. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, todėl jausitės komfortabiliai. Traukiniai Danijoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias šalies vietas. Tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 18 Eur už parą.

Nakvynė Odensės mieste

Odensė ir jos apylinkių lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Keliaujant po šį regioną, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Odensės apylinkėse rasite nemažai. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Odense Apartments – gerą įvertinimą turintys apartamentai, esantys šalia Odensės miesto centro.
City Hotel Odense – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs centriniame, bet ramiame Odensės rajone.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Odensės žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Odensės žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Odensės žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Odensės žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Odensės žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą