+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Trumsė lankytinos vietos

Trumsė lankytinos vietos

Trumsė

Trumsė ir jos lankytinos vietos yra šiaurinėje Norvegijos dalyje. Tai didžiausias šiaurinis šalies uostas. Viena pagrindinių priežasčių, dėl ko čia plūsta turistai, yra Šiaurės pašvaistės. Šis reiškinys atrodo įspūdingai, todėl keliautojai mielai lankosi Trumsėje. Čia taip pat galima užsukti į botanikos sodą, aplankyti alaus daryklą, pasigrožėti mečete ar prisėsti jaukioje kavinukėje, kurių čia rasite ne vieną. Apsilankę šiame mieste, taip pat turėsite galimybę išvysti vadinamas Baltąsias naktis, kurių metu dangus pilnai nesutemsta. Trumsė ir jos lankytinos vietos yra lengvai pasiekiamos iš kitų Norvegijos miestų, todėl nepraleiskite progos apsilankyti šiame magiškame mieste.

Trumsės lankytinos vietos

Skansenas

Skansenas

Tai seniausias Trumsės namas, kuris buvo pastatytas 1789 m. Skansenas yra laikomas vertingiausiu kultūriniu ir istoriniu objektu Trumsės komunoje. Kai kurios, aplink šį vaizdingą namą esančios pamatų ir viduramžių įtvirtinimų liekanos, yra datuojamos XIII a. Šiandien šiame pastate yra įsikūrusi nedidelė kavinukė, kurioje galima paragauti ir tradicinių patiekalų.

Poliarinis muziejus

Poliarinis muziejus

Poliarinis muziejus yra viena iš įdomesnių vietų, kurioje galima geriau susipažinti su Trumsės krašto istorija, pradedant nuo pirmųjų gyventojų ir baigiant banginių medžioklės pramone. Šis muziejus buvo įkurtas 1978 m., praėjus 50 metų po tyrinėtojo Roaldo Amundseno mirties. Muziejuje pasakojamos jaudinančios rizikingų poliarinių ekspedicijų istorijos. Čia taip pat galima sužinoti daugiau apie kai kurių to krašto garsių veikėjų gyvenimus. Tarp jų rasime Vilemą Barencą, kuris atrado Svalbardą, žinomą medžiotoją Henriką Rudį, kuris nužudė net 713 poliarinių lokių ir pirmąją Svalbardo medžiotoją moterį – Vany Volstand.

Šiaurės pašvaistės

Šiaurės pašvaistės

Trumsė yra ta vieta, kur tikimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę yra labai didelė. Pašvaistės šiame regione pasirodo beveik kiekvieną naktį nuo rugsėjo vidurio iki balandžio vidurio. Šiaurės pašvaistės niekada nebūna vienodos, jos skiriasi forma, ryškumu ir spalvingumu. Šio gamtos reiškinio metu, kelios spalvos juda ir maišosi tarpusavyje, plaukia per dangų iš vieno krašto į kitą, tarsi vėjo blaškoma juosta, tai ryškėjanti, tai padidėjanti ir vėl susiliejanti su dangumi. Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.

Poliarija

Poliarija

Lankydamiesi Trumsės mieste, būtinai užsukite į Poliariją, kuris įsikūręs šalia centro. Tai unikalus muziejus, kurio ekspozicijos skirtos viskam, kas susiję su Arktimi. Čia galėsite pamatyti išsamų filmuką apie klimato kaitą. Jo pagalba geriau suprasite kaip šie pokyčiai negrįžtamai veikia ledynus ir Arkties laukinę gamtą. Muziejuje daug įdomios informacijos ir apie vieną gražiausių dangaus reginių – Šiaurės pašvaistes. Čia taip pat rasite ir šiauriausią pasaulyje akvariumą, kuriame gyvena ruoniai, delfinai ir keletas kitų gyvūnų.

Trumsės katedra

Trumsės katedra

Trumsės katedra, esanti netoli miesto centro, buvo pastatyta 1803 m., tačiau 1861 m. ji buvo išardyta ir perkelta į kitą miesto vietą. Ši graži, gotikinio stiliaus katedra yra šiauriausia protestantų katedra pasaulyje ir vienintelė medinė katedra Norvegijoje. Tarp svarbių interjero detalių yra priekyje esantis puošnus altorius ir sakykla, vargonų palėpė, bei iš medžio išdrožinėta viduramžių Madona.

Šiaurės Norvegijos mokslo centras

Šiaurės Norvegijos mokslo centras

Šiaurės Norvegijos mokslo centras, kuriame yra didžiausias 360 ° Norvegijos planetariumas, siūlo lankytojams iš arti pažvelgti į įspūdingas Trumsės Šiaurės pašvaistes didžiuliame skaitmeniniame ekrane. Mokslo muziejuje taip pat yra nagrinėjami tokie dalykai, kaip žmogaus kūnas ir smegenys, energijos ir aplinkos poveikis žmonijai, orai ir klimatas visatoje.

Trumsės arkties muziejus

Trumsės Arkties botanikos sodas

Trumsėje galima užsukti į dar vieną unikalų muziejų, kuriame galima iš arčiau susipažinti su Šiaurės Norvegijos augmenija. Trumsės Arkties botanikos sode gausu įvairių poliarinių gėlių, daugiamečių augalų ir žolelių. Sodas suskirstytas į 25 kolekcijas ir kiekvienoje jų eksponuojama skirtinga augalų rūšis. Įdomu tai, kad sode kiekvieną mėnesį žydi vis skirtingos rūšys augalų.

Perspektyvų muziejus

Perspektyvų muziejus

Šiame išskirtiniame fotografijos muziejuje eksponuojama daugiau nei pusė milijono vaizdų, kuriuose tyrinėjama Trumsė nuo senovės laikų iki šių dienų. Dokumentinio stiliaus pristatymo metu pateikiamos nuotraukos ne tik vaizduoja gyvenimą Trumsėje, bet ir tyrinėja įvairias kultūrines ir visuomenines temas. Perspektyvų muziejaus kolekcijas sudaro tiek vietinių, tiek tarptautinių fotografų darbai.

Arkties katedra

Arkties katedra

Ši bažnyčia yra modernaus meno šedevras ir viena lankomiausių turistinių vietų Trumsėje. Pastato korpusas padarytas iš 11 stačiakampių aliuminio rėmų, o stiklinio fasado priekyje yra milžiniškas kryžius. Garsiausias katedros architektūros elementas yra 450 kvadratinių metrų stiklo mozaika, kurią sukūrė dailininkas Viktoras Sparė.

Šiaurės Norvegijos dailės muziejus

Šiaurės Norvegijos dailės muziejus

Šiaurės Norvegijos dailės muziejuje eksponuojama daugiau nei 2000 paveikslų, nuo romantizmo laikotarpio iki šių dienų. Čia galima pamatyti paveikslus tokių garsių XIX amžiaus tapytojų, kaip Peder Balke ar Gunnar Berg. Šiaurės Norvegijos dailės muziejuje vyksta tiek nuolatinės, tiek laikinosios parodos.

Trumsės muziejus

Trumsės muziejus

Trumsės muziejus yra labiausiai turistų lankomas objektas mieste. Šiame muziejuje didelis dėmesys skiriamas Šiaurės pašvaistėms ir lankytojai iš arčiau gali susipažinti su šiuo dangaus reiškiniu. Muziejuje taip pat yra įkurtas gamtos istorijos skyrius, kuriame apžvelgiamas Arkties žmonių ir gyvūnų gyvenimas. Čia galite pamatyti banginių skeletus, tradicines šio krašto slides ir kanojas, priešistorines ietis, samių būstus ir iš garsių ekspedicijų išlikusius daiktus.

Banginių stebėjimas

Banginių stebėjimas

Jeigu ieškote išskirtinių ekskursijų, tai iš Trumsės yra organizuojami banginių stebėjimo turai. Nuo spalio iki vasario mėnesio, Trumsės vandenyse galite išvysti daug banginių ir delfinų rūšių. Nuo spalio mėnesio Trumsės fjordai prispildo milijonais silkių, dėl šos priežasties kuprotieji banginiai ir orkos čia atplaukia pasimaitinti. Banginių stebėjimas yra unikali patirtis, kurios metu susipažinsite su jūros žinduoliais, paukščiais, fjordais ir Šiaurės Norvegijos kalnais.

Senjos sala

Senjos sala

Senjos sala – neatrastas Norvegijos perlas, apie kurį vis dar mažai kas žino. Sala nuo Trumsės nutolusi apie 180 kilometrų į vakarus ir ją rekomenduojama aplankyti keliaujant po Trumsę. Šiaurinės ir vakarinės Senjos salos dalys kalnuotos, kurios baigiasi įspūdingais skardžiais ir nuostabiais paplūdimiais.  Pietinė ir rytinė dalys yra labiau lygesnės, daug kur apaugusios sodriais miškais. Spalvingi žvejų kaimeliai, įsirėžiantys į fjordus, padaro šią salą tik dar labiau įspūdingesne.

Vanos sala

Vanos sala

Apie 100 kilometrų nuo Trumsės nutolusi uolėta Vanos sala, vis dar neatrasta keliautojų ir mažai kam žinoma. Ši sala sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Ji garsi savo balto smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu, įspūdingais kalnais ir laukine gamta. Vietovė taip pat yra žinoma dėl puikių žvejybos pasiekimų, ypatingai otų srityje.

Kvalojaus sala

Banginių sala

Apie 30 km į pietus nuo Trumsės nutolusi Banginių sala (Kvaloy) yra populiari tiek turistų, tiek vietinių gyventojų tarpe. Sala garsėja savo įspūdingais panoraminiais vaizdais, krištolo skaidrumo jūra, balto smėlio paplūdimiais ir nuostabiais, senovę menančiais namukais. Pietrytinėje salos pakrantėje yra populiari poilsio zona, vadinama Hela. Dėl stiprios vandenyno srovės, ši vietovė yra laikoma geriausia vieta žvejybai aplink Trumsę. Heloje taip pat galite rasti ir priešistorinių uolienų raižinių, datuojamų 7000 m. Pr. Kr.

Pramogos ir ekskursijos

Trumsės klimatas

Trumsės klimatas įvairiapusiškas ir nenuspėjamas. Mieste vasaros dažniausiai būna trumpos, vėsios ir daugiausia debesuotos. Šiltasis sezonas trunka nuo birželio vidurio iki rugsėjo mėnesio pradžios. Tai pats geriausias metas aplankyti šį regioną. Šilčiausias mėnuo Trumsėje – liepa, mėnesio temperatūra būna apie 16 °C. Žiema Trumsėje trunka nuo gruodžio iki kovo mėnesio, su vidutine – 2 °C mėnesio temperatūra. Klimatas žiemos mėnesiais yra švelnus, nes Trumsė yra įsikūrusi šalia vandens.

Kaip nuvykti į Trumsę?

Skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Trumsę nebus lengva, jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasarą skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Trumsės regioną ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.com“.

Nakvynė Trumsės mieste

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Comfort Hotel Xpress Tromso – gerai vertinamas, pačiame centre esantis šiuolaikiškas viešbutis.
Enter City Hotel – vienas iš populiariausių variantų Trumsėje. Erdvūs kambariai, virtuvėlė.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas yra vienas seniausių miestų Norvegijoje ir tai trečias pagal dydį miestas šalyje. Jis buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu.

Sognės fjordas

Sognės fjordas

Norvegijos fjordų karalius yra Sognės fjordas. Jis yra didžiausias ir giliausias šalyje, o jo ilgis siekia virš 200 kilometrų, o gylis – net 1300 metrų.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

Keliaujantiems po Norvegiją tikrai patiks Bergenas ir šio miesto lankytinos vietos. Įsikūręs vakarinėje Norvegijos dalyje jis laikomas vienu lietingiausiu miestu Europoje.

danija ka pamatyti

Danija

Danija yra jūrinė šalis, todėl čia dažnai lyja, būna vėjuota, vasaros vėsios, o žiemos šiltos. Šalis turi net 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausia pasaulyje sala Grenlandija taip priklauso Danijai.

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija

Jeigu jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų ir 100 000 ežerų šalis.

Ką pamatyti Suomijoje

Suomija

Tai valstybė Šiaurės Europoje, septinta pagal plotą Europos šalis. Jūsų akis nudžiugins spalvingos vasariškos lygumos, o žiemą snieguotos viršūnės. Čia išbandysite ir tikrą suomišką sauną.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!