+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Larnaka lankytinos vietos

Larnaka lankytinos vietos

Larnaka

Larnakos miestas laikomas vienu geriausių Kipro šalies kurortu, kurio lankytinos vietos gražios ir romantiškos. Miestas įsikūręs pietinėje salos dalyje, todėl yra mėgstamas keliautojų iš viso pasaulio. Kurorto centre stovi graži Agios Lazaros bažnyčia ir bohemišką atspalvį turintis menininkų mylimas turkų kvartalas Skala. Palei paplūdimį driekiasi promenada su vėjyje besisupančiomis palmėmis ir miniomis turistų. Larnaka puikus pasirinkimas tiek tingių atostogų mėgėjams, tiek besidomintiems Kipro istorija bei gamta. Šis miestas yra žymiai ramesnis už kitus, todėl jį dažnai renkasi šeimos su vaikais. Larnaka – žavus kurortas, kuriame jus pasitiks ne tik ramybė, žydra jūra, bet ir įdomios lankytinos vietos, pasakojančios Kipro salos istoriją.

Larnaka lankytinos vietos

Larnakos senamiestis

Turkų kvartalas – Skala

Šis senovinis Larnakos rajonas labai ilgą laiką buvo užmirštas. Nuo Turkijos invazijos jis buvo apleistas ir niekam neįdomus, tačiau vieną dieną jis atgimė. Prie šio pokyčio daugiausiai prisidėjo amatininkai, kurie iš savo dirbtuvių persikėlė į turkų rajoną, dar vadinamą Skala. Tai labai įdomus senojo architektūrinio stiliaus rajonas, žavintis svečius savo autentiškais baltais namukais su spalvingais langų rėmais. Klaidžiodami siauromis gatvelėmis, galėsite aplankyti keramikos parduotuvėles, pasigrožėti nuostabiais dirbiniais ar įsigyti suvenyrų.

Larnakos Europos aikštė

Larnakos Europos aikštė

Mėgstantys istoriją turėtų nepamiršti apsilankyti Larnakos Europos aikštėje, kurią puošia 1881 m. pastatyti pirmieji Britų administracijos kolonijiniai pastatai. Rekonstruotuose muitinės sandėliuose šiandien įkurtos įvairios meno galerijos ir muziejai. Pasivaikšiojimas po juos jus grąžins kelis šimtmečius atgal į praeitį.

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia

Larnakos centrinėje aikštėje rasite gražią akmeninę Švento Lazaro bažnyčią. Ji čia iškilo IX amžiuje, tačiau XVII amžiuje teko bažnyčią atstatyti. Tai pagrindinis Kipro bizantinis paminklas, esantis saloje, kuris džiugina ne tik turistus, bet ir vietinius gyventojus. Bažnyčia turi keturis kupolus, o stogą laiko keturios dvigubos kolonos. Jos vidų puošia išskirtinė auksinė sakykla, piktograma su Šv. Lozaro nuotrauka, nuostabūs Mergelės su vaiku bei Šv. Jurgio ir drakono paveikslai. Taip pat Švento Lazaro bažnyčioje rasite ir Šv. Lozoriaus kapą, o jos kieme jus pasitiks religinių ikonų ir relikvijų kolekcija.

Pierides archeologinio fondo muziejus

Pierides archeologinio fondo muziejus

Tai privatus mokslininko ir archeologo Demetrios Pierides muziejus, kuris buvo įkurtas 1839 metais restauruotame dvare. Vėliau jo kolekciją pildė ir šeimos nariai, todėl šiandien čia saugoma apie 2500 eksponatų. Senoviniai eksponatai pasakoja net 9000 metų Kipro istoriją. Muziejuje rasite daiktų iš Helenizmo, Romėnų, Mikėnų, Frankų, Venecijos, Bizantijos ir Osmanų laikmečių. Tarp radinių galima apžiūrėti neolitinę keramiką, įvairius dirbinius su paukščių, žuvų ir deivių atvaizdais, apeiginius dubenis, figūrėles, viduramžių laikotarpio keramiką, stiklo kolekciją ir keletą papuošalų.

Larnakos fortas

Larnakos fortas

Larnakos pajūrio promenados gale stovi Larnakos viduramžių pilis. Ji buvo pastatyta gynybiniais tikslais, kurios paskirtis buvo saugoti pietinę Kipro pakrantę. Vėliau britai fortą pavertė kalėjimu, kuriame buvo laikoma karinė artilerija. Šiandieninė pilis pastatyta ant ankstesnio forto griuvėsių. Pilyje veikia muziejus, kuriame saugoma nedidelė ginklų kolekcija, nespalvotos vietinių gyventojų nuotraukos ir daugybė kitų vertingų bei gražių senovinių daiktų.

Kupranugarių ferma

Kupranugarių ferma

Netoli Larnakos, Mazotos kaimelyje aplankykite kupranugarių fermą. Tai puiki atrakcija įvairaus amžiaus lankytojams. Joje pagrindinis vaidmuo tenka kupranugariams, kuriuos čia galima pamaitinti ir jais pajodinėti. Senais laikais kupranugariai buvo naudojami kroviniams gabenti, o šiandien jų galima surasti Kipro saloje tik šioje fermoje. Taip pat lankytojai gali mėgautis baseinu, paragauti skanių vietinių patiekalų restoranėlyje ar apžiūrėti mini zoologijos sodą.

Larnakos prieplauka

Larnakos prieplauka

Graži ir rami Larnakos prieplauka yra tarsi vizitinė kortelė šio nuostabaus kurorto. Krantinę puošia finikinės palmės, kurios ją paverčia turistų traukos vieta. Poilsiautojai ir vietiniai mielai čia leidžia laiką pasivaikščiodami ar stebėdami saulėlydžius. Prieplaukoje rasite ne vieną barą ar restoraną, kurie turistus vilioja skaniais patiekalais ir linksmybėmis. Įdomu tai, kad krantinėje pamatysite daugybę kačių, kurios čia puikiai jaučiasi, suteikdamos pikantiškumo prieplaukai.

Hala Sultan Tekke mečetė

Hala Sultan Tekke mečetė

Dar viena įspūdinga vieta Kipre – Hala Sultan Tekke mečetė, esanti netoli Larnakos miesto, prie druskingo ežero. 1816 m. mečetė buvo pastatyta kaip atminimas pranašo Muhamedo slaugytojai Umma Haram, žuvusiai per antpuolį. Kasmet čia atvyksta daugybė musulmonų piligrimų, pagerbti žuvusiosios. Nuostabiai gražus ir pats ežeras, kuris saugomas kaip gamtos draustinis. Pavasarį prie ežero galima pamatyti flamingus, kurių čia įsikuria nemažas pulkas. Aplinkui driekiasi pėsčiųjų takai, kuriais vaikščiodami turistai gali apžiūrėti apylinkes.

Stavrovouni vienuolynas

Stavrovouni vienuolynas

Apie 40 kilometrų nuo Larnakos įsikūręs vienas seniausių pasaulyje Stavrovounio vienuolynas. Jis pastatytas aukštai ant kalvų ir iki šių dienų vykdo savo veiklą. Vienuolyną galima aplankyti tik ryte ir vakare, nes vidurdienį lankytojai nepriimami. Įdomu tai, kad čia apsilankyti gali tik vyrai, moterims ši ekskursija draudžiama. Jie turi unikalią galimybę apžiūrėti vienuolyno svetainę, kuri laikui bėgant mažai tepakito. Moterys gali užsukti tik į vienuolyno kieme esančią mažesnę bažnytėlę. Nuo uolos atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai, dėl kurių verta čia atvykti.

Archeologijos muziejus

Archeologijos muziejus

Larnakos archeologijos muziejuje saugomi radiniai iš aplinkinių vietovių, apimančių laikotarpį nuo neolito amžiaus iki Romos laikų. Čia lankytojai gali susipažinti su keramikos kolekcijomis iš Kitiono ir Livadia teritorijų bei Mikėnų kultūros bronzinėmis, molinėmis ar stiklinėmis vazomis. Taip pat muziejuje galima apžiūrėti įvairias skulptūras, figūras, neolitinius artefaktus. Netoli archeologijos muziejaus rasite senovinę Kitiono archeologinę vietovę, kurioje iki šių dienų išlikę finikiečių miesto sienų griuvėsiai, Astartės šventyklos ir auksinių, dramblio kaulo bei bronzinių kapaviečių liekanos.

Kamares akvedukas

Kamares akvedukas

Kamares akvedukas – tai žavus statinys, iškilęs 1746 metais, kurio paskirtis buvo aprūpinti Larnakos miestą vandeniu. Iki šių dienų akvedukas visas neišsilaikė, tačiau likusios 33 arkos vis dar atrodo įspūdingai. 10 kilometrų besitęsiantis statinys vandenį miestui tiekdavo iš Tamaros upės. Kamares akveduką rasite miesto pakraštyje, kurį pasiekti galima autobusais arba nuosava transporto priemone. Jo arkos besidriekiančios per žalius laukus labai gražiai atrodo naktį, todėl jei bus galimybė, aplankykite akveduką vėlai vakare.

Larnakos druskos ežeras

Larnakos druskos ežeras

Įdomi ir unikali vieta Kipre – Larnakos druskos ežeras. Jis laikomas antru pagal dydį ežeru šalyje, nes į vieną sujungia keturis skirtingo dydžio ežerus. Įdomu tai, kad vasarą dėl karščio ežeras išgaruoja, o jo vietoje lieka tik druskos laukai. Žiemos metu jis vėl prisipildo vandens ir virsta daugybės paukščių migracijos vieta. Čia susirenka virš 80 rūšių paukščių, tarp kurių didžiausia populiacija yra flamingų. Ežero apylinkėse rastos fosilijos patvirtina, kad prieš 3 ar 5 milijonus metų, ežerų vietoje tyvuliavo jūra. Ilgą laiką ežere išgaunama druska buvo Kipro eksporto prekė.

Zenobia kelto nuskendimo vieta

Zenobia kelto nuskendimo vieta

Išskirtinė Larnakos lankytina vieta yra Zenobia kelto nuskendimo vieta. Šis keltas, 1980 metais išsiruošęs į savo pirmąją kelionę, tikslo taip ir nepasiekė, nes nuskendo netoli Kipro krantų. Skenduolis guli jūros dugne, apie 1,5 kilometro nuo Larnakos žvejybos uosto, 42 metrų gylyje. Dalį Zenobia kelto nuolaužų nardymo mėgėjai gali apžiūrėti 16 metrų gylyje. Šiandien jis virtęs dirbtiniais namais daugybei žuvų ir augalų. Zenobia kelto katastrofos vieta yra virtusi viena populiariausių nardymo vietų pasaulyje. Jeigu nardyti nemėgstate, šią vietą galima apžiūrėti, plaukiant specialiais laiveliais su stikliniais dugnais. Nardymą galite užsisakyti ČIA.

Kipro paplūdimiai

Larnakos paplūdimiai

Larnakos smėlio paplūdimiai, skalaujami krištolinės jūros, traukia turistus iš viso pasaulio. Didžiausio poilsiautojų srauto jie sulaukia gegužės – rugsėjo mėnesiais, o populiariausi paplūdimiai yra Finikoudes, Mackenzie ir Dhekelia. Finikoudes paplūdimys tęsiasi palei pagrindinę Larnakos promenadą, todėl visada pilnas šurmulio ir labiausiai apkrautas. Mackenzie paplūdimys yra žymiai gražesnis ir šiek tiek už miesto, todėl jame besideginančių kiek mažiau, tačiau tai tobula vieta šeimoms. Prie Dhekelia paplūdimio, kurį taip pat rasite už miesto, stovi keli dideli viešbučiai, todėl čia turistų taip pat netrūksta. Geriausi Larnakos paplūdimiai yra apdovanoti Mėlynosios vėliavos sertifikatu.

lefkara

Lefkara

Lefkaros kaimelį rasite į vakarus nuo Larnakos, kurio vizitinė kortelė yra nėriniai, vietoje kuriančių ir gyvenančių moterų. Lefkaroje galima aplankyti ir nuostabų dvarą, žavias kavinukes bei užsukti į daugybę nėrinių parduotuvių, kur galėsite įsigyti pasakiškų darbų. Taip pat kaimelyje veikia muziejus, kuriame susipažinsite su tradiciniu vietinių gyvenimu. Lefkara turi ir Arkangelo Mykolo bažnyčią, kurią puošia keletas XII amžiaus ikonų paveikslų. Kaimelis pasiekiamas tik automobiliu arba taksi.

Protaras

Protaras

Vienu populiariausių tarp šeimų laikomas Protaro kurortas, esantis pietrytinėje Kipro salos dalyje. Jis mėgstamas dėl gerų smulkaus smėliuko paplūdimių ir ramios jūros, kas puikiai tinka atostogoms su vaikais. Miestelis dvelkia nerūpestingumu, kuris tik dar labiau nuteikia puikioms atostogoms. Šį kurortą renkasi tie poilsiautojai, kuriems patinka tingios atostogos paplūdimyje. Vienas populiariausių Protaro lankomų objektų – maža Ayios Elias bažnyčia, stovinti viršūnėje šalia pagrindinio kelio į miestą. Iš čia atsiveria nuostabūs apylinkių vaizdai.

Greco kyšulys

Greco kyšulys

Viena vaizdingiausių Kipro vietų yra Greco kyšulys. Tai labiausiai į pietus nutolęs salos taškas, esantis tarp Agia Napos ir Protaro kurorto. Jo apylinkės įeina į nacionalinį parką, kuriame rasite daugybę suoliukų, skirtų grožėtis nuostabiais salos vaizdais. Iki kyšulio driekiasi pakrantės žygio trasa, kuria eidami kyšulį pasieksite per 3,5 valandos. Šis takas prasideda Agia Napos miestelio centre ir vingiuoja į pietus link Greco kyšulio. Mėgstantys gamtą, ypač laukines gėles, gali pasivaikščioti pakrantės keliukais ir grožėtis jomis netrukdomai.

Agia Napos vienuolynas

Agia Napos vienuolynas

Agia Napos vienuolynas – tai įdomi vieta, kurią verta pamatyti lankantis Kipre. Jį galima apžiūrėti Agia Napos miestelio centre. Vienuolyną XVI amžiuje pastatė Venecijos didikų duktė, čia ieškodama prieglobsčio. Jos iniciatyva šioje vietoje buvo pastatytos dvi bažnyčios – katalikų ir stačiatikių, kurios šiandien abi stovi po vienu stogu. Tai buvo vienas paskutinių pastatų, kurį pastatė venecijiečiai. Vienuolyno kieme suprojektuotas fontano namas, kuriame komplekso iniciatorė ir ilsisi kartu su savo tėvais. Vienuolynas vienu metu buvo apleistas, tačiau šiandien tai gausiai turistų lankoma vieta. Jo įėjimas tarsi saugomas didžiulio sikamoro figmedžio, kurio amžius siekia net 600 metų.

Agia Napos paplūdimiai

Agia Napos paplūdimiai

Garsiausius ir gražiausius Kipro paplūdimius rasite salos pietuose, aplink Agia Napos miestą. Pats populiariausias paplūdimys yra Nissi paplūdimys, kuriame ilgas balto smėlio ruožas su salos uolos atodanga tiesiog užburia. Šis grožis turi kainą – atostogų piko metu, Nissi tiesiog perkrautas poilsiautojais. Norintys ramesnio poilsio, turėtų rinktis Kermijos paplūdimį, kuris yra šiek tiek už miesto ir yra mažesnis už Nissi. Už Kermijos driekiasi dar vienas paplūdimys, puikiai tinkantis šeimoms su vaikais – tai Konnos paplūdimys.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Larnakos klimatas

Larnakoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Mieste kritulių būna apie 40 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Larnakoje – 19 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 28 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 7 °C iki 17 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Larnaką ir jos apylinkes nuo balandžio iki spalio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Larnaką?

Norėdami nuvykti į Larnaką galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kiprą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kipre, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 8 Eur už parą. Reikalingą transportą savo kelionei iš Larnakos ar kitų Kipro miestų po įvairias šalies vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Larnakoje

Larnaka ir nuostabios miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Sun Hall Hotel – viešbutis įsikūręs priešais Phinikoudes alėją, vos už 50 metrų nuo paplūdimio.
Radisson Blu Hotel, Larnaca – išskirtinis, gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Larnakos centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Larnakos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Larnakos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Larnakos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Larnakos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Larnakos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 + nineteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą