+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Pula lankytinos vietos

Pula lankytinos vietos

Pula

Nedidelis, bet labai gražus miestelis Pula yra vienas labiausiai mėgstamų visoje Kroatijoje turistų tarpe, nes geriausios lankytinos vietos sužavi keliautojus nuo pirmos minutės. Miestelyje rasite daugybę romėniškų griuvėsių, kurie daugiausiai išsibarstę senamiestyje. Pulos pasididžiavimas – garsusis romėniškas amfiteatras, kuriam daugiau nei 2000 metų. Senais laikais čia buvo organizuojamos gladiatorių kovos, kurias stebėdavo minios romėnų. Šiuo metu amfiteatras naudojamas įvairiems renginiams, tokiems kaip koncertai ir kino bei elektroninės muzikos festivaliai. Puloje taip pat stovi triumfo arka, Augusto šventykla ir kiti įdomūs objektai. Miestelyje ir jo apylinkėse puoselėjamos gilios vyndarystės tradicijos, vietiniai gyventojai užsiima žvejyba, laivų statyba bei turizmu. Puloje švelnus klimatas, rami jūra ir graži nepaliesta gamta, todėl geras poilsis garantuotas.

Pula lankytinos vietos

Pulos amfiteatras

Pulos amfiteatras

Pulos mieste stovi 6 pagal dydį pasaulyje amfiteatras, kuriame senovėje tilpavo apie 25 000 žmonių. Jis buvo pastatytas I amžiuje ir čia dažnai vykdavo gladiatorių kovos. Stovėdami akmeniniuose koridoriuose, tuneliuose, galite pabandyti įsivaizduoti kokios kovos amfiteatre virė prieš 2000 metų. Šiandien amfiteatras vis dar gerai išsilaikęs ir tai yra žinomiausia Pulos lankytina vieta. Taip pat amfiteatre nuolat vyksta kino festivaliai, koncertai ir kiti renginiai. Bilietus į amfiteatrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Augusto šventykla

Augusto šventykla

Augusto šventykla buvo pastatyta II amžiuje prieš Kristų ir buvo skirta pirmajam Romos imperatoriui Augustui. Šventykla, kuri dar dažnai vadinama Forumu randasi pagrindinėje miesto aikštėje. Per ilgą savo gyvavimo laikotarpį, šventykla buvo naudojama įvairiais tikslais. Pagrindinės šventyklos dalies jau seniai nebėra, išlikusi tik viena iš dalių. Bet kokiu atveju, jeigu jūs domitės istorija, tai būtinai užsukite prie šios šventyklos.

Mažasis Romos teatras

Mažasis Romos teatras

Mažasis Romos teatras buvo pastatytas I a. ant kalvos šlaito šalia pilies. Jis galėjo talpinti nuo 4 iki 5 tūkstančių žiūrovų. Deja, Mažasis Romos teatras nebuvo išsaugotas ir šiai dienai yra išlikusios tik kelios jos detalės. Čia vis dar galima pamatyti scenos pamatus ir dalį pusapvalės apžvalgos aikštelės. Senovėje Pula garsėjo kaip labai išsivystęs miestas kultūrine prasme, todėl čia galima pamatyti daug senovės Romos architektūrinių paminklų.

Pulos katedra

Pulos katedra

Pulos katedra esanti pietinėje Pulos įlankos pusėje manoma buvo pradėta statyti V a. ant Jupiterio šventyklos pamatų. Per daugelį amžių bažnyčia buvo ne kartą sudeginta, atnaujinta ir išplėsta. Senoji katedra buvo gausiai dekoruota freskomis ir grindų mozaikomis, o fragmentų likučius vis dar galima išvysti ant fasado ir grindyse. 1707 m. buvo pastatyta baroko stiliaus varpinė, o dabartinės katedros fasadas pastatytas 1712 m. Šiandien bažnyčioje nuolat vyksta pamaldos ir ji yra labiausiai lankoma Pulos mieste.

Istrijos archeologijos muziejus

Istrijos archeologijos muziejus

Istrijos archeologijos muziejus buvo atidarytas dar 1802 m. Augusto šventykloje, tačiau per laiką pritrūkus vietos, muziejus perkeltas į kitas patalpas. Šiandien muziejuje eksponuojami įspūdingi archeologiniai priešistoriniai, antikiniai ir viduramžių laikų eksponatai, o jų gausa nustebina kiekvieną čia atvykusį. Šiuo metu muziejus uždarytas rekonstrukcijai ir planuojamas atidaryti 2021 m.

Sergii triumfo arka

Sergii triumfo arka

Sergii triumfo arka buvo pastatyta I a. norint pagerbti įtakingos Romos šeimos Sergii tris brolius, kurie kovėsi dvidešimt devintajame legione per Akcijaus mūšį. Puošni kolonų dekoracija su išgraviruotais vežimais viršuje ir trijų brolių vardais sužavi kiekvieną ją pamačiusį. Ši didinga arka – tai tarsi miesto vartai į senamiestį.

Venecijos tvirtovė (Kaštel)

Venecijos tvirtovė (Kaštel)

Venecijos tvirtovė pastatyta venecijiečių 1630 m, buvo neatsiejama miesto gynybos dalis. Pilis tarnavo ginant Pulos miestą ir Adrijos jūros pakrantę nuo užpuolikų. Pasibaigus Pirmajam pasauliniui karui tvirtovė prarado savo reikšmę. Šiandien tvirtovę gali apžiūrėti kiekvienas norintis, o jos viduje yra įsikūręs istorijos muziejus. Vasaros metu pilyje vyksta koncertai, rodomi filmai ir kiti renginiai. Nuo pilies atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į Pulą ir jos apylinkes.

Pulos akvariumas

Pulos akvariumas

Apsilankykite Pulos akvariume ir daugiau sužinokite apie jūrų gyvūnų gyvenimus. Tai didžiausias akvariumas Kroatijoje, kuris turės jus kuo nustebinti. Čia išvysite įvairias žuvų rūšis ir tokius gyvūnus, kaip jūrinius vėžlius ir ryklius. Pulos akvariumas įtrauks vaikus į jūros gyvūnų šėrimo procesą, kuris čia vyksta kiekvieną dieną. Akvariume įsikūrusi jauki kavinė, puikiai tinkanti užkąsti ar išgerti kavos, besimėgaujant gražiu vaizdu. Užsukite taip pat į čia esančią suvenyrų parduotuvę, kur galėsite nusipirkti ir lauktuvių.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Pulos klimatas

Pulos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Puloje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Pulos mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 23 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Pulą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Pulą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Pulos regioną ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Pulos į Rovinį ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Pulos mieste

Pula ir šio žavaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Amfiteatar – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs šalia Pulos amfiteatro.
Exclusive City Apartments – netoli Pulos miesto centro esantys geri viešbučio apartamentai

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Pulos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Pulos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Pulos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Pulos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Pulos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

fourteen − 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą