+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Italija lankytinos vietos

Italija lankytinos vietos

Italija

Italija nuostabi atostogų vieta, o šalies lankytinos vietos garsios ir populiarios tarp turistų. Keliaudami po šalį rasite daugybę meno šedevrų, paslaptingus istoriją menančius griuvėsius, įspūdingas pilis, bažnyčias, judrius miestus, žavius paplūdimius ir gausybę kitų dalykų. Taip pat nepamirškite aplankyti garsiųjų Italijos salų – Sicilijos ir Sardinijos, kuriose atostogas šauniai praleis ne tik tingų poilsį paplūdimyje mėgstantys keliautojai, tačiau ir ieškantys aktyvių pramogų. Didžiausiuose šalies miestuose, tokiuose kaip Roma, Milanas, Venecija, susipina menas, kultūra, mada ir istorija, todėl turistų čia niekada netrūksta. Italija taip pat savo svečiams siūlo geriausius slidinėjimo kurortus, kuriuose šaltuoju metų laiku atostogas leidžia žiemos sporto entuziastai. Didžiulėje šalyje galite pamatyti žinomiausias pasaulio vietas – pasvirusį Pizos bokštą, Koliziejų, Trevi fontaną, Pompėją ir daugybę kitų lankytinų objektų. Taip pat keliaujant po Italiją galėsite pasigrožėti garsiausių pasaulio menininkų darbais, atsipūsti aukščiausios klasės kurortuose ar apsipirkti prabangiausiose parduotuvėse. Italija – tikras lobis, kurį pažinti neužteks ir kelių apsilankymų, nes visos lankytinos vietos viena už kitą gražesnės.

Italija lankytinos vietos

Vatikanas

Vatikanas

Vatikanas yra mažiausia nepriklausoma valstybė pasaulyje, kurios plotas yra mažesnis nei pusė kvadratinio kilometro. Teritorijoje galite išvysti Vatikano rūmus, Šv. Petro aikštę ir to paties vardo baziliką, kurią lanko piligrimai iš viso pasaulio. Vatikano rūmuose galima apžiūrėti įspūdingus apartamentus, Vatikano biblioteką ir daugybę išskirtinių muziejų, kurie turi pribloškiančias kolekcijas. Norėdami skirti daugiau laiko Vatikanui, vykite į jį nuo ankstaus ryto.

Pompėja

Pompėja

Garsioji Pompėja kadaise klestėjo Vezuvijaus kalno šešėlyje, šalia dabartinio Neapolio miesto. Ši gyvenvietė buvo labai išsivysčiusi ir didžiulė, tačiau apie 79 m. įvykęs Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas šį miestą visiškai sunaikino. XVIII a. archeologai Pompėją atrado po pelenų klodais ir taip prasidėjo šio didingo miesto atkasinėjimai. Tarp miesto griuvėsių lankytojai ras amfiteatrą, Fauno namus, Apolono ir Jupiterio šventyklas. Bilietus į šią archeologinę vietovę galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Amalfio pakrantė

Amalfio pakrantė

Amalfio pakrantė, esanti Italijos pietvakariuose Kampanijos regione, garsėja stulbinančiu grožiu, todėl tai yra viena populiariausių Italijos turistinių vietų. Keliaudami nuo Sorento kurorto link Salerno, ne vieną kartą pagalvosite, kad radote rojų žemėje. Gyvybinga augmenija, trapios uolos, citrinmedžių sodai, įvairiaspalvės vilos, pasteliniai namai, vaizdingi kalnai, nuostabūs paplūdimiai ir žvilgančios įlankos sukuria nepakartojamus ir neužmirštamus vaizdus. Romantikams siūlome užsukti į Pozitano miestelį, kuris užburia lankytojus nuostabiais akmenuotais paplūdimiais, spalvingais namukais ir įspūdingais kalnais. Norintys įsimintinų įspūdžių, gali išbandyti kelionę laivu palei Amalfio kranto liniją. Tokių ekskursijų metu grožėsitės pasakiškais vaizdais iš vandens ir paragausite vietinių gamybos produkcijos.

Koliziejus

Koliziejus

Koliziejus laikomas vienu didžiausių romėnų architektūros ir inžinerijos stebuklų ir tai yra lankomiausia Romos vieta. Koliziejaus statybą 72 m. pradėjo Flavijos dinastijos imperatorius Vespasianas, o jas pabaigė jo sūnus Titas. Didžiulis amfiteatras galėjo talpinti iki 50 000 žmonių. Jame vykdavo ne tik garsiosios gladiatorių kautynės, bet ir viešos egzekucijos, egzotinių gyvūnų parodos. Kiekvienais metais Koliziejuje apsilanko 6 milijonai žmonių, todėl norint išvengti didelių eilių, bilietus geriausia nusipirkti internetu iš anksto.

Kaprio sala

Kaprio sala

Kaprio sala garsėja magiškais kraštovaizdžiais, uolėtomis pakrantėmis, nuostabiais urvais bei žavingais kaimeliais. Kelionė laivu iš Neapolio uosto iki Kaprio salos trunka apie porą valandų, todėl nepraleiskite progos apsilankyti joje. Atvykę pirmiausia pasivaikščiokite po nuostabųjį salos uostą, pasigrožėkite valtimis, spalvotais namukais ir tada leiskitės į salos apžvalginę ekskursiją. Garsiausi salos lankytini objektai – Žydroji grota, kurią galima pasiekti laiveliu plaukiant iš salos ir Monte Solaro kalno viršūnė, nuo kurios atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai. Ekskursijas po salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto, paspaudus šią nuorodą. 

Florencijos katedra

Florencijos katedra

Florencijos katedra – tikras šio nuostabaus miesto brangakmenis. Įspūdinga katedra buvo pradėta statyti 1296 m. ir tik 1436 m. buvo baigtos jos statybos. Dėl savo didingo kupolo pasaulyje žinoma bažnyčia, stovi Piazza del Duomo aikštėje. Pastato fasadas padengtas baltu marmuru su raudonos, rožinės ir žalios spalvos polichrominiais piešiniais, sukuriančiais nepakartojamą vaizdą. Šalia katedros esančiame meno muziejuje, galima išvysti vieną reikšmingiausių skulptūrų kolekcijų pasaulyje. Norintys patekti į katedrą ir aplankyti kitus garsius objektus pigiau, turėtų įsigyti kombinuotą bilietą iš anksto internetu, paspaudę šią nuorodą.

Činkve Terė (Cinque Terre)

Činkve Terė (Cinque Terre)

Činkve Terė – tai Ligūrijos regione esanti nuostabiai išraižyta pakrantė, kuri sudaryta iš penkių spalvingų pajūrio kaimelių, prisišliejusių prie kalno. UNESCO paveldo sąraše esantys kaimeliai pasižymi vienais nuostabiausių kraštovaizdžių Italijoje. Visus penkis kaimelius jungia pakrante vingiuojantis pėsčiųjų takas, kuris yra tinkamas bet kurio amžiaus žmonėms. Keliaudami juo, galėsite grožėtis kaimelių bažnyčiomis, autentiškais restoranais, spalvingais namais ir nuostabiais vaizdais į Viduržemio jūrą. Šie kaimeliai nėra pasiekiami automobiliu, todėl geriausia ten vykti traukiniu. Visgi vykstantys automobiliu, jį gali pasistatyti netoli kaimelių esančiose aikštelėse, tačiau dažniausiai jos būna perpildytos.

Apulija

Apulija

Apulija – labiausiai į pietryčius nutolęs Italijos regionas, kuris turi viską, ko reikia geram poilsiui. Čia rasite nuostabius paplūdimius, daugybę restoranų, siūlančių šviežius itališkus patiekalus, istorines pilis ir unikalius baltos spalvos su kūginiais stogais gyvenamuosius namus – trulius. UNESCO paveldo sąraše esantys namukai stovi Alberobelo miestelyje, į kurį plūsta turistai iš viso pasaulio. Vienaaukščius trulius italai statydavo iš kalkakmenio uolienų ir kraudavo juos tiesiai ant uolėtos žemės be jokio skiedinio. Neįtikėtina, tačiau ir šiandien šiuose namukuose vis dar gyvena žmonės. Taip pat juose įrengtos suvenyrų parduotuvėlės, restoranai, o norintys išskirtinės nakvynės, gali apsistoti Trulli e Puglia Resort svečių namuose.

Uficių galerija

Uficių galerija

Florencijos mieste įsikūrusi Uficių galerija yra vienas žymiausių meno muziejų pasaulyje, kurio kolekcija pribloškia lankytojus. Čia galima pasigrožėti tokiais išskirtiniais meno šedevrais, kaip Leonardo Da Vinčio „Kristaus krikštas“, Karavadžo „Izaoko auka“ ar Botičelio „Veneros gimimas“. Galerijos pastatas lankytojus taip pat nustebina savo grožiu, nes vidiniame jo kieme yra daugybė sudėtingų kolonų ir arkų, kurias puošia įmantrios marmurinės statulos. Bilietus ir  turus po galeriją geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Bolonija

Bolonija

Bolonija įsikūrusi centrinėje Italijos dalyje, jau senai pamėgta turistų. Tai miestas turintis ilgą istoriją ir daug nuostabių lankytinų vietų. Čia rasite viską: pradedant fantastine architektūra, kultūrinėmis įžymybėmis ir baigiant pasaulinio lygio muziejais, jaukiomis kavinukėmis bei restoranais. Lankydamiesi mieste, pasivaikščiokite po senamiestį, pasižvalgykite po elegantiškas senovines parduotuves, pasigrožėkite architektūra ar paragaukite skaniausių itališkų patiekalų.

Svyrantis Pizos bokštas

Svyrantis Pizos bokštas

Svyrantis Pizos bokštas žinomas visame pasaulyje ir tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės lankosi šiame mieste. Šalia katedros stovintis bokštas buvo pradėtas statyti 1173 m., tačiau po penkerių metų bokštas dėl aliuvinio dirvožemio pradėjo svirti ir statybos buvo sustabdytos. Per šimtmečius buvo ne kartą bandoma bokštą sutvirtinti, tačiau tik 2001 m. po rimtos rekonstrukcijos bokštas buvo pilnai stabilizuotas. Bilietus į bokštą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Toskana

Toskana

Garsiausias Italijoje Toskanos regionas užburia keliautojus gražiomis kalvomis, istorinėmis pilimis, didžiuliais vynuogynų plotais, kiparisų ir alyvmedžių giraitėmis. Toskanos regione klesti vyno daryklos ir restoranai, todėl ši vieta patiks ir gurmanams. Renesanso meno mylėtojai privalo apsilankyti Toskanos sostinėje Florencijoje, kuri lankytojus nustebina įspūdingomis bazilikomis, muziejais ir galerijomis. Viduramžių mieste Sienoje saugomi puikūs meno kūriniai, o istorinis centras yra viena populiariausių vietų Toskanoje. Nevalia pamiršti ir Elbos salos, kurioje rasite puikius paplūdimius, o garsioji Piza jus nustebins visame pasaulyje žinomu Pasvirusiu bokštu.

Iskijos sala

Iskijos sala

Tirėnų jūros skalaujama Iskijos sala, įsikūrusi šiauriniame Neapolio įlankos pakraštyje. Vulkaninė sala labiausiai žinoma dėl savo gydomųjų ir atjauninančiųjų savybių, nes joje gausu terminių karštųjų baseinų. Tai puiki poilsio ir ramybės oazė, kurią pasirinkę nesigailėsite. Lankantis saloje, galima apžiūrėti Giardini La Mortella botanikos sodą, kuriame gausu retų ir spalvingų augalų, viduramžiais statytą Aragono pilį ir pabandykite įkopti į aukščiausią salos kalną Epomeo.

Milano katedra

Milano katedra

Milano katedra neabejotinai lankomiausias ir didingiausias pastatas dizainerių mieste. Katedra buvo pradėta statyti 1386 m., tačiau oficialiai baigta tik 1965 m. Tai didžiausia pasaulyje gotikinė katedra, kurios priekinis fasadas atrodo išties įspūdingai, o jį vainikuoja daugybė bokštų, statulų ir žadą atimančių dekoracijų. Vidaus interjere labiausiai dėmesį traukia nuostabūs spalvoti vitražiniai langai, bei įspūdingos kolonos. Nepamirškite užlipti ant katedros stogo, iš ten atsiveria puikūs vaizdai į katedros aikštę ir Milaną. Bilietus į katedrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Portofino

Portofino

Mažas pusmėnulio formos Portofino kaimelis garsėja vaizdingu uostu, kurį supa spalvingi namukai. Nors kaimelyje gyvena tik apie 400 gyventojų, tačiau jis garsėja visame pasaulyje kaip prabangus kurortas. Tai populiari atostogų vieta tarp turtingų ir garsių žmonių, todėl kelionės metu kaimelyje galite pamatyti vaikštant ne vieną pasaulio įžymybę. Be garsių barų ir restoranų, čia galima aplankyti ir Brauno pilį, nuo kurios atsiveria patys gražiausi vaizdai į visą įlanką.

Riterių rūmai

Riterių rūmai

Riterių aikštė yra viena pagrindinių Pizoje, o joje stovintys gražūs rūmai yra viena lankomiausių vietų mieste. Šie rūmai buvo pastatyti XVI a. ir iš pradžių buvo Šv. Stepono riterių (kavalierių) buveinė, kurioje vykdavo mokymai. Labiausiai lankytojus žavi dekoruotas rūmų fasadas, kurio puošyba nustebina kiekvieną. Fasadą taip pat puošia Mediči šeimos ir riterių herbai. Priešais pastatą stovi Toskanos didžiojo kunigaikščio statula, kurią 1596 m. pagamino skulptorius Francavilla.

Breros pinakoteka

Breros pinakoteka

Breros pinakoteka – tai vienas garsiausių ir didžiausių Italijos meno muziejų, kuris įsikūręs Milane, Breros rūmų patalpose. Didžiausią galerijos kolekciją sudaro Venecijos ir Lombardijos paveikslai, kuriuose galima išvysti Belinio, Rafaelio, Karavadžo, Tintoreto ir kitų garsių italų menininkų šedevrus. Daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia tokie darbai, kaip Rafaelio „Mergelės Marijos vestuvės“, Bernardino Luini „Roseto Madona“ ir Karavadžo „Vakarienė Emause“. Be pinakotekos, rūmuose taip pat įsikūrusi Breros akademija, observatorija ir biblioteka. Bilietus į pinakoteką geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Genuja

Genuja

Genuja – tai vienas didžiausių Italijos miestų ir pagrindinis šalies uostas, turintis stulbinančią istoriją, prasidėjusią dar X a. Genujoje rasite daugybę įspūdingų muziejų, fortų, bažnyčių, aikščių ir rūmų. Šis uostamiestis gali pasigirti plačia funikulierių linija, kurie tiek gyventojams, tiek miesto svečiams padeda lengviau keliauti po šį miestą. Taip pat verta užsukti į didžiausią Italijos akvariumą, kuriame gyvena maždaug 12 000 vandens gyvūnų. Genuja taip pat garsėja kaip kulinarijos miestas, todėl lankantis mieste, būtina paragauti picos ir šviežių jūros gėrybių patiekalų.

Komo ežeras pramogos

Komo ežeras

Komo ežeras apsuptas stačių kalnų šlaitų, padengtų vešlia žaluma yra lankomiausias šalyje. Nuo romėnų laikų pamėgtas gamtos kampelis ir šiandien traukia poilsiautojus. Komo ežero apylinkėse stovi nemažai prabangių vilų, kuriose ilsisi ir turtingiausios pasaulio įžymybės. Lankytojus prie ežero vilioja natūrali gamta, švarus oras, nuostabūs kalnai ir autentiški jaukūs miesteliai, iš kurių populiariausi yra Bellagi, Varenna ir Menaggio. Taip pat aplink ežerą nutiesta daugybė pėsčiųjų takų. Tarp miestelių patogiausia keliauti laivais, nes susisiekimas jais puikiai išvystytas. Geriausios ir įdomiausios pramogos prie Komo ežero ČIA.

Sardinija

Sardinija

Sardinijos sala kiekvienais metais privilioja nemažai turistų iš viso pasaulio. Sala gali pasigirti nuostabaus grožio Smaragdine pakrante, kurią skalauja turkio spalvos vanduo. Sardinijos sala apdovanota gražiu kraštovaizdžiu, daugybe nuostabių lankytinų vietų ir istoriją menančiais griuvėsiais. Nors dauguma turistų šią salą lanko vasaros metu, tačiau ją atostogoms galima rinktis ištisus metus. Dėl unikalių vietinių papročių, tradicinių festivalių, pasakiškos virtuvės ir istorinių vietų gausos, Sardinijos sala puikiai tinka įvairių pomėgių keliautojams.

Siksto koplyčia

Siksto koplyčia

Vatikano muziejaus komplekso dalyje esanti Siksto koplyčia garsėja didelėmis dekoracijomis, freskomis, kurias nutapė tokie garsūs italų dailininkai, kaip Mikelandželas, Sandro Botičelis ir Pietro Perudžinas. Siksto koplyčios lubos ir „Paskutiniojo teismo“ freskos, kurias 1508 – 1541 m. laikotarpyje nutapė genialusis Mikelandželas, yra labiausiai žadą atimančios vietos. Šie du nuostabūs kūriniai yra laikomi įtakingiausiais ir svarbiausiais religijos istorijoje. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes kasose jie gali būti brangesni.

Paskutinė vakarienė

Paskutinė vakarienė

Garsusis Leonardo da Vinčio „Paskutinės vakarienės“ paveikslas buvo nutapytas ant buvusio dominikonų vienuolyno restorano sienos, Šv. Marijos Maloningosios bažnyčioje Milane. Tapydamas šį paveikslą Leonardas darė eksperimentą, naudodamas savo išrastą sienų gruntavimo būdą, kai tapė aliejumi su tempera ant drėgnos sienos. Deja, ši technika nepasiteisino, nes kūrinys pradėjo blukti ir trupėti dar menininkui esant gyvam. Per kelis šimtmečius paveikslą buvo bandoma ne kartą restauruoti, tačiau pilnai to padaryti nepavyko. Šiandien „Paskutinės vakarienės“ paveikslas nors ir nėra geriausios būklės, tačiau jis vis dar džiugina lankytojus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Verona

Verona

Verona yra vienas iš svarbiausių Italijos Veneto regiono miestų, garsėjantis savo istoriniu centru, kuriame galima išvysti daugybę puošnių pastatų, romaninių ir gotikinių bažnyčių bei nuostabių aikščių. Pats miesto centras kompaktiškas, todėl nereikia naudotis viešuoju transportu, norint pamatyti populiariausias lankytinas vietas. Garsiausias miesto objektas – Džuljetos namas, kuriame anot Šekspyro, gyveno, mylėjo bei mirė Romeo ir Džuljeta. Deja, ši meilės istorija išgalvota, tačiau nors ir žinant šią tiesą, smalsuolių čia niekada netrūksta. Taip pat Veronoje stovi visame pasaulyje žinomas garsusis romėnų amfiteatras, kuris buvo pastatytas I a. Jame dar ir šiandien vysta tarptautinį pripažinimą pelnęs Veronos operos festivalis.

Strombolio ugnikalnis

Strombolio ugnikalnis

Strombolio ugnikalnis, esantis netoli Sicilijos šiaurinės pakrantės, to paties pavadinimo saloje, yra vienas iš aktyviausių Žemėje. Mėgstantys nuotykius ir iššūkius, gali leistis į žygį link ugnikalnio viršaus. Tai nėra labai sudėtingas žygis, tačiau vis tiek jums reikės keturių – šešių valandų, norint pasiekti viršūnę ir nuo jos nusileisti. Deja, pavieniams keliautojams draudžiama kopti į ugnikalnį, todėl prireiks gido arba teks prisijungti prie keliaujančios grupės. Nesvarbu kaip kopsite, tačiau iš viršaus atsivers ne tik pasakiški vaizdai, tačiau ir turėsite puikią galimybę pamatyti besispjaudantį vulkaną ugnimi.

Dolomitinės Alpės

Dolomitinės Alpės

Dolomitinės Alpės žinomos visame pasaulyje dėl nuostabaus grožio kalnų, todėl turistų čia niekada netrūksta. Šioje vietovėje stūkso 18 kalnų viršūnių, o kai kurios iš jų yra daugiau nei 3000 metrų aukščio. Aukščiausias taškas yra Marmolada viršūnė, kurios aukštis siekia 3343 m. Vasarą turistai leidžiasi į žygius po kalnus ir aplink ežerus, o žiemą traukia į slidinėjimo kurortus. Jeigu neplanuojate daug laiko praleisti kalnuose, tačiau norite pasimėgauti pasakiškais peizažais, tai vykite automobiliu nuo Bolzano iki Cortina. Apie 130 kilometrų kelio atkarpa priblokš jus kvapą gniaužiančiais kalnų vaizdais.

Etnos kalnas

Etnos kalnas

Etnos kalnas, stūksantis Sicilijoje yra vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių, kurio aukštis siekia 3 320 metrų. Tai didžiausias veikiantis Europos ugnikalnis, kuris paskutinį kartą išsiveržė 2019 m. Atrodytų nelabai kas norėtų gyventi šio milžino kaimynystėje, tačiau taip nėra. Vienas didžiausių Sicilijos miestų – Katanija yra įsikūręs vulkano papėdėje, o kai kurie miesteliai įsitaisę tiesiai ant pačio ugnikalnio. Norint aplankyti Etnos ugnikalnį, galima kopti į jį pietiniu arba šiauriniu kalno šlaitu.  Taip pat ugnikalnio šlaituose galima rasti daug lavos olų, iš kurių nemaža dalis driekiasi po žeme. Dar viena smagi pramoga – kelionė traukiniu aplink Etną, kuris kursuoja tarp Katanijos ir Ripostos.

Venecija

Venecija

Venecija vilioja ne tik romantiškai nusiteikusius įsimylėjėlius, bet ir menininkus, istorijos gerbėjus. Žavūs vandens kanalai, vingiuojantys tarp istorinių pastatų ir juose plūduriuojančios gondolos sukuria nepaprastą vaizdą. Tai vienas lankomiausių ne tik Italijos, bet ir pasaulio miestų. Venecija laikoma Šiaurės Italijos Veneto regiono sostinė, kurią sudaro 117 mažų salų, sujungtų tiltais ir atskirtų kanalų tinklu. Venecija nuostabaus grožio ir istorinės reikšmės miestas, turintis ypatingą aurą ir nepanašus į jokį kitą miestą, todėl apsilankymas jame jums paliks neišdildomus įspūdžius.

Turinas

Turinas

Turinas kadaise buvo pirmoji Italijos sostinė ir daugelį metų buvo svarbus šalies kultūros ir ekonomikos centras. Romėnų laikais Turine buvo įrengta viena didžiausių karinių stovyklų, tačiau žlugus Romos imperijai, miestą okupavo įvairios tautos ir imperijos. Po II pasaulinio karo Turinas buvo greitai atstatytas, o jo automobilių pramonė tapo viena iš lemiamų faktorių, turėjusių didelę įtaką ir Italijos ekonomikos atgimimui. Šiandien rafinuotas ir elegantiškas miestas pasižymi įdomiais architektūros šedevrais ir šiuolaikišku, kosmopolitišku šurmuliu. Mieste galite rasti Antikos meno ir ginklų muziejus, keletą rūmų, iš kurių lankomiausi yra Madama. Garsiausias objektas mieste – Turino katedra, kurios koplyčioje saugoma Turino drobulė. Pasak legendos, į šią drobulę buvo įvyniotas pats Jėzus Kristus. Lankantis mieste, būtina paragauti ir geriausio Italijos šokolado. Norintiems sutaupyti, rekomenduojame įsigyti Turin City Card kortelę, su kuria galėsite nemokamai aplankyti nemažai muziejų.

Santa Caterina del Sasso Ballaro

Santa Caterina del Sasso Ballaro

Anot legendos, XII amžiuje turtingas pirklys, kilęs iš Milano, Alberto Besozzi, plaukdamas Madžorės ežeru, buvo užkluptas siaubingos audros. Dramatiškomis akimirkomis, jis meldėsi ir prašė pagalbos Šv. Kotrynos. Jis buvo išgirstas ir jam pavyko išgyventi. Po šios gyvenimo dramos pirklys nusprendė pakeisti savo gyvenimą, kad galėtų patekti į dangų ir šiame žemės kampelyje tapo atsiskyrėliu. Šalia olos, kurioje gyveno, jis pastatė nedidelę koplyčią, kurioje vėliau buvo palaidotas. Šiuo metu koplyčia yra įtraukta į gražius vienuolyno statinius, kuriuos tarp XIII ir XVII amžių pastatė vietiniai gyventojai ir įvairios religinės bendruomenės. Įspūdingai ant uolos „pakabintas“ vienuolynas gausiai lankomas turistų, kurie čia atvyksta ne tik daugiau sužinoti apie šią paslaptingą vietą, tačiau ir pasigrožėti vaizdais.

Riminis

Riminis

Riminio kurorte jūsų laukia puikūs smėlio paplūdimiai, žavus senamiestis su senovės Romos architektūra, daugybė gerų viešbučių ir fantastiškas oras. Miestas laikomas vienu garsiausių paplūdimio kurortų visoje Europoje. Jame rasite gerų restoranų, kavinių ir naktinių klubų, todėl turistai mėgstantys linksmybes iki paryčių, liks nenusivylę. Atostogaujantiems su šeima kurorte patiks teminiai parkai, terminės gydyklos ir kitos šeimoms skirtos pramogos. Geriausias metas aplankyti itališką kurortą – pavasaris arba ruduo, nes tuo metu nebūna labai karšta.

Šventyklų slėnis

Šventyklų slėnis

Viena lankomiausių turistų vietų Sicilijoje Šventyklų slėnis, kurį rasite pietinėje salos pakrantėje. Čia saugomos septynios šventyklos, tiksliau jų liekanos, kurios buvo pastatytos tarp V VI a. pr. Kr. Geriausiai išlikusios Sicilijos šventyklos skirtos deivėms Konkordijai ir Junonai. Priešingoje pusėje esanti Dzeuso šventykla, nors ir nebaigta statyti, tačiau laikoma didžiausia visų laikų dorėnine šventykla. Visas archeologinis parkas, kartu su Šventyklų slėniu užima beveik 1300 ha. Dėl savo ploto ir didelio šventyklų bei kapų kiekio, kompleksas laikomas didžiausia archeologine vietove pasaulyje. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Žydroji grota

Žydroji grota

Žydroji grota – tai urvas, kuriame šviesa praėjusi jūros vandenį, patenka į jį ir sukelia šviesos efektą. Čia geriausia apsilankyti vidurdienį, nes tada patirsite didžiausią įspūdį. Šis gamtos grožis yra Kaprio salos oloje. Ekskursijas į šią nuostabią vietą, siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Frasassi urvas

Frasassi urvai

Frasassi urvai yra vieni įspūdingiausių visoje Italijoje. Urvai turistus žavi stalaktitų ir stalagmitų gausybe, požeminėmis upėmis bei gražiomis šviesų instaliacijomis. Visas kompleksas milžiniškas, tačiau tik dalis jo teritorijos yra atvira lankytojams. Beveik vieno kilometro ilgio pėsčiųjų maršrutas, kuris jus tikrai sužavės, užtrunka gerą valandą. Netoli įėjimo į urvą stovi dvi koplyčios, iš kurių viena buvo pastatyta 1029 m., o kita 1828 m. Lankytojai turėtų dėvėti patogius batus ir megztinį ar striukę, nes urvuose visus metus temperatūra siekia apie 14 °C.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Italijos klimatas

Italijai priskiriamos trys klimatinės zonos: Viduržemio pajūrio, kalnų ir vidutinė žemyninė. Vidutinė vasaros mėnesių oro temperatūra 25 ºC. Dienomis paprastai būna 27 ºC – 30 ºC, naktimis 19 ºC – 22 ºC. Geriausias metas keliauti po Italiją balandžio – spalio mėnesiais. Žiemos mėnesiais vidutinė mėnesių oro temperatūra svyruoja apie 5 ºC. Šalies kalnuose vyrauja vėsios vasaros ir šaltos žiemos su dideliu sniego kiekiu, kuriuose kartais kyla ir smarkios pūgos.

Kaip nuvykti į Italiją?

Norėdami nuvykti į Italiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Rygos. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti Italijoje?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų.

Romoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti kortelę – Roma PASS, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Romoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas.

Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Italijoje

Italija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Italijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Milano Navigli – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs strategiškai geroje vietoje, šalia Milano centro.
Hotel Poggioverde Roma – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Romos Gianicolense rajone.
Villa Anita – geras apartamentų viešbutis, iš kurio atsiveria vaizdai į Eolijos salas.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Italijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Italijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Italijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Italijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Italijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Milane, tai būtinai įsigykite Milan PASS kortelę, su kuria galėsite aplankyti pagrindinius lankytinus objektus NEMOKAMAI.

Planuojantiems daugiau laiko praleisti Romoje, rekomenduojame įsigyti Roma PASS kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas miesto ribose taip pat jums nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

1 × three =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą