+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Nica lankytinos vietos

Nica lankytinos vietos

Nica

Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusi Nica traukia turistus iš viso pasaulio, nes miesto lankytinos vietos turi turtingą kultūrinių pramogų kolekciją. Nicoje dominuoja švelnus klimatas, todėl čia galima apsilankyti ištisus metus. Kurorto pakrantėje driekiasi 7 kilometrų promenada, kuri mėgstama ne tik vietinių, bet ir turistų. Nicoje klesti restoranai ir kavinės, siūlančios paragauti gardžiausių prancūziškų patiekalų, veikia prabangios parduotuvės, šurmuliuoja turgūs. Romantikai gali vakarais pajūryje grožėtis įspūdingais saulėlydžiais, menininkai semtis įkvėpimo iš nuostabių peizažų, o adrenalino mėgėjai išbandyti įvairias pramogas. Taip pat verta leistis į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite šį kurortą. Nica įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad miesto lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Nica lankytinos vietos

Vieille Ville (senamiestis)

Vieille Ville (senamiestis)

Vaizdingas Nicos senamiestis su siauromis alėjomis ir akmenuotomis gatvelėmis sukuria nepakartojamą atmosferą. Šioje miesto dalyje įsikūrę turgaus kioskai, žuvų ir maisto prekių pardavėjai, kurie parduoda šviežius produktus. Be gastronominio patrauklumo, seniausioje miesto dalyje taip pat rasite ir daugybę kultūrinių pramogų. Čia įsikūrusios įvairios galerijos ir išskirtiniai muziejai. Vaikštant po Vieille Ville, jaučiamas jos architektūroje itališkas stilius ir tai nėra atsitiktinumas, nes Nicoje prancūzai pradėjo gyventi tik nuo 1860 m.

Anglų promenada Promenade des Anglais

Anglų promenada

Anglų promenada – tai populiariausia Nicos pėsčiųjų gatvė, kuri driekiasi beveik 7 kilometrus palei Viduržemio jūros pakrantę. Ši legendinė promenada buvo pastatyta 1820 m. turtingų anglų aristokratų. Šalia promenados įsikūrę gausybė viešbučių, restoranų ir kavinių. Vietiniai ir turistai mėgsta garsiuoju taku pasivaikščioti ir palydėti saulėlydį. Čia taip pat žmonės bėgioja, važinėja dviračiais ar riedučiais. Promenados pašonėje stovi garsusis Le Negresco viešbutis, kurio interjere atsispindi 5 amžių – nuo Liudviko XIII epochos iki moderniųjų laikų – meno stilių elementai.

Nicos katedra

Nicos katedra

Senamiestyje stovinti neogotikinė Nicos katedra buvo pastatyta 1860 m. Tai didžiausia Romos katalikų bažnyčia Nicoje. Didingame balto akmens pastate dominuoja du 31 metro aukščio bokštai, kuriuos papuošia įvairūs dekoratyviniai elementai. Vidaus interjeras padabintas prabangiu baroko dizainu, kurį sudaro gražios skulptūros, paveikslai ir koplyčios. Katedroje ištisus metus vyksta ne tik mišios, tačiau ir koncertai, rečitaliai bei muzikos festivaliai.

Šiuolaikinio meno muziejus

Šiuolaikinio meno muziejus

Nicos širdyje įsikūręs šiuolaikinio meno muziejus buvo atidarytas 1990 m. Muziejus įsikūręs elegantiškame pastate, kuriame pirmas aukštas skirtas laikinosioms parodoms, o antrame ir trečiame aukštuose veikia nuolatinės kolekcijos. Muziejuje reprezentuojami meno kūriniai nuo šeštojo dešimtmečio pabaigos iki šių dienų, priklausantys skirtingiems judėjimams. Įėjimas į muziejų nemokamas, todėl nepraleiskite progos jame apsilankyti.

Šv. Nikolajaus stačiatikių katedra

Šv. Nikolajaus stačiatikių katedra

Šv. Nikolajaus stačiatikių katedra, pastatyta 1912 m. caro Nikolajaus II, yra laikoma viena gražiausių stačiatikių cerkvių už Rusijos ribų. Katedros interjeras dekoruotas puošniomis ikonomis, freskomis ir raižytais medžio dirbiniais. Ji vis dar naudojama pamaldoms, tačiau norintys joje apsilankyti privalo laikytis tam tikrų taisyklių: vyrai nebus įleidžiami su šortais ir trumpų rankovių marškinėliais, o moterims neleidžiama dėvėti mini sijonų, pečiai kaip ir galva taip pat turi būti uždengti. Ekskursijos po katedrą vyksta kasdien, tačiau tik tam tikru laiku.

Fenikso parkas

Fenikso parkas

Fenikso parkas, esantis visai šalia Viduržemio jūros, puikiai tiks tiems, kas nori pabėgti nuo miesto šurmulio. Parke rasite vieną didžiausių šiltnamių Europoje, kuriame auga įspūdinga egzotinių augalų ir gėlių kolekcija, įskaitant ypač didelę orchidėjų kolekciją. Taip pat parke esančiame ežere plaukioja antys, juodosios gulbės ir kiti paukščiai. Parke esantis zoologijos sodas tikrai patiks mažiesiems, kuriame jie galės grožėtis stručiais, vėžliais, kengūromis, papūgomis, iguanomis bei lemūrais. Lankytojai taip pat turėtų skirti laiko pasigrožėti ir parke esančiais kriokliais.

Rotšildų vila

Rotšildų vila

Rotšildų vila buvo pastatyta 1905 – 1912 m. baronienės Beatričės Rotšild pageidavimu. Renesanso stiliaus rūmai garsėja pasaulyje nuostabaus grožio architektūra bei juos supančiais devyniais sodais. Vaikštant po vilą galima išvysti privačius baronienės apartamentus, buduarą, kuriuos puošia Liudviko XVI baldai, neįkainojamus paveikslus ir skulptūras. Prabangūs ir išpuoselėti sodai atima žadą kiekvienam lankytojui. Juose taip pat rasite meilės šventyklą, baseinus, krioklius bei „šokančius“ fontanus. Rotšildų vila stovi puikioje vietoje, todėl galėsite mėgautis ir nepakartojamais panoraminiais vaizdais.

Ezė

Ezė

Viduramžių laikų Ezė miestelis, įsikūręs ant kalvos, nutolęs nuo Nicos į rytus apie 12 kilometrų. Miesteliui daugiau nei 1500 metų, todėl pasivaikščiojimas akmenimis grįstomis gatvelėmis jus sugrąžins atgal į praeitį. Žavingame miestelyje rasite daugybę meno galerijų ir dirbtuvių, kuriose galėsite įsigyti gražių meno kūrinių. Ezė dar garsėja ir dėl parfumerijos gaminių, todėl čia esančiose Galimard ir Fragonard parduotuvėse galite ne tik įsigyti jau pagamintų kvepalų, tačiau ir susikurti individualius. Lankantis miestelyje rekomenduojama užkopti ir į egzotišką sodą Jardin Exotique, kuris įsikūręs XII a. tvirtovės griuvėsiuose. Sodas užpildytas įvairių kaktusų ir kitų egzotinių augalų rūšimis, tačiau labiausiai lankytojus pribloškia iš sodo atsiveriantys žadą atimantys apylinkių vaizdai, kurių nepamiršite ilgai.

Matiso muziejus

Matiso muziejus

Matiso muziejus įsikūręs įspūdingoje XVIII amžiaus viloje, apsuptoje puikių itališkų sodų. Muziejuje eksponuojami plati ir įvairiapusė garsiojo prancūzų menininko ir skulptoriaus Anri Matiso meno kolekcija. Šis menininkas laikomas vienu reikšmingiausiu XX a. pr. Prancūzijos dailininku. Muziejuje galima išvysti daugybę paveikslų, piešinių ir skulptūrų. Taip pat jame kasmet rengiamos laikinos parodos, filmų peržiūros bei konferencijos.

Pilies kalnas

Pilies kalnas

Pilies kalne kadaise buvo pastatyta neįveikiama tvirtovė, kurią 1706 m. galutinai sunaikino Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV kareiviai. Šiandien ant šio kalno įkurtas parkas ir tai viena populiariausių ir geriausiai žinomų vietų mieste. Keliautojai į kalną gali užkopti įveikę kelis šimtus laiptelių arba pasikėlę liftu. Nuo viršaus atsiveria pasakiški vaizdai į Angelų įlanką ir Nicos senamiestį. Kalno viršūnėje taip pat rasite gražų krioklį, kelias kavines, vaikų žaidimo aikštelę. Į kalną rekomenduojame kilti ryte, nes būtent tuo metu padarysite pačias gražiausias nuotraukas.

Marineland pramogų parkas

Marineland pramogų parkas

Marineland pramogų parkas esantis netoli Nicos, traukia turistus iš viso pasaulio. 26 ha plote įsikūręs jūrų zoologijos parkas su delfinariumu, vandens pramogų parkas, vaikų žaidimų aikštelės, mini golfas ir trijų žvaigždučių viešbutis. Parke taip pat rengiami jūrų liūtų, orkų, delfinų ir gyvi pasirodymai, kurie ypač patinka vaikams. Bilietus į šį įspūdingą parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Nicos paplūdimiai

Nicos paplūdimiai

Nors Nicos paplūdimiai ir akmenuoti, tačiau jie vis tiek traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros gero klimato maudynių sezonas Nicos mieste prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Taip pat čia galima rasti keletą mažesnių paplūdimių, kurie driekiasi atokiau nuo centrinės miesto dalies. Norintiems patogaus poilsio paplūdimiuose, verta su savimi pasiimti tiek kilimėlį gulėjimui, tiek vandens batus.

Kerylos vila

Kerylos vila

Tarp Nicos ir Monako galite atrasti įspūdingą, 1900-ųjų pradžioje pastatytą Kerylos vilą. Tai nuostabi senovės graikų būsto rekonstrukcija, kuri buvo pastatyta garsaus Prancūzijos valstybės veikėjo ir archeologo Teodoro Reinacho. Vilos statybai buvo naudojamos brangiausios medžiagos: senovinis tinkas, Kararos marmuras ir egzotiška mediena baldams. Pastato vidus ištaigingas, nes jį puošia įvairios mozaikos ir freskos, įkvėptos garsių scenų, iliustruojančių senovės graikų dievų ir herojų legendas. Bilietus į šią vilą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Monakas

Monakas

Prabanga tviskantis Monakas garsus visame pasaulyje. Šioje mažytėje valstybėje lankosi ir linksminasi pasaulio turtingiausieji. Vaikštinėdami jūros pakrante, stebėsitės prabangiais viešbučiais, vilomis bei prieplaukoje stovinčiomis įspūdingomis jachtomis. Bene labiausiai Monakas žinomas dėl „Monte Carlo“ kazino, kuris skirtas tik turistams, vietiniai į jį neįleidžiami. Taip pat Monaką garsina ir aplink kunigaikštystę išraizgytos garsiosios lenktynių trasos, kuriose kiekvienais metais vyksta „Formulės F1“ varžybos. Jeigu lankysitės Nicoje, nepraleiskite progos aplankyti ir Monako nors trumpam. Kunigaikštystę pasiekti galima traukiniu, kuris kursuoja gana dažnai, o bilietus į Monaką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Ekskursijos ir pramogos

Nicos klimatas

Nicos klimatas šiltas, jūrinis ir žemyninis. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Nicoje, kritulių būna apie 70 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Nicos mieste – 15 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 22 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 12 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Nicą?

Norėdami nuvykti į Nicą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Nicą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti miestą ir jo apylinkes, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Prancūzijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Nicos mieste

Nica ir žavingos miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro ar paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel 64 Nice – miesto centre įsikūręs geras viešbutis, šalia geležinkelio stoties.
Villa Otero by Happyculture – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs Nicos centre, už 10 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Nicos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Nicos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Nicos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Nicos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Nicos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen − eight =