+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Cebu sala

Cebu sala

Cebu sala

Cebu sala yra viena populiariausių Filipinų salų. Dėl savo tarptautinio oro uosto, ji lengvai pasiekiama ir dažnai nuo jos prasideda pažintis su Filipinais. Tai nuostabaus grožio sala, kurioje rasite žalias džiungles, žavias kalkakmenio uolas ir pasakiškus paplūdimius, skalaujamus žydro bei skaidraus vandens. Aplink Cebu salą gausu nardymo vietų, kurios pritraukia daugybę turistų, norinčių susipažinti su povandeniniu Filipinų pasauliu. Cebu sala tikras atostogų rojus, iš kurio nesinori išvykti.

Cebu sala lankytinos vietos

Inambakano kriokliai

Inambakano kriokliai

Inambakano krioklius rasite pietinėje Cebu dalyje, nedideliame Ginatilan kaimelyje. Tai nuostabaus grožio, 30 metrų aukščio kriokliai, kurie krisdami keliomis pakopomis nubėga į platų turkio spalvos baseiną. Vešlių džiunglių apsuptyje esantys kriokliai nepalieka abejingų. Čia galima maudytis, nardyti, o adrenalino mėgėjai renkasi šuolius nuo uolų.

Osmena kalnas

Osmena kalnas

Osmena – tai aukščiausias Cebu kalnas, nuo kurio viršūnės atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai į šią nuostabią salą. Kadangi Osmena yra viena populiariausių Cebu turistinių vietų, tai geriausias laikas apsilankyti čia – ankstus rytas, kai saulė dar tik kyla. Jeigu jums pasiseks ir kalnas nepaskęs rūke, tai pamatysite vaizdus, kurių ilgai nepamiršite. Kraštovaizdis labai primena garsiąsias Šokolado kalvas, todėl neturint galimybių vykti į Boholio salą, jas galima išvysti ir Cebu.

Kavasano kriokliai

Kavasano kriokliai

Kavasano kriokliai yra didžiausi ir labiausiai lankomi Cebu saloje tiek turistų, tiek vietinių. Natūraliai susiformavę kriokliai šniokščia džiunglių gilumoje, todėl norint juos pasiekti, teks apie porą kilometrų eiti pėsčiomis. Pasiekus pirmąjį ir didžiausią krioklį, prieš akis atsiranda akinančiai žydros spalvos baseinėlis, į kurį ir subėga krioklio vanduo. Čia galima maudytis, nardyti ar tiesiog prisėdus pailsėti, o nuotykių mėgėjai gali lipti į bambukinį plaustą ir plaukioti po krioklio vandenį arba šokinėti nuo uolų. Žmonių prie krioklių niekada netrūksta, todėl kantrybės čia prireiks, o ir ramybės nesitikėkite.

Mainit karštosios versmės

Mainit karštosios versmės

Jau nuo seno žinoma, kad Cebu sala yra puiki vieta atgauti kūną ir sielą. Štai Malabuyoc miestelyje, kuris įsikūręs pietvakarinėje Cebu dalyje, lankytojus traukia Mainit karštosios versmės. Čia ne tik galite mėgautis karštosiomis versmėmis, tačiau ir pasivaikščioti po nuostabų atogrąžų parką ar apsilankyti prie gražaus krioklio. Žmonių šioje vietoje nėra daug, todėl ieškantiems ramybės čia patiks.

Sumilono sala

Sumilono sala

Sumilono sala garsėja visame pasaulyje dėl išskirtinių balto smėlio paplūdimių ir nuostabaus grožio povandeninio pasaulio. Populiariausios nardymo vietos yra „Garden Eel Plaza“, „Nikki’s Wall“, „Coral Landscape“ ir „Julie’s Rock“ , kurios garsėja puikiu matomumu, stulbinančiais rifais ir įvairialype atogrąžų povandenine fauna. Vienintelis būdas patekti į šią salą yra iš Oslobo keltų terminalo, kur keltai kursuoja kiekvieną dieną į Sumiloną. Norintys ilgiau pabūti šiame rojaus kampelyje, gali nakvynę užsisakyti populiariame Sumilon Bluewater Island kurorte.

Dao krioklys

Dao krioklys

Samboano apylinkėse yra daugybė krioklių, kurie tarsi konkuruoja vienas su kitu dėl lankytojų dėmesio. Dao krioklys šiame regione yra vienas populiariausių, nors jo vandens kritimas ir nėra toks įspūdingas kaip Kavasano krioklio, tačiau jį vistiek verta pamatyti. Krioklys yra apie 40 – 50 m aukščio, o jo vanduo krenta į didelį baseiną. Šią vietą nėra lengva pasiekti, nes kelias link krioklio nėra labai geras, todėl būkite atsargūs. Dažniausiai prie Dao krioklio lankytojų daug nebūna, todėl galėsite mėgautis ramybe.

San Pedro fortas

San Pedro fortas

San Pedro fortas buvo pastatytas XVII amžiuje tam, kad apsaugotų salos gyventojus nuo musulmonų atakų. Šiandieninė struktūra yra 1738 metų ir tai yra seniausias ir mažiausias fortas šalyje. Fortas yra trikampio formos, kurio dvi pusės nukreiptos į jūrą, o trečioji pusė į miestą. Forto viduje įkurtas muziejus, kuriame galima pamatyti Ispanijos vyriausybės palikimus. Čia eksponuojami gerai išsilaikę įvairūs ispanų istoriniai dokumentai, paveikslai ir keletas skulptūrų.

Monpeljė krioklys

Monpeljė krioklys

Monpeljė krioklys, esantis Alegrijos savivaldybėje, nėra labai gerai žinomas tarp turistų. Tai gražus, aukštas krioklys, kuris plona vandens tėkme krenta ant didelio riedulio esančio baseine. Monpeljė krioklys itin mėgstamas vietinių dėl savo natūralios formos ir grožio. Jį supa nepaliestos džiunglės, apaugusios palmėmis ir tankia atogrąžų flora.

Bangininiai ryklio stebėjimas Cebu

Bangininių ryklių stebėjimas Cebu

Viena populiariausių ir įspūdingiausių pramogų Cebu saloje yra bangininių ryklių stebėjimas. Šie gyūnai nepaprasti, jų ilgis gali siekti daugiau nei 12 metrų, o sveria jie iki 22 tonų. Tai pačios didžiausios šiuo metu žemėje gyvenančios žuvys. Nepaisant jų dydžio rykliai yra gana ramūs ir nepavojingi. Oslobo apylinkėse vietiniai žvejai kiekvieną rytą vilioja planktonu šiuos gyvūnus, todėl daug turistų atvyksta čia norėdami išvysti šį reginį. Populiariausia vieta – Tanavano paplūdimys, kuriame galima ne tik pamatyti ryklius, tačiau ir užsisakius ekskursiją su jais paplaukioti ar panardyti.

Aguinid kriokliai

Aguinid kriokliai

Cebu sala gali pasigirti daugybe gražių krioklių, todėl pristatome dar vieną, kurį taip pat verta aplankyti. Tai Aguinid kriokliai, kurie nors ir nėra aukšti ar tokie įspūdingi, kaip kiti esantys Cebu saloje, tačiau vistiek verti dėmesio. Aguinid kriokliai yra padalinti į keletą lygių, nes tai nėra vienas krioklys. Tai tarsi krioklių visuma, kuri driekiasi keletą kilometrų. Čia galima išvysti tiek didesnius, tiek mažesnius krioklius, o dauguma turi baseinėlius, kuriuose galima išsimaudyti.

Cebu taoistų šventykla

Cebu taoistų šventykla

Taoistų šventykla Cebu mieste buvo pastatyta 1972 m., gausios Cebu kinų bendruomenės. Šią šventyklą sudaro dvi skirtingos šventyklos, iš kurių viena atvira visuomenei, o kita ne. Į šventyklą, kuri stovi 110 metrų aukštyje virš jūros lygio, teks užlipti stačiais laipteliais į viršų. Pirmiausiai jus pasitiks ant šventyklos stogų stovintys Kinijos drakonai, kurie saugo šventyklą nuo blogio jėgų. Pačią šventyklą sudaro koplyčia, biblioteka, suvenyrų parduotuvėlė ir norų šulinys, o iš erdvių balkonų atsiveria nuostabūs vaizdai į Cebu miesto centrą.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Cebu salos klimatas

Cebu salos klimatas yra tropinis, todėl čia vyrauja karštas ir drėgnas oras. Saloje kritulių būna apie 160 dienų per metus, o sausio mėnuo yra pats sausiausias. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 28 °C. Cebu sala turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki spalio ir sausąjį, trunkantį nuo lapkričio iki gegužės. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo lapkričio vidurio iki balandžio pradžios, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Cebu salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Cebu salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Cebu salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą.

Planuojantiems daugiau laiko praleisti Filipinuose, siūlome užsisakyti mūsų sudarytą 21 dienos autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Filipinų vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Cebu salą?

Viešojo transporto infrastruktūra Filipinuose nėra gerai išvystyta, todėl dažniausiai po salas geriausia keliauti nuomojantis motociklus arba motorolerius. Taip pat galite naudotis autobusų paslaugomis, jų tinklas regionuose gerai išvystytas, todėl neturėtų kilti problemų norint pasiekti pačias svarbiausias lankytinas vietas. Norėdami persikelti iš vienos salos į kitą, plaukite keltais arba greitaeigiais kateriais. Reikalingą transportą savo kelionei iš Manilos ar kitų Filipinų vietų į Cebu salą, galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Cebu saloje

Cebu sala kiekvienais metais pritraukia nemažai turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

RedDoorz Plus @ Zapatera Cebu 2 – Cebu miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
GINGGING HOTEL & RESORT – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Oslobe, netoli paplūdimio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Cebu salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Cebu salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Cebu salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Cebu salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Cebu salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen − four =