+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Atostogos Rodo saloje: ką pamatyti ir kaip geriausia keliauti po šią salą?

Atostogos Rodo saloje

Pandemijos metu atostogauti tikras malonumas, nes turistų mažai, o skrydžių ir viešbučių kainos viliojančios. Mes susigundėme aplankyti vieną iš Graikijos salų – Rodo salą. Bilietus iš Kauno į Rodą nusipirkome vos už 56 eurus asmeniui į abi puses. 3 žvaigždučių viešbutį su pusryčiais ir vakarienėmis savaitei pavyko užsisakyti už 258 eurų., t. y. tik už 129 eurus asmeniui. Pasirinkus bazinį kelionės paketą ir neplanuojant didesnių išlaidų, fantastiškos atostogos Rodo saloje mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 185 eurus vienam asmeniui. Kas galvoja, kad kelionės prabanga, turbūt nieko nėra girdėjęs apie holidayclub.lt. Mūsų komanda nuolat dirba tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų keliauti pigiau.

Apsistojome šalia Lardos kaimelio, rytinėje Rodo salos dalyje esančiame Lardos Bay poilsio komplekse. Apgyvendinimo įstaiga mums patiko, nes graži ir švari aplinka, malonus personalas ir skanus maistas. Vakarais suaugusius ir vaikus džiugindavo muzikinė programa, o dienos metu vykdavo pilateso užsiėmimai, buvo organizuojamas tinklinio arba vandensvydžio žaidimai.

Kadangi mūsų tikslas nebuvo vien ramus poilsis prie baseino ar jūros, todėl trims dienoms išsinuomojome automobilį. Žinojome, jog Rodo saloje gatvelės ir keliukai siauri, todėl rinkomės nedidelį automobilį, su kuriuo judėti daug lengviau nei su dideliu. Nuoma be depozito su pilnu draudimu trims dienoms kainavo 69 eurus, o kurui išleidome vos 50 eurų, nors nuvažiavome apie 550 kilometrų. Susidėliojome lankytinų vietų maršrutą ir pradėjome pažintį su Rodo sala.

Keliaudaimi po salą aplankėme nemažai gražių vietų, kurių vienas lengvai pasiekėme, kitas sunkiau ir prie vienų vietų turistų buvo daugiau, o kitose visiškai tuščia. Nors atostogų sezonas įsibėgėja, tačiau turistų vis dar mažai, todėl keliauti tokiu metu ypač smagu. Rytinė salos dalis labiau apgyvendinta ir pritaikyta turizmui, o vakarinė labiau vietinio gyvenimo atspindys su laukiniais akmenuotais paplūdimiais. Kadangi internete surasti informacijos apie Rodo salos lankytinas vietas gana sudėtinga, todėl nusprendėme patys susirinkti informaciją apie salą. Važinėjome po populiarias turistines vietas, tokias kaip Drugelių slėnis, Tsambiko vienuolynas, Lindos miestelis, Rodo miestas, Prasonisi sala, tačiau atradome ir kitų gražių, mažai kam žinomų vietų, tokių kaip Eleouso kaimelis, Archangelo pilis ir kitos. Didžiausią įspūdį paliko Rodo miesto senamiestis, apsuptas 4 km ilgio viduramžių sienos ir Magistro rūmai. Įdomu tai, kad Rodo senamiestis yra seniausias apgyvendintas viduramžių miestas Europoje, todėl istorijos mėgėjams tai tikras lobis. Didžiųjų Magistrų rūmai buvo pastatyti XIV a., todėl negalėjome atsistebėti jų didingumu. Viduje aplankėme muziejų, o vėliau pasivaikščiojome gynybine siena, nuo kurios grožėjomės išlikusiais griuvėsiais ir senamiesčio panorama. Iki Didžiųjų Magistrų rūmų atėjome Riterių gatve, kuri yra viena geriausiai išsilaikiusių viduramžių gatvių Europoje. Žengiant tuščia gatve, pasijunti lyg keliautum atgal į viduramžių laikus. Visas Rodo senamiestis nepaprastai gražus, todėl jis garbingai užėmė pirmą vietą mūsų TOP trejetuke įspūdingiausių vietų saloje.

Didžiojo Magistro rūmai Rodas
Didžiojo Magistro rūmai Rodas
Didžiojo Magistro rūmai Rodas
Didžiojo Magistro rūmai Rodas
Didžiojo Magistro rūmai Rodas

Didžiausiu nusivylimu saloje tapo Drugelių slėnis. Nors ir labai išgirtas bei reklamuojamas, tačiau mums visiškai nepaliko įspūdžio. Drugelių pamatėme vos kelis, turistų srautai šioje vietoje nelabai ribojami, todėl natūralu, kad drugeliai pasislėpę. Pasivaikščiojimas buvo labai trumpas ir trūko tvarkos. Ar rekomenduotume aplankyti jį kitiems? Tikrai ne! Rode yra žymiai gražesnių ir įspūdingesnių vietų. Viena iš tokių – Tsambikos vienuolynas, kurį mes radome už 25 kilometrų į pietus nuo Rodo miesto. Užkopę 301 laipteliu į viršų, aptikome nedidelę koplytėlę, kuri kadaise buvo garsi piligrimystės vieta. Šis vienuolynas  turi labai įdomią istoriją. Vietos legenda pasakoja, kad moterys, kurios melsis prie Švč. Mergelės Marijos ikonos ir pasižadės būsimą vaikelį pavadinti Tsambiko vardu, bus apdovanotos stebuklu ir susilauks vaikelių. Legenda gali būti tikra tiesa, nes nemažai salos gyventojų yra gyvenančių būtent su šiuo vardu. Nuo Tsambikos vienuolyno atsiveria pasakiški salos vaizdai, todėl jam skyrėme šiek tiek daugiau laiko.

Esame istorijos mylėtojai, todėl aplankėme ne vieną istorinę vietą, kurių vienos geriau išsilaikiusios, o kitos baigia išnykti. Viena iš jų Monolitos pilis, pastatyta 1470 metais, kuri anais laikais buvo viena stipriausių tvirtovių Rodo saloje. Šiandien iš pilies didybės belikę tik griuvėsiai ir maža koplytėlė, tačiau pasivaikščioti vis tiek buvo įdomu. Taip pat nuo viršaus pasigėrėjome salos kraštovaizdžiu. Keliaudami dar užsukome į Rodo salos antikinį Lindos miestelį, kurio siauros gatvelės ir balti namukai suteikia miesteliui nepaprasto žavesio. Čia akį traukia Lindos miestelio pažiba – Lindos akropolis, stovintis ant kalvos. Važinėdami po Rodą, Archangelo miestelyje atradome ant stačios uolos stūksančią Archangelo pilį, kurią XV a. pastatė joanitų riteriai. Pasiekti pilį nebuvo lengva, nes siauromis gatvelėmis vingiuoti automobiliu buvo tikras iššūkis. Pati pilis nelabai turistų lankoma, todėl gana apleista ir tik nedidelė dalis šiek tiek sutvarkyta.

Sianos bažnycia rodas
Tsambikos paplūdimys
Archangelo pilis

Vienas iš Rodo salos atradimų buvo Eleouso kaimelis, kuris buvo pastatytas okupantų italų 1935 m. Eleousos aikštę supa keletas įspūdingų statinių, o labiausiai akį traukia apleistas pastatas, kuriame kadaise buvo kaimo turgavietė. Didžiulės arkos, maži lenkti balkonai, mozaikinės grindys ir įdomūs kambariai vis dar žadina smalsumą ir nukelia kelis dešimtmečius atgal. Šalia buvusios turgavietės taip pat stovi labai graži ir spalvota Eleousos bažnyčia.

Eleousa dvaras
Eleousa dvaras
Eleousa bažnyčia

Neatsispyrėme pagundai užsukti ir ilgiau pabūti prie keletos mums patikusių paplūdimių. Gražiausi ir populiariausi paplūdimiai driekiasi pietinėje ir rytinėje salos dalyse, o šiaurinėje ir vakarinėje dalyse gana siauri, akmenuoti ir labiau vėjuoti. Mums labiausiai patiko Auksinio smėlio, Entonio Kvino, Prasonisi, Faliraki paplūdimiai. Daugumą jų smėlėti, gražiu ir ramiu krantu, kai kurie nukloti gultais ir skėčiais, todėl puikiai tinka ir šeimos poilsiui. Šiose vietose daugiausiai ir radome besiilsinčių turistų, kurie džiaugėsi Rodo saule. Verta išskirti Faliraki paplūdimį, kuris yra ilgiausias ir plačiausias Rodo saloje, turintis gražų smėlėtą krantą. Jis priklauso didžiausiam ir populiariausiam Faliraki kurortui saloje. Jame nestinga veiklos nei linksmybių mėgėjams, nei šeimoms su vaikais.

Auksinio smėlio paplūdimys
Entonio Kvino įlanka

Prasionsi sala viena populiariausių vietų Rode, todėl užsukome ir mes ten. Ji su Rodo sala sujungta smėlio juosta. Deja, mes juostos nematėme, nes tuo metu kai lankėmės, ji buvo pradingusi po vandeniu. Unikalu tai, kad šioje vietoje susitinka dvi jūros – Egėjo ir Viduržemio. Kadangi ten esančiame paplūdimyje buvo vėjuota, todėl turėjome nepaprastą galimybę stebėti daugybę šėlstančių kaituotojų ir burlenčių mėgėjų bei profesionalų.

Per tris mūsų intensyvias pažintines dienas ne tik aplankėme daugybę salos vietų, tačiau ir susipažinome su salos istorija. Jautėmės tikrai nusipelnę ramaus poilsio, todėl kitas dienas praleidome besilepindami saulės voniomis prie baseino bei jūros.

rodo sala pilis
rodo sala urvas
rodo sala pilies griuvėsiai
rodo sala tiltas
rodo sala

Atostogos Rodo saloje buvo puikios, papildėme žinių pagažą, vitamino D atsargas ir pasikrovėme geros energijos.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Rodo salą, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

thirteen + 9 =

Copy link
Powered by Social Snap