+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Šeimos atostogos Kretoje: ką verta pamatyti ir kiek kainavo kelionė?

šeimos atostogos kretoje

Graikija kasmet pritraukia daugybę turistų, o šiemet ji tapo viena labiausiai poilsiautojų lankomų šalių. Nusprendėme, kad vasaros šeimos atostogos bus praleistos vienoje mėgstamiausių lietuvių saloje Kretoje. Šį kartą skrydį rinkomės iš Lenkijos, nes Lietuvoje tuo metu kainos buvo labai didelės. Mums pavyko nusipirkti skrydžio bilietus į pagrindinį Kretos oro uostą Heraklioną trims asmenims vos už 75 eurus į abi puses, t.y. bilieto kaina asmeniui gavosi tik 25 eurai. Kai turėjome bilietus, ėmėme žvalgytis geresnio viešbučio. Pavyko užsisakyti Sisis kaimelyje esantį 4 žvaigždučių Maritimo Beach viešbutį, o savaitė jame mums kainavo 525 eurai su HB maitinimu (pusryčiais ir vakarienėmis). Iš viso bazinis kelionės paketas mums gavosi už ypatingai mažą kainą, tik už 200 eurų vienam asmeniui. Pats viešbutis įsikūręs ant jūros kranto, tačiau paplūdimio šalia neturi. Jame mėgavomės dviem baseinais, kurie ypač patiko mažajam šeimos nariui. Nedidelis žvejų kaimelis Sisis puikiai tinka ieškantiems ramybės ar šeimoms su vaikais, nes jame nėra naktinių klubų ar triukšmingų barų. Mums labai patiko pasivaikščioti pakrante ir grožėtis saulėlydžiais, besimėgaujant ramybe bei bangų ošimu.

savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą

Kadangi keliavome su vaiku, todėl išsinuomojome automobilį 7 dienoms, kurio nuoma mums kainavo 140 eurų. Kretos sala didelė, o svečiavomės tik savaitę, todėl dėmesį skyrėme nedidelės jos dalies pažinimui. Aplankėme kurortus, istorines vietas ir kelis gamtos objektus. Pirmas taškas buvo Milatos urvas, kuris ne tik įspūdingas savo dydžiu, bet ir turintis istorinę vertę. Urvo ilgis 73 metrai, plotis net 63 metrai, o aukštis vietomis siekia iki 3 metrų. Jame XIX amžiuje nuo osmanų rankos žuvo net 3600 pasislėpusių kretiečių. Šiandien urve stovi koplytėlė kaip atminimas žuvusiems ir jame gyvena daugybė šikšnosparnių. Urvas labai klaidus, todėl nerekomenduojame jo tyrinėti savarankiškai. Kreta turi daugybę urvų, todėl visų jų aplankyti tiesiog neįmanoma. Mums savo kelionės metu pavyko aplankyti ne tik Milatos, bet ir Skotino urvą. Pastarasis nėra populiarus tarp turistų, tačiau tikrai įdomus ir paslaptingas. Čia prieš daugybę metų Mino civilizacijos žmonės meldėsi senovės graikų dievams. Urvas, kurio aukštis prie įėjimo siekia net 30 metrų, o gylis 170 metrų, kretiečiams visada buvo šventa vieta. Jame galima pasivaikščioti, tačiau tam reikalingas žibintuvėlis ar kitas šviesos šaltinis. Mes taupydami laiką apžiūrėjome tik urvo įėjimą, bet, progai pasitaikius, būtinai ten sugrįšim.

savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
skotino urvas

Vienas gražiausių ir įspūdingiausių dalykų pamatytų Kretoje buvo Sarakinos tarpeklis. Negalima žodžiais nusakyti šios nuostabaus gamtos kūrinio vaizdo. Priešingai nei Samarijos tarpeklis, šis turistams mažai žinomas, tačiau, mūsų nuomone, žymiai gražesnis ir sudėtingesnis. Sarakinos ilgis vos 1,5 kilometro, tačiau juo keliaudami užtruksite apie pora valandų. Kadangi buvome su vaiku, todėl mes praėjome tik nedidelę atkarpėlę, nes vaikui trasa per sudėtinga. Sarakina turi įspūdingas 150 metrų siekiančias sienas ir labai siaurus praėjimus, kai kuriose vietose jo plotis siekia nuo 3 iki 10 metrų. Keliaujant šiuo tarpekliu, reikia lipti, pereiti didžiulius akmenis ir uolų tiltus, bristi vandeniu, pasinaudoti uolose esančiais laiptais ir kartais net pasukti galvą kaip įveikti vieną ar kitą kliūtį.

sarakinos tarpeklis
sarakinos kanjonas
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą

Nepraleidome progos aplankyti ir kelias istorines graikų vietas, tarp kurių buvo Faisto ir Gortynos archeologinės vietovės. Faisto archeologinė vietovė – tai dar vienas Mino laikų palikimas. Čia kadaise stovėjo didingi rūmai, kurie savo forma ir architektūra buvo labai panašūs į žymiuosius Knoso rūmus. Šiandien iš visos didybės belikę tik griuvėsiai, po kuriuos mes mielai pasivaikščiojome. Trumpam stabtelėjome ir prie Gortynos griuvėsių, o čia kadaise buvo įsikūręs vienas seniausių Kretos miestų. Nemaža dalis buvusio miesto ploto yra po žeme, o turistai gali apžiūrėti tik bizantiškos šv. Tito bazilikos likučius, kuriuos apžiūrėjome ir mes.

savarankiška kelionė į kretą
gortyna kreta

Keliaudami po salą, aplankėme ir keletą kurortų, kurie visi skirtingi, bet kartu savaip žavūs. Vienas iš jų Agios Nikolajas, esantis rytinėje salos dalyje. Kurortas gana didelis, turintis gražius paplūdimius, daugybę restoranų vaizdingoje Mirabelos įlankoje, jaukias amatininkų parduotuvėles ir nuolatinį šurmulį. Vos už 11 kilometrų nuo Agios Nikolajas, įsikūręs kitas kurortas – Elounda. Jis skirtas prabangų poilsį mėgstantiems turistams, nes kurorte įsikūrę išskirtiniai viešbučiai, siūlantys SPA paslaugas ir turintys didelius baseinus, daugybė restoranų ir graikiškų tavernų. Gaila, kad neturėjome daug laiko, būtume ilgiau ten pasilikę. Iš šio kurorto galima nuplaukti iki Spinalongos salos, turinčios labai įdomią istoriją. Senais laikais saloje buvo pastatytas fortas, saugojęs vietinius nuo užpuolikų, vėliau jis buvo paverstas raupsuotojų kolonija.

savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą

Vienas gražiausių mūsų aplankytų kurortų buvo Matala, kurį mėgsta ne tik turistai, tačiau ir vietiniai. Kurorto vizitinė kortelė – smėlėtas paplūdimys su  šalia esančiais urvais, kuriuose prieš daugybę metų buvo laidojami kareiviai, o vėliau šia vietą buvo pamėgę hipiai. Taip pat apsilankėme viename ramesnių kurortų Stalidoje, kurio ilgi smėlėti paplūdimiai ir vaizdingos pakrantės puikiai tinka šeimoms su vaikais. Sunku ir paminėti visus mūsų aplankytus kurortus, nes beveik kiekviename prie jūros esančiame miestelyje ar kaimelyje galima ilsėtis. Mūsų kelionę po Kretos salą vainikavo seniausias salos vienuolynas Odigitria, kuris buvo pastatytas dar XIV amžiuje 250 metrų aukštyje kalnuose. Jame ir šiandien gyvena kelios kartos vienuolių, o senoviniai pastatai sukuria nepaprastus pojūčius, vaikštant po juos.

savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą
savarankiška kelionė į kretą

Šeimos atostogos Kretoje prabėgo labai greitai, bet buvo turiningos ir kupinos gerų emocijų.

Pateikiame 7 priežastis, kodėl verta pradėti keliauti savarankiškai ir drąsiai keliaukite ne tik į Kretos salą, tačiau ir po visą pasaulį. Nežinote nuo ko pradėti planuoti kelionę – kreipkitės į mus ir mes suplanuosime kelionę už jus.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

fifteen + 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą