+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Gracas lankytinos vietos

Gracas lankytinos vietos

Gracas

Antras pagal dydį Austrijos miestas Gracas ir žavingos lankytinos vietos gali papasakoti ne vieną miesto istoriją. Įsikūręs pietinėje šalies dalyje prie Mur upės, Gracas yra vienas geriausiai išsilaikiusių Europos miestų. Praėjusiame dešimtmetyje Gracas turėjo Europos kultūros sostinės titulą ir buvo paskelbtas meniškiausiu miestu. Čia rasite patrauklius pastatus, modernaus meno galeriją, koplyčias, barokinius rūmus, įdomius muziejus ir gausybę kitų dalykų. Žymiausi miesto objektai, sutraukiantys daugiausiai turistų: Mur upėje plūduriuojanti kriauklės konstrukcija, Arnoldo Švarcenegerio muziejus, Šv. Egidijaus katedra, Šv. Pauliaus miesto vartai, ant Šlosbergo kalno stovinčios mūrinės pilies liekanos ir įspūdingi Egenbergo rūmai. Grace veikia net 6 universitetai, kuriuose mokslus kremta virš 40 tūkstančių studentų. Mieste vyksta daugybė renginių, organizuojamos įvairios meno parodos. Didžiausią įtaką miesto architektūrai padarė italų architektūros stiliai. Gracas traukia turistus iš viso pasaulio, o garsiausios miesto lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils.

Gracas lankytinos vietos

Graco senamiestis

Graco senamiestis

UNESCO pasaulio paveldo sąraše esantis Graco senamiestis nustebina lankytojus gerai išsilaikiusiais viduramžių ir italų renesanso laikų pastatais. Svarbiausi renginiai vyksta pagrindinėje miesto aikštėje Hauptplatz, kurioje galite išvysti ir 1893 m. pastatytą miesto rotušę. Iš aikštės leiskitės į senamiesčio pažinimo turą, kurio metu vaikščiodami siauromis gatvelėmis išvysite daug autentiškų pastatų. Nevalia praeiti garsiojo Gemaltes Haus (Dažyto namo), kurio fasadas pirmą kartą buvo nutapytas dar 1600 m. Graco senamiestyje taip pat gausu muziejų, restoranų, kavinių ir įvairių autentiškų parduotuvėlių.

Šlosbergo kalnas

Šlosbergo kalnas

Šlosbergo kalnas, esantis Graco centre, yra garsiausia ir populiariausia šio gražaus miesto vieta. Kadaise ant šios kalvos stovėjo didinga viduramžių laikų pilis, kuri buvo pastatyta XI–XII a. Šiandien iš tvirtovės liko tik žymusis XVI a. laikrodžio bokštas, kuris dažnai vadinamas miesto simboliu. Ant kalvos taip pat įsikūręs viešasis parkas, kurį pamėgę tiek miestelėnai, tiek jo svečiai. Iš viršaus atsiveria nuostabi Graco miesto panorama, todėl lankytojų čia niekada netrūksta. Tiems, kurie negali ar nenori vaikščioti, yra įrengtas ir keltuvas.

Šlosbergo laikrodžio bokštas

Šlosbergo laikrodžio bokštas

Šlosbergo laikrodžio bokštas jau nuo seno yra žinomiausias miesto orientyras. Bokštas šioje kalvos vietoje pirmą kartą paminėtas XIII a, o dabartinę formą įgavo apie 1560 m. Pats bokštas yra ryškaus dizaino su baltomis sienomis, dideliais iškylančiais mediniais balkono elementais ir čerpėmis dengtu smailiu stogu. Iš laikrodžio bokšto dar ir šiandien skamba trys varpai. Kadaise jie skambėjo tam, kad įspėtų žmones apie gaisrą ar net vykdytas egzekucijas.

Štirijos ginkluotė

Štirijos ginkluotė

Štirijos ginkluotė – tai įspūdingas muziejus, kuris patrauks dėmesį ne tik tų, kurie domisi ginklais ir karo įrankiais. Muziejuje yra įkurdinta didžiausia ginklų ir šarvų kolekcija pasaulyje. Jame galima išvysti daugiau nei 32 000 eksponatų, nuo XV iki XIX amžiaus pradžios. Čia gausu įvairių amžių šaulių ir tinklinių ginklų, pistoletų, patrankų, falconetų ir jų priedų. Taip pat muziejuje rasite įvairių kardų, šarvuotų rankovių, skydų, šarvų ir kitokių artilerijos vienetų. Tarp šių įspūdingų eksponatų galima išvysti ir 1510 m. Insbruke pagamintus arklio šarvus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus

Ferdinando II mauzoliejus

Ferdinando II mauzoliejus – tai vienas gražiausių tokio tipo mauzoliejų Europoje. Aukštus turkio spalvos mauzoliejaus bokštus galima išvysti iš beveik bet kurios Graco senamiesčio vietos. Mauzoliejus buvo pradėtas statyti 1614 m., o baigtas Ferdinando II paliepimu. Nuostabi pastato išorės architektūra bei dizainas nustebina kiekvieną lankytoją. Viduje galima išvysti puikiai išsilaikiusias freskas, Jėzaus skulptūras, paveikslus, vaizduojančius Biblijos ir paties Ferdinando scenas, taip pat įspūdingą imperatoriaus motinos sarkofagą.

Graco katedra

Graco katedra

Vėlyvosios gotikos stiliaus Graco katedra buvo pastatyta 1438 – 1462 m. vietoje ankstesnės bažnyčios, kuri pirmą kartą paminėta 1174 m. Gracinga katedra stovi netoli Štirijos ginkluotės muziejaus ir pagrindinės miesto aikštės. Katedros vidaus interjeras patraukia kiekvieno lankytojo dėmesį, kuriame taip pat eksponuojamos įvairios religinės relikvijos ir paveikslai.

Graco Pranciškonų bažnyčia

Graco Pranciškonų bažnyčia

Pranciškonų bažnyčia yra vienoje gražiausių ir populiariausių vietų Grace. Mažos istorinės parduotuvėlės esančios šalia šios gotikinės bažnyčios, tik dar labiau prisideda prie romantiško aikštės įvaizdžio. Šalia bažnyčios stovi ir Pranciškonų vienuolynas, kuriame verta aplankyti gražią koplyčią. Įeinant į Pranciškonų bažnyčią lankytojus dažnai nustebina gotikinės architektūros ir XX amžiaus meno kūrinių mišinys. Bažnyčios varpinėje galite išvysti seniausią varpą Grace, kuris buvo pagamintas 1272 m. Varpinė kadaise buvo naudojama gynybai ir pranešdavo žmonėms apie priešus, o šiandien iš šio bokšto atsiveria nuostabi Graco panorama.

Kunsthaus muziejus

Kunsthaus muziejus

Kunsthaus muziejus –  tai šiuolaikinio meno centras ir muziejus, kuris vietos gyventojų vadinamas „draugišku ateiviu“. Novatoriško dizaino šedevras ryškiai išsiskiria iš kitų Graco miesto pastatų. Kunsthaus gali ne tik pasigirti nuostabiu dizainu, tačiau jame galima išvysti ir nuostabią, modernaus Austrijos meno kolekciją. Aplink muziejų gausu įvairių parduotuvių, restoranų ir kavinių, kur galima pajusti austrišką dvasią. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Graco rotušė

Graco rotušė

Įspūdinga Graco rotušė jau šimtus metų tarnauja žmonėms. Pastatas per šimtmečius patyrė daug pakeitimų, nuo renesanso iki dabartinio neoklasicistinio stiliaus, tačiau šiandien jis vis dar tebėra vienas lankomiausių miesto objektų. Reprezentacinę miesto rotušę puošia gražūs kupolai, senovinis laikrodis ir kelios nuostabios skulptūros. Pastatą pagyvina ir parduotuvės bei kavinė su sodu kieme.

Graco botanikos sodas

Graco botanikos sodas

Graco botanikos sodas, kurio šiltnamiai primena didelį egzotišką gyvūną, yra įsikūręs viename gražiausių Graco rajonų. Šiltnamių viduje auga paprasti ir egzotiški augalai, gėlės, kaktusai, kurie padalinti į keturias skirtingas klimato zonas. Ši vieta kviečia lankytojus studijuoti, stebėti ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje. Kadangi nėra įėjimo mokesčio, tai yra puikus pasirinkimas riboto biudžeto turistams.

Murinselis

Murinselis

2003 m. Gracas buvo paskelbtas Europos kultūros sostine, todėl šio įvykio garbei buvo suprojektuotas ir pastatytas Murinselis. Šią įspūdingą plieno konstrukciją ir dirbtinę 47 metrų salą suprojektavo amerikiečių menininkas Vito Acconci. Murinselis primena didelę apverstą jūros kriauklę, kuri plūduriuoja Mur upės viduryje ir yra sujungta su miestu abiejose pusėse esančiais tiltais. Jį sudaro unikalus amfiteatras, naudojamas koncertams ir kitiems renginiams, taip pat kavinė ir vaikų žaidimų aikštelė. Naktį sala nušvinta gražiomis spalvomis, todėl vaizdas tampa nepakartojamu.

Egenbergo pilis

Egenbergo rūmai

Egenbergo rūmai, esantys Graco miesto vakarinėje dalyje, jus tikrai sužavės. Šis architektūros stebuklas buvo pastatytas 1625 m. ir tai yra vienas lankomiausių turistinių objektų šalyje. Šie ištaigingi rūmai, apsupti puošniais parkais ir sodais, kadaise buvo Štirijos valdovų galios bei turtų pasididžiavimas. Vaikštant po rūmus galima apžiūrėti įvairiausias galerijas, kuriose išvysite vieną didžiausių monetų kolekcijų Austrijoje. Taip pat pilyje eksponuojami įvairūs menininkų darbai, vietiniai priešistorinių laikų radiniai ir kiti dirbiniai iš XVII a. Austrijos Egenbergų šeimos gyvenimo. Šiuos rūmus rekomenduojame aplankyti, jeigu norite daugiau susipažinti su Štirija ir šio Austrijos regiono istorija. Bilietus į pilį galite nusipirkti ČIA.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Graco klimatas

Graco klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Grace lietaus būna apie 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą sąlyginai aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Graco mieste – 8 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 19 °C temperatūra. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios miestą dažnai padengia sniegas, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 5 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Gracą yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna labai šilta.

Kaip nuvykti į Gracą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Gracą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Austriją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Austriją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Austriją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Reikalingą transportą savo kelionei iš Graco į įvairius Austrijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Austrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Grace

Gracas ir jo lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

JUFA Hotel Graz – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs netoli Graco miesto senamiesčio.
Hotel Strasser – viešbutis esantis šalia pagrindinės traukinių stoties ir 10 minučių pėsčiomis nuo senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Graco žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Graco žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Graco žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Graco žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Graco žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × four =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą