+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis

Abu Dabis kasmet sulaukia vis daugiau turistų, nes miesto lankytinos vietos patrauklios ir įsimintinos. Tai Jungtinių Arabų Emyratų sostinė, kurioje gyvena net 80 % imigrantų. Miesto infrastruktūra moderni ir įdomi, o žaliosios zonos tarp jos tik dar labiau tai paryškina. Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų emyratų. Didžiausius teritorijos plotus sudaro negyvenama dykuma, o gyvenvietės daugiausiai išsidėsčiusios palei pakrantę. Kiekvienais metais mieste organizuojami pasaulinio lygio sporto renginiai, tokie kaip Formulė 1 lenktynės. Abu Dabyje taip pat rengiamos įvairios parodos, konferencijos ir mugės. Emyrate gausu įspūdingų lankytinų vietų, kurios sudomins net didžiausius skeptikus. Nepraleiskite progos aplankyti karališkos prabangos viešbučio Emirates Palace, labiausiai pasaulyje pasvirusio pastato Capital Gate ir balto marmuro Šeicho Zaido mečetės. Abu Dabyje rasite daug kultūrinės veiklos, įspūdingus muziejus ir puikius prekybos centrus. Taip pat būtinai nuvykite į dykumą, persikelkite į emyratui priklausančias salas ar tiesiog pailsėkite paplūdimyje, nes Abu Dabis ir miesto lankytinos vietos paliks tik pačius geriausius įspūdžius.

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis viešbutis

Prabangus viešbutis Emirates Palace

Emirates Palace viešbutis yra vienas iš prabangiausių pasaulio viešbučių, kurio statybos kainavo apie 3 milijardus JAV dolerių. Įdomu tai, kad visi norintys viešbutyje gali apsilankyti visiškai nemokamai. „Emirates Palace“ viešbutis turi 302 prabangius kambarius ir 92 apartamentus, kurių kainos prasideda nuo 300 dolerių už naktį. Sidabro, aukso ir stiklo mozaikomis dekoruotame viešbučio interjere atsispindi turtinga šalies istorija. Viešbutyje yra du lauko baseinai, nuosavas paplūdimys, SPA salonas, teniso kortai, kriketo aikštelė, jachtų prieplauka ir dvi treniruoklių salės. Aplankę viešbutį, liksite sužavėti jame esančia prabanga ir stilingumu.

Abu Dabio promenada

Abu Dabio promenada

Abu Dabio promenada skirta tiems, kas nori pasidžiaugti ramybe ar pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Balto smėlio paplūdimiai, žaliuojantys parkai, fontanai ir didingi miesto pastatai paliks neišdildomą įspūdį. Promenada driekiasi per gražiai tvarkomą 8 kilometrų krantinę. Čia taip pat rasite ir vaikų zonas bei keletą žavių restoranų, lauko kavinių. Promenada mėgstama ir dviratininkų, bėgikų bei riedutininkų.

Šeicho Zaido Didžioji mečetė

Šeicho Zaido Didžioji mečetė

Šeicho Zaido statyta ir jo paskutinę poilsio vietą žyminti Didžioji mečetė yra viena iš nedaugelio Abu Dabyje, kurią galima aplankyti ir ne musulmonams. Prabanga tviskantys maldos namai, kuriuos puošia 82 kupolai ir virš 1000 kolonų, vienu metu gali sutalpinti net 40 tūkstančių maldininkų. Mečetės viduje galima pamatyti įspūdingus 24 karatų aukso šviestuvus, bei didžiausią pasaulyje, net 47 tonas sveriantį rankų darbo kilimą. Šeicho Zaido Didžioji mečetė – tikras architektūrinis šedevras, kuris atims žadą kiekvienam. Šiai mečetei pastatyti prireikė apie 550 mln. dolerių ir prie statybos darbų prisidėjo daugiau nei 3000 darbininkų. Ekskursijas į šią nuostabią mečetę siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

„Ferrari World“ pramogų parkas

Ferrari World pramogų parkas

Abu Dabyje galite užsukti į patį didžiausią pramogų parką pasaulyje – „Ferrari World“. Daugiau nei 86 000 m² užimantis teminis parkas įkurtas po 50 metrų aukščio stogu, kurį puošia didžiulis „Ferrari“ logotipas. Parke veikia daugiau nei 20 atrakcionų, pritaikytų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia galėsite mėgautis įvariomis pramogomis ir atrakcionais, palenkyniauti kartodrome ar įlipti į greičiausią pasaulyje traukinuką „Formula Rossa“. Formulę primenantis traukinukas per penkias sekundes išvysto  iki 100 km/h greitį, o didžiausias jo greitis siekia net 240 km/h. Norėdami pailsėti po pramogų, galėsite užsukti į vietoje esančius restoranus ar kavines.

Abu Dabio Prezidento rūmai

Abu Dabio Prezidento rūmai

Abu Dabio prezidento rūmai duris visuomenei atvėrė tik 2019 metų pradžioje. Šie prabanga tviskantys rūmai pastatyti Ras Al Akhdar pusiasalyje, šalia „Emirates Palace“ viešbučio. Vakarais lankytojai gali mėgautis šviesos ir garsų šou, kurių metu pasakojama rūmų istorija. Vakariniame pastato sparne galite sužinoti daugiau apie JAE susikūrimą, o iš ten išėję, užsukite į salę, kuri naudojama oficialiems viršūnių susitikimams.

Etihad bokštai

Etihad bokštai

Dar vienas puikus pastatų kompleksas sostinėje – Etihad bokštai. Šiame prabangiame architekūriniame pastate yra įrengti apartamentai, restoranai ir viešbutis. Lankytojai ir turistai kviečiami ne tik gyventi, dirbti ar apsistoti, bet ir apsipirkti bei papietauti vienoje įspūdingiausių panoraminų vietų Abu Dabyje. Pasikelkite liftu į 74-ąjį aukštą ir prieš jūsų akis atsivers nuostabūs panoraminiai vaizdai į Abu Dabio miestą. Čia esančioje kavinėje galėsite išgerti arbatos ar pasimėgauti išskirtiniais vietiniais patiekalais. Bilietus į apžvalgos aikštelę galite nusipirkti internetu iš anksto.

Abu Dabio Luvras

Abu Dabio Luvras

Abu Dabio Luvras yra pastatytas dirbtinėje Sadijato saloje, kurio atidarymas vyko 2017 metais. Muziejaus statybos ir kitos sutartys Abu Dabiui kainavo per milijardą eurų. Tai pirmasis pasaulyje tokio tipo muziejus, pastatytas už Paryžiaus ribų. Pagal sutartį Abu Dabio muziejus gavo teisę naudotis Luvro vardu 30 metų. Čia eksponuojama daugiau nei 600 meno kūrinių, iš kurių tris šimtus Jungtiniams Arabų Emyratams paskolino kiti Prancūzijos muziejai. Bilietus į Luvrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Abu Dabio safaris

Abu Dabio safaris

Jeigu norite patirti naujų pojučių, tai rekomenduojame vykti į Abu Dabio safarį. Tai populiariausia dienos išvyka, kuri kartais vyksta ir su nakvyne dykumoje. Išvyka į Liva oazę arba į Al Khatimo dykumą suteiks naujų įspūdžių. Jos metu pasivažinėsite džipais po dykumą, išbandysite vaikščiojimą po smėlį, josite su kupranugariais ar tiesiog grožėsitės naktinėmis žvaigždėmis. Šių turų metu taip pat dažnai sustojama ir prie kupranugarių fermų, kuriose iš arčiau galima susipažinti su šiais gyvūnais ir jų augintojais. Safario metu dažniausiai jums nereikės rūpintis niekuo, nes transportas iš viešbučio ir maistas yra įskaičiuotas į paketo kainą.

Paveldo kaimas Abu Dabyje

Paveldo kaimas Abu Dabyje

Abu Dabio paveldo kaimas yra autentiška beduinų kaimo kopija, suteikianti lankytojams galimybę susipažinti iš arčiau su šiais gyventojais ir jų gyvenimu dar iki naftos atradimo. Čia eksponuojami senųjų gyventojų tradiciniai kasdieniai daiktai, dirbtuvės, kuriose galite stebėti, kaip amatininkai demonstruoja metalo apdirbimo, audimo, stiklo pūtimo įgūdžius. Abu Dabio paveldo kaime lankytojai supažindinami ir su žemės ūkiu bei perlo prekyba, kuri anksčiau buvo pagrindinis ekonomikos šaltinis.

„Warner Bros“ pramogų parkas

Warner Bros pramogų parkas

Abu Dabis įdomus ir keliaujant su vaikais, miesto lankytinos vietos sužavės ir mažuosius. Užsukite į „Warner Bros“ pramogų parką, kuriame nuo pirmos minutės pajusite ore tvyrančią magiją. Įspūdingas ir naujas parkas yra suskirstytas į šešis fantastiškus teminius parkus, kuriame jūsų vaikų laukia vis nauja patirtis. Čia galite sutikti tokius superherojus kaip Supermenas, Betmenas ir animacinių filmų žvaigždes – Triušį Kvanka, Skūbi Dū ar Fredą Flinstouną. Daugybė interaktyvių pramogų ir linksmi pasirodymai įtraukia tiek suaugusius, tiek vaikus.

Qasras Al Hosno fortas

Qasras Al Hosno fortas

Dar viena įdomi vieta Abu Dabyje yra neseniai restauruotas Qasras Al Hosno fortas. Tai seniausias pastatas mieste ir viena iš svarbiausių istorinių vietų. Fortas iškilo 1793 m. kaip valdančiosios šeimos rezidencija bei vyriausybės buveinė. Laikui bėgant Qasras Al Hosno forto interjeras buvo atnaujintas ir paverstas muziejumi, kuriame galima iš arčiau susipažinti su Abu Dabio istorija ir kultūra. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos kurias turi Abu Dabis patrauks jūsų dėmesį ir jūs nenusivilsite, todėl užsukite ir šį fortą, o apsilankymo bilietą galite nusipirkti čia.

Vandens parkas Jaso saloje

Vandens parkas Jaso saloje

Jeigu jus sekina Abu Dabio karštis, vykite į Jaso salą ir išbandykite pramogas čia esančiame vandens parke. Šio futuristinio „Yas Waterworld“ parko dydis prilygsta net 15 futbolo aikščių, kuriame įrengti net 43 vandens kalneliai, čiuožyklos ir atrakcionai. Adrenalino fanatikai gali pabandyti įveikti trijų metrų aukščio bangą arba pirmąją ir didžiausią pasaulyje hidromagnetinę vandens čiuožyklą, kurios ilgis siekia net 238 metrus. Parke taip pat rasite ir vaikų žaidimo zoną, kurioje mažieji galės mėgautis jiems skirtomis pramogomis. Atgauti jėgas po intensyvių pramogų, galėsite vietoje esančiuose restoranuose ar kavinėse.

Sir Bani Jaso sala

Sir Bani Jaso sala

Abu Dabis turi ne vieną salą, o Sir Bani Jasas yra puikus pasirinkimas norintiems pabėgti nuo didmiesčio šurmulio. Sir Bani Jaso saloje įsikūręs laukinių gyvūnų rezervatas, sukurtas šeicho Zaido. Jame apgyvendinti vietiniai laukiniai gyvūnai bei atvežtiniai iš kitų šalių, kurie laisvai vaikšto didžiuliame rezervate. Čia atvykę turistai, gali užsisakyti pasivaikščiojimo safarius arba rezervuotis jodinėjimo ekskursijas, kurios padeda iš arčiau susipažinti su laukine gamta. Salą pasiekti įmanoma tik laivu iš Jebel Dhanna miesto, kuris randasi 260 km į vakarus nuo Abu Dabio miesto.

Emyratų zoologijos sodas

Emyratų zoologijos sodas

Emyratų zoologijos sodas buvo įkurtas 2008 m. Abu Dabio priemiestyje. Tai ideali vieta šeimoms, norinčioms pasimėgauti edukacine ir linksma veikla. Laukinės gamtos parke gyvena daugiau nei 1700 gyvūnų, įskaitant 31 metų 300 kg sveriantį Sibiro lokį. Taip pat čia galite išvysti tokius išskirtinius gyvūnus kaip baltuosius tigrus, liūtus, gepardus, dramblius ir zebrus. Zoologijos sode vaikai gali pajodinėti poniais ar arkliais ir pamaitinti kai kuriuos gyvūnus. Bilietus į zoologijos sodą galite nusipirkti ČIA.

Ekskursijos ir pramogos

Abu Dabio klimatas

Abu Dabis turi subtropinį, sausringą klimatą, orai čia dažniausiai būna labai geri. Beveik visus metus čia šviečia saulė ir iškrenta labai mažai kritulių. Abu Dabyje vidutinė metinė temperatūra yra 27 ° C. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra 75 mm. Aukščiausia vidutinė metinė temperatūra būna rugpjūčio mėn, kuri pakyla iki 34 °C. Žemiausia vidutinė metų temperatūra būna sausį – 18 °C. Abu Dabis yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori pabėgti nuo lietuviškos žiemos, nes orai čia visada būna geri.

Kaip nuvykti į Abu Dabį?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Abu Dabį nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Abu Dabį ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Abu Dabio transportas ir kaip keliauti?

Po Abu Dabį patogiausia keliauti autobusais. Svarbu tai, kad bilietai autobusuose neparduodami, todėl būtina turėti Hafilat kortelę, nes be jos jūs negalėsite keliauti. Prisiminkite, kad JAE yra islamiška valstybė, todėl autobuso priekyje visuomet keliauja moterys ir vaikai, o vyrai – autobuso gale. Turistams patogiausia naudotis taksi, nes jie tikrai nebrangūs. Abu Dabyje daugiausia yra valstybinių taksi, kurie važiuoja tik įjungę skaitliukus, o jeigu įlipsite į privatų, tai būtina iškart susiderėti kainą. Jeigu jums reikia taksi iš oro uosto, tai paslaugą galite užsisakyti ir internetu.

Iš oro uosto iki Abu Dabio centro tap pat galima vykti ir autobusu. Susiraskite A1 autobusų liniją ir vykite su juo į Abu Dabį. Šis autobusas dirba visą parą, o iki miesto centro jums reikės važiuoti apie 1h.

Planuojantiems geriau patyrinėti miestą ir jo apylinkes, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Abu Dabyje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Abu Dabyje

Abu Dabis ir šio nuostabaus miesto lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Abu Dabio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms, tarp kurių yra baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogo. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

TRYP by Wyndham Abu Dhabi City Center – keturių žvaigždučių viešbutis įsikūręs Abu Dabio centre.
Al Maha Arjaan by Rotana – išskirtinis, JAE sostinės centre esantis viešbutis su baseinu ant stogo.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Abu Dabio žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Abu Dabio žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Abu Dabio žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą Abu Dabio žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Abu Dabio žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

thirteen − 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą