+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Koh Samui sala

Koh Samui sala lankytinos vietos

Koh Samui sala

Koh Samui sala įsikūrusi Siamo įlankoje, Tailando pietuose yra itin natūrali ir autentiška. Ji rekomenduojama norintiems praleisti atostogas romantiškai ir ramiai. Salos gamta labai graži, turinti nuostabų Na Muang krioklį, Auksinio Budos statulą, Na Tian drugelių sodą ir daugelį kitų fantastiškų vietų. Į salą atvykti patariama oro arba vandens transportu. Čia turistus traukia ir įvairūs festivaliai, tokie kaip bulių kautynių festivalis bei Samurajų menų vakarėlis. Koh Samui sala yra trečia pagal dydį Tailande, kuri yra tikras rojaus kampelis poilsiautojams. Salos kalvos, romantiškos žydros įlankėlės ir žavios kokoso palmių giraitės sukuria nepakartojamą vaizdą. Koh Samui puikiai jaučiasi tiek turtingi poilsiautojai, tiek ribotų finansinių galimybių keliautojai. Gamtos mėgėjai kviečiami aplankyti Ang Thong jūrinį parką, susidedantį iš 42 salelių su laukiniais paplūdimiais bei tankiai apaugusiais skardžiais. Pažinti salą ir pajusti jos aurą neužtenka poros dienų, tam reikalingos kelios savaitės. Planuodami atostogas šioje nuostabioje vietoje, nepagailėkite savo laiko ir skirkite daugiau poilsio dienų saloje, nes pramogų čia netrūksta. Koh Samui sala – unikali vieta, kuri verta jūsų dėmesio.

Koh Samui salos lankytinos vietos

Ang Thong nacionalinis jūrų parkas

Ang Thong nacionalinis jūrų parkas

Ang Thong nacionalinis jūrų parkas įsikūręs Siamo įlankoje sužavi kiekvieną. Parką sudaro 42 nuostabios ir mažos salelės. Ang Thong nacionalinį jūrų parką supa nepraeinamos džiunglės, balto smėlio paplūdimiai, kalkakmenio uolos, nuostabūs kriokliai ir salose paslėptos įlankos bei ežerai. Parke gyvena daugybė egzotinių ir laukinių gyvūnų, o povandeninis pasaulis ir nardymas tarp salas supančių koralinių rifų nustebins kiekvieną lankytoją. Paviršinis nardymas, žygiai pėsčiomis po džiungles, dienos turai po parką ir plaukimas baidarėmis yra populiariausios pramogos tarp turistų, o ekskursijas galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Koh Samui Didžioji Buda

Koh Samui Didžioji Buda

Tai budistų šventykla Ko Phan miestelyje, mažoje saloje, esančioje į šiaurę nuo Koh Samui salos. Didžioji Buda yra 12 metrų aukščio ir stovi čia nuo 1972 m. Tai viena populiariausių salos lankytinų vietų. Didžiąją Budos statulą galima pamatyti net už kelių kilometrų ir dažnai tai yra pirmas lankytinas objektas, atskridusiems į salą. Didžioji Buda nuo oro uosto nutolusi tik 3 km. Netoliese driekiasi ir krištolo skaidrumo paplūdimys, su pakrantėje įsikūrusiais viešbučiais ir restoranais.

Paslaptingas Budų soda

Paslaptingas Budų sodas

Paslaptingas Budų sodas yra įsikūręs aukštose Koh Samui salos kalvose. Iš čia galima grožėtis nepakartojamais apylinkių panoraminiais vaizdais. Sodai priklauso vietiniam ūkininkui Khun Nimo, kuris 1976 m. pradėjo kurti juos, pastatydamas keletą statulų ir šventyklų savo žemėje. Statulos vaizduoja daugybę gyvūnų, dievybių ir žmonių įvairiomis pozomis. Tarp jų galima rasti ir patį Khun Nimą, sėdintį ant uolos. Ūkininkas kūrė savo sodą iki pat mirties, o dabar jo darbus tęsia giminaičiai. Sodų aplinka raminanti, pro juos teka upelis ir šalia šniokščia nedidelis krioklys.

Wat Plai Laem šventykla

Wat Plai Laem šventykla

Wat Plai Laem – tai budistų šventykla, pastatyta 2004 m., kuri yra viena žaviausių Koh Samui saloje. Šventyklos pagrindinė statula yra ne iš Gautamos Budos, bet Guanyino, užuojautos ir gailestingumo „deivės“, kuri garbinama Tailando ir Kinijos gyventojų. Šventyklą supa gražus ežeras, kuriame gyvena daugybė žuvų. Lankytojams, paaukojusiems šventyklai, paduodamas maišelis maisto, kad būtų galima pašerti ežere plaukiojančias žuvis.

Wat Khunaram šventykla

Wat Khunaram šventykla

Dar viena garsi šventykla Koh Samui saloje yra Wat Khunaram. Čia jūs galite pamatyti mumifikuotą Luang Pho Daeng – Tailando budistų vienuolio kūną, kuris mirė medituodamas 1973 m. Remiantis istorija, vienuolis numatė tikslią savo mirties dieną ir manoma, kad paskutinę savo gyvenimo savaitę, medituodamas jis nieko nevalgė, negėrė ir nekalbėjo. Luang Pho Daengas yra vienas iš labiausiai gerbiamų vienuolių Tailande ir žmonės į Wat Khunaram šventyklą plūsta atiduoti jam pagarbos.

Koh Phangan sala

Koh Phangan sala

Iš Koh Samui jūs lengvai persikelsite į dar vieną egzotinę Tailando salą, kuri jums patiks dėl nuostabių balto smėlio paplūdimių ir žydros spalvos vandens. Tai Koh Phangan sala, kuri garsi ne tik savo paplūdimiais, bet ir dėl čia vykstančių „Full Moon“ vakarėlių, kurie pritraukia minias turistų. Pačioje Koh Phangan saloje galima pamatyti krioklius, šventyklas, nacionalinius parkus ir vietinius kaimukus. Jeigu esate vakarėlių mėgėjas, rekomenduojame rinktis pietinę salos pusę, o jeigu ieškote ramesnio poilsio, tai vykite į rytinę pusę.

Koh Samui salos paplūdimiai

Čavengo paplūdimys

Čavengo paplūdimys

Čavengo paplūdimys yra didžiausias ir judriausias visoje saloje. Šalia paplūdimio esantis miestelis yra naktinio gyvenimo centras, kuriame galite šėlti iki paryčių. Čia rasite daugybę viešbučių, restoranų, kokteilių barų ir įvairių pramogų. Čavengo paplūdimys driekiasi beveik tris kilometrus, jis apaugęs palmėmis, o krištolo skaidrumo vanduo vilioja atsigaivinti. Nakvynę galite rezervuoti per Booking.com arba Agoda.

Lamai paplūdimys

Lamai paplūdimys

Lamai paplūdimys yra antras pagal populiarumą Koh Samui saloje, kuriame rasite tuo pačiu vardu įsikūrusį miestelį. Šalia paplūdimio įsikūrusios apgyvendinimo įstaigos, restoranai ir pramogų zonos. Naktinis gyvenimas, kaip ir kituose šios salos didesniuose paplūdimiuose gana aktyvus. Lamai paplūdimio pietiniame gale galite pamatyti garsiausias ir lankomiausias uolas Koh Samui saloje. Hin Ta ir Hin (Senelis ir Močiutė) uolos išgarsėjo dėl savo panašumo į vyro ir moters lytinius organus. Užlipus ant šių uolų, atsiveria nuostabūs vaizdai į paplūdimį, kaimelį ir kitas, šalia esančias salas. Šiame paplūdimyje apgyvendinimo pasiūlymus rasite Booking.com arba Agoda.

Maenam paplūdimys

Mae Nam paplūdimys

Mae Nam paplūdimys puikiai tiks tiems, kurie ieško ramybės ir nori pabėgti nuo masinio turizmo. Ilgame, net 7 kilometrų paplūdimio ruože rasite viską: nakvynės vietas, restoranus, barus, įvarias pramogas ir įspūdingą krištolo skaidrumo vandenį. Visa tai sukurs tobulas atostogas. Būtinai apsilankykite ir Mae Nam naktiniame turguje, kuriame galėsite paragauti tokių patiekalų kaip, keptų varlių, šilkaverpių, keptos vištienos, jūros gėrybių ar papajų salotų. Nakvynės šiame rojaus kampelyje galite ieškoti per Booking.com arba Agoda.

Bophut paplūdimys

Bophuto paplūdimys

Bophuto paplūdimys, besidriekiantis kelių kilometrų atstumu tarp Didžiojo Budos ir Maenamo paplūdimių, yra turbūt viena seniausių salos vietų. Šalia įsikūręs žavingas žvejų kaimelis yra autentiškiausia salos vieta. Vaikštinėdami tarp parduotuvių, galite atrasti keletą krautuvėlių, kurios parduoda aukštos kokybės drabužius ir papuošalus. Taip pat paplūdimyje rasite ir keletą nardymo centrų, siūlančių nardymo su akvalangais pamokas ar dienos turus, kurių metu galėsite nardyti Ang Thong nacionaliniame jūrų parke ar Koh Tao saloje. Jeigu šis paplūdimys jums patinka, tai nakvynės ieškokite per Booking.com arba Agoda.

Bank Po paplūdimys

Bang Po paplūdimys

Tai keturių kilometrų ilgio balto smėlio paplūdimys, kuris vienoje pusėje ribojasi su palmėmis ir atogrąžų miškais, o iš kitos – šiltais Tailando įlankos vandenimis. Bang Po paplūdimys puikiai tinka solo ar taupančiam keliautojui, nes ši vieta nėra populiari. Jame turistų nedaug, todėl ir kainos šalia esančiuose viešbučiuose ar svečių namuose nėra didelės.

Choeng Mon paplūdimys

Choeng Mon paplūdimys

Koh Samui šiaurėje esančiame Choeng Mon paplūdimyje, rasite visas puikiam poilsiui reikalingas paslaugas. Kokosų palmės, švarus auksinis smėlis ir smaragdinė jūra sukurs tikrų atostogų atmosferą. Paplūdimio gale galima rasti mažą salą, kurią daugiau pažinti įmanoma tik atoslūgio metu. Ji puikiai tiks prasiblaškymui nuo tingaus gulėjimo paplūdimyje. Planuojantys ne tik pasideginti, bet ir ilgiau pabūti šioje vietoje gali nakvynę rezervuoti per Booking.com arba Agoda.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Koh Samui orai

Vidutinė metinė temperatūra Koh Samui saloje siekia 26 °C ir orai dažniausiai būna švelnūs. Geriausias laikas atostogauti Koh Samui saloje – nuo gruodžio iki kovo mėnesio pabaigos. Nuo balandžio vidurio ir gegužės pradžios saloje įsibėgėja lietingasis sezonas, kuris tęsiasi iki spalio mėnesio. Koh Samui sala rugsėjo mėnesį dažnai sulaukia musono, o daugiausia kritulių iškrenta spalio ir lapkričio mėnesiais.

Kaip nuvykti į Koh Samui salą?

Viešojo transporto infrastruktūra Tailande yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Pasiekti norimas vietas galite autobusais, taksi, traukiniais, tuk tuk’ais ir keltais. Būtinai išbandykite tuk tuk’us, tačiau nepamirškite prieš įlipant susitarti dėl kainos.

Koh Samui sala yra didžiausia ir labiausiai išsivysčiusi sala Tailando įlankoje. Nuvykti į Koh Samui yra lengva ir tai galite padaryti lėktuvu, traukiniu, autobusu ir laivu.

Autobusai iš Bankoko į Koh Samui salą:

Norint nuvykti iš Bankoko į Koh Samui, reikia autobusu vykti į Čumponą arba į Surat Tanį, o iš ten jau keltu persikelsite į salą. Yra dviejų tipų autobusai kurie važiuoja į Koh Samui salą iš Bankoko. Geriausi, pigiausi ir patikimiausi yra viešieji autobusai, išvykstantys iš Pietinio (Sai Tai Mai) Bankoko terminalo. Jie išvyksta kiekvieną dieną nuo 5 iki 20 valandos, kelionės laikas trunka nuo 10 iki 12 val. Autobusai modernūs ir švarūs, juose yra tualetai, patogios sėdimos vietos. Taip pat yra privačių autobusų, kurie išvyksta į Koh Samui iš Khao San Road. Šia stotele dažniausiai naudojasi turistai, kurie gyvena arčiau šios vietos. Šie autobusai dažnai bus perpildyti ir maži, o tai sukels nepatogumų.

Traukiniai iš Bankoko į Koh Samui salą:

Kelionė į Koh Samui galima ir traukiniu, kuris išvyksta iš Bankoko geležinkelio stoties, žinomos dar Hualamphong vardu. Kelionė trunka nuo 9 iki 12 valandų, priklausomai nuo traukinio tipo. Surat Tanio traukinių stotyje įlipate į laukiantį autobusą, kuris nuveš jus į Don Sak keltų terminalą ir iš ten po 1,5 valandos kelionė keltu pasieksite Koh Samui salą.

Skrydžiai į Koh Samui salą:

Jeigu taupote laiką, tai galite į Koh Samui salą nuskristi. Skrydžiai yra vykdomi kiekvieną dieną iš didesnių miestų, tokių kaip Bankokas, Čiangmajus ar Puketas.

Reikalingą transportą savo kelionei iš Bankoko ar kitų Tailando vietų į Koh Samui salą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Tailande, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 9 Eur už parą.

Nakvynė Koh Samui saloje

Koh Samui sala yra populiari atostogų vieta tarp turistų visame Tailande. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Koh Samui salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toli nuo jūros ir pačio miesto. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos būtina padaryti atvykus Koh Samui salą – tai apsigyventi bent vienai nakčiai viešbutyje priešais paplūdimį arba ant kalno šlaito, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į vandenyną. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Privilege Hotel Ezra Beach Club – prabangus, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis Bangrako paplūdimyje.
KohKoon Beach Resort – šalia paplūdimio esantis viešbutis su prabangiais numeriais.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Koh Samui salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Koh Samui salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Koh Samui žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Koh Samui salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Koh Samui salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Puketo sala lankytinos vietos

Puketo sala

Tai viena populiariausių Tailando salų, o jos lankytinos vietos nepaliks abejingų. Sala vilioja turistus savo nuostabiais paplūdimiais ir smaragdo spalvos vandeniu.

Koh Chang sala

Koh Chang sala

Koh Chang sala – dar vienas brangakmenis Tailando regione. Visa sala yra nacionalinis parkas, kuris gana kalnuotas ir didžioji jo dalis yra apaugusi džiunglėmis.

Chiang Mai lankytinos vietos

Chiang Mai miestas

Tai antras pagal dydį miestas po Bankoko šalyje. Lankydamiesi šiame mieste visur matysite budizmo religijos apraiškas. Chiang Mai stovi virš 300 šventyklų.

Koh Kood sala

Koh Kood sala

Nuostabaus grožio Koh Kood sala, kuri dar dažnai vadinama Koh Kut, yra išskirtinis perlas nuostabioje Tailando gamtoje. Ši nuostabi sala yra nutolusi maždaug 40 km. nuo žemyninės dalies.

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Vietnamas turi nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę – tai tikras Pietryčių Azijos perlas. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

four × 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą