+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Izraelis lankytinos vietos

Izraelis lankytinos vietos

Izraelis lankytinos vietos

Izraelis – žymiausia Artimųjų Rytų šalis, kurios lankytinos vietos žavi daugelį turistų. Šalies istorija siekia tūkstančius metų, todėl čia atrasite daugybę vietų, kurios žavi savo autentiškumu ir įspūdinga patirtimi. Dažnai Izraelis kaip ir Palestina yra laikomos piligriminių kelionių vieta, į kurias traukia minios tikinčiųjų. Šalyje daugybė religinių vietų, kurios yra didžiausias traukos objektas turistams. Taip pat Izraelis gali pasiūlyti poilsį Negyvosios jūros pakrantėse ar pažintinius turus po nuostabią gamtą. Čia galima pasivaikščioti po natūralų Galilėjos regioną, leistis į nuotykius po Negevo dykumą ar pasimėgauti nuostabiu šalies kraštovaizdžiu. Izraelis sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Lankytinos vietos Izraelyje

Jeruzalė

Jeruzalė

Jeruzalė –  tai vienas seniausių pasaulio miestų, kuris labai svarbus tiek krikščionims, tiek žydams, tiek ir musulmonams. Judėjos kalnuose įsikūrusioje Jeruzalėje anksčiau gyveno jebusitų gentis, kol izraeliečių karalius Dovydas prieš 3000 metų ją užgrobė ir pavertė sostine. Laikui bėgant miestas buvo daug kartų apgultas, užpultas ar užgrobtas. Nepaisant visko daugybė Jeruzalės istorinių vietų išliko geros būklės iki šiol, todėl tai yra vienas gražiausių ir patraukliausių pasaulio miestų. Istorinis Jeruzalės senamiestis yra padalintas į keturis kvartalus: žydų, krikščionių, armėnų ir musulmonų. Čia galima vaikščioti Jėzaus pėdomis ,,Via Dolorosa“, melstis prie Vakarų sienos, pamatyti Šventojo kapo bažnyčią, kurioje krikščionių įsitikinimu buvo palaidotas Jėzus ar apžiūrėti Dovydo bokštą bei viduramžių citadelę. Tarp kitų svarbių lankytinų miesto vietų yra Uolos kupolas ir Al-Aqsa mečetė prie Šventyklos kalno. Už senamiesčio galima aplankyti sodo kapą, Hezekiah tunelius, Jeruzalės botanikos sodus ir Biblijos zoologijos sodą.

Tel Avivas

Tel Avivas

Tel Avivas – tai antras pagal dydį Izraelio miestas ir šalies finansų centras, įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje. Miesto paplūdimiai yra laikomi vienais geriausių pasaulyje. Mėgstantys romantiškus vakarus, gali apsilankyti nuostabaus grožio Tel Avivo paplūdimyje. Mieste gausu parkų, sodų, prabangių apsipirkimo vietų bei restoranų. Tel Avivas niekada nemiegantis miestas, todėl jis itin mėgstamas jaunimo, kuriame jie linksminasi iki paryčių. Mieste taip pat yra keletas puikių muziejų, vienas iš tokių Beth Hatefulsoth, kuriame galima labiau susipažinti su žydų persekiojimu. Tel Avive veikia autentiški turgūs ir daugybė gerų restoranų, kurių patiekalai palieka įspūdį daugeliui lankytojų.

Eilatas

Eilatas

Eilatas – piečiausias Izraelio kurortinis miestas, įsikūręs prie Raudonosios jūros. Kaip uostamiestis jis žinomas jau nuo karaliaus Saliamono laikų. Gražūs miesto paplūdimiai ir geras klimatas traukia turistus iš viso pasaulio. Eilate įsikūrę vieni geriausių nardymų centrų pasaulyje. Miesto svečiai nardydami tarp koralinių rifų ir mėgaudamiesi nuostabiu Raudonosios jūros povandeniniu pasauliu, gali lankyti nardymo pamokas. Mėgstantys gamtą vyksta stebėti paukščių, nes Eilatas yra pagrindiniame migracijos kelyje tarp Europos ir Afrikos. Keliautojams taip pat verta užsukti į netoli Eilato esantį Timnos slėnio parką, kuris žymus natūraliais smiltainio dariniais bei seniausia pasaulyje vario rūdos kasykla.

Nazaretas

Nazaretas

Nazaretas laikomas didžiausiu Galilėjos miestu, kuris dar žinomas kaip arabų sostinė, nes absoliučią daugumą miesto gyventojų sudaro būtent arabai. Nazaretas yra krikščionių piligrimystės tikslas, nes Biblijoje minima, kad šis miestas buvo Juozapo ir Marijos namai, taigi kartu ir Jėzaus vaikystės namai. Šis senovės miestas yra žinomas ir dėl angelo Gabrieliaus pasirodymo Marijai, kuris išpranašavo jai Jėzaus gimimą. Dėl šios priežasties Nazaretas kartais vadinamas krikščionybės lopšiu. Senamiestyje stovi Apreiškimo bazilika – didžiausia katalikų bažnyčia Viduriniuose Rytuose. Būtinai mieste rekomenduojame pasivaikščioti vaizdingomis gatvėmis bei aplankyti spalvingą vietinį turgų.

Timnos slėnio parkas

Timnos slėnio parkas

Timnos slėnio parkas, kuris įsikūręs netoli Raudonosios jūros kurorto Eilato, yra vienas gražiausių Negevo dykumos kampelių. Parko kraštovaizdis užburia žadą atimančiais natūraliais smiltainio dariniais. Patys garsiausi iš jų yra „Karaliaus Saliamono stulpai“, „Miegantis liūtas“, „Grybas“ ir „Arkos“. Timnos slėnyje įkurtos seniausios pasaulio vario rūdos kasyklos, veikusios nuo 4000 m. pr. m. e., todėl parke gausu apleistų šachtų, vario lydimo krosnių likučių bei senovinių raižinių uolose. Labiausiai ši vieta patiks nuotykių ieškotojams.

Betliejus

Betliejus

Betliejus –  miestas Vakarų Krante, kuris nuo Jeruzalės nutolęs maždaug 10 kilometrų į pietus. Šis miestas kiekvienais metais sulaukia daugybės krikščionių piligrimų, nes manoma, kad jame gimė Jėzus Kristus. Šiandien čia stovinti bažnyčia buvo pradėta statyti 325 m. imperatoriaus Konstantino paliepimu toje vietoje, kur gimė Jėzus Kristus. Norint pamatyti Gimimo grotą, reikia nusileisti į nedidelį po pagrindiniu altoriumi esantį urvą. Kristaus gimimo vieta yra pažymėta keturiolikakampe žvaigžde. Betliejaus centrinėje aikštėje kiekvienais metais įžiebiama Kalėdų eglė ir vyksta šventė, į kurią atkeliauja krikščionys iš viso pasaulio.

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra – sveikatos ir grožio šaltinis, kuri garsėja mineralais turtingu vandeniu. Apie gydomąsias jūros savybes buvo žinoma dar antikos laikais, todėl ir šiandien čia gausu turistų. Druskingas Negyvosios jūros vanduo puikiai padeda sergantiems psoriaze, neurodermitu, egzema, turintiems odos išbėrimų, kamuojamiems reumato ir artrito, patyrusiems sunkių traumų, kenčiantiems nuo bronchito ar sinusito. Šios jūros vanduo toks druskingas, kad joje beveik neįmanoma paskęsti, todėl dauguma poilsiautojų jūroje tiesiog plūduriuoja. Visuose prabangiuose pakrantės viešbučiuose yra sveikatingumo centrai, kurie dažnai būna užimti jau keliems mėnesiams į priekį. Negyvosios jūros regiono lankytinas vietas galima pasiekti maždaug per 3 valandas automobiliu iš Tel Avivo.

Cezarėja

Cezarėja

Cezarėja – praeityje gyvavęs romėnų miestas, kurį prieš daugiau nei 2000 metų pastatė Erodas Didysis. Jis buvo įkurtas Romos imperatoriaus Augusto Cezario garbei. Šiandien tai yra viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų Izraelyje. Žymiausia miesto vieta – Cezarėjos archeologijos parkas, turintis romėnų laikų amfiteatrą, kuriame vasarą rengiami įvairūs tarptautiniai koncertai. Šiame parke taip pat veikia unikalus povandeninis muziejus, kuriame galima pasinerti į šio senovinio miesto povandeninius griuvėsius. Šalia parko atrasite restauruotą miesto dalį su restoranais, kavinėmis, įvairiomis galerijomis, prekiaujančiomis vynu, sūriu, alyvuogių aliejumi ir papuošalais. Cezarėjos miestas įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, kurio garsiausias paplūdimys yra Akveduko paplūdimys. Jis unikalus tuo, kad palei paplūdimio kraštą galima išvysti Senovės Romos akveduko griuvėsius.

Golano aukštumos

Golano aukštumos

Izraelio šiaurinėje dalyje driekiasi Golano aukštumos, kalnuotas regionas su kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais, nuostabiais gamtos rezervatais ir intriguojančiomis istorinėmis įdomybėmis. Labiausiai Golano regionu bus sužavėti žygių mėgėjai, nes čia galima išbandyti įvairaus sunkumo žygio takus. Geriausia keliauti po Golano aukštumas pavasarį, nes tuo metu atsiskleidžia tikras jų grožis: žydi gėlės, žaliuoja laukai. Žiemos metu Hermono kalnas, esantis Golano aukštumose, puikiai tinka mėgstantiems slidėti.

Ramono krateris

Ramono krateris

Ramono krateris yra didžiausias iš trijų erozijos kraterių, rastų Negevo dykumoje. Manoma, kad geologinė kraterio forma pradėjo formuotis prieš milijonus metų, kai pradėjo tirpti ledynai. Šiandien turistus traukiantis krateris yra daugiau nei 450 metrų gylio ir beveik 40 km ilgio. Tai didžiausias pasaulyje erozijos krateris, kurį lankytojai gali apžiūrėti žygiuodami įvairaus sudėtingumo takais, važinėdami kalnų dviračiais ar džipais. Įspūdingiausiai krateris atrodo iš viršaus, todėl čia itin mėgstami skrydžiai oro balionu.

Haifa

Haifa

Trečias pagal dydį Izraelio miestas Haifa įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, Karmelio kalno šlaite. Lankomiausia miesto vieta ir kartu jo vizitinė kortelė – garsieji Bahajų sodai, kuriuose kasmet apsilanko daugiau nei pusė milijono žmonių. Sodus sudaro 19 terasų, kurios lankytojus nustebina išskirtine tvarka, estetika bei įvairiomis spalvomis. Haifoje esantis Izraelio mokslo, technikos ir kosmoso muziejus yra labiausiai lankomas muziejus šalyje, todėl jį aplankyti tiesiog privaloma. Šalia Haifos esantis Karmelio nacionalinis parkas džiugina lankytojus savo grožiu. Didžiausiame Izraelio nacionaliniame parke auga pušų, eukaliptų ir kiparisų miškai. Jis apima didelę Karmelio kalnų grandinės teritoriją ir jame gausu lankytinų vietų. Visos vietos yra gerai pažymėtos ir lengvai pasiekiamos iš Haifos miesto.

Tiberiados ežeras

Tiberiados ežeras

Tiberiados ežeras, kuris dažnai įvardijamas kaip Galilėjaus jūra, yra didžiausias gėlo vandens telkinys Izraelyje. Biblijoje minima, jog Jėzaus pamokslas buvo pasakytas ant kalvos, iš kurios atsiveria vaizdas į jūrą. Tai populiarus krikščionių piligrimų taškas, kurie čia atvyksta norėdami pamatyti Jėzaus vaikščiojimo vandeniu vietą. Šiandien čia taip pat mėgstama turistų vieta, nes vakarinis ežero krantas nusėtas prabangiais viešbučiais bei gerais restoranais. Turistams siūloma daug įvairių vandens pramogų, todėl tai populiarus traukos objektas.

Akas

Akas

Akas – tai vienas seniausių Izraelio miestų, kuris įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje, prie Viduržemio jūros. Miestą įkūrė kryžiuočiai, o klestėjimo laikotarpiu čia gyveno arabai, turkai, romėnai ir graikai. Kiekvienas iš jų paliko savo pėdsaką, todėl šiandien miestas lankytojus stebina lankytinų objektų gausa. Didžiausią įspūdį palieka tamplierių kvartalas, Džezaro Pašos mečetė ir senovinė miesto dalis, kurioje gausu sinagogų bei kitų mečečių. Turistų akį traukia ir mieste esantis spalvingas turgus, kuriame prekybininkai siūlo labai platų prekių spektrą. Pajūrio prieplaukoje prisišvartavę daugybė mažų žvejybos laivelių. Norintys už nedidelį mokestį gali paplaukioti valtimis ir pasigrožėti miesto sienomis iš vandens.

Masada

Masada

Masada – tai pietinėje Izraelio dalyje, prie Negyvosios jūros ant kalno dykumoje stovinti tvirtovė, kuri yra izraeliečių pasididžiavimas ir kovos už laisvę simbolis. Tvirtovė Didžiojo žydų sukilimo metu tapo puikiu prieglobsčiu pabėgėliams nuo romėnų. Istorija liudija, kad romėnams pavyko įveikti tvirtovės sienas, o daugiau nei 900 gyventojų geriau pasirinko mirtį, nei gyvenimą romėnų nelaivėje, todėl apgulties metu jie įvykdė masinę savižudybę. Šiandien į UNESCO paveldo sąrašą  įtrauktą tvirtovę kasmet aplanko tūkstančiai turistų iš viso pasaulio. Nuo kalvos viršūnės galima ne tik pasigrožėti nuostabaus grožio saulėlydžiais ar atsiveriančiais Negyvosios jūros vaizdais, bet ir pasisemti ore tvyrančios magiškos energijos.

Mar Saba vienuolynas

Mar Saba vienuolynas

Mar Saba vienuolynas yra garsiausias ir neabejotinai gražiausias iš visų vienuolynų esančių Izraelyje. Bizantijos laikų architektūros stebuklas, įsispraudęs į aukštą skardį, čia veikia jau daugiau nei 1500 metų. Klestėjimo laikais vienuolyne gyveno daugiau nei 3000 vienuolių, tačiau XXI amžiuje jų skaičius sumažėjo iki mažiau nei 20. Vienuolynas žinomas dėl asketiško ir griežto gyvenimo būdo. Jame gyvenantys vienuoliai neturi elektros ir ryšio priemonių. Vaikštant po architektūrinį kompleksą, dėmesį labiausiai patraukia turtinga bažnyčių puošyba: juodos ir baltos marmuro grindys, paauksuoti altoriai ir sienas puošiančios nuostabios freskos.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Izraelio klimatas

Izraelyje vyrauja subtropinis klimatas, būdingi ryškūs temperatūrų pokyčiai. Čia beveik ištisus metus būna šilta arba karšta, o vidutinė metinė temperatūra siekia 17 °C. Vidutinis metinių kritulių kiekis yra 270 mm. Daugiausia kritulių iškrenta gruodžio ir sausio mėnesiais , vidutiniškai 55 mm. Jeigu planuojate atostogas Izraelyje vasarą, tai vertėtų žinoti, kad liepos – rugpjūčio mėnesias vidutinė temperatūra siekia 29 °C. Tai pats nepalankiausias metas atostogauti Izraelyje. Geriausias laikas keliauti po šią šalį yra nuo kovo iki birželio arba nuo rugsėjo iki lapkričio. Jeigu norite aplankyti Izraelį žiemą, tai vykite į Eilato regioną, kuriame saulė šviečia beveik ištisus metus.

Kaip nuvykti į Izraelį?

Norėdami nuvykti į Izraelį galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Pavasario ir rudens metu kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Izraelį ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Izraelį?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Izraelį galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Izraelyje. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį, tarp didesnių miestų taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti.

Tel Avive viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Tel Avive geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Izraelyje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 29 Eur už parą.

Nakvynė Izraelyje

Izraelis ir nuostabios šalies lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Izraelio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Crowne Plaza Tel Aviv City Center – gerą įvertinimą turintis viešbutis šalia Tel Avivo centro.
Astral Maris Hotel – priešais šiaurinį Eilato paplūdimį įsikūręs viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Izraelio žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Izraelio žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Izraelio žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Izraelio žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Izraelio žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Abu Dabis lankytinos vietos

Abu Dabis

Abu Dabio emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų emyratų. Didžiausius teritorijos plotus sudaro negyvenama dykuma, o gyvenvietės daugiausiai išsidėsčiusios palei pakrantę.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

17 − 8 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą