+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Latvija

Ką pamatyti Latvijoje

Latvija – tai žaliuojantis plačių miškų, smėlėtų pajūrio paplūdimių ir nepaliestos gamtos kraštas. Šalis gali pasiūlyti platų kultūrinį paveldą, galimybę netrukdomai pailsėti. Nedideli turistų srautai jūsų nevargins, todėl turėsite visas galimybes mėgautis saulės spinduliais Baltijos jūros pakrantėje. Mėgstantys aktyvesnį poilsį, linksmybių ras smėlėtuose Jūrmalos paplūdimiuose, galės pašėlti Latvijos klubuose ar aplankyti daugybę muziejų bei galerijų. Neabejojame, kad lankytinos vietos Latvijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir džiaugtis akimirkomis.

Ryga

Ryga – didžiausias Baltijos šalių miestas, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ryga yra kaip architektūros perlas, kur vienoje vietoje galima pamatyti miesto kūrimosi pradžioje statytas bažnyčias, viduramžių pastatus, unikalaus stiliaus pastatus, taip pat per šimtmečius išlikusią medinę architektūrą.

Lankytinos vietos Rygoje

Rygos zoologijos sodas

Rygos zoologijos sodas įkurtas didžiausiame Rygos parke ir užima net 20 hektarų plotą. Zoologijos sodas miesto gyventojus ir svečius džiugina daugybe gyvūnų rūšių, kurių čia galima pamatyti net 485 rūšis ir dauguma jų yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Labiausiai lankytojus masina Tigrų ir Tropikų namai. Per metus zoologijos sodas pritraukia beveik 300 000 lankytojų.

Riga zoologijos sodas

Aviacinės technikos muziejus

Tai vienintelis Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Europoje Aviacinės technikos muziejų. Tai sovietinio karinio paveldo kolekcija. Muziejuje galima apžiūrėti daugiau nei 40 lėktuvų ir sraigtasparnių, radarų ir daugybę kitos aviacinės technikos.

rygos aviacijos muziejus

Centrinis Rygos turgus

Šalia miesto senamiesčio yra įkurtas Centrinis Rygos turgus. Jis unikalus ne tik dėl savo paviljonų, bet ir senųjų sandėlių. Istorija kalba, kad paviljonai buvo statyti orlaiviams talpinti ir tik vėliau tapo turgaus dalimi. Kasdien jį aplanko milžiniškas srautas žmonių.

centrinis rygos turgus

Šv. Petro bažnyčia

Šv. Petro bažnyčia laikoma viena seniausių ir vertingiausių viduramžių architektūros statinių Baltijos šalyse. Bažnyčia buvo pastatyta 1209 m., jos bokštas buvo kelis kartus sudegęs ir vėl atstatytas. Šiuo metu tai yra aukščiausia Rygos bažnyčia, o iš 72 metrų aukščio bažnyčios bokšto galite grožėtis nuostabia Rygos panorama.

Petro baznycia

Melngalvių rūmai

Melngalvių rūmai buvo pastatyti 1334 metais, vokiečių Ordino okupacijos metu. Statinys nemažai kartų buvo perstatytas, o per Antrąjį pasaulinį karą visiškai sugriautas. Rūmai, kurie iš pradžių vadinti Naujaisiais, pastatyti kaip įvairių susitikimų ir iškilmių vieta Rygoje. XVII amžiuje juose buvo įsikūrusi pirklių asociacija – Melngalvių kompanija.

Melngalviu rumai

Etnografinis buities muziejus

Šis netoli Rygos esantis Etnografijos buities muziejus, po atviru dangumi įkurtas beveik 87 hektarų žemės sklype. Jame yra 118 pastatų bei sukaupta daugiau nei 3000 eksponatų ir apie 150 000 rakandų. Muziejuje įrengtos latvių valstiečių, amatininkų ir žvejų sodybos. Visose veikia nuolatinė ekspozicija – buityje ir darbe naudoti daiktai, interjeras bylojantis apie tam tikrą laikotarpį, todėl lankytojai gali iš arčiau susipažini su senovės latvių valstiečių kasdienybe.

Etnografinis buities muziejus

Trys broliai

Trys broliai – tikras viduramžių architektūros pavyzdys. Tai pastatų kompleksas, kurie yra seniausi visoje Latvijoje. Baltasis namas buvo pastatytas net XV amžiuje, todėl yra vienas lankomiausių objektų.

trys broliai

Rygos automobilių muziejus

Čia eksponuojami prabangūs tarybinių laikų automobiliai, karinė technika, lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija. Apsilankę šiame muziejuje sužinosite svarbiausią automobilių pasaulio istoriją bei išgirsite istorijų apie legendines asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius. Interaktyvūs elementai nepaliks abejingais ir vaikų.

Rygos automobiliu muziejus

Rygos Filmų muziejus

Rygos Filmų muziejus yra vienintelis tokio pobūdžio muziejus Latvijoje. Muziejaus fonde yra daugiau kaip 75.000 įvairiausių eksponatų. Čia galima apžiūrėti kino juostas, fotografijas, kostiumus, filmavimo techniką ir t.t. Pirmasis kino seansas Rygoje buvo surengtas 1896 m. gegužės 28 d.

Rygos Filmu muziejus

Rygos pilis 

Rygos pilis pastatyta 1330 m., 1484 m. per karą nuniokota, o iki 1515 m. pastatyta iš naujo. Vėliau pilyje buvo lenkų ir švedų rezidencijos, po to rusų generalgubernatoriaus būstinė. Latvijai tapus nepriklausoma valstybe, pilis paversta Latvijos prezidento rezidencija. Pilyje taip pat įrengtos reprezentacinės patalpos ir Latvijos prezidento apartamentai.

rygos pilis

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Latvijoje

Sigulda

Sigulda

Sigulda – tai miestelis, kuris populiarus dėl Gaujos upės slėnio, primenančio Šveicariją, istorijos ir kultūros paminklų, bei unikalių, čia esančių, sporto bei laisvalaikio atrakcionų. Miestelio pakraštyje rasite viduramžių ir naujosios pilies kompleksą. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai turi išbandyti Siguldos bobslėjaus trasą. Norintieji pamatyti gražiausias vietas, gali užsisakyti dienos turą po Siguldą arba keliauti keltu, kurio lynas driekiasi per Gaujos upę.

Gaujos nacionalinis parkas

Gaujos nacionalinis parkas

Tai Gaujos upės slėnyje esanti saugoma teritorija. Gaujos nacionalinis parkas buvo įkurtas 1973 m. – tai didžiausias ir seniausias nacionalinis parkas Latvijoje. Čia gausi gamtos įvairovė, styro uolos, čiurlena daug upelių, gražus kraštovaizdis ir paslaptingi urvai traukia turistus. Gaujos nacionalinis parkas – puiki vieta keliauti dviračiais, žvejoti, plaukioti baidarėmis ar žygiuoti nuostabiais pažinimo keliais.

Turaidos pilis

Turaidos pilis

Dešiniajame Gaujos upės krante, 3 km nuo Siguldos, Gaujos nacionalinio parko rezervate stūkso Turaidos pilis. Čia esančiame muziejuje gausu archeologinių, architektūrinių, istorinių ir meninių vertybių, kurios atspindi 1000 metų Latvijos istorijos. Taip pat galite pasivaikščioti šalia pilies esančiame gražiame skulptūrų parke.

Rundales rumai

Rundalės rūmai

Baroko stiliaus Rundalės rūmai, dažnai dar vadinami „Baltijos Versaliu“. Rūmuose yra 138 kambariai, čia veikia ir Rundalės pilies muziejus. Vertingiausios rūmų salės: Baltoji, Karūnavimo, Paauksuotoji, Rožių, taip pat Didžioji galerija, kurios visos prabangiai dekoruotos barokiniu bei rokokiniu dekoru. Rūmų teritorijoje yra parkas su rožių sodais, žaliu amfiteatru ir fontanais, kuris nudžiugins pasiilgusius romantikos lankytojus.

Kolkos ragas

Kolkos ragas

Kolkos ragas yra savitas iškyšulys pakrantėje, kur galima stebėti dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos bangų susidūrimą. Kyšulyje stovi Kolkos švyturys, čia pavasarį galima stebėti paukščių migraciją, vasarą pailsėti jūros pakrantėje, o rudenį ir žiemą stebėti gamtos galybę.

Ventspilis

Ventspilis

Tai miestas, kuris apsuptas puikių paplūdimių, o čia esanti Livonijos ordino pilis traukia lankytojus iš viso pasaulio. Ventspilis yra žymus pramogų gausa ir labai mėgiamas poilsiautojų su vaikais. Mieste veiklos ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai, čia galima apsilankyti vandens ir nuotykių parke, viduramžių pilyje ar liaudies buities muziejuje.

Liepoja

Liepoja

Liepoja – tai vėjų miestas, kuriame visada rasite daug veiklos. Miesto pakrantes skalauja 8 km paplūdimys, todėl vietos pailsėti ar pasideginti užtenka visiems. Liepojoje daug architektūrinių pastatų, kurie patraukia kiekvieno keliautojo dėmesį. Mieste vasarą vyksta garsūs muzikos festivaliai. Poilsiaudami Liepojoje turistai traukia ir į paslaptingąjį, buvusį Karuostos karinį kalėjimą, kuriame galima susipažinti su sovietiniu režimu ir pajusti to laikmečio išgyvenimus.

Papė

Papė

Čia galite atrasti įdomias Papės gamtos parko apžvalgos vietas, Baltijos jūros pakrantę su kopomis, Papės ežerą, Nidos aukštapelkę ir įvairius pažintinius takus. Būdami Papėje pabėgsite nuo miesto šurmulio, pajusite visišką ramybę ir kartais jums atrodys, kad esate laukiniame krašte.

Vertikalus vėjo tunelis

Vertikalus vėjo tunelis

Netoli Siguldos įsikūrusiame vertikalaus vėjo tunelyje galima sklęsti ore – visai kaip laisvo kritimo metu. Tai pirmasis vertikalus vėjo tunelis Rytų Europoje. Čia galima pajusti nevaržomo skrydžio laisvę, atlikti įvairius triukus ir būti „išmestam“ į orą maždaug 200 km/h greičiu.

Kemerių nacionalinis parkas

Kemerių nacionalinis parkas

Tai trečias pagal dydį Latvijos nacionalinis parkas. Ypatingo grožio Kemerių nacionalinis parkas pasižymi gausia biologine įvairove, mineralinių vandenų ir gydomosiomis purvo voniomis. Kemerių raiste įrengti du lentiniai pažintiniai takai, kuriais vaikštinėdami galėsite iš arčiau susipažinti su šia nuostabia vieta.

Slaptas sovietų bunkeris

Slaptas sovietų požeminis bunkeris

Reabilitacijos centro ,,Ligatne” teritorijoje,  Skalupės gamtinio kraštovaizdžio parke, 9 metrai po žeme yra gerai įrengtas bunkeris. Jis buvo pastatytas pagal politinės ir valstybinės valdžios poreikius 1980-aisiais. Čia galėsite išvysti autentiškus požeminius baldus, ryšio priemones, skaičiavimo mašinas ir pultus.

Karuostos kalėjimas

Karuostos kalėjimas

Karuostos kalėjimas – tai vienintelis karinis kalėjimas, kuris yra atviras turistams. Jis buvo pastatytas maždaug 1900 m. ir iki pat 1997 m. buvo naudojamas kaip kariškių drausminių nuobaudų atlikimo vieta. Kalėjimas garsėjo savo žiaurumu ir niūrumu. Tai vieta, iš kurios iki šiol niekam nepavyko pabėgti.

Pramogos ir ekskursijos

Latvijos klimatas

Latvijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Sausio vidutinė temperatūra pajūryje nuo -2 °C iki -3 °C, rytuose -7 °C, liepos atitinkamai 16 °C ir 18 °C. Vidutinis metinis kritulių kiekis – 600 mm. Vidutinė temperatūra vasarą nuo 23 iki 30 °C. Patys geriausi mėnesiai poilsiui Latvijoje –liepa ir rugpjūtis. Pavasaris ir ruduo pakankamai šilti, todėl tai taip pat geras metas susipažinti su šia šalimi iš arčiau.

Kaip nuvykti į Latviją?

Norėdami nuvykti į Latviją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Taip pat į Latviją galite nuvykti ir autobusais, kurie kursuoja į šią šalį iš visų didžiausių Lietuvos miestų. Jeigu planuojate keliauti po Latviją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Latviją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Latviją galima patogiai.. Autobusų tinklas šalyje leidžia nuvykti į visas norimas vietas, tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, todėl jausitės komfortabiliai. Latvijos geležinkelių tinklo sistema sujungia Latvijos sostinę su linijomis į septynias skirtingas kryptis, tad su komfortiškais traukiniais, galite pasiekti atokiausias šalies vietas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti Latvijoje turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 11 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>   Daugiau info apie transportą   >>>>

Nakvynė Latvijoje

Latvija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų, hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Latvijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Wellton Riga Hotel & SPA – Rygoje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šio miesto senamiestyje.
Olimpiska Centra Ventspils Hotel – Ventspilio centre įsikūręs geras viešbutis.
Liva Hotel – didžiausias Liepojos viešbutis, įsikūręs miesto centre, netoli pagrindinių lankytinų vietų.
Karlamuiza Country Hotel – netoli Siguldos, kaimo vietovėje įsikūręs išskirtinis viešbutis.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!