+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Latvija

Ką pamatyti Latvijoje

Latvija – tai žaliuojantis plačių miškų, smėlėtų pajūrio paplūdimių ir nepaliestos gamtos kraštas. Šalis gali pasiūlyti platų kultūrinį paveldą, galimybę netrukdomai pailsėti. Nedideli turistų srautai jūsų nevargins, todėl turėsite visas galimybes mėgautis saulės spinduliais Baltijos jūros pakrantėje. Mėgstantys aktyvesnį poilsį, linksmybių ras smėlėtuose Jūrmalos paplūdimiuose, galės pašėlti Latvijos klubuose ar aplankyti daugybę muziejų bei galerijų. Tad visai nebūtina toli keliauti, kad atrastumėte puikią poilsio vietą.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Ryga (Riga)

Ryga – didžiausias Baltijos šalių miestas, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ryga yra kaip architektūros perlas, kuriame vienoje vietoje galima pamatyti miesto kūrimosi pradžioje statytas bažnyčias, viduramžių pastatus, unikalaus stiliaus pastatus, taip pat per šimtmečius išlikusią medinę architektūrą.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Rygoje

Rygos zoologijos sodas (Riga Zoo)

Sodas įkurtas didžiausiame Rygos parke ir užima net 20 hektarų plotą. Zoologijos sodas miesto gyventojus ir svečius džiugina daugybe gyvūnų rūšių. Jų čia galima pamatyti net 485 rūšis, iš kurių dauguma yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Labiausiai lankytojus masina Tigrų ir Tropikų namai. Per metus zoologijos sodas pritraukia beveik 300 000 lankytojų.

Riga zoologijos sodas

Aviacinės technikos muziejus (Riga Aviation Museum)

Tai vienintelis Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Europoje Aviacinės technikos muziejų. Tai sovietinio karinio paveldo kolekcija. Muziejuje galima apžiūrėti daugiau nei 40 lėktuvų ir sraigtasparnių, radarų ir daugybę kitos aviacinės technikos.

rygos aviacijos muziejus

Centrinis Rygos turgus (Riga Central Market)

Šalia miesto senamiesčio yra įkurtas Centrinis Rygos turgus. Jis unikalus ne tik dėl savo paviljonų, bet ir senųjų sandėlių. Istorija kalba, kad paviljonai buvo statyti orlaiviams talpinti ir tik vėliau tapo turgaus dalimi. Kasdien jį aplanko milžiniškas srautas žmonių.

centrinis rygos turgus

Šv. Petro bažnyčia (St. Peter’s Church)

Šv. Petro bažnyčia laikoma viena seniausių ir vertingiausių viduramžių architektūros statinių Baltijos šalyse. Bažnyčia buvo pastatyta 1209 m., bokštas kelis kartus sudegęs ir vėl atstatytas. Šiuo metu tai yra aukščiausia Rygos bažnyčia, iš 72 metrų aukščio bažnyčios bokšto galite grožėtis nuostabia Rygos panorama.

Petro baznycia

Melngalvių rūmai (House of the Blackheads)

Rūmai buvo pastatyti 1334 metais, vokiečių Ordino okupacijos metu. Statinys nemažai kartų buvo perstatytas, o per Antrąjį pasaulinį karą visiškai sugriautas. Rūmai, kurie iš pradžių vadinti Naujaisiais, pastatyti kaip įvairių susitikimų ir iškilmių vieta Rygoje. XVII amžiuje juose buvo įsikūrusi pirklių asociacija – Melngalvių kompanija.

Melngalviu rumai

Etnografinis buities muziejus (The Ethnographic Open-Air Museum of Latvia)

Šis netoli Rygos esantis Etnografijos buities muziejus, po atviru dangumi įkurtas beveik 87 hektarų žemės sklype. Jame yra 118 pastatų bei sukaupta daugiau nei 3000 eksponatų ir apie 150 000 rakandų. Muziejuje įrengtos latvių valstiečių, amatininkų ir žvejų sodybos. Visose veikia nuolatinė ekspozicija – buityje ir darbe naudoti daiktai, interjeras bylojantis apie tam tikrą laikotarpį, tad lankytojai gali iš arčiau susipažini su senovės latvių valstiečių kasdienybe.

Etnografinis buities muziejus

Trys broliai (Three Brothers)

Tai pastatų kompleksas, tikras viduramžių architektūros pavyzdys. Jie yra seniausi pastatai visoje Latvijoje. Baltasis namas buvo pastatytas net XV amžiuje, todėl yra vienas lankomiausių objektų.

trys broliai

Rygos automobilių muziejus (Riga Motor Museum)

Čia eksponuojami prabangūs tarybinių laikų automobiliai, karinė technika, lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcija. Apsilankę šiame muziejuje sužinosite svarbiausią automobilių pasaulio istoriją bei išgirsite istorijų apie legendines asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius. Interaktyvūs elementai nepaliks abejingais ir vaikų.

Rygos automobiliu muziejus

Rygos Filmų muziejus (Riga Film Museum)

Rygos kino muziejus yra vienintelis tokio pobūdžio muziejus Latvijoje. Muziejaus fonde yra daugiau kaip 75.000 įvairiausių eksponatų. Čia galima apžiūrėti kino juostas, fotografijas, kostiumus, filmavimo techniką ir t.t. Pirmasis kino seansas Rygoje buvo surengtas 1896 m. gegužės 28 d.

Rygos Filmu muziejus

Rygos pilis (Riga Castle)

Rygos pilis pastatyta 1330 m., 1484 m. per karą nuniokota, iki 1515 m. pastatyta iš naujo. Vėliau pilyje buvo lenkų ir švedų rezidencijos, po to rusų generalgubernatoriaus būstinė. Latvijai tapus nepriklausoma valstybe, pilis paversta Latvijos prezidento rezidencija. Pilyje taip pat įrengtos reprezentacinės patalpos ir Latvijos prezidento apartamentai.

rygos pilis

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Latvijoje

Sigulda

Sigulda

Tai miestelis populiarus dėl Gaujos upės slėnio, primenančio Šveicariją, istorijos ir kultūros paminklų, bei unikalių, čia esančių, sporto bei laisvalaikio atrakcionų. Jame rasite viduramžių ir naujosios pilies kompleksą. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai turi išbandyti Siguldos bobslėjaus trasą. O jei norite pamatyti gražiausias vietas, rekomenduojame keliauti keltu, kurio lynas driekiasi per Gaujos upę.

Gaujos nacionalinis parkas

Gaujos nacionalinis parkas (Gauja National Park)

Tai Gaujos upės slėnyje esanti saugoma teritorija. Gaujos nacionalinis parkas buvo įkurtas 1973 m. – tai didžiausias ir seniausias nacionalinis parkas Latvijoje. Čia gausi gamtos įvairovė, styro uolos, čiurlena daug upelių, gražus kraštovaizdis ir paslaptingi urvai traukia turistus. Gaujos nacionalinis parkas – puiki vieta keliauti dviračiais, žvejoti ar paplaukioti baidarėmis.

Turaidos pilis

Turaidos pilis (Turaida Castle)

Dešiniajame Gaujos upės krante, 3 km nuo Siguldos, Gaujos nacionalinio parko rezervate stūkso Turaidos pilis. Pilies muziejuje gausu archeologinių, architektūrinių, istorinių ir meninių vertybių, kurios atspindi 1000 metų Latvijos istorijos. Taip pat galite pasivaikščioti šalia pilies esančiame gražiame skulptūrų parke.

Rundales rumai

Rundalės rūmai (Rundale Palace)

Baroko stiliaus dvaro rūmai, dažnai dar vadinami „Baltijos Versaliu“. Rūmuose yra 138 kambariai, čia veikia ir Rundalės pilies muziejus. Vertingiausios rūmų salės: Baltoji, Karūnavimo, Paauksuotoji, Rožių, taip pat Didžioji galerija, jos visos prabangiai dekoruotos barokiniu bei rokokiniu dekoru. Rūmų teritorijoje yra parkas su rožių sodais, žaliu amfiteatru ir fontanais, kuris nudžiugins pasiilgusius romantikos lankytojus.

Kolkos ragas

Kolkos ragas (Cape Kolka)

Kolkos ragas yra savitas iškyšulys pakrantėje, kur galima stebėti dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos bangų susidūrimą. Kyšulyje stovi Kolkos švyturys, čia pavasarį galima stebėti paukščių migraciją, vasarą pailsėti jūros pakrantėje, o rudenį ir žiemą stebėti gamtos galybę.

Ventspilis

Ventspilis (Ventspils)

Tai miestas, apsuptas puikių paplūdimių, pasipuošęs Livonijos ordino pilimi. Ventspilis  yra žymus pramogų gausa ir labai mėgiamas poilsiautojų su vaikais. Ventspilyje veiklos ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai, čia galima apsilankyti vandens ir nuotykių parke, viduramžių pilyje ar liaudies buities muziejuje.

Liepoja

Liepoja (Liepaja)

Liepoja taip pat žinoma kaip vėjų miestas. Miestas itin aktyvus, čia yra 8 km paplūdimys, vyksta daug meno ir kultūros renginių, mieste daug architektūrinių pastatų, o vasarą čia vyksta garsūs muzikos festivaliai. Čia turistai traukia ir į paslaptingąjį, buvusį Karuostos karinį kalėjimą, kuriame galima susipažinti su sovietiniu režimu ir pajusti to laikmečio išgyvenimus.

Papė

Papė (Pape)

Čia galite atrasti įdomias Papės gamtos parko apžvalgos vietas, Baltijos jūros pakrantę su kopomis, Papės ežerą, Nidos aukštapelkę ir įvairius pažintinius takus. Būdami Papėje pabėgsite nuo miesto šurmulio, pajusite visišką ramybę ir kartais jums atrodys, kad esate laukiniame krašte.

Vertikalus vėjo tunelis

Vertikalus vėjo tunelis (Aerodium vertical wind tunnel)

Netoli Siguldos įsikūrusiame vertikalaus vėjo tunelyje galima sklęsti ore – visai kaip laisvo kritimo metu. Tai pirmasis vertikalus vėjo tunelis Rytų Europoje. Čia galima pajusti nevaržomo skrydžio laisvę, atlikti įvairius triukus ir būti „išmestam“ į orą maždaug 200 km/h greičiu.

Kemerių nacionalinis parkas

Kemerių nacionalinis parkas (Kemeri national park)

Tai trečias pagal dydį Latvijos nacionalinis parkas. Ypatingo grožio nacionalinis parkas pasižymi gausia biologine įvairove, mineralinių vandenų ir gydomosiomis purvo voniomis. Kemerių raiste įrengti du lentiniai pažintiniai takai.

Slaptas sovietų bunkeris

Slaptas sovietų požeminis bunkeris (Soviet Secret Bunker)

Reabilitacijos centro ,,Ligatne” teritorijoje,  Skalupės gamtinio kraštovaizdžio parke, 9 metrai po žeme yra gerai įrengtas bunkeris. Jis buvo pastatytas pagal politinės ir valstybinės valdžios poreikius 1980-aisiais. Čia galėsite išvysti autentiškus požeminius baldus, ryšio priemones, skaičiavimo mašinas ir pultus.

Karuostos kalėjimas

Karuostos kalėjimas  (Karosta prison)

Tai vienintelis karinis kalėjimas, kuris yra atviras turistams. Jis buvo pastatytas maždaug 1900 m. ir iki pat 1997 m. buvo naudojamas kaip kariškių drausminių nuobaudų atlikimo vieta. Kalėjimas garsėjo savo žiaurumu ir niūrumu. Tai vieta, iš kurios iki šiol niekam nepavyko pabėgti.

Latvijos klimatas

Latvijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Sausio vidutinė temperatūra pajūryje nuo -2 °C iki -3 °C, rytuose -7 °C, liepos atitinkamai 16 °C ir 18 °C. Vidutinis metinis kritulių kiekis – 600 mm. Vidutinė temperatūra vasarą nuo 23 iki 30 °C. Patys geriausi mėnesiai poilsiui yra liepa ir rugpjūtis. Pavasaris ir ruduo pakankamai šilti.

Latvijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Latvijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Autobusų tinklas šalyje leidžia nuvykti į visas norimas vietas, tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Latvijos geležinkelių tinklo sistema sujungia Latvijos sostinę su linijomis į septynias skirtingas kryptis, tad su komfortiškais traukiniais, galite pasiekti atokiausias šalies vietas.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti Latvijoje turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 11 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>   Daugiau info apie transportą   >>>>

Nakvynė LatvijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!