+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Islandija

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – ugnimi besispjaudančiais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, į dangų šaunančiais geizeriais, stingdančiais ledynais, magiškais lavos laukais ir užburiančia šiaurės pašvaiste. Šalyje yra apie 200 ugnikalnių, iš kurių 30 yra nuolat veikiantys, čia dažnai lyja, o stiprus vėjas beveik kasdienybė. Nors Islandijoje gražu visus metus, tačiau geriausia į ją vykti vasarą, kuomet keliai nebūna uždaryti dėl didžiulio sniego kiekio, o orai mažiau vėjuoti ir lietingi, tad retkarčiais galima pasidžiaugti ir saulės spinduliais.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Reikjavikas (Reykjavik)

Islandijos sostinė ir didžiausias šalies miestas yra Reikjavikas. Tai labai senas ir spalvingas miestas, kuriame galite rasti vikingų gyvenvietės tradicijas ir gilią istoriją. Reikjaviko kraštovaizdis susiformavo ledynmečiu prieš daugiau nei 10 000 metų. Reikjavike išvystyta žuvies apdirbimo, laivybos, maisto, lengvoji pramonė, čia yra universitetas, meteorologijos, vulkanologijos institutai.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Reikjavike

Halgrimuro bažnyčia (Hallgrimskirkja)

Halgrimuro bažnyčia yra viena gražiausių ir aukščiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Reikjavike. Bažnyčia stovi miesto centre ir yra vienas iš labiausiai žinomų miesto simbolių. Sakoma, kad ją galima pamatyti net iš 20 km atstumo. Bažnyčios bokštas siekia apie 73 metrus ir iš šio bokšto galima pasigrožėti miesto panorama. Modernaus pastato statybos pareikalavo net keturių dešimtmečių. Ji viena iš trijų bažnyčių šalyje, kuri vis dar muša valandas.

halgrimuro baznycia

Solfar skulptūra arba vikingų laivas (The Sun Voyager)

Reikjaviko pakrantėje stovi Solfar skulptūra reiškianti „saulės keliautojas“. Skulptūra atrodo labai unikaliai. Tai masyvus ir tuo pačiu elegantiškas plieno dirbinys, kuris savo forma primena vikingų laivą, o saulei tekant ir leidžiantis yra vienas iš lankomiausių šio miesto objektų.

solfar skulptura reikjavikas

Nacionalinis muziejus (National Museum of Iceland)

Kaip ir visos šalys, taip ir Islandija turi nacionalinį muziejų, kuriame kaupiamos milžiniškos ekspozicijos. Muziejus unikalus tuo, kad jame galima ne tik žiūrėti į eksponatus, tačiau ir juos paliesti ar išbandyti įvairias interaktyvias pramogas. Čia galima pamatyti tikrus Islandijos turtus, susipažinti su valstybės kultūra, žmonių gyvenimu ir istorija nuo seniausių laikų iki dabar.

nacionalinis islandijos muziejus

Harpa konferencijų ir koncertų centras (Harpa)

Harpa yra Nacionalinės Islandijos Operos ir simfoninio orkestro rezidencija. Tai didingas Reikjaviko architektūrinis statinys, kuris žavi stiklinėmis pastato sienomis. Turistai turi galimybę ne tik pasigrožėti stiklinio fasado grožiu, bet ir užsukti į viduje rengiamas ekskursijas. Harpa centre vyksta įvairūs renginiai, tarptautinio ir nacionalinio lygio verslo susitikimai, konferencijos, parodos ir koncertai.

harpa islandija

Reikjaviko miesto muziejus (Arbajarsafn)

Tai muziejus, sudarytas iš kelių pastatų, kurie sudaro mažą kaimelį. Daugybė muziejuje esančių ekspozicijų ir vykstančių renginių atvaizduoja įvairius Reikjaviko istorijos periodus. Muziejus supažindina su seniausia šalyje išlikusia Vikingų griuvėsių ekspozicija. Šis muziejus yra dalinamas į dvi skirtingas dalis: modernios gyvenviečių parodos ir Arbaer muziejaus po atviru dangumi.

Reikjaviko miesto muziejus

Laugardalur parkas (Laugardalur park)

Tai vienas didžiausių aktyvų poilsį mėgstančių centrų. Parkas turi terminį baseiną po atviru dangumi, kuriame galima plaukioti visais metų laikais ir  gražų botanikos sodą. Keliaujantys su vaikais gali aplankyti parke esantį  šeimos zoologijos sodą. Parke esančioje kavinukėje galima paragauti vietinių patiekalų. Pagrindinis Reikjaviko stadionas taip pat yra Langardalur parke, kuriame  vyksta futbolo varžybos, o šalia esančioje arenoje vyksta, parodos, koncertai ir kiti renginiai.

Laugardalur parkas

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Islandijoje

Kerido krateris

Kerido krateris (Kerid Crater)

Tai vulkaninis kraterio ežeras, esantis pietų Islandijoje, Grimsnes vietovėje. Jis yra ovalus, apie 270 m ilgio, 170 m pločio ir 55 m gylio. Kerido ugnikalnio, sprogusio prieš maždaug 3000 metų, krateris atrodo įspūdingai. Jį galima visą apeiti iš viršaus arba nusileisti prie jame esančio ežero. Krateris pasipuošęs raudona vulkanine uoliena, jį supa plynas lavos laukas, o horizonte stūkso nuostabūs kalnai.

Vatnajokulio parkas ir ledynas

Vatnajokulio parkas ir ledynas (Vatnajokull National Park)

Šis ledynas užima daugiau nei 8 tūkstančius kvadratinių kilometrų plotą ir yra didžiausias ne tik šalies ledynas, bet ir visos Europos. Jo storis vidutiniškai yra 400 metrų, o kai kuriose vietose siekia iki 1000 metrų. Būtinai stabtelkite ties parko pakraštyje esančia Jokulsarlono lagūna, kuri yra viena gražiausių Islandijos vietų. Joje iš ledyninės kilmės ežero kyšo melsvi ledynai, o nuotykių mėgėjai gali išbandyti savo jėgas lipant į Vatnajokulio ledyną.

Jokulsarlonas

Jokulsarlonas (Jokulsarlon)

Viena magiškiausių Islandijos vietų – Jokulsarlono lagūna, kurios lediniame vandenyje plūduriuoja melsvi aisbergai. Dar didesni efektą duoda visą lagūną supančios, baltuojančios kalnų viršūnės. Taip pat galite lipti į valtį ir plaukti stebėti ledynų didybę iš arti, gal pavyks pamatyti kaip lūžta ledkalnis ir jis nukrenta į lagūną, vaizdas nepakartojamas ir nepamirštamas.

Svartifoso krioklys

Svartifoso krioklys (Svartifoss waterfall)

Svartifoso krioklys, dažnai vadinamas ,,Juoduoju” yra nuostabiajame Vatnajokulio nacionaliniame parke.  Jį supa tamsios lavos stulpeliai, todėl ir pavadinimas kilęs iš čia.  Tai viena iš populiariausių ir gražiausių parko lankytinų vietų. Turistai būriais žygiuoja vingiuojančiais keliukais link šios nuostabios ir nepamirštamos vietos.

Askja

Askja

Šis kalnų regionas, esantis atokioje Islandijos centrinės kalnų dalyje, garsus ugnikalnių kalderomis ir atšiauriu kraštovaizdžiu. Askja pasiekiama tik keletą mėnesių per metus. Be to, čia galite pamatyti nuostabų Viti geoterminį ežerą, kuris užpildytas ryškiai mėlyna spalva. Dyngjufjolio kalnuose jūs galite rasti Drekagil, dar vadinamą ,,Drakonų” kanjoną, kuris savo magišku grožiu užburia kiekvieną čia apsilankiusį.

Gulfoso krioklys

Gulfoso krioklys (Gullfoss)

Viena labiausiai turistus viliojančių vietų Islandijoje – Gulfoso krioklys, dar vadinamas ,,Auksiniu kriokliu“, randasi Islandijos pietvakariuose. Tai trijų aukštų terasų kanjone įsitaisęs milžiniškas krioklys, jo vanduo krenta į gilų, 32 metrų kanjoną, o tada purslai vėl kyla į viršų, tad saulėtą dieną galima išvysti net kelias vaivorykštes.

Laugavegur takas

Laugavegur pėsčiųjų maršrutas (Laugavegur Trail)

Šis pėsčiųjų maršrutas yra vienas įspūdingiausių Islandijoje, kurio bendras ilgis yra 80 km. Šis takas pribloškia kiekviename kilometre ir gali pasiūlyti tokią įvairovę, kuria negali pasigirti nė vienas kitas Islandijos maršrutas. Vaizdingos vietovės, karštos versmės, skaidrūs ežerai ir stingdančio grožio ledynai – visa tai laukia jūsų jei pasirinksite būtent šitą maršrutą.

Didysis geizeris

Didysis geizeris (Geysir)

Geizeris yra garsiausia karštųjų versmių ir purvo klanų vieta Islandijoje, kurią labai mėgsta turistai. Jis yra 14 metrų skersmens ir 120 metrų gylio, susiformavęs prieš 10 000 metų. Anksčiau šis geizeris buvo aktyvus, o šiandien nurimęs ir primenantis apie savo didybę tik retkarčiais išspjaudamas garų ir karšto vandens stulpą.

Viko juodasis paplūdimys

Viko juodasis paplūdimys (Vik black sand beach)

Pakrantėje įsikūręs Viko kaimas laikomas drėgniausia Islandijos gyvenviete. Šis kaimas turi vieną nuostabiausių paplūdimių Europoje. Šioje pakrantėje jūra beveik niekuomet nenurimsta. Uolose peri šimtai, o gal tūkstančiai paukščių. Maudytis čia gana pavojinga, bet pasivaikščiojimas tamsiu smėlėtu Viko kaimo paplūdimiu įsimins ilgam kiekvienam. Netoli šio kaimo galite rasti vaivorykštės spalvomis nusidažantį Skogafoso krioklį.

Žydroji lagūna

Žydroji lagūna (Blue Lagoon)

Tai didelis, melsvai žalias geoterminių šaltinių maitinamas ežeras. Šiame vandenyje gausu druskų, sieros, silicio dioksido, dumblių bei kitų mineralų, kurie ypač naudingi mūsų odai, dėl to čia yra įrengtas geoterminis SPA centras. Ežerą nuolat gaubia migla, o į orą kylantys garų kamuoliai tik sustiprina įspūdį. Vandens temperatūra ežere visais metų laikais yra 37 – 39 laipsnių šilumos.

Glymur krioklys

Glymur krioklys (Glymur)

Šį nuostabų krioklį rasite Islandijos vakarinėje dalyje, o jį geriausia pasiekti iš nedidelio Botnsa kaimelio. Jis yra antras pagal dydį krioklys Islandijoje. Šio magiško krioklio vanduo krenta tiesiai į kalnų tarpeklį iš 196 metrų aukščio.

Šiaurės pašvaistė Islandijoje

Šiaurės pašvaistė (Northern Lights)

Islandija yra ta vieta, kur tikimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę yra didelė. Šiaurės pašvaistės niekada nebūna vienodos, jos skiriasi forma, ryškumu ir spalvingumu. Pašvaistės pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jei tik dangus yra giedras. Vaizdo nupasakoti žmogui kuris nėra matęs jų, beveik neįmanoma, net kelios spalvos juda ir maišosi tarpusavyje, plaukia per dangų iš vieno krašto į kitą, tarsi vėjo blaškoma juosta, tai ryškėjanti, tai padidėjanti ir vėl susiliejanti su dangumi. Tai geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.

Detifoso krioklys

Detifoso krioklys (Dettifoss)

Šis krioklys yra ne tik pats gražiausias, bet ir pats populiariausias visoje Islandijoje. Tai pats galingiausias krioklys visoje Europoje.  Šioje vietoje upės vanduo krenta iš 40 metrų aukščio ir 100 metrų pločiu. Upės vanduo teka iš Vatnajokulio ledyno, o vandens srovė yra apie 200 kubinių metrų per sekundę, kartais pasiekianti net ir 500 kubinius metrus per sekundę. Tai įspūdingas reginys jūsų akims, šito jūs nepamiršite ilgai.

Seljalandsfoso krioklys

Seljalandsfoso krioklys (Seljalandsfoss)

Seljalandsfoso krioklys yra 60 metrų aukščio, po juo galima palįsti ir apeiti ratu beveik nesušlapus. Šio nuostabaus gamtos objekto nuotraukos publikuojamos daugelyje vietų. Tai tikras salos pasididžiavimas, kuris kiekvienais metais pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų.

Tingveliro nacionalinis parkas

Tingveliro nacionalinis parkas (Thingvellir national park)

Šis nacionalinis parkas turi didžiulę istorinę reikšmę islandų tautai. Iš trijų pusių kalnais apsuptos slėnio uolos, plyšiai, ežerai ir vulkaninės veiklos požymiai rodo žemės judėjimo jėgą. Tai vieta, apdovanota vaizdingomis panoramomis ir yra  populiarus turistų kelionių taškas.

Kirkjufelo kalnas

Kirkjufelo kalnas (Kirkjufell)

Kirkjufelo kalnas yra gana nedidelis, vos 463 metrų aukščio. Aplink jį galima surasti mažų krioklių, o tamsiuoju metų laiku tai puiki vieta stebėti šiaurės pašvaistes. Kalnas stūkso jūros pakrantėje, o greta jo šniokščia to paties pavadinimo krioklys. Skirtingais metų laikas Kirkjufelo kalnas atrodo vis kitaip. Vasarą jis sodriai žalios spalvos, rudenį tamsiai raudonas, žiemą jį apkloja sniego patalai, o pavasarį jis tampa skaisčiai žalias.

Fjadrargljufuro upės kanjonas

Fjadrargljufuro upės kanjonas (Fjadrargljufur)

Netoli Kirkjubaejarklaustur rasite stulbinančio grožio Fjadrargljufuro upės kanjoną. Tai epinis kanjonas, parodantis tikrąjį Islandijos gamtos grožį. Jis yra apie 2 kilometrų ilgio ir apie 100 metrų gylio, per jį teka nedidelis gėlo vandens srautas. Na, o iš viršaus atsiveria įspūdinga panorama, kuria galima grožėtis ir grožėtis.

Latrabjarg uola

Latrabjarg uola (Latrabjarg cliff)

Ši uola esanti šiaurės vakarų Islandijoje, Vakarų fjordo pusiasalyje yra viena iš didžiausių Europoje paukščių uolų. Šiltuoju metų laiku uolos skardžiuose esančiose angose apsigyvena milijonai paukščių, tokie kaip narūnėliai, alkos, šiauriniai fulmarai ir kiti. Tačiau turistus labiausiai žavi Atlantiniai mormonai. Tai nedideli, nerangūs paukštukai, turintys aukštą ir suplotą rausvos spalvos snapą. Dienomis jie drąsiai vaikšto uolos pakraščiu ir juos labai lengva nufotografuoti.

Hofskirkja bažnyčia

Hofskirkja bažnyčia (Hofskirkja church)

Bažnyčios vaizdas pritrenkiantis, atrodo, kad ji kįšo iš sąmanų. Islandijoje liko tik 6 tokios bažnyčios, o Hofskirkja yra seniausia tokia bažnyčia, pastatyta  senoviniu durpių stiliumi. 1884 m. ji buvo statyta apželdinant stogą žole, o 1950-aisiais pastatas buvo restauruotas. Kadaise tokie pastatai buvo statomi visuose Islandijos kaimeliuose. Gyventojai naudodavo žemę ir žolę tam, kad apsaugotų pastatus nuo šaltų žiemų.

Islandijos klimatas

Islandijos klimatas laikomas jūriniu subpoliariniu. Šilta Šiaurės Atlanto srovė užtikrina mažus temperatūrų svyravimus ir sąlygiškai šiltą klimatą, palyginti su kitomis vietovėmis panašiose platumose. Šalis yra labai vėjuota, orai labai  nepastovūs, tą pačią dieną jie gali keistis net kelis kartus – iš ryto gali šviesti saulė, vėliau lyti, o po to dar gali ir pradėti snigti. Nepaisant mažo atstumo nuo Arkties, Islandija turi neužšąlantį uostą. Į Islandiją geriausia keliauti liepos –  rugpjūčio mėnesiais, temperatūra tada svyruoja nuo 10 iki 15 °C, o kai kuriose vietovės vietose gali būti ir daugiau nei 20 °C. Žiemą vidutinė oro temperatūra žemiau 0 laipsnių nukrenta tik sausio mėnesį, o šiaurės pašvaistės danguje pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jei tik dangus giedras.

Islandijos transportas

Autobusų tinklas Islandijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs, modernūs autobusai, tačiau brangūs. Žiemą važiuojančių autobusų kur kas mažiau, negu vasaros metu. Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojo, tad nebūtina rezervuoti internetu iš anksto. Po didesnius miestus važinėja taksi, bet jie pakankamai brangūs.

Jei norite geriau pažinti šalį rekomenduojame išsinuomoti automobilį, bet tuo turėtumėte pasirūpinti gerokai iš anksto, nes mašinų paklausa čia didžiulė. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 30 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

islandija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Bendra transporto svetainė   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė IslandijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!