+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Islandija

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – ugnimi besispjaudančiais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, į dangų šaunančiais geizeriais, stingdančiais ledynais, magiškais lavos laukais ir nuostabiomis šiaurės pašvaistėmis. Šalyje stūkso apie 200 ugnikalnių, iš kurių 30 yra nuolat veikiantys, čia dažnai lyja, o stiprus vėjas beveik kasdienybė. Nors Islandijoje gražu visus metus, tačiau geriausia į ją vykti vasarą, kuomet keliai nebūna uždaryti dėl didžiulio sniego kiekio, o orai mažiau vėjuoti ir lietingi, todėl retkarčiais galima pasidžiaugti ir saulės spinduliais. Islandija sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad įspūdingos lankytinos vietos bei geriausios pramogos jūsų tikrai nenuvils, o įspūdžiai kuriuos parsivešite iš šios nuostabios šalies išliks visam gyvenimui.

Reikjavikas 

Reikjavikas – Islandijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai labai senas ir spalvingas miestas, kuriame galite rasti vikingų tradicijas ir gilią istoriją. Reikjaviko kraštovaizdis susiformavo ledynmečiu prieš daugiau nei 10 000 metų. Mieste išvystyta žuvies apdirbimo, laivybos, maisto, lengvoji pramonė, čia veikia universitetas, meteorologijos, vulkanologijos institutai. Lankantis mieste taip pat rekomenduojame išbandyti pažintinį turą Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite sostinę.

Lankytinos vietos Reikjavike

Halgrimuro bažnyčia

Halgrimuro bažnyčia yra viena gražiausių ir aukščiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Reikjavike. Bažnyčia stovi miesto centre ir yra viena iš labiausiai žinomų miesto simbolių. Sakoma, kad ją galima pamatyti net iš 20 km atstumo. Bažnyčios bokštas siekia apie 73 metrus, o užlipus į viršų galima pasigrožėti miesto panorama. Modernaus pastato statybos pareikalavo net keturių dešimtmečių. Tai viena iš trijų bažnyčių šalyje, kuri vis dar muša valandas.

halgrimuro baznycia

Solfar skulptūra arba vikingų laivas

Reikjaviko pakrantėje stovi Solfar skulptūra reiškianti „saulės keliautojas“, atrodo labai unikaliai. Tai masyvus ir tuo pačiu elegantiškas plieno dirbinys, kuris savo forma primena vikingų laivą, o saulei tekant ir leidžiantis yra vienas iš lankomiausių šio miesto objektų.

solfar skulptura reikjavikas

Nacionalinis Islandijos muziejus

Kaip ir visos šalys, taip ir Islandija turi nacionalinį muziejų, kuriame kaupiamos milžiniškos ekspozicijos. Muziejus unikalus tuo, kad jame galima ne tik žiūrėti į eksponatus, tačiau ir juos paliesti ar išbandyti įvairias interaktyvias pramogas. Čia galima pamatyti tikrus Islandijos turtus, susipažinti su valstybės kultūra, žmonių gyvenimu ir istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

nacionalinis islandijos muziejus

Islandijos banginių paroda

Reikjaviko mieste įsikūrusi Islandijos banginių paroda atima žadą tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Tai didžiausia tokio pobūdžio paroda Europoje, kurioje galite pamatyti 23 natūralaus dydžio banginių modelius, pastebėtus plaukiojančius aplink Islandiją. Išvyskite 25 m ilgio mėlynąjį banginį, dydžiulį kašalotą ar nykstantį šiaurinį Atlanto banginį. Interaktyvūs informaciniai stendai ir vaizdo įrašai suteiks jums išsamią informaciją apie šiuos žinduolius. Bilietus į šią įspūdingą parodą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu čia, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Banginių stebėjimo turas

Harpa konferencijų ir koncertų centras

Harpa yra Nacionalinės Islandijos Operos ir simfoninio orkestro rezidencija. Tai didingas Reikjaviko architektūrinis statinys, kuris lankytojus žavi stiklinėmis pastato sienomis. Turistai turi galimybę ne tik pasigrožėti stiklinio fasado grožiu, bet ir užsukti į viduje rengiamas ekskursijas. Harpa centre vyksta įvairūs renginiai, tarptautinio ir nacionalinio lygio verslo susitikimai, konferencijos, parodos ir koncertai.

harpa islandija

Reikjaviko miesto muziejus

Reikjaviko miesto muziejus, sudarytas iš kelių pastatų, kurie sudaro mažą kaimelį. Daugybė muziejuje esančių ekspozicijų ir vykstančių renginių atvaizduoja įvairius Reikjaviko istorijos periodus. Muziejus supažindina su seniausia šalyje išlikusia Vikingų griuvėsių ekspozicija. Šis muziejus yra padalintas į dvi skirtingas dalis: modernios gyvenviečių parodos ir Arbaer muziejaus po atviru dangumi.

Reikjaviko miesto muziejus

Laugardalur parkas

Laugardalur parkas turi terminį baseiną po atviru dangumi, kuriame galima plaukioti visais metų laikais. Keliaujantys su vaikais gali aplankyti parke esantį zoologijos ir botanikos sodą. Šiame parke esančioje kavinukėje galima paragauti ir vietinių patiekalų. Pagrindinis Reikjaviko stadionas taip pat yra Langardalur parke, kuriame  vyksta futbolo varžybos, o šalia esančioje arenoje vyksta, parodos, koncertai ir kiti renginiai.

Laugardalur parkas

Aurora muziejus

Lankantis Reikjavike būtina užsukti ir į Aurora muziejų, kuriame daugiau sužinosite apie Šiaurės pašvaistes. Mokslo muziejuje taip pat išvysite įspūdingas Šiaurės pašvaistės fotografijų parodas, apsilankysite kino teatre, kur galėsite žiūrėti fantastišką „Aurora Borealis“ 4K laiko intervalo filmą. Nepamirškite išbandyti ir virtualios realybės akinių, per kuriuos galėsite stebėti Šiaurės pašvaisčių pasaulį iš arčiau. Bilietus į Aurora muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Šiaurės pašvaistės

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Reikjavike, tai būtinai įsigykite Reykjavik City Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

Lankytinos vietos Islandijoje

Kerido krateris

Kerido krateris

Tai vulkaninis kraterio ežeras, esantis pietų Islandijoje, Grimsnes vietovėje. Jis yra ovalus, apie 270 m ilgio, 170 m pločio ir 55 m gylio. Kerido ugnikalnio, sprogusio prieš maždaug 3000 metų, krateris atrodo įspūdingai. Jį galima visą apeiti iš viršaus arba nusileisti prie jame esančio ežero. Kerido krateris pasipuošęs raudona vulkanine uoliena, jį supa plynas lavos laukas, o horizonte stūkso nuostabūs kalnai.

Vatnajokulio parkas ir ledynas

Vatnajokulio ledynas

Vatnajokulio ledynas užima daugiau nei 8 tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą ir yra didžiausias ledynas ne tik Islandijoje, tačiau ir visoje Europoje. Jo storis vidutiniškai siekia 400 metrų, o kai kuriose vietose gali būti ir iki 1000 metrų. Būtinai stabtelkite ir ties Jokulsarlono lagūna, kuri yra viena gražiausių Islandijos vietų. Joje iš ledyninės kilmės ežero kyšo melsvi ledynai. Nuotykių mėgėjai gali išbandyti savo jėgas lipant į Vatnajokulio ledyną. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš internetu anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Jokulsarlonas

Jokulsarlono lagūna

Viena magiškiausių Islandijos vietų – Jokulsarlono lagūna, kurios lediniame vandenyje plūduriuoja melsvi aisbergai. Dar didesni efektą duoda visą lagūną supančios, baltuojančios kalnų viršūnės. Taip pat galite lipti į valtį ir plaukti stebėti ledynų didybės iš arti, gal pavyks pamatyti kaip lūžta ledkalnis ir jis nukrenta į lagūną – vaizdas nepakartojamas ir nepamirštamas. Ekskursijas po šią nuostabią lagūną siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Svartifoso krioklys

Svartifoso krioklys

Svartifoso krioklys, dažnai vadinamas ,,Juoduoju” randasi nuostabiajame Vatnajokulio nacionaliniame parke. Jį supa tamsios lavos stulpeliai, todėl ir pavadinimas kilęs iš čia. Tai viena iš populiariausių ir gražiausių parko lankytinų vietų. Turistai būriais žygiuoja vingiuojančiais keliukais link šios nuostabios ir nepamirštamos vietos.

Auksinio rato turas

Auksinio rato turas

Vienas iš populiariausių maršrutų Islandijoje – Auksinio rato turas. Jį renkasi ir savarankiškai keliaujantys, ir gidų paslaugomis besinaudojantys turistai. Maršrutas apima pietvakarinę šalies dalį, kurio metu aplankomos net kelios įspūdingos vietos. Turas trunka apie 5 – 6 valandas ir tai puikus pasirinkimas tiems turistams, kurie Islandijoje vieši trumpą laiką, bet nori pamatyti kuo daugiau svarbiausių objektų. Auksinio rato maršrutas veda prie tokių gamtos stebuklų, kaip Didžiojo geizerio, Tingveliro nacionalinio parko, Gulfoso krioklio ir Kerido vulkano. Visą maršrutą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą, o turą galite užsisakyti internetu iš anksto.

Askja

Askja

Šis kalnų regionas, esantis atokioje Islandijos centrinės kalnų dalyje, garsus ugnikalnių kalderomis ir atšiauriu kraštovaizdžiu. Askja pasiekiama tik keletą mėnesių per metus. Be to, čia galite pamatyti nuostabų Viti geoterminį ežerą, kuris užpildytas ryškiai mėlyna spalva. Dyngjufjolio kalnuose jūs rasite Drekagil, dar vadinamą ,,Drakonų” kanjoną, kuris savo magišku grožiu užburia kiekvieną čia apsilankiusį.

Hornstrandir gamtos rezervatas

Hornstrandir gamtos rezervatas

Mažai žmonių rankos paliestas Hornstrandir gamtos rezervatas vis labiau populiarėja tarp keliaujančių Islandijoje. Tai mažiausiai apgyvendinta ir gana atoki šalies dalis, esanti šiaurinėje Islandijos dalyje. Šis gamtos kampelis daugiausiai žinomas dėl pasakiško kraštovaizdžio ir įspūdingos jūros paukščių populiacijos. Keliaujant po draustinį prieš jūsų akis atsivers iš vandens kyšančios uolos, iškilusios iki 534 metrų virš jūros, žaliuojantys kalnai ir tarp jų įsiterpę gražuoliai kriokliai. Rezervatas puikiai tinka žygiams, kurių metu turėsite progą išvysti poliarines lapes, ruonius ir retkarčiais jūroje plaukiojančius banginius.

Mivatno ežeras

Mivatno ežeras

Unikali ir gana populiari vieta šalyje yra Mivatno ežeras. Šią vietą rasite už 90 kilometrų nuo  Akureyrio. Mivatno ežeras patenka į didžiausių Islandijos ežerų penketuką. Ežero kilmė siejama su ugnikalnio išsiveržimu prieš daugiau nei 2000 metų, kuris yra aktyvus iki šiol. Visoje srityje stūkso daugybė ugnikalnių, kurie taip pat laikomi aktyviais. Geoterminė ežero teritorija padengta įvairių formų lavos uolienomis, o tarp jų telkšo garuojantys baseinėliai, kuriuos šildo natūralus karštis iš po žemės. Prie ežero ir aplinkinių pelkių įsikūrusios įvairios vandens paukščių rūšys.

Snæfellsjökull nacionalinis parkas

Snæfellsjökull nacionalinis parkas

Snæfellsjökull nacionalinis parkas – dar vienas gamtos stebuklas, kurį rasite vakarinėje šalies dalyje. Tai viena iš gražiausių  Islandijos vietų, kurią aplankyti tiesiog privaloma. Parkas susiformavo aplink ugnikalnį, kurį dengia storas ledo sluoksnis. Snæfellsjökull nacionalinis parkas traukia ne tik savo gražiuoju ledynu, bet ir čia esančia unikalia fauna ir flora. Jame įrengta daugybė pėsčiųjų takų, kurie leidžia iš arčiau pasigrožėti ledynu ir nuostabiu parko kraštovaizdžiu. Turus po šį magišką parką  siūlome užsisakyti iš internetu anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Dynjandi kriokys

Dynjandi kriokys

Dynjandi krioklys tituluojamas vienu iš gražiausių Islandijos krioklių. Jis sudarytas iš 7 skirtingų krioklių, kurių aukštis siekia 100 metrų, o plotis 60 metrų. Dynjandi krioklio teritorija yra saugoma valstybės, tačiau šalia įrengtos stovyklavietės, kuriose galima apsistoti, norint daugiau praleisti laiko šioje zonoje. Krentantis vanduo sukelia didelį triukšmą, todėl ramaus poilsio nesitikėkite. Norintys gali užlipti iki krioklio viršaus, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į žemiau esantį fjordą.

Banginių stebėjimas

Banginių stebėjimo turas

Jeigu norite išskirtinės pramogos viešint Islandijoje, tai vykite į banginių stebėjimo turą. Ši pramoga nėra pigi, tačiau galimybė išvysti didžiausius planetos žinduolius atperka viską. Išvykos organizuojamos iš Reikjaviko, Akureyri ir Husavik. Tačiau populiariausi turai, dėl gausaus banginių srauto pakrantėse vyksta būtent iš Husavik. Banginių šeimai priklauso virš dvidešimt jų rūšių, tačiau dažniausiai turo metu matomi kuprotieji banginiai. Labiausiai sėkmės lydimi turistai gali išvysti retuosius mėlynuosius banginius ir orkas.

Gulfoso krioklys

Gulfoso krioklys

Viena labiausiai turistus viliojančių vietų Islandijoje – Gulfoso krioklys, dar vadinamas ,,Auksiniu kriokliu“, kuris randasi Islandijos pietvakariuose. Tai trijų aukštų terasų kanjone įsitaisęs milžiniškas krioklys, kurio vanduo krenta į gilų, 32 metrų kanjoną, o tada purslai vėl kyla į viršų, todėl saulėtą dieną galima išvysti net kelias vaivorykštes vienu metu.

Laugavegur takas

Laugavegur pėsčiųjų maršrutas

Laugavegur pėsčiųjų maršrutas yra vienas įspūdingiausių Islandijoje, o bendras trasos ilgis siekia 80 km. Šis takas lankytojus pribloškia kiekviename kilometre ir gali pasiūlyti tokią įvairovę, kuria negali pasigirti nė vienas kitas Islandijos maršrutas. Vaizdingos vietovės, karštos versmės, skaidrūs ežerai ir stingdančio grožio ledynai – visa tai laukia jūsų jeigu pasirinksite būtent šitą maršrutą.

Didysis geizeris

Didysis geizeris (Geysir)

Didysis geizeris yra garsiausia karštųjų versmių ir purvo klanų vieta Islandijoje, kurią labai mėgsta turistai. Geizeris yra 14 metrų skersmens ir 120 metrų gylio ir buvo suformuotas daugiau nei prieš 10 000 metų. Anksčiau šis geizeris buvo aktyvus, o šiandien nurimęs ir primenantis apie savo didybę tik retkarčiais išspjaudamas garų ir karšto vandens stulpą.

Viko juodasis paplūdimys

Viko juodasis paplūdimys

Pakrantėje įsikūręs Viko kaimas laikomas drėgniausia Islandijos gyvenviete. Šis kaimas turi vieną nuostabiausių paplūdimių Europoje. Šioje pakrantėje jūra beveik niekuomet nenurimsta, uolose peri šimtai, o gal tūkstančiai paukščių. Maudytis čia gana pavojinga, bet pasivaikščiojimas tamsiu smėlėtu Viko kaimo paplūdimiu įsimins ilgam kiekvienam. Netoli šio kaimo galite rasti vaivorykštės spalvomis nusidažantį Skogafoso krioklį.

Žydroji lagūna

Žydroji lagūna

Tai didelis, melsvai žalias geoterminių šaltinių maitinamas ežeras. Šiame vandenyje gausu druskų, sieros, silicio dioksido, dumblių bei kitų mineralų, kurie ypač naudingi mūsų odai, dėl to čia įrengtas geoterminis SPA centras. Ežerą nuolat gaubia migla, o į orą kylantys garų kamuoliai tik sustiprina įspūdį. Vandens temperatūra ežere visais metų laikais siekia 37 – 39 laipsnių šilumos. Lankytojų skaičius ribojamas, todėl rekomenduojame bilietus iš anksto užsisakyti čia.

Glymur krioklys

Glymur krioklys

Šį nuostabų krioklį rasite Islandijos vakarinėje dalyje, o jį geriausia pasiekti iš nedidelio Botnsa kaimelio. Glymur krioklys yra antras pagal dydį Islandijoje. Šio magiško krioklio vanduo krenta tiesiai į kalnų tarpeklį iš 196 metrų aukščio.

stebėti Šiaurės pašvaistę Islandijoje

Šiaurės pašvaistė

Islandija yra ta vieta, kur tikimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę yra didelė. Šiaurės pašvaistės niekada nebūna vienodos, jos skiriasi forma, ryškumu ir spalvingumu. Pašvaistės pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jeigu tik dangus būna giedras. Reginio metu net kelios spalvos juda ir maišosi tarpusavyje, plaukia per dangų iš vieno krašto į kitą, tarsi vėjo blaškoma juosta, tai ryškėjanti, tai padidėjanti ir vėl susiliejanti su dangumi. Vaizdo nupasakoti žmogui kuris nėra matęs jų, beveik neįmanoma, todėl geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti. Norėdami išvysti šį gamtos reginį pigiau, turą užsisakykite iš anksto internetu.

Detifoso krioklys

Detifoso krioklys

Detifoso krioklys yra ne tik pats gražiausias, bet ir pats populiariausias visoje Islandijoje. Tai pats galingiausias krioklys visoje Europoje.  Šioje vietoje upės vanduo krenta iš 40 metrų aukščio ir 100 metrų pločiu. Upės vanduo teka iš Vatnajokulio ledyno, o vandens srovė yra apie 200 kubinių metrų per sekundę, kartais pasiekianti net ir 500 kubinius metrus per sekundę. Tai įspūdingas reginys jūsų akims, kurio jūs nepamiršite ilgai.

Asbyrgi kanjonas

Asbyrgi kanjonas

Dar viena pasakiško grožio vieta Islandijoje yra Asbyrgi kanjonas, esantis šalies šiaurės rytinėje dalyje. Apgaubtas legendų ir paslapčių, kanjonas traukia turistus iš viso pasaulio. Jis yra pasagos formos ir 3,5 kilometro ilgio bei 1 kilometro pločio. Kanjono viduryje yra uoliena, nuo kurios atsiveria apylinkės 180 laipsnių kampu. Beržais, gluosniais ir eglėmis apaugęs slėnis sukuria nepakartojamą vaizdą.

Seljalandsfoso krioklys

Seljalandsfoso krioklys

Seljalandsfoso krioklys yra 60 metrų aukščio, po juo galima palįsti ir apeiti ratu beveik nesušlapus. Šio nuostabaus gamtos objekto nuotraukos publikuojamos daugelyje vietų. Tai tikras salos pasididžiavimas, kuris kiekvienais metais pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų.

Tingveliro nacionalinis parkas

Tingveliro nacionalinis parkas

Tingveliro nacionalinis parkas turi didžiulę istorinę reikšmę islandų tautai. Iš trijų pusių kalnais apsuptos slėnio uolos, plyšiai, ežerai ir vulkaninės veiklos požymiai rodo žemės judėjimo jėgą. Tai vieta, apdovanota vaizdingomis panoramomis, kurių dėka ji pritraukia minias turistų kasdien.

Kirkjufelo kalnas

Kirkjufelo kalnas

Kirkjufelo kalnas yra gana nedidelis, vos 463 metrų aukščio. Aplink jį galima surasti mažų krioklių, o tamsiuoju metų laiku iš čia galima stebėti šiaurės pašvaistes. Kalnas stūkso jūros pakrantėje, o greta jo šniokščia to paties pavadinimo krioklys. Skirtingais metų laikas Kirkjufelo kalnas atrodo vis kitaip. Vasarą jis sodriai žalios spalvos, rudenį tamsiai raudonas, žiemą jį apkloja sniego patalai, o pavasarį jis tampa skaisčiai žalias.

Fjadrargljufuro upės kanjonas

Fjadrargljufuro upės kanjonas

Netoli Kirkjubaejarklaustur rasite stulbinančio grožio Fjadrargljufuro upės kanjoną. Tai epinis kanjonas, parodantis tikrąjį Islandijos gamtos grožį. Jis yra apie 2 kilometrų ilgio ir apie 100 metrų gylio, o per jį teka nedidelis gėlo vandens srautas. Nuo kanjono viršaus atsiveria įspūdinga panorama, kuria galima grožėtis ir grožėtis.

Latrabjarg uola

Latrabjarg uola

Latrabjarg uola esanti šiaurės vakarų Islandijoje, Vakarų fjordo pusiasalyje yra viena iš didžiausių Europoje paukščių uolų. Šiltuoju metų laiku uolos skardžiuose esančiose angose apsigyvena milijonai paukščių, tokie kaip narūnėliai, alkos, šiauriniai fulmarai ir kiti. Tačiau turistus labiausiai žavi Atlantiniai mormonai. Tai nedideli, nerangūs paukštukai, turintys aukštą ir suplotą rausvos spalvos snapą. Dienomis jie drąsiai vaikšto uolos pakraščiu ir juos labai lengva nufotografuoti.

Hofskirkja bažnyčia

Hofskirkja bažnyčia

Hofskirkja bažnyčios vaizdas pritrenkiantis, atrodo, kad ji kįšo iš sąmanų. Islandijoje liko tik 6 tokios bažnyčios, o Hofskirkja yra seniausia tokio tipo bažnyčia, kuri pastatyta senoviniu durpių stiliumi. 1884 m. ji buvo statyta apželdinant stogą žole, o 1950-aisiais pastatas buvo restauruotas. Kadaise tokie pastatai buvo statomi visuose Islandijos kaimeliuose. Gyventojai naudodavo žemę ir žolę tam, kad apsaugotų pastatus nuo šaltų žiemų.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Islandijos klimatas

Islandijos klimatas laikomas jūriniu subpoliariniu. Šilta Šiaurės Atlanto srovė užtikrina mažus temperatūrų svyravimus ir sąlygiškai šiltą klimatą, palyginti su kitomis vietovėmis panašiose platumose. Šalis labai vėjuota, orai labai nepastovūs, tą pačią dieną jie gali keistis net kelis kartus – iš ryto gali šviesti saulė, vėliau lyti, o po to dar gali ir pradėti snigti. Nepaisant mažo atstumo nuo Arkties, Islandija turi neužšąlantį uostą. Į Islandiją geriausia keliauti liepos – rugpjūčio mėnesiais, temperatūra tada svyruoja nuo 10 iki 15 °C, o kai kuriose vietovės vietose gali būti ir daugiau nei 20 °C. Žiemą vidutinė oro temperatūra žemiau 0 laipsnių nukrenta tik sausio mėnesį, o šiaurės pašvaistės danguje pasirodo beveik kiekvieną žiemos naktį, jei tik dangus giedras.

Kaip nuvykti į Islandiją?

Norėdami nuvykti į Islandiją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Islandiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Islandiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Islandiją galima patogiai. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs, modernūs, tačiau brangūs autobusai. Žiemą važiuojančių autobusų kur kas mažiau, negu vasaros metu. Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojo, todėl nebūtina rezervuoti internetu iš anksto. Po didesnius miestus važinėja taksi, bet jie pakankamai brangūs.

Planuojantiems geriau pažinti šalį rekomenduojame išsinuomoti automobilį, bet tuo turėtumėte pasirūpinti gerokai iš anksto, nes mašinų paklausa čia didžiulė. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 25 Eur už parą.

Nakvynė Islandijoje

Islandija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Tai pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Islandijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

CenterHotel Midgardur – Reikjaviko miesto centre esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Litli Geysir Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis šalia Didžiojo geizerio.
Hotel Kria – vos už kelių minučių pėsčiomis nuo Viko juodųjų paplūdimių esantis geras viešbutis.
Hotel Kea by Keahotels – viešbutis įsikūręs Akureirio miestelio centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Islandijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Islandijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Islandijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Islandijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Islandijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą