+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Rovinis

Rovinis

Rovinis

Rovinis – vienas populiariausių Kroatijos kurortų Viduržemio jūros pakrantėje. Jis įsikūręs vakarinėje Istrijos pakrantėje ir yra vienas vaizdingiausių ir romantiškiausių turistinių kurortų šalyje. Visai šalia Rovinio randasi 22 salos, kurios stipriai prisideda prie kurorto populiarumo. Nuostabus Rovinio senamiestis driekiasi saloje, kuri prie žemyninės miesto dalies buvo prijungta tik XVIII amžiuje. Siauros akmeninės gatvelės, istoriniai pastatai, renesanso ir baroko stiliaus rūmai, neryškūs namukai sukuria tobulą vaizdą. Čia beveik nėra automobilių, todėl senamiestį galima apžiūrėti pėsčiomis arba išsinuomavus dviratį. Miestas yra mėgstama menininkų iš viso pasaulio vieta, todėl gatvelėse įsikūrę daugybė meno galerijų ir studijų. Kurorto restoranai siūlo šviežių jūros gėrybių patiekalus ir skanų vietinį vyną. Dauguma jų įsikūrę vaizdingoje pakrantėje, todėl galima mėgautis ne tik maistu, bet ir fantastiškais vaizdais. Švelnus klimatas, geri viešbučiai, kruopščiai suprojektuoti parkai, tvarkingos gatvės ir draugiški vietiniai Rovinį daro vis patrauklesne atostogų kryptimi.

Rovinis lankytinos vietos

Rovinio senamiestis

Rovinio senamiestis

Rovinio senamiestis yra pati įspūdingiausia ir žavingausia miesto dalis, kuri garsėja gražia venecijietiška architektūra, marmūrinėmis, akmenuotomis gatvelėmis ir spalvingais namukais. Senamiestyje gausu nuostabių meno dirbinių, juvelyrinių parduotuvėlių, autentiškų restoranų ir vietinių kavinių. Norėdami pamatyti geriausius vaizdus į miestą, jūrą ir mažytes salas, užkopkite į bažnyčios varpinės bokštą.

Šv. Eufemijos bažnyčia

Šv. Eufemijos bažnyčia

Šv. Eufemijos bažnyčia yra pirmas dalykas, kurį lankytojai pamato atvykę į Rovinio miestą. Baroko stiliaus bažnyčia, kuri stovi ant kalvos pusiasalio viduryje buvo pastatyta 1736 m. Šv. Eufemijos bažnyčią pastatė venecijiečiai ir savo dizainu yra labai panaši į tą, kuri stovi Šv. Marko aikštėje Venecijoje. Užlipus į bažnyčios varpinę, atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai, o giedrą dieną galima pamatyti ir snieguotas Alpių viršukalnes.

Rovinio uostas

Rovinio uostas

Geriausi vaizdai į Rovinio miestą atsiveria būtent iš uosto. Žvelgiant iš čia prieš jūsų akis atsiveria spalvingi namukai, skaisčiai žydras vanduo ir viršūnėje esanti nuostabi Šv. Eufemijos bažnyčia. Palei uosto krantinę įsikūrę restoranai ir kavinės, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų arba prisėdus išgerti kavos ir mėgautis pasakišku vaizdu į miestą.

Punta Corrente miško parkas

Punta Corrente miško parkas

Punta Corrente (Auksinio kyšulio) miško parkas esantis vos 20 minučių pėsčiomis nuo Rovinio senamiesčio yra populiariausia poilsio zona tarp miestiečių. Šioje ramybės oazėje jie važinėja dviračiais, bėgioja, plaukioja ar laipioja uolomis. Parke gausu mažų įlankėlių, puikiai tinkančių maudytis ir degintis. Paplūdimiai dažniausiai yra akmenuoti ir uolėti, todėl reikėtų prieš lipant į vandenį apsiauti specialią avalynę. Punta Corrente (Auksinio kyšulio) miško parke taip pat galite rasti keletą kavinių, kuriose galėsite trumpam atsipūsti ir užkąsti.

Batanos muziejus

Batanos muziejus

Batana – tai tradicinė Rovinio valtis, kuri neatsiejama nuo šio miesto ir jo žmonių. Dėl šios priežasties ir buvo įkurtas Batanos muziejus. Nors muziejus nedidelis, tačia jis įrengtas nuostabiame XVII a. name. Muziejuje galima iš arčiau susipažinti su Batana, jos istorija ir tai kokią didžiulę reikšmę ji turėjo Rovinio miestui. Muziejuje kartais vyksta renginiai, kurių metu galima nemokamai paplaukioti po Rovinį. Taip pat ekskursijų metu kartais aplankomas vietinis žvejys, kuris lankytojams pademonstruoja žvejybos su tinklais ypatumus.

Rovinio akvariumas

Rovinio akvariumas

Jeigu keliaujate su vaikais, tai į lankytinų objektų sąrašus reikėtų įtraukti ir Rovinio akvariumą. Tai vienas seniausių akvariumų pasaulyje, kuris veikia mieste daugiau nei 100 metų. Akvariumas nėra labai didelis, tačiau gausi jūros gyventojų įvairovė sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Rovinio akvariumas dirba kiekvieną dieną, todėl apžiūrėti jį galite bet kuriuo metų laiku.

Rovinio paplūdimiai

Rovinio paplūdimiai

Rovinio krištolo skaidrumo ir smulkaus žvyro paplūdimiai traukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Dėl Viduržemio jūros gero klimato maudynių sezonas Rovinio mieste prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Rovinis turi daug nuostabių paplūdimių, o Amarino paplūdimys yra vienas iš gražiausių ir populiariausių mieste. Aplink Rovinį esančiose mažose salose taip pat galima rasti mažesnių, bevardžių paplūdimių.

Lankytinos vietos netoli Rovinio

Brijuni nacionalinis parkas

Brijuni nacionalinis parkas

Brijuni nacionalinį parką sudaro 14 salų, iš kurių tik dviejose gali lankytis turistai. Salos pasiekiamos laivu iš Fažana miestelio, kuris nuo Rovinio nutolęs 32 kilometrus į pietus. Parke gyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai, kurie buvo dirbtinai apgyvendinti salose. Čia senais laikais, savo įspūdingose vilose laiką leido turtingi romėnai, tačiau šiandien iš visko likę tik griuvėsiai

Dvigrado griuvėsiai

Dvigrado griuvėsiai

Viduramžių laikų Dvigrado miestelio griuvėsiai yra svarbiausias ir geriausiai žinomas Kanfanaro savivaldybės kultūros paveldo objektas. Šiandien lankytojai gali pamatyti pilies, sienų ir vartų griuvėsius. Miestas buvo apjuostas dvigubomis gynybinėmis sienomis, kurių viduje buvo apie 200 pastatų. Centrinėje gyvenvietės dalyje stovėjo Šv. Sofijos bažnyčia. Šis miestelis buvo daug kartų apiplėštas, o 1630 m. užklupus marui, jis buvo visiškai apleistas. Vaikščiojant po šiuos griuvėsius ir žinant jo istoriją, norom nenorom per kūną bėgioja šiurpuliukai.

Lim įlanka (Limfjordas)

Lim įlanka

Lim įlanka dažnai dar vadinama Limfjordu nutolusi į šiaurę nuo Rovinio apie 10 kilometrų. Tai puiki vieta dienos kelionei iš miesto. Pati įlanka nudažyta sodria žalia spalva. Aplink įlanką esančiuose miškuose gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai, tokie kaip šernai, lapės, stirnos, barsukai, vanagai ir kiti paukščiai. Po apylinkes galima vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiais arba plaukti kruizu ir tokiu būdu grožėtis įlanka. Ši vietovė taip pat žinoma dėl čia auginamų skanių vėžiagyvių – ypač midijų ir austrių. Visų šių delikatesų galima paragauti dviejuose restoranuose, esančiuose pačioje įlankos pakrantėje.

Motovuno kaimas

Motovuno kaimas

Motovuno kaimas yra vienas gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių, Istrijos viduramžių laikų piliakalnių gyvenviečių. Kaimelio širdyje galima pamatyti romėnišką – gotikinę varpinę su bažnyčia, savivaldybės rūmus, kurie yra apsupti daugybės kitų istorinių pastatų. Geriausiai šis miestelis žinomas dėl savo kino festivalio, kuris vyksta kiekvienais metais vasarą. Nors miestelyje gyvena tik 800 žmonių, tačiau festivalio metu čia apsilanko net 20 000 žiūrovų, kurie įsikuria kalno papėdėje esančiame kempinge. Nuo 277 metrų auščio Motovuno kalvos atsiveria nuostabūs vaizdai į Mirnos slėnį.

Porečas

Porečas

Porečas yra antras pagal dydį po Pulos miestas vakarinėje Istrijos dalyje. Jo istorija siekia antikos laikus, kuomet romėnai miestą apjuosė siena. Anais laikais pagrindinis pragyvenimo šaltinis buvo žemės ūkis ir žvejyba, o šiandien pagrindinės pajamos gaunamos iš turizmo. Miesto centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Garsiausias ir labiausiai lankomas Poreče objektas yra bizantinio stiliaus Eufrazijos bazilika, pastatyta VI amžiuje.

Taip pat skaitykite:

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Rovinio klimatas

Rovinio klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Rovinyje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Rovinio mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 23 °C temperatūra. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Rovinį?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Rovinį nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Rovinio į Pulą ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Rovinio mieste

Rovinis kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Melegran – gerą įvertinimą turintis viešbutis, įsikūręs Rovinio miesto centre.
La Vela – netoli Šv. Eufemijos bažnyčios ir Rovinio prieplaukos esantys geri apartamentai.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Rovinio žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Rovinio žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Rovinio žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Rovinio žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Rovinio žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

18 + 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą