+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Alborgas

Alborgas

Alborgas

Alborgas vadinamas senoviniu vikingų miestu, kurį rasite šiaurinėje Danijos dalyje, ant Limfjordo kranto. Miestas garsėja viduramžių laikų miesto centru, kuriame galima išvysti išskirtinę architektūrą. Būtent palanki vieta miestui leido suklestėti vikingų laikais, nes jis buvo svarbus prekybinis taškas. Alborgas ketvirtas pagal dydį Danijos miestas, turintis gilią istoriją ir turtingas kultūros atžvilgiu. Čia galima apžiūrėti senovinę „Vikingų“ laidojimo vietą, susipažinti su jų istorija ar pasigrožėti nuostabiais Alborgo bokšto vaizdais.

Alborgas lankytinos vietos

Utzon centras

Utzon centras

Šis įspūdingas 700 kvadratinių metrų, gražaus dizaino ir įdomios architektūros pastatas buvo suprojektuotas garsaus danų architekto Jorn Utzon (1918–2008). Šiame centre galite apžiūrėti šio architekto darbus ir kitas parodas, kuriose iš arčiau susipažinsite su Šiaurės šalių architektūra ir dizainu. Pats Utzon centras yra priskiriamas architektūros brangakmeniui, iš kurio atsiveria įspūdingi vaizdai į Limfjordą.

Kunsten modernaus meno muziejus

Kunsten modernaus meno muziejus

Kunsten modernaus meno muziejus, kurį įkūrė garsūs architektai Elisa ir Alvar Aalto, buvo atidarytas 1972 m. Neseniai atnaujintame pastate galite mėgautis garsių tarptautinių menininkų darbais ir susipažinti su Danijos menininkų kūriniais.

Alborgo senamiestis

Alborgo senamiestis

Norėdami geriau pažinti Alborgo miestą, siūlome pasivaikščioti akmenimis grįstomis senamiesčio gatvelėmis. Nepraleiskite progos prisėsti vietinėje kavinukėje ir užvertus galvą pasigrožėti išraižytais namų ornamentais. Alborgą taip pat puošia daugiau nei 50 įspūdingų gatvės meno kūrinių, kurie suteikia miestui gyvybės ir spalvų.

Alborgo zoologijos sodas

Alborgo zoologijos sodas

Alborgo zoologijos sodas yra vienas lankomiausių objektų šiame mieste. Zoologijos sodas užima 8 hektarus ir jame laikoma daugiau kaip 1500 gyvūnų. Čia gyvena tigrai, zebrai, drambliai, poliariniai lokiai, šimpanzės, pingvinai ir begalė kitų. Kasmet Alborgo zoologijos sodą aplanko apie 400 000 lankytojų.

Lindholm Høje

Lindholm Høje

Už kelių minučių nuo Alborgo galima aplankyti senųjų vikingų laidojimo kapavietę, kuri pažymėta akmeniniais apskritimais, apimančiais visą piliakalnį. Iš viso šioje vietoje buvo rasta 682 vikingų kapai. Į šiaurę nuo laidojimo vietos buvo atkasta ir vikingų gyvenvietė. Manoma, kad tiek gyvenvietę, tiek vikingų kapus per laiką užpustė smėlis, taip paslėpdamas šią ypatingą vietą. Čia esančiame muziejuje galite pamatyti dvi pagrindines parodas – vieną apie vikingų gyvenimą Lindholmo aukštumoje ir kitą apie senovės laikus Limfjordo dalyje. Muziejuje taip pat rasite parduotuvę, kurioje prekiaujama originalių papuošalų, rastų Lindholmo aukštumoje, kopijomis.

Kildeparken parkas

Kildeparken parkas

Po aktyvios dienos bus malonu užsukti į Kilderparken, kuriame galėsite  atsipalaiduoti ir pasivaikščioti. Šiame parke rasite dekoratyvinių tvenkinių, įvairių skulptūrų, o vasaros metu čia vyksta įvairūs renginiai ir koncertai. Taip pat Kilderparken turi muzikos parką, kuris turi vieną tradiciją. Kiekvieną kartą į parką atvykusi žinoma asmenybė pasodina medį. Ši tradicija siekia 1987 m., kai britų popžvaigždė Klifas Ričardas (Cliff Richard) pasodino parke pirmąjį medį. Prie kai kurių iš šių augalų yra prikabinti garsiakalbiai. Paspaudus čia esantį mygtuką, pasigirsta skirtinga jų muzika.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Alborgo klimatas

Alborgo klimatas permainingas, nepastovus ir drėgnas. Alborgo apylinkėse, tiek pačiame mieste, kritulių būna daugiau nei 155 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Alborge yra 8 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 16 °C temperatūra. Rugsėjis yra lietingiausias mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį mėnesį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio galo.

Kaip nuvykti į Alborgą?

Norėdami nuvykti į Alborgą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Alborgą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Daniją?

Viešojo transporto infrastruktūra Danijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Autobusų tinklas Danijoje leidžia pasiekti visas norimas vietas. Miestuose autobusai darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Jie žymimi „N“ raide, kuri parašyta prie autobuso numerio. Bilietų kainos dvigubai didesnės nei dieninio autobuso. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, todėl jausitės komfortabiliai. Traukiniai Danijoje taip pat itin komfortiški ir su jais gali pasiekti atokiausias šalies vietas. Tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Danijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Danijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 18 Eur už parą.

Nakvynė Alborgo mieste

Danija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Danijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Zleep Hotel Aalborg – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
KOMPAS Hotel Aalborg – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs šalia Alborgo miesto senamiesčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Alborgo žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Alborgo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Alborgo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Alborgo žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Alborgo žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

seven + nineteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą