+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Tasmanija

Tasmanija lankytinos vietos

Tasmanija – tai viena iš Australijos salų, kuri nuo žemyno nutolusi maždaug 240 km į pietryčius. Tasmanijos gamta yra labai graži ir tuo pačiu unikali. Šioje saloje yra 19 nacionalinių parkų ir daugiau negu 2000 km pėsčiųjų takų. Gyvūnija ir augalija čia labai specifinė. Pasiilgusiems gamtos ir ramybės, sala yra tikras džiaugsmas, o čia gyvenantys žmonės kvėpuoja pačiu švariausiu pasaulyje oru. Tasmanijoje yra ypatinga turistinė trasa ,,Overland Track”, kaip teigiama kiekvienas australas bent kartą gyvenime privalo čia apsilankyti ir įveikti šį kelią.

Lankytinos vietos Tasmanijoje

Hobartas

Hobartas – Tasmanijos sostinė ir didžiausias miestas saloje. Tai uostas, kurio įlanka gilumu yra antra pasaulyje. Mieste dažnai vyksta įvairūs festivaliai, čia įsikūrę daugybė restoranų, barų, muziejų, galerijų. Uostas yra išlaikęs autentiškumą, jame iki šiol yra išlikę senoviniai sandėliai, miestiečių pastatai, senieji fabrikai. Hobarte kasmet vyksta didžiulė regata, kuri garsi visame pasaulyje.

Hobartas

Lonsestonas

Tai vienas seniausių Australijos miestų. Kažkada tai buvo aktyvus krovinių gabenimo uostas. Miestas yra kaip pirminis taškas, pradėti kelionei po Tasmaniją. Pačiame mieste būtina užsukti į Tramvajų muziejų, kuriame galėsite susipažinti su šių transporto priemonių istorija ir raida. Taip pat Lonsestone rasite nuostabių vietų, tokių kaip Tarpeklio rezervatas, Tamaro upės slėnis, o jo apylinkėse nuostabaus grožio Lopšio kalną. Čia taip pat galima paplaukioti Esko upe, pasigrožėti didžiulėmis uolomis bei pamatyti išskirtines paukščių rūšis.

Lonsestonas

Lopšio kalno nacionalinis parkas

Tai dar vienas nacionalinis Tasmanijos parkas. Parke yra du pagrindiniai traukos taškai – tai didžiulis Lopšio kalnas ir giliausias Australijos Šv. Klaros ežeras. Kalnas yra ypatingos formos, jis panašus į kūdikio lopšį, o ežeras traukte traukia turistus dėl savo įstabaus grožio. Abu objektai lengvai pasiekiami pėsčiųjų taku, kuris yra populiarus tarp keliautojų. Lopšio kalno nacionalinio parko gamta labai graži, todėl puikiai tiks atsipalaidavimui ir pabėgimui nuo miesto šurmulio. Čia galima sutikti įvairių gyvūnų: echidnų, kengūrų, ančiasnapių, vombatų, oposumų ar net patį Tasmanijos velnią.

Lopšio kalno nacionalinis parkas

MONA muziejus

MONA muziejus – tai vienos ryškios asmenybės kūrinys ir jis pilnas provokacijų. Jame eksponuojama virš 400 meno dirbinių, įvairių instaliacijų, keistų relikvijų. Muziejus gana didelis, turintis nemažai erdvių, tinkamų renginiams ir parodoms. Jame įsikūrę ir kiti objektai: vyno darykla, kelios prabangios parduotuvės, alaus darykla ir restoranai.

Mona

Port Artūras

Tai legendinė Tasmanijos vieta apsupta paslapties aureole. Port Artūras buvo sugriežtinto režimo gyvenvietė, kuri buvo specialiai pastatyta  nusikaltėliams ir čia jie buvo  gabenami iš visur. Aplinka buvo sukurta taip, kad kaliniai kuo greičiau palūžtų. Jeigu norisi adrenalino, galite vykti į vaiduoklių ekskursijas ir gal jums pasiseks sutikti vieną iš jų. Iš Port Artūro yra galimybė nuplaukti į  Mirusiųjų salą, kuri yra amžinojo poilsio vieta daugiau nei 1000 nuteistųjų, kurie buvo palaidoti čia nuo 1833 iki 1877 metų.

Port Artūras

Freisineto nacionalinis parkas

Rytinėje Tasmanijos pakrantėje esantis parkas yra vienas lankomiausių visoje Tasmanijoje. Šis magiškas parkas siūlo įvairiausių pramogų. Čia įrengti įvairaus sudėtingumo pėsčiųjų takai, galima plaukioti baidarėmis, stovyklauti kalnų trobelėse, žvejoti, nardyti, grožėtis įstabia parko gamta ar plaukioti po garsiąją Vyno taurės įlanką, kuri jau ne vienerius metus patenka į gražiausių pasaulio paplūdimių dešimtuką.

Freisinet nacionalinis parkas

Bruni sala

Tai mažai apgyvendinta sala, kurioje gyvena viso labo tik 600 gyventojų. Bruni sala yra jūros lokių, ruonių, baltųjų kengūrų ir mažiausių pasaulyje pingvinų namais. Joje galima stebėti paukščius ir net pamatyti kuprotąjį banginį. Vietiniai gyventojai svetingai priima atvykusius, mielai vaišina nacionaliniu sūriu, austrėmis, lašiša ir vynu.

Bruni sala

Marijos sala

Marijos sala – tai dar viena nuostabi Tasmanijos sala, kuri irgi turėjo kalėjimą. Jis nebuvo toks garsus kaip Port Artūro kalėjimas ir netgi kaliniams yra pavykę pabėgti iš jo. Šiandien iš jo likę tik griuvėsiai. Norintys aštresnių pojūčių, turi galimybę permiegoti tamsioje celėje arba sąlyginai patirti tai, ką turėdavo išgyventi kaliniai. Čia auga žavios eukaliptų giraitės, driekiasi gražūs paplūdimiai, akį traukia griuvėsių likučiai, o tankumynuose slepiasi daugybė laukinių gyvūnų.

Marijos sala

Tarkinė

Tarkinė – didžiausias atogrąžų miškų draustinis Australijoje. Čia gyveno ir šiandien vis dar gyvena didžiausias kiekis aborigenų. Tai tikras lobis ieškantiems nuotykių ir puikus pasirinkimas paukščių stebėjimui, kelione upe ar pažinčiai su džiunglėmis. Augalų ir gyvūnų gyvenimas čia itin turtingas ir įvairus. Čia galima sutikti įvairių gyvūnų: echidnų, kengūrų, ančiasnapių, vombatų, oposumų ar net patį Tasmanijos velnią.

Tarkinė

Fieldo nacionalinis parkas

Tai seniausias Tasmanijos nacionalinis parkas. Jame pilna augalų, kurie augo ir prieš milijoną metų, kas sukuria ypatingą atmosferą. Čia auga pačios seniausios pušys pasaulyje, kai kurios iš jų yra 3000 metų. Parke galite rasti kelis krioklius, aukštus eukaliptų medžius, daugybę upelių ir svaiginančio grožio ežerą. Čia pilna pasivaikščiojimui skirtų takų po atogrąžų miškus, kas leidžia nevaržomai grožėtis unikalia parko gamta.

Fieldo nacionalinis parkas

Jeruzalės sienų nacionalinis parkas

Šis nacionalinis parkas yra centrinėje Tasmanijoje, aukštumų regione. Čia jus greičiausiai pasitiks itin atšiauri ir laukinė gamta. Parke vyrauja Alpių augmenija ir endeminiai spygliuočių miškai, čia tyvuliuoja įspūdingi ežerai, o pasiekus bet kurią didesnę viršūnę atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai. Parkas turi itin atšiaurias oro sąlygas bet kuriuo metų laiku, todėl jei planuojate čia užtrukti, būtinai apsirenkite šilčiau ir pasiimkite palapinę.

Jeruzalės sienų nacionalinis parkas

Pietvakarių nacionalinis parkas

Tai didžiausias Tasmanijos nacionalinis parkas, kurio plotas yra 6 183 kv.m. Parkas yra gerai žinomas dėl savo nesugadintos dykumos ir atokumo, čia žmonės atvyksta išsiilgę ramybės. Parke gausu laukinės gamtos, o norintys adrenalino gali leistis į žygį po kalnus, sunkumai patirti keliaujant atšiauriu klimatu atperka viską, nes šio parko kraštovaizdis magiškas ir užburiantis.

Pietvakarių nacionalinis parkas

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Tasmanijos klimatas

Tasmanija turi vėsų, vidutinį klimatą su keturiais skirtingais sezonais. Lietus yra dažnas svečias ištisus metus, maksimalus žiemą ir minimalus vasarą. Tačiau lietaus iškrentamas kiekis labai skirtingas visoje saloje, lietingiausia būna vakarų pusėje. Pavyzdžiui Hobarto metinis lietaus vidurkis yra 626 milimetrai, o vakarų pakrantės 2400 mm. Žiemos mėnesiai (birželis, liepa ir rugpjūtis) yra drėgniausi ir šalčiausi, kur maksimali temperatūra svyruoja nuo 12 °C išilgai pakrantės iki 3 °C centrinėje dalyje. Vasara čia tęsiasi nuo gruodžio iki vasario mėnesio, su vidutinė 21 °C temperatūra. Geriausias laikas aplankyti Tasmaniją yra būtent vasara, nuo gruodžio iki vasario mėnesio, nes tai pats šilčiausias metų laikas, dienos tada yra ilgesnės, o lietus pasitaiko retai.

Tasmanijos transportas

Autobusai yra labiausiai paplitusi viešojo transporto sistema Tasmanijoje. Čia veikia kelios vietinės bendrovės kurios aptarnauja visą salą. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad visos jos važiuoja skirtingais maršrutais, tad norint keliauti autobusais reikėtų iš anksto susidėlioti maršrutus ir peržiūrėti tvarkaraščius. Visuose miestuose ir miesteliuose yra viena ar daugiau bendrovių, siūlančių taksi paslaugas, bet tai pakankamai brangi paslauga.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Australijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 16 Eur už parą.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Tasmanijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Tasmanijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Tasmanijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Tasmanijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Tasmanijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

14 + 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą