+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Zalcburgas lankytinos vietos

Zalcburgas lankytinos vietos

Zalcburgas

Įspūdingas Austrijos miestas Zalcburgas yra vienas garsiausių Europos miestų, o garsiausios lankytinos vietos niekuom nenusileidžia kitų šalies miestų vietoms. Zalcburgas įsikūręs šalies vakarinėje dalyje, išilgai abiejų Zalcacho upės krantų. Turbūt labiausiai miestą išgarsino žymusis klasikinės muzikos kūrėjas Mocartas, kuris čia gimė ir užaugo. Kompozitoriaus garbei mieste įkurtas muziejus, kuriame galima kasdien girdėti jo muziką. Nuostabus Zalcburgo miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl jis žavi turistus savo barokine architektūra. Zalcburgas turi ilgą ir įdomią istoriją, kurią gali papasakoti lankytinos jo vietos. Mieste taip pat rasite įvairius muziejus, gražius sodus ir bažnyčias, todėl veiklos čia ras įvairaus skonio keliautojai. Mėgstantiems adrenaliną, Zalcburgo apylinkės taip pat patiks, nes aplink miestą esančiuose kalnuose galima užsiimti kanjoningu, raftingu ir kitomis pramogomis.

Zalcburgas lankytinos vietos

Hohensalzburgo pilis

Hohensalzburgo pilis

Hohensalzburgo pilis – tai Zalcburgo miesto simbolis, kuris yra vienas labiausiai lankomų objektų Austrijoje. Ši pilis, kuri buvo pradėta statyti 1077 m., yra viena didžiausių ir geriausiai išsilaikusių pilių Europoje. Svarbiausi pilies objektai yra prabangūs kunigaikščių apartamentai su vėlyvosios gotikos elementais, auksinis kambarys su marmurinėmis durimis ir Auksinė salė su aukso dalelėmis ant gražiai dekoruotų lubų. Taip pat verta pamatyti tvirtovės muziejų su ginklais ir kankinimo prietaisais bei Rainerio pulko muziejų, kuriame galima išvysti senojo Zalcburgo pulko buities eksponatus.

Zalcburgo senamiestis

Zalcburgo senamiestis

Zalcburgo senamiestis yra pilnas istorinių pastatų, gražiai suprojektuotų aikščių ir nuostabių siaurų, viduramžius menančių gatvelių. Vaikščiodami po senamiestį, rasite daugybę galerijų, parduotuvių, mažų amatininkų dirbtuvių ir kavinių. Taip pat verta pasižvalgyti ir po senąją miesto rotušę, kuri stovi apsupta viduramžių pastatų. Nevalia praleisti ir seniausios Zalcburgo vaistinės, kuri mieste dirba net nuo 1591 m.

Šv. Petro abatija

Šv. Petro abatija

Šv. Perto abatija buvo įkurta Šv. Ruperto, 690 m. ir tai buvo arkivyskupų rezidencija iki 1110 m. Nors dabartiniai pastatai daugiausia yra XVII a, tačiau juose vis dar galima išvysti tam tikrų dekoracijos elementų ir iš anų laikų. Abatija yra atvira visuomenei, todėl drąsiai galima į ją užeiti. Joje pamatysite senovines katakombas ir gražias kapinaites, „The Long“ galeriją, kurioje yra daug didelių paveikslų, taip pat didelę biblioteką, kurioje yra daugiau nei 10000 tomų (biblioteka prieinama tik su ekskursijomis). Jeigu domitės istoriniais pastatais, tai Šv. Petro abatija tikrai jums patiks ir nesigailėsite joje apsilankę.

Zalcburgo katedra

Zalcburgo katedra

Zalcburgo katedra, esanti miesto centre yra skirta Šv. Rupertui ir Šv. Vergilijui. Bažnyčia per kelis šimtmečius patyrė daugiau nei 10 gaisrų ir tris kartus buvo pilnai perstatyta. Šiandieninė bažnyčia buvo baigta statyti 1957 m. Prieš įeidami, atidžiai apžiūrėkite katedros fasadą: vartai rodo tris dieviškas dorybes – tikėjimą, meilę ir viltį, o datos virš jų (774, 1628, 1959) primena, kad ji buvo tris kartus pašventinta. Taip pat priešais pagrindinį įėjimą pamatysite keturias didžiules statulas, kurios vaizduoja apaštalus Petrą ir Paulių bei miesto globėjus Šv. Rupertą ir Vergilijų. Vidaus interjeras gana paprastas, jame daug kolonų, karnizų, gražūs vargonai ir nuostabios freskos skliautuose. Bilietus į katedrą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Getreidegasse gatvė

Getreidegasse gatvė

Getreidegasse yra garsiausia ir populiariausia gatvė Zalczburge, kurią rasite senamiestyje. Siauroje gatvėje yra daugybė gražaus dizaino sujungtų pastatų, kurie driekiasi bevek per visą gatvę. Juose įsikūrusios juvelyrinių dirbinių, mados, antikvarinių daiktų, tradicinių kostiumų ir kitokios parduotuvėlės. Čia taip pat rasite užkandinių, restoranų ir kavinių, kuriuose galėsite paragauti austriškų maisto šedevrų. Kalėdų laikotarpiu ši gatvė pasipuošia ypatingai gražiomis dekoracijomis ir šviesomis.

V. A. Mocarto gimtinės namas

V. A. Mocarto gimtinės namas

Zalcburgas kiekvienais metais pritraukia tūkstančius klasikinės muzikos gerbėjų, iš dalies dėl to, kad tai yra Volfgango Amadėjaus Mocarto gimtinė. Šiame mieste tebestovi namas, kur 1756 m. sausio 27 d. gimė žymusis kompozitorius. Jame įkurtas muziejus, kuriame lankytojai vaikščiodami po miegamąjį, svetainę ir virtuvę, gali daugiau sužinoti apie Mocarto gyvenimą ir jo muziką. Muziejuje eksponuojami originalūs dokumentai, kostiumai, operos kūriniai, fortepijono kopija ir kiti kompozitoriaus bei jo šeimos daiktai. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Zalcburgo marionečių teatras

Zalcburgo marionečių teatras

Zalcburgo marionečių teatras gyvuoja nuo 1913 m. ir yra vienas seniausių tokio pobūdžio teatrų pasaulyje. Teatrą įkūrė skulptorius Antonas Aicheris, kuriam ši veikla sekėsi puikiai ir jau nuo 1927 m. surinkęs trupę, jis su šeimos nariais ir draugais pradėjo rodyti pasirodymus keliaudamas po kitas šalis. Šiandien Zalcburgo marionečių teatras yra vienas garsiausių pasaulyje, todėl jeigu lankysitės šiame žaviame mieste, nepraleiskite progos užsukti į jį.

Zalcburgo karilionas

Zalcburgo karilionas

Priešais Zalcburgo rezidenciją yra Naujasis pastatas (Neugebäude), kuris buvo pastatytas 1602 m. kaip arkivyskupo svečių namai. Šį pastatą vainikuoja garsusis Zalcburgo karilionas esantis varpinėje, vakarinėje Naujosios rezidencijos dalyje. Karilionas buvo pastatytas 1702 m., o jame yra 35 varpai, kurie tris kartus per dieną (7:00, 11:00 ir 18:00) groja melodijas, kurių dauguma yra iš Mocarto repertuaro.

Mirabelio rūmai ir sodai

Mirabelio rūmai ir sodai

Zalcburge netrūksta istorinių pastatų ir sodų, tačiau Mirabelio rūmai yra vieni gražiausių ne tik mieste, tačiau ir visoje Austrijoje. Rūmai pastatyti 1606 m. Zalcburgo princo Wolf Dietrich Raitenau paliepimu jo mylimajai Salome Art. Daugiausia jie buvo naudojami įvairioms pramogoms ir kultūriniams renginiams. Vaikštinėdami po rūmus, galite išvysti princo laikų skulptūras, drožinius, ypatingo dizaino laiptus. Mirabelio rūmus supa nuostabaus grožio sodai, todėl pasivaikščiojimas po juos neprailgs. Čia išvysite keletą įspūdingų fontanų, dailių gyvatvorių ir teminių sodų, o pietvakariniame sodo kampe stovi nedidelis teatras po atviru dangumi.

Žaislų muziejus

Žaislų muziejus

Žaislų muziejus garsėja senovinių žaislų kolekcija. Jaunieji lankytojai jame gali ne tik pasigrožėti istoriniais eksponatais, tačiau ir yra skatinami aktyviai įsitraukti bei išbandyti įvairius žaislus. Mažųjų lankytojų laukia spalvingas nuotykių pasaulis, kadangi muziejus nuolat keičia programas, todėl galite būti garantuoti, kad šiame nuostabiame muziejuje visada rasite ką nors naujo ir linksmo. Muziejaus pastate taip pat įsikūrusi šimto metų senumo žaislų parduotuvė, kurioje prekiaujama itin kokybiškais žaislais.

Helbruno rūmai

Helbruno rūmai

Helbruno rūmai – tai ankstyvojo baroko stiliaus rūmai, esantys pietinėje Zalcburgo miesto dalyje. Juos 1613 – 1919 m. pastatė Zalcburgo kunigaikštis – arkivyskupas Markus Sittikus von Hohenems. Pagrindinis rūmų akcentas yra nuostabaus grožio sodai ir žaismingi fontanai, kurie ištrykšta netikėčiausiose vietose. Helburno rūmus labai mėgsta vestuvininkai ir romantikai. Tai nuostabi vieta atsipalaiduoti, pasivaikščioti ar pailsėti. Žiemą taip pat verta apsilankyti šiuose rūmuose, nes artėjant Kalėdoms rūmų kiemas ir senasis važiuojamasis kelias paverčiamas šventiniu Advento turgumi.

Angaras–7

Angaras–7

Jeigu esate aviacijos ir istorijos gerbėjas, tai jums patariama nuvykti į Zalcburgo oro uostą, kuriame yra garsusis „Angaras-7“. Tai fantastiškai suprojektuotas pastatas, kuris nėra tipiškas angaras, nes jis pastatytas iš stiklo ir plieno konstrukcijos. Jame galima išvysti istorinių lėktuvų, sraigtasparnių ir „Formulės 1“ lenktyninių automobilių kolekciją. Angare taip pat rasite „Michelin“ žvaigždute pažymėtą restoraną ir du barus. „Angaras-7“ priklauso „Red Bull“ įkūrėjui, milijardieriui Dietrichui Mateschitzui.

Untersbergas

Untersbergas

Untersbergas iškilęs beveik 2000 metrų virš jūros lygio yra viena lankomiausių Alpių viršukalnių Austrijoje. Pasikelti iki galutinės aikštelės, esančios 1776 m. galite funikulieriumi iš kalno papėdės. Jeigu nenorite kopti iki viršūnės, tai galite išlipti tarpinėje stotelėje. Iš jos taip pat atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai. Norintys daugiau iššūkių, turėtų pasikelti iki viršaus ir pabandyti įkopti į pačią viršūnę. Kelionė užtruks 30 – 40 minučių, bet vaizdai kuriuos pamatysite, liks ilgam jūsų atmintyje. Rekomenduojame prieš pradedant kelionę į kalną, patikrinti Untersbergo internetinę kamerą, nes jį geriausia aplankyti tik giedrą dieną.

Gaisbergo kalnas

Gaisbergo kalnas

Šis kalnas, esantis rytiniame Zalcburgo rajone, yra puiki vieta išbandyti savo jėgas adrenalino turinčiose pramogose ar žygiuose. Kalno aukščiausia viršūnė siekia 1287 m. todėl ši vieta itin populiari šeimų tarpe. Gaisberge rasite daugybę gerai pažymėtų pėsčiųjų takų, todėl veiklos čia ras tiek pažengusieji, tiek pradedantieji žygeiviai. Vasarą kalną užplūsta kalnų dviračių ir parasparnių entuziastai. Norintieji atsipūsti, gali prisėsti viename iš kalnų restoranų ir ragaudami austrišką maistą, mėgautis nuostabiais apylinkių vaizdais.

Zalcburgo muziejus po atviru dangumi

Zalcburgo muziejus po atviru dangumi

Zalcburgo muziejus po atviru dangumi yra viena įdomiausių vietų, kurią rekomenduojame aplankyti, lankantis šiame gražiame mieste. Grossgmain kaime įsikūrusiame muziejuje išvysite daugiau nei 100 autentiškų ir originalių istorinių pastatų. Taip pat apžiūrėkite anų laikų dirbtuves, kalves, žemės ūkio, amatininkų ir prekybos įrankius. Ekskursijos metu galėsite patys išbandyti kalvystės amatą ar stebėti gyvą duonos kepimo procesą. Muziejus nuolat rengia spalvingus muzikinius spektaklius ir folkloro pasirodymus, kurių metu galima grožėtis kelis šimtmečius menančiais liaudies rūmais ir šokiais. Norėdami atsipūsti, galėsite prisėsti vietiniame restorane, kuriame turėsite progą paragauti nacionalinių Austrijos virtuvės patiekalų.

Erelių lizdas, Zalcburgas

Erelio lizdas, Vokietija

Erelio lizdas – tai Adolfo Hitlerio buveinė, kuri buvo pastatyta nacių partijos 1834 metrų aukštyje šalia Kelštaino kalno viršūnės. Nors Erelio lizdas nėra pačiame Zalcburge, tačiau tai puiki vienos dienos kelionė į kalnus. Šiandien buveinė yra virtusi namu – restoranu, kuris tarnauja turistams. Čia turistai atvyksta ne tik dėl pastato architektūros bei istorijos, bet ir pasigrožėti pasakiškomis Alpių kalnų panoramomis. Name – restorane eksponuojama paroda, pasakojanti pastato istoriją. Norint pasiekti viršūnę, kurioje yra įkurtas Erelio lizdas, reikia važiuoti Kėlštaino keliu, tada apie porą valandų eiti pėsčiomis nuo Obersalzbergo srities. Jeigu norite iš arčiau susipažinti su šia vieta, tai siūlome užsisakyti ekskursiją internetu iš anksto.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Zalcburgo klimatas

Zalcburgo klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Zalcburge lietaus būna apie 115 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą sąlyginai aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Zalcburgo mieste – 9 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 18 °C temperatūra. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios miestą dažnai padengia sniegas, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 5 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Zalcburgą yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna labai šilta.

Kaip nuvykti į Zalcburgą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Zalcburgą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Austriją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Austriją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Austriją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Reikalingą transportą savo kelionei iš Zalcburgo į įvairius Austrijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Austrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 21 Eur už parą.

Nakvynė Zalcburge

Zalcburgas ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

MEININGER Hotel Salzburg City Center – už 2 km nuo senamiesčio įsikūręs gerai vertinamas viešbutis.
Star Inn Hotel Salzburg Zentrum, by Comfort – vos už kelių šimtų metrų nuo istorinio Zalcburgo centro esantis geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Zalcburgo žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Zalcburgo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Zalcburgo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Zalcburgo žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Zalcburgo žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Zalcburge, tai būtinai įsigykite Salzburg Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas mieste ir jo ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

fifteen + 18 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą