+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Anglija

Ką pamatyti Anglijoje

Anglija – šalis turinti labai didingą istoriją. Čia rasite žymiausią pasaulyje universitetą, nuostabius kraštovaizdžius turinčius nacionalinius parkus, legendomis apipintas pilis, muziejus kurių dydis sunkiai nusakomas ir begale senove dvelkiančių miestelių, kurie sugrąžins jus šimtmečiais atgal. Čia klesti turizmas, todėl galima be vargo keliauti įvairiomis pasirinktomis kryptimis ir kuo daugiau stengtis pažinti šią unikalią šalį.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Londonas (London)  

Tai spalvingas, įvairiatautis ir daugiakalbis miestas. Miestas yra vienas didžiausių miestų ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir visoje Europoje. Londonas yra vienas iš svarbiausių finansų bei komercinių centrų pasaulyje. Čia turistai ras daugybę muziejų, galerijų, parkų, aikščių ir begalę kitų vietų, net keturi miesto objektai yra įtraukti į UNESCO. Šis įspūdingas miestas žavi savo karališka didybe, kuris nepalieka abejingų.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Londone

Vindzoro pilis (Windsor Castle)

Tai didžiausia gyvenama pilis pasaulyje, kurioje priskaičiuojama per 1000 kambarių. Pilis yra seniausia paveldima karališkoji rezidencija Britanijoje, kurią monarchai paveldi jau 900 metų. Vindzoro pilis − viena iš trijų, oficialių karališkosios šeimos rezidencijų. Karalienė Elžbieta II čia praleido didelę dalį savo vaikystės. Pilį supa Didysis Vindzoro parkas, po kurį įdomu pasivaikščioti. Žymiausieji pilies pastatai: Šv. Jurgio XVI a. gotikinė koplyčia, kurioje palaidota 10 šalies valdovų, Apvalusis bokštas iškilęs XII a. ir Karalienės Marijos lėlių namelis.

vindzoro pilis londone

Grinvičas (Greenwich)

Grinvičo parkas įsikūręs ant kalvos, nuo kurios atsiveria puiki panorama. Čia galima aplankyti keletą įdomių objektų: Karališkąją observatoriją, Nacionalinį laivybos muziejų. Karališkoje observatorijoje įkurtas muziejus, kuris pasakoja observatorijos ir įvairių astronominių matavimo prietaisų istoriją, o Nacionalinis laivybos muziejus yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų pasaulyje.

grinvicas londonas

Bekingemo rūmai (Buckingham Palace)

Tai karališkosios šeimos rezidencija Londone. Tviskančiuose rūmuose yra net 775 kambariai kartu su iškilmių salėmis. Į rūmų kiemą daugybė žiūrovų plūsta pamatyti sargybos keitimosi ceremonijos. Šis paradas paprastai trunka apie pusvalandį. Bekingemo rūmai nebuvo statomi kaip karališkoji rezidencija.

bekinhemo rumai londone

Big Benas (Big Ben)

Tai Londono vizitinė kortelė, pritraukianti tūkstančius turistų ir smalsuolių. Bokštas pastatytas 1858 m., jo aukštis yra 96,3 metrų. Bokšte sumontuotų laikrodžių ciferblatų skersmuo yra 7 metrai., tai didžiausias tokio tipo laikrodis pasaulyje. Laikrodis yra Vestminsterio rūmų (Parlamento rūmų) Šv. Stefano bokšte.

big benas londonas

Apžvalgos ratas „Londono akis“ (London Eye)

Netoli Big Beno yra 135 metrų aukščio, vienas didžiausių pasaulyje apžvalgos ratų. Londono akis turi 32 kapsules, kurios žymi 32 Londono rajonus. Apsisukimas ratu trunka apie 30 minučių. Iš šio apžvalginio rato, galima apžvelgti didžiąją Londono dalį.

londono akis

Vestminsterio vienuolynas (Westminster Abbey)

Tai gotikinė katedros dydžio bažnyčia Vestminsteryje. Nuo XI amžiaus ši bažnyčia yra Anglijos karalių karūnavimo, jungtuvių ir laidojimo vieta. Čia palaidota daug įžymių Anglijos žmonių, monarchų, yra poetų kampelis. Muziejuje galima pamatyti vienuolyno lobius, o Henriko VII koplyčia yra viena gražiausių Europoje.

vestminsterio vienuolynas londone

Trafalgaro aikštė (Trafalgar Square)

Trafalgaro aikštė yra pagrindinė įvairių susibūrimų vieta ir mėgstama turistų. Joje iškilusi 50 metrų aukščio kolona, skirta britų admirolo Nelsono atminimui. Čia puikuojasi keli fontanai, puošnios skulptūros. Savaitgaliais čia vyksta daugybė įdomių renginių, londoniečiai ir miesto svečiai ateina čia praleisti laiką ir pailsėti.

trafalgaro aikste londonas

Naujasis Uostas (Nyhavn)

Naujasis uostas iš tiesų yra viena iš seniausių Kopenhagos uosto dalių.  Visos uoste vykstančios ekskursijos prasideda nuo šios vietos. Uosto pastatai čia yra vieni seniausių ir geriausiai išsilaikiusių visoje Danijoje. Viename iš uosto namų gyveno ir žymusis Hansas Kristianas Andersenas. Tai labai populiari vieta ir tarp turistų, ir tarp vietinių.

naujasis uostas kopenhaga

Šv. Pauliaus katedra (St. Paul’s Cathedral)

Tai XVIII a. pastatyta angliško baroko stiliaus katedra. Jos išskirtinis bruožas yra didžiulis baltas kupolas, kuris savo dydžiu nusileidžia tik Šv. Petro bazilikos kupolui Vatikane. Katedroje yra šnibždesių ir Auksinės galerijos. Šnibždesių galerijoje yra siena, prie kurios priglaudus ausį girdisi kaip šnekama už 30 metrų. Auksinė galerija yra kupolo viršuje, iš kurios atsiveria nuostabi Londono panorama.

pauliaus-katedra londonas

Londono bokštas (Tower of London)

Ši tvirtovė buvo pastatyta XI a. Vilhelmo Užkariautojo laikais. Tvirtovė tarnavo ne tik gynybiniais tikslais, bet ir kaip kalėjimas bei kankinimų vieta. Čia buvo įvykdyta mirties bausmė daugybei Anglijos valstybės veikėjų − karaliui Henrikui VI ir Eduardui V su broliu Ričardu, Škotijos karalienei Marijai Stiuart ir kt. Tvirtovėje saugomos karališkosios šeimos brangenybės, gausi įvairių laikų ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių karalių kambarių interjeras. Šalia bokšto yra Tauerio tiltas, įspūdingas Viktorijos laikų pakeliamas tiltas, kuris buvo pastatytas norint sujungti du Temzės upės krantus.

londono bokstas

Krištolinių rūmų parkas (Crystal Palace)

Šis parkas buvo įkurtas 1851 metais. Iki šiol jis laikomas neatsiejamu Viktorijos laikų simboliu. Parkas įžymus dinozaurų ir kitų išnykusių gyvūnų skulptūromis, jos yra didelės, originalaus dydžio. Skulptūros įkurdintos ežero saloje, tačiau tai netrukdo jomis grožėtis. Parke esantys čiurlenantys šaltinėliai, maži kriokliai ir kiti vandens telkiniai tapo daugelio paukščių namais. Vaikai čia gali pasidžiaugti antimis, laukinėmis žąsimis, gulbėmis ir kitais vandens paukščiais.

kristoliniu rumu parkas londone

Gamtos istorijos muziejus (Natural History Museum)

Tai milžiniškas muziejus, kuriame galima susipažinti su pasaulio evoliucija ir ekologija. Muziejuje eksponuojama daugiau nei 80 milijonų egzempliorių, jame didžiausių ir rečiausių gyvūnų kolekcijos. Muziejuje galima pamatyti natūralaus dydžio mėlynąjį banginį ar 40 milijonų senumo vorą. Čia esančios dinozaurų kaulų bei fosilijų ekspozicijos bei interaktyvūs žaidimai prikausto vaikų dėmesį. Muziejus kiekvienais metais pritraukia po 5 milijonus lankytojų.

gamtos istorijos muziejus londone

Britų muziejus (British Museum)

1753 m., pastatytas Britų muziejus laikomas seniausiu pasaulyje ir yra 4 km ilgio. Tai muziejus apie žmonijos istoriją ir Londono kultūrą. Muziejus turi sukaupęs viena didžiausių ir išsamiausių kolekcijų visame pasaulyje, įtraukiant žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki pat dabarties. Čia galima susipažinti su romėnų laikų Britanija, viduramžiais, renesanso epocha ir naujaisiais amžiais.

britu muziejus londone

Nacionalinė galerija (National Gallery)

Tai nacionalinė Anglijos paveikslų galerija, esanti Trafalgaro aikštėje. Muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 2000 darbų. Tai vienas lankomiausių pasaulio meno muziejų, čia rasite daug žymių Vakarų Europos paveikslų nuo XIII iki XIX amžiaus. Nacionalinėje galerijoje yra eksponuojami ir anglų tapytojų kūriniai, tačiau dėl vietos trūkumo, nemažai anglų tapytojų kūrinių yra išstatomi kituose muziejuose ir galerijose.

nacionaline galerija londone

Karo muziejus (Imperial War Museum)

Karo muziejuje eksponuojami ginklai, karo technika ir įrengta sukrečianti holokausto ekspozicija. Muziejuje sukaupta daug įvairių karinių eksponatų, čia galima pamatyti tankus, naikintuvus, povandeninius laivus ir raketas. Muziejuje taip pat galima išbandyti realistiškas ekspozicijas. Galėsite suprasti kaip jautėsi žmonės pasislėpę slėptuvėse ar apkasuose bombardavimų metu.

karo muziejus londone

Londono muziejus (Museum of London)

Tai muziejus, kuris supažindina su vieno įspūdingiausių Europos miestų istorija. Muziejuje atsispindi istorijos dalys, kurios rodomos įdomiose ekspozicijose: romėniškasis laikotarpis, viduramžiai ir naujieji amžiai, karališkasis gyvenimas ir miestiečių kasdienybė, prabanga ir skurdas, karai ir revoliucijos.

londono muziejus

Viktorijos ir Alberto muziejus (Victoria & Albert Museum)

Viktorijos ir Alberto muziejus įsteigtas 1852 m., kuriame eksponuojama gausi meno ir taikomosios dailės kūrinių kolekcija. Ją sudaro daugiau nei 2,3 mln. objektų, iš kurių apie 230 000 yra nuolatinėje ekspozicijoje. Apie 1,1 mln. objektų yra knygos, spauda. Ekspozicijos ilgis net 11 kilometrų ir atrodo tikrai stulbinančiai. Muziejuje saugoma apie 3000 m. senumo artefaktų iš didžiausių ir turtingiausių pasaulio kultūrų.

viktorijos ir alberto muziejus londone

Mokslo muziejus (Science Museum)

Muziejus buvo įkurtas 1857 m., ir šiandien yra vienas iš pagrindinių turistų lankomų objektų mieste, kasmet pritraukiantis 3,3 mln. lankytojų. Šis muziejus supažindina su mokslo ir technologijų raida nuo Antikos iki šių dienų. Mokslo muziejus išsidėstęs per 7 aukštus. Jis sudomins įvairaus amžiaus lankytojus, nes čia esančių eksponuojamų objektų sfera yra labai plati.

mokslo muziejus

Madam Tiuso muziejus  (Madame Tussauds)

Tai vaškinių figūrų muziejus Londone, kurį įkūrė vaško skulptorė Marie Tussaud. Čia jūs turėsite galimybę pamatyti pasaulyje gerai žinomus veidus. Muziejuje eksponuojamos pasaulio lyderių, aktorių, sporto legendų, artistų, muzikantų ir daugybės kitų įžymybių vaškinės figūros. Taip pat Madam Tiuso muziejuje yra planetariumas.

madam tiuso muziejus londone

Parlamento rūmai (Houses of Parliament)

Šimtais bokštelių pasipuošę Parlamento rūmai pastatyti 1870 m. Dabar jie dalijami į dvejus Britanijos parlamentinius rūmus: Lordų rūmus ir Bendruomenių rūmus. Tai vienas iš Londono simbolių, kuriame įtaisytas Big Benas – varpas, sveriantis 14 tonų. Parlamento rūmai atviri visiems norintiems pasižvalgyti po vidų.

parlamento rumai londone

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Anglijoje

Stounhendžas

Stounhendžas (Stonehenge)

Tai vienas pačių svarbiausių priešistorinių statinių Europoje, esantis pietinėje Anglijoje, siekiantis neolito ir bronzos amžių. Jį sudaro ratu išdėstyti didžiuliai akmeniniai žiedai. Susidomėjimo Stonhendžui duoda nežinomas statybos būdas – nežinia, kaip čia buvo atgabenti ir į tokį aukštį pakelti daugiau nei 50 tonų sveriantys luitai – ir tiksli statinio paskirtis, bet manoma, kad tai ritualinė vieta ir ji buvo naudojama kaip Saulės arba Mėnulio kalendorius.

Jūros periodo krantas

Jūros periodo krantas (Jurassic Coast)

Jūros periodo krantas – tai 153 km įspūdingų pakrančių ruožas, einantis palei Lamanšo sąsiaurį. Tai kreidos, jūros ir triaso geologinių periodų istoriją pasakojančių uolų atodangos bei fosilijų klodai. Nuostabaus grožio paplūdimių pakrantės, 2001 m. buvo įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Konvio pilis

Konvio pilis (Conwy Castle)

Tai viduramžių pilis, pastatyta tarp 1283 ir 1289 m., Konvyje. Pilis yra akmeninė ir yra viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių tvirtovių šiaurės Velse. Ji buvo svarbi net keliuose karuose. Pilis turi 8 bokštelius ir supa miestą. Pačioje sienoje yra 21 bokštas ir 3 dvigubi vartų bokštai. Sienos ilgis yra 1284 metrai.

Ežerų kraštas

Ežerų kraštas (Lake District)

Tai kalnuotas regionas Šiaurės Vakarų Anglijoje, garsėjantis gražiu kraštovaizdžiu. Ežerų kraštui 1951 m. buvo suteiktas nacionalinio parko vardas. Tai populiari atostogų praleidimo vieta dėl akį traukiančių krioklių, tyvuliuojančių ežerų, mažų keliukų kalnų viršūnėmis, bei čia stūksančių kalnų.

Blenheimo pilis

Blenheimo pilis (Blenheim Palace)

Tai viena  prašmatniausių pilių šalyje. Barokiniai rūmai buvo pastatyti XVIII amžiuje. Aplink pilį driekiasi didžiausias pasaulyje gyvatvorių labirintas.  Rūmų kieme yra Vandens terasų parkas. Šioje pilyje gimė ir garsusis Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis.

Oksfordas

Oksfordas (Oxford)

Šiame mieste įsikūręs Oksfordo universitetas, vienas iš seniausių ir žinomiausių visame pasaulyje. Norint pasigrožėti miesto panorama, reikėtų užlipti į universiteto Šventosios Mergelės Marijos bažnyčios bokštą. Oksforde įkurtas šiuolaikinio meno muziejus, o Ašmolio muziejuje, įkurtame dar 1683 m., yra daug žymių meno ir archeologijos eksponatų.

Batas

Batas (Bath)

Miestelis esantis Somerseto grafystėje, Pietvakarių Anglijoje. Batas garsus mineralinio vandens versmėmis, tai kaip vienas didelis SPA. Čia rasite romėnų laikų įspūdingos pirties griuvėsius, autentišką baseiną, kuris vis dar stebina atvykėlius. Mieste yra teatrų, muziejų ir kitų kultūros ir sporto pastatų, kurie yra pagrindiniai turistų traukos centrai, pritraukiantys 4 milijonus miesto svečių kasmet.

Kanterburis

Kanterburis (Canterbury)

Miestelis yra dažnai lankomas turistų, čia galite rasti romėnų laikų griuvėsius, išlikusias miesto sienas, bokštus, Normanų pilį, seniausią Anglijoje Karališkąją mokyklą, Šv.Augustino abatijos liekanas ir Kanterburio katedrą. Katedra buvo pastatyta 597 m., o 1174 m. po gaisro buvo pertvarkyta gotikiniame stiliuje.

Braitonas

Braitonas (Brighton)

Miestas labiausiai garsus dėl savo Karališkojo paviljono. Čia esantys rūmai buvo pastatyti karaliui Jurgiui IV kaip vasaros rezidencija. Jų dizainas buvo sukurtas pagal musulmoniškos architektūros tradicijas ir atrodo itin egzotiškai. Miestas taip pat garsus ir kaip kurortas, čia smagu apsilankyti bet kuriuo metų laiku. Braitono molas yra vienas seniausių pasaulyje, jo ilgis siekia kiek daugiau nei 500 metrų.

Jorkšyro Daleso nacionalinis parkas

Jorkšyro Daleso nacionalinis parkas  (Yorkshire Dales)

Šis parkas galintis pasigirti ypatingu kraštovaizdžiu yra šiaurės Anglijoje. Parką sudaro tūkstančiai kvadratinių kilometrų mūrinės neaukštos sienos, akį rėžiantys slėniai, kalvos ir senovę menantys kaimai. Jorkšyro Daleso nacionaliniame parke galima rasti ilgiausius urvus visoje Jungtinėje karalystėje, o jų viduje yra ir nedidelių krioklių.

Hamptono karališkieji rūmai

Hamptono karališkieji rūmai (Hampton Court Palace)

Šie rūmai, viena iš buvusių karališkosios šeimos rezidencijų. Karalius Jurgis II buvo paskutinis monarchas gyvenęs rūmuose. Šiandien rūmai atviri visuomenei, o vaikštant pilies koridoriais jūs nusikelsite kelis šimtmečius atgal į kasdieninį to laikmečio pilies gyvenimą. Rūmuose vis dar eksponuojama daugybė meno kūrinių iš Karališkosios kolekcijos, o šalia esantys sodai gali paklaidinti ne vieną savo labirintuose.

Longleat labirintas

Longleat labirintas (Longleat Hedge Maze)

Šį labirintą 1975 metais sukūrė dizaineris Greg Bright, jis yra sukurtas iš daugiau nei 16000 kukmedžių, o jo plotas yra 0,6 ha. Labirinto tikslas nebuvo suklaidinti keliautoją, bet parodyti kelią per sodą. Jis yra  vienas iš ilgiausių visame pasaulyje labirintų ir tęsiasi apie 2,7 km. Labirinto centre stovi stebėjimo bokštas. Nusprendę mesti sau iššūkį ir pabandyti jį įveikti, turėtų nusiteikti sugaišti nuo 20 iki 90 minučių.

Pik Distrikto nacionalinis parkas

Pik Distrikto nacionalinis parkas (Peak District National Park)

Pik Distrikto nacionalinis parkas yra centrinėje ir šiaurės Anglijoje, didesne dalimi esantis šiaurės Derbišyre. Nacionalinis parkas buvo įkurtas 1951 m., tai pirmasis Nacionalinis parkas Britų salose. Srities reljefas labai įvairus, jame dominuoja kalvos, slėniai, uolos ir ežerai. Pik Distriktas yra antras pagal lankomumą nacionalinis parkas pasaulyje, kurį kasmet aplanko apie 22 milijonų žmonių. Nacionalinis parkas užima 1440 km² plotą. o aukščiausias taškas yra Kinder Scout, kurio aukštis 636 m. Nepaisant parko pavadinimo, kraštovaizdžiui nebūdingos smailios viršūnės.

Voriko pilis

Voriko pilis (Warwick castle)

Tai viduramžių pilis, Anglijos mieste Vorike prie Aukštutinio Eivono upės krantų. Pilis pastatyta 1068 m., o  XVII amžiuje ji buvo naudojama kaip gynybinis įtvirtinimas ir kalėjimas. Voriko pilyje galima apžiūrėti įspūdingą viduramžių ginklų bei šarvų kolekciją. Taip pat pilyje įsikūrusiame muziejuje eksponuojami žymių menininkų darbai, čia rengiamos ekskursijos po pilį, įvairūs pasirodymai (viduramžių riterių turnyrai, pasirodymai su paukščiais ir t. t.).

Mėlynoji Buxtono lagūna

Mėlynoji Bakstono lagūna (Blue Lagoon Of Buxton)

Šios lagūnos reikėtų vengti ir pamačius skaidrų vandenį nesimaudyti jame. Jau pasiekus pačią Mėlynosios lagūnos vietą pasitinka įspėjamieji ženklai, kurie nurodo vengti maudytis užterštame vandenyje. Taip yra dėl to, jog lagūnos vanduo yra prisotintas įvairiausių toksinių medžiagų, kurios atsirado iš aplinkos. Apsilankymas šioje vietoje nemokamas, tad jei važiuosite pro šalį – užsukite ir pamatykite visa tai savo akimis.

Parys kalnai, Velse

Parys kalnai, Velse (Parys Mountain)

Šiuos kalnus tiesiog privaloma aplankyti dėl magiško kraštovaizdžio – tai tarsi mėnulio kalvos. Tokį įspūdį sudaro pilkos, rudos, raudonos, geltonos spalvos kalvos. Parys kalnuose yra vario kasykla, kuri buvo įkurta dar bronzos amžiuje. Dabar ji jau nebeveikia, o teritorijos dirvožemis vis dar yra labai užterštas nuo pramoninės veiklos, todėl rausvame purve auga tik keletas augalų.

Snoudonija, Velsas

Snoudonija, Velsas (Snowdonia)

Tai gamtinis regionas ir nacionalinis parkas šiaurės vakarų Velse, Kambrijos kalnuose. Čia stovi aukščiausias Velse Snoudono kalnas, kurio aukštis siekia 1085 m., jis puikiai pritaikytas kopimui, todėl turistų čia niekada netrūksta. Snoudonijoje taip pat daug gilių tarpukalnių ežerų, ąžuolų, spygliuočių miškų, pelkių. Po parką galima pasivaikščioti pėsčiomis arba apylinkes apžiūrėti apžvalginiu traukinuku, taip pat ši vieta yra mėgstama kalnų dviratininkų.

Brekono Bakenų nacionalinis parkas

Brekono Bakenų nacionalinis parkas, Velsas (Brecon Beacon National Park)

Tai kalnagūbris, esantis pietryčių Velse, kurio aukštis 886 m. Aplink jį įkurtas to paties pavadinimo nacionalinis parkas. Teritorijoje vyrauja viržynai, miškai, slėniai, ganyklos ir kriokliai. Gražus kraštovaizdis traukte traukia turistus, kurie parke gali rasti įvairios veiklos. Čia galima vaikščioti pėsčiųjų takais, kurių ilgis 161 km ir jie apima visą nacionalinį parką. Populiarios ir kitos turistinės atrakcijos: važiavimas kalnų dviračiais, jodinėjimas, žvejyba, buriavimas ir alpinizmas. Brekono Bakenų nacionalinis parkas žinomas ir dėl meteorų lietaus, kuris paprastai būna vasaros pabaigoje.

Čederio tarpeklis

Čederio tarpeklis (Cheddar Gorge)

Tai vienas didžiausių tarpeklių, esančių Jungtinėje Karalystėje. Šis tarpeklis yra unikali vieta Anglijoje, kuriuose jūs galite rasti paslaptingus Čederio tarpeklio urvus, kuriems daugiau nei 500 000 metų. Jie sudaryti iš kelių dalių, o viename iš jų, jūs rasite urvinio žmogaus, gyvenusio prieš 9000 metų skeleto kopiją. Tai seniausias skeletas kada nors rastas Didžiojoje Britanijoje.

Biburis

Biburis (Bibury)

Šis spalvingas kaimas yra vakarų centrinėje Anglijos dalyje, Glosteršyre. Biburio gyvenvietė yra žinoma dėl savo žavių namukų patatytų iš akmens ir stačių stogelių. Per kaimą tekantis upelis suteikia dar didesnio žavesio šiam kaimeliui.

Anglijos klimatas

Salyne vyrauja Atlanto jūrinis klimatas, tam įtakos turi Golfo srovė. Britanija garsėja kaip itin lietingas kraštas, šalyje dažni rūkai, dažnai pasitaiko stiprūs vėjai. Žiemos drėgnos ir švelnios, o vasaros nėra labai karštos. Vidutinė metinė temperatūra svyruoja nuo 8 ºC iki 11 ºC. Vidutinė metinė temperatūra Anglijoje sausio – vasario mėnesiais yra 5 – 7 °C. Vasaros mėnesiai paprastai yra šilčiausi, tai pats geriausias metas keliauti po šalį, tuo metu vidutinė temperatūra yra 14 – 17 °C.

Anglijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Anglijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai, tai patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tačiau bilietai kainuoja žymiai brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą. Po šalį taip pat galima keliauti ir lėktuvu, bilietų kainos, jei pirksite iš anksto yra ganėtinai žemos. Anglijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, tačiau keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi.

Londone viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais, metro ar upės transportu. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,Travelcard arba ,,Oyster, tai padės jums pigiau keliauti po Londoną. Jas galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, kai kuriuose oro uostuose. Būnant Londone geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro ir traukinių kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Kuo daugiau transporto zonų pravažiuojama, tuo kelionė bus brangesnė. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Anglijoje, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 6 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.

anglija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai    >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai    >>>>    Londono transportas   >>>>

Nakvynė AnglijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!