+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Anglija

Ką pamatyti Anglijoje

Anglija – šalis turinti labai didingą istoriją. Čia rasite žymiausią pasaulyje universitetą, nuostabius kraštovaizdžius turinčius nacionalinius parkus, legendomis apipintas pilis, muziejus kurių dydis sunkiai nusakomas ir begale senove dvelkiančių miestelių, kurie sugrąžins jus šimtmečiais atgal. Anglijoje klesti turizmas, todėl galima be vargo keliauti įvairiomis pasirinktomis kryptimis ir kuo daugiau stengtis pažinti šią unikalią šalį. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Anglijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkomis.

Londonas 

Tai spalvingas, įvairiatautis ir daugiakalbis miestas. Londonas yra vienas didžiausių miestų ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir visoje Europoje. Miestas yra vienas iš svarbiausių finansų bei komercinių centrų pasaulyje. Čia turistai ras daugybę muziejų, galerijų, parkų, aikščių, UNESCO paveldo objektų ir begalę kitų vietų. Šis įspūdingas miestas žavi savo karališka didybe ir nepalieka nė vieno abejingo.

Lankytinos vietos Londone

Vindzoro pilis

Tai didžiausia gyvenama pilis pasaulyje, kurioje priskaičiuojama per 1000 kambarių. Pilis yra seniausia paveldima karališkoji rezidencija Britanijoje, kurią monarchai paveldi jau 900 metų. Vindzoro pilis − viena iš trijų, oficialių karališkosios šeimos rezidencijų. Karalienė Elžbieta II čia praleido didelę dalį savo vaikystės. Pilį supa Didysis Vindzoro parkas, po kurį įdomu pasivaikščioti. Žymiausieji pilies pastatai: Šv. Jurgio XVI a. gotikinė koplyčia, kurioje palaidota 10 šalies valdovų, Apvalusis bokštas iškilęs XII a. ir Karalienės Marijos lėlių namelis. Bilietus į šią įspūdingą pilį galite nusipirkti internetu.

vindzoro pilis londone

Grinvičas

Grinvičo parkas įsikūręs ant kalvos, nuo kurios atsiveria puiki panorama. Čia galima aplankyti keletą įdomių objektų: Karališkąją observatoriją, Nacionalinį laivybos muziejų. Karališkoje observatorijoje įkurtas muziejus, kuris pasakoja observatorijos ir įvairių astronominių matavimo prietaisų istoriją, o Nacionalinis laivybos muziejus yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų pasaulyje.

grinvicas londonas

Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai – tai karališkosios šeimos rezidencija Londone. Tviskančiuose rūmuose yra net 775 kambariai kartu su iškilmių salėmis. Į rūmų kiemą daugybė žiūrovų plūsta pamatyti sargybos keitimosi ceremonijos. Šis paradas paprastai trunka apie pusvalandį. Bekingemo rūmai nebuvo statomi kaip karališkoji rezidencija. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

bekinhemo rumai londone

Big Benas

Big Benas – tai Londono vizitinė kortelė, pritraukianti tūkstančius turistų ir smalsuolių. Bokštas pastatytas 1858 m., jo aukštis yra 96,3 metrų. Bokšte sumontuotų laikrodžių ciferblatų skersmuo yra 7 metrai., tai didžiausias tokio tipo laikrodis pasaulyje. Laikrodis yra Vestminsterio rūmų (Parlamento rūmų) Šv. Stefano bokšte.

big benas londonas

Apžvalgos ratas „Londono akis“

Netoli Big Beno yra 135 metrų aukščio, vienas didžiausių pasaulyje apžvalgos ratų. Londono akis turi 32 kapsules, kurios žymi 32 Londono rajonus. Apsisukimas ratu trunka apie 30 minučių. Iš šio apžvalginio rato, galima apžvelgti didžiąją Londono dalį. Norėdami išvysti šį reginį pigiau, siūlome bilietus užsisakyti iš anksto internetu.

londono akis

Vestminsterio vienuolynas

Tai gotikinė katedros dydžio bažnyčia Vestminsteryje. Nuo XI amžiaus ši bažnyčia yra Anglijos karalių karūnavimo, jungtuvių ir laidojimo vieta. Čia palaidota daug įžymių Anglijos žmonių, monarchų, yra poetų kampelis. Muziejuje galima pamatyti vienuolyno lobius, o Henriko VII koplyčia yra viena gražiausių Europoje. Vestminsterio vienuolynas dažnai būna perpildytas, todėl bilietus užsisakykite internetu iš anksto.

vestminsterio vienuolynas londone

Trafalgaro aikštė

Trafalgaro aikštė yra pagrindinė įvairių susibūrimų vieta ir mėgstama turistų. Joje iškilusi 50 metrų aukščio kolona, skirta britų admirolo Nelsono atminimui. Čia puikuojasi keli fontanai, puošnios skulptūros. Savaitgaliais čia vyksta daugybė įdomių renginių, londoniečiai ir miesto svečiai ateina čia praleisti laiką ir pailsėti.

trafalgaro aikste londonas

Šv. Pauliaus katedra

Tai XVIII a. pastatyta angliško baroko stiliaus katedra. Jos išskirtinis bruožas yra didžiulis baltas kupolas, kuris savo dydžiu nusileidžia tik Šv. Petro bazilikos kupolui Vatikane. Katedroje yra šnibždesių ir Auksinės galerijos. Šnibždesių galerijoje yra siena, prie kurios priglaudus ausį girdisi kaip šnekama už 30 metrų. Auksinė galerija yra kupolo viršuje, iš kurios atsiveria nuostabi Londono panorama. Bilietus į katedrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

pauliaus-katedra londonas

Tauerio pilis

Tauerio pilis − tai tvirtovė, kuri buvo pastatyta XI a. Vilhelmo Užkariautojo laikais. Pilis tarnavo ne tik gynybiniais tikslais, bet ir kaip kalėjimas bei kankinimų vieta. Čia buvo įvykdyta mirties bausmė daugybei Anglijos valstybės veikėjų − karaliui Henrikui VI ir Eduardui V su broliu Ričardu, Škotijos karalienei Marijai Stiuart ir kt. Tvirtovėje saugomos karališkosios šeimos brangenybės, gausi įvairių laikų ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių karalių kambarių interjeras. Šalia pilies yra Tauerio tiltas, įspūdingas Viktorijos laikų pakeliamas tiltas, kuris buvo pastatytas norint sujungti du Temzės upės krantus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

londono bokstas

Krištolinių rūmų parkas

Krištolinių rūmų parkas buvo įkurtas 1851 metais. Iki šiol jis laikomas neatsiejamu Viktorijos laikų simboliu. Parkas įžymus dinozaurų ir kitų išnykusių gyvūnų skulptūromis, kurios didelės ir originalaus dydžio. Skulptūros įkurdintos ežero saloje, tačiau tai netrukdo jomis grožėtis. Parke esantys čiurlenantys šaltinėliai, maži kriokliai ir kiti vandens telkiniai tapo daugelio paukščių namais. Vaikai čia gali pasidžiaugti antimis, laukinėmis žąsimis, gulbėmis ir kitais vandens paukščiais.

kristoliniu rumu parkas londone

Londono gamtos istorijos muziejus

Tai milžiniškas muziejus, kuriame galima susipažinti su pasaulio evoliucija ir ekologija. Londono gamtos istorijos muziejuje eksponuojama daugiau nei 80 milijonų egzempliorių, jame didžiausių ir rečiausių gyvūnų kolekcijos. Muziejuje galima pamatyti natūralaus dydžio mėlynąjį banginį ar 40 milijonų senumo vorą. Čia esančios dinozaurų kaulų bei fosilijų ekspozicijos bei interaktyvūs žaidimai prikausto vaikų dėmesį. Muziejus kiekvienais metais pritraukia po 5 milijonus lankytojų.

gamtos istorijos muziejus londone

Britų muziejus

1753 m., pastatytas Britų muziejus laikomas seniausiu muziejumi pasaulyje ir yra 4 km ilgio. Tai muziejus apie žmonijos istoriją ir Londono kultūrą, kuris turi sukaupęs viena didžiausių ir išsamiausių kolekcijų visame pasaulyje, įtraukiant žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki pat dabarties. Čia galima susipažinti su romėnų laikų Britanija, viduramžiais, renesanso epocha ir naujaisiais amžiais.

britu muziejus londone

Londono nacionalinė galerija

Tai nacionalinė Anglijos paveikslų galerija, esanti Trafalgaro aikštėje. Muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 2000 darbų. Tai vienas lankomiausių pasaulio meno muziejų, kuriame rasite daug žymių Vakarų Europos paveikslų nuo XIII iki XIX amžiaus. Londono nacionalinėje galerijoje yra eksponuojami ir anglų tapytojų kūriniai, tačiau dėl vietos trūkumo, nemažai anglų tapytojų kūrinių yra išstatomi kituose muziejuose ir galerijose.

nacionaline galerija londone

Imperijos karo muziejus

Imperijos karo muziejuje eksponuojami ginklai, karo technika ir įrengta sukrečianti holokausto ekspozicija. Muziejuje sukaupta daug įvairių karinių eksponatų, čia galima pamatyti tankus, naikintuvus, povandeninius laivus ir raketas. Muziejuje taip pat galima išbandyti realistiškas ekspozicijas. Galėsite suprasti kaip jautėsi žmonės pasislėpę slėptuvėse ar apkasuose bombardavimų metu.

karo muziejus londone

Londono muziejus

Londono muziejus supažindina su vieno įspūdingiausių Europos miestų istorija. Muziejuje atsispindi istorijos dalys, kurios rodomos įdomiose ekspozicijose: romėniškasis laikotarpis, viduramžiai ir naujieji amžiai, karališkasis gyvenimas ir miestiečių kasdienybė, prabanga ir skurdas, karai ir revoliucijos.

londono muziejus

Viktorijos ir Alberto muziejus

Viktorijos ir Alberto muziejus įsteigtas 1852 m., jame eksponuojama gausi meno ir taikomosios dailės kūrinių kolekcija. Ją sudaro daugiau nei 2,3 mln. objektų, iš kurių apie 230 000 yra nuolatinėje ekspozicijoje. Apie 1,1 mln. objektų yra knygos, spauda. Ekspozicijos ilgis net 11 kilometrų ir atrodo tikrai stulbinančiai. Muziejuje saugoma apie 3000 m. senumo eksponatų iš didžiausių ir turtingiausių pasaulio kultūrų.

viktorijos ir alberto muziejus londone

Londono mokslo muziejus

Londono mokslo muziejus buvo įkurtas 1857 m., ir šiandien yra vienas iš pagrindinių turistų lankomų objektų mieste, kasmet pritraukiantis 3,3 mln. lankytojų. Šis muziejus supažindina su mokslo ir technologijų raida nuo Antikos iki šių dienų. Londono mokslo muziejus išsidėstęs per 7 aukštus. Jis sudomins įvairaus amžiaus lankytojus, nes čia esančių eksponuojamų objektų sfera yra labai plati. Bilietus į mokslo muziejų galite nusipirkti ČIA.

mokslo muziejus

Madam Tiuso muziejus

Tai vaškinių figūrų muziejus Londone, kurį įkūrė vaško skulptorė Mari Tiuso. Čia jūs turėsite galimybę pamatyti pasaulyje gerai žinomus veidus. Madam Tiuso muziejuje eksponuojamos pasaulio lyderių, aktorių, sporto legendų, artistų, muzikantų ir daugybės kitų įžymybių vaškinės figūros. Taip pat Madam Tiuso muziejuje yra planetariumas. Bilietus į šį išskirtinį muziejų galite nusipirkti internetu iš anksto.

madam tiuso muziejus londone

Parlamento rūmai

Šimtais bokštelių pasipuošę Parlamento rūmai buvo pastatyti 1870 m. Dabar jie dalijami į dvejus Britanijos parlamentinius rūmus: Lordų rūmus ir Bendruomenių rūmus. Tai vienas iš Londono simbolių, kuriame įtaisytas Big Benas – varpas, sveriantis 14 tonų. Parlamento rūmai atviri visiems norintiems pasižvalgyti po vidų.

parlamento rumai londone

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Londone, tai būtinai įsigykite London Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 80 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Lankytinos vietos Anglijoje

Stounhendžas

Stounhendžas

Stounhendžas – tai vienas pačių svarbiausių priešistorinių statinių Europoje, esantis pietinėje Anglijoje, siekiantis neolito ir bronzos amžių. Jį sudaro ratu išdėstyti didžiuliai akmeniniai žiedai. Susidomėjimą Stonhendžu duoda nežinomas statybos būdas. Mokslininkai vis dar mąsto kaip čia buvo atgabenti ir į tokį aukštį pakelti daugiau nei 50 tonų sveriantys luitai. Taip pat vis dar neaiški ir tiksli statinio paskirtis, bet manoma, kad tai ritualinė vieta ir ji buvo naudojama kaip Saulės arba Mėnulio kalendorius. Bilietus į šią įspūdingą vietą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Jūros periodo krantas

Jūros periodo krantas

Jūros periodo krantas – tai 153 km įspūdingų pakrančių ruožas, einantis palei Lamanšo sąsiaurį. Šios magiškos pakrantės su senoviniais autentiškais miestais, uždaromis įlankomis ir nuostabaus grožio paplūdimiais traukte traukia keliautojus iš viso pasaulio. Jūros periodo krantas yra viena iš populiariausių atostogų vietų Didžiojoje Britanijoje, todėl poilsiautojų čia niekada netrūksta.

Konvio pilis

Konvio pilis

Tai viduramžių pilis, pastatyta tarp 1283 ir 1289 m., Konvyje. Pilis yra akmeninė ir yra viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių tvirtovių šiaurės Velse. Ji buvo svarbi net keliuose karuose. Konvio pilis turi 8 bokštelius, o siena esanti 1284 metrų ilgio apsupa beveik visą miestą. Pačioje pilies sienoje galite išvysti 21 bokštą, kuriuose budėdavo sargybiniai.

Ežerų kraštas

Ežerų kraštas

Tai kalnuotas regionas Šiaurės Vakarų Anglijoje, garsėjantis gražiu kraštovaizdžiu. Ežerų kraštui 1951 m. buvo suteiktas nacionalinio parko vardas. Tai populiari atostogų praleidimo vieta dėl akį traukiančių krioklių, tyvuliuojančių ežerų, siaurų keliukų kalnų viršūnėmis, bei čia stūksančių įspūdingų kalnų.

Blenheimo pilis

Blenheimo pilis

Blenheimo pilis – tai viena prašmatniausių pilių šalyje. Barokiniai rūmai buvo pastatyti XVIII amžiuje. Aplink pilį driekiasi didžiausias pasaulyje gyvatvorių labirintas, o rūmų kieme yra Vandens terasų parkas. Šioje pilyje gimė ir garsusis Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis. Bilietus į šią pilį galite nusipirkti internetu.

Oksfordas

Oksfordas

Šiame mieste įsikūręs Oksfordo universitetas, kuris yra vienas iš seniausių ir žinomiausių visame pasaulyje. Norint pasigrožėti miesto panorama, reikėtų užlipti į universiteto Šventosios Mergelės Marijos bažnyčios bokštą. Oksforde įkurtas šiuolaikinio meno muziejus, o Ašmolio muziejuje, įkurtame dar 1683 m., yra daug žymių meno ir archeologijos eksponatų.

Batas

Batas

Tai miestelis esantis Somerseto grafystėje, pietvakarių Anglijoje. Batas garsus mineralinio vandens versmėmis, tai kaip vienas didelis SPA. Čia rasite romėnų laikų įspūdingos pirties griuvėsius, autentišką baseiną, kuris vis dar stebina atvykėlius. Mieste yra teatrų, muziejų ir kitų kultūros ir sporto pastatų, kurie yra pagrindiniai turistų traukos centrai, pritraukiantys 4 milijonus miesto svečių kasmet.

Kenterberis

Kenterberis

Kenterberis yra dažnai lankomas turistų, nes juos čia traukia romėnų laikų griuvėsiai, išlikusios miesto sienos ir bokštai. Jeigu lankysitės šiame miestelyje, tai būtinai užsukite ir į  Normanų pilį, seniausią Anglijoje Karališkąją mokyklą ir Kanterburio katedrą. Ši katedra buvo pastatyta 597 m., o 1174 m. po gaisro buvo pertvarkyta gotikiniame stiliuje.

Braitonas

Braitonas 

Braitonas labiausiai garsus dėl savo Karališkojo paviljono. Čia esantys rūmai buvo pastatyti karaliui Jurgiui IV kaip vasaros rezidencija. Jų dizainas buvo sukurtas pagal musulmoniškos architektūros tradicijas ir atrodo itin egzotiškai. Miestas taip pat garsus ir kaip kurortas, čia smagu apsilankyti bet kuriuo metų laiku. Braitono molas yra vienas seniausių pasaulyje, jo ilgis siekia kiek daugiau nei 500 metrų.

Jorkšyro Daleso nacionalinis parkas

Jorkšyro slėnių nacionalinis parkas

Jorkšyro slėnių nacionalinis parkas, įsikūręs Šiaurės Anglijoje, gali pasigirti ypatingu kraštovaizdžiu. Parką sudaro tūkstančiai kvadratinių kilometrų mūrinės neaukštos sienos, akį rėžiantys slėniai, kalvos ir senovę menantys kaimai. Jorkšyro slėnių nacionaliniame parke galima rasti ilgiausius urvus visoje Jungtinėje karalystėje, o jų viduje yra ir nedidelių krioklių.

Hamptono karališkieji rūmai

Hamptono karališkieji rūmai

Šie rūmai, viena iš buvusių karališkosios šeimos rezidencijų. Karalius Jurgis II buvo paskutinis monarchas gyvenęs rūmuose. Šiandien Hamptono karališkieji rūmai yra atviri visuomenei, o vaikštant pilies koridoriais jūs nusikelsite kelis šimtmečius atgal į kasdieninį to laikmečio pilies gyvenimą. Rūmuose vis dar eksponuojama daugybė meno kūrinių iš Karališkosios kolekcijos, o šalia esantys sodai gali paklaidinti ne vieną savo labirintuose. Bilietus į šiuos rūmus rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Longleat labirintas

Longleat labirintas

Šį labirintą 1975 metais sukūrė dizaineris Greg Bright. Longleat labirintas sukurtas iš daugiau nei 16000 kukmedžių, o jo plotas yra 0,6 ha. Labirinto tikslas nebuvo suklaidinti keliautoją, bet parodyti kelią per sodą. Jis yra vienas iš ilgiausių visame pasaulyje labirintų ir tęsiasi apie 2,7 km. Labirinto centre stovi stebėjimo bokštas. Nusprendę mesti sau iššūkį ir pabandyti jį įveikti, turėtų nusiteikti sugaišti nuo 20 iki 90 minučių.

Pik Distrikto nacionalinis parkas

Pik Distrikto nacionalinis parkas

Pik Distrikto nacionalinis parkas yra centrinėje ir šiaurės Anglijoje, didesne dalimi esantis šiaurės Derbišyre. Nacionalinis parkas buvo įkurtas 1951 m., tai pirmasis Nacionalinis parkas Britų salose. Srities reljefas labai įvairus, jame dominuoja kalvos, slėniai, uolos ir ežerai. Pik Distriktas yra antras pagal lankomumą nacionalinis parkas pasaulyje, kurį kasmet aplanko apie 22 milijonų žmonių. Nacionalinis parkas užima 1440 km² plotą. o aukščiausias taškas yra Kinder Scout, kurio aukštis 636 m. Nepaisant parko pavadinimo, kraštovaizdžiui nebūdingos smailios viršūnės.

Voriko pilis

Voriko pilis

Tai viduramžių laikų pilis, stovinti Anglijos mieste Vorike, prie Aukštutinio Eivono upės krantų. Voriko pilis pastatyta 1068 m., o  XVII amžiuje ji buvo naudojama kaip gynybinis įtvirtinimas ir kalėjimas. Pilyje galima apžiūrėti įspūdingą viduramžių ginklų bei šarvų kolekciją. Taip pat čia įsikūrusiame muziejuje eksponuojami žymių menininkų darbai, rengiamos ekskursijos po pilį, įvairūs pasirodymai (viduramžių riterių turnyrai, pasirodymai su paukščiais ir t. t.). Bilietus į šią įspūdingą pilį galite nusipirkti čia.

Mėlynoji Buxtono lagūna

Mėlynoji Bakstono lagūna

Šios lagūnos reikėtų vengti ir pamačius skaidrų vandenį nesimaudyti jame. Jau pasiekus pačią Mėlynosios lagūnos vietą pasitinka įspėjamieji ženklai, kurie nurodo vengti maudytis užterštame vandenyje. Taip yra dėl to, jog lagūnos vanduo yra prisotintas įvairiausių toksinių medžiagų, kurios atsirado iš aplinkos. Apsilankymas šioje vietoje nemokamas, todėl jei važiuosite pro šalį – užsukite ir pamatykite visa tai savo akimis.

Parys kalnai, Velse

Parys kalnai, Velse

Dar viena įspūdinga Anglijos lankytina vieta – Parys kalnai, kurie randasi Velse. Šiuos kalnus tiesiog privaloma aplankyti dėl magiško kraštovaizdžio – tai tarsi mėnulio kalvos. Tokį įspūdį sudaro pilkos, rudos, raudonos, geltonos spalvos kalvos. Parys kalnuose yra vario kasykla, kuri buvo įkurta dar bronzos amžiuje. Dabar ji jau nebeveikia, o teritorijos dirvožemis vis dar yra labai užterštas nuo pramoninės veiklos, todėl rausvame purve auga tik keletas augalų.

Snoudonija, Velsas

Snoudonija, Velsas

Snoudonija – tai gamtinis regionas ir nacionalinis parkas šiaurės vakarų Velse, Kambrijos kalnuose. Čia stovi aukščiausias Velse Snoudono kalnas, kurio aukštis siekia 1085 m. Kalnas puikiai pritaikytas kopimui, todėl turistų čia niekada netrūksta. Snoudonijoje taip pat rasite daug gilių tarpukalnių ežerų, ąžuolų, spygliuočių miškų ir pelkių. Po parką galima pasivaikščioti pėsčiomis arba apylinkes apžiūrėti apžvalginiu traukinuku. Mėgstantys aktyvesnį poilsį, gali prisijungti prie kalnų dviratininkų, kurių parke niekada netrūksta arba gali išbandyti kitas įvairias pramogas.

Brekono Bakenų nacionalinis parkas

Brekono Bakenų nacionalinis parkas, Velsas

Tai kalnagūbris, esantis pietryčių Velse, kurio aukštis 886 m. Aplink jį įkurtas to paties pavadinimo nacionalinis parkas. Teritorijoje vyrauja viržynai, miškai, slėniai, ganyklos ir kriokliai. Gražus kraštovaizdis traukte traukia turistus, kurie parke gali rasti įvairios veiklos ar užsiimti adrenaliną kaitinančiomis pramogomis. Čia galima vaikščioti pėsčiųjų takais, kurių ilgis 161 km ir jie apima visą nacionalinį parką. Populiarios ir kitos turistinės atrakcijos: važiavimas kalnų dviračiais, jodinėjimas, žvejyba, buriavimas ir alpinizmas. Brekono Bakenų nacionalinis parkas žinomas ir dėl meteorų lietaus, kuris paprastai būna vasaros pabaigoje.

Čederio tarpeklis

Čederio tarpeklis

Tai vienas didžiausių tarpeklių, esančių Jungtinėje Karalystėje. Čederio tarpeklis yra unikali vieta Anglijoje, kuriuose jūs galite rasti paslaptingus urvus, kuriems daugiau nei 500 000 metų. Jie sudaryti iš kelių dalių, o viename iš jų, jūs rasite urvinio žmogaus, gyvenusio prieš 9000 metų skeleto kopiją. Tai seniausias skeletas kada nors rastas Didžiojoje Britanijoje.

Skajaus sala

Skajaus sala

Negalime nepaminėti dar vienos lankytinos vietos Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) – Skajaus salos. Tai turbūt pati įspūdingiausia ne tik Škotijos, bet ir visos Didžiosios Britanijos vieta, kuri dažnai lyginama su Islandijos ar Naujosios Zelandijos kraštovaizdžiais. Skajaus salos panoraminiai vaizdai pritrenkiantys ir itin magiški. Kalnai esantys saloje nepasižymi dideliais aukščiais, tačiau įspūdingi slėniai su juos supančiais keistų formų uolomis ir smailiomis viršūnėmis atima žadą. Skajaus sala taip pat turi fėjų baseinus, kurie pritraukia daugybę keliautojų dėl įspūdingų vaizdo, o nuotykių ir adrenalino mėgėjai, čia gali išsimaudyti ir šokinėti nuo krioklių. Įvairias ekskursijas ir pramogas galite rezervuoti internetu.

Septynios Seserys

Septynios seserys

Septynios seserys – tai rytų Sasekso grafystėje, netoli Lamanšo sąsiaurio esančios, įstabaus grožio kreidinės uolos. Tikriausiai retas kuris nėra matęs šių uolų nuotraukų, nes jos dažnai naudojamos ant Anglijos atvirukų, vadovėlių, turistinių brošiūrų ar interneto svetainėse. Tai viena įspūdingiausių vietų šalyje, kurios kalkinga pakrantės lyguma staigiai užsibaigia ties jūra. Vaizdinga ir pribloškianti vieta populiari tiek tarp turistų, tiek tarp vietinių. Uolų apylinkėse galima pasivaikščioti, stebėti paukščius, važinėtis dviračiu, plaukti baidarėmis ar bėgioti krosą.

Biburis

Biburis

Šis spalvingas kaimas yra vakarų centrinėje Anglijos dalyje, Glosteršyre. Biburio gyvenvietė yra žinoma dėl savo žavių namukų pastatytų iš akmens ir stačių stogelių. Per kaimą tekantis upelis suteikia dar didesnio žavesio šiam kaimeliui.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Anglijos klimatas

Salyne vyrauja Atlanto jūrinis klimatas, o tam įtakos turi Golfo srovė. Britanija garsėja kaip itin lietingas kraštas, šalyje dažni rūkai, dažnai pasitaiko stiprūs vėjai. Žiemos drėgnos ir švelnios, o vasaros nėra labai karštos. Vidutinė metinė temperatūra svyruoja nuo 8 ºC iki 11 ºC. Vidutinė metinė temperatūra Anglijoje sausio – vasario mėnesiais yra 5 – 7 °C. Vasaros mėnesiai paprastai yra šilčiausi, tai pats geriausias metas keliauti po šalį, tuo metu vidutinė temperatūra yra 14 – 17 °C.

Kaip nuvykti į Angliją?

Norėdami nuvykti į Angliją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Angliją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai, traukiniai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Angliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Angliją galima patogiai. Bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias ir turbūt pigiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau bilietai kainuoja žymiai brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą. Po Angliją galima keliauti ir lėktuvu, bilietų kainos, jeigu pirksite iš anksto yra ganėtinai žemos. Anglijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, tačiau keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi.

Londone viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais, metro ar upės transportu. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę Travelcard arba Oyster, kuri padės jums pigiau keliauti po Londoną. Jas galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, kai kuriuose oro uostuose. Būnant Londone geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro ir traukinių kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Kuo daugiau transporto zonų pravažiuojama, tuo kelionė bus brangesnė. Jeigu ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Anglijoje, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 15 Eur už parą.

Nakvynė Anglijoje

Anglija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Anglijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Crescent Hyde Park – Londone, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Jurys Inn Manchester City Centre – Mančesterio miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Caro Short Stay Parker Street – apartamentų viešbutis, esantis šalia Liverpulio miesto centro.
The Feathers – išskirtinis viešbutis įsikūręs istorinio Vudstoko centre, ant Blenheimo rūmų slenksčio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Anglijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Anglijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Anglijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Anglijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Anglijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

18 + four =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą