+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Estija

Ką pamatyti Estijoje

Estija viena mažiausių pagal gyventojus valstybių Europoje, bet turinti aukštą ekonomikos lygį. Tai žalia valstybė, kurios pusę teritorijos užima miškai. Dėl didelių miškų plotų ir pakankamai nedaug gyventojų, čia oras švarus ir sveikas. Norintys pailsėti nuo užteršto oro, gali apsilankyti Estijos kurortuose ir pasimėgauti gražia gamta. Didžiausias turistų srautas Estiją pasiekia kruizais.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Talinas

Talinas įsikūręs prie Baltijos jūros ir yra Estijos sostinė. Tai išsiskiriantis miestas, kuriame vyrauja viduramžių architektūra, stovi gynybinių bokštų sienos, o turistus pasitinka dideli senoviniai vartai, kurie yra slenkstis į autentišką senamiestį. Senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia pilna pramoginių vietų, įdomių muziejų, parkų, gražių bažnyčių bei kitų vertų dėmesio objektų. Taline visi sostinės gyventojai viešuoju transportu gali naudotis nemokamai.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Taline

Tompea kalva (Toompea)

Senamiestyje iškyla Tompea kalva, kurios pilyje yra įsikūręs Estijos Parlamentas. Žymiausias Tompea pilies statinys yra Ilgojo Hermano bokštas, kuris yra 45 metrų aukščio. Kalvoje yra kelios apžvalgos aikštelės, kurios leidžia pasigrožėti senamiesčio ir Talino uosto panorama.

Tompea kalva

Rotušės aikštė (Tallinn Town Hall)

Ši aikštė turi istorinę vertę. Čia senais laikais vykdavo įvairios mugės ir buvo atliekamos mirties bausmės. Aikštės simbolis yra Talino rotušė, kuri iškilo dar 13 amžiaus pradžioje. Gotikinio stiliaus rotušės bokštas pakyla į 64 metrų aukštį, kurio viršūnę pasiekti galima užlipus 115 pakopų spiraliniais laiptais. Iš bokšto viršūnės atsiveria graži miesto panorama.

Miesto rotuse

Miesto siena ir gynybiniai bokštai (Tallinn City Wall)

Viduramžiais Talinas buvo klestintis miestas, kuriame gyveno apie 8000 gyventojų. Jis buvo apsuptas sienomis ir turėjo 66 gynybinius bokštus. Dabar jūs galite pamatyti sienos likučius, kuri tęsiasi apie 2 kilometrus ir sujungia 3 gynybinius bokštus. Sienos vartai yra vienas iš pagrindinių įėjimų į Talino senamiestį. Abi vartų pusės turi bokštus, kurie iškilo XIV a. Margaritos bokšte yra įrengtas Estijos laivybos muziejus, čia eksponuojami senoviniai laivybos prietaisai, nardymo įranga ir kita.

Miesto siena

Šv. Olavo bažnyčia (St Olaf’s church)

Ši bažnyčia kažkada buvo aukščiausia Šiaurės Europoje. XIV a. iškilusi gotikinė bažnyčia turi įspūdingą bokštą. Yra manoma, kad miesto gyventojai bokštą pastatė, kad šis pritrauktų praplaukiančius pirklių laivus į uostą. Bokšto aukštis siekia 123 metrus. Norintys gali pakilti į bokštą ir pasigėrėti nuostabiais senamiesčio ir Tompea kalvos vaizdais.

Olavos baznycia

Kadriorgo parkas (Kadriorg park)

Kadriorgo parkas pasižymi simetrija, jame stovi baroko stiliaus rūmai, kurie buvo pastatyti XVIII a. Čia įkurtas meno muziejus, kuriame galima išvysti XVI – XX a. Vakarų ir Rusijos menininkų tapybos darbų, nuotraukų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių. Parkas yra nuostabaus grožio su didžiuliais gėlynais ir romantiškais fontanais. Parke taip pat yra įsikūrusi Prezidentūra.

Kadriorgo parkas

Šv. Nikolo bažnyčia (St. Nicholas’ Church)

Tai ortodoksų bažnyčia, kuri buvo pastatyta XIII a. Bažnyčia buvo pastatyta jūrininkų globėjo Šv. Nikolo garbei. Joje yra įrengtas muziejus, taip pat vyksta koncertai. Bažnyčioje taip pat saugomi labai svarbūs viduramžių laikų meno kūriniai.

Nikolo baznycia

Aleksandro Nevskio katedra (Alexander Nevsky Cathedral)

Tai Tompea kalvoje esanti Aleksandro Nevskio ortodoksų katedra. Ji didžiausia kupolinė bažnyčia Talino mieste. Katedra buvo pastatyta XX a., ji turi 11 varpų, o vienas iš jų sveria net 15 tonų. Bažnyčia turtinga gausia puošyba, mozaikomis ir nuostabiais kupolais.

Aleksandro Nevskio katedra

Hidroplanų uostas (Seaplane Harbour)

Tai vienas įdomiausių muziejų Estijoje, kuris įsikūręs Talino uoste, hidroplanų angaruose. Interaktyvus muziejus turi virš 200 eksponatų, kurie supažindina lankytojus su vandens ir povandeninio transporto istorijomis. Čia eksponuojami istoriniai laivai, ledlaužis, submarinas ir karinė jūrų technika. Lankytojai turi galimybes viską išbandyti – nuo nardymo iki keliavimo ledlaužiu.

Hidroplanai uostas

Estijos etnografinis muziejus (Ethnographic Museum)

Muziejus įkurtas po atviru dangumi ir jis jus nukels į senuosius Estijos laikus.  Čia įsikūrę 12 tradicinių estų sodybų, čia galima susipažinti su senovės amatais, pamatyti įrankius, senovėje atliekamus ūkio darbus. Muziejuje be sodybų, galima rasti senovinę bažnyčią, malūną, mokyklą.

Estijos etnografinis muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Estijoje

Jagalos krioklys

Jagalos krioklys (Jagala Waterfall)

Tai vienas iš Estijos gamtos stebuklų. Krioklys yra vienas aukščiausių Europoje ir plačiausias Estijoje. Krioklys susidaręs Jagalos upėje, yra 8 metrų aukščio ir 50 metrų pločio. Rekomenduojama jį aplankyti žiemą, tada krioklys būna ypatingo grožio.

Keilos krioklys

Keilos krioklys (Keila Waterfall)

Krioklys yra šiaurės vakarų Estijoje. Tai trečias pagal dydį krioklys šalyje. Jis yra 6 metrų aukščio ir apie 70 metrų pločio. Krioklys labai populiarus tarp jaunavedžių. Šie šventės dieną kabina ant greta esančio tilto spynas ir meta raktelius į krioklio vandenį.

Piusa olos

Piusa olos (Piusa Cave Museum)

Tai olos, atsiradusios po smėlio, skirto stiklo gamybai kasybos. Turistai čia gali išvysti kolonų formos olas, o nuo apžvalgos platformos pamatyti savitą smėlio katedrą, pastatytą ant 6 metrų aukščio kolonų. Čia yra šešių tipų olos, kurios išsidėsčiusios 46 hektarų plote. Smėlis palaipsniui apauga augalija, o daubose susiformuoja maži ežerėliai. Olose yra didžiausia Šiaurės Europoje šikšnosparnių žiemojimo vieta, kurioje suskaičiuojama virš 4000 šikšnosparnių.

Soomos nacionalinis parkas

Somos nacionalinis parkas (Soomaa National Park)

Tai gamtos parkas, kuris yra visiškai natūralus ir saugomas dėl savo unikalumo. Somos nacionaliniame parke yra didžiausių Estijoje žemyninių kopų ruožas. Parkui būdingi potvyniai, jo pagrindinę ploto dalį sudaro pelkės. Čia gyvena nemažai laukinės gyvūnijos, tarp kurios yra retų gyvūnų ir augalų rūšių. Somos nacionaliniam parke saugomi senieji kaimo amatai ir tradicijos.

Rumu povandeninis kalėjimas

Rumu povandeninis kalėjimas (Rummu Underwater Prison)

Tai viena įdomiausių vietų šiaurės Estijoje. Senais laikais Rumu miestelyje veikė kalėjimas, o jo kaliniai buvo išnaudojami kalkakmenio kasybai. Kai buvo iškastas karjeras, jo teritorija buvo apsemta vandens. Po vandeniu atsidūrė ne tik kalėjimas, bet ir įrankiai, siauros gatvelės, spygliuotos tvoros. Šiandien tai viena paslaptingiausių nardymo vietų pasaulyje.

Lahemos nacionalinis parkas

Lahemos nacionalinis parkas (Lahemaa National Park)

Tai nacionalinis parkas esantis šiaurės Estijoje. Parkas yra padalintas į keturias dalis, kurias skiria keturios įlankos. Didžiąją dalį nacionalinio parko dengia miškai, kuriuose gyvena meškos, vilkai, lūšys ir kiti gyvūnai. Parke galima aplankyti tris renovuotus dvarus, viename jų įsikūręs Miško muziejus.

Ahhaa mokslo centras

AHHAA mokslo centras (AHHAA)

Tai didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras, įsikūręs Tartu mieste. AHHAA mokslo centre rasite gigantišką energijos mašiną (Niutono obelis), liftą į žemės gelmes, didelį skruzdėlyną, mini laboratorijas, 8 metrų aukštyje pastatytą dviratį ant lyno, kuriuo važiuojant neįmanona nukristi ir daug kitų įdomių dalykų. Daugybė veiklos ir bandymų įtrauks jus ir jūsų vaikus visai dienai.

Tartu

Tartu (Tartu)

Tartu garsėja kaip Estijos intelektualų ir kultūros centras, čia net penktadalis miesto gyventojų yra studentai, todėl pats miestas dažnai vadinamas „studentų miestu“. Tai nedidelis miestelis, bet čia galima pasidžiaugti šalia esančia gamta, pasivaikščioti po galerijas, muziejus ir kitus lankytinus objektus.

Pernu

Pernu (Parnu)

Tai pagrindinis Estijos kurortas. Miestas turi ilgą smėlėtą pakrantę ir nedidelį uostą. Kurortas populiarus dėl mineralinių vandenų ir nuostabių parkų. Pernu turi gražų senamiestį, senovines bažnyčias, meno galerijų, restoranų. Tai vasaros miestas, pritraukiantis daugybę poilsiautojų ir turistų.

Hyjuma sala

Hyjuma sala (Hiiumaa island)

Hyjuma – antra pagal dydį Estijos sala. Didžioji salos dalis apaugusi miškais. Turistams ieškantiems ramybės ši sala puikiai tiks dėl savo gryno oro, ramybės ir daugybės žalumos, bei laukinių paplūdimių. Saloje stūkso Eifelio bokšto kopija. Šis objektas yra vienas didžiausių salos traukos taškų. Dar viena įdomi Hyjumos vieta – paslaptingasis kryžių kalnas. Tai mažesnis kalnas už lietuviškąjį ir kryželiai daugiausia pagaminti iš vietinių šakų.

Kainos bažnyčia

Kaina bažnyčios griuvėsiai (Kaina church ruins)

Tai autentiška ir apleista bažnyčia, kuri stovi Kaina rajone. Ji buvo pastatyta XV – XVI a. ir buvo pakankamai didelė. Bažnyčia savo gyvavimą baigė po gaisro 1941 m., kuris sunaikino viską. Šiuo metu ji nesaugoma ir visi norintys vis dar gali pasivaikščioti po griuvėsius. Ateityje planuojama bažnyčią rekonstruoti.

Saremos sala

Saremos sala (Saaremaa)

Tai didžiausia Estijos sala. Ji garsėja vėjo malūnais, kadagiais ir dolomitu. Sala įdomi ir labai graži. Čia išlikę namai nendriniais stogais, senoviškai pastatytos dolomitinės tvoros. Salos gyventojai yra ramesni nei žemyninės dalies estai ir save priskiria vikingų palikuonims. Saloje auga daug orchidėjų. Verti dėmesio Kalio meteorito krateriai, netoliese yra muziejus, supažindinantis su kraterio atsiradimu ir meteoritais. Dar vienas lankytinas salos objektas Kuresės pilis – tai XIV a. pastatya pilis, viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių pabaltyje. Vieni žymiausių salos objektų yra Anglos vėjo malūnai, na o jei ieškote romantikos, būtinai nuvykite prie Pangos skardžio ir nuo 20 metrų aukščio skardžio galėsite palydėti į jūrą besileidžiančią saulę.

Estijos klimatas

Estijai būdingas vidutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį klimatas, kuris yra veikiamas Baltijos jūros. Dažnos audros ir štormai pajūryje. Kaip ir visose Šiaurės šalyse, Estijoje metų laikai labai skirtingi. Vasara – geriausias metas keliauti, oro temperatūra šokteli net iki 30 °C, žiemą temperatūra nukrenta žemiau 0 °C, šaltukas gali spustelėti ir iki – 20 laipsnių.

Estijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Estijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, na o laivais (keltais) keleiviai pasiekia praktiškai visas apgyvendintas salas, pradedant nuo tokių didelių kaip Sarema, Hyjuma ir Vormsis, ir baigiant mažomis salomis – Kihnu, Ruhnu, Pranglis.

Taline viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais ir tramvajais. Bilietai visoms priemonėms vienodi ir juos nusipirkti galima transporte (dukart brangesnis) arba spaudos kioskuose.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti Estijoje turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

estija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė EstijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!