+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Jerevanas lankytinos vietos

Jerevanas lankytinos vietos

Jerevanas

Armėnijos sostinė ir didžiausias šalies miestas Jerevanas svarbus pramonės ir kultūros centras, o lankytinos vietos žavios ir įdomios. Jerevanas tarsi europietiškos ir azijietiškos kultūros mišinys, pilnas kontrastų. Tai vienas seniausių pasaulyje miestų, kuris įsikūręs prie Razdano upės, Ararato kalno papėdėje. Mieste rasite daugybę parkų, muziejų, kelias dideles viešas bibliotekas, botanikos ir zoologijos sodus, galėsite apžiūrėti romėnų tvirtovės liekanas ar XVIII a. mečetės griuvėsius. Naktinis Jerevano gyvenimas taip pat įdomus ir įtraukiantis, galintis pasiūlyti daugybę pramogų net išrankiausiems turistams.

Jerevanas lankytinos vietos

Respublikos aikštė

Respublikos aikštė

Centrinė ir populiariausia sostinės vieta yra nuolat šurmuliuojanti Respublikos aikštė. Jos viduryje puikuojasi didelis fontanas, o ją supa pagrindiniai miesto pastatai, tokie kaip Jerevano istorijos ir dailės muziejai, Vyriausybės rūmai, Užsienio reikalų ministerija bei garsusis Marriott viešbutis. Aikštė įspūdingiausiai atrodo sutemus, kuomet būna apšviečiama, o joje esantys fontanai sukuria šokio, šviesų ir garsų šou. Šis vaizdas pritraukia daugybę turistų, romantiškai nusiteikusį jaunimą ar darbus pabaigusius vietinius.

Jerevano laiptų kaskados

Jerevano laiptų kaskados

Viena įdomesnių sostinės lankytinų vietų yra Jerevano laiptų kaskados, kurios buvo pastatytos 1971 m. Šie laiptai išpuošti gėlėmis, skulptūromis, o užlipus į viršų, atsiveria nuostabi miesto panorama. Esant giedrai dienai galima pamatyti ir gražuolio Ararato kalno kontūrus, kuris deja, nebepriklauso armėnams. Kaskadų apačioje dažnai rengiamos meno parodos, kai tarp gėlių gražiai įkomponuojami įvairūs meno kūriniai. Sukuriamas vaizdas atrodo nuostabiai, todėl nepamirškite prie kaskadų apsilankyti ir jūs.

Matenadaranas

Matenadaranas

Matenadaranas – tai vienas seniausių ir didžiausių rankraščių muziejų pasaulyje, kuris žavi lankytojus savo unikaliais eksponatais. Jame slypi didžiausia Armėnijos rankraščių saugykla, o kai kurie rankraščiai siekia net IX amžių. Be armėnų rankraščių, muziejuje galima išvysti ir didžiulę istorinių dokumentų kolekciją arabų, sirų, persų, hebrajų, japonų, etipų ir rusų kalbomis. Muziejuje iš viso eksponuojama daugiau kaip 17 000 rankraščių ir 30000 kitų dokumentų kolekcija, apimanti  istoriografiją, geografiją, filosofiją, gramatiką, meno istoriją, mediciną ir mokslą. Taip pat muziejaus pastate įsikūręs senovinių rankraščių institutas, kuris restauruoja, tiria, verčia ir publikuoja rankraščius. Tai viena įspūdingiausių Jerevano lankytinų vietų, kurią aplankyti tiesiog privaloma.

Armėnijos istorijos muziejus

Armėnijos istorijos muziejus

Jeigu jūs esate istorijos mylėtojas, tai būtinai turėtumėte apsilankyti Armėnijos istorijos muziejuje. Gražus pastatas talpina virš 400 000 eksponatų, pasakojančių miesto ir šalies istoriją. Muziejus suskirstytas į keturis skyrius: archeologijos, etnografijos, moderniosios istorijos ir numizmatikos. Čia be didžiausios armėnų meno kolekcijos eksponuojami ir Rusijos bei Europos menininkų darbai. Muziejaus pastate taip pat veikia ir Nacionalinė galerija, todėl tai puiki proga aplankyti du objektus vienu metu.

Armėnų genocido muziejus 

Armėnų genocido muziejus 

Armėnų genocido muziejus yra viena labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų Jerevane. Muziejus buvo pastatytas ant Tsitsernakaberd kalno kaip atminimas armėnų genocido aukoms. Čia saugomos fotografijos, archyviniai dokumentai, filmai ir demografinės lentelės, pasakojantys apie Jaunųjų turkų suimtus ir nužudytus armėnus. Įspūdingas dviejų aukštų pastatas pastatytas tiesiai į kalvos šoną, kad nekliudytų netoliese esančiam genocido paminklui. Nuo čia taip pat atsiveria vaizdas į nuostabų Ararato slėnį bei didingą Ararato kalną.

Jerevano operos rūmai

Jerevano operos rūmai

Dar vienas dėmesio vertas lankytinas objektas Jerevane yra operos rūmai. Pastatas buvo suprojektuotas armėnų architekto Aleksandro Tamaniano ir atidarytas 1933 metais. Rūmuose yra dvi koncertų salės, iš kurių vienoje telpa 1400 žiūrovų, o kitoje 1200. Pirmasis spektaklis, kurį pamatė lankytojai buvo Piotro Iljičio Čaikovskio „Gulbių ežeras“. Jerevano operos teatre dažnai būna pigių paskutinės minutės bilietų į operas, simfonijas ir baletus, todėl nepraleiskite progos pasinaudoti šia galimybe.

Vernisažo sendaikčių turgus

Vernisažo sendaikčių turgus

Norintys surasti suvenyrų ar kitokių mielų niekučių, turėtų užsukti į Vernisažo sendaikčių turgų. Tai didelis turgus po atviru dangumi, kurio ilgis siekia net 350 metrų. Didžioji dalis parduodamų daiktų yra rankų darbo, todėl prekės unikalumas garantuotas. Turguje galima rasti austų pledų, papuošalų, drabužių, vintažinių daiktų, žaislų, piniginių, įvairių meno kūrinių ir kitų daiktų.

Mėlynoji mečetė

Mėlynoji mečetė

Mėlynoji mečetė – tai vienintelė ne tik Jerevane, bet ir visoje Armėnijoje esanti mečetė, kuri lankytojus žavi savo grožiu. Jos sienos ir arkos išpuoštos margaspalviais ornamentais, todėl mečetė atrodo įspūdingai. Mečetės vidus kuklesnis, o jos viduje įkurta dvasinės literatūros biblioteka. Kiemelyje taip pat galima pasigrožėti Irano meno kūriniais.

Erebunio tvirtovė

Erebunio tvirtovė

Erebunio tvirtovė buvo viena iš kelių tvirtovių, pastatytų palei šiaurinę Urartijos sieną. Ant kalvos pastatytas Erebuni senovės miestas buvo gana svarbus politinis, kultūrinis ir ekonominis centras. Šiandien iš XVIII a. pr. Kr. statytos tvirtovės likę tik griuvėsiai, tačiau vistiek verta pasižvalgyti po buvusių rūmų, šventyklų, ūkinių pastatų, rūsių ir kitų pastatų likučius. Buvusioje tvirtovėje taip pat  įkurtas muziejus, kuriame saugoma turtinga Urarto senovinių dirbinių kolekcija.

Ararat gamykla

Ararat gamykla

Retas kuris nėra girdėjęs apie garsųjį „Ararat“ brendį, o lankantis sostinėje galima susipažinti su jo gamyba iš arčiau. Jerevano brendžio kompaniją 1887 m. įkūrė turtingas 1-osios gildijos prekybininkas Nersesas Tairovas ir nuo to laiko ši įmonė vis labiau ir labiau populiarėjo pasaulyje. Šiandien apsilankius brendžio gamykloje, galite daugiau sužinoti apie gamybos eigą nuo vynuogių spaudimo iki gėrimo atsiradimo. Gamykloje saugomos ir vardinės brendžio statinės, o tarp jų galima rasti ir V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės garbei skirtas statines.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Jerevano klimatas

Jerevano klimatas žemyninis, vidutinių platumų, sausas. Mieste kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Jerevano mieste – 12 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Gruodis ir sausis yra šalčiausi mėnesiai mieste, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Jerevaną ir visą Armėniją nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Jerevaną?

Norėdami nuvykti į Jerevaną galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Armėniją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Armėnijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Jerevane

Jerevanas ir istorinės miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų hostelių, svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hobby Hotel – miesto centre, netoli Mėlynosios mečetės ir Armėnijos istorijos muziejaus įsikūręs geras viešbutis.
Comfort Hotel – gerai vertinamas viešbutis, įsikūręs netoli garsiosios Respublikos aikštės.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Jerevano žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Jerevano žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Jerevano žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Jerevano žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to bus galima patogiau apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Jerevano žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Jerevane, tai būtinai įsigykite Yerevan Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 40 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

one × two =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą