+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Ispanijos salos

Ispanijos salos lankytinos vietos

Ispanijos salos

Ispanijos salos yra viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Retas, kuris yra negirdėjęs apie Ispanijai priklausančias Kanarų salas, esančias Atlanto vandenyne netoli Afrikos krantų. Jos visos yra vulkaninės kilmės ir visos skirtingos. Ispanijos salos – puikus pasirinkimas atostogoms visus metus, nes jose būna visada geras oras. Labiausiai turistų pamėgtos 5 pagrindinės salos: Lanzarotė, Gran Kanarija, Tenerifė, Fuerteventūra ir La Gomera. Dar viena Ispanijai priklausanti salų grupė – Balearų salynas, esantis Viduržemio jūros vakarinėje dalyje. Populiariausios tarp turistų Balearų salos yra Maljorka, Ibisa, Menorka ir Formentera.

Lankytinos Gran Kanarijos vietos

Las Palmas

Tai Gran Kanarijos sostinė, turinti labai gražų senamiestį, dar vadinamą Vegueta. Las Palmas tikras ispaniškos architektūros atspindys. Vaikštinėdami siauromis gatvelėmis užsukite į Šv. Anos aikštę, kurioje rasite pirmąją bažnyčią Kanarų salose – Šv. Anos katedrą.  Užkilkite į jos viršų, kur iš apžvalgos aikštelės atsiveria pasakiška Las Palmas miesto panorama. Kiek toliau vaikščiodami, galite aplankyti vieną seniausių Gran Kanarijos rajonų – Trianą. Taip pat jums tikrai patiks Kristupo Kolumbo namas – muziejus, kuriame eksponuojami laivų modeliai, navigacijos priemonės, žemėlapiai, paveikslai bei kiti eksponatai. Norintys pasimėgauti saulės voniomis, gali tai padaryti Kanteras paplūdimyje, o mėgstantys lankyti muziejus, gali užsukti į Vyskupijos Sakralinio meno muziejų, Kanarų muziejų, Perezo Galdos muziejų ar Mokslo ir technologijų muziejų. Jeigu pavargsite nuo miesto šurmulio, galėsite atsipūsti žaliosiose zonose – Doramo parke, San Telmo parke. Šalia Doramo parko yra įsikūręs Kanarų kaimelis, kuriame galima išvysti tradicinę Kanarų salų architektūrą, bei čia gyvenusių vietinių žmonių buitį. Jums taip pat gali būti įdomus ir senas žvejų kvartalėlis La Isleta.

Gran Kanarijos Las Palmas

Gajadekės slėnis

Šis penkiolikos kilometrų ilgio Gajadekės slėnis pietrytinėje Gran Kanarijoje nustebina lankytojus savo laukiniais kraštovaizdžiais, įspūdingais šlaitais ir unikalia gamta. Ant stačių jo šlaitų auga kaktusai, agavos, aguonos, palmės ir migdolai. Slėnyje gyvena ir viena didžiausių driežų rūšių pasaulyje, kurių ilgis gali siekti net 80 cm. Priešistoriniais laikais šis slėnis buvo gausiai apgyvendintas, o ir šiandien Gajadekelės kai­me­ly­je žmo­nės vis dar gy­ve­na uo­lo­se iš­kal­tuo­se na­mukuo­se. Norintys gali apsilankyti Gajadekės slėnio muziejuje, kuriame galima pamatyti mumiją.

Gajadekės slėnis

Roque Nublo uola

Ši vulkaninė uola dar kitaip vadinama debesų uola, nes dažnai būna apsupta debesų šydo. Nuo Roque Nublo galima pamatyti labai gražius Gran Kanarijos salos vaizdus ir net šalia esančią Tenerifės salą. Nuostabiems vaizdams būtina giedra diena, nes kitaip debesys neleis to padaryti. Nublo uola yra populiari tarp aktyvias pramogas mėgstančių turistų, kurie mielai leidžiasi į žygį link šio gamtos paminklo.

Roque Nublo uola

Bandamos krateris

Bandamos krateris – įspūdingo dydžio, atsiradęs po didžiulio ugnikalnio išsiveržimo. Jo plotis siekia net vieną kilometrą, o gylis yra 200 metrų. Norintys gali nusileisti į kraterį ir pasivaikščioti čia esančiais takais arba nuo jo viršaus pasigrožėti apylinkių panorama. Kraterio viduje auga įvairūs augalai, eukaliptai, apelsinmedžiai, kaktusai ir gyvena daugybė driežų.

Bandamos krateris

Galdaras

Galdaras yra istorinis Gran Kanarijos miestas, įsikūręs šalia ugnikalnio, šiaurinėje salos dalyje. Jo senovinė architektūra traukia turistus. Kadaise čia gyveno salos galva, tikrasis karalius. Miestelyje rekomenduojama aplankyti Plaza de Santiago aikštę, Iglesia de Santiago bažnyčią, bei žymiuosius priešistorinius urvus, žavinčius savo spalvotais piešiniais.

Galdaras

Pintada urvai

Galdaro mieste 1862 m. buvo atrastas vienas svarbiausių gvančų kaimų, o jų urvuose rasta ir olų tapyba. Pintada urvai garsūs tuom, kad ant jų sienų matomi piešiniai nupiešti senųjų vietinių salos gyventojų, kai kurie datuojami net VI a. Šiuo metu čia įrengtas muziejus, kur galima vaikščioti po rekonstruotus namus ir apžiūrėti kaip gyveno priešistoriniai žmonės.

Pintada urvai

La Fortaleza Ansite ,,tvirtovė” 

Tai kalnas – ,,tvirtovė“. Kalne yra pilna olų, kur kažkada gyveno ir dirbo gvančių tauta. Šiandien čia galima pasivaikščioti paslaptingais koridoriais, balkonėliais ir tik pabandyti įsivaizduoti primityvios tautos gyvenimą. Anuomet gvančiai mediniais basliais gynė savo namus ir kovojo iki paskutinio kraujo lašo su ispanais. Deja, mūšį jie pralaimėjo ir iš visko liko tik šios paslaptingos olos.

La Fortaleza Ansite ,,tvirtovė”

Puerto Moganas

Puerto Moganas – kurortinis miestelis, įsikūręs salos pietuose. Šis kurortas skiriasi nuo kitų, nes siūlo ramų poilsį savo lankytojams. Jis turi uostą, mažą paplūdimį, žavingus baltos spalvos namukus, paskendusius gėlynuose ir daugybę mažų tiltelių. Ta romantiška atmosfera tiesiog užburia atvykusius.

Puerto Moganas

Puerto Riko paplūdimys

Paplūdimys yra Gran Kanarijos pažiba. Jis skirtas šeimoms ir vandens pramogų mėgėjams. Puerto Riko Paplūdimys mažai vėjuotas, jūra rami, daugybė vaikų žaidimų aikštelių, todėl atostogoms su vaikais tai tobulas pasirinkimas. Dėl skaidraus jūros vandens, jį mielai renkasi ir nardytojai, nes pakrantė puikiai tinka žuvų stebėjimui. Paplūdimyje yra ir aktyvesnį poilsį mėgstantiems pramogų: buriavimas, delfinų stebėjimas, ekskursijos jachtomis stikliniais dugnais ir t.t.

Puerto Riko paplūdimys

Plaja de Ingles

Vienas seniausių ir judriausių kurortų saloje – Plaja de Ingles. Šis miestas dar vadinamas netradicinio seksualumo asmenų rojumi. Kurortas turi vieną gražiausių salos paplūdimių, jame gausu pramogų įvairiam poilsiautojų skoniui. Taip pat čia rasite ir garsiąsias Maspalomaso kopas.

Plaja de Ingles

Maspalomaso kopos

Tai nuostabus dykumos ruoželis, besitęsiantis šalia vandenyno. Gražiosios Maspalomaso kopos traukia turistus, kurie čia mielai leidžia laiką. Jose galima pasivaikščioti, čiuožinėti nuo jų, važinėtis su keturačiais ar kitaip pramogauti. Vėjas pustydamas kopas nuolat keičia jų vaizdą.

Maspalomaso kopos

Palmitos parkas

Palmitos parkas yra netoli Maspalomas miesto. Atvykę čia liksite sužavėti papūgų pasirodymų, taip pat galėsite grožėtis egzotiškomis žuvimis. Parke rasite daugybę įvairiausių augalų, iš kurių didžiausią įspūdį paliks 200 rūšių kaktusų giraitė bei orchidėjų kolekcija. Tarp augalų sukiosis daugybė margaspalvių paukščių, bei akis džiugins gražiausių pasaulyje drugelių paviljonas. Bilietus į šį parką galite nusipirkti čia.

Palmitos parkas

Holiday World atrakcionų parkas

Tai didžiausias atrakcionų parkas Kanarų salose, esantis Maspalomas mieste. Jis mėgiamas ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų. Čia rasite įvairius atrakcionus: galėsite paplaukioti  valtelėmis ežere, smagiai praleisti laiką boulinge, SPA ar sporto centruose. Mėgstantys naktinį gyvenimą, parke galės išbandyti naktinius klubus ar vietinius barus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Holiday World atrakcionų parkas

Mundo Aborigen kaimelis

Mundo Aborigen yra senovės Kanarų salų kaimelio rekonstrukcija. Būtent tokiuose kaimeliuose gyveno salos pirmieji gyventojai gvančiai. Šiandien čia stovi virš 100 gvančių skulptūrų, kurios pasakoja to meto kasdienį vietinių gyvenimą. Kaimelyje yra įkurtas ir nedidelis archeologijos muziejus, suvenyrų parduotuvėlės. Bilietus į Mundo Aborigen kaimelį galite nusipirkti čia.

Mundo Aborigen kaimelis

Gran Kanarijos krokodilų parkas

Tai didžiausi krokodilų namai Europoje. Įdomu tai, kad visi čia patekę krokodilai yra paimti iš žmonių, dėl jų netinkamo elgesio su gyvūnais. Gran Kanarijos Krokodilų parkas įkurtas Aguimes mieste. Jame taip pat gyvena tropinės žuvys, vorai, kupranugariai, nykštukinės ožkos, jaguarai, beždžionės ir kiti. Visgi, labiausiai lankytojus domina krokodilų gyvenimas, kurį jie gali stebėti iš arti. Bilietus į krokodilų parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Krokodilų parkas

Kaktusų parkas

Nuostabusis kaktusų parkas yra įsikūręs salos vakaruose, Tocodoman mieste. Parke auga virš 1000 rūšių kaktusų. Kai kurios rūšys yra atkeliavusios net iš Gvatemalos, Madagaskaro, Peru bei Meksikos. Parke taip pat yra pirmykščių žmonių urvas, kuris taip pat sulaukia didelio turistų susidomėjimo.

Kaktusų parkas

Arucas

Šiaurinėje salos dalyje rasite Arucas miestą. Jis žymus romo gamykla, kurioje gaminamas garsusis „Arehucas“ romas. Mieste stovi žavi Iglesia de San Juan Bautista bažnyčia, čia įsikūręs Jardin de la Marquesa botanikos sodas, bei šalia stūkso Montana de Arucas kalva, nuo kurios atsiveria miesto ir šiaurinės salos dalies kraštovaizdžiai.

Arucas

Kiti Gran Kanarijos paplūdimiai

Alkaravanero paplūdimys, esantis šalia sostinės Las Palmas, yra buriuotojų, plaukikų ir banglentinikų rojus. Konfitalio paplūdimys turi nuostabias uolas, banguotą jūrą, todėl yra mažiau populiarus tarp turistų. Playa de Amadores paplūdimys traukia turistus baltu smėliu, skaidria jūra ir žavingu, uolose įsikūrusiu miesteliu.

Gran Kanarijos paplūdimiai

Gran Kanarijos botanikos sodas

Gran Kanarijos botanikos sodas, kuris yra įsikūręs salos šiaurės rytuose yra didžiausias Ispanijoje. Čia auga gausybė saugomų, retų augalų rūšių bei gyvena driežai. Sode maloniai laiką praleis tiek vaikai, tiek ir suaugę. Jame veikia ir laboratorijos, į kurias galima užsukti susipažinti iš arčiau su vykdomu augalų išsaugojimu.

Botanikos sodas

Lankytinos Tenerifės vietos

Santa Krusas

Santa Krusas – Tenerifės salos sostinė. Tai didžiausias miestas saloje ir didžiausias žvejybos uostas Ispanijoje. Turistus čia atvilioja didieji prekybos centrai, siūlantys apsipirkti gana pigiai. Santa Kruse rekomenduojama būtinai užsukti į Gamtos ir žmogaus muziejų, kuriame pristatoma Kanarų salų istorija ir Espacio de las Artes muziejų, kur eksponuojami šiuolaikinio meno šedevrai. Neliks nepastebėtas ir Auditorio de Tenerife – modernus ir originalus miesto simbolis, o kasdieninį miestiečių gyvenimą galima stebėti centrinėje miesto aikštėje Plaza de Espana. Norintiems ramybės ir poilsio, rekomenduojama pailsėti garsiausiame sostinės parke Garcia Sanabria arba Las Teresitas paplūdimyje. Aktyviau laiką leidžiantys turistai, gali aplankyti vandens parką ir atrakcionus.

Santa Krusas

Loro parkas

Loro parkas yra tikras šios gražios Ispanijos salos pasididžiavimas. Pagal turistų atsiliepimus jis yra antras pasaulyje. Parkas turi įspūdingas gyvūnų kolekcijas. Čia įsikūrusi ir didžiausia pasaulyje papūgų kolekcija, kurią sudaro apie 4000 paukščių. Zoologijos sode gyvena virš 200 pingvinų ir milžiniškame akvariume kartu su egzotinėm žuvelėm plaukioja apie 20 ryklių. Parke taip pat rengiami jūrų liūtų, orkų, delfinų ir papūgų gyvi pasirodymai, kurie ypač patinka vaikams. Bilietus į šį įspūdingą parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Loro parkas

Plaja de las Amerikas

Labiausiai turistus traukiantis Tenerifės kurortas – Plaja de las Amerikas. Jame kiekviena smulkmena yra pritaikyta turizmui: daugybė prekybos vietų, kazino, naktinių klubų, maitinimo įstaigų ir sporto centrų. Viskas modernu ir kosmopolitiška, kanarietiško stiliaus beveik nėra. Kurorto uoste galima pasigrožėti prabangiomis jachtomis arba smagiai praleisti laiką viename iš dviejų vandens atrakcionų parkų. Visai šalia yra zoologijos sodas, kaktusų ir egzotinių augalų parkas.

Playa de las Amerikas

Siamo parkas

Tai vandens atrakcionų parkas, esantis Plaja de las Amerikas kurorte. Siamo parkas įrengtas tailandietišku stiliumi. Čia rasite gausybę atrakcionų, galėsite pasigrožėti didžiuliais akvariumais, paragauti tailandietiškos virtuvės patiekalų. Norintys turi galimybę netgi apsipirkti tradiciniame tajų turguje ant vandens. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Siamo parkas

Džiunglių parkas

Turbūt vieninteles Europoje džiungles rasite Tenerifės Džiunglių parke. Parkas turi įspūdingą augaliją ir gyvūniją, jame nuolat vyksta gyvūnų pasirodymai. Čia laisvai gyvena virš 500 gyvūnų. Pasivaikščiojimas parke yra labai įdomus, nes tenka eiti tuneliais, pakabinamais tiltais, pro urvus, tvenkinius ir t.t. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Džiunglių parkas

Teidės nacionalinis parkas

Teidės nacionalinis parkas yra lankomiausia vieta saloje. Tai ugnikalnio, išsiveržusio prieš daugybę metų suformuotas parkas. Ugnikalnis kadaise buvo svarbus gvančių genčiai, jie čia melsdavosi. Atvykę čia, pasijusite lyg būtumėte kitoje planetoje: aplinkui pamatysite sustingusias lavos upes, įvairios formos mineralų nudažytas uolas, dykumas. Norintys gali užkilti su keltuvu ar užkopti pėsčiomis į Teidės ugnikalnio apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria pasakiški vaizdai.

Teidės nacionalinis parkas

Teidės ugnikalnis

Teidės ugnikalnis, esantis Teidės nacionaliniame parke, yra trečias pagal aukštį ugnikalnis pasaulyje. Jo aukštis siekia beveik 4000 m virš jūros lygio. Įdomu tai, kad ugnikalnis yra miegantis ir gali suaktyvėti bet kuriuo metu. Kalno kraštai yra randuoti, kur pėdsakus paliko besiliejanti lava. Ugnikalnio viršūnė, kurią įmanoma pasiekti tik su nakvyne, yra neapsakomo grožio vulkano krateryje. Jį juosia spalvotos uolos, kanalai ir įgriovos. Visa tai sukuria pasakišką vaizdą, kuriuo galima grožėtis ir grožėtis.

Teidės ugnikalnis

Guimaro piramidės

Guimaro piramidės yra viena labiausiai lankomų vietų saloje. Piramidės turi stačiakampio formą ir yra apie 12 metrų aukščio. Įdomu tai, kad jos buvo pastatytos iš lavos akmenų, nenaudojant jokios rišančios medžiagos. Iš devynių tuo metu pastatytų statinių iki šiandien yra išlikę tik šeši. Piramidžių parke esančiame muziejuje galima pažiūrėti pažintinius filmus. Bilietus į piramides galite nusipirkti čia.

Guimaro piramidės

Drakono medis

Tai dar viena lankytina vieta Tenerifėje – Drakono medis. Neįtikėtina, kad vienas medis gali sulaukti tiek susidomėjimo. Keistos formos ir retai kur sutinkamas dracenos medis pirmiesiems vietiniams gyventojams turėjo ypatingą reikšmę. Manoma, kad 17 metrų aukščio Drakono medžiui yra virš 1000 metų. Jį galima pamatyti nedideliame Icod de los Vinos miestelyje.

Drakono medis

Anaga parkas

Anaga parkas garsėja savo grožiu ir unikalumu. Jame įrengti pėsčiųjų takai, patinkantys aktyvų poilsį mėgstantiems keliautojams. Nuostabi parko gamta tikrai sužavės jos mylėtojus. Kalnuose, gamtos apsutyje pabirę maži kaimeliai, kuriuose vietiniai dar iki šiol gyvena uolose. Čia galima paskanauti ir vietinių patiekalų, nusipirkti rankų darbo dirbinių. Jeigu norite iš arčiau susipažinti su šia vieta, tai siūlome užsisakyti ekskursiją internetu iš anksto.

Anaga parkas

Los Gigantes uolos

Los Gigantes yra Tenerifės kurortas, įsikūręs ties to paties pavadinimo uolomis. Šios įspūdingos uolos yra išsikišusios iš vandenyno apie 500 – 800 metrų aukščio. Geriausias jų vaizdas yra iš praplaukiančių laivelių. Kurortas yra ramus ir puikiai tinkantis poilsiui su šeima. Jo tamsios spalvos paplūdimys yra kitoks, nes čia pakrantė yra vulkaninės kilmės. Mėgstantys didesnį šurmulį, gali užsukti į vietinius restoranus ir barus.

Los Gigantes uolos

Maska tarpeklis

Maska tarpeklis yra viena gražiausių salos vietų. Tai įspūdingas kelias nuo vandenyno link kalnų kaimelio Maska. Kalnų vaizdai atima žadą, o kelionė serpantinais sukelia šiurpuliukus. Tai nėra lengvas kelias, bet tai ką išvysite bus verta kiekvieno metro. Tikslą pasieksite patekę į Maska kaimelį, kuris sužavės jus savo senoviniais akmeniniais nameliais.

Maska tarpeklis

Pragaro tarpeklis

Aktyvų poilsį mėgstančių turistų lankoma vieta – Pragaro tarpeklis, dar kitaip vadinamas Barranco del Infierno. Tarpeklyje yra aukščiausias salos krioklys, o pats tarpeklis yra apie 6 kilometrų ilgio. Nukakti iki jo gali pavykti ne visiems norintiems, nes per dieną ten patenka tik 300 lankytojų. Jo apylinkėse yra daugybė aborigenų urvų, o juose buvę radiniai yra eksponuojami Gamtos ir žmogaus muziejuje Santa Kruso mieste.

Pragaro tarpeklis

La Orotava

Šiaurinės salos dalies miestelis La Orotova kažkada turėjo sostinės titulą. Šiandien jis garsėja savo istoriniu senamiesčiu,  žavinčiu barokinio stiliaus pastatais su gražiais drožinėtais balkonėliais. Verta aplankyti ir miestelio pasididžiavimą Iglesia de La Concepcion bažnyčią.  La Orotova turi La Hijuela ir Viktorijos botanikos sodus, kuriuose galima atsikvėpti augalų apsuptyje.

La Orotova

Puerto de la Krusas

Tai labai populiarus kurortas tarp turistų. Čia visada jų gausu, nes vasarą oras vėsesnis ir čia pilna lankytinų vietų. Puerto de la Krusas turi unikalų senamiestį su senovine kolonistų architektūra. Mėgstantys aktyvias pramogas, gali laiką leisti vandens parke ar užsukti į populiariausią saloje vietą Loro parką. Norintys ramesnio poilsio, gali jį rasti  Playa Jardin paplūdimyje, Jardin botanikos sode ar Taoro parke.

Puerto de la Krusas

San Kristobal de la Lagūna

Šis autentiškas miestas, kažkada buvo Tenerifės sostine. San Kristobal de la Lagūna senamiestis yra saugomas UNESCO. La Lagūnoje labai daug lankytinų vietų, todėl jis visas lyg vienas didelis muziejus. Čia galima užsukti į Santo Domingo, Šv. Kristaus, Nuestra Senora de la Concepcion bažnyčias,  Vyskupo rūmus ar  katedrą. Mėgstantys muziejus, gali aplankyti Istorijos ir antropologijos muziejų, Meno muziejų Casa Ossuna arba itin įdomų Mokslo ir Kosmoso muziejų.

San Kristobal de la Lagūna

Paisaje Lunar

Tai magiška vieta, primenanti „mėnulio kraštovaizdį“. Paisaje Lunar peizažą galima išvysti Corona Forestal nacionaliniame parke, kuris yra įsikūręs salos pietuose, Vilafloro apylinkėse. Tikrai nesigailėsite aplankę šį unikalų gamtos stebuklą.

Paisaje Lunar

El Medanas

Tai mažas kurortas, labiausiai mėgstamas buriuotojų, jėgos aitvarų fanatikų ir ramaus poilsio ieškančių poilsiautojų. El Medanas įsikūręs tarp dviejų ugnikalnių, pietinėje salos dalyje. Šioje vietoje dažnai pučia vėjai ir banguotas vandenynas. Pasiilgę romantikos, gali stebėti nuostabius saulėlydžius nuo uolų.

El Medanas

Garačikas

Dar vienas žavus Tenerifės miestukas – Garačikas. Jis įsikūręs ant uolos, šalia jūros. Nors po ugnikalnio išsiveržimo buvo sugriautas, tačiau šiandien jis visiškai atstatytas. Miestelis turistus vilioja maudynėmis lavos baseinėliuose. Atvykę čia, taip pat galite užsukti į gražiąją San Migelio pilį, kurioje pasijusite lyg nukeliavę į viduramžių laikus. Taip pat aplankykite ištaikingas vilas, Šv. Onos bažnyčią ar paslaptingus vienuolynus.

Garačhikas

Vėjo urvas

Tai didžiausias vulkaninis vamzdis Europoje, kurį galite atrasti šiaurės vakaruose, netoli Cueva del Viento miestelio. Vėjos urvas, kuris atsirado dėl lavos srautų, driekiasi daugiau nei 17 kilometrų. Tai yra penktas ilgiausias tokio tipo tunelis pasaulyje. Urvas tarsi didžiulis labirintų tinklas požeminėms perėjoms, su daug neištirtų atšakų, kurios be abejo, ateityje padidins bendrą jo ilgį.

Vėjo tunelis

Fuerteventura lankytinos vietos

Puerto del Rosarijus

Fuerteventura ir jos lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Puerto del Rosarijaus miestas, šios nuostabios salos sostine tapo XIX a. Jo kanarietiška architektūra suteikia miestui jaukumo. Ypatingai gražus yra miesto senamiestis. Vienas įdomiausių lankytinų objektų mieste yra Skulptūrų parkas. Čia eksponuojamos virš 100 skulptūrų, kurios keičiasi kasmet. Jos išdėstytos šalia pėsčiųjų takų, kas vaikštinėjantiems lankytojams suteikia dar daugiau malonumo. Be šio parko sostinėje galima aplankyti muziejus, barus ir restoranus, kuruose galima pasimėgauti vietiniais patiekalais.

Puerto del Rosario

Tindajos kalnas

Tai šiaurės rytinėje salos dalyje stovintis kalnas. Jis garsus savo raižiniais, kurie primena žmogaus pėdą ir yra išsibarstę kalno viršūnėje. Ši vieta laikoma šventa. Patekti ir apžiūrėti keistus raižinius galima tik su leidimu. Kalno papėdėje įsikūręs kaimelis, turintis tokį pat pavadinimą kaip ir kalnas. Kaimelyje turistai turi galimybę paragauti garsiojo salos ožkų sūrio.

Tindaya kalnas Fuerteventura

Jandia gamtos parkas

Įspūdingas ir kontrastingas Jandia gamtos parkas įkurtas pietinėje salos dalyje ir užima beveik 15000 hektarų ploto. Tai natūralus parkas, kuriame namus radę daugybė nykstančių gyvūnų rūšių. Čia gyvena saugomi driežai, paukščiai, vabzdžiai ir kiti gyvūnai. Parke stūkso aukščiausia salos viršūnė – La Zarza kalnas. Jeigu atvyksite į šį pusiasalį, būtinai dar aplankykite ir švyturį, kuriame pasakojama parko gamtos turtų istorija.

Parque natural de Jandia

Morro Jable kurortas

Morro Jable kurortas yra vienas lankomiausių saloje. Poilsiautojus čia traukia geltono smėlio paplūdimiai ir žydra jūra. Prieš daugelį metų jis buvo mažas žvejų kaimelis, o dabar jo paplūdimiai tituluojami vienais gražiausių Kanarų salose. Miestelis iki šiol yra išlaikęs savo  autentiškumą, čia yra veikiantis uostas, kuriuo ir šiandien naudojasi žvejai.

Morro Jable

La Oliva kaimelis

Šiame kaimelyje yra buvę kariuomenės gubernatorių namai tarp XVII a. ir XIX a. Gubernatoriaus namas buvo restauruotas ir jame galima apsilankyti. Name eksponuojama keletas intriguojančių medžio dirbinių. Kaimelio centre yra graži Iglesia de Nuestra Senora de la Candelaria bažnyčia su kvadratine varpine ir smulkiai išdrožinėtomis medinėmis durimis. La Oliva kaimelyje taip pat rasite Meno centrą, kuris eksponuoja Kanarų salų menininkų darbus.

La Olivia kaimelis

La Alcogida muziejus

Šis muziejus – fuerteventūrietiško gyvenimo atspindys. Ekspoziciją sudaro septyni namukai nuo paprasto valstiečio namelio iki dviaukščių turtingųjų rūmų. La Alcogida muziejus supažindina lankytojus su vietinių gyventojų buitimi, papročiais ir tradicijomis. Norintys gali sudalyvauti naminės duonos kepime, sūrio gamyboje, nulipdyti puodą ar pasimokyti gyvūnų priežiūros.

La Alcogida muziejus

El Cotillo miestelis

Tai ramus žvejų miestelis, kuris dar vadinamas banglentininkų ir burlentininkų rojumi. Čia vandens pramogų entuziastus traukia didelės bangos ir nuolatinis vėjas. Netoli kurorto centro žvilgsnį atkreips apvalios formos fortas – Fortaleza del Toston, o norintys jaukiai praleisti vakarą, būtinai turėtų užsukti į senąjį uostą, gražiausią kaimelio dalį. Trokštantys ramybės, tikrai ją suras El Cotillo lagūnose, primenančiose dykumas ir esančiose rytinėje paplūdimio dalyje.

El Cotillo miestelis

Furteventūros druskos muziejus

Fuerteventūros druskos muziejus, skirtas iš arčiau susipažinti su druskos istorija, nuo išgavimo iki plataus jos panaudojimo. Jis įkurtas senoje druskos gamykloje ir sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje yra pateikiama teorinė medžiaga lankytojams, o vėliau veiksmas persikelia į praktinę zoną po atviru dangumi, kurioje galima stebėti druskos gavybos procesą. Taip pat lankytojai gali įsigyti vietinės druskos šalia esančioje parduotuvėlėje.

Druskos muziejus

Costa Calma kurortas

Costa Calma yra dar vienas kurortas saloje, kuris įsikūręs Fuerteventūros pietuose. Jo išskirtinis bruožas yra balti paplūdimiai ir stiprūs vasariniai vėjai. Būtent dėl šių vėjų jis mėgstamas būriuotojų. Čia rasite daug restoranų ir barų, kur galėsite smagiai praleisti vakarus.

Costa Calma Fuerteventura

Corralejo

Corralejo kurortas yra išsaugojęs savo autentiškumą. Čia beveik visi namai yra seni ir nepakitę per daugelį metų, kas suteikia kurortui žavesio. Juose įsikūrę barai, restoranai ir mažos parduotuvėlės. Kurorto centre driekiasi balto smėlio paplūdimiai, kurių grožį sustiprina šalia esančios kopos. Miestelyje turistų laukia daugybė pramogų: nuo vandens sporto iki visureigių safario.

Corralejo miestas Fuerteventuroje

Corralejo gamtos parkas

Tai didžiulis kopų parkas Fuerteventūroje. Jame saugomos retos gyvūnų ir augalų rūšys, o aplinka primena dykumą. Įdomu tai, kad kopos sudarytos ne iš smėlio, bet iš mažų kriauklyčių, kas vaikščiojančiam suteiks malonius pojūčius. Parko paplūdimius ypatingai mėgsta banglentininkai, nes čia gana vėjuota.

Corralejo gamtos parkas

Cofete paplūdimys

Tai laukinis paplūdimys, kurį pasiekti nėra jau taip lengva. Jis randasi Jandia gamtos parke, o iki ten veda nelygus kelias. Važiuojant šiuo maršrutu laukia gražūs salos vaizdai. Cofete paplūdimys yra įrėmintas aukštų skardžių, bet tai tik dar labiau sustiprina įspūdį. Taip pat paplūdimys yra logerhedų vėžlių perykla.

Cofete paplūdimys Fuerteventuroje

Betankurija miestas

Betankurija miestas buvo pastatytas gynybai nuo piratų, vėliau buvo sugriautas ir atstatytas. Sostinės titulas priklausė Betankurijai iki XIX a. Jame rekomenduojama pamatyti Iglesia de Santa Maria de Betancuria bažnyčią ir užsukti į Archeologijos muziejų, kuriame eksponuojami žemdirbystės įrankiai, vaisingumo dievaitės ir kiti įdomūs eksponatai, o miestelio parduotuvėlės siūlo įsigyti vienus iš geriausių amatų dirbinių Kanarų salose.

Betankūrija Fuerteventura

Vandens pramogų parkas

Milžiniškas vandens parkas pritraukia minias turistų. Jį rasite Fuerteventūros šiaurėje. Vandens parke veiklos ras tiek suaugę, tiek mažieji turistai. Čia džiaugsmo suteiks nusileidimo kalneliai, džiakuzi, bangų baseinas. Be vandens pramogų galima smagiai praleisti laiką žaidžiant boulingą ar mini golfą. Išalkusieji gali užsukti į vietinį restoranėlį, o norintys prisiminimui smulkmenėlės, ją surasti suvenyrų parduotuvėje.

Baku vandens parkas Fuerteventuroje

Antigva gyvenvietė

Antigva gyvenvietė yra seniausia Fuerteventūroje, ji buvo įkurta dar XVII amžiuje. Užsukus čia, būtinai aplankykite gražiąją Cruz de los Caldos bažnyčią ir senąjį vėjo malūną. Malūne galėsite įsigyti vietinių rankų darbo dirbinių. Pagrindinėje aikštėje akis džiugins ištisus metus žydinčios gėlės.

Antigva kaimas Fuerteventuroje

Oazės parkas

Didžiulis Oazės parkas įkurtas pietinėje salos dalyje, kuriame gyvena gausybė gyvūnų iš viso pasaulio. Čia lankytojai ras begemotus, žirafas, virš 200 rūšių paukščių, laukinių ožkų, įvairių roplių, jūros liūtus ir kitus gyvūnus. Zoologijos sodas susietas su botanikos sodu, kuriame rasite daugybę egzotinių augalų. Norintys turi galimybę pajodinėti arkliais ar kupranugariais. Mažieji lankytojai gali maitinti gyvūnus, stebėti įvairius kai kurių gyvūnų pasirodymus, o egzotikos norintieji, gali ją patirti kupranugarių safaryje. Bilietus į šį parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Oazės parkas

Lobos sala

Lobos sala yra šalia Fuerteventūros, todėl norintys gali lengvai ją pasiekti keltu. Kelionės smagumą sustiprina stikliniai keltų dugnai, kas leidžia grožėtis povandeninio pasaulio gyvenimu. Visa sala yra nacionalinis parkas, turintis natūralų kraštovaizdį. Didžiausią įspūdį palieka ugnikalnis, nuo kurio viršūnės atsiveria nuostabi panorama. Čia taip pat galima apžiūrėti švyturį arba atsipūsti gražiame mažame paplūdimyje. Keltų bilietus į Lobos salą galite nusipirkti čia.

Lobos sala

Lankytinos Lanzarotės vietos

Timanfaya nacionalinis parkas

Turistų labiausiai lankoma vieta Lanzarotėje – Timanfaya nacionalinis parkas. Jis unikalus dėl savo kraštovaizdžio, nes vaizdas kurį pamatysite primena mėnulį. Parke sutinkamos labai retos augalų ir gyvūnų rūšys. Čia stūkso 32 ugnikalniai, po žeme temperatūra siekia apie 400°C – 600°C. Parko kalnai dėl saulės ir temperatūros poveikio spindi juodos ir raudonos spalvos įvairiais atspalviais, aplinkui plyti pelenų dykumos, o po žeme teka lavos upės. Timanfaya nacionaliniame parke paprasti pasivaikščiojimai griežtai draudžiami.

Timanfaya nacionalinis parkas

Mirador del Rio

Tai apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai. Mirador del Rio įkurta ant uolos, nukasus kalno viršūnę. Čia galima pasigrožėti iš vandenyno kyšančiomis uolomis ir įspūdingu kitų Kanarų salų bei salelių vaizdu. Kažkada čia buvo vandenyno stebėjimo postas dėl piratų išpuolių. Šiandien šioje vietoje veikia restoranas, kur pamaitinsite ne tik skrandį skaniais valgiais, bet ir sielą pasakiškais vaizdais.

Mirador del Rio Lanzarotė

Papagayo paplūdimys

Tai vienas labiausiai mėgstamų paplūdimių saloje. Jis yra populiarus dėl žydros jūros, balto smėliuko ir vaizdingų iš vandens kyšančių uolienų. Papagayo paplūdimys yra dviejų kilometrų ilgio ir sudarytas iš mažų įlankėlių. Po saulės vonių, atsigaivinti galite sename bariuke ant gretimos uolos, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai.

Papagayo paplūdimys

Los Verdes urvai arba „Žalieji urvai“

Tai vienas pagrindinių traukos objektų šioje nuostabioje saloje. Los Verdes urvai arba „Žalieji urvai“ – dalis Lanzarotės požeminio urvų masyvo Atlantida, kurie susiformavo prieš 3000 metų, išsiveržus Korona ugnikalniui. Tai vienas iš ilgiausių vulkaninių tunelių visame pasaulyje, kuris yra maždaug 6 kilometrų ilgio ir dar apie pusantro kilometro tęsiasi po vandeniu.

Žaliasis urvas Lanzarotėje

Jameos del Agua urvas

Tai požeminė lavos lagūna, kurioje gyvena unikalūs šios vietovės gyventojai – aklieji albinosiniai krabai, juos galima sutikti tik šios salos urvuose. Požeminę lagūną supa tropiniai sodai, barai ir restoranai. Šalia Jameos del Agua urvo – restorano garsusis architektas Cesar Manrique pastatė modernią vilą su itin jaukiu sodu, tai dar viena priežasčių kodėl turistai plūste plūsta čia.

Jameo del Agua urvas

Los Hervideros olos

Tai lavos suformuotos duobės ir olos, kur bangų mūša sudaro verdančio vandens įspūdį. Los Hervidaros olos atrodo tarsi didžiuliai kunkuliuojantys katilai. Įspūdingas vaizdas dar labiau atsiskleidžia patvinus jūrai.

Los Hervideros uolos

Lanzarotės akvariumas

Lanzarotės akvariumas yra pats didžiausias iš visų esančių Kanarų salose. Jis sudarytas iš 35 akvariumų, kuriuose įsikūrę daugybė vandens gyvūnų ir augalų. Čia rasite spalvingas Kanarų žuveles, vėžiagyvius, kitas tropines žuvis ir netgi ryklius. Mažuosius lankytojus labiausiai džiugina galimybė paliesti įvairius jūros gyventojus didžiuosiuose atviruose baseinuose. Suaugusieji, mėgstantys ekstremalumą, turi progą paplaukioti su rykliais.

Lanzarotės akvariumas

La Geria vynuogynai

Dar viena verta dėmesio lankytina vieta, kurios plotas yra net 52 kvadratiniai kilometrai – La Geria vynuogynai. Jie unikalūs ir niekur kitur nepamatysite tokio vaizdo. Turistus vilioja jų auginimo metodas. Čia vynmedžiai po vieną sodinami įdubose ir užpilami ugnikalnio pelenais bei kiekvienas medis yra aptveriamas lanku akmenine tvorele. Vaizdas primena ištisą piltuvėlių jūrą.

La Geria vynuogynai

Kaktusų sodai

Tai dar viena įdomi vieta, kurioje puikiai praleisite dieną. Kaktusų sodai kaip ir daugelis kitų lankytinų vietų saloje, buvo įrengti garsiojo Lanzarotės menininko Cesar Manrique. Čia buvusiame karjere auga daugybė kaktusų ir sukulentų, tarp kurių dailiai įkomponuotos metalo skulptūros. Įdomu tai, kad visi kaktusai auga ugnikalnio pelenuose, o sodo struktūra primena ugnikalnio kraterį. Didžiausias įspūdis lieka, aplankius sodą pražydus augalams.

Kaktusų sodas Lanzarotėje

Famara paplūdimys

Vandens sporto mėgėjai būtinai turi užsukti į paplūdimį pietinėje Lanzarotės dalyje. Vėjo sukeltos bangos tikrai patiks banglentininkams ar aitvarų entuziastams. Famara paplūdimys yra kalnų papėdėje ir turi nuostabų kraštovaizdį. Iš čia atsiveria vaizdas į salas: La Graciosa, Alegranza, Montana Clara ir Roque del Oeste.

Famara paplūdimys

Lanzarotės Vyno muziejus

Lanzarotės Vyno muziejus įsikūręs „El Grifo“ vyninės rūsiuose. Tai pati seniausia vyno darykla, kur tradicijos kilusios net iš XVIII amžiaus. Pastatų architektūra yra tradicinės vulkaninės kilmės. Pačiame muziejuje ne tik galima susipažinti su vyno istorija, bet ir paragauti įvairių jo rūšių.

El Grifo vyno muziejus

El Golfo

El Golfo lagūna – tikras gamtos sukurtas stebuklas. Tai pusapvalis krateris, atsiradęs po ugnikalnio išsiveržimo. Vėliau jis buvo užpildytas jūros vandens ir taip susidarė ežerėlis. Šiandien tai pasakiško grožio lagūna, kur juodo gamtovaizdžio fone šviečia ežeras, nuspalvintas ryškiai žalia dumblių spalva.

El Golfo lagūna

Cesar Manrique muziejus

Cesar Manrique yra labiausiai Lanzarotės salai nusipelnęs menininkas, kuris salą pavertė rojaus kampeliu, pritraukiančiu minias turistų. Šis muziejus yra menininko namas, kuris puikiai atspindi jo gyvenimo filosofiją. Jis visada stengėsi kurti nepažeidžiant gamtos ir norėdamas išsaugoti ją. Namas pastatytas iš penkių „vulkaninių burbulų“ ir visas interjeras suprojektuotas taip, kad įsilietų į gamtą.

Cesar Manrique muziejus

San Jose pilis

San Jose pilis kaip ir kitos pilys buvo pastatyta gynybos tikslais. Kadangi pagrindinė problema salos gyventojams buvo piratai, todėl jie salą apsaugoti bandė gynybinėmis pilimis. Šiai piliai pavyko išvengti piratų, todėl kurį laiką čia buvo laikomas parakas. Vėliau pilis buvo užmiršta beveik šimtmečiui, kol joje buvo įkurta šiuolaikinio meno galerija.

San Jose pilis

San Gabriel pilis

Tai XVI amžiaus pilis, kuri buvo pastatyta gynybiniais tikslais. Vėliau ji buvo piratų sugriauta, tačiau ir vėl atstatyta. San Grabriel pilis iki XX a. vidurio tarnavo kariniais tikslais. Šiandien ji virtusi archeologijos muziejumi, kur eksponuojamos įvairios iškasenos ir kiti eksponatai, pasakojantys praeities istoriją.

San Gabriel pilis

Blanka krateris

Tai vienas įspūdingiausių ir vienas iš didžiausių ugnikalnio kraterių visose Kanarų salose. Todėl 3 – 4 valandų žygis (pirmyn – atgal) iki jo viršūnės yra vienas iš populiariausių salos pėsčiųjų maršrutų. Vaizdas kuris atsivers pasiekus Blanka kraterio viršūnę tikrai atims jums žadą, o įvairių spalvų atspalviai: balta, rausva ir žalia sukuria itin magišką kraterio vaizdą.

Kaldera Blanka

Lankytinos Maljorkos vietos

Palma

Palma – Maljorkos sostinė, esanti pietinėje salos dalyje. Kaip ir kiekviename didmiestyje, taip ir Palmoje rasite daugybę įdomių ir gražių vietų. Didžiausias traukos objektas yra pasakiško grožio gotikinė La Seu katedra, kurią pastatė mečetės vietoje iš smiltainio ir kurios statybos tęsėsi nuo XIV a. iki XX a. Jus sužavės ir Šv. Eulalijos bažnyčia, kuri yra iškilusi vietoje arabų muilo fabriko. Dar viena įdomi vieta Convento de San Francisco vienuolynas, kuris deja, nėra visiškai autentiškas. Mėgstantys muziejus, turėtų užsukti  į Pilar ir Žoano Miro fondą, Maljorkos muziejų, Etnografijos muziejų ir Almudaina rūmus. Vertas dėmesio ir Palmos akvariumas, kuriame yra daugybė akvariumų su čia gyvenančiais pasaulio jūrų gyvūnais, didelis sodas ir džiunglės, įkurtos ant akvariumo stogo. Būtinai aplankykite ir Plaja de Palma paplūdimį, kuris leis ne tik pailsėti nuo šurmulio, bet ir pasigrožėti nuostabia gamta. Bilietus į katedrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Maljorka ką pamatyti Palmoje

Belverio pilis

Belverio pilis yra viena iš gražiausių Maljorkos pilių, esanti visai šalia sostinės. Pilies išplanavimas yra netradicinis, ji yra ovalo formos. Būtent čia gyveno karalius, kurį laiką tvirtovė buvo naudojama kaip kalėjimas, o dabar čia įkurtas muziejus. Muziejuje eksponuojamos senosios, ispaniškos bei arabiškos miesto vertybės. Na, o nuo pilies kalvos galima pasigrožėti nuostabia sostinės panorama.

Belverio pilis Maljorkoje

Valdemosa miestelis

Nuostabus miestelis Valdemosa yra vienas gražiausių ir populiariausių vietų Maljorkoje. Jis žavi savo akmeniniais senoviniais namukais, apsuptais kalnų ir siauromis, gėlėmis išpuoštomis gatvelėmis. Čia rasite Kartiaziano vienuolyną, kuris buvo pastatytas dar XIII a. ir šiuo metu yra tapęs muziejumi, bei galėsite užsukti į šalia esančią neoklasicistinio stiliaus bažnytėlę. Miestelyje daug kavinukių, kur galėsite paragauti vietinių patiekalų ir įvairių rūšių vyno, o Valdemosos apylinkių panorama nepaliks abejingų.

Valdemosa Maljorka

Alkudijos senamiestis

Šiaurinėje salos dalyje esantis Alkudijos kurortas ir jo senamiestis tikrai patiks čia viešintiems. Jis labai populiarus tarp šeimų, nes turi gražią, šiltą ir seklią įlanką, kur mielai laiką leidžia mažieji poilsiautojai. Taip pat čia yra didelis vandens parkas ir didelė pasiūla vandens pramogų. Kurorto pasididžiavimas yra jo senamiestis, kurį supa akmeninė, maurų statyta siena. Tai istorinio miesto liekanos, tarp kurių yra romėnų namai, amfiteatro liekanos, senoji varpinė ir bažnyčia. Vaikščiodami siauromis gatvelėmis, rasite daugybę kavinių, restoranų ir vietinių kurtais darbais prekiaujančių parduotuvių.

Alkudijos senamiestis

Tramuntanos kalnai

Pietrytinėje salos dalyje esantis Tramuntanos kalnai yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Čia turistus vilioja gamta, kur raudonos uolos pasipuošusios pušimis, ore tvyro rozmarinų kvapas, o aplinkui vaikštinėja kalnų ožkos ir avys. Ypatingai šiuos kalnus mėgsta dviratininkai, kuriems čia yra skirtos net kelios trasos.

Tramuntanos kalnai

Soljero miestelis

Soljero miestelis yra įsikūręs jūros, kalnų ir apelsinmedžių giraičių apsuptyje. Norintys nuotykių, gali į miestelį nuvykti senoviniu Soljero traukiniu. Jame rasite net kelis istorinius paminklus – Šv. Baltramiejaus bažnyčią ir Sa Capelleta vienuolyną. Romantikos ir ramybės pasiilgusieji, gali pasivaikščioti gražioje prieplaukoje ar pakrantės kopomis. Soljero miestukas yra tikrosios Maljorkos atspindys. Jo priemiestyje yra Botanikos sodas, kur auga įvairūs augalai, randami Balearų salyne, Maltoje, Kretoje bei Italijos salose. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti ir Alfabijos soduose, kuriuose galėsite išvysti vieną seniausių Maljorkos pastatų.

Soljeras

Polentija 

Labai senas romėnų miestas Polentija savo laikais atliko svarbų vaidmenį Balearų salyne. Šiandien iš jo belikę tik griuvėsiai, kuriuos gali apžiūrėti turistai. Turistams leidžiama apžiūrėti teatrą, gyvenamąjį plotą ir forumą. Su čia iškastais radiniais galima susipažinti Alkudijos miesto centre esančiame muziejuje.

Polentija

Mondrago gamtos parkas

Mondrago gamtos parkas yra viena iš natūraliausių vietų Maljorkoje. Čia turistams patiks balti smėlio paplūdimiai ir žydras vanduo. Vienas parko paplūdimys tituluojamas gražiausiu Europos paplūdimiu. Mondrago parke gyvena virš 70 paukščių rūšių. Šis parkas patiks norintiems pabėgti nuo šurmulio ar ištroškusiems romantikos.

Mondragano parkas

Akvaland vandens parkas

Šis vandens parkas yra vienas iš didžiausių parkų pasaulyje. Čia visko tiek daug, kad pasidžiaugti viskuo greičiausiai dienos neužteks. Tai puiki vieta praleisti laiką su šeima. Parke rasite daug baseinėlių, dirbtinių upių, nusileidimo kalnelių ir gausybę kitų atrakcionų. Akvaland vandens parkas įsikūręs po atviru dangumi, kas dar labiau sustiprina pojūčius. Bilietus į vandens parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Akvaland vandens parkas Maljorkoje

Manakoras

Manakoras yra antras pagal dydį Maljorkos miestas. Jis garsus dirbtinių perlų auginimu ir jų apdorojimu, bei baldų gamyba iš alyvmedžių. Turistai mieste gali aplankyti gotikinę bažnyčią ir miesto valdžios rūmus.

Manakoras Maljorka

Magalufas

Šis kurortas tinka mėgstantiems šurmulį ir neabejingiems naktiniam gyvenimui. Magalufas turi gražius pliažus, daug vandens pramogų. Čia pilna veiklos ir renginių, kurie gali sudominti net išrankiausius. Daug simpatijų sulaukia čia vykstantys magijos ir šokių pasirodymai. Kurorte taip pat gausu restoranų, kavinių, parduotuvių ir naktinių klubų.

Magalufas Maljorka

La Granja

Tai senas dvaras, esantis Tramuntanos kalnuose. La Granja visą laiką buvo bernardinų vienuolynu ir tik prieš keliasdešimt metų tapo dvaru. Čia galima pamatyti vietinių gyventojų meno dirbinius, žemės ūkio techniką, porcelianinių lėlyčių kolekciją ir senovinius baldus. Dvare esančios dirbtuvėlės pristatys juvelyrų, audėjų, parfumerijos specialistų, dailidės ir kurpiaus amatus. Aplink La Granja įkurtas nuostabus sodas su gėlynais, fontanais, tvenkinias ir čia gyvenančiais gyvūnais.

La Granja Maljorka

Maljorkos Kaktusų sodas

Maljorkos Kaktusų sodas – vienas didžiausių botanikos sodų ne tik salyne, bet ir visame pasaulyje. Sodas įkurtas pietinėje salos dalyje ir yra padalintas į tris dalis, kur kiekvienoje dalyje yra savita augmenija. Jame auga virš 1600 rūšių kaktusų, kurie čia buvo įkurdinti dirbtinai. Parke taip pat tyvuliuoja dirbtinis ežeras.

Kaktusų sodas Maljorkoje

Formentoro pusiasalis

Tai šiauriausia salos vieta ir labiausiai vėjuota. Formentoro pusiasalis yra labai kalnuotas, kurio aukščiausias taškas Fumart iškilęs 384 metrų virš jūros lygio. Norintys pasigrožėti salos panoramomis gali tai lengvai padaryti, nes čia įrengta daugybė apžvalgos aikštelių. Ramybės ieškantys, ją suras nusileidę į Formentoro paplūdimį.

Formentoro pusiasalis Maljorkoje

Es Trenc paplūdimys 

Tai vienas geriausių paplūdimių saloje. Jis vilioja turistus pasiilgusius ramybės ir gamtos. Es Trenc paplūdimys nėra tinkamas šeimos poilsiui, nes besiilsintys dažnai mėgsta degintis nuogi. Jį dažniausiai renkasi romantikos norinčios porelės ar smagios draugų kompanijos.

Es Trenc paplūdimys

Drakono urvai

Viena populiariausių lankytinų vietų Maljorkos saloje – Drakono urvai. Šį grožį galima rasti Porto Cristo miestelyje. Drakono urvai garsūs visoje Europoje, o jose esantis Martel ežeras yra vienas didžiausių požeminių ežerų pasaulyje. Nusileidus ten, lankytojus pasitinka klasikinės muzikos garsai, šviesų šou bei įspūdingi stalaktitai ir stalagmitai. Šiose požeminiuose urvuose yra net šeši ežerai, o čia rasti piešiniai ir keramikos likučiai byloja apie uolų lankytojus dar prieš Kristų.

Drakono urvai Maljorkoje

Deija

Tai menininkų kampelis, esantis netoli žymiosios Valdemosos. Deija miestelis ramus ir jaukus, kurio apylinkės labai gražios. Čia rasite žvejų namukus, alyvmedžių giraites ir akmenuotą paplūdimį su skaidriu vandeniu. Pasiekę apžvalgos aikšteles, turėsite galimybę pasidžiaugti gražiomis panoramomis. Didžiausią įspūdį paliks netoli esančios Sa Foradados uolos ir Miramaro vienuolynas.

Deija Maljorka

Kablių ola

Kablių ola keista ir kartu įdomi vieta, kurią rasite rytinėje salos dalyje. Olos ilgis yra apie pusę kilometro. Šis urvas gavęs pavadinimą nuo jame esančių stalaktitų, turinčių kablio formą. Jo viduje tyvuliuoja ežeriukas, kuris džiugina muzikos garsais, sklindančiais iš pro jį plaukiojančios valties. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Cuevas de Hams urvas Maljorkoje

Santueri pilis

Santueri pilis, stovinti ant uolos, pastatyta dar XIV amžiuje, nors jos įtvirtinimai siekia net Romėnų laikus. Tvirtovė ilgą laiką priklausė maurams, kol ją užgrobė krikščionys. Iki XIX a. pradžios pilis tarnavo kaip gynybinė, vėliau ji buvo privatizuota. Šiandien turistai gali apžiūrėti ją ir kartu pasigrožėti nuo uolos atsiveriančia nuostabia panorama.

Santueri pilis Maljorkoje

Maljorkos kurortai ir paplūdimiai

Maljorkos salą garsina tiek žydri ir švarūs paplūdimiai, tiek ir autentiški, ir gražūs kurortai. Didžiausią viešbučių pasiūlą Viduržemio jūros pakrantėje rasite Arenalio, Plaja de Palma kurortuose. Palmanova, Kala Meskida ir Plaja de Muro kurortai yra populiarūs tarp šeimų su vaikais, jie turi gražius smėlėtus paplūdimius ir puikias sąlygas užsiimti vandens sportu. Cala Castell paplūdimyje puikiai jausis vertinantys laukinį grožį ir ramybę, nes jį pasiekti galima tik pėsčiomis. Santa Ponsa yra moderniausias kurortas, kuriame mielai laiką leidžia poilsiautojai iš viso pasaulio, nes jis apdovanotas Mėlynosios vėliavos sertifikatu, turi golfo aikštyną ir Džiunglių nuotykių parką. El Arenalio kurortą renkasi jaunimas, nes čia daugybė veiklos mėgstantiems aktyvų poilsį.

Maljorkos gražiausi paplūdimiai

Lankytinos Menorkos vietos

Mahonas

Mahonas – Menorkos salos sostinė ir didžiausias miestas saloje, kuris mena maurų didybę. Mahone galite iš arčiau susipažinti su XVIII a. gotikinio stiliaus dvarais ir bažnyčiomis. Senos ir jaukios tavernos jus nukels į tuos laikus, kai sala priklausė anglams. Pasivaikščiokite Mahono prieplauka vakare, tikrai liksite sužavėti lauke tvyrančia atmosfera.

Mahonas Menorka

Siutadelja

Itin gilią istoriją menantis Siutadelja miestas yra nutolęs nuo Mahono vos 47 km į vakarus. Tai antras pagal dydį salos miestas ir buvusi Menorkos kultūros ir komercijos sostinė. Siutadelja turi ypatingai gražų senamiestį, kuriame apstu senovinių, viduramžius menančių pastatų. Čia taip pat rasite baroko ir gotikos stiliaus bažnyčių. Verta dėmesio yra prieplauka, kur galima paskanauti ispaniškų patiekalų ar nusipirkti iš vietinių žvejų ką tik pagautos žuvies.

Siutadelja Menorka

Naveta d’Es Tudons kapavietė

Tai viena pagrindinių Menorkos lankytinų vietų. Čia kažkada yra buvusi masinė laidojimo kapavietė, kurios ilgis yra 14 m., o aukštis 4,5 m. Šis monumentas buvo pastatytas naudojant Kyklopo techniką, tai reiškia, kad abi sienų puses statydavo iš didelių kalkakmenio luitų, tarpus užkišdavo mažesniais akmenimis, o ertmę tarp dviejų sienos pusių užpildavo žemėmis arba akmenimis, taip nenaudodami jokio skiedinio.

Naveta d'Es Tudons kapavietė

Mola tvirtovė

Pusiasalyje šalia Mahono uosto, esanti įspūdinga Mola tvirtovė buvo pastatyta XIX a. Izabelės II paliepimu. Ši tvirtovė ne kartą saugojo uostą ir salos gyventojus nuo puolimų. Šiai dienai tai yra vienas didžiausių ir geriausiai išsaugotų tokių statinių Europoje. Tai turbūt lankomiausia salos vieta, kuri nei vieno nepaliks abejingo.

Mola tvirtovė

Cami de Cavalls pėsčiųjų takas

Šis 185 km ilgio kelias, kuris supa visą Menorkos salą yra ne tik gražus, bet ir istorinis. Kelias kerta uolas, slėnius, pelkes, ūkininkavimo vietas, autentiškus kaimelius, įspūdingus paplūdimius ir įlankas. Žygiuodami šiuo keliu jūs atrasite daug salos turtų ir susipažinsite su jos paveldu iš arčiau.

Cami de Cavalls pėsčiųjų takas

Cala Pregonda paplūdimys

Cala Pregonda paplūdimys yra vienas iš unikaliausių ir patraukliausių visoje Menorkoje. Auksinis smėlio paplūdimys, graži įlanka, žydras bei skaidrus vanduo ir šalia esanti mažytė sala daro šią vietą ypatingą. Tai puikus pasirinkimas atsipalaidavimui ir nuostabios gamtos stebėjimui.

Cala Pregonda paplūdimys

Bodegas Binifadet

Ši gražiai dekoruota vyno gamykla buvo atidaryta dar 1979 metais ir pradžioje buvo vienintelė, reprezentuojanti Menorką kaip aukštos kokybės vynų gamintoją. Šiuo metu čia galima paragauti vyno sėdint žavaus interjero restorane ar jo terasoje. Taip pat vyninė dažnai rengia nemokamas ekskursijas po vyno daryklą, kuriose galima iš arčiau pamatyti senųjų vynų ekspozicijas ir daugiau sužinoti apie vynuogininkystės istoriją.

Lankytinos Ibizos vietos

Ibizos senamiestis Dal Vita

Ibizos senamiestis Dal Vita įsikūręs ant nedidelio kalno prie jūros, tikrai sužavės kiekvieną čia atvykusį. Akmenimis grįstos siauros gatvelės, ištaigingos bažnyčios, įspūdingi įtvirtinimai, jaukios kavinukės ir autentiška architektūra traukte traukia turistus. Jų nuomone Ibizos senamiestis tokia vieta, kur nesunku persikelti į viduramžius. Vaikščiodami po senamiestį rasite daug lankytinų vietų. Būtina aplankyti Puig des Molins archeologijos muziejų ir nekropolį, kuris buvo VII a. pr. Kr. pastatytas kartaginiečių, užsukite ir į autentiškąją Santa Maria d’Eivissa katedrą ar pagrindinę aikštę – Vara de Rey.

Senamiestis Dal Vita Ibiza

Ses Salines gamtos parkas

Tai į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus įtrauktas gamtos rezervatas, apimantis pietinę Ibizos bei šiaurinę Formentero salos dalį. Ses Salines gamtos parkas įdomus savo druskingais ežerais ir anksčiau čia gyvenantys žmonės gyveno iš jūros druskos išgavimo. Ses Salines traukia ir tuos, kurie mėgsta stebėti paukščius, nes šiame parke gyvena daugiau kaip 200 skirtingų paukščių rūšių ir dauguma jų itin reti. Ypatingai parką yra pamėgę flamingai, nes būtent druskos ežeruose gausu mikroorganizmų, kuriais jie minta.

Ses Salines gamtos parkas

Santa Agnes de Korona

Tai mažas kaimelis, turintis įspūdingą kraštovaizdį Ibizos salos šiaurėje, netoli San Antonio kelio į Sant Mateu. Kaimelis įsikūręs ant kalvos, o šalia esančios lygumos pilnos derlingų migdolų giraičių, sukuriančių ypatingo grožio panoraminius vaizdus. Kaimelyje taip pat yra pora restoranų, ypatingą istoriją turinti bažnyčia bei kaimiško stiliaus viešbutis Rural Can Partit, kuriame verta apsistoti, jei ieškote ramybės.

Santa Agnes de Corona

Can Marca urvai

Šiaurinėje salos pusėje, Puerto San Miguel kaimelyje galite rasti Can Marca urvus, kurių amžius siekia daugiau nei 100 tūkst. metų. Can Marca urvai jus sužavės spalvų ir sudėtingų uolų formų įvairove. Čia taip pat gausu įspūdingų stalaktitų ir stalagmitų, kurių grožį atskleidžia iš visų pusių šviečiantys įvairių spalvų šviestuvai.

Can Marca urvai

Hipių turgus

Tai viena iš lankomiausių vietų Ibizos saloje. Šis turgus pasižymi suvenyrų spalvų gausa bei bohemišku gyvenimu. Turguje galima įsigyti vietinių pagamintų suvenyrų, rankdarbių ar juvelyrinių dirbinių. Tinkamiausias metas užsukti į hipių turgus – trečiadieniais Es Cana ir šeštadieniais San Karloso kaimeliuose.

Ibizos paplūdimiai

Ibizos paplūdimiai turistus traukia ne tik auksiniu smėliu ir žydru vandeniu, gamta, bet ir pramogomis. Apsilankykite vienuose iš populiariausių La Salinas ar Playa d’en Bossa paplūdimiuose, kuriuose gyvenimas virte verda. Na, o jei ieškote ramybės, vykite į Cala Xarraca arba Pou des Lleo paplūdimius. Keliaujant su šeima patariame rinktis Calla Llonga paplūdimį.

Ibizos paplūdimiai

Naktinis klubas „Hï Ibiza“

Šis klubas buvo įkurtas 1989 metais, o šiuo metu tai viena garsiausių ir geriausių pasilinksminimo vietų pasaulyje. Klube esančiose 7 salėse groja skirtinga muzika, dažnai lankosi žymiausi pasaulio didžėjai, kurie pritraukia tūkstančius įvairaus amžiaus muzikos gerbėjų. Naktinis klubas yra įsikūręs Playa Den Bossa kurorte, kuriame rasite ir daugiau pasilinksminimui skirtų vietų.

Naktinis klubas „Space“

Es Vedra sala

Jei jau esate Ibizoje, tai būtina nuvykti į šią nuostabią salą, kuri priklauso Cala d’Hort gamtos rezervatui. Tai nedidelė, uolėta sala, esanti pietvakarinėje Ibizos pakrantėje. Es Vedra sala yra apipinta mitais bei legendomis, kur pasakojama, kad saloje kažkada gyveno sirenos. Vietiniai Ibizos gyventojai tiki, kad Es Vedra turi gydomųjų galių. Į salą galima patekti čia nuolat kursuojančiais laiveliais.

Es Vedra sala

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Ispanijos salos klimatas

Ispanijos salos garsėja ne tik gražiais paplūdimais, bet ir puikiu oru, todėl ir Kanaruose klimatas yra švelnus bei stabilus ištisus metus. Visas salynas dažnai vadinamas ,,amžinojo pavasario salomis“. Salų vidutinė mėnesio temperatūra nenukrenta žemiau 16 °C. Vandens temperatūra svyruoja nuo 16 iki 23 °C ištisus metus. Šalčiausiais žiemos mėnesiais čia būna apie 15 – 22 °C, o karščiausiu vasaros metu apie 26 – 29 °C. Žiemą šilčiausia būna Gran Kanarijoje ir Tenerifėje, šiek tiek šalčiau Fuerteventūroje ir Lanzarotėje.

Balearų salyne vyrauja Viduržemio jūros regiono klimatas: vasaros karštos ir sausos, o žiemos švelnios. Šio salyno sezonas dažniausiai prasideda gegužės mėnesį, o baigiasi spalį. Tais mėnesiais vidutinė mėnesio temperatūra būna 22 – 28 °C. Vandens temperatūra sezono metu svyruoja nuo 18 iki 25 °C. Nuo lapkričio iki balandžio pabaigos vidutinė mėnesio temperatūra svyruoja nuo 10 iki 16 °C. Sausį – vasarį dažni trumpalaikiai lietūs.

Kaip nuvykti į Kanarų ir Balearų salas?

Savarankiškai keliaujantiems, tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Ispanijos salas (išskyrus Maljorka) nėra, todėl nuvykti į Kanarų ar Balearų salas nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Tiek žiemą, tiek vasarą skrydžių kainos aukštokos, nes keliauti po šiuos kraštus galima ištisus metus. Jeigu planuojate ar norite keliauti po bet kurią Ispanijos salą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Ispanijos salas?

Viešojo transporto infrastruktūra tiek Kanaruose tiek Balearų salose yra puikiai išvystyta. Tarp miestų ir kurortų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai, tad jausitės komfortabiliai. Tai patogiausias keliavimo būdas salose. Bilietai perkami transporto priemonėje. Salose galima naudotis ir taksi paslaugomis, kurie dirba įvairiais kainų režimais.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 6 Eur už parą.

Nakvynė Ispanijos salose

Ispanijos salos populiarios tarp turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Ispanijos salų paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos laukia jūsų čia. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ar pačių miestelių. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Spa La Quinta Park Suites – gerą įvertinimą turintis viešbutis Tenerifėje, iš kurio atsiveria vaizdai į jūrą.
Exe Las Palmas – Gran Kanarijoje, už 20 metrų nuo Las Kanteras paplūdimio esantis šiuolaikiškas viešbutis.
BQ Can Picafort Hotel – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis vos už 200 metrų nuo balto smėlio paplūdimio Maljorkoje.
Aequora Lanzarote Suites – Lanzarotėje, Puerto del Carmen kurorte esantis geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

ten + 19 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą