+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Savarankiška kelionė keltu iš Kretos į Santorinį: ką būtina žinoti?

Kelionė keltu iš Kretos į Santorinį

Planuojate vykti keltu iš Kretos į Santorinį ar kitas salas? Visus patarimus ir rekomendacijas rasite šiame straipsnyje. Kreta didžiausia Graikijos sala, todėl susisiekimas su Santoriniu ir kitomis salomis yra puikiai išvystytas.

Yra 3 kelionės būdai kaip nuvykti keltu į Santorinį iš Kretos:

1. Iš Herakliono į Santorinį

Karštojo sezono metu, t. y. vasaros mėnesiais, iš Herakliono į Santorinį kasdien plaukia mažiausiai 2 – 3 keltai. Dažniausiai tai yra greitaeigiai laivai, kuriais tikslą pasieksite maždaug per 2 valandas. Kelionę galima užsisakyti iš trijų kompanijų: „Minoan Lines“, „Seajets“ ir „Aegeon Pelagos“. Keltai dažniausiai pradeda kursuoti ryte nuo 8 iki 9 valandos, todėl šis laikas labai patogus norintiems praleisti tik dieną Santorinyje. Taupantys pinigus gali rinktis įprastą „ANEK F/B Prevelis“ keltą, kuris iš Kretos į Santorinį plaukia kartą per savaitę ištisus metus, tačiau kelionė šiuo keltu jau užtruks apie 6 valandas. Greitaeigiai keltai yra brangesni, o įprastas keltas pigesnis. Bilietų kainos svyruoja nuo 25 iki 69 eurų.

2. Iš Retimno į Santorinį

Planuojantys aplankyti Santorinį iš Retimno, gali taip pat tai padaryti keltu. Sezono metu įprastai kursuoja du keltai, o ne sezono metu keleivių perkėlimus vykdo tik vienas keltas. Dėl pandemijos šiais metais tarp Retimno ir Santorini salos plaukioja tik vienas keltas. Piko metu jis išvyksta antradieniais ir šeštadieniais, o kitu metu – tik  antradieniais. Keleivius plukdo greitaeigiai katamaranai, todėl kelionės trukmė tik 2,5 valandos.

3. Iš Sitijos į Santorinį

Vienas pigiausių būdų pasiekti Santorinį iš Kretos yra keltas iš Sitijos. Tai įprastas „ANEK F/B Prevelis“ keltas, kuris gabena ne tik keleivius, bet ir automobilius. Juo kelionė užtruks daugiau nei 6 valandas. Pakeliui galite turėti ne vieną sustojimą, todėl plaukiant šiuo keltu teks apsišarvuoti kantrybe.

Keliavimas tarp Kretos ir kitų salų

Iš Kretos nesunkiai galima pasiekti ir kitas Graikijos salas. Geriausias susisiekimas yra iš Herakliono uosto. Čia kursuoja keltai į Santorinį, Paro, Mykonos, Ios ir kitas salas. Norintys apsilankyti Folegandro, Serifo, Sifno, Kimolo, Milo ar kitose Kikladų grupei priklausančiose salose, pirmiausiai turėtų vykti iki Santorini salos, o iš ten greitaeigiais katamaranais jau galima pasiekti norimas salas.

Visus keltų bilietus iš Kretos galite įsigyti paspaudę žemiau esantį mygtuką.

Mūsų patarimai keliaujantiems tarp salų

 • Dažniausiai turistai renkasi Herakliono uostą išvykimui į Santorinį ar kitas salas, todėl čia vasaros metu visada būna eilės. Dėl šios priežasties rekomenduojame į uostą atvykti ne mažiau kaip 1 valanda iki išvykimo.
 • Santorinyje daugiausiai keleivių sulaukia Athinios uostas, todėl karštojo sezono metu jis būna labai apkrautas. Į jį taip pat geriau atvykti anksčiau nei suplanuota kelionė ir nepamirškite bilietus įsigyti iš anksto.
 • Jeigu planuojate Santorinyje praleisti tik dieną, rekomenduojame išsinuomoti automobilį, kuris leis greičiau ir patogiau pažinti šią salą.
 • Nusprendus Santorinyje praleisti kelias dienas, apgyvendinimu geriau pasirūpinti iš anksto, kitaip rizikuojate permokėti arba likti be nakvynės.
 • Priklausomai nuo oro sąlygų plaukimas keltais gali būti ir nelabai malonus, ypač sergantiems jūros liga. Tokiu atveju rekomenduojame su savimi turėti vaistų nuo pykinimo, o jų neturint, kreiptis į kelto įgulą pagalbos.
Viešbutis santorini

Caldera Edge Suites ★★★★

Santorini, Fira

Kainos nuo 79 € nakčiai

sanorinis viešbutis

Blue Sea Hotel ★★★

Kamari kaimelio centre

Kainos nuo 25 € nakčiai

Ira Hotel & Spa ★★★★

Firostefani kaimelyje

Kainos nuo 49 € nakčiai

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

six + 2 =