+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Gozo sala lankytinos vietos

Gozo sala lankytinos vietos

Gozo sala

Maltos respublikai priklausanti Gozo sala yra antra pagal dydį šalies sala, kurios lankytinos vietos užburiančios ir nepamirštamos. Tai žalesnė, mažiau apgyvendinta sala palyginus su Malta ir turistų joje taip pat būna mažiau. Saloje tinkamos sąlygos žemės ūkiui, todėl vietiniai augina gyvulius, dirba laukus, sodina vynuoges ir kitas kultūras. Gozo vizitinė kortelė – gražiosios kalvos, tačiau salos pakrantės taip pat nuostabios, sudarytos iš kalkakmenio uolų, tarp kurių įsiterpusios smėlėtos įlankos. Salą pasiekti galima iš Maltos keltais, kurie čia kursuoja gana dažnai. Taip pat galite leistis į pažintinį turą Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite šią salą. Gozo sala nors ir nedidelė, tačiau sužavi keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Gozo sala lankytinos vietos

Viktorijos miestas

Viktorijos miestas

Viktorijos miestas – tai didžiausias ir pagrindinis Gozo salos miestas, kuris kartu yra ir salos sostinė. Ilgą laiką miestas buvo vadinamas Rabat ir tik XIX a. pabaigoje Anglijos karalienės Viktorijos garbei gavo dabartinį vardą. Tai istorinis miestas, kurio centre svečiai gali apžiūrėti gynybinį Citadelės miestą, pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, pasigrožėti Šv. Jurgio bažnyčia. Įdomu tai, kad iš bet kurios Gozo salos vietos galima pamatyti Citadelės miestą.

Šv. Jurgio bazilika

Šv. Jurgio bazilika

Viktorijos miesto širdyje stovi barokinio stiliaus Šv. Jurgio bazilika. Ji iškilo 1672 – 1678 m. vietoje buvusios pagonių šventyklos. Vos pravėrus duris, bazilika jus nustebins savo grožiu, todėl būtinai čia užsukite. Bazilikos lubos ir kupolai papuošti nuostabiomis Janas Battista Conti freskomis, o sienos padabintos žymių menininkų skulptūromis ir paveikslais. Bažnyčios viduje taip pat rasite garsių menininkų paveikslus, kurie atima žadą kiekvienam keliautojui. Bazilikos pastatas įtrauktas į Maltos nacionalinių kultūros vertybių sąrašą. Čia nuolat vyksta kultūriniai renginiai, 2003 m. duris atvėrė ir šiuolaikinis meno muziejus.

Citadelė

Citadelė

Gozo sala traukia turistus įdomiais lankytinais objektais, o sostinės centre galima apžiūrėti Citadelės gynybinį miestą, kuris iki XVIII a. tarnavo kaip tvirtovė. Jį rasite aukščiausioje salos vietoje, todėl tai puiki vieta pasigrožėti Gozo apylinkėmis, nes iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai. Pirmos miestelio užuomazgos atsirado dar 1500 metais pr. Kr., o prie plėtros nemažai prisidėjo finikiečiai. Citadelėje galima pamatyti ginklų saugyklą, senovinį kalėjimą ar apsilankyti archeologijos muziejuje. Beklaidžiojant siauromis gatvelėmis taip pat užsukite į gamtos mokslų ar folkloro muziejus. Citadelės puošmena – Gozo katedra, suprojektuota architekto Lorenzo Gafos.

Žydrasis langas

Žydrasis langas

Gozo sala turėjo vieną labiausiai lankomų pasaulyje objektų – Žydrąjį langą, kuris stovėjo šalia Sent Lorenso miestelio. Natūralus gamtos objektas susidarė prieš šimtus tūkstančių metų iš dviejų urvų jiems sugriuvus. Šios unikalios arkos uoliena buvo sudaryta iš kalkakmenio, tačiau dėl gamtos stichijų ji neatlaikė ir sugriuvo 2017 metais. Nepaisant nemalonių įvykių, Žydrasis langas vis tiek traukia turistus, kurie čia atvyksta dėl gerų kadrų.

Kserio grota

Kserio grota

Kserio grota – tai vienas iš žymių urvų Gozo saloje, esantis netoli kito garsaus urvo Ninus. Jis buvo atrastas visai atsitiktinai vietinio gyventojo, kasant šulinį. Vėliau antrojo pasaulinio karo metu urvas buvo praplėstas ir naudojamas kaip slėptuvė. Į grotą nusileisti galima 10 metrų ilgio spiraliniais laiptais. Joje galima pamatyti stalaktitus, stalagmitus ir įvairius kalcifikuotus darinius, primenančius įvairius gyvūnus, kurie atrodo įspūdingai. Urvą gali apžiūrėti visi norintys, o ekskursijas praveda patys namo savininkai.

Ninus urvas

Ninus urvas

1888 metais Ninus urvas buvo atrastas visai netyčia vietinio gyventojo Šagra kaime. Urvas susidarė viršutiniame koraliniame kalkakmenyje ir yra apie 24 m ilgio bei 18 m pločio. Norintys apžiūrėti Ninus urvą, tą gali padaryti su gido pagalba, nes jis randasi privačioje valdoje. Urve galima pasigrožėti įvairių formų, dydžių bei spalvų stalaktitais ir stalagmitais, kurie jį papuošia.

Džgantija

Džgantija

Džgantija – didžiulė šventykla Gozo saloje, kuri pastatyta iš akmenų. Milžiniškas neolito amžiaus statinys buvo pastatytas 5500 m. pr. Kr. ir dar visai neblogai išsilaikęs iki šių dienų. Kalbama, kad tai seniausias pasaulyje savarankiškai stovintis statinys, kurį saugo UNESCO. Manoma, kad šventykla buvo Motinos Deivės vaisingumo kulto vieta, nes tą patvirtina ir čia rasti įvairūs daiktai – statulėlės ir skulptūros.

Vidinė jūra

Vidinė jūra

Vidinė jūra – tai prieš daugybę metų gamtos suformuotas baseinėlis, kuris sujungtas su Viduržemio jūra 100 metrų tuneliu. Manoma, kad ši lagūna susiformavo, įgriuvus kalkakmenio uolienose urvo luboms. Vidinė jūra apjuosta didelėmis uolomis, tačiau norintys gali tuneliu nuplaukti iki Dveiro įlankos. Čia smagu maudytis, nes vanduo būna daug šiltesnis nei Viduržemio jūroje ir beveik nebūna bangų. Pakrantę yra pamėgę nardymo entuziastai ir žvejai, kurie čia mielai leidžia laiką.

Grybo uola

Grybo uola

Netoli Žydrojo lango Dveiro įlankoje rasite Grybo uolą. Ši maža sala sudaryta iš klinties, o jos aukštis siekia apie 60 metrų. Grybo uola yra gamtos draustinis ir kartu su kitomis septyniomis salomis sudaro Maltos archipelagą. Sala pavadinimą gavo nuo joje rasto grybo, kurį aptiko Maltos Ordino generolas. Jis buvo patikėjęs gydomosiomis šio grybo savybėmis.

Ta Pinu bazilika

Ta Pinu bazilika

Vienoje iš Gozo salos pakrančių stovi žymiausia jos bažnyčia – Ta Pinu bazilika. Ji pastatyta romanišku stiliumi vietoje kadaise čia stovėjusios koplytėlės. Kalbama, kad šioje vietoje Gozo salos gyventoja girdėjusi Mergelės Marijos balsą ir nuo tada prasidėję įvairūs stebuklingi nutikimai. Šie įvykiai suteikė pretekstą statyboms, kurios koplytėlę pavertė didesne šventove.

Kalipsės ola

Kalipsės ola

Prie Ramlos įlankos stūkso legendomis apipinta Kalipsės uola. Legenda pasakoja, kad gilioje senovėje čia buvo įkalintas garsusis Odisėjas, nepaklusęs nuostabiai nimfai Kalipsei. Šiai taip patiko dailus vyrukas, kad už pasilikimą kartu su ja, Kalipsė žadėjo Odisėjui nemirtingumą. Deja, Odisėjas atsipyrė nimfos kerams, todėl buvo įkalintas uoloje net septyniems metams. Šiandien nuo šios uolos galima mėgautis pasakiškais pakrantės ir jūros vaizdais.

Ta’Kola malūnas

Ta’Kola malūnas

Dar viena įdomi Gozo salos vieta – Ta’Kola malūnas. Jis buvo pastatytas riterių 1725 m., o vardą gavo nuo čia dirbusio malūnininko. Tai puiki galimybė sugrįžti į senus laikus, kai saloje buvo plėtojamas malūnininkų verslas. Kadaise saloje stovėjo net 12 malūnų, tačiau iki šių dienų išliko tik šis. Malūne įkurtas muziejus, kuriame galima apžiūrėti to laikmečio gyvenamąsias patalpas, kuriose atkurti tradiciniai baldai ir daiktai.

Kslendi

Kslendi

Kslendi – nedidelis kaimelis, kurį savo poilsiui mielai renkasi tiek turistai, tiek vietiniai. Čia poilsiautojai gali ramiai mėgautis saulės voniomis ar maudytis šiltoje jūroje. Kaimelyje įsikūrę keli restoranėliai, kuriuose galima paragauti vietinių patiekalų ar jaukiai pavakaroti. Romantiką mėgstantys gali palydėti saulę pliaže ar pasivaikščioti pajūriu. Norintys pasigrožėti miestelio apylinkėmis, tai gali padaryti užlipę ant kitoje pakrantės pusėje esančios uolos.

Druskų laukai

Druskų laukai

Gozo sala pasižymi išskirtine vieta – druskų laukais, kuriuose vietiniai išgauna druską. Laukais vadinamos seklios pakrantės, kurių uolose yra iškirstos duobės ir jose renkasi jūros vanduo. Vanduo veikiamas saulės išgaruoja ir iš jo lieka tik baltos nuosėdos, kurias salos gyventojai surenka ir apdoroja. Tai unikalus druskos išgavimo būdas, kurio šaknys siekia net romėnų laikus.

Ramlos įlanka

Ramlos įlanka

Šiaurės rytinėje Gozo salos dalyje rasite Ramlos įlanką, kuri patinka ne tik vietiniams, bet ir salos svečiams. Jos paplūdimio ruožas yra apie 400 metrų pločio ir padengtas rausvai geltonu smėliu. Būtent smėlio spalva jį daro išskirtiniu iš kitų Gozo bei Maltos paplūdimių ir dažnai vietinių jis dar vadinamas Raudonojo smėlio paplūdimiu. Šalia Ramlos įlankos įsikūręs Šagros miestelis, o slėnio šlaitai papuošti terasomis su salos gyventojų sodais ir daržais.

Mġarr ix-Xini įlanka

Mġarr ix-Xini įlanka

Nedidelė, bet labai jauki ir saugi Mġarr ix-Xini įlanka puikiai tinka ieškantiems ramybės. Čia esantis pliažas unikalus tuo, kad yra giliai įsirėžęs į salą. Norintys išplaukti į atvirą jūrą, turės plaukti uolų tuneliukais, tačiau čia nėra bangų ir gana seklu, todėl pavojaus jokio nebus. Pasiekti įlanką pakankamai sunku, nes iki jos veda siauras ir kai kur labai status kelias, tačiau vargas vertas tikslo. Įlankoje taip pat įsikūrę keli restoranai, kurie atvykusius kviečia paragauti skanių vietinių patiekalų ar atsigaivinti šaltu gėrimu po saulės vonių.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Gozo klimatas

Gozo saloje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kurioje kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Gozo saloje – 18 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 30 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios saloje būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 10 °C iki 17 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki spalio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Gozo salą?

Norėdami nuvykti į Gozo salą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos į Maltą, po to naudokitės kelto paslaugomis. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Maltą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti Maltos salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Maltoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 8 Eur už parą.

Ne visas norimas Maltos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Gozo saloje

Gozo sala ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Maltos salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Cornucopia Hotel – Šagra gyvenvietėje esantis, gerai vertinamas viešbutis.
St. Patrick’s Hotel – geras viešbutis, įsikūręs Xlendi įlankos pakrantėje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Gozo salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Gozo salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Gozo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Gozo žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Gozo salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

4 × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą