+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Piza lankytinos vietos

Piza lankytinos vietos

Piza

Italijos vakarinėje dalyje, Toskanos regione esanti Piza ir žavingos miesto lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Nors mieste gyvena tik apie 91 000 žmonių, tačiau matuojant istorinę vertę, jis laikomas vienu svarbiausiu ir įtakingiausiu Italijos istorijoje. Žymiausias miesto objektas – svyrantis Pizos bokštas, kuris jau seniai tapęs jo simboliu. Čia rasite net 20 istorinių bažnyčių, muziejus, gražų kraštovaizdį, katedrą, krikštyklą ir daugelį kitų įdomių lankytinų vietų. Judrioje Borgo Stretto gatvėje galima pasivaikščioti po parduotuves ar prisėsti kavinukėse bei restoranuose, siūlančiuose paragauti itališkų valgių. Piza nustebina keliautojus nuo pirmos minutės, todėl neabejojame, kad visos lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Piza lankytinos vietos

Svyrantis Pizos bokštas

Svyrantis Pizos bokštas

Svyrantis Pizos bokštas žinomas visame pasaulyje ir tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės lankosi šiame mieste. Šalia katedros stovintis bokštas buvo pradėtas statyti 1173 m., tačiau po penkerių metų (1178 m.) bokštas dėl aliuvinio dirvožemio pradėjo svirti ir statybos buvo sustabdytos. Per šimtmečius buvo ne kartą bandoma bokštą sutvirtinti, tačiau tik 2001 m. po rimtos rekonstrukcijos bokštas buvo pilnai stabilizuotas. Šiandien jį galima ne tik apžiūrėti iš išorės, tačiau ir pakilti į bokšto viršų, nuo kurio atsiveria nuostabūs Pizos miesto vaizdai. Bilietus į bokštą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Pizos krikštykla

Pizos krikštykla

Pizos krikštykla yra didžiausia tokio tipo visoje Italijoje. Įspūdingo dydžio krikštykla buvo pradėta statyti 1152 m. pagal Diotisalvi projektą, tačiau darbams užsitęsus, tik 1394 m. buvo baigta. Ji yra 55 m aukščio, skersmuo apima daugiau nei 34 m, o viršų puošia įspūdingas kupolas. Pagrindinį portalą reprezentuoja daugybė skirtingų statulų, arkų ir dekoracijų, kuriose daugiausia atvaizduojami įvykiai iš Jono Krikštytojo gyvenimo. Krikštyklos viduje taip pat gausu gražių dekoracijų, tačiau didžiausias baptisterijos akcentas – 1260 m. skulptoriaus Nikola Pizano iškalta sakykla. Tai vienas didžiausių romaninės skulptūros šedevrų. Septynios sakyklos kolonos, kai kurios pastatytos ant liūtų, tarsi neša sakyklą, kurią puošia įmantraus reljefo plokštės, vaizduojančios Naujojo Testamento scenas. Norintys aplankyti ne tik krikštyklą, tačiau ir kitus garsius Pizos lankytojus objektus, gali įsigyti kombinuotą bilietą čia.

Pizos katedra

Pizos katedra

Pizos katedra buvo pradėta statyti 1063 m., o pabaigta 1092 m. Katedros priekinis fasadas papuoštas gražiomis akmeninėmis ir marmurinėmis arkų serijomis. Dėmesį taip pat patraukia bronzinės durys su scenomis iš Mergelės ir Kristaus gyvenimo. Katedros viduje lankytojus nustebina pagrindinio koridoriaus lubos, kurios yra padengtos aukso dekoracijomis, o bazilikos kupole galima išvysti stulbinančią freską, vaizduojančią Marijos apsireiškimą.

Campo Santo

Campo Santo

Campo Santo – tai istorinis statinys ir senosios Pizos kapinės, kurios buvo įkurtos 1277 m. Pastatas buvo ketvirtasis ir paskutinis, kuris iškilo Katedros aikštėje. Pasak legendos – tai šventa vieta, mat čia esantis dirvožemis, kryžiuočių buvo atgabentas tiesiai iš pačio Golgotos kalno, esančio netoli Jeruzalės. Žymiausi miestiečiai atguldavo romėniškuose sarkofaguose centrinėje dalyje, mažiau nusipelnę – šoninėse sienose įrengtose arkose. Vidinis pastato kiemas suprojektuotas įmantriomis ir sudėtingomis apvaliomis arkomis,  kurios sukelia nuostabą kiekvienam lankytojui. Siekiant išsaugoti 84 išlikusius sarkofagus kartu su etruskų ir romėnų skulptūromis bei urnomis, istorinės relikvijos buvo perkeltos į Katedros muziejų.

Pizos katedros muziejus

Pizos katedros muziejus

Pizos katedros muziejuje eksponuojami originalūs meno kūriniai iš garsiosios Pizos katedros, krikštyklos ir svyrančio bokšto. Daugybė originalių gotikos ir renesanso laikų skulptūrų yra išsaugota palyginti nedideliame muziejuje. Jame taip pat galima išvysti išskirtinę, eksponuojamų įvairių amžių liturginių baldų, paveikslėlių, liemenių, indų, knygų ir kitokių relikvijų kolekcijas.

Santa Maria della Spina

Santa Maria della Spina

Santa Maria della Spina bažnyčia yra viena gražiausių Pizos mieste. Ši maža gotikinė šventykla buvo pastatyta 1230 m., o apie 1325 metus praplėsta. Viršutinėje balto marmuro fasado dalyje galima išvysti keletą įspūdingų statulų su Kristaus, Marijos ir keleto angelų atvaizdais. Kitos pastato  dalys taip pat gausiai papuoštos originaliomis statulomis, todėl verta pasivaikščioti aplink bažnyčią. Palyginus su turtingu fasadu, interjeras atrodo gana paprastas. Jame yra vienas kambarys, kurio lubos buvo papuoštos freskomis rekonstruojant bažnyčią XIX a.

Pizos nacionalinis muziejus

Pizos nacionalinis muziejus

Nacionalinis Pizos muziejus, įsikūręs ant Arno upės kranto, lankytojus traukia įdomiais eksponatais. Čia galima grožėtis Toskanos menininkų darbais, skulptūromis, paveikslais, kurie buvo sukurti nuo XII iki XVI amžiaus. Muziejuje gausu senovės rankraščių, keramikos dirbinių ir kitų religinių relikvijų, surinktų iš įvairių Pizos bažnyčių.

Riterių rūmai

Riterių rūmai

Riterių aikštė – tai viena iš pagrindinių aikščių Pizoje, o joje esantys gražūs rūmai yra viena lankomiausių vietų mieste. Šie rūmai buvo pastatyti XVI a. ir iš pradžių buvo Šv. Stepono riterių (kavalierių) buveinė, kurioje vykdavo mokymai. Labiausiai lankytojus pribloškia dekoruotas rūmų fasadas, kurio puošyba atima žadą kiekvienam. Fasadą taip pat praturtina Mediči šeimos ir riterių herbai. Priešais pastatą stovi Toskanos didžiojo kunigaikščio statula, kurią 1596 m. pagamino skulptorius Francavilla. Šiuo metu pastato viduje veikia garsus Pizos universitetas, kurį įkūrė pats Napoleonas.

Borgo Stretto gatvė

Borgo Stretto gatvė

Jeigu norite apsipirkti ar tiesiog pasivaikščioti siauromis viduramžių Pizos gatvelėmis, turėtumėte užsukti į Borgo Stretto. Ši ilga gatvė užpildyta parduotuvėmis, kuriose prekiaujama knygomis, aksesuarais, suvenyrais ir išskirtiniais dizainerių rūbais. Nemaža dalis Borgo Stretto gatvės iš abiejų pusių išklota arkadomis, kuriose įsikūrę daugybę barų, restoranų ir kavinių. Tai puiki vieta norintiems atsipalaiduoti ir įsilieti į miestiečių gyvenimą.

Šv. Petro a Grado bazilika

Šv. Petro a Grado bazilika

Romaninio stiliaus Šv. Petro a Grado bazilika stovi atokiau nuo Pizos centro, tačiau ją aplankyti tikrai verta. Ji pastatyta netoli senojo Pizos uosto, kur pasak legendos, 44 m. išsilaipino apaštalas Petras. Bažnyčia buvo pastatyta XI a. ant ankstyvosios IV – V a. krikščionių šventyklos griuvėsių. Viduje esančios gražios arkos papuoštos spalvingomis freskomis su visų popiežių iki XV amžiaus atvaizdais.

Pizos botanikos sodas

Pizos botanikos sodas

Pizos botanikos sodas įsikūręs senamiesčio širdyje, todėl lengvai pasiekiamas iš visų taškų. Iš pradžių sodas buvo pastatytas XVI a. Mediči šeimos vardu. Vėliau buvo perleistas įvairioms organizacijoms, o šiandien jis priklauso Pizos universitetui. Pizos botanikos sodas padalintas į kelis skyrius, kuriuose auga daug skirtingų augalų ir gėlių. Mėgstantiems gamtą ir ramybę, ši vieta turėtų labai patikti.

Mezo tiltas

Mezo tiltas

Mezo tiltas yra vienas gražiausių ir iškiliausių Pizoje, kuris driekiasi per Arno upę. Dar romėnų laikais pastatytas tiltas ne kartą buvo sugriautas, o dabartinė struktūra čia stovi nuo 1950 m. Jis yra 89 metrų ilgio ir turi vieną 72 metrų arką. Keturiuose tilto kampuose stovi marmuriniai gaubliai, palikti iš anksčiau čia buvusio tilto. Tilto centre pamatysite iš balto akmens grindinyje išklotą Pizano kryžių. Jeigu ieškote fotogeniško Arno upės vaizdo – tai ši vieta puikiai tam tiks.

Taip pat skaitykite:

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Pizos klimatas

Pizos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Pizoje, kritulių būna apie 100 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Pizos mieste – 19 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 29 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 2 °C iki 13 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Pizą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Pizą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Pizą ar Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Pizos mieste

Piza ir svarbiausios lankytinos miesto vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Pisa Tower – Pizos miesto širdyje, šalia svyrančio bokšto įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Repubblica Marinara – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs strategiškai geroje vietoje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Pizos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Pizos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Pizos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Pizos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Pizos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

fifteen − thirteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą