+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Aveiro lankytinos vietos

Aveiro lankytinos vietos

Aveiro

Aveiro miestas laikomas vienu romantiškiausiu Portugalijoje, todėl lankytinos vietos mėgstamos tiek vietinių, tiek turistų. Miestas įsikūręs šiaurės Portugalijoje, prie Atlanto vandenyno krantų, netoli Porto. Mieste yra jūrų uostas, geležinkelio stotis, išvystyta druskos pramonė. Aveiro miestas spalvingas ir išvagotas vandens kanalų, kuriuose plūduriuoja ryškiaspalvės valtys. Smagi ir romantiška atrakcija – pasiplaukiojimas dažytais gondolos stiliaus laivais, vadinamais moliceiromis. Senamiesčio krantinę puošia žavūs pastelinių atspalvių Art Nouveau namai. Didžiausias traukos objektas mieste – „Mosteiro de Jesus“ vienuolynas, turintis religinio meno kolekcijas savo muziejuje. Taip pat šalia Aveiro rasite ir žavų mažą kurortą Kosta Nova, kuriame galite smagiai praleisti savo atostogas.

Aveiro lankytinos vietos

Aveiro Art Nouveu senamiestis

Aveiro Art Nouveu senamiestis

Aveiro Art Nouveau stiliaus senamiestis yra viena populiariausių vietų mieste. Vaikštinėdami po senamiestį, pamatysite nuostabią miesto architektūrą. Spalvingi namukai ir gražūs pastatų ornamentai atkreips jūsų dėmesį. Vaikštant siauromis gatvelėmis, negalima nesižavėti šių namukų jaukumu ir paprastumu. Užsukite ir į Art Nouveau muziejų (Museu de Arte Nova), kuriame pasakojama daugiau apie šio stiliaus namų atsiradimą mieste.

Aveiro muziejus

Aveiro muziejus

Aveiro muziejus, kuris buvo pastatytas 1458 m. anksčiau buvo žinomas kaip Jėzaus vienuolynas (Mosteiro de Jesus) moterims. Nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje yra daugybė XIV – XIX amžių paveikslų, skulptūrų, papuošalų, tekstilės, taip pat dokumentų, rankraščių ir kitų daiktų. Pastato viduje galima pamatyti gražią koplytėlę ir centrinį kiemą, kuriame anksčiau vienuolės praleisdavo daug laiko meldžiantis. Vienas įdomesnių šio muziejaus eksponatų – princesės Joanos gražiai išpuoštas marmurinis kapas. Vienuolyne princesė pragyveno didžiąją gyvenimo dalį.

Ekskursija Aveiro kanalais

Ekskursija Aveiro kanalais

Aveiro kanalais plaukioja spalvingos valtys, išmarginos įvairiais paveikslais, dar kitaip vadinamos moliceiromis. Užsisakykite ekskursiją šiomis tradicinėmis valtimis, kurios senais laikais buvo naudotos jūros dumblių surinkimui ir leiskitės į kruizą po miestelio kanalus. Turo metu galėsite pasigrožėti Art Nouveau ir baroko stiliaus pastatais, katedromis ir kitais šio žavingo miestelio lankytinais objektais.

Senoji Aveiro traukinių stotis

Senoji Aveiro traukinių stotis

Jeigu atvažiuosite į Aveirą traukiniu, tai vos tik išlipę išvysite vieną gražiausių miesto pastatų. Senasis stoties pastatas, kuris buvo baigtas statyti 1916 m., padengtas daugybe keraminių plytelių, kuriose vaizduojamos tradicinės scenos iš Aveiro ir jo regiono. Šios mėlynos azulejos plytelės buvo pagamintos tų laikų garsiausiame „Fábrica da Fonte Nova“ fabrike, tačiau 1937 m ši gamykla sudegė.

Aveiro kultūros ir kongresų centras

Aveiro kultūros ir kongresų centras

Aveiro pakraštyje įsikūręs kultūros ir kongresų centras yra tapęs išskirtiniu Aveiro pramonės architektūros simboliu. Nuo atidarymo 1995 m. šioje erdvėje vyksta svarbūs renginiai: nacionaliniai ir tarptautiniai kongresai, diskusijos, parodos, koncertai ir spektakliai.

Kosta Nova

Kosta Nova

Netoli Aveiro įsikūręs nedidelis žvejų miestelis, kuris garsėja savo spalvingais namukais. Jie pastatyti šalia paplūdimio, o fasadai išdažyti ryškiomis spalvotomis juostomis ir visa tai suteikia unikalią išvaizdą Kosta Novai. Būtinai pasivaikščiokite po miestelį, paplūdimį ir pajauskite ore tvyrančią aurą.

Dunas de Sao Jacinto gamtos rezervatas

Dunas de Sao Jacinto gamtos rezervatas

Sao Jacinto kopos – tai saugoma 700 hektarų gamtos teritorija tarp Aveiro lagūnos ir Atlanto vandenyno. Gamtos entuziastams patiks vaikščioti septynių kilometrų taku aplink San Jacinto kopų gamtos rezervatą, kuris puikiai tinka stebėti paukščius. Šis gamtos draustinis siekia išsaugoti natūralias paukščių buveines ir kitą jame esančią florą ir fauną. Norėdami nuvykti į rezervatą, naudokitės kelto paslaugomis iš Aveiro uosto.

Pramogos ir ekskursijos

Aveiro klimatas

Aveiro klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų, o kritulių mieste būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Aveiro mieste – 15 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 19 °C temperatūra. Lapkritis ir žiemos mėnesiai yra lietingiausi ir šalčiausi mėnesiai mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Aveiro?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Aveiro nebus lengva. Pirmiausia jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais iki Porto. Po to miestelį lengvai galima pasiekti autobusu arba traukiniu. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po šį regioną ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Aveiro mieste

Aveiro ir šio žavaus miestelio lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Porto Domus Hotel – Porto miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Aveiro Palace – neseniai atnaujintas viešbutis, įsikūręs istoriniame Aveiro centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Aveiro žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Aveiro žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Aveiro žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Aveiro žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Aveiro žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eighteen − 13 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą