+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Didžioji sala

Didžioji sala

Didžioji sala

Didžioji sala yra penkių ugnikalnių sala, kuri sudaro net 60 procentų visos Havajų salyno teritorijos. Joje stūkso aktyvūs Mauna Loa ir Kilauea ugnikalniai, kurie iki šiol formuoja salą, nuolat liedami lavą į vandenyną. Įdomu tai, kad Didžioji sala yra antra aukščiausia sala žemėje. Ji vilioja turistus vešliais atogrąžų miškais, įspūdingais koraliniais rifais, kriokliais ir pasakiško grožio paplūdimiais. Saloje vyrauja tropinis klimatas, todėl ją aplankyti galima ištisus metus. Svečiuojantis joje, rekomenduojama užsukti į Havajų vulkaninį nacionalinį parką, tropinį botanikos parką, pasigrožėti Akakos kriokliu ar aplankyti Mauna Kėja observatoriją. Didžiojoje saloje organizuojama daugybė turų, reprezentuojančių salą. Jų metu galima pamatyti Hilo pakrantės grožį, susipažinti su Havajų ūkiais, auginančiais gražiausias gėles ir pristatančių vieną geriausių kavų pasaulyje. Didžioji sala – tai vartai į fantastišką Havajų salyną.

Didžioji sala lankytinos vietos

Havajų ugnikalnių nacionalinis parkas

Havajų ugnikalnių nacionalinis parkas

Havajų ugnikalnių nacionalinis parkas suteiks jums nepamirštamus įspūdžius, nes parke stūkso du veikiantys ugnikalniai. Kilauea ugnikalnis yra vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių, kuris vis dar formuoja Didžiąją salą. Išvertus iš Havajų kalbos „Kīlauea“ reiškia plėtimąsi, todėl dėl dažnų lavos išsiveržimų kalnas ir gavo tokį pavadinimą. Šio ugnikalnio krateris Halemaumau yra laikomas havajiečių deivės Pelė buveine. Taip pat būtinai aplankykite ir didžiausią pasaulyje ugnikalnį Mauna Loa. Parke yra keletas pažintinių pėsčiųjų takų, iš kurių populiariausias yra Kīlauea Iki. Šie pėsčiųjų takai suteiks galimybę iš arčiau susipažinti su vulkanais. Parko teritorijoje taip pat yra havajiečių etnografinių kaimų, šventyklų ir kapinynų.

Punaluʻu paplūdimys

Punaluʻu paplūdimys

Punalu’u paplūdimys yra garsiausias Havajų juodo smėlio paplūdimys. Pietrytinėje Kau pakrantėje įsikūręs ir aukštomis kokoso palmėmis apsuptas paplūdimys, traukia lankytojus lyg magnetas savo nepaprasto grožio paplūdimiu ir galimybe čia pamatyti nykstančius „Hawksbill“ rūšies vėžlius. Pastarieji ir Havajų žalieji jūriniai vėžliai mėgsta degintis ant šilto juodo smėlio, todėl jų stebėjimas yra nepakartojama patirtis.

Papakōlea paplūdimys

Papakōlea paplūdimys

Papakōlea paplūdimys, esantis netoli South Point, yra vienas iš keturių žaliojo smėlio paplūdimių pasaulyje. Pats paplūdimys išraižytas 49 000 metų senumo kūgiu, priklausančiu Mauna Loa ugnikalniui. Išskirtinę žalią spalvą smėliui suteikia alyvuogių spalvos kristalai, kurie erozijos metu susidarė iš lavos srovių. Maudytis šioje įlankoje galima, tačiau bangos dažnai būna didelės, todėl reikėtų būti atsargiems.

Kealakekua įlanka

Kealakekua įlanka

Kealakekua įlanka, esanti Konos pakrantėje maždaug 15 kilometrų į pietus nuo Kailua-Kona, ypač traukia nardymo mėgėjus. Įlanką skalauja krištolo skaidrumo vanduo, kuriame pilna spalvingų žuvų ir koralinių rifų. Retkarčiais šioje įlankoje galima pamatyti ir plaukiojančius delfinus. Kealakekua įlanka turi svarbą istorinę prasmę, nes šioje vietoje 1779 m. Havajų salų atradėjas kapitonas Džeimsas Kukas buvo nužudytas vietinių havajiečių. Šiandien šiam garsiam keliautojui atminti, jo žuvimo vietoje yra pastatyta statula. Ekskursijas po šią nuostabią vietą ir nardymo paslaugas, siūlome užsisakyti internetu iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Mauna Kėja ugnikalnis

Mauna Kėja ugnikalnis

Mauna Kėja – tai snaudžiantis ugnikalnis Havajų saloje, kuris yra vienas iš penkių vulkanų, sudarančių šią salą. Mauna Kėja ugnikalnis yra aukščiausias Havajų kalnas, kurio aukštis siekia 4205 m. Jeigu matuotume šio kalno aukštį nuo jūros dugno, tai jis būtų aukštesnis net už patį Everestą. Ant kalno viršūnės esančioje astronomijos observatorijoje nuolat dirba tyrėjų komandos iš vienuolikos skirtingų šalių. Žemesniame aukštyje esantis lankytojų centras yra populiarus tarp turistų ir vietinių. Šiame centre galėsite daugiau sužinoti apie Mauna Kėja ugnikalnį. Jeigu nuspręsite keliauti iki viršūnės, reikės gerai pasiruošti, nes 4 kilometrų aukštis įveikiamas ne kiekvienam.

Pu'uhonua O Hōnaunau nacionalinis istorinis parkas

Pu’uhonua O Hōnaunau nacionalinis istorinis parkas

Vakarinėje (Kona) Didžiosios salos pusėje esantis Pu’uhonua O Hōnaunau nacionalinis istorinis parkas yra puikus būdas pažinti tradicinę Havajų kultūrą. Senovės Havajuose galiojo Kapu – tai senovės Havajų įstatymų ir kitų teisės aktų elgesio kodeksas, už kurio nesilaikymą buvo baudžiama mirtimi. Nusikaltėliai norėdami išvengti bausmės, turėdavo pasiekti artimiausią Pu’uhonua prieglobsčio vietą, kurioje jie buvo atleidžiami nuo savo padarytų nusikaltimų ir galėdavo vėl grįžti į normalų gyvenimą. Pu’uhonua šiandien vis dar laikoma šventa vieta, todėl čia galioja nemažai apribojimų tiek turistams, tiek vietiniams.

Akakos krioklys

Akakos krioklys

Akakos krioklys, kurio aukštis siekia 135 metrus, yra didžiausias Havajų krioklys. Jis įsikūręs Akakos krioklių valstybiniame parke, maždaug už 16 kilometrų į šiaurę nuo Hilo miesto. Krioklys lengvai pasiekiamas einant per vešlias džiungles ir jį galima apžiūrėti net iš kelių vietų, tačiau geriausias vaizdas atsiveria nuo tarpeklio krašto. Netoli garsiojo Akakos krioklio galite pamatyti ir Kahuna krioklį, kurio aukštis siekia 90 metrų. Vaikščiodami po džiungles, galėsite mėgautis nuostabia gamta, paukščių čiulbėjimu, saldžiu gėlių aromatu ir tekančių upelių garsais.

Havajų atogrąžų botanikos sodas

Havajų atogrąžų botanikos sodas

Havajų atogrąžų botanikos sodas populiarus tiek tarp turistų, tiek tarp fotografų, mokslininkų ir gamtos mylėtojų. Šiame sode, kuris ne vieną kartą buvo pripažintas gražiausia Havajų vietove, auga daugiau nei 2500 rūšių atogrąžų augalų iš viso pasaulio. Taip pat sode pamatysite didžiulį orchidėjų sodą, makavos papūgas, keletą nedidelių krioklių. Havajų atogrąžų botanikos sodas įsikūręs Ramiojo vandenyno pakrantėje leis mėgautis ir nuostabiais jos vaizdais.

Waipio slėnis

Vaipio slėnis

Vaipio slėnis įsikūręs Didžiosios salos, šiaurės rytų pakrantėje, maždaug už 80 kilometrų nuo Hilo miesto. Šis nepaprastai gražus slėnis yra laikomas šiuolaikiniu Edeno sodu, nes jo kraštovaizdis įspūdingas. Derlingose slėnio žemėse auga bananai, papajos, mangai, avokadai ir greipfrutai, o slėnio puošmena yra spalvingi imbiermedžiai ir orchidėjos. Geriausias vaizdas į slėnį atsiveria iš apžvalgos aikštelės, esančios pietinėje pusėje. Žygiai po šį nuostabų slėnį yra laikomi vieni geriausių valstijoje, todėl nepraleiskite progos juos išbandyti.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Didžiosios salos klimatas

Didžiosios salos klimatas šiltas, jūrinis ir tropinis. Vidutinė metinė temperatūra saloje – 26 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugjūtis su 30 °C temperatūra. Lietaus sezonas saloje trunka nuo lapkričio iki kovo, tačiau dažniausiai lietus būna trumpalaikis ir stiprus. Patys lietingiausi mėnesiai Didžiosioje saloje – vasaris ir kovas, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią nuostabią salą yra nuo gegužės iki liepos, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Rugpjūčio – spalio mėnesiais, vandenyno temperatūra būna šilčiausia, o vasario – kovo šalčiausia.

Kaip nuvykti į Didžiąją salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Didžiąją salą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Havajus ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti valstiją, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Havajuose, turite būti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 24 Eur už parą.

Nakvynė Didžiojoje saloje

Didžioji sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Sea Mountain – gerai vertinamas viešbutis, kuris įsikūręs Punaluu, o jo teritorijoje rasite ir golfo laukus.
The Inn at Kulaniapia Falls – užmiesčio svečių namai, kurie įsikūrę šalia didžiausio Havajuose privataus krioklio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Didžioji sala – Havajai žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Didžiosios salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Didžiosios salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Didžiosios salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Didžiosios salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Niujorke

Niujorkas

Niujorkas traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, energija, didžiulėmis galimybėmis ir kūrybiniu įkvėpimu. Tai labai brangus miestas, bet kartu vienas gražiausių pasaulio miestų.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

two × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą