+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Seišeliai lankytinos vietos

Seišeliai lankytinos vietos

Seišeliai

Seišeliai – nepaprasto grožio atogrąžų salynas, kurio lankytinos vietos užburia kiekvieną keliautoją. Nuostabūs paplūdimiai, vėjyje besisupančios palmės, aplink salas besidriekiantys koralų rifai, paslaptingos džiunglės, šilta jūra ir tai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti šis rojaus kampelis. Beveik pusę Seišelių ploto užima saugomos teritorijos, todėl dalis salų yra negyvenamos ir turistams nepasiekiamos, o kitose didesnėse salose yra puikiai išvystytas turizmas. Seišeliuose gausu vandens pramogų, todėl be pasakiškų paplūdimių ir šilto vandenyno, poilsiautojai mėgsta atostogauti ir aktyviai. Keliaujant po salyną, galima laipioti uolomis, susipažinti su džiunglėmis, grožėtis egzotine augalija bei gyvūnija ar stebėti nykstančias vėžlių rūšis. Seišeliai jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad salyno lankytinos vietos paliks jums neišdildomus įspūdžius.

Seišeliai lankytinos vietos

Viktorija, Mahė

Viktorija, Mahė

Didžiosios Britanijos karalienės garbei pavadinta Seišelių sostinė Viktorija yra vienintelis jūrų uostas šalyje. Apsilankymas mieste greičiausiai neužtruks, nes lengvai galite per dieną pamatyti pagrindines lankytinas vietas. Vienas pagrindinių turistinių objektų yra Seišelių nacionalinis botanikos sodas. Beveik prieš šimtmetį įkurti sodai apima 15 hektarų plotą, kuriame galima išvysti įvairius egzotinius augalus ir čia gyvenančius gyvūnus. Dar viena įdomi vieta Viktorijos mieste yra Laisvės aikštėje stovintis laikrodžio bokštas, kuris buvo pastatytas 1903 m., pagal Big Beno versiją Londone. Užsukite sostinėje ir į vietinius restoranus, kuriuose patiekiamos šviežios jūros gėrybės ir kreolų virtuvės patiekalai.

Prasleno sala

Prasleno sala

Prasleno sala yra antra pagal dydį sala Seišeliuose, kuri nutolusi nuo Mahės į šiaurės rytus apie 44 kilometrus. Sala traukia turistus ilgais balto smėlio paplūdimiais, natūraliomis kokoso palmių giraitėmis ir vienu gražiausiu nacionaliniu parku Seišeliuose – Valė de Mė. Lankantis Prasleno saloje, rekomenduojama užsukti ir į vietinius Bė Sent An, Anse Volbert ir Grand Anse kaimelius, kuriuose susipažinsite su tikruoju vietinių gyvenimu. Iš salos savarankiškai arba su ekskursijomis galima nuvykti į La Digo salą ar paplaukioti kruizuose po nedideles šalia esančias saleles.

Paukščių sala

Paukščių sala

Paukščių sala yra šiauriausia Seišelių salyne, nutolusi nuo Mahės apie 100 km. Ši sala puikiai žinoma dėl čia gyvenančių ir migruojančių 700 000 porų juodnugarių žuvėdrų, todėl jeigu esate gamtos mylėtojas ir fotografas, vertėtų į ją nuvykti. Paukščiai į salą atvyksta nuo kovo pabaigos, kiaušinius pradeda dėti gegužę ir lieka čia iki spalio, o vėliau palieka salą. Taip pat saloje gyvena jūriniai ir žalieji vėžliai. Vienintelė nakvynės vieta Paukščių saloje yra „Bird Island Lodge“, o salą galite pasiekti 30 minučių trunkančiu skrydžiu iš Mahės.

Aldabros atolas

Aldabros atolas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas koralinis Aldabros atolas garsėja savo unikalia endemine gamta. Čia gyvena tūkstančiai paukščių, tarp kurių galite išvysti egzotiškuosius fregatinius paukščius, juodąsias papūgas, Aldabros šventąjį ibisą, flamingus ir vienintelį neskraidantį Indijos vandenyno paukštį – baltakaklį bėgiką. Taip pat Aldabros atole įsikūrusi didžiausia pasaulyje Aldabros vėžlių kolonija. Čia jų gyvena virš 200 000, o tai yra penkis kartus daugiau nei Galapaguose.

La Digas

La Digas

Ketvirtoji pagal dydį Seišelių salyno sala La Digas patiks gamtos mylėtojams ir ramybės ieškotojams. Turistus čia traukia nuostabūs balto smėlio paplūdimiai, žavingos įlankėlės, žaliuojančios kalvos ir pakrantėje esančios granito uolienų atodangos. Garsiausia salos vieta – vakariniame krante stūksančios Ans Sūrs Daržan (Anse Source d’Argent) uolos, kurios paliks neišdildomus įspūdžius kiekvienam. Sala taip pat garsėja turtinga prancūzų kolonijine architektūra, o ieškantys nuotykių, gali leistis į žygį po Veuve gamtos draustinį. Gal jums pasiseks ir išvysite vieną rečiausių gyvūnų pasaulyje – Japoniškąją rojaus musinukę.

Kurjezo sala

Kurjezo sala

Nedidelė Kurjezo sala traukia turistus vešliais atogrąžų miškais ir galimybe iš arti pamatyti Aldabros dramblinius vėžlius, kurie laisvai klaidžioja įspūdingo grožio įlankėlėse. Kurjezo saloje, kaip ir Prasleno saloje auga didžiausi pasaulio riešutai – kokosai Coco De Mer, kurių svoris gali siekti net iki 30 kg. Kadaise saloje glaudėsi raupsuotieji, todėl šiandien čia galite apžiūrėti jų namų griuvėsius, gydytojo namus ir kitus išlikusius nacionalinius paminklus. Į Kurjezo salą galima nuvykti laivu iš Prasleno salos, o ekskursiją galite užsisakyti čia.

Seišelių kalno nacionalinis parkas

Seišelių kalno nacionalinis parkas

Seišelių kalno nacionalinis parkas yra įsikūręs Mahės saloje ir tai yra didžiausias šios valstybės nacionalinis parkas. 3045 ha plotą užimantis parkas yra gamtos mylėtojų ir žygeivių prieglobstis, kuriame galima atrasti įspūdingą gamtos įvairovę. Didžiulis parkas garsėja vaizdingais pėsčiųjų takais, o populiariausia jo pramoga – kopimas iki aukščiausios šalies viršūnės Seišelių kalno, esančios 905 m aukštyje. Pasiekus viršūnę, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs sostinės Viktorijos vaizdai.

CretAquarium akvariumas

Šv. Anos nacionalinis jūrų parkas

Šv. Anos nacionalinį jūrų parką galite pasiekti laiveliu iš Viktorijos per 15–20 minučių. 6 salas apimantis parkas buvo įkurtas 1973 m. ir tapo pirmuoju nacionaliniu parku Indijos vandenyne. Nepaisant to, kad jis yra netoli Mahės salos, parko apsaugos priemonės užtikrino, kad povandeninio pasaulio biologinė įvairovė čia būtų didesnė nei daugelyje kitų Seišelių salų vietų. Parke gyvena daugiau nei 150 jūrų gyvūnų rūšių, o koraliniai rifai čia ryškūs ir spalvingi, todėl į šią vietą plūsta paviršinio nardymo mėgėjai iš viso pasaulio. Lankytojai čia gali paplaukioti su jūriniais ​​vėžliais arba stebėti iš arti gražiuosius delfinus.

Bo Valonas

Bo Valonas

Viliojanti nuostabaus grožio įlanka Bo Valonas yra įsikūrusi Mahės šiaurės vakarų pakrantėje ir kaip magnetas traukia tiek turistus, tiek vietinius gyventojus. Lankytojai fantastiško grožio paplūdimyje gali ne tik tingiai ilsėtis, bet ir užsiimti aktyviomis pramogomis. Šėlstančio vandenyno bangos vilioja išbandyti banglentes, vandens slides, jėgos aitvarus ir kitas vandens pramogas. Dažniausiai jūra šioje įlankoje rami, todėl tai puikus pasirinkimas šeimoms su mažais vaikais. Šalia paplūdimio veikia restoranai ir viešbučiai, tarp kurių vienas garsesnių The H Resort Beau Vallon Beach, laukiantis kiekvieno, svajojančio apie tobulas ir prabangias atostogas.

Vale de Mė gamtos rezervatas

Vale de Mė gamtos rezervatas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Vale de Mė gamtos rezervatas, esantis Prasleno saloje, saugo pirmykštį beveik natūralų palmių mišką, kuriame auga mažiausiai 4000 retų ir milžiniškų Coco De Mer vaisių. Tai vienas nuostabiausių Seišelių salų turtų, kuris patiks ne tik gamtos mylėtojams, bet ir kitiems neabejingiems gamtos grožiui. Rezervate gyvena daugybė driežų, retų paukščių rūšių ir tik čia auga Seišelių nacionalinis augalas – seišelinė lodoicė. Puikus būdas patyrinėti šį pirmykštį mišką, klaidžiojant pažymėtais gamtos takais. Vykstant į rezervatą, rekomenduojame pasinaudoti gido paslaugomis, kas leis sužinoti įdomios informacijos apie augalus ir gyvūnus.

Takamaka

Takamaka

Seišeliai užkariauja kiekvieno keliautojo širdį, todėl negalime nepaminėti dar vienos lankytinos vietos, kuri žavi atvykėlius. Tai išskirtinio grožio kurortas Takamaka, kuriame galite išvysti vieną gražiausių Mahės salos paplūdimių. Kiekvienas norintis įsimintinų nuotraukų, turėtų aplankyti šią magišką vietovę ir pasimėgauti Indijos vandenyno teikiamais malonumais. Takamakos paplūdimys su spalvingais koraliniais rifais patiks paviršinio nardymo mėgėjams. Taip pat šioje pakrantėje dažnai galima pastebėti ropojančius jūros vėžlius.

Seišelių įlankėlės (Anse)

Seišelių įlankėlės (Anse)

Seišeliai garsėja kaip viena geriausių kelionių krypčių, o šalies įlankėlėse (Anse) besidriekiantys paplūdimiai suteikia keliautojams ne tik fantastiškas akimirkas, tačiau ir ilgai neišblėstančius prisiminimus. Šiaurinėje Prasleno salos pakrantėje esančioje Anse Lazio galite mėgautis vienu nuostabiausių salos paplūdimių. Šalia įvairių formų granito riedulių driekiasi švelnaus ir šviesaus smėlio ruožas, susiliejantis su krištolo skaidrumo vandenimis. Anse Volbert yra viena iš pagrindinių Prasleno salos kurortinių zonų, kur rasite daug viešbučių ir restoranų. Minkštas paplūdimio smėlis ir seklus vanduo puikiai tinka keliaujantiems su vaikais. Dideliame ir įspūdingame Grand Anse paplūdimyje, lankytojus labiausiai žavi natūralus gamtos grožis, o Anse Intendance, esantis Mahės saloje, patiks tiems, kas ieško visiškos ramybės ir didelių bangų.

Silueto sala

Silueto sala

Silueto sala – tai trečia pagal dydį Seišelių salyno sala, kuri nutolusi nuo Mahės apie 20 km į šiaurės vakarus. Kalnuota sala garsėja turtinga biologine įvairove, nes čia auga daugybė endeminių ir nykstančių augalų rūšių. Salos nacionaliniame parke saugomi tokie išskirtiniai gyvūnai kaip gekonai, Seišelių šiksnosparniai, chameleonai ir žalieji vėžliai. Silueto salos paviršius kalnuotas, todėl lankytojai gali tyrinėti urvus, žygiuoti sodriais miškais ar bandyti įkopti į Daubano kalno viršūnę, iš kurios atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai. Silueto salą supa nuostabi ir spalvinga jūrų gyvybė, todėl nardymas tarp koralinių rifų yra viena iš smagiausių jos pramogų. Čia įsikūręs vienas geriausių Seišelių kurortų Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa, todėl esant galimybei, būtinai čia apsistokite bent nakčiai.

Aridės sala

Aridės sala

Seišeliuose yra daug gražių salų, tačiau Aridės sala laikoma pačia geriausia, kuri dar yra ir viena svarbiausių gamtos draustinių pasaulyje. Vietiniai sako, jeigu nematei Aridės salos, reiškia nematei Seišelių. Tai šiauriausia granitinių uolų Seišelių sala, užimanti maždaug 68 ha plotą ir kuri iki šių dienų išliko gražiu laukiniu rojumi. Aridės saloje gyvena viena iš svarbiausių Indijos vandenyno jūros paukščių populiacijų. Joje priskaičiuojama daugiau paukščių rūšių nei bet kurioje kitoje Seišelių saloje. Čia galite išvysti tokius egzotinius paukščius kaip rytines šamas ar mėlynuosius balandžius. Saloje klesti endeminės augalų rūšys, gyvena įvairūs driežai ir jūros vėžliai.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Seišelių klimatas

Seišelių klimatas yra atogrąžų, todėl šalyje beveik ištisus metus vyrauja geras ir šiltas oras. Salyne kritulių būna apie 190 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 27 °C. Seišeliai turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo spalio iki balandžio ir sausąjį, trunkantį nuo balandžio iki spalio. Tiesa, labai nerimauti dėl lietingojo sezono neverta, nes tropinės liūtys baigiasi taip pat greitai, kaip ir prasideda. Pats geriausias metas keliauti po salyną nuo balandžio vidurio iki rugsėjo galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Jeigu norite išvengti didžiulių apgyvendinimo kainų – vykite į Seišelius rugsėjį, nes prieš lietingąjį sezoną, kainos sumažėja stipriai. Nardyti salose galima ištisus metus, tačiau jeigu svajojate apie krištolo skaidrumo vandenį, tai geriausia į Seišelius vykti balandį – gegužę arba spalio – lapkričio mėnesiais.

Kaip nuvykti į Seišelius?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Seišelius nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Pavasario ir vasaros metu metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Seišelius ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Seišelius?

Keliauti po Seišelius patogiausia autobusais arba mikroautobusais, nes jų tinklas yra išvystytas plačiai ir galėsite lengvai pasiekti atokiausius šalies kampelius. Salyne taip pat galima naudotis ir taksi, kurie palyginus nėra labai brangūs.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau verta žinoti, kad Seišelių keliai gana siauri, vingiuoti ir kalnuoti, o eismas vyksta kairiąja puse. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Seišeliuose, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 39 Eur už parą.

Nakvynė Seišeliuose

Seišeliai – nuostabaus grožio salynas, todėl populiariausios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Seišelių paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo paplūdimių ar pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Bliss Boutique Hotel Seychelles – Mahės saloje esantis, gerai vertinamas viešbutis.
Coco de Mer Hotel and Black Parrot Suites – geras viešbutis įsikūręs Prasleno saloje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Seišelių salyno žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Seišelių žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salyno vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Seišelių žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Seišelių žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Seišelių žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

eight + six =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą