+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Viena lankytinos vietos

Viena lankytinos vietos

Viena

Austrijos sostinė Viena traukia turistus iš viso pasaulio, nes miesto lankytinos vietos turi turtingą kultūrinių pramogų kolekciją. Žavus miestas įsikūręs ant Dunojaus upės kranto. Tai klasikos, kultūros ir aristokratijos centras, kuriame randa vietą romantikai, meno ar istorijos gerbėjai. Viena nustebina lankytojus savo spindinčiais rūmais, meno kolekcijomis ir išskirtiniu muzikiniu paveldu, kuris vis dar skamba koncertų salėse ir viename didžiausių pasaulio operos teatrų. Kosmopolitiškas miestas turi nepaprasto grožio architektūrą ir garsėja skaniais pyragais. Čia kūrė ir gyveno daugybė garsių menininkų, tokių kaip Štrausas, Froidas, Bethovenas, Mocartas. Viena dar vadinamas karalių miestu, todėl gausios lankytinos vietos sužavi kiekvieną keliautoją. Lankantis mieste taip pat rekomenduojame užsisakyti pažintinį turą Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka greičiau apžvelgsite pagrindines Vienos vietas.

Viena lankytinos vietos

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra

Šv. Stepono katedra – tai istoriniame Vienos centre esantis miesto simbolis, kuris kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Pirmoji bažnyčia šioje vietoje buvo pastatyta XII a., tačiau po keletos dešimtmečių sudegė, o dar vėliau ji vėl buvo atstatyta. Patobulinimai ir tolesnė katedros statyba vyko nuo XVII iki XIX amžiaus. Vaikštant po bažnyčią, jūsų dėmesį patrauks XIV amžiaus katakombos, urnos, kuriose saugomi Habsburgų dinastijos palaikai. Taip pat verta užlipti 343 laipteliais į pietinį katedros bokštą, iš kurio atsiveria nuostabūs Vienos vaizdai. Šv. Stepono katedros stogas dekoruotas spalvingomis čerpėmis, kurios sukuria didžiulę mozaiką atspindintį imperatoriškąjį dvigalvį erelį, kuris yra Vienos miesto herbas. Bilietus į katedrą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Vienos opera

Vienos opera

Vienos opera – tai vienas didžiausių ir nuostabiausių teatrų Europoje, kuris savo laiku priėmė daugelį iškiliausių pasaulio kompozitorių, dirigentų, solistų ir šokėjų. Operos ir baleto spektakliai statomi mažiausiai 300 kartų per metus, o tai skatina šio žanro populiarumą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Dabartinis operos teatras buvo pastatytas 1869 m. ir pasižymi prancūzišku ankstyvojo renesanso stiliumi. Pirmasis kūrinys kuris nuskambėjo šioje operoje buvo Mocarto – „Don Žuanas“. Operos teatras, kuriame telpa 2211 žiūrovų, kartu su 110 muzikantų yra ir Vienos filharmonijos orkestras. Bilietus į renginius ar operos turus geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Hofburgo rūmai

Hofburgo rūmai

Hofburgo rūmai – tai oficiali kiekvieno Austrijos valdovo rezidencija nuo 1279 m. Vaikščiodami po rūmus lankytojai gali apžiūrėti imperatoriškuosius apartamentus, Austrijos nacionalinę biblioteką, koplyčią, bažnyčią, iždą, Ispanijos jojimo mokyklą ir daugelį kitų vietų, kurios yra įsikūrusios šiame didžiuliame pastatų komplekse. Taip pat nevalia pamiršti ir ginklų, senovinių muzikos instrumentų, meno ir gamtos istorijos, etnografijos muziejų, kuriuose galima išvysti tūkstančius įvairiausių eksponatų. Svarbiausios kolekcijos yra Hofburgo ižde, kuriame sukauptos brangenybės, karališkos regalijos, sakraliniai reliktai ir Šv. Romos imperijos relikvijos. Visas komplekso dydis viršija 240 000 m², o jį sudaro 19 kiemų ir 2600 kambarių, kuriuose iki šiol tebegyvena beveik 5000 žmonių. Bilietus į Hofburgo iždą galite nusipirkti čia.

Vienos muziejų kvartalas

Vienos muziejų kvartalas

Vienos muziejų kvartalas, esantis miesto centre, yra įsikūręs buvusiose imperatoriškose arklidėse bei karietų sandėliuose. Šis kvartalas, apimantis daugiau nei 60 kultūros įstaigų, yra vienas didžiausių šiuolaikinio meno ir kultūros rajonų pasaulyje. Kvartale veikia nuolatinės ir laikinos šiuolaikinio meno parodos. Taip pat architektūros, muzikos, mados, teatro, šokio, literatūros, vaikų kultūros, gatvės meno, dizaino ir fotografijos muziejai. Labiausiai turistus traukia Leopoldo muziejus, kuriame galima išvysti įspūdingą XIX ir XX a. menininkų darbų kolekciją. Norintys atsipūsti Vienos muziejaus kvartale, gali prisėsti viename iš čia esančių restoranų ar muziejų kavinukių ir paragauti austriškų maisto šedevrų. Bilietus į Leopoldo muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Meno istorijos muziejus

Meno istorijos muziejus

Meno istorijos muziejus yra įsikūręs nuostabaus grožio pastate, kuriame galima pamatyti milžiniškas Habsburgų karališkosios šeimos meno kolekcijas iki XVIII a., apimančias senovės Egiptą ir Graikiją. Tai vienas iš didžiausių meno muziejų Europoje, nepaliekantis nė vieno lankytojo abejingo. Čia galite išvysti didžiausią pasaulyje Piterio Breigelio vyresniojo kūrinių kolekciją, įskaitant jo garsųjį paveikslą „Babelio bokštas“. Muziejuje taip pat eksponuojamos Rafaelio, Ticiano, Karavadžo ir Vermejerio paveikslų kolekcijos. Dar vienas garsus muziejaus eksponatas – Benvenuto Čelinio juvelyrinė Pranciškaus I-ojo druskinė, kuri buvo pagaminta 1543 m. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejus geriausiai žinomas dėl savo didžiulės Dinozaurų salės. Joje galima pamatyti ne tik dinozaurų kaulų kolekciją, tačiau ir bauginantį, judantį ir riaumojantį alozaurą. Šis eksponatas buvo sukurtas specialiai Gamtos istorijos muziejui, naudojant naujausius mokslo atradimus. Meteorito salėje verta apžiūrėti didžiausią ir seniausią meteoritų kolekciją pasaulyje, kurią sudaro 1100 vienetų nukritusių iš dangaus. Dar vienas garsus gamtos istorijos muziejaus eksponatas – Vilendorfo Venera, kurią 1908 m. atrado archeologas Josef Szombathy, kasinėdamas paleolito eros kaimą. Tai 11,1 cm aukščio moters figūros statulėlė, kuri buvo išdrožta iš oolitinio smiltainio. Manoma jog ji yra apie 22 000 – 24 000 metų amžiaus. Be visų šių lobių muziejuje rasite ir žirafų, begemotų, dramblių, meškų, liūtų, gigantiško dydžio ilgakojų krabų ir retų paukščių kolekcijas.

Šionbruno rūmai

Šionbruno rūmai

Šionbruno rūmai priklausė garsiajai Habsburgų dinastijai. Jie laikomi vienais gražiausių baroko stiliaus rūmų Europoje. Visą kompleksą sudaro 1441 kambarys, kurie apsupti alėjomis ir sodais. Jų plotas apima net 176 hektarus, todėl norintys apžiūrėti juos, turėtų skirti tam pakankamai laiko. Šie rūmai, kurie turi Austrijai didelę istorinę reikšmę, taip pat turi unikalų išplanavimą ir pasakišką interjerą, todėl jie įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Interjere vyrauja balta spalva ir rokoko stilius, nors kiekvienas kambarys įrengtas išskirtinai. Šionbruno rūmų sodai atviri lankytojams visus metus. Juose rasite įspūdingus fontanus, įvairias statulas ir paminklus, medžius ir gėles. Geras būdas patekti į rūmus ir išvengti laukimo didžiulėse eilėse yra Skip the line bilietas, o norintys pamatyti koncertus ar tik dalį rūmų, gali bilietus taip pat įsigyti internetu paspaudę šią nuorodą.

Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčia

Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčia

Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčia – tai ryškus religinis pastatas su gražiu kupolu, kuris yra vienas iš svarbiausių baroko statinių Vienoje. Kai 1713 m. Vienoje kilo maras, Karolis VI pasižadėjo pastatyti bažnyčią, padėkodamas Dievui už miesto išgelbėjimą. Jis ją nusprendė skirti Šv. Karoliui Boromiejui, kuris tapo jam įkvėpimu malšinant marą. Taip 1737 m. iškilo ši bažnyčia. Didžiulį pastatą vainikuoja 72 metrų kupolas, o šalia jo stovi dvi autentiškos 33 metrų kolonos, kurios atspindi scenas iš Šv. Karolio gyvenimo. Viduje lankytojus nustebins pasakiškos austrų tapytojo Rotmajerio freskos ir ypatingo grožio altorius.

Belvederio rūmai

Belvederio rūmai

Belvederio rūmai – tai viena labiausiai lankomų vietų Vienoje, kuriuose šiltuoju metų laiku galima sutikti ir Austrijos princus. Šiuos du baroko stiliaus pastatus jungia sodai su terasomis, statulos ir kriokliai. Vienas pastatas vadinamas Žemutiniu Belvederiu, o kitas – Aukštutiniu Belvederiu. Aukštutinių rūmų fasadus puošia įvairūs ornamentai, figūros, freskos ir statulos. Juose įkurta galerija, kurioje eksponuojami Austrijos menininkų darbai. Žemutiniai rūmai turi marmurinę salę su ovaliais gipso medalionais ir nuostabia lubų freska, kuriuose veikia Austrijos baroko muziejus. Nemaža dalis rūmų yra atvira lankytojams, todėl galima netrukdomai apžiūrėti įspūdingą statinį, o norintys apsilankyti viduje, turėtų nusipirkti bilietus iš anksto internetu.

Botanikos sodas

Vienos botanikos sodas

Vienos botanikos sodas, užimantis 8 ha plotą, buvo įkurtas 1754 m. šalia Belvederio rūmų. Šiandien tai yra nepriklausomas Vienos universiteto padalinys. Atvirose sodo erdvėse bei šiltnamiuose, kurios yra suskirstytos pagal temines ir geografines sritis, auga dvylika tūkstančių augalų rūšių iš šešių žemynų, įskaitant vaistinius augalus, kažkada sudariusius sodo pagrindą. Kadangi šis botanikos sodas priklauso universitetui, tai nemaža jo dalis yra skirta tyrimams ir mokymams, todėl lankytojai nepateks į visus sodo šiltnamius.

Šv. Mykolo bažnyčia

Šv. Mykolo bažnyčia

Šv. Mykolo bažnyčia yra viena iš seniausių bažnyčių Vienoje, kuri buvo pastatyta 1221 m. Per ilgus šimtmečius bažnyčia keitėsi ne kartą, todėl dabartiniame jos stiliuje galima įžvelgti įvairių architektūrinių detalių. Šiandien bažnyčia dažniausiai lankoma dėl įspūdingų katakombų, kur 1631–1784 m. buvo palaidota apie 4000 žmonių. Bažnyčios požemiuose vis dar galima pamatyti šimtus karstų, puoštų gėlėmis ar kaukolėmis, taip pat mumifikuotus lavonus. Garsiausias katakombose palaidotas asmuo yra Pietro Metastasio, parašęs keletą Mozarto operų libretų. Taip pat bažnyčioje nuolat rengiami įvairūs koncertai ir parodos.

Austrijos parlamentas

Austrijos parlamentas

Austrijos parlamentas įsikūręs neoklasikinio stiliaus pastate, kurio statybos buvo pradėtos 1874 m., o baigtas statyti 1884. Teofilis Hansenas pastatą pasirinko statyti klasikiniu graikų stiliumi, nes helenai buvo pirmieji, kuriems laisvė ir teisė buvo svarbiau už viską. Įspūdingiausia pastato dalis – centrinis portikas, kuris susideda iš 8 kolonų. Pastato priekyje stovi didžiulė graikų išminties deivės Artemidės statula, iš kurios kasdien trykšta fontanas. Ant pastato stogų ir šalia jo taip pat išvysite gražiai dekoruotų skulptūrų. Austrijos parlamento viduje yra posėdžių salės, bibliotekos, fojė, valgomieji, barai ir sporto salės. Šiuo metu vyksta rekonstrukcijos darbai ir pastatas duris lankytojams  atvers 2021 m.

Vienos miesto parkas

Vienos miesto parkas

Vienos miesto parkas buvo įkurtas 1862 m. rugpjūčio 21 d. ir yra seniausias miesto parkas sostinėje. Tai viena lankomiausių ir mėgstamiausių Vienos gyventojų vieta, kurioje jie dažnai praleidžia laiką su šeimomis. Čia įrengta vaikų žaidimo aikštelė, dviračių takai, fontanai, pikniko zonos. Miesto parke taip pat galima rasti keletą autentiškų restoranų, kavinių, kuriuose siūloma paragauti geriausių patiekalų Vienoje. Labiausiai fotografuojamas paminklas parke – paauksuota bronzinė Johano Štrauso statula, kuri buvo atidengta 1921 m.

Setagajos parkas

Setagajos parkas

Setagajos parkas buvo įkurtas 1992 m. vieno sodininko iš Japonijos. Jau daugelį metų tarp Vienos ir Setagajos (Tokijo priemiestis) egzistuoja draugystė, todėl norint įprasminti tą ryšį ir buvo įkurtas šis parkas. Jis imituoja japonų kraštovaizdį su keliais tvenkiniais ir upeliais, kuriame tankiai pasodinti įvairūs augalai, būdingi japonų sodams. Prie įėjimo į sodą yra japonų arbatos namai, akmeninis žibintas, kelios akmens skulptūros ir fontanas. Lankytojai vaikščiodami po parką gali grožėtis japoniškais statiniais, tiltais per upelius, akmenimis ir augalais. Didelė augalų įvairovė leidžia grožėtis parku beveik ištisus metus.

Turkenschanz parkas

Turkenschanz parkas

Vienos pakraštyje esantis Turkenschanz parkas buvo pastatytas 1885 – 1888 m. Imperatorius Franzas Juozapas I kalbėjo iškilmėse, pažymėdamas parko atidarymą 1888 m. rugsėjo 30 d. Parko pavadinimas kilęs nuo istorinių Turkijos įtvirtinimų, rastų šioje vietoje. Šiandien parkas yra žinomas dėl savo įdomių ir retų botanikos augalų, kurie banguojantį kraštovaizdį labai gražiai papuošia. Parke vietiniai gyventojai dažnai bėgioja, važinėja dviračiais, skaito knygas ant pievelės ar kitaip pramogauja. Parke nuolat organizuojami įvairūs renginiai, koncertai, kurie sutraukia tūkstančius lankytojų.

Vienos nacionalinis teatras

Vienos nacionalinis teatras

Vienos nacionalinis teatras, kuris buvo pastatytas 1874 – 1888 n., nuo seno garsėja ypatingais vokiečių kalba sukurtų pjesių ir spektaklių pastatymais. Po niokojančio gaisro 1945 m. teatras galiausiai duris vėl atidarė 1955 m. ir nuo to laiko išaugo iki paties svarbiausio šalies teatro. Pastato išorė dekoruota įspūdingomis statuloms ir raižiniais. Vidaus interjerą sudaro turtinga prancūzų baroko stiliaus puošyba ir nuostabaus grožio laiptai su Gustavo ir Ernsto Klimtų freskomis. Teatre taip pat nuolat vykdomos ekskursijos anglų kalba.

Vienos zoologijos sodas

Vienos zoologijos sodas

Vienos zoologijos sodas, esantis Šionburno rūmų teritorijoje, yra seniausias pasaulyje zoologijos sodas. 1752 m. pastatyta sodą tikrai verta aplankyti, nes jame gyvena daugiau nei 700 skirtingų rūšių gyvūnų, įskaitant kai kurias nykstančias rūšis. Penkis kartus jis buvo paskelbtas geriausiu zoologijos sodu Europoje. Populiariausi zoologijos sodo gyventojai yra pandos, baltieji lokiai, zebrai, Afrikos drambliai, amūrinis leopardas. Lankytojai turi galimybę ne tik stebėti įvairiausius gyvūnus, tačiau ir gyvai juos maitinti. Vienos zoologijos sode nuolat vyksta daugybė ekskursijų su gidu, kuris lankytojams papasakoja daug įdomių detalių apie gyvūnus ir patį zoologijos sodą. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Praterio parkas

Praterio parkas

Praterio parkas – tai didžiausias miesto parkas Vienoje, kuriame taip pat įsikūręs ir seniausias atrakcionų parkas pasaulyje. Kadaise šis didžiulis parkas buvo karališkosios medžioklės plotas, o šiandien tai viena mėgstamiausių vietų tarp miestiečių ir turistų. Gyventojai čia dažniausiai susirenka pajodinėti, išsimaudyti baseine, pažaisti futbolą, tenisą, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiais. Parke esantis atrakcionų parkas traukia įvairaus amžiaus lankytojus. Norintieji gali sukantis milžinišku apžvalgos ratu pasigrožėti miestu iš viršaus. Šiam ratui jau daugiau nei 100 metų, todėl jis laikomas ir Vienos miesto simboliu. Taip pat mėgstantys ekstremalesnes pramogas, gali išbandyti sūpuokles, kurios pakyla į 117 m aukštį. Adrenalino dozė garantuota!

Albertina

Albertina

Albertina meno muziejus įsikūręs Vienos centre, ercherzogo Alberto rūmuose. Šiame nuostabiame muziejuje vaizduojami visi didieji šiuolaikinio meno kūriniai. Muziejus turi didžiausias ir vertingiausias grafikos kolekcijas pasaulyje, tarp kurių galite išvysti ir 1502 m. Albrechto Diurerio tapytą garsųjį kūrinį „Kiškis“. Muziejuje galima pamatyti ir Rafaelio, Rembranto, Edvardo Munko, Mikelandželo, Pablo Pikaso ir kitų garsių menininkų darbus. Albertina turi ir architektūros bei fotografijos kolekcijas, kurios yra eksponuojamos specialiose parodose. Muziejuje taip pat nuolat vyksta parodos, skirtos tam tikram menininkui. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Hundertvaserio namas

Hundertvaserio namas

Hundertvaserio namas yra vienas iš Austrijos architektūros stebuklų ir didžiulė šalies kultūros vertybė. Kiekvienais metais jis pritraukia begalę lankytojų iš viso pasaulio. Šis namas buvo vienas pirmųjų darbų, garsiojo menininko F. Hundertvaserio. Spalvingai dekoruotas daugiabučio namo išorės fasadas atkreipia į save dėmesį vos jį išvydus. Menininkas suskirstė visą namą į nedidelius elementus, smarkiai besiskiriančius spalva ir tekstūra. Kiekvienas namo gyventojas taip pat turi teisę papuošti fasadą aplink langus pagal savo skonį. Aplink namą esantys medžiai ir krūmai, augantys balkonuose ir stogo terasose paverčia šį namą žalia oaze miesto širdyje. Vidiniame namo kiemelyje galima prisėsti kavinukėje, o jeigu norėsite daugiau sužinoti apie šį menininką, tai užsukite į šalia esantį muziejų.

Imperatoriškoji kripta

Imperatoriškoji kripta

Vienos kapucinų bažnyčia yra geriausiai žinoma dėl savo įspūdingos imperatoriškosios kriptos, kuri yra daugelio ankstesnių karalių ir imperatorių amžinojo poilsio vieta. Kriptoje yra palaidota apie 150 Habsburgų dinastijos narių ir beveik visi Austrijos imperatoriai nuo 1633 m. Čia esantys sarkofagai puikiai išsilaikę, todėl savo autentiškumu nustebina kiekvieną lankytoją. Laidojimai imperatoriškoje kriptoje vyksta iki šiol, joje 1989 m. buvo palaidota paskutinė Austrijos imperatorė Zita. Kapucinų bažnyčia dažnai būna perpildyta, todėl bilietus užsisakykite internetu iš anksto.

Ispanijos jojimo mokykla

Ispanijos jojimo mokykla

Dar imperatoriaus Maksimiliano II laikais, Vienoje buvo įkurta Ispanijos jojimo mokykla po to, kai 1562 m. jos valdovas savo kurtizanams pristatė garsiuosius lipizanerių veislės žirgus. Tai yra seniausia tokio pobūdžio mokykla pasaulyje. Šiandieninė mokykla įsikūrusi Hofburgo rūmų teritorijoje nuo 1735 m. Kelis šimtmečius čia mokytis jojimo meno buvo tik vyrų privilegija, tačiau paskutiniais metais į mokyklą jau priimamos ir moterys. Ispanijos jojimo mokykloje yra rengiami renginiai ir pasirodymai, kuriuose yra atliekama aukščiausiu lygiu išdresuotų arklių programa. Bilietai į pasirodymus yra išparduodami labai greitai, todėl būtinai užsisakykite kuo anksčiau internetu.

„Demel“ kepyklėlė

Demel kepyklėlė

„Demel“ tai seniausia kavinė ir kepyklėlė Vienoje, kuri buvo įkurta 1786 m. Šioje išskirtinėje vietoje gaminami įvairūs pyragai, bandelės ir kitokie saldumynai, kurie kruopščiai rankomis paruošiami pagal tradicinius šimtus metų siekiančius receptus. Beveik ant Hofburgo rūmų slenksčio įsikūrusi kavinė buvo labai populiari tarp Austrijos ir Vengrijos diduomenės. Šioje kepyklėlėje dažnai lankydavosi pats imperatorius Pranciškus Juozapas I ir imperatorienė Sisi, kurie turėjo slaptą potraukį Demel saldumynams. Apsilankius „Demel“ kepyklėlėje, jūsų lauks nuostabi maisto patirtis šiame puikiame mieste.

Vienos rotušė

Vienos rotušė

Vienos rotušė buvo baigta statyti 1883 m. ir šiandien ji yra pagrindinė Vienos savivaldybės administracijos buveinė. Pastate dirba daugiau nei 2000 žmonių. Aikštėje priešais šį pastatą vyksta keli kasmetiniai populiarūs renginiai, tarp kurių labiausiai žinoma – Kalėdinė mugė, pritraukianti tūkstančius lankytojų kiekvienais metais. Taip pat po Vienos rotušę nuolat rengiamos nemokamos ekskursijos, kurios lankytojams suteikia galimybę labiau susipažinti su jos valstybiniais kambariais. Dažniausiai jos rengiamos pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį 13.00 val.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Vienos klimatas

Vienos klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Vienoje lietaus būna daugiau nei 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą sąlyginai aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Vienos mieste – 10 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 20 °C temperatūra. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios miestą dažnai padengia sniegas, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 5 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Vieną yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna labai šilta.

Kaip nuvykti į Vieną?

Norėdami nuvykti į Vieną galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Austriją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Vieną?

Vienoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais, tramvajais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – Vienna City Card, su kuria ne tik galėsite nemokamai keliauti po sostinę, tačiau ir gausite įvairias nuolaidas. Būnant Vienoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Reikalingą transportą savo kelionei iš Vienos ar kitų Austrijos vietų į įvairius miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Austrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 20 Eur už parą.

Nakvynė Vienoje

Viena ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

H Hotel Wien – geras 4 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs netoli nuo Lichtenšteino sodo rūmų.
Hotel City Residence – vos už 700 metrų nuo istorinio Vienos centro esantis gerai vertinamas viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Vienos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Vienos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Vienos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Vienos žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Vienos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Vienoje, tai būtinai įsigykite Vienna PASS kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 60 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twenty + 18 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą