+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Insbrukas lankytinos vietos

Insbrukas lankytinos vietos

Insbrukas

Insbrukas ir jo lankytinos vietos kasmet sulaukia daugybės turistų iš viso pasaulio. Tai gerai žinomas Austrijos slidinėjimo kurortas, kuris įsikūręs Alpių kalnuose. Be slidinėjimo kurortas savo svečiams taip pat siūlo kitas įvairias pramogas ir daugybę lankytinų vietų. Čia rasite istorines bažnyčias, nuostabų viduramžiais dvelkiantį senamiestį, įdomius muziejus ir vėlyvosios gotikos stiliaus namus. Didžioji dalis lankytinų vietų susispietę šalia senamiesčio, todėl turistams labai patogu visas jas apžiūrėti. Kurortą supa įspūdingos Alpių viršūnės, kurių vaizdai užgniaužia kvapą. Insbrukas yra viena populiariausių slidinėjimo vietų Europoje, o miesto lankytinos vietos patrauklios ne tik žiemą, tačiau ir vasarą.

Insbrukas lankytinos vietos

Insbruko senamiestis

Insbruko senamiestis

Insbruko senamiestis yra viena iš pagrindinių lankytinų vietų šiame gražiame mieste. Kai kurie pastatai stovi jau daugiau nei 800 metų, todėl jų architektūra žavi visus. Garsiausi senamiesčio pastatai yra puikus baroko stiliaus Pagalbinis namas (Helbling House), kuris pasižymi išskirtiniu fasadu su įvairiomis dekoracijomis. Taip pat netoliese esantis XVI amžiaus Auksinis stogas (Goldener Adler), kuris kadaise buvo populiarus imperatorių tarpe. Vaikštant po senamiestį būtinai užsukite ir į 57 metrų aukščio miesto bokštą „Stadtturm“, kuris buvo pastatytas XIV amžiuje. Iš bokšto atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Norėdami atsikvėpti, prisėskite vienoje iš jaukių kavinių ar restoranų, kuriuose galėsite pasimėgauti ypatingo skonio austriškais patiekalais.

Auksinis stogas (Goldenes dachl)

Auksinis stogas (Goldenes dachl)

Auksinis stogas – tai miesto simbolis, kuris neabejotinai yra garsiausias Insbruko objektas. Stulbinantis stogo baldakimas buvo dekoruotas 2657 auksu žėrinčiomis vario malksnomis. Jis buvo skirtas Šventosios Romos imperatoriui Maksimilianui I, norint pažymėti jo vestuves su trečiąja žmona Bjanka Marija Sforza. Verta užsukti ir į šalia esantį muziejų, kuriame galėsite pasinerti į Romos imperatoriaus Maksimiliano laikus ir daugiau sužinoti apie tų laikų buvusius įvykius.

Šv. Jokūbo katedra

Šv. Jokūbo katedra

Šv. Jokūbo katedra išsiskiria dviem žalios spalvos varpinės bokštais ir ryškiu baroko stiliaus dizainu. Svarbiausias katedros akcentas – lubų tapyba, kurių autentiškos ir spalvingos freskos pribloškia kiekvieną lankytoją. Pagrindinis katedros altorius yra padengtas auksu ir marmuru, kuris atrodo tikrai įspūdingai. Čia galite išvysti ir arkivyskupo Maksimiliano III kapą ir antrą pagal dydį varpą Tirolyje, kuris buvo pagamintas 1846 m.

Teismo bažnyčia

Teismo bažnyčia

Įspūdinga Insbruko Teismo bažnyčia „Hofkirche“ buvo pastatyta 1563 m. vėlyvosios gotikos stiliumi. Nors pati bažnyčia taip pat verta dėmesio, tačiau svarbiausias jos akcentas yra įspūdingas imperatoriaus Maksimiliano I kapas. Cenotafas stovi bažnyčios centre, o jį supa 28 statulos, vaizduojančios įvairius protėvius ir didvyrius, įskaitant karalių Artūrą ir Leopoldą III. Maksimilianas pats įrengė šį kapą, tačiau jo palaikai ilsisi netoli Vienos. Tokiu būdu jis siekė save įamžinti visur ir tai jam puikiai pavyko!

Insbruko funikulierius

Insbruko funikulierius

Insbruko funikulierius jus pakels prie Nordkette kalnų grandinės, kurį rasite didžiausiame Austrijos gamtos parke. Smagi kelionė į viršūnę trunka apie 20 minučių, o nuo jos atsiveria svaiginantys Insbruko ir jį supančių kalnų vaizdai. Kylant funikulieriumi, turite galimybę išlipti tarpinėse stotelėse, kuriose rasite daugybę pramogų, todėl nebūtina keltis iki viršaus. Pakilus į viršų galėsite laipioti uolomis, išbandyti skrydį parasparniu, žygiuoti per kalnus, slidinėti kalno aukštupyje arba tiesiog prisėdus viename iš restoranų, grožėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais. Bilietus į šį funikulierių galite nusipirkti čia.

Hungerburgo funikulierius

Hungerburgo funikulierius

Šiuolaikiškas Hungerburgo funikulierius keleivius veža tiesiai iš miesto centro į Hungerburgo stotį, esančią Nordkette kalnų papėdėje. Iš ten kelionė funikulieriumi tęsiasi iki Seegrube, esančio 1905 m virš jūros lygio. Šis aukštikalnėse esantis plokščiakalnis yra populiari keliautojų, kalnų dviratininkų, alpinistų ir žygeivių vieta. Iš čia atsiveria nuostabūs ne tik Insbruko, bet ir jo apylinkių gražūs vaizdai. Norėdami pasinaudoti Hungerburgo funikulieriumi, bilietus galite įsigyti iš anksto internetu.

Ambraso pilis

Ambraso pilis

Ambraso pilis – tai viena populiariausių lankytinų vietų Insbruke, kurioje kadaise gyveno svarbi istorinė asmenybė – arkivyskupas Ferdinandas II. Renesaso laikų pilis stovi pietinėje miesto dalyje ir ją galima pasiekti tramvajais ir autobusais. Pilies viduje išvysite garsiąja Ispanijos salę, kurios lubų ir sienų dekoracijos atima žadą. Šioje nuostabioje salėje net ir šiandien vyksta klasikinės muzikos koncertai. Žemutinėje pilies dalyje galima apžiūrėti įdomias meno, ginklų ir šarvų kolekcijas, o vaikštant po viršutinę dalį, jūsų dėmesį prikaustys Filipo Weiserio XVI a. vonia, kuri yra vienintelė pasaulyje tokio tipo išsaugota maudykla. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Tirolio liaudies meno muziejus

Tirolio liaudies meno muziejus

Tirolio liaudies meno muziejus, esantis šalia Teismo bažnyčios, eksponuoja svarbiausias Tirolio kultūros kolekcijas. Tai vienas gražiausių tokio pobūdžio muziejų visoje Europoje. Jame galima pamatyti senovinius rankdarbius, namų apyvokos daiktus, karnavalines kaukes ir tradicinius kostiumus. Muziejuje taip pat yra kruopščiai restauruotų kambarių iš medžio, kurie puikiai atspindi to meto stilių ir dizainą.

Alpių zoologijos sodas

Alpių zoologijos sodas

Insbruke įsikūręs Alpių zoologijos sodas labiausiai žinomas dėl kalnų gyvūnų, kurie čia įkurdinti iš įvairių Alpių regionų. Sode daugiausiai dėmesio skiriama vietiniams, kalnuotose vietovėse gyvenantiems gyvūnams. Sode įsikūrę paukščiai, žinduoliai, ropliai ir daugybė jūrinių gyvūnų šaltame vandens akvariume. Zoologijos sodas yra tapęs namais virš 2000 gyvūnų, po kurį vaikščiodami galite sutikti rudąjį lokį, plaukiojančias ūdras, vilkus ar didingą auksinį erelį. Alpių zoologijos sodas – tai smagi pramoga visai šeimai, kuris paliks pačius geriausius įspūdžius. Norėdami vykti į zoologijos sodą turėtų žinoti, kad geriausia pirkti kombinuotą bilietą, su kuriuo ne tik galėsite patektį į sodą, tačiau ir pasinaudoti funikulieriaus paslaugomis.

Bergiselio olimpinis takas

Bergiselio olimpinis takas

Šiek tiek į pietus nuo Insbruko miesto iškyla Bergiselio olimpinis takas. Jis įrengtas ant 746 metų aukščio Bergiselio kalvos. Pasaulyje ši vieta žinoma dėl puikių žiemos sporto galimybių ir iš čia atsiveria graži miesto panorama. Ant kalvos įrengta apžvalgos aikštelė, veikia kavinė, kuriuos norint pasiekti teks įveikti statų kalną. Kažkada šioje vietoje paprasti vietiniai gyventojai kovojo už savo laisvę, todėl žemiau Bergiselio olimpinio tako mūšiui atminti pastatytas memorialas. Memorialą sudaro Andreaso Hoferio paminklas, memorialinė koplyčia bei Tirolio Kaiserjägerio kapas.

Marijos Teresės gatvė

Marijos Teresės gatvė

Insbruko mieste viena iš judriausių gatvių yra Marijos Teresės gatvė. Joje rasite įvairias parduotuves, restoranus, kavines ir daugybę istorinių XVII ir XVIII amžiaus pastatų. Tarp įspūdingiausių pastatų rasite miesto rotušę, statulomis išpuoštą Šv. Onos koloną, stebinančius baroko rūmus Altes Landhaus ir kitus pastatus. Viename šios gatvės galų stovi imperatoriškoji Triumfo arka, o kitame – galima grožėtis nuostabiais vaizdais į kalnus ar Insbruko bokštus. Marijos Teresės gatvė – tai puiki vieta pasivaikščioti ir susipažinti su miesto architektūra, nes dalis gatvės skirta tik pėstiesiems.

Svarovskio kristalų muziejus

Svarovskio kristalų muziejus

Viena lankomiausių vietų Austrijoje yra Svarovskio kristalų muziejus, esantis apie 20 kilometrų nuo Insbruko. Muziejų kasmet aplanko daugiau nei milijonas turistų, tarp kurių ne tik dievinančios  svarovskius moterys, bet ir menininkai bei kitų sričių atstovai. Jis buvo įkurtas Danielio Svarovskio kompanijos, išradusio šiuos kristalus, šimtųjų metinių proga. Muziejus turi gražų sodą, kurio didžiausias akcentas yra fontanas, trykštantis iš milžiniškos galvos burnos. Galvoje įkomponuoti svarovskio kristalai yra tarsi vartai į pažintį su šiais nuostabiais kūriniais. Svarovskio kristalų muziejus turi 14 salių, kuriose eksponuojami įspūdingi kristalai, kurie šviesos ir muzikos pagalba paverčiami pasakiško grožio kūriniais. Bilietus į šį įspūdingą muziejų rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Zirbenvego takas

Zirbenvego takas

Zirbenvego takas vingiuoja maždaug 2 000 m aukštyje tarp Patscherkofelio ir Glungezerio kalnų. Žygiuodami 7 kilometrų ilgio taku, galėsite grožėtis nuostabiai panoraminiais Ino slėnio vaizdais. Į žygio pradžią galite patekti pasikeldami „Patscherkofelbahn“ keltuvu į 1 952 metrų aukštį virš jūros lygio. Pats žygis nėra labai sudėtingas ir trunka maždaug 2 – 3 valandas į abi puses. Jeigu lankysitės kalnuose gegužės mėnesį, tai turėsite galimybę pasigrožėti žydinčiomis alpių rožėmis, kurios nudažo slėnius pasakiškomis spalvomis.

Slidinėjimas Insbruke

Slidinėjimas Insbruke

Dėl geros lokacijos ir ypatingo grožio kalnų Insbrukas jau seniai laikomas pagrindine slidinėjimo vieta visoje Austrijoje. Jame įrengta keletas geriausių pasaulyje slidininkų ir snieglentininkų trasų, todėl miestas yra populiarus tarp vietinių gyventojų ir turistų, norinčių žiemos mėnesiais paslidinėti. Lankydamiesi Insbruke žiemos mėnesiais, būtinai ir jūs išbandykite slidinėjimo teikiamus malonumus, nes nebūtina būti profesionalu, kad galėtum išbandyti šį sportą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Insbruko klimatas

Insbruko klimatas vidutinių platumų, permainingas ir drėgnas. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Insbruke lietaus būna apie 120 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą sąlyginai aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Insbruko mieste – 9 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 19 °C temperatūra. Rudens ir pavasario metu dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios miestą dažnai padengia sniegas, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 4 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Insbruką yra nuo birželio pradžios iki rugpjūčio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna labai šilta.

Kaip nuvykti į Insbruką?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Insbruką nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Austriją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Austriją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Austriją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Reikalingą transportą savo kelionei iš Insbruko į įvairius Austrijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Austrijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 21 Eur už parą.

Nakvynė Insbruke

Insbrukas ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

The Art & Sport Hotel – geras 3 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs 10 minučių kelio automobiliu nuo miesto centro.
Canisiusbrünnl – gerai vertinami apartamentai su vaizdu į kalnus, esantys už 7 km nuo Auksinio stogo.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Insbruko žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Insbruko žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Insbruko žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Insbruko žemėlapis pasididins visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Insbruko žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą