+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Bračo sala

Bračo sala

Bračo sala

Trečia pagal dydį Bračo sala turistus traukia nuostabiais paplūdimiais, šilta ir skaidria jūra, kultūriniu paveldu bei skaniais vietiniais patiekalais. Tai viena populiariausių Kroatijos salų, nusileidžianti tik Hvaro ir Korčulos saloms. Brače nėra vešlios augalijos, ji yra sausesnė sala, tačiau čia galima rasti nuostabių vietų prie uolėtų krantų. Bračo salos puošmena – Auksinio rago kyšulys, kuris vėjo ir bangų padedamas pastoviai keičia formą. Saloje stūkso aukščiausia tarp visų Kroatijos salų viršukalnė − Vidova Gora. Brače rasite įvairių vandens pramogų ir keletą geriausių grožio salonų Kroatijoje. Sala lengvai pasiekiama iš Splito keltu per valandą. Pirma pažintis su Bračo sala prasideda Supetaro uoste, kurio graži krantinė nusėta restoranų terasomis.

Bračo sala lankytinos vietos

Vidova gora kalnas

Vidova gora kalnas

Vidova gora kalnas – tai ne tik Bračo salos aukščiausia viršukalnė, bet ir visose Adrijos salose. Kalno aukštis yra 778 metrai, o užlipus į pačią viršūnę pamatysite Zlanti Rat – garsiausią Kroatijos paplūdimio vaizdą, kuris asiveria į stulbinančiai žydrus Adrijos jūros vandenis. Giedros dienos metu iš šios vietos galima pamatyti ir Italiją. Į kalno viršūnę galite užlipti nesudėtingu keliu arba beveik iki pat viršaus užvažiuoti automobiliu.

Zlatni Rat paplūdimys (Auksinio rago kyšulys)

Zlatni Rat paplūdimys (Auksinio rago kyšulys)

Iš visų Kroatijos paplūdimių Zlatni Rat yra pats žymiausias, gražiausias ir labiausiai šalį garsinantis. Šis paplūdimys pritraukia begalę turistų kiekvienais metais. Čia galima maudytis skaisčiai žydros spalvos vandenyje, degintis ar užsiimti įvairiomis paplūdimio veiklomis. Apsigyvenkite keletą dienų autentiškame Bolo miestelyje ir džiaukitės šiuo paplūdimiu kasdien.

Drakono urvas

Drakono urvas

Murvica kaimelis, kuriame šiandien gyvena tik 22 gyventojai, garsus tuo, kad čia galite pasižvalgyti po Drakono urvą. XV amžiuje krikščionių vienuoliai ir atsiskyrėliai, bėgdami nuo turkų antpuolių, kalnuose išsikasdavo urvus ir juose gyvendavo. Viename iš jų nežinomas menininkas olose išskaptavo drakono figūrą. Per laiką ši vieta ir gavo Drakono urvo pavadinimą. Be drakono urve išvysite ir kitų figūrų –  žmonių, paukščių ir mėnulio. Tai paslaptinga vieta, kuri šiandien vis dar turi daugiau klausimų nei atsakymų.

Supetaras

Supetaras

Supetaras – tai didžiausias Bračo salos miestas, uostas ir populiarus kurortas. Miestelis įsikūręs salos šiaurinėje dalyje, Šv. Petro įlankoje. Supetare galima mėgautis atpalaiduojančiu bei raminančiu šio miestelio žavesiu. Čia nuolat vyksta koncertai, teatro spektakliai, folkloro vakarai bei kiti renginiai. Norėdami atsipūsti, galėsite prisėsti viename iš miestelio restoranų ir paragauti vietinių patiekalų. Taip pat galite užsukti į Bračo salos muziejų, įsikūrusį Škrip kaime, ir susipažinti su šios salos istorija.

Sutivanas

Sutivanas

Sutivanas įsikūręs šiaurės vakarinėje Bračo salos pakrantėje. Tai mažas, vaizdingas kaimelis su nuostabiais akmenuotais paplūdimiais, krištolo skaidrumo jūra, vynuogynų laukais ir keletu įdomių architektūrinių pastatų. Vienas lankomiausių salos objektų yra senas malūnas, kuris veikė iki 1800 m. Tai vienas geriausiai išsilaikiusių tokio tipo malūnų saloje, kuris dažniausiai buvo naudojamas kviečiams malti. Taip pat senojoje Sutivano kapinių dalyje galite pamatyti unikalias katakombas. Miestelio paplūdimys Bunta yra vienas gražiausių ir populiariausių Bračo saloje.

Škrip kaimas

Škrip kaimas

Škrip kaimas yra seniausia Bračo salos gyvenvietė, todėl būtina ją aplankyti lankantis šioje saloje. Kaimas įsikūręs netoli Supetaro ir jis visai kitoks nei pagrindiniai salos miesteliai. Čia turizmas nėra labai išvystytas, todėl galite netrukdomi pasivaikščioti senove dvelkiančiame kaimelyje. Pagrindinėje Škripo aikštėje stovi XVI amžiaus Cerinų šeimos pilis, o šalia jos – barokinė Šv. Helėnos bažnyčia. Gynybiniais tikslais pastatytame Radojkovič bokšte šiandien įsikūręs Bračo salos muziejus.

Ayvuogių aliejaus muziejus

Alyvuogių aliejaus muziejus

2014 m. Škrip kaime buvo atidarytas alyvuogių aliejaus muziejus, kuriame anksčiau buvo alyvuogių aliejaus gamykla. Pastatas buvo restauruotas ir šiandien priima lankytojus kiekvieną dieną. Gamykla pradėjo veikti 1864 m., tačiau dėl hidraulinio preso problemų 1963 m. buvo uždaryta. Pirmtakų anūkai nusprendė gamyklą atgaivinti ir šiandien muziejuje eksponuojama tradicinė įranga ir įrankiai, kurie buvo naudojami alyvuogėms perdirbti į alyvuogių aliejų. Muziejuje taip pat galima paragauti ir įsigyti kokybiško alyvuogių aliejaus.

Pramogos ir ekskursijos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Bračo salos klimatas

Bračo salos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Pačioje saloje kritulių būna daugiau nei 150 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Bračo saloje – 17 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Vidutinė jūros temperatūra nuo birželio iki rugsėjo yra 21 – 25 °C. Lapkritis yra lietingiausias mėnuo saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Bračo salą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Bračo salą nebus lengva. Pirmiausia Jums bus reikalingi skrydžiai iki Splito, o iš ten Bračo sala lengvai pasiekiama laivu. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kroatiją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems keliauti į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 10 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Kroatijos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Kroatiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Kroatiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį, tai patogiausias keliavimo būdas Kroatijoje. Tarp didesnių miestų kursuoja ir greitieji autobusai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, tačiau jų tinklas nėra gerai išvystytas. Šalyje labai populiarūs dviračiai, kuriais turistai keliauja vaizdingais maršrutais, ypač daug dviračių takų nutiesta Istrijos pusiasalyje. Verta žinoti, kad ne visas norimas Kroatijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Splito į Makarską ar kitus Kroatijos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kroatijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 12 Eur už parą.

Nakvynė Bračo saloje

Bračo sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai labai kruopščiai ir atidžiai.

Bluesun Hotel Amor – Supetare, šalia Vela Luka įlankos paplūdimio įsikūręs geras viešbutis.
Apartments and Rooms Azzurra – Bolo miestelyje esantys prabangūs apartamentai su vaizdu į jūrą.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Bračo salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Bračo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Bračo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Bračo salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Pasinaudokite mūsų sukurtu Bračo salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

4 × 5 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą