+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Švedija

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija – valstybė Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Jei jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų, 29 nacionalinių parkų ir 100 000 ežerų šalis. Net ir išrankiausias keliautojas čia ras sau veiklos, nes ji tiesiog neaprėpiama. Neabejojame, kad lankytinos vietos Švedijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkomis.

Stokholmas

Tai Švedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas. Stokholmas viena gražiausių Europos sostinių, įsikūrusi ant 14 salų, kurias sujungia daugiau nei 50 tiltų. Kiekvienais metais sostinė pritraukia galybę turistų, nes miestas gali pasigirti nuostabiais gamtos peizažais, gilią istoriją menančiais muziejais, bei didele pramogų gausa. Pasivaikščiokite romantiškomis Stokholmo senamiesčio gatvelėmis ir pajuskite viduramžių dvelksmą.

Lankytinos vietos Stokholme

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai yra Švedijos monarchų rezidencija, esantys Stokholmo senamiestyje. Tai vienas didingiausių Švedijos sostinės pastatų ir vienas labiausiai turistų lankomų objektų. Juose yra daugiau kaip 600 kambarių ir įrengti net penki muziejai. Rūmuose galėsite išvysti karalienės Kristinos sidabrinį sostą, aplankyti Senovės muziejų, Arsenalą ir kita.

Karaliskieji rumai

Stokholmo miesto rotušė

Tai miesto savivaldybės pastatas esantis rytiniame Kungsholmen salos pakraštyje. Jame yra iškilmingos salės ir prabangus „Stadshuskallaren“ restoranas. Tai viena populiariausių turistų lankomų vietų. Čia yra ir Nobelio premijos banketų vieta, kur kasmet Mėlynojoje salėje vyksta šis prestižinis renginys. Šioje salėje yra ir didžiausi Švedijoje vargonai, kuriuos sudaro per 10 tūkstančių vamzdžių. Užlipus į rotušės bokšto apžvalgos aikštelę, galite pasigrožėti miesto panorama.

miesto rotuse stokholmas

Gamla Stan

Rekomenduojame pasivaikščioti po išskirtinį Stokholmo senamiestį – Gamla Stan. Siauros, akmenimis grįstos gatvelės ir įvairių spalvų namai suteikia Gamla Stan autentiškumą. Čia prieš daugiau nei septynis šimtmečius įsikūrė pirmieji žvejai ir prasidėjo Stokholmo istorija. Dabar tai puiki vieta atsipalaiduoti, pasivaikščioti ir pajausti čia tvyrančią aurą.

Gamla stan stokholmas

Vikingų muziejus

Stokholme esantis Vikingų muziejus patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Apsilankę šiame interaktyviame muziejuje daugiau sužinosite apie vikingų žiaurius užkariavimus visame pasaulyje, kasdienio gyvenimo sunkumus ir išmoksite atskirti faktus nuo grožinės literatūros. Taip pat muziejuje galėsite pajausti vikingo kardo ir šalmo svorį. Bilietus į Vikingų muziejų galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Vikingų muziejus

Mokslo ir technologijų muziejus

Čia rasite daugybę įdomių ekzpozicijų: pasaulio išradimų salę, kurioje aprašyti ir vaizdžiai pateikti pasaulį pakeitę išradimai, veidrodžių kambarius, įvairias konstrukcijas ir daugybę interaktyvių veiklų. Jame veiklos ras įvairaus amžiaus lankytojai, o visa informacija pateikiama inovatyviai ir sužadinant smalsumą.

Mokslo ir technologiju muziejus

ABBA muziejus

Tai interaktyvių pramogų muziejus apie populiariąją grupę ABBA. Čia rasite įdomių nuotraukų, muzikinių vaizdo įrašų ir net autobusiuką, kuriuo grupė važinėjo pirmaisiais savo gyvavimo metais. Taip pat yra keletas interaktyvių garso ir vaizdo įrašų, leidžiančių lankytojams atlikti grupės muziką. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

ABBA muziejus

Stokholmo archipelagas

Stokholmo archipelagas – tai didžiausias Švedijos ir vienas didžiausių Baltijos jūros salynų. Išsidėstęs tarp Stokholmo ir Alandų salų, susidedantis iš maždaug 25 000 salų ir salelių, o maždaug 150-yje salų nuolat gyvena žmonės. Salynas yra populiarus tarp Stokholmo gyventojų, jie dažnai čia leidžia laiką, kai kurie gyventojai turi nusipirkę ir vilas. Didžiausi, be paties Stokholmo, salyno miestai yra Gustavsbergas ir Vaksholmas.

stokholmo archipelagas

Skansenas

Tai seniausias pasaulyje tokio tipo muziejus po atviru dangumi, esantis Švedijos Stokholmo saloje Djurgarden, kuris buvo atidarytas 1891 metais. Čia galima pamatyti ir suprasti kaip prieš šimtus metų gyveno švedai. Skansen muziejus sukaupęs daugiau nei 150 namų ekspoziciją iš įvairių Švedijos vietų, čia taip pat rasite ir Stokholmo zoologijos sodą, kuriame gyvena gyvūnai iš Skandinavijos šalių. Skansene švenčiamos ir švedų tradicinės šventės. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

skansenas stokholmas

Vasa muziejus

Raižiniais išpuoštas karališkasis karo laivas Vasa nuskendo per savo pirmąją kelionę 1628 metais, nenuplaukęs nė kelių kilometrų dėl ginkluotės pertekliaus. Šiandien Vasa laivas yra vienintelis pasaulyje išsaugotas, XVII amžiaus laivas ir labiausiai lankomas Skandinavijos muziejus. 95% eksponuojamo laivo dalių yra originalios.

vaza muziejus stokholmas

Drotningholmo dvaras

Drotningholmo dvaras nuo 1981 metų yra Švedijos karališkosios šeimos rezidencija. Jeigu jums pasiseks, galbūt pamatysite patį Švedijos Karalių. Drotningholmo dvaras 1991 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Rūmus supa nuostabaus grožio, baroko stiliaus sodas, kuris buvo įkurtas tais pačiais metais, kaip ir statomi rūmai.

Drotningholmo dvaras

Pepės Ilgakojinės muziejus

Stokholme, Jurgordeno saloje, yra Junibakenas – įžymiosios švedų rašytojos pasakų namas. Čia apsilankę, jūs pateksite į nuostabų Astrid Lindgren knygų pasaulį. Muziejus lyg švediškas „Disneilendas“, kuriame gausu įvairiausių pramogų. Čis ištisus metus jūsų laukia žymiausi autorės personažai. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti internetu.

Pepės Ilgakojinės muziejus

Fotografijos muziejus „Fotografiska“

Buvusiame muitinės pastate, Stokholmo centre įsikūręs fotografijos muziejus „Fotografiska“ traukia meno gerbėjus iš viso pasaulio. Čia nuolat vyksta šiuolaikinės fotografijos parodos, kuriose pristatomi žinomų pasaulio fotografų darbai. „Fotografiska“ taip pat lankytojams dažnai pasiūlo įvairius seminarus, fotografijos kursus ar gyvus koncertus. Poilsio metu iš pastate esančio bistro baro galėsite mėgautis nuostabiais miesto vaizdais. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti internetu paspaudę šią nuorodą.

Fotografijos muziejus „Fotografiska“

Stokholmo žaislų muziejus

Stokholmo žaislų muziejus garsėja senovinių žaislų kolekcija. Čia išvysite daugiau nei 40 000 žaislų. Jaunieji lankytojai jame gali ne tik pasigrožėti istoriniais eksponatais, tačiau ir yra skatinami aktyviai įsitraukti bei išbandyti įvairius žaislus. Mažųjų lankytojų laukia spalvingas nuotykių pasaulis, kadangi muziejus nuolat keičia programas, todėl galite būti garantuoti, kad šiame nuostabiame muziejuje visada rasite ką nors naujo ir linksmo. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Žaislų muziejus

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Stokholme, tai būtinai įsigykite Stockholm Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 60 lankytinų vietų NEMOKAMAI.

Lankytinos vietos Švedijoje

Kalmaro pilis

Kalmaro pilis

Ilgą laiką Kalmaro pilis buvo svarbus įtvirtinimas dėl savo strateginės padėties. Pilis stūkso ant Baltijos jūros kranto netoli Elando salos, Smalando provincijoje. Čia apsilankę galėsite nusileisti į tvirtovės požemius, užeiti į moterų kalėjimą ir iš arčiau susipažinti su to laikmečio istorija.

Goteborgas

Geteborgas

Geteborgas – pagrindinis Švedijos jūrų uostas, antrasis pagal dydį miestas šalyje, kuris garsus savo pakrante, greta esančiomis salomis, bei jūros gėrybėmis. Geteborgo gyventojai didžiuojasi ,,Volvo“, Jūrų akvariumu – muziejumi. Tai pat čia rasite ir ,,Universum“ muziejų, kur keturiuose pastato aukštuose galima aplankyti kalnus, miškus, tropikų oazę ir jūrų zoną. Verta nuvykti į didžiausią Skandinavijoje pramogų parką – ,,Liseberg“. Čia veikia daugiau kaip 30 atrakcionų, tinkamų bet kurio amžiaus žmonėms.

Malmė

Malmė

Tai trečiasis pagal dydį Švedijos miestas, itin spalvingas, kosmopolitiškas, turintis apie trečdalį miesto gyventojų užsieniečių. Malmė garsėja mokslo pažanga, ekologiškos gyvensenos plėtra, senosios ir moderniosios architektūros paminklais. Mieste pastatytas įdomios architektūros suktas bokštas. Šis dangoraižis kylant į viršų susuktas iki 90 laipsnių ir tai yra aukščiausias pastatas visoje Skandinavijoje.

Ledo viesbutis

Ledo viešbutis

Šiaurės Švedijoje jūs galite rasti didžiausią pasaulyje Ledo viešbutį, kuris visas pastatytas iš ledo. Viešbučio sienos, lubos, grindys, lovos, jaunavedžių apartamentai, kino teatras, koplyčia ir baras pagaminti iš natūralaus ledo. Šalčio mėgėjams teks miegoti ledinėse lovose, apdengtose kailiais. Kambario temperatūra paprastai siekia apie -5 °C.

High Chaparral

Pramogų parkas ,,High Chaparral“

Tai 1870-tųjų metų nostalgija dvelkiantis amerikietiško vesterno tipo „miestelis“. Parke galite susitikti su visais laukinių vakarų simboliais, tokiais kaip: kaubojais, banditais, šerifais, indėnais ir aukso ieškotojais. Čia galėsite stebėti įvairiausius pasirodymus: nuo muzikinių programų iki vesterniškų kovų.

Laponija

Laponija

Laponija – didelė kalnuota, nepaliestos gamtos teritorija už poliarinio rato. 95 % teritorijos saugoma kaip nacionaliniai parkai ar gamtos rezervatai. Gamta čia labai graži, ypač kriokliai ir žemai plaukiantys debesys, bemaž liečiantys žmonių galvas. Teritorijoje gyvena šiaurinių elnių augintojai samiai, kurie amžių amžiais nekeitė savo gyvenimo būdo ir tebegyvena „gatvėje“. Laponijos parkas Padjelanta garsėja tuo, kad čia yra du labai dideli ežerai. Švedų nuomone, jie gražiausi visame pasaulyje.

Elando sala

Elando sala

Elando sala, esanti Baltijos jūroje, yra mažiausia Švedijos istorinė provincija. Sala dar dažnai vadinama „vėjo malūnų sala“. Ji turistus vilioja balto smėlio paplūdimiais ir laukine gamta. Elando saloje galima aplankyti XII a. Borgholmso pilies griuvėsius, akmens amžiuje statytą Eketorpo fortą. Dar vienas į salą turistus traukiantis objektas – senoviniai mediniai malūnai, kurių saloje yra beveik 400.

Gotlando sala

Gotlando sala

Gotlando sala – tai antra pagal dydį Baltijos jūros sala, kurioje visur ganosi avys, jų čia priskaičiuota net 50 tūkstančių. Gotlando salos sostinė Visbis yra saugomas UNESCO. Jis laikomas geriausiai išsilaikiusiu Viduramžių miestu Skandinavijoje, tai puikiai atsispindi grįstose gatvelėse bei namukuose. Gotlando saloje taip pat verta aplankyti Tofta vikingų kaimelį, kuriame iš arčiau galėsite susipažinti su karingųjų vikingų istorija.

Sidabro kasykla

Sidabro kasykla Sala Silvergruva

Tai buvusi sidabro kasykla, paversta giliausiu pasaulyje viešbučiu. Kambariuose galite apsigyventi maždaug 155 metrų gylyje. Viešbutyje galima mėgautis povandeniniais ežerais ar išmėginti ekskursiją po sidabro kasyklą. Anksčiau čia per metus buvo iškasama daugiau nei 3 tonos sidabro, o per visą kasyklos naudojimo laiką buvo iškasta daugiau kaip 400 tonų sidabro ir apie 40 tūkst. tonų švino.

Tanumo uolų raižiniai

Tanumo uolų raižiniai

Netoli Tanumshedės miesto yra išlikusių bronzos amžiaus raižinių ant uolienų – tai Tanumo uolų raižiniai. Juose įvairiais motyvais buvo vaizduojami ginklai, valtys, gyvūnai, žmonės. Petroglifai gerai išsilaikę, iš jų galima suprasti kaip anksčiau gyveno žmonės, koks buvo jų tikėjimas. Čia nemažą dalį raižinių užima laivai, o lengviausias paaiškinimas kodėl jų čia tiek daug, turbūt būtų toks, kad senovėje žmonės tikėjo, jog po mirties žmogus plaukioja danguje.

Faluno vario kasykla

Faluno vario kasykla

Archeologiniai ir geologiniai tyrimai rodo, kad kalnakasybos operacijos čia galėjo prasidėti dar apie 900 m. Pirmasis rašytinis dokumentas apie Falunio vario kasyklą yra 1288 m. Tai buvo didelis kalnakasybos rajonas, kuris nuo XVII iki XX amžiaus buvo vario gavybos ir gamybos pasaulinis lyderis. 2001 metais šis rajonas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą.

Švedijos klimatas

Dėl Golfo srovės poveikio Švedijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas. Pietinei ir vidutinei šalies daliai didelę įtaką klimatui turi vandenynas. Žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra nuo 0 iki –14 °C, šiaurės Švedijoje žiemos temperatūra dažnai nukrenta ir iki –30 °C, kartais būna ir žemesnė. Sniego danga šaltuoju periodu šiaurinėje dalyje vietomis išsilaiko iki 7 mėnesių. Geriausias metas keliauti po šalį – vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia 13 – 17 °C.

Kaip nuvykti į Švediją?

Norėdami nuvykti į Švediją galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Palangos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Švediją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Švediją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Švediją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, metro stotelių bilietų kasose ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, kadangi atstumai Švedijoje dideli – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Stokholme viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais, metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – SL ACCESS, tai padės jums pigiau keliauti po Stokholmą. Ją galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, SL centruose. Būnant Stokholme geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Vienkartinis bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Švedijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Švedijoje, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 2 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 27 Eur už parą.

svedija auto nuoma

Reikalingą transportą savo kelionei iš Stokholmo į Geteborgą ar kitus Švedijos miestus galite rasti pasinaudoję žemiau esančia naudinga paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Nakvynė Švedijoje

Švedija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų iš viso pasaulio. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Švedijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Ibis Styles Stockholm Odenplan – Stokholme, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Sure Hotel Collection by Best Western – Geteborgo miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Best Western Solhem Hotel – viešbutis įsikūręs Gotlando saloje, istoriniame Visbio miestelio centre.
Icehotel – išskirtinis ledo viešbutis esantis Jukasjervio miestelyje, Šiaurės Švedijoje.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir ekskursijas.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • Manawa siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Švedijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Švedijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Švedijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Švedijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Švedijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti griežtai draudžiama!!!
Copy link