+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Švedija

Ką pamatyti Švedijoje

Švedija – valstybė Skandinavijos pusiasalyje, Šiaurės Europoje. Jei jūs žavitės laukine gamta, kalnais, ežerais ir gyvūnais – tai Švedija yra viena geriausių vietų visa tai patirti. Tai pasakiškų kraštovaizdžių, unikalių miestų, 29 nacionalinių parkų ir 100 000 ežerų šalis. Net ir išrankiausias keliautojas čia ras sau veiklos, nes ji tiesiog neaprėpiama.

Stokholmas 

Tai Švedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas. Stokholmas viena gražiausių Europos sostinių, įsikūrusi ant 14 salų, kurias sujungia daugiau nei 50 tiltų. Kiekvienais metais sostinė pritraukia galybę turistų, nes miestas gali pasigirti nuostabiais gamtos peizažais, gilią istoriją menančiais muziejais, bei didele pramogų gausa. Pasivaikščiokite romantiškomis Stokholmo senamiesčio gatvelėmis ir pajuskite viduramžių dvelksmą.

Lankytinos vietos Stokholme

Karališkieji rūmai (Stockholm Palace)

Karališkieji rūmai yra Švedijos monarchų rezidencija, esantys Stokholmo senamiestyje. Tai vienas didingiausių Švedijos sostinės pastatų ir vienas labiausiai turistų lankomų objektų. Juose yra daugiau kaip 600 kambarių ir įrengti net penki muziejai. Rūmuose galėsite išvysti karalienės Kristinos sidabrinį sostą, aplankyti Senovės muziejų, Arsenalą ir kita.

Karaliskieji rumai

Miesto rotušė (The City Hall)

Tai miesto savivaldybės pastatas esantis rytiniame Kungsholmen salos pakraštyje. Jame yra iškilmingos salės ir prabangus „Stadshuskallaren“ restoranas. Tai viena populiariausių turistų lankomų vietų. Čia yra ir Nobelio premijos banketų vieta, kur kasmet Mėlynojoje salėje vyksta šis prestižinis renginys. Šioje salėje yra ir didžiausi Švedijoje vargonai, kuriuos sudaro per 10 tūkstančių vamzdžių. Užlipus į rotušės bokšto apžvalgos aikštelę, galite pasigrožėti miesto panorama.

miesto rotuse stokholmas

Gamla Stan

Rekomenduojame pasivaikščioti po išskirtinį Stokholmo senamiestį – Gamla Stan. Siauros, akmenimis grįstos gatvelės ir įvairių spalvų namai suteikia Gamla Stan autentiškumą. Čia prieš daugiau nei septynis šimtmečius įsikūrė pirmieji žvejai ir prasidėjo Stokholmo istorija. Dabar tai puiki vieta atsipalaiduoti, pasivaikščioti ir pajausti čia tvyrančią aurą.

Gamla stan stokholmas

Mokslo ir technologijų muziejus (Swedish National Museum of Science and Technology)

Čia rasite daugybę įdomių ekzpozicijų: pasaulio išradimų salę, kurioje aprašyti ir vaizdžiai pateikti pasaulį pakeitę išradimai, veidrodžių kambarius, įvairias konstrukcijas ir daugybę interaktyvių veiklų. Jame veiklos ras įvairaus amžiaus lankytojai, o visa informacija pateikiama inovatyviai ir sužadinant smalsumą.

Mokslo ir technologiju muziejus

ABBA muziejus (ABBA: The Museum)

Tai interaktyvių pramogų muziejus apie populiariąją grupę ABBA. Čia rasite įdomių nuotraukų, muzikinių vaizdo įrašų ir net autobusiuką, kuriuo grupė važinėjo pirmaisiais savo gyvavimo metais. Taip pat yra keletas interaktyvių garso ir vaizdo įrašų, leidžiančių lankytojams atlikti grupės muziką.

ABBA muziejus

Stokholmo archipelagas (Stockholm archipelago)

Tai didžiausias Švedijos ir vienas didžiausių Baltijos jūros salynų. Išsidėstęs tarp Stokholmo ir Alandų salų, susidedantis iš maždaug 25 000 salų ir salelių, maždaug 150-yje salų nuolat gyvena žmonės. Salynas yra populiarus tarp Stokholmo gyventojų, jie dažnai čia leidžia laiką, kai kurie gyventojai turi nusipirkę ir vilas. Didžiausi, be paties Stokholmo, salyno miestai yra Gustavsbergas ir Vaksholmas.

stokholmo archipelagas

Skansenas (Skansen)

Tai seniausias pasaulyje tokio tipo muziejus po atviru dangumi, esantis Švedijos Stokholmo saloje Djurgarden, jis buvo atidarytas 1891 metais. Čia galima pamatyti ir suprasti kaip prieš šimtus metų gyveno švedai. Muziejus sukaupęs daugiau nei 150 namų ekspoziciją iš įvairių Švedijos vietų, čia taip pat rasite ir Stokholmo zoologijos sodą, kuriame gyvena gyvūnai iš Skandinavijos šalių. Skansenoje švenčiamos švedų tradicinės šventės.

skansenas stokholmas

Vasa muziejus (Vasa Museum)

Raižiniais išpuoštas karališkasis karo laivas Vasa nuskendo per savo pirmąją kelionę 1628 metais, nenuplaukęs nė kelių kilometrų dėl ginkluotės pertekliaus. Šiandien Vasa laivas yra vienintelis pasaulyje išsaugotas, XVII amžiaus laivas ir labiausiai lankomas Skandinavijos muziejus. 95% eksponuojamo laivo dalių yra originalios.

vaza muziejus stokholmas

Drotningholmo dvaras (Drottningholm Palace) 

Drotningholmo dvaras nuo 1981 metų yra Švedijos karališkosios šeimos rezidencija. Tad, jei jums pasiseks, galbūt pamatysite patį Švedijos Karalių. Drotningholmo dvaras 1991 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Rūmus supa nuostabaus grožio, baroko stiliaus sodas, kuris buvo įkurtas tais pačiais metais, kaip ir statomi rūmai.

Drotningholmo dvaras

Pepės Ilgakojinės muziejus (Junibacken)

Stokholme, Jurgordeno saloje, yra Junibakenas – įžymiosios švedų rašytojos pasakų namas. Čia apsilankę, jūs pateksite į nuostabų Astrid Lindgren knygų pasaulį. Muziejus lyg švediškas „Disneilendas“, kuriame gausu įvairiausių pramogų. Čis ištisus metus jūsų laukia žymiausi autorės personažai.

Pepės Ilgakojinės muziejus

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Švedijoje

Kalmaro pilis

Kalmaro pilis (Kalmar Castle)

Ilgą laiką Kalmaro pilis buvo svarbus įtvirtinimas dėl savo strateginės padėties. Pilis stūkso ant Baltijos jūros kranto netoli Elando salos, Smalando provincijoje. Čia apsilankę galėsite nusileisti į tvirtovės požemius, užeiti į moterų kalėjimą ir iš arčiau susipažinti su to laikmečio istorija.

Goteborgas

Geteborgas (Gothenburg)

Tai pagrindinis Švedijos jūrų uostas, antrasis pagal dydį miestas šalyje, kuris garsus savo pakrante, greta esančiomis salomis, bei jūros gėrybėmis. Geteborgo gyventojai didžiuojasi ,,Volvo“, Jūrų akvariumu – muziejumi. Tai pat čia rasite ir ,,Universum“ muziejų, kur keturiuose pastato aukštuose galima aplankyti kalnus, miškus, tropikų oazę ir jūrų zoną. Verta nuvykti į didžiausią Skandinavijoje pramogų parką – ,,Liseberg“. Čia veikia daugiau kaip 30 atrakcionų, tinkamų bet kurio amžiaus žmonėms.

Malmė

Malmė (Malmo)

Tai trečiasis pagal dydį Švedijos miestas, itin spalvingas, kosmopolitiškas, turintis apie trečdalį miesto gyventojų užsieniečių. Miestas garsėja mokslo pažanga, ekologiškos gyvensenos plėtra, senosios ir moderniosios architektūros paminklais. Mieste pastatytas įdomios architektūros suktas bokštas, šis dangoraižis kylant į viršų susuktas iki 90 laipsnių, tai aukščiausias pastatas visoje Skandinavijoje.

Ledo viesbutis

Ledo viešbutis (Icehotel)

Šiaurės Švedijoje jūs galite rasti didžiausią pasaulyje Ledo viešbutį, kuris visas pastatytas iš ledo. Viešbučio sienos, lubos, grindys, lovos, jaunavedžių apartamentai, kino teatras, koplyčia ir baras pagaminti iš natūralaus ledo. Šalčio mėgėjams teks miegoti ledinėse lovose, apdengtose kailiais. Kambario temperatūra paprastai siekia apie -5 °C.

High Chaparral

Pramogų ir nuotykių parkas (High Chaparral)

Tai 1870-tųjų metų nostalgija dvelkiantis amerikietiško vesterno tipo „miestelis“. Parke galite susitikti su visais laukinių vakarų simboliais, tokiais kaip: kaubojais, banditais, šerifais, indėnais ir aukso ieškotojais. Čia galėsite stebėti įvairiausius pasirodymus: nuo muzikinių programų iki vesterniškų kovų.

Laponija

Laponija (Sapmi)

Tai didelė kalnuota, nepaliestos gamtos teritorija už poliarinio rato. 95 % teritorijos saugoma kaip nacionaliniai parkai ar gamtos rezervatai. Gamta čia yra labai graži, ypač kriokliai ir žemai plaukiantys debesys, bemaž liečiantys žmonių galvas. Teritorijoje gyvena šiaurinių elnių augintojai samiai, kurie amžių amžiais nekeitė savo gyvenimo būdo ir tebegyvena „gatvėje“. Laponijos parkas Padjelanta garsėja tuo, kad čia yra du labai dideli ežerai. Švedų nuomone, jie gražiausi visame pasaulyje.

Elando sala

Elando sala (Aland Islands)

Ši sala, esanti Baltijos jūroje, yra mažiausia Švedijos istorinė provincija, ji dar dažnai vadinama „vėjo malūnų sala“. Sala turistus vilioja balto smėlio paplūdimiais. Be to, Elando saloje galima aplankyti XII a. Borgholmso pilies griuvėsius, akmens amžiuje statytą Eketorpo fortą. Dar vienas į salą turistus traukiantis objektas senoviniai mediniai malūnai, kurių saloje yra beveik 400.

Gotlando sala

Gotlando sala (Gotland)

Tai antra pagal dydį Baltijos jūros sala. Saloje visur ganosi avys, jų priskaičiuota net 50 tūkstančių. Gotlando salos sostinė yra Visbis, kuris yra saugomas UNESCO. Jis laikomas geriausiai išsilaikiusiu Viduramžių miestu Skandinavijoje, tai puikiai atsispindi grįstose gatvelėse bei namukuose. Gotlando saloje taip pat verta aplankyti Tofta vikingų kaimelį, čia iš arčiau galėsite susipažinti su karingųjų vikingų istorija.

Sidabro kasykla

Sidabro kasykla (Sala Silvergruva)

Tai buvusi sidabro kasykla, paversta giliausiu pasaulyje viešbučiu. Kambariuose galite apsigyventi maždaug 155 metrų gylyje. Viešbutyje galima mėgautis povandeniniais ežerais ar išmėginti ekskursiją po sidabro kasyklą. Anksčiau čia per metus buvo iškasama daugiau nei 3 tonos sidabro, o per visą kasyklos naudojimo laiką buvo iškasta daugiau kaip 400 tonų sidabro ir apie 40 tūkst. tonų švino.

Tanumo uolų raižiniai

Tanumo uolų raižiniai (Rock Carvings in Tanum)

Netoli Tanumshedės miesto yra išlikusių bronzos amžiaus raižinių ant uolienų – tai Tanumo uolų raižiniai. Juose įvairiais motyvais buvo vaizduojami ginklai, valtys, gyvūnai, žmonės. Petroglifai gerai išsilaikę, iš jų galima suprasti kaip anksčiau gyveno žmonės, koks buvo jų tikėjimas. Čia nemažą dalį raižinių užima laivai, lengviausias paaiškinimas kodėl jų čia tiek daug, turbūt būtų toks, kad senovėje žmonės tikėjo, jog po mirties žmogus plaukioja danguje.

Faluno vario kasykla

Faluno vario kasykla (Falun Mine)

Archeologiniai ir geologiniai tyrimai rodo, kad kalnakasybos operacijos čia galėjo prasidėti dar apie 900 m. Pirmasis rašytinis dokumentas apie vario kasyklą yra 1288 m. Tai buvo didelis kalnakasybos rajonas, kuris nuo XVII iki XX amžiaus buvo vario gavybos ir gamybos pasaulinis lyderis. 2001 metais šis rajonas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą.

Švedijos klimatas

Dėl Golfo srovės poveikio Švedijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas. Pietinėje ir vidutinėje šalies dalyje didelę įtaką klimatui turi vandenynas. Žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra nuo 0 iki –14 °C, šiaurės Švedijoje žiemos temperatūra dažnai nukrenta ir iki –30 °C, kartais būna ir žemesnė. Sniego danga šaltuoju periodu šiaurinėje dalyje vietomis išsilaiko iki 7 mėnesių. Geriausias metas keliauti po šalį – vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia 13 – 17 °C.

Švedijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Švedijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, metro stotelių bilietų kasose ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, kadangi atstumai Švedijoje dideli – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Stokholme viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais, metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,SL Access, tai padės jums pigiau keliauti po Stokholmą. Ją galima įsigyti metro stotyse, parduotuvėse, SL centruose. Būnant Stokholme geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Metro kainos priklauso nuo kelionės ilgio. Vienkartinis bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Švedijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Švedijoje, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 2 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 27 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

svedija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>    Stokholmo metro   >>>>

Nakvynė ŠvedijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!