+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Neapolis lankytinos vietos

Neapolis lankytinos vietos

Neapolis

Tirėnų jūros skalaujamas Neapolis įsikūręs Italijos vakaruose, o miesto lankytinos vietos vis labiau atrandamos turistų. Tai trečias pagal dydį miestas šalyje, turintis vieną didžiausių ekonomikų Italijoje. Neapolis turi didelį uostą, kuris laikomas vienu svarbiausiu Viduržemio jūros regione. Apie turtingą miesto istoriją pasakoja daugybė senovinių pastatų, bažnyčios, moderni architektūra ir pašėlęs naktinis gyvenimas. Neapolyje rasite geriausius muziejus, meno galerijas, grandiozines aikštes, puikius restoranus ir kavinukes. Keliaujant po šį kraštą taip pat verta aplankyti Vezuvijaus ugnikalnį, Pozzuoli uostq, Iskijos ir Kaprio salas. Neapolis dar nepraradęs senojo autentiškumo, todėl miesto lankytinos vietos nepalieka nė vieno abejingo.

Neapolis lankytinos vietos

Pompėja

Pompėja

Garsioji Pompėja kadaise buvo įsikūrusi Vezuvijaus kalno šešėlyje, šalia dabartinio Neapolio miesto. Ši gyvenvietė buvo labai išsivysčiusi ir didžiulė, tačiau apie 79 m. įvykęs Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas šį miestą visiškai sunaikino. XVIII a. Pompėja buvo atrasta po pelenų klodais ir taip prasidėjo šio didingo miesto atkasinėjimai. Neįtikėtina, tačiau praėjus tiek šimtmečių, Pompėja šiandien vis dar puikios būklės ir už tai reikėtų padėkoti pelenams, kurie suveikė kaip konservantas. Vaikštant po miesto griuvėsius, akį patrauks amfiteatras, Fauno namai, Apolono ir Jupiterio šventyklos. Bilietus į šią archeologinę vietovę galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Vezuvijus

Vezuvijus

Vezuvijus yra vienas iš keleto aktyvių vulkanų žemyninėje Europoje, kuris laikomas ypač pavojingu šalia jo gyvenantiems žmonėms. Ugnikalnio aukštis yra 1281 m., o norintys pasiekti jį, tai gali padaryti vykdami viešuoju transportu iš Neapolio. Nesudėtingas žygis į viršūnę užtruks maždaug 20 – 30 minučių ir prieš jūsų akis atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai į Neapolį ir jo apylinkes. Bilietus į įspūdingą ugnikalnio parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Neapolio katedra

Neapolio katedra

XIII a. pastatyta Neapolio katedra yra ne tik pagrindinė bažnyčia mieste, tačiau ir visoje pietų Italijoje. Šis religinis pastatas apjungia daugybę architektūros stilių, įskaitant gotiką, renesansą ir baroką. Taip atsitiko dėl to, kad katedra per šimtmečius ne kartą buvo restauruota ir keista. Priekiniame fasade yra didelis centrinis bokštas ir daugybė puošnių skulptūrų bei akmens dirbinių. Viduje išvysite gražiai išpuoštą koplyčią su dailiai dekoruotu altoriumi. Lubos išraižytos įspūdingomis freskomis, o kolonos čia stovi iš Romos šventyklos. Katedrą supa arkivyskupo rūmai ir kelios kitos bažnyčios, tarp jų – gotikinė Šv. Marijos bažnyčia su įspūdingomis XIV amžiaus freskomis.

Neapolio nacionalinis archeologijos muziejus

Neapolio archeologijos muziejus

Neapolio nacionalinis archeologijos muziejus garsėja savo archeologinių radinių kolekcijomis iš Pompėjos, Stabijų ir Herkulaniumo gyvenviečių. 1750 m. pastatytame puošniame pastate kadaise buvo įkurdintos kariuomenės ir kavalerijos kareivinės ir tik vėliau jis paverstas muziejumi. Šiandien jo ekspoziciją sudaro marmurinės statulos, vaizduojančios senovės mitologijos scenas, gražios mozaikos iš Pompėjos griuvėsių, ir didžiulė senovės Egipto kolekcija. Muziejuje taip pat galima išvysti Neapolio karalių meno lobius, Farneso kolekcijas iš Romos ir Parmos, bronzinius namų apyvokos reikmenis ir kitus įdomius eksponatus. Bilietus į archeologijos muziejų galite nusipirkti čia.

Castel dell’Ovo tvirtovė

Castel dell’Ovo tvirtovė

Castel dell’Ovo arba išvertus iš italų kalbos „Kiaušinio pilis”, yra seniausia išlikusi tvirtovė Neapolyje, kuri buvo pastatyta VI a. pr. Kr. Daugelį amžių pilis tarnavo miestui ir jo žmonėms kaip gynybinė struktūra. Šiandien pilis yra atvira visuomenei ir tai puiki galimybė geriau susipažinti su pilies ir Neapolio istorija. Pilyje esančiame Priešistorės muziejuje galima apžiūrėti įdomius keramikos ir metalo eksponatus.

Herkulaniumas

Herkulaniumas

Dar vienas miestas, nuniokotas po 79 m. įvykusio Vezuvijaus išsiveržimo, buvo Herkulaniumas. Nors miestas buvo toliau nuo Vezuvijaus nei Pompėja, tačiau vis tiek buvo visiškai sugriautas. Šiandien griuvėsiai labiausiai žinomi dėl kai kurių išlikusių neprasto grožio freskų ir mozaikų, puošiančių dailius namus. Čia buvo rasti pirmieji nepažeisti žmonių skeletai, kurių iš viso buvo atidengta daugiau kaip 300. Vėliau tyrėjai nustatė, kad net 80 procentų atidengtų skeletų greičiausiai buvo vergai. Jeigu lankysitės Pompėjoje, tai būtinai nuvykite ir į Herkulaniumą. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Kapodimontės muziejus

Kapodimontės muziejus

Kapodimontės muziejus – tai vienas iš didžiausių Italijos meno muziejų, kuriame eksponuojami reikšmingiausi itališko meno kūrėjų darbai. Didžiulė muziejaus kolekcija yra išsidėsčiusi per tris pastato aukštus, kurie kadaise buvo karališkieji rūmai. Čia galima pamatyti tokių garsių menininkų darbus, kaip Rafaelio, Ticiana Večelio ir Karavadžo. Vaikštant po karališkuosius apartamentus, išvysite nuostabaus grožio baldus, gobelenus ir porcelianą, kurie buvo naudojami rūmuose Burbono ir Savojos dinastijų laikais. Užsukę į mažą „Salottino di Porcellana“ kambariuką, būsite dar kartą nustebinti, nes jis visas išklotas porcelianu. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Šv. Januarijaus katakombos

Šv. Januarijaus katakombos

Šiaurinėje Neapolio miesto dalyje esančios Šv. Januarijaus katakombos traukia turistus iš viso pasaulio. Nusileidę į požemius, atrasite tunelių ir perėjų tinklą, išklotą kapais ir kriptomis. Katakombos pasklidusios per du aukštus: žemutiniame aukšte galima išvysti kapus iš II a., o viršutinis lygis atsirado vėliau dėl vietos trūkumo. Katakombose yra daugiau nei 3000 laidojimų vietų ir 500 sarkofagų. Taip pat lankytojų dėmesį patraukia freskos, papuoštos šventųjų ir šeimų atvaizdais. Čia palaidota daug svarbių krikščionybės veikėjų, įskaitant ir patį Neapolio šventąjį globėją Januarijų. Bilietus į katakombas galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Plebėjų aikštė

Plebėjų aikštė

Plebėjų aikštė – tai pagrindinė Neapolio miesto aikštė, kurią supa didelę istorinę ir meninę reikšmę turintys pastatai. Garsiausi iš jų – Karališkieji rūmai ir Šv. Pranciškaus bazilika, sutraukiantys minias lankytojų kiekvienais metais. Aikštėje taip pat nuolat vyksta įvairūs koncertai ir kiti kultūriniai renginiai.

Šv. Karolio teatras

Šv. Karolio teatras

Šv. Karolio teatras yra vienas didžiausių Europoje ir vienas svarbiausių Italijoje, kurį 1737 m. pastatė Burbono dinastija. Tai seniausias nuolat veikiantis operos teatras pasaulyje. Įspūdingame teatre, operos sezonas vyksta nuo sausio pabaigos iki gegužės, o baleto – nuo balandžio iki birželio pradžios. Jeigu jūsų nedomina pasirodymai, galite leistis į ekskursiją su gidu, kurios metu grožėsitės įspūdingomis teatro lubas puošiančiomis freskomis, nuostabiu interjeru ir 3600 kvadratinių metrų scena, kurioje savo pasirodymus yra surengę pasaulinio garso dainininkai ir dirigentai.

Karališkieji Neapolio rūmai

Karališkieji Neapolio rūmai

Neapolio karališkieji rūmai buvo pradėti statyti 1600 m. Iš pradžių buvo numatyta, kad juose apsigyvens Ispanijos karalius Pilypas III, kuris tuo metu valdė Neapolį, tačiau karaliui niekada neapsilankius šiame karalystės kampelyje, vėliau rūmus perėmė Burbonų dinastija. Ilgame pastato fasade galima pamatyti aštuonias marmurines įvairių karalių, valdžiusių Neapolį, statulas. Viduje lankytojai gali pasigrožėti dideliais baltojo marmuro laiptais, kurie buvo pastatyti 1651 m., taip pat sosto kambariu, teismo teatru, karališkaisiais miegamaisiais, dekoruotais įspūdingais gobelenais, freskomis, porcelianais ir portretais. Bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Šv. Martyno vienuolynas

Šv. Martyno vienuolynas

Šv. Martyno vienuolynas buvo pastatytas 1325 m., tačiau po žemės drebėjimo XVII a. teko jį atstatyti. Šiandien vienuolyno pastato nebėra, tačiau vietoje jo įkurtas muziejus, kuriame eksponuojami ispanų dailininkų darbai. Garsiausias muziejaus eksponatas „Neapolio prakartėlė“ – paveikslas, kuriame vaizduojami žmonės, gyvūnai, angelai ir daugybė kitų simbolių. Taip pat nepamirškite apsilankyti ir vienuolyno bažnyčioje, kurios interjeras gausiai dekoruotas marmuru, lubų freskomis ir XVII – XVIII amžiaus paveikslais. Rekomenduojame bilietus į vienuolyną įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Šv. Dominyko bažnyčia

Šv. Dominyko bažnyčia

Šv. Dominyko bažnyčia buvo pastatyta apie 1300 m. Ši gotikinė Romos katalikų bažnyčia ir vienuolynas buvo įkurti Dominikonų ordino brolių. Tai viena gražiausių ir įdomiausių Neapolio bažnyčių, stovinti senamiesčio centre. Nors iš išorės šventykla nėra įspūdinga, tačiau vidaus interjeras žavus. Turtingas bažnyčios interjeras nusėtas renesanso meno kūriniais, skulptūromis ir dekoracijomis, o paauksuotos lubos ir įspūdingi koplytstulpiai bei altorius, nepalieka nei vieno abejingo. Bilietus į šią bažnyčią galite nusipirkti čia.

Santa Chiara

Santa Chiara

Neapolio istorinio centro širdyje stovi religinis kompleksas Santa Chiara, kuris buvo pastatytas 1310 m. Čia galima rasti Santa Chiara bažnyčią, vienuolyną, archeologijos muziejų ir kapus, kuriuose yra palaidota keletas Anžu monarchų. Labiausiai šį kompleksą garsina įspūdingos kolonos ir suoleliai, papuošti puikiais Majolikos kokliais. Dauguma jų dekoruoti vynmedžių, jūrų ir mitologiniais motyvais. Taip pat verta atkreipti dėmesį į vienuolyno sienas, kurios padengtos XVII amžiaus freskomis, vaizduojančiomis šventuosius, alegorijas ir scenas iš Senojo Testamento. Užsukus į pastato vidų, būtina užsukti ir į muziejų, kuriame saugomi šio vienuolyno lobiai.

Neapolio požemiai

Neapolio požemiai

Kelių dešimčių metrų gylyje esantys Neapolio požemiai, traukia turistus kaip magnetas. Šie požeminiai tuneliai ir urvai atsirado dar tada, kai senovės graikai III a. pr. Kr. pradėjo iškasinėti tufą, kuriuo statydavo gynybines miesto sienas ir šventyklas. Įspūdingas požeminio tinklo vystymasis prasidėjo romėnų laikais, kai jie sugebėjo pritaikyti požemius surinktam lietaus vandeniui laikyti. Taip laikui bėgant akveduko tuneliai išsišakojo į visas Neapolio puses ir galėjo tiekti vandenį į fontanus bei namus, esančius skirtingose ​​miesto vietose. Šiandien apsilankymas Neapolio požemiuose galimas tik su ekskursijomis, kurių metu galima apsilankyti prie graikų tufų karjerų, akveduko, požeminio muziejaus ir garsiojo Burbono tunelio. Bilietus į požemius galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Naujoji pilis

Naujoji pilis

Naujoji pilis, esanti netoli garsiosios Plebėjų aikštės, buvo baigta statyti 1282 m. Viduramžių laikų pilis turi 5 apvalius žiedinius bokštus ir nuostabią Triumfo arką. Tai vienas iškiliausių renesanso meno kūrinių Pietų Italijoje, kurią papuošti buvo atvykę daugybę architektų ir skulptorių iš visos Italijos ir Ispanijos. Šiandien pilies pirmajame aukšte esančiame muziejuje galima susipažinti su istoriniais dokumentais, užsukti į Palatino koplyčią, pasigrožėti keliomis įspūdingomis Gioto freskomis. Šiauriniame tvirtovės sparne rasite Istorijos archyvą, turintį neeilinę kolekciją, kurioje saugoma daugiau nei 30 000 tomų, žurnalų, istorinių knygų, spaudinių ir piešinių. Užlipkite ant pilies pylimų, kur prieš jūsų akis atsivers nuostabūs Neapolio miesto ir uosto vaizdai. Kombinuotą bilietą, kartu su ekskursijų gidu, galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Sansevero koplyčia

San Severo koplyčia

Neapolio širdyje esanti Sansevero koplyčia yra viena unikaliausių lankytinų vietų šiame mieste. Nors ši koplyčia iš išorės atrodo paprastai, tačiau būtent vidaus interjeras ir jame esantys eksponatai labiausiai traukia turistus. Koplyčioje rasite nemažą kiekį meno kūrinių, įspūdingas lubų freskas ir keletą garsių skulptūrų. Labiausiai lankytojus domina dvi statulos, kurios atrodo kaip tikrų aukų konservuoti kūnai. Kadaise ši koplyčia priklausė Sansevero princui, alchemistui, išradėjui ir keistuoliui Raimondo di Sangro. Būtent dėl princo alcheminės veiklos, žmonės sukūrė daug legendų apie jį, todėl dar ir šiandien yra manoma, kad šios dvi skulptūros buvo jo bandymų rezultatas su gyvais žmonėmis.

Kaprio sala

Kaprio sala

Kaprio sala garsėja magiškais kraštovaizdžiais, uolėtomis pakrantėmis, nuostabiais urvais bei žavingais kaimeliais. Kelionė laivu iš Neapolio uosto iki Kaprio salos trunka apie porą valandų, todėl nepraleiskite progos apsilankyti joje. Tik atvykę, pasivaikščiokite po nuostabųjį salos uostą, pasigrožėkite valtimis, spalvotais namukais ir tada leiskitės į salos apžvalginę ekskursiją. Garsiausi salos lankytini objektai, – Žydroji grota, kurią galima pasiekti laiveliu plaukiant iš salos ir Monte Solaro kalno viršūnė, nuo kurios atsiveria pasakiški panoraminiai vaizdai. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto paspaudus šią nuorodą. 

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Neapolio klimatas

Neapolio klimatas šiltas, jūrinis ir žemyninis. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Neapolyje, kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Pizos mieste – 16 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 24 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 2 °C iki 14 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Neapolį?

Norėdami nuvykti į Neapolį galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Kauno. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Neapolį ar Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Neapolyje

Neapolis ir žavingos miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Potenza – viešbutis įsikūręs puikioje vietoje, tiesiai priešais Centrinę stotį.
Hotel Colombo – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs pačiame istorinio Neapolio centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Neapolio žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Neapolio žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Neapolio žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Neapolio žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Neapolio žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Neapolyje, tai būtinai įsigykite Naples Pass kortelę, su kuria galėsite aplankyti nemažai lankytinų vietų NEMOKAMAI.

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

five × 3 =