+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kosta Rika lankytinos vietos

Kosta Rika

Kosta Rika

Kosta Rika – nuostabi šalis, kurioje tiek visko daug, kad sunku net įsivaizduoti. Tai yra viena iš tų šalių, į kurią vien dėl laukinių gyvūnų verta nuvykti. Šalyje gal ir nėra daug kultūrinių objektų, tačiau viską kompensuoja fantastiška gamta ir gyvūnija. Kosta Rikos peizažą sudaro nacionaliniai parkai, kriokliai, karštosios versmės, ugnikalniai, vešlūs atogrąžų miškai, požeminiai urvai, daugybė paplūdimių ir nardymo vietų. Mėgstantys tingų poilsį prie vandens, turėtų apsistoti Ramiojo vandenyno pakrantėje ir būtinai nuvykti į Gvanakastės bei Nikojos pusiasalio palmių pakrantę. Viešėdami Kosta Rikoje, paragaukite kavos ir šokolado, kurie čia yra fantastiško skonio. Šalyje taip pat galima užsiimti sportine žvejyba, jodinėti po nacionalinius parkus, išsimaudyti geoterminėse karštosiose versmėse, plaukti plaustais po Pakuarės upę, išbandyti nardymą arba išmokti plaukti banglente. Jeigu ieškote saulės, gamtos ar nuotykių – šis rojus kaip tik jums. Kosta Rika yra viliojanti ir spalvinga, todėl tikrai norėsite sugrįžti čia dar ne kartą.

Kosta Rika lankytinos vietos

San Chosė

San Chosė

San Chosė – tai Kosta Rikos sostinė, politinis, socialinis ir ekonominis šalies centras, kuris sparčiai išaugo ir išsiplėtė XX amžiuje. Miestas įsikūręs 1150 m aukštyje, kalnų apsuptame slėnyje, centrinėje šalies dalyje, todėl iš čia labai patogu pasiekti kitas šalies vietas. San Chosė mieste verda daugialypė kultūra, miestas pasižymi išskirtine architektūra, kuriame gyvena draugiški vietiniai gyventojai. Kadangi San Chosė yra šalies kultūros centras, tai jame yra daugybė muziejų, meno galerijų, parkų ir restoranų, kuriuose kiekvienas lankytojas ras sau tinkamos veiklos.

Prieškolumbinis aukso muziejus

Prieškolumbinis aukso muziejus

San Chosė turi keletą lankytinų vietų turistams, o Prieškolumbinis aukso muziejus yra vienas lankomiausių. Šis nedidelis muziejus, esantis sostinės centre, garsėja intriguojančia auksinių eksponatų gausa. Jame galima išvysti virš 2000 meno kūrinių ir kitų dirbinių padarytų iš aukso. Populiariausias muziejaus objektas yra pati pirmoji Kosta Rikos moneta „Media Escudo“, kuri buvo nukaldinta 1825 metais. Taip pat čia išvysite „El Guerrero“ – žmogaus dydžio aukso figūrą, kuri papuošta aukso ornamentais, unikalias gyvūnų figūrėles, amuletus, papuošalus, monetas, erotines statulėles ir kitus senovinius daiktus, kurie padaryti iš aukso.

Nacionalinis teatras

Kosta Rikos Nacionalinis teatras

Kosta Rikos gyventojai didžiuojasi Nacionaliniu teatru, kuris laikomas įspūdingiausiu San Chosė pastatu. Šis nuostabus architektūrinis statinys buvo pastatytas 1897 m. Jo viduje galima pamatyti išskirtinių freskų ir interjero dekoracijų. Teatre, kuris talpina iki 1040 žmonių, nuolat vyksta įvairiausi spektakliai, koncertai ir parodos.

Kosta Rikos akmeniniai rutuliai

Kosta Rikos akmeniniai rutuliai

Kosta Rikos akmeniniai rutuliai – tai viena įdomiausių archeologinių paslapčių, kuri vis dar nėra atskleista iki šių dienų. Manoma, kad šie paslaptingi rutuliai buvo padaryti laikotarpyje nuo III a. pr. m. e. iki XVI a. Daugiausia jų randama Dikiso upės deltoje bei Kanjo saloje. Kai kurių rutulių dydis siekia 2,2 metro skersmens, o svoris – net 15 tonų. Iki šiol mokslininkai ir įvairūs kiti tyrėjai negali tiksliai pasakyti nei kaip, nei kada, nei kam šie apvalūs akmenys buvo pagaminti. Bandoma spėti, kad tai prieškolumbinių civilizacijų,  žmogaus rankų darbo kūriniai. Užsukę į San Chosė mieste esantį Nacionalinį Kosta Rikos muziejų, galėsite išvysti šešių akmeninių rutulių kolekciją.

Arenalio ugnikalnio nacionalinis parkas

Arenalio ugnikalnio nacionalinis parkas

Arenalio ugnikalnio nacionalinis parkas buvo įkurtas 1991 m., siekiant ne tik užtikrinti apsauginę zoną aplink aktyvųjį ugnikalnį, bet ir apsaugoti laukinę gamtą, egzistuojančią aplink jį esančiuose atogrąžų miškuose. Parke gyvena tokie gyvūnai kaip beždžionės, paprastieji meškėnai, staugūnai, jaguarai, iguanos, ocelotai ir išskirtinio grožio varliagyviai. Didžiausia parko įžymybė – Arenalio ugnikalnis, kuris šiandien vis dar yra aktyvus. Jo išsiveržimai labai dažni, tačiau nepavojingi, nes trunka tik kelias minutes. Arenalio nacionaliniame parke taip pat galima išsimaudyti karštųjų versmių baseinuose, atgaivinančiuose tiek kūną, tiek sielą. Parko teritorijoje yra daugybė pėsčiųjų takų, tarp kurių yra vedančių prie įspūdingų krioklių, taip pat senų ir nesenai išsiveržusių lavos srautų. Verta žinoti, kad parkas dirba kasdien nuo 8 iki 18 val, todėl į jį geriausia vykti nuo ankstaus ryto.

Canopy turas

Canopy turas

Dalyvaukite vienoje iš populiariausių ekskursijų Kosta Rikoje „Canopy“, kurios metu gausite neįkainojamos patirties. Skrisite medžių viršūnėmis su specialiais pritvirtinimais ant trosų, kurie nutiesti 150 – 200 m aukštyje. Tokiu būdu turėsite nuostabią galimybę mėgautis magiškais vaizdais į Arenalio ugnikalnį, džiungles bei lagūną. Šią emocijų kupiną ekskursiją siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

La Fortūna krioklys

La Fortūna krioklys

La Fortūna krioklys, krentantis iš 70 metrų aukščio, yra vienas gražiausių Kosta Rikos šalyje. Pasiekę krioklį galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais, išsimaudyti krištolo skaidrumo vandenyje, padaryti gražias nuotraukas ar tiesiog atsipūsti. Vaikštant po krioklį supantį atogrąžų mišką, galima išvysti medžiuose sėdinčius tukanus, beždžiones ir tinginius.

Monteverde draustinis

Monteverde draustinis

Monteverde draustinis – tai vieta norintiems pamatyti unikalius augalus bei laukinę gamtą. Tilarano ugnikalnio šlaituose, 1440 m. aukštyje esantis draustinis savo natūralia ekosistema pritraukia daug lankytojų kiekvienais metais. Šiame rezervate gyvena dešimtys tūkstančių įvairiausių vabzdžių, klesti 2500 augalų rūšių, skraido 400 paukščių rūšių ir įsikūrę daugiau nei 100 rūšių žinduolių. Draustinio lankytojai gali apžiūrėti varlių tvenkinį, šikšnosparnių urvą, drugelių sodą. Taip pat čia rengiamos ekskursijos medžių viršūnėmis, kurių metu galima grožėtis apačioje šniokščiančiais kriokliais, atogrąžų miškais ir šalia skraidančiais egzotiniais paukščiais.

Poaso ugnikalnis

Poaso ugnikalnis

Poaso ugnikalnis labiausiai keliautojus žavi savo vešlia tropine augmenija. Tai didžiausias ir aktyviausias ugnikalnis Kosta Rikoje. Jo aukštis 2 708 m., o pagrindinis krateris yra užpildytas melsvai žalios spalvos ežeru. Šis ugnikalnis pasižymi dideliu aktyvumu ir jau buvo išsiveržęs 39 kartus. Ugnikalnio apylinkėse yra daugybė skirtingų ekosistemų, kuriose gyvena 79 paukščių rūšys ir daugybė žinduolių. Parke taip pat yra gerai prižiūrimų ir pažymėtų pėsčiųjų takų, kuriais vaikštinėdami galėsite iš arčiau susipažinti su nuostabia gamta.

La Paz krioklių sodai

La Paz krioklių sodai

La Paz krioklių sodai – tai vienas geriausių ir gražiausių ekologinių parkų Kosta Rikoje. Vaikščiodami po atogrąžų džiungles, išvysite penkis krioklius, floros ir faunos įvairovę, taip pat jūsų dėmesį patrauks kolibriai, tukanai, kapucinai, drugelių observatorija ir terariumo gyventojai. Tai įdomi pramoga visai šeimai ir puikus būdas pamatyti kai kuriuos Kosta Rikos gamtos stebuklus vienoje vietoje. La Paz sodai dirba ištisus metus nuo  8:00 iki 17:00 val., tačiau rekomenduojame į parką atvykti iki 15:00 val.

Tabakono karštosios versmės

Tabakono karštosios versmės

Netoli Arenalio ugnikalnio, šiauriniame šlaite esančios Tabakono karštosios versmės taip pat vilioja turistus. Šioje vietoje rasite 5 terminius baseinus, nedidelius krioklius, o karštųjų versmių vandens temperatūra siekia nuo 25 °C iki 50 °C. Baseinus supa palmės, daugybė paparčių ir subtropinių miškų medžiai, sukuriantys ypatingą atmosferą.

Venado urvai

Venado urvai

Venado urvai – tai įspūdinga vieta, kuri turistus žavi stalaktitų ir stalagmitų gausybe, požeminėmis upėmis bei egzotiška fauna. Urvuose gyvena žuvys, vabzdžiai, vorai ir keturios skirtingos šikšnosparnių rūšys. 2700 metrų ilgio pėsčiųjų maršrutas, driekiasi per 10 urvų, todėl kiekvienas lankytojas lieka sužavėtas juo. Šie urvai randami maždaug valanda kelio nuo La Fortūnos, o ekskursijas siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

La Selva biologinė stotis ir draustinis

La Selva biologinė stotis ir draustinis

La Selva biologinė stotis ir draustinis yra įsikūręs saugomame 1,600 ha žemės plote, kuriame įsikūrusi neįtikėtina biologinė įvairovė. Stotyje nuolat gyvena beveik 300 atvykstančių studentų ir mokslininkų, kurie tiria ir saugo šią unikalią ekosistemą. Draustinyje įrengta virš 50 kilometrų pėsčiųjų takų, kuriais vaikščiodami lankytojai gali stebėti gamtą. Čia gyvena apie 450 paukščių rūšių ir 55 gyvačių rūšys. Rezervate taip pat įsikūrę apie pusė žinduolių rūšių, rastų Kosta Rikoje ir nemaža dalis drugelių. Jeigu norite geriau susipažinti su šia unikalia vieta, tai siūlome užsisakyti nakvynę čia.

Dominical

Dominical

Dominical miestelis, įsikūręs Kosta Rikos pietinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje, yra itin mėgstamas banglentininkų. Jie čia atvyksta pasidžiaugti ramybe, nuostabia gamta ir didelėmis bangomis. Dominical miestelyje ir jo rajone yra daugybė nuostabių paplūdimių, kuriuose dažniausiai nebūna daug turistų. Taip pat iš šio miestelio lengva nuvykti iki gražiųjų Nauyaca krioklių, o šalia Domincal esančiose džiunglėse galima išvysti tukanus, tinginius, beždžiones ir pavojingąsias medlaipines varles.

Bajos del Toro regionas

Bajos del Toro regionas

Įsikūręs centrinėje Kosta Rikos dalyje, vulkaninių kalnų grandinėje su atogrąžų miškais, vis dar mažai kam žinomas. Bajos del Toro yra puikus maršrutas paukščių entuziastams ir ramybės ieškantiems keliautojams. Lankytojai gali žygiuoti atogrąžų miškais, jodinėti žirgais, važiuoti kalnų dviračiais ar ekstremaliai nusileisti lynu nuo kalvų. Lankomiausia šio regiono vieta yra Catarata del Toro krioklys, kuris yra didžiausias ir įspūdingiausias Kosta Rikoje. Į seną ugnikalnio kraterį vanduo krenta iš 90 metrų aukščio, taip sukurdamas magišką vaizdą. Kadangi šis rajonas nėra gausiai apgyvendintas, čia taip pat pamatysite daugybę laukinių gyvūnų.

Katalinos sala

Katalinos sala

Katalinos sala yra lengvai pasiekiama iš Tamarindo, Conchal ir Papagayo paplūdimių. Tai viena geriausių nardymui skirtų vietų Kosta Rikoje. Gylis šiuose vandenyse svyruoja nuo 5 iki 23 metrų. Pasirinkę šią vietą, jūs liksite sužavėti gražia povandenine fauna ir flora, kurioje kartais galima pamatyti ir plaukiojančius tigrinius ryklius. Norėdami panardyti šioje saloje ekskursiją galite užsisakyti ČIA.

Korkovado nacionalinis parkas 

Korkovado nacionalinis parkas 

Korkovado nacionalinis parkas – dar vienas nuostabaus grožio gamtos kampelis Kosta Rikoje. Osos pusiasalyje esantis parkas buvo įkurtas 1975 m., siekiant apsaugoti atogrąžų miškus ir kalnuose esančius „debesų miškus“, pasižyminčius didele biologine įvairove. Lankytojai labai mėgsta žygius po šį parką, nes jų metu galima išvysti makakas, tapyrus, harpijas, krokodilus, jaguarus ir dar daug kitų gyvūnų, kurie gyvena natūralioje aplinkoje. Korkovado nacionaliniame parke gyvena apie 140 žinduolių rūšių, 400 paukščių rūšių ir nesuskaičiuojama galybė roplių, varliagyvių ir vabzdžių. Norėdami daugiau sužinoti apie šį parką, skirkite jam bent kelias dienas.

Kanjo salos biologinis draustinis

Kanjo salos biologinis draustinis

Kanjo salos biologinis draustinis, esantis vos 17 km nuo Osos pusiasalio, yra nuostabi vieta praleisti dieną nardant. Vanduo čia šiltas, krištolo skaidrumo ir pilnas jūros gyvybės. Aplink salą esančiuose koralų rifuose gyvena įvairiausios tropinės žuvys, spinduliai ir vėžliai. Prie pat rifo galima matyti plaukiojančius delfinus ir kuprotuosius banginius, todėl įspūdžiai ir geros emocijos garantuotos.

Rio Celeste krioklys, Gvanakastė

Rio Celeste krioklys, Gvanakastė

Rio Celeste krioklys, esantis Tenorio nacionaliniame parke, apsuptas nuostabiu atogrąžų mišku, žymus savo ryškiai žydra spalva. Norėdami pasiekti šį nuostabų krioklį, turėsite iki jo žygiuoti apie 1 valandą. Atkreipkite dėmesį, kad kelyje dažnai būna labai daug purvo, todėl rekomenduojame avėti tam tinkamus batus. Geriausias metas aplankyti šį krioklį yra nuo gruodžio iki balandžio. Nacionalinis parkas riboja žmonių skaičių parke, todėl per dieną yra įleidžiama tik 1000 lankytojų.

Manuelio Antonijo nacionalinis parkas

Manuelio Antonijo nacionalinis parkas

Manuelio Antonijo nacionalinis parkas yra vienas garsiausių Kosta Rikoje, todėl rekomenduojame jį aplankyti viešint šioje egzotiškoje šalyje. Parkas yra žinomas dėl savo nuostabių smėlio paplūdimių ruožų, atogrąžų miškų bei išskirtinės laukinės gamtos. 1 680 ha užimantys atogrąžų miškai pilni pėsčiųjų takų, kurie jus nuves prie magiškų šio parko vietų. Parke gyvena 108 rūšys žinduolių ir 185 paukščių rūšių, taip pat daugybė driežų, vabzdžių ir gyvačių.

Irazu ugnikalnio nacionalinis parkas

Irazu ugnikalnio nacionalinis parkas

Irazu ugnikalnis, kurio aukštis siekia 3 342 metrus, yra didžiausias aktyvus ugnikalnis Kosta Rikoje. Nacionalinis parkas saugo 2310 ha žemės plotą aplink ugnikalnio pagrindą. Ugnikalnio viršūnė atrodo tarsi mėnulio kraštovaizdis, kurioje galima išvysti keletą įspūdingų kraterių. Nuo viršūnės giedromis dienomis taip pat galima pažvelgti į Ramųjį vandenyną ir Karibų jūrą. Pagrindinis Irazu krateris yra 1 050 metrų skersmens ir 300 metrų gylio, o Diego de la Haya krateris yra žymiai mažesnis, kuriame telkšo nedidelis žalios spalvos ežeras. Po parką galima vaikščioti pažymėtais pėsčiųjų takais, kuriais pasiekiami šie krateriai.

Braulijo Karilijo nacionalinis parkas

Braulijo Karilijo nacionalinis parkas

Braulijo Karilijo nacionalinis – tai dar viena įspūdinga saugoma gamtos teritorija centrinėje šalies dalyje, kurią rekomenduojame aplankyti viešint Kosta Rikoje. Parkas apima kalnus, krioklius, kanjonus, neveikiančius ugnikalnius ir atogrąžų miškus. Vienas įspūdingiausių parko lankytinų objektų yra užgesęs Barvos ugnikalnis. Parke gyvena daug gyvūnų, tokių kaip jaguarai, pumos, tapyrai, tinginiai, skruzdėdos ir beždžionės. Jeigu jus aplankys sėkmė, tai gal išvysite ir tokius retus paukščius kaip tukanus ar kecalius.

Rincon de la Vieja nacionalinis parkas

Rincon de la Vieja nacionalinis parkas

Rincon de la Vieja – tai magiško grožio nacionalinis parkas Kosta Rikoje. Pagrindinis šio parko akcentas yra Rincon de la Vieja ugnikalnis, kuris paskutinį kartą išsiveržė 2011 m. Nors pėsčiųjų takai į viršūnę nebėra atviri visuomenei, tačiau šis parkas yra vienas lankomiausių šalyje. Lankytojus traukia papėdėje esančios karštosios versmės, laukinė gamta ir įspūdingi kriokliai, kuriuos supa tankūs atogrąžų miškai. Parke gyvena tapyrai, tinginiai, beždžionės, jaguarai, pumos ir ocelotai.

Rainmaker kabantys tiltai

Rainmaker kabantys tiltai

Jeigu norite pamatyti panoraminius vaizdus į didžiulę Kosta Rikos augmeniją, tai „Rainmaker“ kabantys tiltai jums patiks. Visas maršrutas apima 6 tiltus, kurie yra skirtingo ilgio: nuo 80 iki 245 m. Vaikščiodami kabančiais tiltais, kurie kybo 25 metrų aukštyje, turėsite unikalią galimybę pajusti laukinę gamtą, pasigrožėti žaliuojančių medžių viršūnėmis ir pamatyti kvapą užgniaužiančius krioklių vaizdus.

Tarkolesas

Tarkolesas

Tarkolesas – tai upė vakarinėje Kosta Rikos dalyje, kuri pietvakariuose įteka į Ramiojo vandenyno Nikojos įlanką. Tarkoleso upė garsėja tuo, kad čia galima išvysti didžiulius kiekius amerikinių krokodilų. Manoma, kad šioje upėje yra didžiausia krokodilų populiacija pasaulyje. Jeigu norite bent akies krašteliu žvilgtelėti į šiuos plėšrūnus, tai vykite ant Krokodilo tilto, nuo kurio viršaus pamatysite juos drybsančius ant kranto. Nerekomenduojame leistis žemyn prie upės, norint padaryti geresnį kadrą, nes tai labai pavojinga.

Lankesterio botanikos sodai

Lankesterio botanikos sodai

Lankesterio botanikos sode, esančiame centrinėje šalies dalyje, galima išvysti 15 000 orchidėjų ir 3000 kitų augalų rūšių. Šiame įspūdingame ir spalvingame botanikos sode rekomenduojama apsilankyti augalų ir orchidėjų entuziastams bei visiems, kurie neabejingi gėlėms. Nuo 1940 m. šie sodai kiekvienais metais vis daugiau pritraukia lankytojų iš visos šalies ir pasaulio. Be visų žydinčių augalų čia galima pamatyti ir daug drugelių bei paukščių, kurie pagyvina sodo aplinką.

Drugelių konservatorija

Drugelių konservatorija

Drugelių konservatorija, įsikūrusi El Castillo mieste, Arenalio ežero rytiniame gale, turi didžiausią drugelių kolekciją Kosta Rikoje. Šis ištisus metus veikiantis atogrąžų drugelių atriumas su fantastiškais įvairiausių dydžių ir spalvų drugeliais sužavi visus lankytojus. Čia galima pamatyti ir gražų milžinišką mėlyną morfo drugelį. Konservatorijoje nuolat vyksta įtraukiantis edukacinis turas po atriumus, kuriuose sužinosite viską apie skirtingus Kosta Rikos drugelius, taip pat varles ir vabzdžius.

Tortugero nacionalinis parkas

Tortugero nacionalinis parkas

Tortugero nacionalinis parkas, esantis šiaurės rytų Kosta Rikoje prie Karibų jūros, traukia lankytojus lyg magnetas savo išskirtinio grožio gamta.  Nacionaliniame parke saugomos tropinės džiunglės, pelkės, lagūnos, kurių turtinga biologinė įvairovė. Parkas yra nepaprastai svarbi žaliųjų jūrinių vėžlių veisimosi vieta, todėl vėžlių stebėjimas yra pagrindinė pramoga turistų tarpe. Tortugero parke esančiuose atogrąžų miškuose gyvena jaguarai, tinginiai ir galybė kitokių egzotinių gyvūnų. Džiunglių upėse plaukioja lamantinai, kaimanai, amerikiniai krokodilai ir keistosios kaimanžuvės, kurių skeletas yra visiškai sukaulėjęs. Tortugero nacionalinis parkas – tai puiki vieta egzotikos ieškotojams.

Kanjo Negro laukinės gamtos prieglobstis

Kanjo Negro laukinės gamtos prieglobstis

Šiame pelkėtame laukinės gamtos parke gyvena tūkstančiai vandens paukščių, įskaitant tokius išskirtinius paukščius, kaip jabiru gandrus, kormoranus ir rožines girnoves. Taip pat šiame parke galite išvysti didelius krokodilus, vėžlius ir kitus gyvūnus. Jeigu keliaujate po Kosta Riką nuo sausio iki balandžio mėnesio, tai neverta vykti į šią vietą, nes upės ir pelkės būna išdžiuvusios, todėl gyvūnų beveik nepamatysite.

Kokosų sala

Kokosų sala

Kosta Rika turi keletą nuostabių salų, o negyvenama Kokosų sala yra nardytojų rojus, nes aplinkiniuose vandenyse ir rifuose gyvena daugybė įvairiaspalvių žuvų, jūros vėžlių ir ryklių. Saloje vyrauja didžiulė laukinės gamtos įvairovė, todėl ji ypač patraukli lankytojams, ieškantiems ekologinio turizmo ir ekskursijų. Nuvykti į šį rojų nėra lengva, jums bus reikalingi specialūs leidimai. Sala nutolusi nuo Kosta Rikos krantų apie 550 km, todėl vienintelė susisiekimo priemonė – laivas, kuris kainuos nepigiai.

Tamarindas

Tamarindas

Tamarindas miestelis, įsikūręs Kosta Rikos šiaurės vakaruose, Ramiojo vandenyno pakrantėje prie nedidelės įlankos. Šioje gyvenvietėje klesti turizmas, nes tai populiari vieta tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų. Lankytojus labiausiai traukia balto smėlio paplūdimiai, didžiulės bangos, geri viešbučiai, parduotuvės ir restoranai. Į šią vietą lapkričio ir gruodžio mėnesiais plūsta banglentininkai iš viso pasaulio, nes tuo metu bangos būna didžiausios. Tamarindo apylinkės taip pat garsėja įvairiomis ekologiškomis pramogomis. Čia galima nardyti, jodinėti ar stebėti vėžlių perėjimą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kosta Rikos klimatas

Kosta Rika turi subtropinį klimatą. Šalyje kritulių būna apie 110 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 26 °C. Kosta Rika turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo gegužės iki lapkričio ir sausąjį, trunkantį nuo gruodžio iki balandžio. Pats geriausias metas keliauti po šią šalį yra nuo gruodžio vidurio iki balandžio pradžios, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Kosta Riką?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kosta Riką nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kosta Rika ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Kosta Rika?

Keliauti po Kosta Rika patogiausia autobusais ir mikroautobusais, nes jų tinklas yra pakankamai plačiai išvystytas, todėl galėsite pasiekti beveik visus šalies kampelius. Šalyje taip pat galima naudotis ir traukiniais, tačiau jų tinklas aprėpia tik tam tikrą šalies dalį. Turistai dažnai naudojasi ir taksi paslaugomis, kurių kainos yra panašios kaip ir Lietuvoje. Reikalingą transportą savo kelionei iš San Chosė ar kitų Kosta Rikos miestų po įvairias šalies vietas galite galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kosta Rikoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 17 Eur už parą.

Nakvynė Kosta Rikoje

Kosta Rika ir šios valstybės unikalios lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Kosta Rikos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Selina San Jose – San Chosė mieste esantis geras viešbutis, turintis sveikatingumo centrą.
Hotel La Pradera del Arenal – šis viešbutis įsikūręs netoli Arenalio ugnikalnio nacionalinio parko.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kosta Rikos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kosta Rikos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kosta Rikos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kosta Rikos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kosta Rikos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three + 10 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą