+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kretos sala lankytinos vietos

Kretos sala lankytinos vietos

Kretos sala

Kretos sala yra didžiausia ir viena gražiausių Graikijos salų. Joje atrasite įspūdingus paplūdimius, magišką kraštovaizdį, daugybę istorinių vietų, įdomių pramogų ir nuostabią graikišką virtuvę. Pačiais gražiausiais salos paplūdimiais laikomi Balos, Elafonissi ir Vai, kurie dažnai poilsiautojus priverčia pasijusti tarsi jie atostogautų Karibuose. Kretos sala skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį, nes savo istoriją pradėjo dar 6000 m. pr. Kr. Graikai dažnai Kretą vadina Dievų sala, nes legendos pasakoja, kad čia gyveno visų dievų valdovas – Dzeusas. Gausybė išlikusių istorinių vertybių tik patvirtina ilgą ir gražią salos praeitį. Sala garsi ir kažkada čia gyvavusia viena iš seniausių Europoje Mino civilizacija. Knoso rūmai yra šio fakto patvirtinimas, todėl juose kasmet apsilanko begalė turistų iš viso pasaulio. Dar vienas įspūdingas gamtos stebuklas Kretoje – ilgiausias Europoje – Samarijos tarpeklis. Neabejojame, kad Kretos sala ir gražiausios lankytinos vietos jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.

Kretos sala lankytinos vietos

Chanija

Chanija

Chanija yra vienas gražiausių vakarinės Kretos dalies miestas, kurį rekomenduojame aplankyti viešint saloje. Daugiausia lankytojų traukia į miesto senamiestį, kuris per daug metų išsaugojo stulbinančią venecijietišką architektūrą. Vaikštant siauromis gatvelėmis jus sužavės autentiški namukai, bažnyčios, vietinės kavinukės, juvelyrinių dirbinių ir menininkų dirbtuvės. Nevalia praleisti ir miesto simbolio – senojo uosto švyturio, kuris jus nukels kelis šimtmečius į praeitį. Taip pat iš Chanijos labai patogu pasiekti garsiuosius Elafonissi ir Balos paplūdimius. Norintiems adrenalino kupinos pramogos, rekomenduojame išbandyti skrydį virš Chanijos parasparniu. Tai išskirtinis nuotykis kelionių gurmanams!

Knoso rūmai

Knoso rūmai

Mino rūmai, tiksliau jų liekanos, stovi netoli Herakliono, Kretos saloje Knoso mieste. Daugiau nei 20 000 kvadratinių metų plotą užimantys rūmai buvo pastatyti apie 1900 m. pr. m. e. Šį didingą statinį sudarė virš 1500 įvairiausios paskirties patalpų ir rūsių, iš kurių didžioji dalis kambarių buvo pereinamieji. Rūmai turėjo 4 įėjimus, buvo papuošti nuostabiomis freskomis, kurių dalis matomos ir šiandien. Dabartinis rūmų vaizdas yra antrųjų rūmų palikimas, kurie buvo pastatyti ant pirmųjų rūmų, nes pastaruosius sunaikino žemės drebėjimas. Tai viena įspūdingiausių archeologinių vietovių ne tik Kretoje, tačiau ir visame pasaulyje. Bilietus į šiuos įspūdingus rūmus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Herakliono archeologijos muziejus

Herakliono archeologijos muziejus

Norėdami suprasti seniausią Europos civilizaciją, užsukite į išskirtinį Herakliono archeologijos muziejų. Jame eksponuojama didžiausia Mino civilizacijos kolekcija, kuri išdėstyta chronologine tvarka per 20 salių. Muziejuje lankytojus stebina įvairūs juvelyriniai dirbiniai, liturginės figūrėlės, vazos, ginklai ir šarvai. Taip pat čia išvysite mažas ir dideles freskas, kurios atrodo įspūdingai. Vienas paslaptingiausių muziejaus eksponatų – Faisto diskas, kurio skersmuo yra 15 cm.  Nors daugelis mokslininkų bandė iššifruoti šį mįslingą eksponatą ant kurio išraižytas 241 hieroglifų ir simbolių kodas, tačiau dar ir šiandien nėra aiški šio artefakto prasmė. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Arkadijaus vienuolynas

Arkadijaus vienuolynas

Arkadijaus vienuolynas yra vienas įspūdingiausių ir seniausių Kretoje, todėl tikrai verta jį aplankyti. Manoma, kad imperatorius Arkadijus, V a. įkūrė šį vienuolyną ant Idos plokščiakalnio, kurį supa vynuogynai, alyvmedžiai ir ąžuolai. Bėgant šimtmečiams vienuolynas buvo apgriautas ir keistas ne vieną kartą, o šiandieninėje jo architektūroje daugiausia atsispindi XVI a. ankstyvojo Venecijos baroko stilius. Vaikščiodami po vienuolyną, galite pasižvalgyti po vienuolių celes, buitines patalpas, vyno ir aliejaus rūsius. Komplekso centre išvysite Kristaus Persikūnijimo bažnyčią, kurios viduje jūsų dėmesį patrauks įspūdingas ikonostasas.

Falassarna paplūdimys

Falassarna paplūdimys

Kretos sala garsėja nuostabaus grožio paplūdimiais, o Falassarna, esantis Gramvousa pusiasalyje, yra laikomas vienu geriausiu ir gražiausiu Kretos paplūdimiu. Šis paplūdimys, nutolęs nuo Chanijos apie 60 km į vakarus, pasižymi puriu auksiniu smėliu ir labai skaidriu jūros vandeniu.  Pusantro kilometro paplūdimio ruože puikiai pailsės tiek vaikai, tiek suaugusieji. Jame veikia keletas barų ir kavinių, skėčių nuoma. Norintys aktyvesnių pramogų, gali pažaisti paplūdimio tinklinį ar išbandyti vandens sporto pramogas.

Faisto archeologinė vietovė

Faisto archeologinė vietovė

Faisto archeologinė vietovė – tai dar vienas Mino laikų palikimas, kurią galima rasti pietinėje Kretos salos dalyje. Pirmieji gyventojai šioje vietovėje apsigyveno maždaug 4000 m. pr. Kr. Čia kadaise stovėjo didingi rūmai, kurie savo forma ir architektūra buvo labai panašūs į žymiuosius Knoso rūmus. Šiandien vaikštant po šią archeologinę vietovę, galima išvysti pastatų, karališkų apartamentų ir buitinių patalpų griuvėsius. Šioje vietovėje 1908 m. buvo atrastas ir garsusis Faisto diskas, kuris eksponuojamas Herakliono archeologijos muziejuje.

Balos paplūdimys

Balos paplūdimys

Kretos sala gali pasigirti dar viena fantastiška vieta – tai Gramvousa, pusiasalio dalyje įsikūręs magiškas Balos paplūdimys. Tai viena geriausių vietų, tiems kurie nori atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamta. Paplūdimys sudarytas iš žavių lagūnų, kurių skaisčiai žydras vanduo pribloškia lankytojus. Tai ne tik viena labiausiai fotografuotų vietų Kretoje, tačiau ir viena gražiausių, kurioje galite praleisti laiką degindamiesi ir maudydamiesi. Vasarą Balos paplūdimyje lankosi tūkstančiai žmonių, kurie dažniausiai atvyksta keltais, plaukiančiais iš Kissamos uosto. Jeigu jums nepatinka minios, geriau venkite lankytis paplūdimyje liepą ir rugpjūtį. Ekskursijas į šią nuostabią vietą galite užsisakyti internetu ČIA.

Kourtaliotiko tarpeklis

Kourtaliotiko tarpeklis

Kourtaliotiko tarpeklis lankytojus stebina savo grožiu, todėl svečiuodamiesi Kretoje, būtinai jį aplankykite. Žadą atimantis kanjonas gali pasigirti laukiniu kraštovaizdžiu, įspūdingais kriokliais, uolomis ir daugybę retų paukščių rūšių. Norintys geriau patyrinėti šį išskirtinį gamtos kampelį, turėtų pasirūpinti prieš žygį specialia avalyne, nes vietomis kelias uolėtas ir pavojingas. Tai puiki vieta gamtos mylėtojams ar visiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio.

Agios Nikolajas

Agios Nikolajas

Agios Nikolajas – žavus kurortinis miestelis įsikūręs rytinėje Kretos pakrantėje, maždaug 60 km į rytus nuo Herakliono. Kurortas lankytojus traukia gražiais paplūdimiais, ramybe dvelkiančia atmosfera ir vaizdinga Mirabelo įlanka. Čia galima tinginiauti paplūdimiuose, apsipirkti amatininkų parduotuvėlėse ar pavakarieniauti ant įlankos kranto esančiuose prabangiuose restoranuose. Iš miestelio taip pat lengva nuvykti į šalia esančius alyvuogių ūkius, apleistas pilis, autentiškus kaimelius ir garsiuosius Kretos urvus.

Malijos rūmai

Malijos rūmai

Į rytus nuo Herakliono įsikūręs Malijos miestas yra populiarus ir modernus kurortas, kurį mėgsta turistai iš viso pasaulio. 3 km į rytus nuo miesto rasite Malijos archeologijos centrą, kuriame saugomos Mino rūmų liekanos. Pasak legendos čia savo sostą turėjo Sarpedonas, vienas iš karaliaus Mino brolių. Vietovė buvo apleista II tūkstantmečio pr. Kr. pabaigoje. Savo laiku rūmai buvo dviejų aukštų su nuostabia lodžija. Taip pat juose buvo teatras, teismas, dirbtuvės ir karališkieji kvartalai. Vienas įspūdingiausių rūmų eksponatų – milžiniška aliejaus ar vyno vaza, turinti 1000 litrų talpą ir 1,75 metro aukštį.

Elafonissi paplūdimys

Elafonissi paplūdimys

Elafonissi paplūdimys, nutolęs nuo Chanijos į pietvakarius apie 75 kilometrus dažnai minimas kaip vienas geriausių ir gražiausių pasaulio paplūdimių. Nuostabaus gamtos grožio, seklių krištolo skaidrumo vandenų ir rausvai balto smėlio paplūdimys užburia keliautojus nuo pirmos minutės. Lankydamiesi šiame egzotiniame paplūdimyje pasijausite taip, lyg būtumėte Karibuose. Paplūdimys lengvai pasiekiamas automobiliu, todėl jį mėgsta ne tik turistai, tačiau ir vietiniai. Jis taip pat populiarus tarp nardytojų, jėgos aitvarų bei burlenčių sporto mėgėjų. Dėl seklių įlankų, šis paplūdimys puikia tinka ir keliaujantiems su vaikais.

Samarijos tarpeklis

Samarijos tarpeklis

Kretos sala turi ne vieną įspūdingą lankytiną vietą, o vakarinėje dalyje esantis Samarijos tarpeklis viena iš jų. Suformuotas Tarajo upės jis vingiuoja per Baltuosius kalnus. Tai smagi atrakcija gamtos mylėtojams ir adrenalino fanatikams. Tarpeklis tęsiasi 18 kilometrų, vietomis susiaurėdamas iki 4 metrų pločio ir tarpais pakildamas iki 1250 metrų. Priklausomai nuo fizinio pasirengimo juo pražygiuoti galima per 5 – 7 valandas. Žygiui reikalinga speciali avalynė, nes vietomis kelias uolėtas ir pavojingas. Ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

CretAquarium akvariumas

CretAquarium akvariumas

Norintys daugiau sužinoti apie povandeninį Kretos jūros pasaulį, turėtų užsukti į didžiausią Graikijos akvariumą „CretAquarium“. Netoli Herakliono miesto įsikūręs akvariumas yra populiarus tiek vietinių, tiek turistų tarpe. Lankytojams suteikiama galimybė pamatyti unikalų jūros pasaulį, kuriame išvysite įvairias ir spalvingas Viduržemio jūros žuvų rūšis, ryklius, medūzas ir net mažyčius jūrų arkliukus. Bilietus į akvariumą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Dzeuso urvas

Dzeuso urvas

Lankytojai Dzeuso urvą apžiūrėti gali rytinėje Kretos dalyje, Dikti kalno šlaite. Jei urvas nebūtų toks svarbus mitologine prasme, tai niekuo nesiskirtų nuo kitų 3000 urvų, esančių Kretoje. Dzeuso urvas yra daug daugiau nei paprastas urvas, nes legenda byloja, kad būtent šioje vietoje deivė Rėja pagimdė visagalį Dzeusą. Nenuostabu, kad dėl šios priežasties urvas vis dar pritraukia tūkstančius lankytojų kasmet. Čia lankydamiesi galėsite pasigrožėti įspūdingais stalagmitais ir stalaktitais, bei iš urvo atsiveriančiais nuostabiais vaizdais.

Preveli vienuolynas

Preveli vienuolynas

Apipintas įdomiomis legendomis Preveli vienuolynas traukia turistus iš viso pasaulio. Šalia Plakias kaimelio viduramžiais įkurtą vienuolyną sudaro du pastatų kompleksai, kuriuos skiria keleto kilometrų atstumas. Vaikščiodami po teritoriją, galėsite pamatyti daugybę religinių relikvijų ir ikonų, senovinių pastatų, kuriuose buvo įkurtos celės, gyvenamosios ir buitinės patalpos. Vienuolyne saugoma ir ypatinga relikvija – Šventasis Stebuklingas Kryžius. Taip pat verta sustoti prie stebuklingo šaltinio ir prisipilti vandens, nes tikima, kad šitas vanduo gydo kūną ir sielą.

Plakias gyvenvietė

Plakias gyvenvietė

Iš Preveli vienuolyno galite nuvykti į Plakias kaimelį, kuris dar visai neseniai buvo tik nedidelė žvejų gyvenvietė. Šiandien jame gausu jaukių tavernų, restoranų ir amatininkų parduotuvėlių. Taip pat čia rasite vieną populiariausių paplūdimių pietinėje Kretos dalyje, kuriam suteiktas Mėlynosios vėliavos sertifikatas. Tai puiki vieta išsimaudyti Libijos jūroje, pasideginti ir pailsėti.

Matalos paplūdimys

Matala paplūdimys

Matala paplūdimys yra vienas įdomiausių ir lankomiausių paplūdimių pietinėje Kretos pakrantėje. Dėl geros infrastruktūros jis mėgstamas tiek vietinių, tiek turistų. Paplūdimyje įrengti tualetai, dušai, gelbėtojų stotis, tinklinio aikštelė. Taip pat čia esančiuose baruose galima paragauti šviežių jūros gėrybių patiekalų, o ieškantys aktyvesnės veiklos, gali užsiimti įvairiomis vandens sporto pramogomis. Dešinėje paplūdimio pusėje rasite įspūdingus urvus olose, kuriuose I – II a. buvo laidojami romėnų kareiviai. Septintajame dešimtmetyje šiuose urvuose gyvendavo daug hipių, todėl dar ir šiandien vaikščiodami po Matalą vietomis pajusite jų dvasią.

Retimnas

Retimnas

Pusiaukelėje tarp Chanijos ir Herakliono įsikūręs gražus Retimno miestas, kuriame rasite vieną geriausiai išsilaikiusių Kretos senamiesčių. Venecijos laikų statiniai su aukštais langais ir puošniais balkonais jus pakerės. Daugelis istorinių pastatų buvo paversti mažais butikais, viešbučiais, parduotuvėmis ir restoranais. Pasivaikščiojimas vingiuotomis ir siauromis gatvelėmis yra puikus būdas praleisti popietę šiame mieste.

Kretos jūrų muziejus

Kretos jūrų muziejus

1973 m. įkurtas Kretos jūrų muziejus prie Firkos tvirtovės įėjimo, senajame Chanijos uoste. Muziejus padalintas į kelias dalis, kuriose chronologiška tvarka eksponuojami įvairūs daiktai susiję su jūra, pradedant nuo bronzos amžiaus iki šių laikų. Muziejaus kolekcijose išvysite senovinių ir šiuolaikinių laivų modelius, jūrinius matavimo instrumentus, karo relikvijas, torpedas, nuotraukas ir paveikslus. Tai puikus laiko praleidimas ne tik suaugusiems, tačiau ir mažiesiems.

Ida kalnas

Ida kalnas

Jei trokštate užkariauti aukščiausią Kretos viršūnę, tuomet bandykite pėsčiomis įveikti Ida kalną, vietinių vadinamą Psiloritį. Ida kalnas stūkso Retimno apylinkėse, kurio viršūnė siekia 2 456 metrus. Kadaise šis kalnas buvo laikomas šventu, nes legenda byloja, kad tai buvo Dzeuso vaikystės namai. Krikščionybės metais ant Idos kalno viršaus buvo pastatyta akmeninė bažnyčia. Šiandien tai populiari vieta tarp žygeivių, o norint pasiekti viršūnę jums prireiks mažiausiai 3 – 4 val. Jeigu bus giedra diena, tai pasiekus viršūnę prieš jūsų akis atsivers nuostabūs vaizdai. Šis žygis – tai puiki atgaiva tiems, kas nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pabūti gamtoje, todėl Kretos sala tinka ir žygeiviams.

Švč. Trejybės vienuolynas

Švč. Trejybės vienuolynas

Švč. Trejybės vienuolynas buvo pastatytas venecijiečių XVII a., Akrotirio pusiasalyje. Įstabaus grožio vienuolynas, apsuptas vynuogynų, alyvmedžių giraičių ir kiparisų medžių, yra vienas populiariausių Kretoje. Bažnyčios interjeras išklotas piktogramomis, o tamsiai mėlynos lubos išpuoštos blizgančiomis auksinėmis žvaigždėmis. Vienuolyne esančiame muziejuje galima pamatyti Šv. Jono XVI amžiaus ikoną, autentiškus paveikslus ir retus rankraščius. Jame dar iki šių dienų gaminami medaus, vyno ir alyvuogių produktai, kuriuos galima įsigyti vietoje esančioje parduotuvėje.

Spinalonga

Spinalonga

Spinalonga sala, dar kitaip vadinama „ašarų sala“, slepia tragišką istoriją. Į šią salą 1903 metais buvo atplukdyti raupsais sergantys visuomenės atstumtieji ir nuo to laiko iki 1956 m. joje gyveno raupsuotieji žmonės. Tai paskutinioji Europoje raupsuotųjų kolonija. Šiandien į nedidelę salelę galima nuplaukti laiveliu iš Plakos miestelio. Vaikštant po salos griuvėsius, belieka tik bandyti įsivaizduoti kaip žmonės čia gyveno ir kaip jie jautėsi būdami atstumtaisiais.

Lychnostatis muziejus

Lychnostatis muziejus

Lychnostatis muziejus įsikūręs populiariame Chersoniso kurorte, netoli Herakliono. Tai privatus muziejus, kuris buvo įkurtas salos gydytojo Markakio. Vaikštinėdami po šį muziejų, galėsite išvysti žavius tradicinius Kretos salos namus. Taip pat daugiau sužinosite apie Kretos liaudies kultūrą, salos gamtos turtus ir tradicinius amatus. Čia pamatysite spirito varyklą, vyno ir alyvuogių presus, keramikos ir audimo dirbtuves. Taip pat galite apžiūrėti įvairių mineralų parodą, Kretos liaudies meno galeriją, o muziejaus sode išvysite vietinius salos vaisius, kaktusus ir žoleles. Tai puiki vieta tiems, kas nori geriau susipažinti su Kretos sala. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti ČIA.

Kourno ežeras

Kourno ežeras

Kourno ežeras – tai vienintelis gėlo vandens ežeras Kretoje, kuris lankytojus stebina savo grožiu. Ežere gyvena varliagyviai, žuvys, driežai, vėžliai ir retos paukščių rūšys. Poilsiautojai prie ežero atvyksta ne tik išsimaudyti, tačiau ir paplaukioti vandens dviračiais ar baidarėmis. Šalia ežero esančiame kaimelyje įsikūrusios tradicinės smuklės ir kavinės, veikia amatininkų turgeliai, kuriuose galima apsipirkti ar įsigyti suvenyrų.

Milatos urvas

Milatos urvas

Milatos urvas yra gerai žinomas dėl tragedijos, įvykusios 1823 m. vasario mėnesį. 1822 – 23 m. žiemą osmanų kariuomenė niokojo Lasičio plokščiakalnį. Vietiniai gyventojai bėgdami nuo persekiojimo pabėgo į Milatos urvą. Vienam vietos gyventojui išdavus kretiečių slaptą vietą, osmanų kariuomenė apsupo urvą ir iš visų jėgų stengėsi jį užimti. Po kelių dienų apgulties vietiniai pasidavė, tačiau beveik visi iš urve esančių 3600 žmonių vis tiek buvo išžudyti. Šiandien netoli urvo pastatytas paminklas, norint pagerbti žuvusiuosius. Pats urvas yra gana didelis, 73 metrų ilgio ir 63 metrų pločio. Jo aukštis svyruoja nuo vieno iki trijų metrų. Viduje taip pat buvo rasta senovinių palaikų, liudijančių apie žmonių gyvenimą urve neolito laikais. Keliaudami po urvą, dėvėkite patogius batus ir pasiimkite su savimi žibintuvėlį, nes jame labai lengva pasiklysti.

Kretos vandens parkai

Kretos vandens parkas

Kretos sala gali pasigirti didžiuliu vandens parku „Acqua Plus“, kurio plotas 50 000 m². Jis įsikūręs netoli žavingo Chersoniso kurorto. Parke gausu baseinų, restoranų, barų ir maisto parduotuvėlių. Atrakcionų pasirinkimas didelis, todėl tiek suaugusiems, tiek vaikams smagus laikas garantuotas. Svarbu žinoti tai, kad parkas yra atidarytas tik nuo gegužės iki spalio mėnesio, todėl prieš vykstant pasitikrinkite ar jis veikia. Bilietus į vandens parką galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Vai palmių paplūdimys

Vai palmių paplūdimys

Vai palmių miškas yra vienas populiariausių lankytinų objektų Kretoje ir viena gražiausių vietų visame Viduržemio jūros regione. Vai kiekvienais metais pritraukia tūkstančius lankytojų, kurie čia atvyksta ne tik dėl nuostabaus palmių miško, tačiau ir dėl čia esančio didelio smėlio paplūdimio. Šiame paplūdimyje pasijausite taip, lyg būtumėte Karibuose. Šalia jo rasite daugybę restoranų ir parduotuvėlių, o norintys pramogų, gali išbandyti nardymą.

Agios Minos katedra

Šv. Mino katedra

Įspūdinga Šv. Mino katedra yra viena iš pagrindinių stačiatikių katedra Heraklione mieste ir viena didžiausių bažnyčių Graikijoje. Katedra buvo pastatyta 1860 m., norint pagerbti miesto globėją Šventąjį Miną. Vienu metu joje gali tilpti apie 8000 tikinčiųjų. Katedra lankytojus pribloškia ne tik savo dydžiu, tačiau ir viduje esančiomis dekoracijomis, ikonomis, freskomis ir šventųjų paveikslais.

Kanjoningas

Kanjoningas

Kretos sala garsėja kaip puiki vieta norintiems užsiimti kanjoningu. Tai aštrių pojūčių pramoga, kurios metu leisitės kriokliais, laipiosite uolomis, šokinėsite nuo uolų į vandenį ar bandysite brautis per uolų plyšius ir t.t. Mėgstantiems adrenaliną kaitinančias pramogas ir nuolat ieškantiems naujovių, siūlome būtinai tai išbandyti. Šias įspūdingas pramogas galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kretos salos klimatas

Kretos sala traukia turistus ir dėl to, kad čia vyrauja šiltas ir švelnus Viduržemio jūros klimatas. Saloje kritulių būna apie 80 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Kretos saloje – 17 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 25 °C temperatūra. Lapkritis ir gruodis yra lietingiausi mėnesiai saloje, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Kretos salą?

Norėdami nuvykti į Kretos salą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kretą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Kretos salą?

Norėdami keliauti po Kretos salą galite naudotis autobusais. Jų sistema gerai išvystyta, todėl patogiai pasieksite ir tolimiausius salos kampelius.

Visgi planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Graikijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 10 Eur už parą.

Nakvynė Kretos saloje

Kretos sala kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio, nes lankytinos vietos įdomios ir patrauklios. Saloje rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Mirtilos Studios & Apartments – apartamentų viešbutis, įsikūręs Kastelio centre, už 150 metrų nuo Telonio paplūdimio.
Central Hersonissos Hotel – gerai vertinamas viešbutis, esantis Chersonise, už 200 metrų nuo paplūdimio ir 300 metrų nuo miestelio.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kretos salos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kretos salos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių salos vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kretos salos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje saloje. Naudodamiesi šiuo įrankiu, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kretos salos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kretos salos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

one × 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą