+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Florencija lankytinos vietos

Florencija lankytinos vietos

Florencija

Florencija ir pagrindinės lankytinos vietos jūsų tikrai nenuvils, o įspūdžiai kuriuos parsivešite iš šio nuostabaus miesto išliks ilgam. Kiekvienais metais miestą aplanko apie 13 milijonų turistų, todėl turizmas yra pagrindinė jos ekonomikos dalis. Florencija yra žinoma kaip vienas kultūringiausių ir istoriškiausių pasaulio miestų. Toskanos regiono sostinė įsikūrusi centriniame Italijos regione taip pat turi puikų susisiekimą su Piza bei Bolonija. Mieste gyveno ne viena Italijos garsi asmenybė, įskaitant Mikelandželą, Donatelą, Galilėjų. Turistai atvykę į Florenciją, pirmiausia keliauja pamatyti garsiosios katedros ir pažvelgti į Dovydo statulą. Miesto rūmai, renesanso bažnyčios, pažintinis turas Hop-on Hop-off autobusu bei triukšmingos aikštės – tai tik dalis to, ką gali pasiūlyti šis miestas. Florencija puikiai tiks pažintiniam Italijos turui, o miesto lankytinos vietos tikrai jus sužavės.

Florencija lankytinos vietos

Florencijos katedra

Florencijos katedra

Florencijos katedra – tai šio nuostabaus miesto brangakmenis. Ji buvo pradėta statyti 1296 m. ir tik 1436 m. buvo baigtos jos statybos. Visame pasaulyje dėl savo didingo kupolo žinoma bažnyčia stovi Piazza del Duomo aikštėje. Pastato fasadas padengtas baltu marmuru su raudonos, rožinės ir žalios spalvos polichrominiais piešiniais, kurie sukuria nepakartojamą vaizdą. Šalia katedros esančiame meno muziejuje, galima išvysti vieną reikšmingiausių skulptūrų kolekcijų pasaulyje. Norintys patekti į katedrą ir aplankyti kitus garsius objektus pigiau, turėtų įsigyti kombinuotą bilietą iš anksto internetu, paspaudę šią nuorodą.

Šv. Lauryno bazilika

Šv. Lauryno bazilika

Šv. Lauryno bazilika yra viena seniausių bažnyčių Florencijoje, kuri pirmą kartą šioje vietoje buvo pastatyta 393 m. Nors ši bažnyčia iš išorės nėra tokia puošni kaip Florencijos katedra, neturi priekinio fasado, tačiau jos viduje yra gausybė nuostabių meno dirbinių ir dekoracijų, įskaitant paauksuotas lubas ir puikiai dekoruotą kupolo interjerą. Daugybė freskų ir skulptūrų tik dar labiau pabrėžia katedros grožį. Bazilikoje taip pat palaidota didelė dalis Medičių šeimos narių, todėl čia galima apžiūrėti jų antkapius. Bilietus į Mediči koplyčią galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Gioto varpo bokštas

Gioto varpo bokštas

Gioto varpo bokštas buvo suprojektuotas ir pastatytas 1334 – 1559 m., garsaus italų menininko Gioto. Tai tikras gotikinės architektūros šedevras ir vienas garsiausių Florencijos miesto orientyrų. Bokštas papuoštas gražiomis skulptūromis, meno kūriniais ir įvairiomis dekoracijomis. Norintys pasiekti bokšto viršų, turi įveikti 414 laiptelių, o tada jūsų lauks fantastiški vaizdai į Florenciją. Bilietus į Gioto varpo bokštą galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Vekjo rūmai

Vekjo rūmai

Vekjo rūmai kadaise buvo svarbiausias administracinis pastatas Florencijoje, nes juose buvo įkurdinta vyriausybė. 1299 m. pastatyti rūmai labiau panašūs į tvirtovę, nei į rūmus. Nuo 1872 m. didžiąją rūmų dalį užima meno muziejus, kuriame galima išvysti gerai žinomų menininkų, tokių kaip Donatelas, Mikelandželas, Andrea del Verokjas, Domenikas Girlandajas darbus. Kitoje pastato dalyje reziduoja Florencijos meras bei vyksta miesto tarybos susirinkimai. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Šventojo Kryžiaus bazilika

Šventojo Kryžiaus bazilika

Šventojo Kryžiaus bazilika yra didžiausia pranciškonų bažnyčia pasaulyje. Ji dažnai vadinama „Italijos Panteonu“, nes čia yra palaidota nemažai garsių menininkų ir mokslininkų, įskaitant Galilėjų, Mikelandželą ir Rosinį. Pastato išorė padengta baltu marmuru su raudonos, rožinės ir žalios spalvos polichrominiais piešiniais, o viduje esančios freskos atima žadą kiekvienam lankytojui. Viena įspūdingiausių bazilikos vietų – Baroncelli koplyčia, kurioje galima išvysti 1328 – 1338 m. nutapytas freskas.

Pontė Vekijo

Pontė Vekijo

Florencijoje rasite daug garsių pastatų, o Pontė Vekijo yra vienas iš jų. Tai pats seniausias arkinis uždaras tiltas Europoje, kuris, manoma, buvo pastatytas 996 m, norint sujungti Arno upės krantus. Įdomu tai, kad ant tilto stovi mažyčiai namukai, įvairios juvelyrinės, menininkų ir suvenyrų parduotuvės. Pasivaikščiojimas tiltu suteikia romantikos prieskonį, ypač saulei leidžiantis, nes būtent tuo metu tiltas atrodo gražiausiai.

Uficių galerija

Uficių galerija

Uficių galerija – vienas garsiausių pasaulyje meno muziejų, pribloškiantis lankytojus didžiule meno kolekcija. Muziejaus viduje galite išvysti vieną nuostabiausių renesanso meno kolekcijų pasaulyje. Vaikštant po galeriją, galima pasigrožėti tokiais išskirtiniais meno šedevrais, kaip Leonardo Da Vinčio „Kristaus krikštas“, Karavadžo „Izaoko auka“ ir Botičelio „Veneros gimimas“. Galerijos pastatas lankytojus taip pat nustebina savo grožiu, nes vidiniame jo kieme yra daugybė sudėtingų kolonų ir arkų, kurias puošia įmantrios marmurinės statulos. Bilietus ir  turus po galeriją geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Švč. Marijos Naujoji bažnyčia

Švč. Marijos Naujoji bažnyčia

Priešais pagrindinę geležinkelio stotį įsikūrusi Švč. Marijos Naujoji bažnyčia – dar vienas puikus renesanso stiliaus architektūros pavyzdys. Priekinis fasadas papuoštas naudojant polichromiją ir baltą marmurą, siekiant sukurti ryškų vaizdą. Bažnyčią labiausiai garsina viduje esantys italų gotikos ir renesanso meno kūriniai. Čia galite išvysti tokių žymių menininkų, kaip Botičelio ir Giberčio meno šedevrus. Nepraleiskite progos aplankyti ir šalia bažnyčios esančios autentiškos farmacijos parduotuvėlės, kuriai yra daugiau nei 400 metų. Bilietus į bažnyčią galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Švento Jono baptisterija

Švento Jono krikštykla

Šalia Florencijos katedros esanti Švento Jono krikštykla buvo pastatyta XII a., ir tai yra seniausias pastatas mieste. Labiausiai lankytojus domina trys bronzinės krikštyklos durys, kurios vaizduoja įvairias religines scenas ir žmonių dorybes. Tai itin unikalus ir didelio meistriškumo anais laikais reikalavęs darbas, kurį atliko italų renesanso metalo dirbinių meistras Gibertis. Krikštyklos viduje taip pat pamatysite nuostabią Bizantijos stiliaus freską, kurioje atvaizduojamos ištraukos iš Biblijos. Norintys patekti į krikštyklą ir aplankyti kitus garsius objektus pigiau, turėtų įsigyti kombinuotą bilietą iš anksto internetu, paspaudę šią nuorodą.

Šv. Minjato bažnyčia

Šv. Minjato bažnyčia

Aukštai ant kalvos, tolimoje Arno upės pusėje, įsikūrusi žavinga Šv. Minjato bažnyčia. Tai viena gražiausių ir viena vaizdingiausių romaninės struktūros bažnyčių ne tik Toskanoje, tačiau ir Italijoje. Bažnyčios fasadas labai panašus į Florencijos katedrą, todėl ji tokia patraukli turistams. Viduje lankytojų akis džiugina nuostabios freskos, įvairūs meno kūriniai ir įmantrios marmurinės kolonos. Palipus iki bažnyčios viršaus, prieš jūsų akis atsivers nuostabūs vaizdai į Florencijos senamiestį.

Mikelandželo aikštė

Mikelandželo aikštė

Lankantis Florencijoje nevalia praleisti Mikelandželo aikštės, kurią 1869 m. sukūrė Florencijos architektas Džiuzepė Pogis. Užkopę ant kalvos, kur ir įsikūrusi aikštė, galėsite grožėtis kvapą gniaužiančiais Florencijos vaizdais. Jūs žiūrėsite į miestą, kuriame gimė tiek daug garsių menininkų ir nuostabių mokslininkų. Aikštėje dienos metu visada gausu turistų, pardavėjų, todėl geriausia į ją vykti vakarui artėjant. Aikštės centre puikuojasi bronzinė Mikelandželo „Dovydo“ kopija. (Originalas eksponuojamas Akademijos galerijos muziejuje).

Piti rūmai

Piti rūmai

Įspūdingi Piti rūmai, stovintys ant Arno upės kranto, buvo pastatyti XV a. Tai renesanso architektūros šedevras, kuriame kadaise gyveno Italijos karališkoji šeima ir įtakingi Medičiai. Šiandien rūmų komplekse įsikūrę keturi muziejai: Didžiųjų kunigaikščių iždo muziejus, Palatino galerija, Šiuolaikinio meno galerija bei Kostiumų muziejus, kuris skirtas mados istorijai. Muziejuose jūsų dėmesį patrauks daug įdomių eksponatų ir dirbinių, todėl siūlome rūmams skirti bent vieną dieną. Bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Boboli sodai

Boboli sodai

Medičių šeimos įkurti Boboli sodai yra vieni didžiausių Florencijoje, o laikas praleistas juose prabėgs labai greitai. Vaikščiodami po gražaus kraštovaizdžio sodus, išvysite XVI a. skulptūras, garsiąją Bernardo Buontalenti grotą, čiurlenančius fontanus ir pavyzdingą architektūrą. Nuo kai kurių terasų atsiveria nuostabi Florencijos miesto panorama, todėl jeigu norite pabėgti nuo miesto šurmulio, tai ši nuostabi vieta puikiai tam tiks. Kadangi Boboli sodai sujungti su Piti rūmais, tai vienu metu galite pamatyti du lankytinus objektus. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Akademijos galerija

Akademijos galerija

Akademijos meno galerija geriausiai žinoma dėl jame eksponuojamo vieno garsiausio Mikelandželo kūrinio – „Dovydo“ skulptūros. Ši statula vaizduoja Biblijos didvyrį Dovydą, kuris, kaip manoma, nugalėjo milžiną Galijotą. Muziejuje taip pat eksponuojami ir kiti meno kūriniai, įskaitant statulas, religinius paveikslus ir muzikos instrumentus. Bilietus į galeriją galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Bardželo nacionalinis muziejus

Bardželo nacionalinis muziejus

Bardželo nacionalinis muziejus įsikūręs viename iš seniausių miesto pastatų, buvusiuose Florencijos valstybės administraciniuose rūmuose. 1865 m. birželio 22 d. karališkuoju įsakymu šis muziejus tapo pirmuoju Italijos nacionaliniu muziejumi. Šiandien jame galima išvysti daugybę renesanso laikų skulptūrų, islamo meno kūrinių, Vokietijos ir Prancūzijos auksakalystės eksponatų. Čia pristatomi tokių garsių menininkų kaip Mikelandželo, Giberčio, Čelinio ir Donatelo darbų šedevrai. Garsiausias muziejaus eksponatas – Donatelo bronzinė „Dovydo“ skulptūra. Bilietus į šį muziejų galite nusipirkti čia.

Florencijos nacionalinis archeologijos muziejus

Florencijos archeologijos muziejus

Florencijos nacionalinis archeologijos muziejus yra vienas iš seniausių tokio pobūdžio muziejų Italijoje. Jame eksponuojamos įspūdingos etruskų, graikų, romėnų bei egiptiečių kolekcijos. Vaikštant po muziejaus sales, išvysite vazas, portretus, bareljefus, taures, sarkofagus, įvairias statulėles bei daugybę kitų ano meto kasdienio gyvenimo daiktų. Bene garsiausias muziejaus eksponatas yra chimera – 1533 m. rasta bronzinė, ugnimi alsuojanti pabaisa su liūto galva, ožkos kūnu ir gyvatės uodega. Bilietus į šį muziejų galite įsigyti internetu iš anksto ČIA.

Galilėjaus muziejus Florencijoje

Galilėjaus muziejus Florencijoje

Netoli Uficių rūmų esantis modernus mokslo muziejus, pavadintas garsaus astronomo Galilėjaus garbei. Muziejaus kolekcijos eksponuojamos per du pastato aukštus, iš kurių pirmame aukšte saugoma Medičių šeimos, o antrame aukšte – Lotaringijos dinastijos kolekcijos. Čia galima išvysti teleskopus, gaublius, barometrus, laikrodžius, astrolabus ir kitus astronominius prietaisus, kurie Florencijoje buvo naudojami nuo XIII iki XIX a. Muziejaus kolekcijoje galima pamatyti ir keletą originalių prietaisų, kurie kadaise priklausė pačiam Galilėjui. Skirkite laiko ir interaktyviajai erdvei, kurioje įvairūs praktiniai eksponatai leidžia lankytojams iš pirmų lūpų sužinoti, kaip ir kodėl kai kurie astronominiai prietaisai iš tikrųjų veikia. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Neptūno fontanas

Neptūno fontanas

Piazza della Signoria aikštėje stovintis Neptūno fontanas yra vienas įspūdingiausių Florencijoje. Pagrindinis fontano akcentas – jo viduryje išdidžiai stovintis Neptūnas, kuris buvo iškaltas iš balto marmuro. Įdomu tai, kad Neptūno veidą skulptoriai stengėsi padaryti kuo panašesnį į Kozimo de Mediči, vieną iš pirmųjų Toskanos kunigaikščių. Fontano pjedestalą puošia dvi mitinės Scilės ir Charibdės, graikų mitologijos, jūrų pabaisų figūros. Taip pat fontaną puošia besišypsantys satyrai, iš vandens kylantys marmuriniai jūrų arkliukai ir kitos skulptūros.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Florencijos klimatas

Florencijos klimatas šiltas, žemyninis vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačioje Florencijoje, kritulių būna apie 90 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Florencijos mieste – 15 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 24 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios mieste būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 0 °C iki 9 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną nuo balandžio iki lapkričio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Florenciją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Florenciją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Florenciją ar Italiją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Italiją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Italiją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Taip pat visuose pagrindiniuose miestuose yra oro uostai, iš kurių reguliariai vyksta skrydžiai į daugybę kitų miestų. Ne visas norimas Italijos vietas galima pasiekti sausumos transportu, todėl rekomenduojame pasinaudoti keltų paslaugomis. Jų bilietus galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Italijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 8 Eur už parą.

Nakvynė Florencijoje

Florencija ir žavingos miesto lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau miesto centro, tuo jis bus brangesnis. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Dei Macchiaioli – Florencijos miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Jane – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs maždaug už 15 minučių pėsčiomis nuo Florencijos centro.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Florencijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Florencijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Florencijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Florencijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Florencijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

9 + nine =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą