+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Peru

Peru lankytinos vietos

Peru – tai valstybė, apgaubta paslaptimi, keliautojų pamėgta dėl savo istorinės praeities turtingumo. Dabartinėje šalies teritorijoje ilgą laiką gyvavo inkų civilizacija, kurios pėdsakai yra išlikę iki šių dienų. Šalies gamta itin kontrastinga, kurią sudaro trys skirtingos zonos: Amazonės tropiniai miškai, Andų kalnai ir Ramiojo vandenyno pakrantė. Šalis yra turtinga naudingaisiais ištekliais – sidabru, variu, plienu ir cinku. Peru ne tik istorijos paveldas – tai nuostabi gamta, su šalies pietuose tyvuliuojančiu aukščiausiu pasaulyje ežeru Titikaka, Amazonės platybėse gyvenančiomis nuo pasaulio atsiskyrusiomis indėnų gentimis, o kur dar paslaptingosios Nasko linijos. Neabejojame, kad kiekviena akimirka praleista šitame krašte atneš jums nepamirštamų akimirkų.

Lima

Lima yra Peru sostinė ir didžiausias miestas šalyje.  Miestas turtingas istorinių ir kultūriniu paveldu – čia daug muziejų, bažnyčių ir vienuolynų. Tai pagrindinis šalies kultūros, ekonomikos ir administracijos centras. Nors pagrindinės miesto aikštės didelės, spalvingos, apsuptos dailių kolonijinio stiliaus pastatų, papuoštos fontanais, didžiulėmis skulptūromis ir gėlių lysvėmis, tačiau Limoje ilgam neverta užsibūti.

Limos lankytinos vietos

San Francisko vienuolyno katedros katakombos

Tai garsus architektūrinis kompleksas, kurį pastatė krikščionys. Statybų metu darbininkai naudotus akmenis ėmė iš po vienuolyno esančios žemės ir taip čia susiformavo tuščios erdvės. Tokiu būdu buvo įkurtos San Francisko vienuolyno katedros katakombos, o iš kaulų buvo suformuotos įvairios paslaptingos geometrinės formos. Katakombose yra salės, kuriose buvo išbandomi ir kankinami netikintys. Šie painūs labirintai sujungia Vyriausybės rūmus su kitomis bažnyčiomis.

basilica-convent-peru

Fontanų parkas

Tai vienas iš didžiausių fontanų kompleksų visoje Pietų Amerikoje. Jis puikuojasi Gineso rekordų knygoje. Fontanų parką sudaro 13 skirtingų fontanų, kurie naktimis sužimba įvairiomis spalvomis. Kiekvienas fontanas skiriasi savo funkcija, didžiausia fontano srovė pasiekia 80 metrų aukštį, o spalvos keičiasi pagal muziką. Kasdien parke vyksta lazerių šou.

lima-fontanai-parkas

Meilės parkas

Meilės parkas yra viena iš populiariausių Limos lankytinų vietų. Tai mėgiama įsimylėjėlių vieta pasivaikščiojimams ir saulėtekio stebėjimui. Jame atsiveria nuostabi panorama į vandenyną. Svarbiausias akcentas parko teritorijoje yra skulptūra „Bučinys“, kuris įamžina besibučiuojančią įsimylėjėlių porą.

meiles-parkas-lima

Lankytinos vietos Peru

Titikakos ežeras

Titikakos ežeras

Tai didžiausias Pietų Amerikoje ir aukščiausias pasaulyje ežeras, esantis 3821 m aukštyje virš jūros lygio. Apylinkėse klimatas atšiaurus, pasižymintis dideliais dienos ir nakties temperatūrų skirtumais. Lankantis prie ežero būtina užsukti ir į keletą salų, kurios garsios dėl savo tautiniais drabužiais pasipuošusių gyventojų, nendrinių namukų ir nuostabių vaizdų. Pats tinkamiausias metas keliavimui gegužės – spalio mėnesiais, kai mažai lyja, o dienos temperatūra siekia apie 25 ºC.

Takilės sala

Takilės sala

Takilės sala, esanti Titikakos ežere turi akmenines sienas, gyvąją kultūrą. Salos gyventojai iki šiol dėvi tradiciniais drabužiais, vadovaujasi visais inkų įstatymais ir valdymo sistema. Kiekvienas aprangos elementas turi savo prasmę ir kalba apie žmogaus socialinį statusą. Iš turizmo gaunamos pajamos skiriamos salos infrastruktūrai gerinti. Salos gyventojai negali priimti turistų nakvoti į savo trobą be vyresniųjų pritarimo. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Kuskas

Kuskas

Kuskas – tai XI amžiuje inkų įkurtas miestas. Jame gausu senovinių bažnyčių, vienuolynų bei rūmų pastatytų iš inkų statinių griuvėsių. Kusko senamiestis tvarkingas ir labai gražus, tad būtina užsukti čia. Netoli Kusko galima pasigrožėti inkų runomis, Saskaihuamano ir Kenko šventyklomis, amfiteatru ir Pukos Pukaro tvirtove.

Vaivorykštės kalnai arba Vinicunca

Vaivorykštės kalnai

Kusko regione stūkso neregėto grožio kalnai, vietinių vadinami „Montana de Siete Colores“, kas reiškia „Septynių spalvų kalnas“, o turistai šį kalną vadina „Vaivorykšte“. Kalnų paviršius nusidažęs įvairiomis spalvomis, kuris susiformavo tirpstant ledynams. Norint pasiekti „Vaivorykštę“  reikės daug ištvermės, pirma teks 3 valandas važiuoti už Kusko, po to žygiuoti per kalnus 10 kilometrų ir tik tada, kai įveiksite visus sunkumus, būsite apdovanoti svaiginančiu kalnų vaizdu. Turus į šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti internetu iš anksto.

Maču Pikču

Maču Pikču

Maču Pikču vaizdas – rūke paskendusių, kalnų viršūnių įrėmintas, senovės inkų akmeninis miestas. Dabar šiame akmeniniame mieste gyvena tik lamos. Daugelis keliautojų nori ne tik pamatyti šį miestą, bet ir užkopti į šalia stūksančio Uaina Pikču kalno viršūnę. Iki šių dienų labiausiai stebina Maču Pikču pastatai, kurie laikomi tikrais architektūriniais stebuklais, o kai kurie akmens luitai gali sverti net 50 tonų. Bilietus į Maču Pikču galite nusipirkti ČIA, o jeigu norėsite ekskursijų, tai užsisakykite internetu iš anksto ČIA.

Čan Čano archeologinis kompleksas

Čan Čano archeologinis kompleksas

Čan Čano archeologinis kompleksas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio istorinio ir kultūrinio paveldo sąrašą. Tai didžiausias pasaulyje nedegtų plytų miestas. Skirtingų socialinių klasių atstovai gyveno skirtingose miesto dalyse. Jo griuvėsiai driekiasi dykumoje šalia Ramiojo vandenyno. Centrinėje komplekso dalyje išsidėstę stačiakampiai statiniai, vadinami tvirtovėmis.

El Brujo archeologinis kompleksas

El Brujo archeologinis kompleksas

El Brujo archeologinis kompleksas – Čikamos slėnyje esantis archeologinis kompleksas. Jį sudaro trys Močė kultūros statiniai – Huaca El Brujo, Huaca Prieta, Huaca de Cao Viejo. Šių statinių sienos išpuoštos įvairiais reljefais ir raižiniais. Prie šventyklų komplekso kas keli žingsniai po kojomis guli  šimtmečius skaičiuojančių daiktų liekanos. El Bruno plačiame paplūdimyje stovi trys piramidės, kurios vadinamos huakomis.

Huaca De Sol

Huaca del Sol

Huaca del Sol – tai 20 metrų aukščio laiptuota piramidė. Tai senovės Močės kultūros palikimas. Šventykla yra viena iš kelių griuvėsių šalia Cerro Blanco ugnikalnio viršūnės, pakrantės dykumoje. Manoma, kad ją pavyko pastatyti per 3 dienas su 250 tūkstančių vyrų pagalba.

Kondorų stebėjimas

Kondorų stebėjimas

Ties Kolkos kanjonu galima stebėti kondorus – įspūdingo dydžio paukščius, kurių išskleistų sparnų ilgis siekia 3 metrus. Inkai juos laikė dievų pasiuntiniais, tarpininkais tarp žemiškojo ir dangiškojo pasaulių. Dėl savo didybės, jiems sunku atsiplėšti nuo žemės, todėl jie tiesiog neria žemyn galva nuo uolų ir ima sklęsti. Kondoras – laisvės ir nepriklausomybės simbolis.

Naskos piešiniai

Naskos piešiniai

Naskos linijos – tai mįslingos ir įspūdingos figūros, kurios prieš du tūkstantmečius metų buvo išraižytos žemės paviršiuje. Jas sudaro apie 300 geometrinių raštų, 70 augalų ir gyvūnų bei 800 linijų. Šios linijos atvaizduoja įvairiausių gyvių, paukščių, vabzdžių, gėlių pavidalus. Išilgai Naskos linijų buvo rastos apie 100 piramidžių, sukrautų iš akmenų.

Andų kapų muziejus

Andų kapų muziejus

Inkų tradicijas puikiai atskleidžia Andų kapų muziejus, kurio vienintelis tikras eksponatas – stiklinis šaldytuvas su paauglės mergaitės, pramintos Chuanita lavonėliu. Ji ir daug kitų vaikų, XVI a. buvo paaukoti inkų dievams. Senovės inkai kalnus laikė dievais, kurie galėjo nubausti lavos išsiveržimais ar nuošliaužomis, tad norėdami jiems įtikti jie aukodavo vaikus iš kilmingų inkų šeimų. Chuanitą nuo gegužės iki gruodžio galima pamatyti ,,Santuarios Andinos” muziejuje Arekipoje, o nuo sausio iki balandžio mergaitę ,,keičia” kiti inkų vaikai.

Baljestos salos

Baljestos salos

Baljestos salos – tai pasaulis priklausantis gyvūnams. Salos dažnai lyginamos su garsiaisiais Galapagais. Čia keliautojai turi galimybę iš arti stebėti įvairiausių rūšių žinduolių bei paukščių kasdienybę. Salose galima pamatyti kormoranus, žuvėdras, pelikanus, pingvinus, jūrų liūtus, jūrines ūdras ir kt. Dalis salų, kur gyvena guano paukščiai atrodo itin keistai, jos visos nuklotos jų baltomis išmatomis išėdančiomis ir akmenis. Ekskursijas po šią nuostabią salą siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Kandelabro geoglifas

Kandelabro geoglifas

Kandelabro geoglifas – viena planetos mįslių, kuri vis dar neįminta. Žinomas priešistorinis geoglifas yra 180 metrų ilgio ir 70 metrų pločio. Manoma, kad kandelabro formos figūra atsirado XVII ar XVIII amžiuje. Jis gerai išsilaikė dėl to, kad čia niekada neužpučia smarkus vėjas ir nelyja. Spėjama, kad geoglifas senesniais laikais tarnavo kaip orientacinis, navigacinis ženklas jūreiviams.

Kolkos kanjonas

Kolkos kanjonas

Tai viena populiariausių Pietų Amerikos vietovių. Kolkos kanjonas Gineso rekordų knygoje vadinamas giliausiu pasaulio tarpekliu, kurio gylis nuo kranto iki upės dugno – 1200 m., o nuo šalia esančių kalnų iki dugno – 3200 m. Tai vienas tų gamtos stebuklų, kurių nuostabaus vaizdo negali atvaizduoti jokie pasakojimai ar epitetai. Kolkos kanjonu teka Kolkos upė, kuri liūčių sezonu tampa itin drumzlina ir srauni.  Turus po šią nuostabią vietą rekomenduojame užsisakyti internetu iš anksto.

Arekipa

Arekipa miestas

Arekipa miestas pastatytas iš balto akmens, apsuptas kalnų ir ugnikalnių. Miestas ne kartą yra nukentėjęs nuo žemės drebėjimų, todėl jo pastatai yra žemi. Arekipa yra 2380 m aukštyje virš jūros lygio. Kiekvienas miesto gyventojas turi „nepriklausomos Arekipos piliečio pasą“, kuris yra simbolinės reikšmės. Senamiestyje vyrauja kolonijinio laikotarpio pastatai, architektūroje daugiausiai yra ispaniškų detalių. Dauguma bažnyčių, vilų ir kitų pastatų papuošti gausiais akmens raižiniais.

Atakamos dykuma

Atakamos dykuma

Tai dykuma Pietų Amerikoje, Čilės ir Peru teritorijoje, besidriekianti tarp Andų ir Ramiojo vandenyno. Ji laikoma saugiausia žemės vieta, kuri yra neįprastai vėsi. Atakama apgyvendinta, nors ir itin retai. Vienintelis drėgmės šaltinis yra rūkas, todėl gyvybė šiame regione visai negausi.

Inkų kelias į Maču Pikču

Inkų kelias į Maču Pikču

Tai žinomiausias ir keliautojų geidžiamiausias inkų kelias, vedantis į Maču Pikču. Šiuo keliu praeinama pro daugiau nei 10 inkų griuvėsių, vaizdai ne tik autentiški, bet ir įsirėžiantys į atmintį visam gyvenimui. Pats žygis trunka 3 – 5 dienas. Nuo 2018 m. Rugpjūčio 1 d. draudžiama vaikščioti Inkų keliu be vadovo, todėl teks samdyti gidą arba jungtis prie grupės. Dėl didelio populiarumo vietą reikia rezervuotis prieš 3-4 mėnesius, o išankstinę ekskursiją galite užsisakyti ČIA. 

Čaučiljos kapinės

Čaučiljos kapinės

Čaučiljos kapinės, kuriose yra priešistorinių mumifikuotų žmonių palaikų ir archeologinių eksponatų įsikūrusios apie 30 kilometrų į pietus nuo Nazkos miesto. Kapinės buvo aptiktos 1920 m., tačiau nebuvo naudojamos nuo IX a. Tai šiek tiek kraupi vieta, nes čia atvertuose kapuose galima pamatyti griaučius su dar regimais audiniais. Kapinėse buvo rasta ir keramikos liekanų, kurias taip pat galima apžiūrėti vaikštant po šią vietą.

Manu nacionalinis parkas

Manu nacionalinis parkas

Pietrytinėje Peru dalyje driekiasi daugiau nei 15 000 km² saugoma gamtos teritorija, kuri pasižymi didele biologine įvairove – tai Manu nacionalinis parkas. Čia aptinkamos 161 žinduolių, 101 roplių, 140 varliagyvių, apie 1000 paukščių ir 230 žuvų rūšių. Visa parko teritorija labai retai apgyvendinta, itin kontrastinga ir beveik nepaliesta žmogaus. Manu nacionaliniame parke gyvena indėnai mačigengai, amahuakai, jinai ir kt. Taip pat gamtos oazėje įkurta Koča Kašu biologinė stotis ir Manu mokymosi centras.

Huajhuašo Kordiljera

Huajhuašo Kordiljera

Huajhuašo Kordiljera – tai nuostabaus grožio Andų kalnagūbris, kurio net 6 įspūdingo grožio viršukalnės siekia daugiau nei 6000 m. aukštį. Aukštikalnės dažnai padengtos sniegu, o perėjos eina 5000 metrų aukštyje, todėl žygiai po šiuos kalnus pavojingi. Geriausias metas kelionei po šiuos kalnus yra gegužės – rugsėjo mėnesiais, kai oras būna sausas, nes drėgnuoju sezonu kalnų perėjos dažnai būna nepraeinamos. Nusprendusiems vykti į žygį aplink Huajhuašo Kordiljerą, kuris trunka 8 – 10 dienų, geriausia startuoti iš Ljamako (Llamac) kaimelio. Žygio metu išvysite turkio spalvos ežerus, karštąsias versmes, baltuojančias sniego viršūnes ir kvapą gniaužiančius kanjonus. Įvairias ekskursijas galite užsisakyti ČIA.

Saqsaywaman archeologinis komplesa

Saqsaywaman archeologinis komplesas

Saqsaywaman archeologinis komplesas įsikūręs šalia Kusko miesto. Tai Saulės šventyklos griuvėsiai, kurią kadaise pastatė inkų žmonės. Didžiuliai akmenų luitai – megalitai nepriekaištingai sudėti vienas ant kito nenaudojant jokio skiedinio. Sunkiausi akmenys sveria iki 125 tonų. Ispanai vietovę vadino tvirtove, o valdymo metu nemažai akmenų jie panaudojo Kusko miesto namų bei bažnyčių statybai. Archeologai šiuo metu vis dar vykdo kasinėjimus ir atranda naujų istorinių vietų, tokių kaip vandens fontanų, kanalų ir kambarių.

Ikitosas

Ikitosas

Tai miestas šiaurės rytų Peru, prie Amazonės upės, esantis 106 m virš jūros lygio aukštyje. Ikotosas didžiausias miestas pasaulyje, kurio negalima pasiekti keliais, nes jis pasiekiamas tik upėmis ir oru. Miestas žinomas kaip „Peru Amazonės sostinė“. Iš Ikitoso galima lengvai pasiekti Amazonės džiungles, kuriose patirsite išskirtinių nuotykių. Ekskursijas po šią unikalią vietą galite užsisakyti iš anksto internetu ČIA.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Peru klimatas

Peru geografiškai įvairi valstybė, kurioje išskiriamos trys visiškai skirtingos klimato zonos: Costa arba (Ramiojo vandenyno pakrantė), Sierra (Andų kalnai) ir Selva (Amazonijos miškai). Dėl šaltosios Peru srovės šaliai būdingas sausas, dykumos tipo klimatas. Peru pietuose, šalia Čilės sienos, prasideda sausiausia pasaulio dykuma – Atakamos dykuma. Nuo čia iki pat Limos, kuri yra maždaug Peru pakrantės viduryje, lyja labai retai. Sostinėje Limoje beveik niekad nelyja, tačiau dažnai laikosi labai drėgnas rūkas. Į šiaurę nuo Limos žemės kokybė ir lietaus kiekis didėja, todėl čia įmanoma žemdirbystė ne tik upių deltose. Temperatūra svyruoja nuo 12 °C žiemą iki 35 °C vasarą. Vidutinė metinė šalies temperatūra prie vandens apie 15 – 25 °C šilumos, kalnuose apie 5 – 16 °C šilumos. Karščiausias laikas Peru – nuo gruodžio iki balandžio mėn., kai dieną 26 – 35 °C šilumos, o naktį apie 20 °C.

Kaip nuvykti į Peru?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Peru nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vėlyvo pavasario ir vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Peru ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Peru?

Viešasis transportas Peru apima viską nuo šiuolaikinių oro laivynų iki senovinių sunkvežimių. Kai keliaujate po šalį, galite bandyti rasti pusiausvyrą tarp praktiškumo, kainos, patogumo ir saugumo. Skrydis lėktuvu yra paprasčiausia ir saugiausia transporto priemonė Peru. Autobusai yra pagrindinė tarpmiestinio viešojo transporto sistema Peru. Autobusų kompanijų šalyje yra daug ir jų patogumas priklausys nuo to, kokią kainą norėsite mokėti. Šalyje visiškai nesilaikoma transporto tvarkaraščių, todėl planuojant kelionę verta tai atsiminti. Didžiuosiuose miestuose verta pasinaudoti taksi paslaugomis, bet būkite atsargūs, naudokite tik registruotus, modernius, geltonos spalvos taksi, nes kai kurie nelicencijuoti vairuotojai yra visiškai nepatikimi ir linkę sukčiauti. Mikroautobusai yra neįtikėtinai pigūs, tačiau jų vairavimo kultūra kelia susirūpinimą dėl jūsų pačių saugumo. Peru galima keliauti ir traukiniais, tačiau bilietų kainos yra gana didelės. Reikalingą transportą savo kelionei iš Limos į įvairius Peru miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Peru, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 16 Eur už parą.

Nakvynė Peru

Peru ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais vis labiau populiarėja tarp turistų. Šalies apgyvendinimo įstaigų kainos yra gan žemos. Keliaujant po šią nuostabią šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel La Primacia – gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli Limos miesto centro.
Hotel La Posada de Ugarte – Arekipos širdyje įsikūręs viešbutis, nutolęs nuo Arekipos pagrindinės aikštės vos 200 metrų.
San Agustin El Dorado – Kusko centre esantis, gerą įvertinimą turintis viešbutis.
Gringo Bill’s Boutique Hotel – vos 10 kilometrų nuo Maču Pikču esantis geras viešbutis.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Peru žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Peru žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Peru žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Peru žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Peru žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Dubajaus akvariumas

Dubajaus akvariumas

Milžiniškas Dubajaus akvariumas yra įsikūręs didžiausiame miesto prekybos centre. Šis akvariumas ne tik didžiausias Jungtinių Arabų Emyratuose, tačiau ir visame pasaulyje.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nineteen − 14 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą