+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Peru

Peru ypatingos vietos

Peru – tai valstybė, apgaubta paslaptimi, keliautojų pamėgta dėl savo istorinės praeities turtingumo. Dabartinėje šalies teritorijoje ilgą laiką gyvavo inkų civilizacija, kurios pėdsakai yra išlikę iki šių dienų. Šalies gamta itin kontrastinga – čia išskiriamos trys skirtingos zonos: Amazonės tropiniai miškai, Andų kalnai ir Ramiojo vandenyno pakrantė. Šalis yra turtinga naudingaisiais ištekliais – sidabru, variu, plienu ir cinku. Peru tai ne tik istorijos paveldas – tai nuostabi gamta, su šalies pietuose tyvuliuojančiu aukščiausiu pasaulyje ežeru Titikaka, Amazonės platybėse gyvenančiomis nuo pasaulio atsiskyrusiomis indėnų gentimis, o kur dar paslaptingosios Nasko linijos. Neabejojame, kad kiekviena akimirka praleista šitame krašte atneš jums nepamirštamų akimirkų.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Lima

Lima yra Peru sostinė ir didžiausias miestas šalyje.  Miestas turtingas istorinių ir kultūriniu paveldu – čia daug muziejų, bažnyčių ir vienuolynų. Tai pagrindinis šalies kultūros, ekonomikos ir administracijos centras. Nors pagrindinės miesto aikštės didelės, spalvingos, apsuptos dailių kolonijinio stiliaus pastatų, papuoštos fontanais, didžiulėmis skulptūromis ir gėlių lysvėmis, tačiau Limoje ilgam neverta užsibūti.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Limos lankytinos vietos

San Francisko vienuolyno katedros katakombos (Basilica and Convent of San Francisco)

Tai garsus architektūrinis kompleksas, kurį pastatė krikščionys. Statybų metu darbininkai naudotus akmenis ėmė iš po vienuolyno esančios žemės ir taip čia susiformavo tuščios erdvės. Tokiu būdu buvo įkurtos San Francisko vienuolyno katedros katakombos, o iš kaulų buvo suformuotos įvairios paslaptingos geometrinės formos. Katakombose yra salės, kuriose buvo išbandomi ir kankinami netikintys. Šie painūs labirintai sujungia Vyriausybės rūmus su kitomis bažnyčiomis.

basilica-convent-peru

Fontanų parkas (Fountain Park)

Tai vienas iš didžiausių fontanų kompleksų visoje Pietų Amerikoje. Jis puikuojasi Gineso rekordų knygoje. Fontanų parką sudaro 13 skirtingų fontanų, kurie naktimis sužimba įvairiomis spalvomis. Kiekvienas fontanas skiriasi savo funkcija, didžiausia fontano srovė pasiekia 80 metrų aukštį, o spalvos keičiasi pagal muziką. Kasdien parke vyksta lazerių šou.

lima-fontanai-parkas

Meilės parkas (Park of Love)

Meilės parkas yra viena iš populiariausių Limos lankytinų vietų. Tai mėgiama įsimylėjėlių vieta pasivaikščiojimams ir saulėtekio stebėjimui. Jame atsiveria nuostabi panorama į vandenyną. Svarbiausias akcentas parko teritorijoje yra skulptūra „Bučinys“, kuris įamžina besibučiuojančią įsimylėjėlių porą.

meiles-parkas-lima

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Peru

Titikakos ežeras

Titikakos ežeras (Lake Titicaca)

Tai didžiausias Pietų Amerikoje ir aukščiausias pasaulyje ežeras, esantis 3821 m aukštyje virš jūros lygio. Apylinkėse klimatas atšiaurus, pasižymintis dideliais dienos ir nakties temperatūrų skirtumais. Lankantis prie ežero būtina užsukti ir į keletą salų, kurios garsios dėl savo tautiniais drabužiais pasipuošusių gyventojų, nendrinių namukų ir nuostabių vaizdų. Pats tinkamiausias metas keliavimui gegužės – spalio mėnesiais, kai mažai lyja, o dienos temperatūra siekia apie 25 ºC.

Takilės sala

Takilės sala (Taquile island)

Takilės sala Titikakos ežere turi akmenines sienas, gyvąją kultūrą. Salos gyventojai iki šiol dėvi tradiciniais drabužiais, vadovaujasi visais inkų įstatymais ir valdymo sistema. Kiekvienas aprangos elementas turi savo prasmę ir kalba apie žmogaus socialinį statusą. Iš turizmo gaunamos pajamos skiriamos salos infrastruktūrai gerinti. Salos gyventojai negali priimti turistų nakvoti į savo trobą be vyresniųjų pritarimo.

Kuskas

Kuskas (Cusco)

Tai XI amžiuje inkų įkurtas miestas. Miestas yra įkurtas žaliame, derlingame slėnyje, kuris lepinamas šilto, drėgno klimato. Jame gausu senovinių bažnyčių, vienuolynų bei rūmų pastatytų iš inkų statinių griuvėsių. Kusko senamiestis tvarkingas ir labai gražus, tad būtina užsukti čia. Netoli Kusko galima pasigrožėti inkų runomis, Saskaihuamano ir Kenko šventyklomis, amfiteatru ir Pukos Pukaro tvirtove.

Vaivorykštės kalnai arba Vinicunca

Vaivorykštės kalnai (Vinicunca or Rainbow Mountains)

Kusko regione stūkso neregėto grožio kalnai, vietinių vadinami „Montana de Siete Colores“, kas reiškia „Septynių spalvų kalnas“, na o turistai šį kalną vadina „Vaivorykšte“. Kalnų paviršius nusidažęs įvairiomis spalvomis, kuris susiformavo tirpstant ledynams. Norint pasiekti „Vaivorykštę“  reikės daug ištvermės, pirma teks 3 valandas važiuoti už Kusko, po to žygiuoti per kalnus 10 kilometrų. Ir tik tada, kai įveiksite visus sunkumus, būsite apdovanoti svaiginančiu kalnų vaizdu.

Maču Pikču

Maču Pikču  (Machu Picchu)

Maču Pikču vaizdas – rūke paskendusių, kalnų viršūnių įrėmintas, senovės inkų akmeninis miestas. Dabar šiame akmeniniame mieste gyvena tik lamos. Daugelis keliautojų nori ne tik pamatyti šį miestą, bet ir užkopti į šalia stūksančio Uaina Pikču kalno viršūnę. Iki šių dienų labiausiai stebina Maču Pikču pastatai, kurie laikomi tikrais architektūriniais stebuklais, o kai kurie akmens luitai gali sverti net 50 tonų.

Čan Čano archeologinis kompleksas

Čan Čano archeologinis kompleksas (Chan Chan)

Čan Čano archeologinis kompleksas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio istorinio ir kultūrinio paveldo sąrašą. Tai didžiausias pasaulyje nedegtų plytų miestas. Skirtingų socialinių klasių atstovai gyveno skirtingose miesto dalyse. Jo griuvėsiai driekiasi dykumoje šalia Ramiojo vandenyno. Centrinėje komplekso dalyje išsidėstę stačiakampiai statiniai, vadinami tvirtovėmis.

El Brujo archeologinis kompleksas

El Brujo archeologinis kompleksas (El Brujo Archaeological Complex)

El Brujo archeologinis kompleksas – Čikamos slėnyje esantis archeologinis kompleksas. Jį sudaro trys Močė kultūros statiniai – Huaca El Brujo, Huaca Prieta, Huaca de Cao Viejo. Šių statinių sienos išpuoštos įvairiais reljefais ir raižiniais. Prie šventyklų komplekso kas keli žingsniai po kojomis guli  šimtmečius skaičiuojančių daiktų liekanos. El Bruno plačiame paplūdimyje stovi trys piramidės, kurios vadinamos huakomis.

Huaca De Sol

Huaca del Sol  (Huaca del Sol)

Huaca del Sol – tai 20 metrų aukščio laiptuota piramidė. Tai senovės Močės kultūros palikimas. Šventykla yra viena iš kelių griuvėsių šalia Cerro Blanco ugnikalnio viršūnės, pakrantės dykumoje. Manoma, kad ją pavyko pastatyti per 3 dienas su 250 tūkstančių vyrų pagalba.

Kondorų stebėjimas

Kondorų stebėjimas (Condor watching)

Ties Kolkos kanjonu galima stebėti kondorus – įspūdingo dydžio paukščius, kurių išskleistų sparnų ilgis siekia 3 metrus. Inkai juos laikė dievų pasiuntiniais, tarpininkais tarp žemiškojo ir dangiškojo pasaulių. Dėl savo didybės, jiems sunku atsiplėšti nuo žemės, todėl jie tiesiog neria žemyn galva nuo uolų ir ima sklęsti. Kondoras – laisvės ir nepriklausomybės simbolis.

Naskos piešiniai

Naskos piešiniai (Nazca hieroglif)

Naskos linijos – tai mįslingos įspūdingos figūros, kurios prieš du tūkstantmečius metų buvo išraižytos žemės paviršiuje. Jas sudaro apie 300 geometrinių raštų, 70 augalų ir gyvūnų bei 800 linijų. Šios linijos atvaizduoja įvairiausių gyvių, paukščių, vabzdžių, gėlių pavidalus. Išilgai Naskos linijų buvo rastos apie 100 piramidžių, sukrautų iš akmenų.

Andų kapų muziejus

Andų kapų muziejus (Museo Santuarios Andinos)

Inkų tradicijas puikiai atskleidžia šis muziejus, kurio vienintelis tikras eksponatas – stiklinis šaldytuvas su paauglės mergaitės, pramintos Chuanita lavonėliu. Ji ir daug kitų vaikų, XVI a. buvo paaukoti inkų. Senovės inkai kalnus laikė dievais, kurie galėjo nubausti lavos išsiveržimais ar nuošliaužomis, tad norėdami jiems įtikti jie aukodavo vaikus iš kilmingų inkų šeimų. Chuanitą nuo gegužės iki gruodžio galima pamatyti ,,Santuarios Andinos” muziejuje Arekipoje, o nuo sausio iki balandžio mergaitę ,,keičia” kiti inkų vaikai.

Baljestos salos

Baljestos salos (Ballestas Islands)

Tai pasaulis priklausantis gyvūnams, salos kartais lyginamos su Galapagais. Čia keliautojai turi galimybę iš arti stebėti įvairiausių rūšių žinduolių bei paukščių kasdienybę. Salose galima pamatyti kormoranus, žuvėdras, pelikanus, pingvinus, jūrų liūtus, jūrines ūdras ir kt. Dalis salų, kur gyvena guano paukščiai atrodo itin keistai,  jos visos nuklotos jų baltomis išmatomis, išėdančiomis ir akmenis.

Kandelabro geoglifas

Kandelabro geoglifas (Geoglifo el candelabro)

Kandelabro geoglifas – viena planetos mįslių, kuri vis dar neįminta. Žinomas priešistorinis geoglifas yra 180 metrų ilgio ir 70 metrų pločio. Manoma, kad kandelabro formos figūra atsirado XVII ar XVIII amžiuje. Jis gerai išsilaikė dėl to, kad čia niekada neužpučia smarkus vėjas ir nelyja. Manoma, kad geoglifas senesniais laikais tarnavo kaip orientacinis, navigacinis ženklas jūreiviams.

Kolkos kanjonas

Kolkos kanjonas (Colca Canyon)

Tai viena populiariausių Pietų Amerikos vietovių. Kolkos kanjonas Gineso rekordų knygoje vadinamas giliausiu pasaulio tarpekliu, kurio gylis nuo kranto iki upės dugno – 1200 m., o nuo šalia esančių kalnų iki dugno – 3200 m. Tai vienas tų gamtos stebuklų, kurių nuostabaus vaizdo negali atvaizduoti jokie pasakojimai ar epitetai. Kolkos kanjonu teka Kolkos upė, kuri liūčių sezonu tampa itin drumzlina ir srauni.

Arekipa

Arekipa (Arequipa)

Tai miestas pastatytas iš balto akmens, apsuptas kalnų ir ugnikalnių. Miestas ne kartą yra nukentėjęs nuo žemės drebėjimų, todėl jo pastatai yra žemi. Arekipa yra 2380 m aukštyje virš jūros lygio. Kiekvienas miesto gyventojas turi „nepriklausomos Arekipos piliečio pasą“, kuris yra simbolinės reikšmės. Senamiestyje vyrauja kolonijinio laikotarpio pastatai, architektūroje daugiausiai yra ispaniškų detalių. Dauguma bažnyčių, vilų ir kitų pastatų papuošti gausiais akmens raižiniais.

Atakamos dykuma

Atakamos dykuma  (Atacama desert)

Tai dykuma Pietų Amerikoje, Čilės ir Peru teritorijoje, besidriekianti tarp Andų ir Ramiojo vandenyno. Ji laikoma saugiausia  Žemės vieta ir neįprastai vėsi. Atakama apgyvendinta, nors ir itin retai. Vienintelis drėgmės šaltinis yra rūkas, todėl gyvybė šiame regione visai negausi.

Inkų kelias į Maču Pikču

Inkų kelias į Maču Pikču (Inca Trail to Machu Picchu

Tai žinomiausias ir keliautojų geidžiamiausias inkų kelias, vedantis į Maču Pikču. Šiuo keliu praeinama pro daugiau nei 10 inkų griuvėsių, vaizdai ne tik autentiški, bet ir įsirėžiantys į atmintį visam gyvenimui. Pats žygis trunka 3 – 5 dienas. Nuo 2018 m. Rugpjūčio 1 d. draudžiama vaikščioti Inkų keliu be vadovo, todėl teks samdyti gidą arba jungtis prie grupės. Dėl didelio populiarumo vietą reikia rezervuotis prieš 3-4 mėnesius.

Čaučiljos kapinės

Čaučiljos kapinės (Chauchilla Cemetery)

Kapinės randasi sausiausioje pasaulyje Atakamos dykumoje. Tai šiek tiek kraupi vieta, nes čia atvertuose kapuose galima pamatyti griaučius su dar regimais audiniais. Kapinėse rasta ir keramikos liekanų.

Manu nacionalinis parkas

Manu nacionalinis parkas (Manu National Park)

Pietrytinėje Peru dalyje driekiasi daugiau nei 15 000 km² saugoma gamtos teritorija, kuri pasižymi didele biologine įvairove – tai Manu nacionalinis parkas. Čia aptinkamos 161 žinduolių, 101 roplių, 140 varliagyvių, apie 1000 paukščių ir 230 žuvų rūšių. Visa parko teritorija labai retai apgyvendinta, itin kontrastinga ir beveik nepaliesta žmogaus. Čia gyvena indėnai mačigengai, amahuakai, jinai ir kt. Nacionaliniame parke įkurta Koča Kašu biologinė stotis ir Manu mokymosi centras.

Ikitosas

Ikitosas (Iquitos)

Tai miestas šiaurės rytų Peru, prie Amazonės upės, esantis 106 m virš jūros lygio aukštyje. Ikotosas didžiausias miestas pasaulyje, kurio negalima pasiekti keliais – jis pasiekiamas tik upėmis ir oru. Jis yra žinomas kaip „Peru Amazonės sostinė“. Iš Ikotoso galima lengvai pasiekti Amazonės džiungles ir čia patirti išskirtinių pojūčių.

Peru klimatas

Peru geografiškai įvairi valstybė. Išskiriamos trys visiškai skirtingos klimato zonos: Costa arba (Ramiojo vandenyno pakrantė), Sierra (Andų kalnai) ir Selva (Amazonijos miškai). Dėl šaltosios Peru srovės šaliai būdingas sausas, dykumos tipo klimatas. Peru pietuose, šalia Čilės sienos, prasideda sausiausia pasaulio dykuma – Atakamos dykuma. Nuo čia iki pat Limos, kuri yra maždaug Peru pakrantės viduryje, lyja labai retai. Sostinėje Limoje beveik niekad nelyja, tačiau dažnai laikosi labai drėgnas rūkas. Į šiaurę nuo Limos žemės kokybė ir lietaus kiekis didėja, todėl čia įmanoma žemdirbystė ne tik upių deltose. Temperatūra svyruoja nuo 12 °C žiemą iki 35 °C vasarą. Vidutinė metinė šalies temperatūra prie vandens apie 15 – 25 °C šilumos, kalnuose apie 5 – 16 °C šilumos. Karščiausias laikas Peru – nuo gruodžio iki balandžio mėn., kai dieną 26 – 35 °C šilumos, o naktį apie 20 °C.

Peru transportas

Viešasis transportas Peru apima viską nuo šiuolaikinių oro laivynų iki senovinių sunkvežimių. Kai keliaujate po šalį, galite bandyti rasti pusiausvyrą tarp praktiškumo, kainos, patogumo ir saugumo. Skrydis lėktuvu yra paprasčiausia ir saugiausia transporto priemonė Peru. Autobusai yra pagrindinė tarpmiestinio viešojo transporto sistema Peru. Autobusų kompanijų šalyje yra daug ir jų patogumas priklausys nuo to, kokią kainą norėsite mokėti. Šalyje visiškai nesilaikoma transporto tvarkaraščių, todėl planuojant kelionę verta tai atsiminti. Didžiuosiuose miestuose verta pasinaudoti taxi paslaugomis, bet būkite atsargūs, naudokite tik registruotus, modernius, geltonos spalvos taksi, nes kai kurie nelicencijuoti vairuotojai yra visiškai nepatikimi ir linkę sukčiauti. Mikroautobusai yra neįtikėtinai pigūs, tačiau jų vairavimo kultūra kelia susirūpinimą dėl jūsų pačių saugumo.  Peru galima keliauti ir traukiniu, tačiau bilietų kainos yra gana didelės.
Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Peru, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 16 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

peru auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė PeruBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!