+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Portugalija

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, gerais paplūdimiais bei puikiu klimatu. Portugalijoje jus sužavės gražūs, maži žvejų miesteliai, išsidėstę vaizdingose įlankose. Tie, kas nori aštresnių pojūčių ir adrenalino, gali stebėti koridas, kurios Portugalijoje labai populiarios. Na, o vakarus jums praskaidrins ,,fado” melodijos garsai,  sklindantys iš vietinių tavernų ir barų.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Lisabona (Lisbon)

Elegantiška ir graži, kompaktiška ir jauki, tokia yra Portugalijos sostinė Lisabona. Tai vienas iš nedaugelio Europos miestų žvelgiantis tiesiai į vandenyną. Mieste gausu spalvingų namų, siaurų viduramžių laikus menančių gatvelių, gotikinių bažnyčių ir įspūdingų vienuolynų. Lisabonoje taip pat yra išlikusių pilių ir karališkų rūmų, kurie savo autentiškumu sužavės kiekvieną.

Daugiau informacijos apie sostinę galite rasti čia

Lankytinos vietos Lisabonoje

Castelo de Sao Jorge

Ši pilis iškilusi ant kalvos virš miesto yra tarsi Lisabonos karūna. Pilis yra statyta maurų, joje XII-XVI a. buvo įsikūrę Portugalijos karaliai, paskui ji buvo paversta kalėjimu ir galiausiai naudota kaip kariuomenės sandėlys. Požemiuose per tris kambarius išsidėstęs nedidelis archeologijos muziejus. Pilis turi net 18 bokštų, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama.

Castelo de Sao Jorge

Se katedra (Se Cathedral)

Tai seniausia katedra Lisabonoje, kuri buvo pastatyta 1147 m. pirmąjam šio miesto vyskupui. Viename iš dviejų katedros bokštų yra įrengtas lobynas. Romaninio stiliaus šventovė ne kartą buvo perstatyta po žemės drebėjimų.

se katedra lisabona

Jeronimo vienuolynas (Jeronimos Monastery)

Tai vienuolynas, kuris simbolizuoja Atradimų epochos gerovę. Vienuolynas kartu su Belemio bokštu įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašus. Jis buvo statomas XVI a. iš pinigų, gautų surinkus mokesčius už prieskonius. Dabar jame yra garsiojo keliautojo Vasco da Gamos kapas.

Jeronimo vienuolynas lisabonoje

Belemo bokštas (Torre de Belem)

Į tvirtovę panašus bokštas stovi Beleme, Lisabonos priemiestyje. Jis randasi toje vietoje, iš kur išplaukė didysis keliautojas Vasco da Gama. Tai labai gražus bokštas, išpuoštas įmantriomis detalėmis, dantytomis sienomis, o nuo seno į jūrą jūreivius išlydi Dievo Motinos skulptūra, stovinti bokšto terasoje. Jis buvo pastatytas Tagus upėje tam, kad būtų kontroliuojamas laivų patekimas iš jūros į miestą. Belemo bokstas lisabonoje

Tramvajaus linija Nr.28 (Tram 28)

Tai nėra visiškai tradicinė lankytina vieta, bet tikrai vertas dėmesio objektas. Ji kartais dar vadinama „muziejumi ant bėgių“. Geltona spalva nudažyti tramvajai, kurių vidus dekoruotas medžiu, pagaminti dar tarpukariu ir iki šių dienų jie vis dar vingiuoja senamiesčio gatvelių labirintais ir suteikia galimybę susipažinti su miestu, nes jų maršrutas nusidriekęs pro žymiausias Lisabonos vietas.

Tramvajaus linija Nr.28

Alfama kvartalas

Šis kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis. Jis turistus vilioja siauromis gatvelėmis, nedidukais nameliais bei restoranėliais ir jaukia atmosfera. Čia rasite nedidelius turgelius, kuriuose gausu įvairiausių gėrybių, šis kvartalas tiesiog užburia ir įtraukia, nes čia visada pilna veiksmo.

alfama portugalija

Nacionalinis plytelių muziejus (National Azulejo Museum)

Tai viena populiariausių lankytinų vietų Portugalijoje. Keraminės apdailos plytelės yra vienas iš esminių dekoratyvinių elementų Portugalijoje. Šiame muziejuje pasakojama keraminių apdailos plytelių, kurias pradėjo gaminti maurai, istorija. Portugalijoje jos gaminamos nuo XVI a.

Nacionalinis plyteliu muziejus

Lisabonos okeanariumas (Lisbon Oceanarium)

Tai didžiausias uždaras akvariumas Europoje. Jei norite per vieną dieną pamatyti Šiaurės Atlanto pakrantę, Antarktidą, Ramųjį vandenyną, Indijos vandenyną, atogrąžų klimatą bei koralinius rifus – tai  apsilankymas Lisabonos okeanariume kaip tik jums. Jis įsikūręs 20 000 kvadratinių metrų plote, turi 30 akvariumų, kuriuose yra 7 milijonai litrų vandens ir jame gyvena 16000 žuvų ir kitų vandens gyvūnų.

Lisabonos okeanariumas

Prekybos aikštė (Praca do Comercio)

Norint pažinti tikrą miesto didybę ir eleganciją, būtina pamatyti Prekybos aikštę. Tai rūmų aikštė, kurios viduryje galite pamatyti monumentą skirtą Lisabonos karaliui Jose I. Vienoje iš aikštės pusių galima išvysti istorinių asmenybių figūromis puoštą triumfo arką. Šis statinys atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Prekybos aikste Praca do Comercio

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Portugalijoje

Porto

Porto

Visas miestas yra unikalus ir atrodo kaip senamiestis. Žmonės sako, kad jei nebuvai Porto – nebuvai Portugalijoje. Nuostabią aurą turintis miestas patenkina net išrankiausiųjų poreikius. Porto miestas matė daugybę epochų ir kultūrų, todėl šiandien čia galite išvysti viduramžių pilis, žavias barokines bažnyčias  ir įspūdingą architektūrą. Būdami Porto būtinai paragaukite tradicinio gėrimo portveino, paskanaukite ir tradicinių portugališkų patiekalų.

Sintra

Sintra

Šis visai netoli Lisabonos esantis miestas yra žymus savo architektūra. Tai turbūt pati mistiškiausia ir didingiausia vieta Portugalijoje, kuri pasitinka vijokliais apaugusiais medžiais abiejose kelio pusėse, primenančiais pasaką ar sceną iš kokio filmo. Be išraiškingo kalnų reljefo čia galima išvysti pakankamai senų, maurų laikų pilių, iškilusių dar prieš dešimtį amžių. Neprasilenkite su Pena ir Monrerrate rūmais, garsėjančiais įmantriu dizainu bei išskirtiniu puošnumu.

Douro slėnis

Douro upės slėnis (Douro valley)

Tai nuostabus vyno regionas, kuriame galima grožėtis neaprėpiamais Douro upės slėniais. Vynuogės čia vis dar auginamos ir vynas iš jų spaudžiamas tradiciniais būdais: jos prižiūrimos rankomis, o sultys spaudžiamos kojomis. Šiame magiškame slėnyje gaminamas ir vienas labiausiai Portugaliją garsinančių produktų – portveinas.

Peneda Geres nacionalinis parkas

Peneda – Geres nacionalinis parkas (Peneda – Geres National Park)

Įspūdingas Peneda – Geres nacionalinis parkas įkurtas Portugalijos šiaurinėje dalyje. Tai tobula vieta ekskursijoms ir gamtos tyrinėjimams. Vaizdingi kalnų takeliai leidžia šiai vietai mėgautis ypatinga kalnų žygių gausa. Regionas didžiuojasi žymiausiais savo gyventojais – Garano poniais. Parke taip pat atliekama nemažai mokslinių tyrimų, nes apylinkės gausios retų augalų ir gyvūnų rūšių.

Aveiro

Aveiro

Tai vadinamoji Portugalijos Venecija. Miestas taip vadinamas dėl čia esančių kanalų, tiltų ir daugybės laivelių, kurie primena garsųjį Italijos miestą. Vienos žavingiausių vietų mieste yra Aveiro krantinės ir paplūdimiai – Sao Jacinto, Bara ir Kosta Nova. Būnant Aveiro, reiktų apsilankyti XVI a. Santa Casa Da Misericordia (gailestingumo) bažnyčioje ir pasigrožėti jos renesansiniu fasadu.

Kosta Nova

Kosta Nova (Costa Nova Beach)

Netoli Aveiro yra nedidelis žvejų miestelis kuris garsėja savo spalvingais namukais. Jie pastatyti šalia paplūdimio, o fasadai išdažyti ryškiomis spalvotomis juostomis ir visa tai suteikia unikalią išvaizdą Kosta Novai. Būtinai pasivaikščiokite po miestelį, paplūdimį ir pajauskite ore tvyrančią gerą aurą.

Uolos kysulys

Uolos kyšulys (Cabo de Roca)

Tai viena romantiškiausių Portugalijos vietų. Uolos kyšulys, toliausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas. Čia beveik visada pučia smarkūs vėjai, jo uolingus krantus skalauja Atlanto vandenyno bangos, o ant uolų, gerokai virš jūros lygio puikuojasi švyturys. Čia puiki vieta stabdelti ir pasigrožėti beribiu vandenynu.

Algarvė

Pietų Portugalija (Algarve)

Tai pati populiariausia atostogų kryptis Portugalijoje, galinti pasigirti švariais paplūdimiais, gaiviu, neužterštu vandeniu ir pakankamai šiltu oru ištisus metus. Čia suskaičiuojama net 100 skirtingų paplūdimių. Galima aplankyti ir kalnuotas regiono vietas, kuriuose galima kopti, žygiuoti ar tiesiog vaikščioti. Tai itin mėgstamas turistų kampelis dėl daugelio priežasčių, todėl vieną kartą apsilankius, norėsis vėl sugrįžti čia.

Falesia papludimys

Falesia paplūdimys (Praia da Falesia)

Falesia paplūdimyje rasite vieną iš įspūdingiausių gamtovaizdžių visoje Algarvėje. Paplūdimys prasideda skardžiais ir uolomis Olhos de Agua regione ir tęsiasi iki pat Vilamoura miestelio. Falesia paplūdimyje daugybė sportui skirtų vietų ir pramogų, čia galima žaisti futbolą, tenisą ar užsiimti kita aktyvia veikla. Paplūdimyje taip pat yra labai daug kavinukių, kuriose galima paragauti tradicinių portugališkų patiekalų.

Ponta da Piedade

Ponta da Piedade (Lagosas)

Nuo Praia de Dona Ana paplūdimio galima pasiekti vienas įspūdingiausių uolų Algarvėje – Ponta da Piedade. Kai kur uolos siekia apie 20 metrų aukštį. Čia susiformavusios akmens „užuolaidos“, uolų stulpai, arkos ir vartai sukuriantys labai gražų kraštovaizdį. Tai turbūt pats magiškiausias vaizdas Pietų Algarvėje.

Benagilio ola

Benagilio ola (Benagil Caves)

Tai visos Portugalijos vizitinė kortelė, kuri yra nutolusi nuo Praia de Benagil paplūdimio apie 140 metrų. Ši ola su anga viršuje – kvapą gniaužiantis gamtos stebuklas, pro kurią besiskverbiantys saulės spinduliai apšviečia geltono smėlio paplūdimį. Tokiu būdu krintanti šviesa sukuria ypatingą atmosferą ir leidžia pagauti magišką kadrą.

Zoo marine parkas

Zoomarine parkas (Zoomarine Algarve)

Tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios atostogauja netoli Algarvės. Šiame parke vyksta įvairiausi delfinų pasirodymai, jūrų liūtų šou, čia yra didžiulis akvariumas, kuriame plaukioja tigriniai rykliai, o lankytojus džiugina papūgų šou. Lankytojai gali iš arti pabendrauti su didžiuliais vėžliais, rajomis ir kitais gyvūnais. Čia galima apsilankyti 4D kino teatre, išbandyti atrakcionus ir baseinus.

Tarptautinė smėlio paroda

Tarptautinė smėlio paroda (International Sand Sculpture Festival)

Algarvės regione galima išvysti tarptautinę smėlio parodą. Kasmet tūkstančiai tonų smėlio virsta įvairiomis skulptūromis, pastatais bei monumentais. Paroda yra viena įspūdingiausių parodų pasaulyje. Skulptūros yra matomos dieną ir naktį. Dieną galima grožėtis skulptūrų detalėmis, o naktį jos gražiai apšviečiamos.

Tomaro vienuolynas

Tomaro vienuolynas (Convent of Christ)

Vienuolynas įkurtas gražioje vietoje ant kalvos, todėl jis matosi iš  labai toli. Jis labai gerai išsilaikęs, čia galima apžiūrėti celes, valgomuosius, aliejaus saugyklas ir kitas esančias patalpas. Iš vienuolyno rekomenduojame nuvykti į Fatimą. Tai nenusakomos dvasios aikštė, pritraukianti tūkstančius tikinčiųjų iš viso pasaulio.

Evora

Evora

Evora tikrai patiks kiekvienam, nes šis miestelis pasipuošęs rūmais ir pilimis. Jame gausu architektūrinių paminklų, pradedant bažnyčiomis ir baigiant I amžiaus romėnų griuvėsiais. Didžiausią įspūdį daro naktinė Evora, nes visi paminklai gražiai apšviečiami ir naktį atrodo ypatingai. Būtinai nuvykite apžiūrėti garsiosios kaulų koplyčios, kuri atrodo šiek tiek bauginančiai, nes visas koplyčios vidus: sienos, lubos, nusėtos mirusių žmonių kaulais.

Portugalijos klimatas

Portugalijos klimatas – subtropinis. Klimatui didelę įtaką daro šiltoji Šiaurės Atlanto bei šaltoji Kanarų srovė. Žiemos šiltos, prie jūros sausio mėnesį vidutinė metinė temperatūra 7–10 °C, tarpukalnėse 3–5 °C, vasaros čia karštos ir sausos. Klimatas Portugalijos pakrantėse yra švelnus, jūrinis. Algarvėje (pietuose) vyrauja viduržemio jūros klimatas, vasaros metu saulė šviečia net 12 valandų per parą. Vidutinė oro temperatūra pietiniam regione vasarą yra apie 22–26 °C., žiemą 10–14 °C. Geriausias metas keliauti į Portugaliją – rugsėjo – spalio mėn., tuo metu šalyje vidutinė temperatūra būna 21–24 °C.

Portugalijos transportas

Viešojo transporto infrastruktūra Portugalijoje yra puikiai išvystyta, tai leidžia po šalį keliauti patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, tad jausitės komfortabiliai, tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Lisabonoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Lisabonoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Na, o jei planuojate geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

portugalija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė PortugalijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!