+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Portugalija

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija – tai viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, gerais paplūdimiais bei puikiu klimatu. Portugalijoje jus sužavės gražūs, maži žvejų miesteliai, išsidėstę vaizdingose įlankose. Tie, kas nori aštresnių pojūčių ir adrenalino, gali stebėti koridas, kurios Portugalijoje labai populiarios. Vakarus jums praskaidrins ,,fado” melodijos garsai,  sklindantys iš vietinių tavernų ir barų. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Portugalijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.

Lisabona

Elegantiška, graži, kompaktiška ir jauki – štai tokia yra Portugalijos sostinė Lisabona. Tai vienas iš nedaugelio Europos miestų žvelgiantis tiesiai į vandenyną. Mieste gausu spalvingų namų, siaurų viduramžių laikus menančių gatvelių, gotikinių bažnyčių ir įspūdingų vienuolynų. Lisabonoje taip pat yra išlikusių pilių ir karališkų rūmų, kurie savo autentiškumu sužavės kiekvieną. Taupant laiką leiskitės į pažintinį turą su Hop-on Hop-off autobusu, kurio dėka dar labiau pamilsite Portugalijos sostinę.

Lankytinos vietos Lisabonoje

Castelo de Sao Jorge

Castelo de Sao Jorge pilis iškilusi ant kalvos virš miesto yra tarsi Lisabonos karūna. Pilis pastatyta maurų, joje XII-XVI a. buvo įsikūrę Portugalijos karaliai, paskui ji buvo paversta kalėjimu ir galiausiai naudota kaip kariuomenės sandėlys. Požemiuose per tris kambarius išsidėstęs nedidelis archeologijos muziejus. Pilis turi net 18 bokštų, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama.

Castelo de Sao Jorge

Lisabonos katedra

Tai seniausia katedra Lisabonoje, kuri buvo pastatyta 1147 m., pirmąjam šio miesto vyskupui. Viename iš dviejų katedros bokštų yra įrengtas lobynas. Romaninio stiliaus šventovė ne kartą buvo perstatyta po žemės drebėjimų.

se katedra lisabona

Jeronimo vienuolynas

Tai vienuolynas, kuris simbolizuoja Atradimų epochos gerovę. Vienuolynas buvo statomas XVI a. iš pinigų, gautų surinkus mokesčius už prieskonius. Jeronimo vienuolynas kartu su Belemo bokštu įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašus. Jame taip pat yra įrengtas ir garsiojo keliautojo Vasco da Gamos kapas. Bilietus į šį įspūdingą vienuolyną rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Jeronimo vienuolynas lisabonoje

Belemo bokštas

Į tvirtovę panašus bokštas stovi Beleme, Lisabonos priemiestyje. Jis randasi toje vietoje, iš kur išplaukė didysis keliautojas Vasco da Gama. Tai labai gražus bokštas, išpuoštas įmantriomis detalėmis, dantytomis sienomis, o nuo seno į jūrą jūreivius išlydi Dievo Motinos skulptūra, stovinti bokšto terasoje. Belemo bokšas buvo pastatytas Tagus upėje tam, kad būtų kontroliuojamas laivų patekimas iš jūros į miestą. Norėdami išvysti šį bokštą pigiau, siūlome bilietus užsisakyti iš anksto internetu.

Belemo bokstas lisabonoje

Tramvajaus linija Nr.28 

Tai nėra visiškai tradicinė Lisabonos lankytina vieta, bet tikrai verta jūsų dėmesio. Ji kartais dar vadinama „muziejumi ant bėgių“. Geltona spalva nudažyti tramvajai, kurių vidus dekoruotas medžiu, pagaminti dar tarpukariu ir iki šių dienų jie vis dar vingiuoja senamiesčio gatvelių labirintais ir suteikia galimybę susipažinti su miestu, nes jų maršrutas nusidriekęs pro žymiausias Lisabonos vietas. Taip pat galite leistis į pažintinį turą Hop-on Hop-off su istoriniu tramvajumi, kurio dėka dar labiau pamilsite Lisaboną.

Tramvajaus linija Nr.28

Alfama kvartalas

Alfama kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis, kuris turistus vilioja siauromis gatvelėmis, nedidukais nameliais bei restoranėliais ir jaukia atmosfera. Čia taip pat rasite vietinius turgelius, kuriuose gausu įvairiausių gėrybių. Alfama kvartalas tiesiog užburia ir įtraukia, nes jame visada pilna veiksmo. Norintieji iš arčiau susipažinti su šiuo autentišku kvartalu, gali užsisakyti kelių valandų ekskursiją, kuria tikrai nenusiviliste.

alfama portugalija

Nacionalinis plytelių muziejus

Tai viena populiariausių lankytinų vietų Portugalijoje. Keraminės apdailos plytelės yra vienas iš esminių dekoratyvinių elementų Portugalijoje. Šiame muziejuje pasakojama keraminių apdailos plytelių, kurias pradėjo gaminti maurai, istorija. Portugalijoje jos gaminamos nuo XVI a.

Nacionalinis plyteliu muziejus

Lisabonos okeanariumas

Lisabonos okeanariumas yra didžiausias uždaras akvariumas Europoje. Jei norite per vieną dieną pamatyti Šiaurės Atlanto pakrantę, Antarktidą, Ramųjį vandenyną, Indijos vandenyną, atogrąžų klimatą bei koralinius rifus – tai apsilankymas Lisabonos okeanariume kaip tik jums. Jis įsikūręs 20 000 kvadratinių metrų plote, turi 30 akvariumų, kuriuose yra 7 milijonai litrų vandens ir jame gyvena 16000 žuvų ir kitų vandens gyvūnų. Bilietus į šį įspūdingą akvariumą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Lisabonos okeanariumas

Prekybos aikštė

Norint pažinti tikrą miesto didybę ir eleganciją, būtina pamatyti Lisabonos Prekybos aikštę (Praca do Comercio). Tai rūmų aikštė, kurios viduryje galite pamatyti monumentą skirtą Lisabonos karaliui Jose I. Vienoje iš aikštės pusių galima išvysti istorinių asmenybių figūromis puoštą triumfo arką. Šis statinys atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Prekybos aikste Praca do Comercio

KELIONĖS PATARIMAS:

Jeigu planuojate daugiau laiko praleisti Lisabonoje, tai būtinai įsigykite Lisbon Card kortelę, su kuria galėsite aplankyti daugiau nei 20 lankytinų vietų NEMOKAMAI. Viešasis transportas sostinės ribose su kortele jums irgi nieko nekainuos.

Lankytinos vietos Portugalijoje

Porto

Porto

Porto miestas, kuris pritraukia tūkstančius turistų kiekvienais metais garsėja savo autentiškumu ir unikalumu. Žmonės sako, kad jei nebuvai Porto – nebuvai Portugalijoje. Nuostabią aurą turintis miestas patenkina net išrankiausiųjų poreikius. Šis miestas matė daugybę epochų ir kultūrų, todėl šiandien jame galite išvysti viduramžių pilis, žavias barokines bažnyčias ir įspūdingą architektūrą. Būdami Porto būtinai paragaukite tradicinio gėrimo portveino, paskanaukite ir tradicinių portugališkų patiekalų.

Douro slėnis

Douro upės slėnis

Tai nuostabus vyno regionas, kuriame galima grožėtis neaprėpiamais Douro upės slėniais. Vynuogės čia vis dar auginamos ir vynas iš jų spaudžiamas tradiciniais būdais: jos prižiūrimos rankomis, o sultys spaudžiamos kojomis. Šiame magiškame slėnyje gaminamas ir vienas labiausiai Portugaliją garsinančių produktų – portveinas. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto, nes vietoje gali būti brangiau.

Sintra

Sintra

Sintra – netoli Lisabonos esantis miestas žymus savo architektūra. Tai turbūt pati mistiškiausia ir didingiausia vieta Portugalijoje, kuri pasitinka vijokliais apaugusiais medžiais abiejose kelio pusėse, primenančiais pasaką ar sceną iš kokio filmo. Be išraiškingo kalnų reljefo čia galima išvysti pakankamai senų, maurų laikų pilių, iškilusių dar prieš dešimtį amžių. Neprasilenkite su Pena ir Monseratės rūmais, garsėjančiais įmantriu dizainu bei išskirtiniu puošnumu.

Peneda Geres nacionalinis parkas

Peneda – Geres nacionalinis parkas

Įspūdingas Peneda – Geres nacionalinis parkas įkurtas Portugalijos šiaurinėje dalyje. Tai tobula vieta ekskursijoms ir gamtos tyrinėjimams. Vaizdingi kalnų takeliai leidžia lankytojams mėgautis ypatinga kalnų žygių gausa. Regionas didžiuojasi žymiausiais savo gyventojais – Garano poniais. Parke taip pat atliekama nemažai mokslinių tyrimų, nes apylinkės gausios retų augalų ir gyvūnų rūšių. Įvairias ekskursijas po parką galite užsisakyti ČIA.

Aveiro

Aveiro

Aveiro – tai vadinamoji Portugalijos Venecija. Miestas taip vadinamas dėl jame esančių kanalų, tiltų ir daugybės laivelių, kurie primena garsųjį Italijos miestą. Vienos žavingiausių vietų mieste yra Aveiro krantinės ir paplūdimiai – Sao Jacinto, Bara ir Kosta Nova. Būnant Aveiro, reiktų apsilankyti XVI a. Santa Casa Da Misericordia (gailestingumo) bažnyčioje ir pasigrožėti jos renesansiniu fasadu.

Kosta Nova

Kosta Nova

Netoli Aveiro įsikūręs nedidelis žvejų miestelis, kuris garsėja savo spalvingais namukais. Jie pastatyti šalia paplūdimio, o fasadai išdažyti ryškiomis spalvotomis juostomis ir visa tai suteikia unikalią išvaizdą Kosta Novai. Būtinai pasivaikščiokite po miestelį, paplūdimį ir pajauskite ore tvyrančią gerą aurą.

Uolos kysulys

Uolos kyšulys

Tai viena romantiškiausių Portugalijos vietų. Uolos kyšulys, toliausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas. Čia beveik visada pučia smarkūs vėjai, o uolingus kyšulio krantus skalauja Atlanto vandenyno bangos. Ant uolų, gerokai virš jūros lygio puikuojasi švyturys. Tai puiki vieta stabdelti ir pasigrožėti beribiu vandenynu.

Algarvė

Pietų Portugalija (Algarvė)

Tai pati populiariausia atostogų kryptis Portugalijoje, galinti pasigirti švariais paplūdimiais, gaiviu, neužterštu vandeniu ir pakankamai šiltu oru ištisus metus. Algarvėje suskaičiuojama net 100 skirtingų paplūdimių. Aplankykite kalnuotas Algarvės regiono vietas, kuriose galima kopti į kalnus, žygiuoti ar tiesiog pasivaikščioti. Šis rojaus kampelis itin mėgstamas turistų dėl daugelio priežasčių, todėl vieną kartą jame apsilankius, norėsis vėl ir vėl sugrįžti.

Falesia papludimys

Falesia paplūdimys

Falesia paplūdimyje rasite vieną iš įspūdingiausių gamtovaizdžių visoje Algarvėje. Paplūdimys prasideda skardžiais ir uolomis Olhos de Agua regione ir tęsiasi iki pat Vilamoura miestelio. Falesia paplūdimyje daugybė sportui skirtų vietų ir pramogų. Čia galima žaisti futbolą, tenisą ar užsiimti kita aktyvia veikla. Paplūdimyje taip pat yra labai daug kavinukių, kuriose galima paragauti tradicinių portugališkų patiekalų.

Ponta da Piedade

Ponta da Piedade

Nuo Praia de Dona Ana paplūdimio galima pasiekti vienas įspūdingiausių uolų Algarvėje – Ponta da Piedade. Vietomis įspūdingos uolos siekia 20 metrų aukštį. Čia susiformavusios akmens „užuolaidos“, uolų stulpai, arkos ir vartai sukuriantys labai gražų kraštovaizdį. Tai turbūt pats magiškiausias vaizdas Pietų Algarvėje.

Benagilio ola

Benagilio ola

Benagilio ola – tai visos Portugalijos vizitinė kortelė, kuri yra nutolusi nuo Praia de Benagil paplūdimio apie 140 metrų. Ši ola su anga viršuje – kvapą gniaužiantis gamtos stebuklas, pro kurią besiskverbiantys saulės spinduliai apšviečia geltono smėlio paplūdimį. Tokiu būdu krintanti šviesa sukuria ypatingą atmosferą ir leidžia pagauti magišką kadrą. Ekskursijas arba plaukimą su baidare iki šios magiškos olos siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Zoo marine parkas

Zoomarine parkas

Tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios atostogauja netoli Algarvės. Šiame parke vyksta įvairiausi delfinų pasirodymai, jūrų liūtų ir papūgų šou. Čia taip pat įrengtas didžiulis akvariumas, kuriame plaukioja tigriniai rykliai. Lankytojai gali iš arti pabendrauti su didžiuliais vėžliais, rajomis ir kitais gyvūnais. Zoomarine parke galima apsilankyti 4D kino teatre, išbandyti atrakcionus ir baseinus. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Tarptautinė smėlio paroda

Tarptautinė smėlio paroda

Algarvės regione galima išvysti Tarptautinę smėlio parodą. Kasmet tūkstančiai tonų smėlio virsta įvairiomis skulptūromis, pastatais bei monumentais. Paroda yra viena įspūdingiausių tokio tipo parodų pasaulyje. Skulptūros būna matomos tiek dieną, tiek naktį. Dieną galima grožėtis skulptūrų detalėmis, o naktį jos gražiai apšviečiamos.

Tomaro vienuolynas

Tomaro vienuolynas

Tomaro vienuolynas įkurtas gražioje vietoje ant kalvos, todėl jis matosi iš labai toli. Įspūdingas vienuolynas puikiai išsilaikęs nuo viduramžių iki šių dienų. Jo architektūra labai graži su daugybe nuostabių ornamentų ir dailiomis kolonomis. Puošnūs skliautai padabinti įvairiomis smulkiomis detalėmis, kurios primena gėles ir medžių lapiją. Vienuolyno centrinėje dalyje stovi unikali Charola bažnyčia, išpuošta Kristaus simboliais. Vaikštant po vienuolyną galima apžiūrėti celes, valgomuosius, aliejaus saugyklas, vidinius kiemelius, painius koridorius ir sodus. Tikima, kad vienuolyne laikomas garsusis šventasis Gralis. Iš vienuolyno rekomenduojame nuvykti ir į Fatimą. Tai nenusakomos dvasios aikštė, pritraukianti tūkstančius tikinčiųjų iš viso pasaulio.

Evora

Evora

Evora tikrai patiks kiekvienam, nes šis miestelis pasipuošęs rūmais ir pilimis. Jame gausu architektūrinių paminklų, pradedant bažnyčiomis ir baigiant I amžiaus romėnų griuvėsiais. Didžiausią įspūdį daro naktinė Evora, nes visi paminklai gražiai apšviečiami ir naktį atrodo ypatingai. Būtinai nuvykite apžiūrėti garsiosios Kaulų koplyčios, kuri atrodo šiek tiek bauginančiai, nes visas koplyčios vidus: sienos, lubos, nusėtos mirusių žmonių kaulais.

Pigūs skrydžiai iš Vilniaus į Madeirą

Madeira

Portugalijai priklausanti Madeira yra nuostabaus grožio sala, kurią aplankyti tiesiog privaloma. Tai amžino pavasario sala, kurioje oras geras būna ištisus metus. Čia visada čiulba paukščiai, o slėnius, kalnus ir pakrantes puošia daugybė įvairių augalų rūšių. Madeiroje galima žygiuoti levados takais, paragauti egzotiško maisto, grožėtis įspūdingais kraštovaizdžiais ar palydėti saulę nuostabiuose paplūdimiuose. Be fantastiškos gamtos, saloje galima aplankyti garsiojo futbolininko C. Ronaldo muziejų, Madeiros vyno muziejų ir kitas įdomias kultūrines vietas. Madeira – tai rojus, iš kurio nesinorės išvykti!

Bom Jesus do Monte bažnyčia

Bom Jesus do Monte bažnyčia

Bom Jesus do Monte yra laikoma didžiausiu religiniu pastatu Portugalijoje. Jis pastatytas ant šlaito tarp vešlių miškų, netoli Bragos miesto. Tai daugelio maldininkų vieta, kurie čia plūsta ne tik iš visos šalies, bet ir iš viso pasaulio. Pastato branduolys yra Bom Jesus bažnyčia, iki kurios veda dideli barokiniai laiptai, besitęsiantys net 116 metrų. Kopiant laiptais, praeinamos visos Kryžiaus kelio stotys. Taip pat pastate rasite ne vieną mažesnę koplytėlę, fontanus ir meniškai išraižytas scenas iš Biblijos.

Bataljos vienuolynas

Bataljos vienuolynas

Bataljos vienuolynas − tai nuostabaus grožio dominikonų vienuolynas, kuris žymi Portugalijos pergalę prieš Kastilijos armiją Aljubarotos mūšyje 1385 m. Šis pastatas yra laikomas reikšmingiausiu portugalų gotikos ir manuelio stiliaus pavyzdžiu. Vaikščiodami po senovinės bažnyčios erdves galėsite ne tik daugiau sužinoti apie turtingą šio pastato praeitį, tačiau ir grožėtis nuostabiomis vienuolyno koplyčiomis, karališkuoju panteonu, spalvingais vitražais ir kitais interjero puošybos elementais. Bilietus į vienuolyną galite nusipirkti paspaudę šią nuorodą.

Gimarainšas

Gimarainšas

Istorinė Portugalijos sostinė Gimarainšas (Guimarães) nutolusi nuo Porto miesto 50 kilometrų į šiaurę. Tai svarbi šalies vieta, kurioje gimė pirmasis Portugalijos monarchas Dom Afonso Henriques. Mažas žavus miestelis yra saugomas UNESCO, todėl lankytinų vietų čia netrūksta. Gimarainše rasite senovinę pilį, kuri buvo pastatyta X amžiuje. Joje kadaise kurioje gyveno karalius bei kiti istoriniai veikėjai. Deja, per daugelį metų pilis buvo šiek tiek pakeista. Vaikštant po miestelį taip pat galima aplankyti viduramžių rūmus ir keletą gražiausių Portugalijos aikščių. Pietinėje miesto dalyje stūkso Penha kalva, iki kurios viršūnės vingiuoja gražūs pėsčiųjų takai, o iš viršaus atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai.

Koimbros universitetas

Koimbros universitetas

Dar vienas žymus lankytinas objektas Portugalijoje yra Koimbros universitetas, kuris buvo įkurtas 1290 m. Tai vienas seniausių Europos universitetų, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame veikia 8 skyriai, kuriuose mokosi virš 20 000 studentų iš viso pasaulio. Universitetas turi centrinę „Paco das Ecolas“ aikštę, Šv. Migelio koplyčią, laikrodžio bokštą ir garsiąją „Biblioteca Joanina“ biblioteką. Šios bibliotekos trijų salių vidus išpuoštas paauksuota egzotine mediena. Joje saugoma virš 300 000 knygų.

Obidos

Obidos

Žavus viduramžių miestelis Obidos įdomus tuo, kad jis įkurtas pilies teritorijoje. Jį gaubia storos sienos, kuriomis turistai gali pasivaikščioti ir pasigrožėti apylinkėmis. Obidos pagrindinė gatvė nusėta suvenyrų parduotuvėlėmis, nes miestelyje gyvena daug amatininkų, kurie gamina savo dirbinius tiesiog gatvėje. Pati miestelio pilis pastatyta ant kalvos ir šiuo metu paversta viešbučiu. Ją pastatė romėnai, vėliau valdė maurai ir galiausiai perėmė portugalai. Šią pilį karalius Dinis, kaip dovaną vestuvių proga padovanojo savo žmonai. Daugelį metų tvirtovė buvo naudojama karalių festivaliams, šventėms ir kitoms progoms. Obidos miestelyje kasmet vyksta viduramžių mugė, kurios metu miestelis persikelia į viduramžius su to laikmečio valgiais ir pramogomis. Taip pat miestelyje organizuojamas ir garsusis šokolado festivalis. Besisvečiuodami jame, būtinai paragaukite populiaraus gėrimo Ginjinha – šokoladiniuose puodeliuose patiekiamo vyšnių likerio.

Mafros nacionaliniai rūmai

Mafros nacionaliniai rūmai

Vos už 25 kilometrų nuo Lisabonos, rasite Mafros nacionalinius rūmus. Vienuolynas ir rūmai XVIII amžiuje buvo pradėti statyti kaip kuklūs ir neišvaizdūs. Viskas pakrypo kita linkme, kai buvo gautas pakankamas finansavimas ir rūmai tapo ištaigingais baroko stiliaus rūmais. Juose veikia prabangi, marmuru išklota biblioteka, sauganti virš 40 000 knygų. Norintys gali vykti į ekskursiją, kurios metu aplankysite vienuolyną, rūmus, baziliką ir šalia esančią bažnyčią. Bilietus į Mafros rūmus galite įsigyti ČIA.

Lagoa do Fogo ežeras

Azorai

Pažinkite laukinės gamtos ir pasakiško grožio kraštą – Azorus. Čia stūkso užgesę ugnikalniai, jų krateriuose telkšo gražuoliai ežerai, iš po žemių trykšta geizeriai, uolas puošia nuostabios hortenzijos, o žalumos sodrumas tiesiog akina. Salyną sudaro 9 amžino pavasario salos, kurių pasakiška gamta užburia nuo pirmų minučių.

Ekskursijos ir pramogos

Portugalijos klimatas

Portugalijos klimatas – subtropinis. Klimatui didelę įtaką daro šiltoji Šiaurės Atlanto bei šaltoji Kanarų srovė. Žiemos šiltos, prie jūros sausio mėnesį vidutinė metinė temperatūra 7 – 10 °C, tarpukalnėse 3 – 5 °C, vasaros čia karštos ir sausos. Klimatas Portugalijos pakrantėse yra švelnus, jūrinis. Algarvėje (pietuose) vyrauja Viduržemio jūros klimatas, vasaros metu saulė šviečia net 12 valandų per parą. Vidutinė oro temperatūra pietiniame regione vasarą yra apie 22 – 26 °C., o žiemą 10 – 14 °C. Geriausias metas keliauti į Portugaliją – rugsėjo – spalio mėn., tuo metu šalyje vidutinė temperatūra būna 21 – 24 °C.

Kaip nuvykti į Portugaliją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Portugaliją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Portugaliją ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Lisabonoje viešasis transportas patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Lisabonoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 13 Eur už parą.

Nakvynė Portugalijoje

Portugalija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Portugalijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel Botanico – Lisabonoje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Porto Domus Hotel – Porto miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Apartamento Brisa Sol – Albufeiroje, netoli paplūdimio esantis viešbutis su geru įvertinimu.
Hotel Aveiro Palace – neseniai atnaujintas viešbutis, įsikūręs istoriniame Aveiro centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Portugalijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Portugalijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Portugalijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Portugalijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Portugalijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, į dangų šaunančiais geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

three × three =