+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Portugalija

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija – tai viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, gerais paplūdimiais bei puikiu klimatu. Portugalijoje jus sužavės gražūs, maži žvejų miesteliai, išsidėstę vaizdingose įlankose. Tie, kas nori aštresnių pojūčių ir adrenalino, gali stebėti koridas, kurios Portugalijoje labai populiarios. Vakarus jums praskaidrins ,,fado” melodijos garsai,  sklindantys iš vietinių tavernų ir barų. Neabejojame, kad visos lankytinos vietos Portugalijoje jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.

Lisabona

Elegantiška, graži, kompaktiška ir jauki – štai tokia yra Portugalijos sostinė Lisabona. Tai vienas iš nedaugelio Europos miestų žvelgiantis tiesiai į vandenyną. Mieste gausu spalvingų namų, siaurų viduramžių laikus menančių gatvelių, gotikinių bažnyčių ir įspūdingų vienuolynų. Lisabonoje taip pat yra išlikusių pilių ir karališkų rūmų, kurie savo autentiškumu sužavės kiekvieną.

Lankytinos vietos Lisabonoje

Castelo de Sao Jorge

Castelo de Sao Jorge pilis iškilusi ant kalvos virš miesto yra tarsi Lisabonos karūna. Pilis pastatyta maurų, joje XII-XVI a. buvo įsikūrę Portugalijos karaliai, paskui ji buvo paversta kalėjimu ir galiausiai naudota kaip kariuomenės sandėlys. Požemiuose per tris kambarius išsidėstęs nedidelis archeologijos muziejus. Pilis turi net 18 bokštų, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama.

Castelo de Sao Jorge

Lisabonos katedra

Tai seniausia katedra Lisabonoje, kuri buvo pastatyta 1147 m., pirmąjam šio miesto vyskupui. Viename iš dviejų katedros bokštų yra įrengtas lobynas. Romaninio stiliaus šventovė ne kartą buvo perstatyta po žemės drebėjimų.

se katedra lisabona

Jeronimo vienuolynas

Tai vienuolynas, kuris simbolizuoja Atradimų epochos gerovę. Jeronimo vienuolynas kartu su Belemio bokštu įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašus. Jis buvo statomas XVI a. iš pinigų, gautų surinkus mokesčius už prieskonius. Dabar jame yra garsiojo keliautojo Vasco da Gamos kapas. Bilietus į šį įspūdingą vienuolyną rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Jeronimo vienuolynas lisabonoje

Belemo bokštas

Į tvirtovę panašus bokštas stovi Beleme, Lisabonos priemiestyje. Jis randasi toje vietoje, iš kur išplaukė didysis keliautojas Vasco da Gama. Tai labai gražus bokštas, išpuoštas įmantriomis detalėmis, dantytomis sienomis, o nuo seno į jūrą jūreivius išlydi Dievo Motinos skulptūra, stovinti bokšto terasoje. Belemo bokšas buvo pastatytas Tagus upėje tam, kad būtų kontroliuojamas laivų patekimas iš jūros į miestą. Norėdami išvysti šį bokštą pigiau, siūlome bilietus užsisakyti iš anksto internetu.

Belemo bokstas lisabonoje

Tramvajaus linija Nr.28 

Tai nėra visiškai tradicinė Lisabonos lankytina vieta, bet tikrai verta jūsų dėmesio. Ji kartais dar vadinama „muziejumi ant bėgių“. Geltona spalva nudažyti tramvajai, kurių vidus dekoruotas medžiu, pagaminti dar tarpukariu ir iki šių dienų jie vis dar vingiuoja senamiesčio gatvelių labirintais ir suteikia galimybę susipažinti su miestu, nes jų maršrutas nusidriekęs pro žymiausias Lisabonos vietas.

Tramvajaus linija Nr.28

Alfama kvartalas

Alfama kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis. Jis turistus vilioja siauromis gatvelėmis, nedidukais nameliais bei restoranėliais ir jaukia atmosfera. Čia rasite nedidelius turgelius, kuriuose gausu įvairiausių gėrybių, šis kvartalas tiesiog užburia ir įtraukia, nes čia visada pilna veiksmo. Norintieji iš arčiau susipažinti su šiuo autentišku kvartalu, gali užsisakyti internetu kelių valandų ekskursiją, kuria tikrai nenusiviliste.

alfama portugalija

Nacionalinis plytelių muziejus

Tai viena populiariausių lankytinų vietų Portugalijoje. Keraminės apdailos plytelės yra vienas iš esminių dekoratyvinių elementų Portugalijoje. Šiame muziejuje pasakojama keraminių apdailos plytelių, kurias pradėjo gaminti maurai, istorija. Portugalijoje jos gaminamos nuo XVI a.

Nacionalinis plyteliu muziejus

Lisabonos okeanariumas

Lisabonos okeanariumas yra didžiausias uždaras akvariumas Europoje. Jei norite per vieną dieną pamatyti Šiaurės Atlanto pakrantę, Antarktidą, Ramųjį vandenyną, Indijos vandenyną, atogrąžų klimatą bei koralinius rifus – tai  apsilankymas Lisabonos okeanariume kaip tik jums. Jis įsikūręs 20 000 kvadratinių metrų plote, turi 30 akvariumų, kuriuose yra 7 milijonai litrų vandens ir jame gyvena 16000 žuvų ir kitų vandens gyvūnų. Bilietus į šį įspūdingą akvariumą rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Lisabonos okeanariumas

Lisabonos Prekybos aikštė

Norint pažinti tikrą miesto didybę ir eleganciją, būtina pamatyti Lisabonos Prekybos aikštę (Praca do Comercio). Tai rūmų aikštė, kurios viduryje galite pamatyti monumentą skirtą Lisabonos karaliui Jose I. Vienoje iš aikštės pusių galima išvysti istorinių asmenybių figūromis puoštą triumfo arką. Šis statinys atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Prekybos aikste Praca do Comercio

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Lankytinos vietos Portugalijoje

Porto

Porto

Porto miestas, kuris pritraukia tūkstančius turistų kiekvienais metais garsėja savo autentiškumu ir unikalumu. Žmonės sako, kad jei nebuvai Porto – nebuvai Portugalijoje. Nuostabią aurą turintis miestas patenkina net išrankiausiųjų poreikius. Šis miestas matė daugybę epochų ir kultūrų, todėl šiandien čia galite išvysti viduramžių pilis, žavias barokines bažnyčias ir įspūdingą architektūrą. Būdami Porto būtinai paragaukite tradicinio gėrimo portveino, paskanaukite ir tradicinių portugališkų patiekalų.

Sintra

Sintra

Sintra – netoli Lisabonos esantis miestas žymus savo architektūra. Tai turbūt pati mistiškiausia ir didingiausia vieta Portugalijoje, kuri pasitinka vijokliais apaugusiais medžiais abiejose kelio pusėse, primenančiais pasaką ar sceną iš kokio filmo. Be išraiškingo kalnų reljefo čia galima išvysti pakankamai senų, maurų laikų pilių, iškilusių dar prieš dešimtį amžių. Neprasilenkite su Pena ir Monseratės rūmais, garsėjančiais įmantriu dizainu bei išskirtiniu puošnumu.

Douro slėnis

Douro upės slėnis

Tai nuostabus vyno regionas, kuriame galima grožėtis neaprėpiamais Douro upės slėniais. Vynuogės čia vis dar auginamos ir vynas iš jų spaudžiamas tradiciniais būdais: jos prižiūrimos rankomis, o sultys spaudžiamos kojomis. Šiame magiškame slėnyje gaminamas ir vienas labiausiai Portugaliją garsinančių produktų – portveinas.

Peneda Geres nacionalinis parkas

Peneda – Geres nacionalinis parkas

Įspūdingas Peneda – Geres nacionalinis parkas įkurtas Portugalijos šiaurinėje dalyje. Tai tobula vieta ekskursijoms ir gamtos tyrinėjimams. Vaizdingi kalnų takeliai leidžia šiai vietai mėgautis ypatinga kalnų žygių gausa. Regionas didžiuojasi žymiausiais savo gyventojais – Garano poniais. Parke taip pat atliekama nemažai mokslinių tyrimų, nes apylinkės gausios retų augalų ir gyvūnų rūšių.

Aveiro

Aveiro

Aveiro – tai vadinamoji Portugalijos Venecija. Miestas taip vadinamas dėl čia esančių kanalų, tiltų ir daugybės laivelių, kurie primena garsųjį Italijos miestą. Vienos žavingiausių vietų mieste yra Aveiro krantinės ir paplūdimiai – Sao Jacinto, Bara ir Kosta Nova. Būnant Aveiro, reiktų apsilankyti XVI a. Santa Casa Da Misericordia (gailestingumo) bažnyčioje ir pasigrožėti jos renesansiniu fasadu.

Kosta Nova

Kosta Nova

Netoli Aveiro yra nedidelis žvejų miestelis, kuris garsėja savo spalvingais namukais. Jie pastatyti šalia paplūdimio, o fasadai išdažyti ryškiomis spalvotomis juostomis ir visa tai suteikia unikalią išvaizdą Kosta Novai. Būtinai pasivaikščiokite po miestelį, paplūdimį ir pajauskite ore tvyrančią gerą aurą.

Uolos kysulys

Uolos kyšulys

Tai viena romantiškiausių Portugalijos vietų. Uolos kyšulys, toliausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas. Čia beveik visada pučia smarkūs vėjai, jo uolingus krantus skalauja Atlanto vandenyno bangos, o ant uolų, gerokai virš jūros lygio puikuojasi švyturys. Tai puiki vieta stabdelti ir pasigrožėti beribiu vandenynu.

Algarvė

Pietų Portugalija (Algarvė)

Tai pati populiariausia atostogų kryptis Portugalijoje, galinti pasigirti švariais paplūdimiais, gaiviu, neužterštu vandeniu ir pakankamai šiltu oru ištisus metus. Čia suskaičiuojama net 100 skirtingų paplūdimių. Aplankykite kalnuotas Algarvės regiono vietas, kuriuose galima kopti, žygiuoti ar tiesiog vaikščioti. Šis rojaus kampelis itin mėgstamas turistų dėl daugelio priežasčių, todėl vieną kartą čia apsilankius, norėsis vėl ir vėl sugrįžti.

Falesia papludimys

Falesia paplūdimys

Falesia paplūdimyje rasite vieną iš įspūdingiausių gamtovaizdžių visoje Algarvėje. Paplūdimys prasideda skardžiais ir uolomis Olhos de Agua regione ir tęsiasi iki pat Vilamoura miestelio. Falesia paplūdimyje daugybė sportui skirtų vietų ir pramogų, čia galima žaisti futbolą, tenisą ar užsiimti kita aktyvia veikla. Paplūdimyje taip pat yra labai daug kavinukių, kuriose galima paragauti tradicinių portugališkų patiekalų.

Ponta da Piedade

Ponta da Piedade

Nuo Praia de Dona Ana paplūdimio galima pasiekti vienas įspūdingiausių uolų Algarvėje – Ponta da Piedade. Vietomis įspūdingos uolos siekia 20 metrų aukštį. Čia susiformavusios akmens „užuolaidos“, uolų stulpai, arkos ir vartai sukuriantys labai gražų kraštovaizdį. Tai turbūt pats magiškiausias vaizdas Pietų Algarvėje.

Benagilio ola

Benagilio ola

Benagilio ola – tai visos Portugalijos vizitinė kortelė, kuri yra nutolusi nuo Praia de Benagil paplūdimio apie 140 metrų. Ši ola su anga viršuje – kvapą gniaužiantis gamtos stebuklas, pro kurią besiskverbiantys saulės spinduliai apšviečia geltono smėlio paplūdimį. Tokiu būdu krintanti šviesa sukuria ypatingą atmosferą ir leidžia pagauti magišką kadrą. Ekskursijas arba plaukimą su baidare iki šios magiškos olos siūlome užsisakyti internetu iš anksto. 

Zoo marine parkas

Zoomarine parkas

Tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios atostogauja netoli Algarvės. Šiame parke vyksta įvairiausi delfinų pasirodymai, jūrų liūtų šou, čia yra didžiulis akvariumas, kuriame plaukioja tigriniai rykliai, o lankytojus džiugina papūgų šou. Lankytojai gali iš arti pabendrauti su didžiuliais vėžliais, rajomis ir kitais gyvūnais. Zoomarine parke galima apsilankyti 4D kino teatre, išbandyti atrakcionus ir baseinus. Bilietus į šį įspūdingą parką rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Tarptautinė smėlio paroda

Tarptautinė smėlio paroda

Algarvės regione galima išvysti Tarptautinę smėlio parodą. Kasmet tūkstančiai tonų smėlio virsta įvairiomis skulptūromis, pastatais bei monumentais. Paroda yra viena įspūdingiausių tokio tipo parodų pasaulyje. Skulptūros yra matomos dieną ir naktį. Dieną galima grožėtis skulptūrų detalėmis, o naktį jos gražiai apšviečiamos.

Tomaro vienuolynas

Tomaro vienuolynas

Tomaro vienuolynas įkurtas gražioje vietoje ant kalvos, todėl jis matosi iš labai toli. Jis labai gerai išsilaikęs, kuriame galima apžiūrėti celes, valgomuosius, aliejaus saugyklas ir kitas vienuolyne esančias patalpas. Iš šio vienuolyno rekomenduojame nuvykti ir į Fatimą. Tai nenusakomos dvasios aikštė, pritraukianti tūkstančius tikinčiųjų iš viso pasaulio.

Evora

Evora

Evora tikrai patiks kiekvienam, nes šis miestelis pasipuošęs rūmais ir pilimis. Jame gausu architektūrinių paminklų, pradedant bažnyčiomis ir baigiant I amžiaus romėnų griuvėsiais. Didžiausią įspūdį daro naktinė Evora, nes visi paminklai gražiai apšviečiami ir naktį atrodo ypatingai. Būtinai nuvykite apžiūrėti garsiosios Kaulų koplyčios, kuri atrodo šiek tiek bauginančiai, nes visas koplyčios vidus: sienos, lubos, nusėtos mirusių žmonių kaulais.

Pramogos ir ekskursijos

Portugalijos klimatas

Portugalijos klimatas – subtropinis. Klimatui didelę įtaką daro šiltoji Šiaurės Atlanto bei šaltoji Kanarų srovė. Žiemos šiltos, prie jūros sausio mėnesį vidutinė metinė temperatūra 7 – 10 °C, tarpukalnėse 3 – 5 °C, vasaros čia karštos ir sausos. Klimatas Portugalijos pakrantėse yra švelnus, jūrinis. Algarvėje (pietuose) vyrauja Viduržemio jūros klimatas, vasaros metu saulė šviečia net 12 valandų per parą. Vidutinė oro temperatūra pietiniame regione vasarą yra apie 22 – 26 °C., o žiemą 10 – 14 °C. Geriausias metas keliauti į Portugaliją – rugsėjo – spalio mėn., tuo metu šalyje vidutinė temperatūra būna 21 – 24 °C.

Kaip nuvykti į Portugaliją?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Portugaliją nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Vasaros metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Portugaliją ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti po Portugaliją?

Viešojo transporto infrastruktūra šioje šalyje yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Portugaliją galima patogiai. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti, tačiau tinklas nėra itin plačiai išvystytas ir bilietai kainuoja brangiau nei keliaujant autobusu, todėl nemažai žmonių renkasi pastarąjį variantą.

Lisabonoje viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, tramvajais ir metro. Būnant Lisabonoje geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums išvengti transporto kamščių. Viešojo transporto bilietas gali būti naudojamas visoms transporto priemonėms.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Portugalijoje, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 13 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

portugalija auto nuoma

Naudingos transporto nuorodos:

Autobusai   >>>>    Traukiniai   >>>>

Nakvynė Portugalijoje

Portugalija ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Portugalijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Hotel Botanico – Lisabonoje, gerą įvertinimą turintis viešbutis, esantis netoli šio miesto centro.
Porto Domus Hotel – Porto miesto širdyje įsikūręs geras viešbutis.
Hotel Apartamento Brisa Sol – Albufeiroje, netoli paplūdimio esantis viešbutis su geru įvertinimu.
Hotel Aveiro Palace – neseniai atnaujintas viešbutis, įsikūręs istoriniame Aveiro centre.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, į dangų šaunančiais geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!