+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Trondheimas – tai vienas seniausių ir trečias pagal dydį miestas Norvegijoje, todėl žavingos lankytinos vietos turėtų būti įtrauktos į privalomų pamatyti vietų sąrašą. Miestas įsikūręs pusiasalyje ir susijungęs su žemynine šalies dalimi vakarinėje pusėje. Trondheimas buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu. Įdomu tai, kad iki šių dienų mieste vis dar karūnuojami karaliai, o ši graži tradicija tęsiama jau ne vieną šimtmetį. Miestas gana didelis šalies mokslinis ir kultūrinis centras, kuriame veikia vienas iš svarbiausių šalies universitetų, į kurį mokslų krimsti plūsta studentai iš visos šalies. Trondheime taip pat įsikūręs žymus mokslinių tyrimų centras SINTEF, garsėjantis savo kuriamomis ekotechnologijomis. Mieste rengiamas ne vienas festivalis, tarp kurių garsiausi yra Šv. Olafo, Bliuzo, Kamerinės muzikos bei Džiazo festivaliai. Trondheimui būdingas dažniausiai švelnus jūrinis klimatas, todėl žiemos nebūna labai šaltos. Nepaisant to, turistai aplinkinėse vietovėse turi galimybę pasimėgauti ir žiemos pramogomis, tokiomis kaip slidinėjimas. Trondheimas – tai puikus pasirinkimas jaunimui, nes miestas labai jaunatviškas ir pilnas gyvybės.

Trondheimas lankytinos vietos

Nidaros katedra

Nidaros katedra

Trondheimas garsėja įspūdinga Nidaros katedra, kuri buvo pastatyta XI a. virš karaliaus Olafo II (Norvegijos globėjo) kapo. Ši katedra laikoma pačia gražiausia iš visų esančių Skandinavijoje. Nidaros katedra yra šiauriausia viduramžių katedra pasaulyje ir viena populiariausių Trondheimo miesto lankytinų vietų. Šioje katedroje nuo 1814 m. karūnuojami Norvegijos karaliai.

Bakklandet (Senamiestis)

Bakklandet (Senamiestis)

Perėję per Nidelvos upę, atsidursite senove dvelkiančiame Bakklandet kvartale. Čia vyrauja maži mediniai namai ir siauros gatvelės tarp jų. Bakklandet yra vienas iš pagrindinių turistinių objektų Trondheime. Tai tarsi mažas kaimelis dideliame mieste. Bakklandet istoriniai, mediniai krantinės pastatai virtę mažomis parduotuvėmis, galerijomis ir restoranais. Prisėskite vienoje iš maitinimo įstaigų ir gėrėkitės čia esančių spalvotų namukų vaizdais.

Sverresborg liaudies muziejus

Sverresborg liaudies muziejus

Sverresborg liaudies muziejus įsikūręs po atviru dangumi, traukia tiek vietinius, tiek kitų kraštų turistus. Muziejaus teritorijoje rasite apie 80 pastatų, atvaizduojančių norvegų kaimo ir miesto gyvenimą, taip pat vietinių samių kultūrą. Sverresborg liaudies muziejus yra vienas didžiausių tokio pobūdžio lankytinų objektų Norvegijoje. Dauguma pastatų buvo pastatyti XVIII – XIX a., tačiau yra ir iškirtinių eksponatų. Čia stovinti medinė bažnyčia iš Haltdaleno, buvo pastatyta dar 1170 m.

Rokheimas

Rokheimas

Trondheimas traukia pop ir roko muzikos gerbėjus, kuriuos džiugina Rokheimas. Tai Norvegijos populiariosios muzikos muziejus, kuriame saugomi eksponatai nuo šeštojo dešimtmečio iki šių dienų. Muziejaus kolekcijos saugomos kartu su interaktyviais eksponatais, vaizdo ir garso įrašais. Vaikščiodami po muziejų, visada būsite skatinami įsitraukti ir išbandyti čia esančias pramogas. Pirštų galiukais grokite su elektrine gitara, šokite ar pabandykite sukurti savo remiksą.

Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Viduramžių laikų Arkivyskupo rūmai yra ne tik seniausias tokio tipo pastatas Skandinavijoje, bet ir vieni geriausiai išsilaikiusių tokių rūmų Europoje. Pietinėje rūmų dalyje galite apžiūrėti arkivyskupo pinigų kalyklą, kurioje viduramžiais vyskupai kaldino savo monetas. Taip pat šioje pusėje išvysite ir originalių skulptūrų, kitų archeologinių radinių iš netoliese esančios Nidaros katedros. Vakarinėje pastato dalyje šiuo metu veikia Pasipriešinimo, Armijos ir Karališkų regalijų muziejai. Pastarajame galite išvysti – karūną, skeptrą, orbą ir kardą, kurie vis dar naudojami ir yra karališkosios valdžios simboliai.

Ringve muziejus

Ringve muziejus

Ringve muziejus yra Norvegijos nacionalinis muzikos instrumentų muziejus su čia esančiomis kolekcijomis iš viso pasaulio. Muziejus įsikūręs XVIII a. dvare, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Trondheimą ir fjordą. Ringve muziejuje atrasite dvi nuolatines ekspozijas. Vienoje iš jų pristatomi Europos tradiciniai instrumentai, kitoje šiuolaikinės garso ir apšvietimo technologijos.

Trondheimo prieplauka

Trondheimo prieplauka

Trondheimo prieplauka sužavės kiekvieną apsilankiusį. Pasivaikščiokite kelias valandas po senąjį miesto uostą prie Nidelvos upės žiočių. Jums patiks spalvoti, senovę menantys mediniai sandėliai, kurių dauguma pastatyti ant vandens. Čia galite atrasti prabangius restoranus, aukštos klasės namus ir išskirtines parduotuvėles. Prieplaukoje užsisakykite valtį ir plaukdami grožėkitės norvegiškų namų autentiškumu.

Tyholto bokštas

Tyholto bokštas

Tyholto bokštas skirtas tiems, kas nori pasimėgauti gražia Trondheimo miesto panorama iš viršaus. Šiuo metu 124 metrų aukščio pastatas yra aukščiausias pastatas Norvegijoje. Tyholto bokšte, 74 m. aukštyje įsikūręs besisukantis restoranas, kuriame užtruksite valandą, kol jis apsisuks 360 laipsnių kampu. Vakarais iš restorano kartais galima išvysti ir įspūdingas Šiaurės pašvaistes.

Trondheimo Karališkoji rezidencija

Trondheimo Karališkoji rezidencija

Viename didžiausių medinių pastatų Europoje yra įkurdinta Trondheimo Karališkoji rezidencija (Stiftsgarden). Šiuo rūmus, pastatytus 1778 m., karališkoji šeima naudoja kaip oficialią rezidenciją, kai lankosi Trondheime. Šio pastato plotas yra 4000 m² , o jame įrengta apie 140 kambarių.

Munkholmeno sala

Munkholmeno sala

Maždaug už 2 kilometrų nuo Trondheimo miesto centro esanti autentiška Munkholmeno sala traukia turistus. Vikingų laikais šioje saloje buvo vykdomos viešos egzekucijos. Vėlesniais laikais Munkholmeno sala buvo pertvarkyta į fortą. Tai buvo padaryta siekiant sukurti geresnę Trondheimo gynybą nuo išorinių priešų. Antrojo pasaulinio karo metu salą buvo užėmę vokiečiai, kurioje jie buvo įsteigę priešlėktuvinių ginklų bazę. Šiuo metu saloje vis dar galima išvysti priešlėktuvinės artilerijos pabūklų, kurį bėgdami paliko okupantai vokiečiai. Šiandien Munkholmeno sala yra populiarus ir lankytinas pramogų objektas. Saloje veikia kavinės, restoranai, o už forto galite atrasti ir nedidelį paplūdimį.

Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus

Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus

Netoli Nidaros katedros esantis Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus, buvo įkurtas 1893 m. Čia galite pasigrožėti XVI – XVII amžiaus sidabro, keramikos dirbiniais, autentiška gobelenų kolekcija ir išskirtiniu interjeru. Nacionaliniame dekoratyvinės dailės muziejuje dažnai rengiamos šiuolaikinio meno parodos bei vyksta kiti renginiai.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Trondheimo klimatas

Trondheimo klimatas permainingas ir nepastovus. Šiame rajone vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Trondheimo apylinkėse, tiek pačiame mieste kritulių būna daugiau nei 160 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Trondheime yra 5,3 °C, o šilčiausias mėnuo – liepa su 16 °C temperatūra. Rugsėjis yra lietingiausias mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį mėnesį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio vidurio.

Kaip nuvykti į Trondheimą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Trondheimą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais arba galite skristi iki Bergeno, o iš ten Trondheimas lengvai pasiekiamas traukiniu. Vasarą skrydžių ir traukinių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Trondheimą ir jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą.

Planuojantiems keliauti į Norvegiją automobiliu iš Lietuvos, siūlome užsisakyti jau sudarytą mūsų 16 dienų autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines Norvegijos bei Lofoteno salos lankytinas vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Išsamius žygių žemėlapius

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti po Norvegiją?

Norvegijos transporto infrastruktūra yra puikiai išvystyta, todėl keliauti po Norvegiją galima patogiai. Bilietai parduodami bilietų automatuose, autobusų stotyse, esančiuose sustojimuose arba parduotuvėse MIX, Narvesen ir kt. Autobusų tinklas šalyje praktiškai leidžia nuvykti į bet kokį šalies miestą arba miestelį. Autobusai patogūs ir modernūs, todėl jausitės komfortabiliai. Po šalį taip pat galima keliauti traukiniais, jie itin komfortiški ir greiti – tai patogiausias keliavimo būdas šalyje.

Norintiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Norvegijoje gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Norvegijoje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Nakvynė Trondheimo mieste

Norvegija pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Radisson Blu Royal Garden Hotel – viešbutis įsikūręs gražioje vietoje, šalia Nidelvos upės.
Trondheim Vandrerhjem – gerą įvertinimą turintys, šiuolaikiško stiliaus nakvynės namai netoli centro.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Trondheimo žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Trondheimo žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Trondheimo žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Trondheimo žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Trondheimo žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

3 × 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą