+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas lankytinos vietos

Trondheimas

Vienas seniausių miestų NorvegijojeTrondheimas yra trečias pagal dydį miestas šalyje, o jo lankytinos vietos turėtų būti įtrauktos į privalomų pamatyti vietų sąrašą. Miestas buvo įkurtas vikingų laikais ir kurį laiką puikavosi šalies sostinės titulu. Įdomu tai, kad iki šių dienų mieste yra karūnuojami karaliai, o ši graži tradicija tęsiama jau ne vieną šimtmetį. Miestui būdingas dažniausiai švelnus jūrinis klimatas, todėl žiemos čia šiltos. Nepaisant to, turistai aplinkinėse vietovėse turi galimybę pasimėgauti ir žiemos pramogomis, tokiomis kaip slidinėjimas. Trondheimas yra įsikūręs pusiasalyje ir susijungęs su žemynine šalies dalimi vakarinėje pusėje. Mieste yra gana didelis šalies mokslinis ir kultūrinis centras, kuriame veikia vienas iš svarbiausių šalies universitetų, pritraukiantis į jį daugybę studentų. Čia yra įsikūręs žymus mokslinių tyrimų centras SINTEF, garsėjantis savo kuriamomis ekotechnologijomis. Mieste rengiamas ne vienas festivalis, tarp kurių garsiausi yra Šv. Olafo, Bliuzo, Kamerinės muzikos bei Džiazo festivaliai. Trondheimas ir jo lankytinos vietos puikus pasirinkimas jaunimui, nes miestas labai jaunatviškas ir pilnas gyvybės.

Trondheimas lankytinos vietos

Nidaros katedra

Nidaros katedra

Trondheimas garsėja įspūdinga Nidaros katedra, kuri buvo pastatyta XI a. virš karaliaus Olafo II (Norvegijos globėjo) kapo. Ši katedra laikoma pačia gražiausia iš visų esančių Skandinavijoje. Nidaros katedra yra šiauriausia viduramžių katedra pasaulyje ir viena populiariausių Trondheimo miesto lankytinų vietų. Šioje katedroje nuo 1814 m. karūnuojami Norvegijos karaliai.

Bakklandet (Senamiestis)

Bakklandet (Senamiestis)

Perėję per Nidelvos upę, atsidursite senove dvelkiančiame Bakklandet kvartale. Čia vyrauja maži mediniai namai ir siauros gatvelės tarp jų. Bakklandet yra vienas iš pagrindinių turistinių objektų Trondheime. Tai tarsi mažas kaimelis dideliame mieste. Bakklandet istoriniai, mediniai krantinės pastatai virtę mažomis parduotuvėmis, galerijomis ir restoranais. Prisėskite vienoje iš maitinimo įstaigų ir gėrėkitės čia esančių spalvotų namukų vaizdais.

Sverresborg liaudies muziejus

Sverresborg liaudies muziejus

Sverresborg liaudies muziejus įsikūręs po atviru dangumi, traukia tiek vietinius, tiek kitų kraštų turistus. Muziejaus teritorijoje rasite apie 80 pastatų, atvaizduojančių norvegų kaimo ir miesto gyvenimą, taip pat vietinių samių kultūrą. Sverresborg liaudies muziejus yra vienas didžiausių tokio pobūdžio lankytinų objektų Norvegijoje. Dauguma pastatų buvo pastatyti XVIII – XIX a., tačiau yra ir iškirtinių eksponatų. Čia stovinti medinė bažnyčia iš Haltdaleno, buvo pastatyta dar 1170 m.

Rokheimas

Rokheimas

Trondheimas traukia pop ir roko muzikos gerbėjus, kuriuos džiugina Rokheimas. Tai Norvegijos populiariosios muzikos muziejus, kuriame saugomi eksponatai nuo šeštojo dešimtmečio iki šių dienų. Muziejaus kolekcijos saugomos kartu su interaktyviais eksponatais, vaizdo ir garso įrašais. Vaikščiodami po muziejų, visada būsite skatinami įsitraukti ir išbandyti čia esančias pramogas. Pirštų galiukais grokite su elektrine gitara, šokite ar pabandykite sukurti savo remiksą.

Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Arkivyskupo rūmai ir muziejus

Viduramžių laikų Arkivyskupo rūmai yra ne tik seniausias tokio tipo pastatas Skandinavijoje, bet ir vieni geriausiai išsilaikiusių tokių rūmų Europoje. Pietinėje rūmų dalyje galite apžiūrėti arkivyskupo pinigų kalyklą, kurioje viduramžiais vyskupai kaldino savo monetas. Taip pat šioje pusėje išvysite ir originalių skulptūrų, kitų archeologinių radinių iš netoliese esančios Nidaros katedros. Vakarinėje pastato dalyje šiuo metu veikia Pasipriešinimo, Armijos ir Karališkų regalijų muziejai. Pastarajame galite išvysti – karūną, skeptrą, orbą ir kardą, kurie vis dar naudojami ir yra karališkosios valdžios simboliai.

Ringve muziejus

Ringve muziejus

Ringve muziejus yra Norvegijos nacionalinis muzikos instrumentų muziejus su čia esančiomis kolekcijomis iš viso pasaulio. Muziejus yra įsikūręs XVIII a. dvare, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Trondheimą ir jo fjordą. Ringve muziejuje atrasite dvi nuolatines ekspozijas. Vienoje iš jų pristatomi Europos tradiciniai instrumentai, kitoje šiuolaikinės garso ir apšvietimo technologijos.

Trondheimo prieplauka

Trondheimo prieplauka

Trondheimo prieplauka sužavės kiekvieną čia apsilankiusį. Pasivaikščiokite kelias valandas po senąjį miesto uostą prie Nidelvos upės žiočių. Jums patiks spalvoti, senovę menantys mediniai sandėliai, kurių dauguma yra pastatyti ant vandens. Čia galite atrasti prabangius restoranus, aukštos klasės namus ir išskirtines parduotuvėles. Prieplaukoje užsisakykite valtį ir plaukdami grožėkitės norvegiškų namų autentiškumu.

Tyholto bokštas

Tyholto bokštas

Tyholto bokštas skirtas tiems, kas nori pasimėgauti gražia Trondheimo miesto panorama iš viršaus. Šiuo metu 124 metrų aukščio pastatas yra aukščiausias pastatas Norvegijoje. Tyholto bokšte, 74 m. aukštyje, yra įsikūręs besisukantis restoranas, kuriame užtruksite valandą, kol jis apsisuks 360 laipsnių kampu. Vakarais iš restorano kartais galima išvysti ir įspūdingas Šiaurės pašvaistes.

Trondheimo Karališkoji rezidencija

Trondheimo Karališkoji rezidencija

Viename didžiausių medinių pastatų Europoje yra įkurdinta Trondheimo Karališkoji rezidencija (Stiftsgarden). Šiuo rūmus, pastatytus 1778 m., karališkoji šeima naudoja kaip oficialią rezidenciją, kai lankosi Trondheime. Šio pastato plotas yra 4000 m² , o jame įrengta apie 140 kambarių.

Munkholmeno sala

Munkholmeno sala

Maždaug už 2 kilometrų nuo Trondheimo miesto centro esanti autentiška Munkholmeno sala traukia turistus. Vikingų laikais šioje saloje buvo vykdomos viešos egzekucijos. Vėlesniais laikais Munkholmeno sala buvo pertvarkyta į fortą. Tai buvo padaryta siekiant sukurti geresnę Trondheimo gynybą nuo išorinių priešų. Antrojo pasaulinio karo metu salą buvo užėmę vokiečiai, kurioje jie buvo įsteigę priešlėktuvinių ginklų bazę. Šiuo metu saloje vis dar galima išvysti priešlėktuvinės artilerijos pabūklų, kurį bėgdami paliko okupantai vokiečiai. Šiandien Munkholmeno sala yra populiarus ir lankytinas pramogų objektas. Saloje veikia kavinės, restoranai, o už forto galite atrasti ir nedidelį paplūdimį.

Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus

Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus

Netoli Nidaros katedros esantis Nacionalinis dekoratyvinės dailės muziejus, buvo įkurtas 1893 m. Čia galite pasigrožėti XVI – XVII amžiaus sidabro, keramikos dirbiniais, autentiška gobelenų kolekcija ir išskirtiniu interjeru. Nacionaliniame dekoratyvinės dailės muziejuje dažnai rengiamos šiuolaikinio meno parodos bei vyksta kiti renginiai.

Pramogos ir ekskursijos

Trondheimo klimatas

Trondheimo klimatas permainingas ir nepastovus. Šiame rajone vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Trondheimo apylinkėse, tiek pačiame mieste kritulių būna daugiau nei 160 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą nėra karšta. Vidutinė metinė temperatūra Trondheime yra 5,3 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 14 °C temperatūra. Rugsėjis yra lietingiausias mieste ir jo apylinkėse, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį mėnesį. Pats geriausias metas keliauti po šį regioną yra nuo liepos pradžios iki rugpjūčio vidurio.

Kaip nuvykti į Trondheimą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Trondheimą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais arba galite skristi iki Bergeno, o iš ten Tronheimas lengvai pasiekiamas traukiniu. Vasarą skrydžių ir traukinių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate daugiau keliauti po Trondheimą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, traukiniai, keltai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Turėkite omenyje, kad Norvegijoje yra gana didelės degalų kainos. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį šalyje, turite būti ne jaunesni kaip 19 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 33 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance.com“.

Nakvynė Trondheimo mieste

Norvegija yra pakankamai brangi šalis, todėl ir apgyvendinimo įstagų kainos yra aukštos. Keliaujant po šalį, galima apsistoti kempinguose, hosteliuose, svečių namuose arba viešbučiuose. Viena populiariausių nakvynės vietų yra kempingai, kurių Norvegijoje rasite labai daug. Jeigu turite ribotą kelionės biudžetą, rekomenduojame rinktis juos. Norintys patogesnės nakvynės, gali apsistoti viešbučiuose, tačiau jų kainos yra nemažos.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Radisson Blu Royal Garden Hotel – viešbutis įsikūręs gražioje vietoje, šalia Nidelvos upės.
Trondheim Vandrerhjem – gerą įvertinimą turintys, šiuolaikiško stiliaus nakvynės namai netoli centro.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!