+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kambodža

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža – šalis pilna prieštaravimų, tačiau nuostabios lankytinos vietos traukia keliautojus iš viso pasaulio. Kambodža paslaptinga, kartais pavojinga, tačiau tuo pačiu įtraukianti. Šalyje daug dalykų, kurie gali nustebinti, pradedant skrudintais vabalais, baigiant moterimis, kurios vaikščioja užsivilkusios pižamas. Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Turistiniai miestai sparčiai plečiasi, tačiau nukeliauti į nuošalesnes vietoves vis dar gali būti pakankamai sudėtinga. Kambodža įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl neabejojame, kad geriausios lankytinos vietos paliks neišdildomus įspūdžius.

Pnompenis

Pnompenis – miestas pietinėje Kambodžoje prie Mekongo ir Tonlesapo upių santakos. Tai šalies sostinė ir didžiausias šalies miestas. Sostinėje yra keletas įdomių turistinių vietų, kurias verta aplankyti – tai Karališkieji rūmai, Choeng Ek žudynių laukai, Sidabrinė pagoda ir Nacionalinis muziejus. Pats miestas gerokai nukentėjęs po septyniasdešimtųjų Raudonųjų Khmerų režimo, bet pastaraisiais metais kyla iš griuvėsių. Čia eismas ne toks intensyvus kaip kituose Azijos miestuose, tad galima ramiai ir niekur neskubant pasižvalgyti po Kambodžos sostinę.

Lankytinos vietos Pnompenyje

Karališkieji rūmai 

Tai pastatų kompleksas, kurie buvo pastatyti 1860 metais. Rūmai iki šiol yra oficiali šalies karališkosios šeimos rezidencija. Juose saugomi visų Kambodžos karalių biustai. Šalia rūmų rasite Sidabrinę pagodą, kuri išsiskiria tuom, kad jos stogas yra uždengtas maždaug 5000 sidabrinių kilograminių čerpių, o viduje stovi auksinė ir brangakmeniais inkrustuotų Budos statulėlių kolekcija. Rūmuose taip pat rasite garsiuosius khmerų sodus, kurie nuspalvinti įvairiausiomis tropikų gėlėmis ir visada žaliuojančiomis pievomis.

Karaliskieji rumai pnompenis

Kambodžos nacionalinis muziejus

Nacionalinis muziejus yra didžiausias Kambodžos kultūros istorijos muziejus šalyje. Tai tradicinis khmerų pastatas, kuris buvo pastatytas 1920 metais. Muziejaus kolekcijoje eksponuojama daugiau kaip 14 000 daiktų, nuo priešistorinių laikų iki šių dienų.

Kambodžos nacionalinis muziejus

Wat Phnom

Tai budistų šventykla, kuri buvo pastatyta 1372 m. Wat Phnom yra aukščiausias miesto religinis objektas, kurio aukštis 27 metrai. Ji viena svarbiausių miesto budistų šventyklų, kur vietiniai susirenka pasimelsti ir pabūti ramybėje.

wat phnom sventykla

Choeung Ek žudymo laukai

Raudonųjų Khmerų režimas šalį valdė nuo 1975 m. Iki 1979 m. Per tą laiką buvo nužudyti trys milijonai Kambodžos žmonių, kurie daugiausia žuvo dėl bado ir ligų. Netoli Pnompenio esančiuose Cheung Ek žudymo laukuose buvo nužudyta daugiau kaip 17 000 civilių ir visi jie buvo palaidoti masinėse kapavietėse. Čia rasite 129 kapavietes, o teritorijos centre stovi memorialinis stulpas, kuriame yra daugiau kaip 8000 kaukolių.

choeung ek zudyniu laukai

Lankytinos vietos Kambodžoje

Siemreabas

Siemreabas

Šis miestas apsuptas senovinėmis šventyklomis ir didžiausiais pasaulyje paminklais. Tai vartai į Ankoro archeologinį parką, kuriame stovi įspūdingi senovės khmerų civilizacijos griuvėsiai. Siemreabas šiandien yra populiari turizmo paskirties vieta. Čia daug viešbučių, restoranų, įsikūręs Karo muziejus, Ankoro nacionalinis muziejus. Mieste vyrauja senieji kinų ir prancūzų architektūros stiliai, klesti suvenyrų ir amatų parduotuvės, šilko ūkiai, ryžių laukai. Netoli Siemreabo įsikūręs įdomus ,,plaukiojantis” kaimas Chong Kneas, kuriame galima išvysti kaip atrodo vandenyje policijos komisariatas, parduotuvės, bažnyčia.

Ankor Vatas

Ankor Vatas

Ankor Vatas yra didžiausias ir žymiausias induistų šventyklos kompleksas visame regione. Tai garsiausia ir lankomiausia vieta Kambodžoje. Įspūdingasis Ankor Vatas buvo pastatytas XII a. Šventykla įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip žmogaus rankų darbo stebuklas. Šis šventyklos kompleksas skirtas vienam iš trijų didžiųjų induizmo dievų – Višnui. Šventykla taip pat vaizduojama ant Kambodžos vėliavos ir yra pagrindinis šalies simbolis. Turus po šią nuostabią vietą siūlome užsisakyti iš anksto internetu.

Bajonas

Bajonas

Bajonas – viena populiariausių ir gražiausių Ankoro šventyklų. Ši šventykla turi 37 bokštus, dideles veidų statulas bei galerijose pavaizduotas autentiškas kovų ir vietinių gyvenimo scenas. Iškaltų veidų čia suskaičiuojama apie 200. Keliautojai į vidų neįleidžiami, o visas tvenkinys aptvertas tvora.

Ankor Tomas

Ankor Tomas

Ankor Tomas – senovės khmerų miestas, paskutinė ir ilgiausiai gyvavusi Khmerų imperijos sostinė. Miestą supa 8 metrų aukščio latertinės sienos, o visose ,,pasaulio šalyse” yra po vienerius vartus. Miesto centre stovi XII – XIII a. šventykla Bajonas. Čia taip pat stūkso ir kitos šventyklos: Bapuonas, Mangalarta, Pimeanakasas, Pra Pitu. Išlikusi vadinamoji Dramblių terasa (šventyklos liekanos). Žlugus Khmerų imperijai miestas palaipsniui ištuštėjo ir XVII a. tapo nebegyvenamu.

Ta Promo šventykla

Ta Promo šventykla

Ta Promo šventykla pasaulyje žinoma kaip Džiunglių šventykla. Tokių įspūdingų medžių, šaknimis apsivijusių senovinę šventyklą, nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Medžiai auga net ant šventyklos sienų, todėl visa tai atrodo magiškai ir paslaptingai. Skirtingai nuo daugumos šventyklų, šiandien Ta Promo šventykla yra tokios pat būklės, kokia ir buvo atrasta.

Koh Kero

Koh Kero

Ši šventykla stūkso šiaurinėje Kambodžos dalyje. Įdomu tai, jog 928 – 944 metais Koh Kero kompleksas buvo visos imperijos sostinė. Šiuo metu šioje vietovėje galima apžiūrėti įspūdingą piramidės formos šventyklą. Šiame komplekse išlikę apie 40 įvairių paskirčių statinių.

Batamangas

Batambangas

Batambangas – antras pagal dydį Kambodžos miestas, populiarus tarp turistų dėl apylinkėse esančių senovinių šventyklų, liūdnai pagarsėjusio bambuko geležinkelio, medinio traukinio ir olų. Miesto apylinkėse, Phnom Sampov kalnuose galima stebėti tūkstančius šikšnosparnių, kurie iš kalnuose esančios olos šeštą valandą vakaro išskrenda medžioti, palikdami ją būriais. Ilgu karavanu skrendančių šikšnosparnių šou tęsiasi apie valandą. Vaizdas pribloškiantis ir atimantis žadą.

Banteai Srėjaus šventykla

Banteai Srėjaus šventykla

Tai X amžiuje statyta šventykla, kuri iš kitų šventyklų išsiskiria savo spalva. Banteai Srėjaus šventykla tarsi perlas khmerų architektūroje. Ji pastatyta Šivos garbei ir tikriausiai dėl rožinės spalvos raižinių šventykla dažnai minima kaip moterų citadelė. Pakeliui link šios šventyklos ir atgal galima pamatyti ir vietinį gyvenimą.

Sihanukvilis

Sihanukvilis

Tai didžiausias Kambodžos paplūdimio miestas pietinėje pakrantėje. Miestas turistus traukia balto smėlio paplūdimiais ir šiltu, mėlynos spalvos Tailando įlankos vandeniu. Tai puiki vieta ramiam poilsiui.

Kuleno kalnas

Kuleno kalnas

Kuleno kalnas yra viena švenčiausių vietų Kambodžoje. Tikima jog būtent čia užgimė didinga Khmerų imperija. Dabar vietovė įžymi dėl didžiulės gulinčios Budo statulos – šventyklos, į kurią iš tolimiausių kampelių atvyksta piligrimai. Taip pat kalnas populiarus ir traukia turistus dėl 1000 Lingų upės ir Chup Preah – budistų statulos, kuri buvo pastatya XVI a. Kalno uolos apstatytos kylančiais laiptais, kad atėjusiems būtų lengviau atlikti religinius ritualus.

Reamo Nacionalinis Parkas

Reamo nacionalinis parkas

Reamo nacionaliniame parke galima pamatyti įvairiausių gamtos stebuklų: atogrąžų miškų, mangrovių, upių, krioklių, laukinių paplūdimių ir salų. Jam priklauso ir didžiulis koralinis rifas. Kraštovaizdis nacionaliniame parke itin autentiškas, nes turizmas dar nėra paplitęs.

Tonlesapo ežeras

Tonlesapo ežeras

Tai didžiausias gėlo vandens ežeras pietrytinėje Azijos dalyje. Tonlesapo ežeras – tikrosios Kambodžos veidas. Aplink jį įsikūrę apie 3 milijonus gyventojų. Kaimeliai pastatyti tiesiog ant polių pačiame ežere, todėl vietiniai gyventojai vienas pas kitą keliauja valtelėmis. Tonlesapo ežere gyvena labai daug įvairių žuvų, todėl žvejyba yra vienas iš pagrindinių regiono verslų. Ežeras taip pat paskelbtas biosferos rezervatu.

Kep sala

Kepo sala

Jei norite kitokio poilsio, tai aplankykite pasakiško grožio ir civilizacijos nesugadintą Kepo salą. Ji garsi idiliškais paplūdimiais ir dvelkiančia ramybe, nes turistai joje retai pasirodo. Į salą galima patekti tik plaukiant valtele. Vietiniai gyventojai draugiški, daugiausia žvejai ir jų šeimos, tad užsukus į svečius ir susipažinus, galima iš arčiau pažinti šios salos gyvenimą.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų patirčių, turėsite daug gero laiko.

Kambodžos klimatas

Kambodžos klimatas yra tropinis, musoninis ir drėgnas. Vidutinės temperatūros metų bėgyje svyruoja tarp 21 ir 35 °C. Liūčių laikotarpis trunka nuo gegužės iki spalio, daugiausia kritulių iškrenta rugsėjo ir spalio mėnesiais. Vasaros musonų metu dažnai kyla smarkūs potvyniai. Per metus vidutiniškai iškrenta 750 – 1500 mm kritulių, kalnuose – iki 2000 mm. Vidutinė metinė temperatūra šalyje yra apie 28 °C. Sausasis laikotarpis trunka 4 – 5 mėnesius nuo lapkričio iki kovo, tada iškrenta mažiausiai kritulių, dėl to tuo metu šalį aplanko daugiausia turistų.

Kaip nuvykti į Kambodžą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Kambodžą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti į Kambodžą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti pilną kelionės planą. Planuojantiems vienos kelionės metu aplankyti tiek Vietnamą, tiek Kambodžą, siūlome užsisakyti mūsų sudarytą 21 dienos autorinį kelionių maršrutą, kurio dėka patogiai ir greitai aplankysite pagrindines šių šalių vietas. Paruošto PDF failo dėka sutaupysite ne tik daug brangaus laiko, tačiau ir pinigų. Užsakius šį maršrutą, gausite:

 • Keliavimo maršrutu eiliškumą

 • Informaciją kaip nuvykti iš taško A į tašką B

 • Dienos kelionės žemėlapius

 • Trumpus lankytinų vietų aprašymus

 • Rekomenduojamas nakvynės vietas

 • Ekskursijų ir pramogų pasiūlymus

 • Įvairius mūsų patarimus

 • Nemokamą konsultaciją plano klausimais

Kaip keliauti Kambodžoje?

Keliaujant po skirtingus miestus siūlome naudotis autobusais. Visuose autobusuose yra oro kondicionieriai, vaizdo TV, Wi-Fi – tai pigiausias būdas keliauti Kambodžoje. Populiariausios transporto priemonės yra vadinamieji tuk tukai – dengti vežimai, traukiami motorolerio, nors oficialiai jie gali talpinti 4 žmones, tačiau praktiškai visada veža jų daugiau. Jeigu keliaujate grupe, tikrai verta pasinaudoti jų paslaugomis. Šalyje populiariausios transporto priemonės yra motociklai ir motoroleriai, čia jų begalė, bet patiems vairuoti Kambodžoje nepatartina, nes vietinių vairavimo ypatumai tikrai stebina, dažnai nepaisoma kelių eismo taisyklių. Ne per seniausiai Kambodžos sostinėje taip pat pradėjo veikti ir Uber, patogiam susisiekimui galite naudotis jų paslaugomis. Reikalingą transportą savo kelionei iš Pnompenio į įvairius Kambodžos miestus galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Didesni miestai turi tarptautines automobilių nuomos kompanijas, kuriose galite išsinuomoti kompaktinį automobilį. Norėdami vairuoti Kambodžoje turite būti ne mažiau kaip 18 metų amžiaus. Nepaisant to, kad Kambodžoje tarptautinis vairuotojo pažymėjimas nėra pripažintas, rekomenduojama turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą kaip papildomą identifikavimo dokumentą, bet jei įvyks nelaimingas atsitikimas važiuojant be galiojančios Kambodžos licencijos, jūsų sveikatos draudimas ar kelionių draudimas negalės padengti jūsų nuostolių. Todėl patariame atidžiai išnagrinėti automobilio nuomos sutartį prieš pasirašant. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 40 Eur už parą, o automobilį galite išsinuomoti ČIA.

Nakvynė Kambodžoje

Kambodža yra populiari atostogų vieta tarp turistų iš viso pasaulio, nes šalies lankytinos vietos nustebina kiekvieną. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Kambodžos salų paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto. Įvairius nakvynės variantus galite peržiūrėti per Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

 • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
 • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
 • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
 • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
 • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
 • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kambodžos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kambodžos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kambodžos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kambodžos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kambodžos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Gruzijoje

Gruzija

Gruzijos vardas pirmiausiai asocijuojasi su Kaukazo kalnais ir gruzinišku vynu. Šalis turtinga vienuolynais, bažnyčiomis, įspūdingais kalnais, gražia gamta ir ypač svetingais vietiniais.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twenty − 3 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą