+3706 900 0380     [email protected]     Paskyra    

Madridas lankytinos vietos

Madridas lankytinos vietos

Madridas

Šalies sostinė Madridas yra didžiausias Ispanijos miestas ir vienas iš svarbiausių istorinių centrų tarp didžiausių Europos miestų, todėl jo lankytinos vietos yra vienos populiariausių šalyje. Madridas yra įvairialypis miestas, kuriame puikiai dera moderniausia infrastruktūra ir istorija. Miestas gali pasigirti didžiuliu meno ir kultūros paveldu bei ilgametės ir įdomios istorijos palikimu. Jame įkurti geriausi žemyne meno muziejai, kurių čia rasite virš 60. Gražūs ir erdvūs Madrido parkai ir sodai leidžia gyventojams bei miesto svečiams mėgautis saule, gamta ir ramybe. Čia smagu pasivaikščioti, sportuoti ar tiesiog surengti iškylą. Sostinėje organizuojami festivaliai, vyksta įvairūs renginiai, kurie įtraukia lankytojus į miesto šurmulį, todėl Madridas ir jo lankytinos vietos mėgstamos tiek turistų, tiek vietinių gyventojų.

Madridas lankytinos vietos

Madrido karališkieji rūmai

Madrido karališkieji rūmai 

Madrido karališkieji rūmai yra didžiausia karališka rezidencija Europoje, tačiau karalius joje negyvena. Tai viena labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų Madride. Rūmuose įrengti keli tūkstančiai kambarių, tviskančių įspūdinga prabanga. Aukso lubos, freskos, gobelenai, garsiausių menininkų darbai, porcelianas, sidabro dirbiniai, laikrodžiai ir baldai paliks neišdildomą įspūdį. Rezidenciją supa nuostabus sodas, kuriame tarp augalų meniškai įkomponuotos skulptūros. Ekskursijas ir bilietus į šiuos rūmus galite nusipirkti čia.

Almudenos katedra

Almudenos katedra

Almunedos katedra yra katalikų arkivyskupijos būstinė. Ji yra viena labiausiai turistų lankomų vietų Madride. Katedra statyta iš granito ir marmuro ne vieną šimtmetį ir užbaigta tik 1993 metais. Jos architektūroje dominuoja neoklasikinis stilius, o vidus įrengtas gotikiniu stiliumi.

Las Ventas bulių kautynių arena

Las Ventas bulių kautynių arena

Kadangi korida yra neatsiejama Ispanijos dalis, todėl bulių kautynių arenų šalyje yra ne viena. Madridas turi savo areną – La Ventas bulių kautynių areną. Čia pasirodymai vyksta šiltuoju metų laiku, todėl turistai turi puikią progą išvysti įspūdingą reginį. Norintys plačiau susipažinti su korida, tai gali padaryti šalia esančiame Koridos muziejuje. Bilietus į bulių kautynių areną geriausia užsisakyti internetu iš anksto.

Taurino muziejus

Taurino muziejus

Taurino (Museo Taurino de Madrid) muziejus įsikūręs Las Ventas bulių kautynių arenos teritorijoje. Jame pasakojama gili koridos istorija. Muziejus padalintas į šešias zonas, kuriose saugomi įvairūs matadorų asmeniniai daiktai, bulių galvų iškamšos, įvairios kautynių nuotraukos ir kiti koridos elementai. Viena lankomiausių zonų yra 3, kurioje galima išvysti matadorų kostiumus, apsiaustus ir skrybėles.

Cibelės aikštė

Cibelės aikštė

Lankydamiesi Madride, turistai neaplenkia Cibelės aikštės, kuri žavi savo marmuro skulptūromis. Jos centre akį traukia įspūdingas fontanas, prie kurio visada būriuojasi daugybė žmonių. Aikštę juosia neoklasikiniai pastatai, tarp kurių yra ir garsieji Cibelės, Linarės rūmai, Ispanijos bankas. Įdomu tai, kad banke giliai po žeme saugomi Ispanijos pinigai.

Alkalos vartai

Alkalos vartai

Centrinėje miesto dalyje stovi dar viena lankytina vieta – tai Alkalos vartai. Didžiausias jų grožis atsiskleidžia vakare, kai vartus apšviečia miesto žibintai. Granitiniai vartai buvo statyti kaip triumfo arka ir buvo vieni iš kelių vartų, vedančių į miestą. Jie papuošti skulptūromis, kaukėmis ir įvairiais kitais dekoratyviniais elementais.

Chuano Karloso I parkas

Chuano Karloso I parkas

Norintys pasimėgauti ramybe gamtoje, gali tai padaryti Chuano Karloso I parke. Tai pats didžiausias parkas mieste, kuris užima apie 160 hektarų žemės. Jis labai gražus, todėl čia patiks net didžiausiems skeptikams. Šiame gamtos kampelyje galima pasivaikščioti takeliais, atsikvėpti poilsio zonose ar pasigrožėti dirbtinai sukurta upe.

Servanteso namas

Servanteso namas

Tai garsiojo Ispanijos rašytojo Migelio de Servanteso Savedros namai. Čia dažnai organizuojamos parodos, edukacinės programos, knygų pristatymai. Namo kiemą puošia bronzinis suoliukas su Sančos Pančos skulptūra ir sėdinčiu Don Kichotu.

Debod šventykla

Debodo šventykla

Keista ir tuo pačiu įdomi vieta – Debodo šventykla, esanti Cuartel de la Montana parke. Tai egiptiečių dievų šventykla, kuri čia atkeliavo iš Nilo slėnio, iškilus sunaikinimo grėsmei. Šiam istoriniam paminklui, apsuptam daugybės paslapčių, jau virš 2000 metų. Joje pasakojama apie Egipto tradicijas ir kultūrą.

Retiro parkas

Retiro parkas

Vienas gražiausių ir populiariausių Madrido parkų yra Retiro parkas. Jis kasdien pritraukia daugybę turistų ir vietinių, kurie čia ilsisi, pramogauja, sportuoja. Parką puošia fontanai, skulptūros, paminklai, o jo viduryje telkšo ežeras, kuriame norintys gali paplaukioti valtimi. Retiro parke yra ne vienas muziejus, dažnai čia vyksta gatvės menininkų pasirodymai, galima paragauti vietinių patiekalų kavinukėje ar tiesiog surengti iškylą.

Madrido Krištolo rūmai

Madrido Krištolo rūmai

Madrido Krištolo rūmai (Crystal Palace), esantys Retiro parko centre, buvo pastatyti 1887 m. tam, kad būtų galima tais pačiais metais surengti Filipinų atogrąžų augalų parodą. Šie rūmai laikomi vienu geriausių geležies ir stiklo architektūros pavyzdžių Ispanijoje. Tais metais pirmą kartą tokios medžiagos buvo naudojamos ne pramoniniams pastatams. Rūmus sudaro krištolo struktūrą palaikančios geležinės kolonos, platforma, pagaminta iš akmens ir plytų, bei keraminės plytelės, papuoštos Ispanijos tapytojo ir keramiko Danielo Zuloagos. Po filipinų parodos buvo planuojama šį pastatą naudoti kaip šiltnamį, kuriame būtų auginami tropiniai augalai, tačiau šiandien jo paskirtis kita – čia dažnai rengiamos įvairios parodos.

Plaza Mayor aikštė

Plaza Mayor aikštė

Pagrindinė Madrido aikštė – Plaza Mayor, kuri randasi miesto centre. Turtinga aikštės istorija pasakoja apie joje vykusias įvairias šventines ceremonijas, bulių kautynes, viešas egzekucijas, prekybinius mainus. Aikštės pakraščiuose rasite restoranus, kavines, parduotuves, kurios kviečia užeiti kiekvieną. Centrinėje jos dalyje garbingai stovi bronzinė karaliaus Filipo III statula.

Saulės vartai

Saulės vartai

Vienas iš miestiečių ir turistų traukos objektų yra Saulės vartai (Puerta del Sol). Tai pusmėnulio formos aikštė, kurios pakraštyje yra vartai su saulės atvaizdu. Aikštė judri, todėl joje rasite restoranus, parduotuves, kavinukes. Jos viduryje stovi laikrodžio bokštas ir miesto simbolis – Meškos ir žemuoginio medžio skulptūra.

Santiago Bernabeu stadionas

Santiago Bernabeu stadionas

Futbolo gerbėjams būtų įdomu užsukti į Santiago Bernabeu stadioną, kuriame rungtynes gali stebėti net 85 tūkstančiai žiūrovų. Jame dažnai žaidžia garsusis Madrido „Real“ klubas. Stadionas yra antras pagal dydį Ispanijoje. Stebėti rungtynes tarp geriausių Ispanijos klubų – daugelio turistų svajonė. Bilietus ir ekskursiją po šį stadioną galima užsisakyti internetu iš anksto.

Sobrino de Botin restoranas

Sobrino de Botin restoranas

Unikali vieta Madride – ,,Sobrino de Botin“ restoranas. Tai seniausias pasaulyje veikiantis restoranas. Išskirtinė vieta traukia turistus ne tik dėl savo gilių senų maisto gaminimo tradicijų, tačiau ir dėl išlaikytų daiktų, aptarnavimo manieros. Kalbama, kad jame kurį laiką dirbo ir garsusis dailininkas Francisco de Goya.

Prado muziejus

Prado muziejus

Prado muziejus – tai dar vienas menininkų rojus. Čia sukaupta milžiniška meno kolekcija, kuri apima epochą nuo XII a. iki ankstyvojo XIX a. Ekspoziciją sudaro virš 1000 skulptūrų, 7700 paveikslų, 8300 piešinių, 4800 spaudinių ir daugybė kitų meno kūrinių ir istorinių dokumentų. Kolekcija yra viena vertingiausių pasaulyje ispanų ir kitų tautybių tapytojų kūrinių kolekcijų. Bilietus į šį įspūdingą muziejų rekomenduojame įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Thyssen – Bornemisza muziejus

Thyssen – Bornemisza muziejus

Meno gerbėjų akiratyje tikrai atsidurs Thyssen – Bornemiszos muziejus. Tai viena svarbiausių privačių meno kolekcijų pasaulyje, kuri išsidėsčiusi per tris aukštus. Čia galima pamatyti garsiausių pasaulio menininkų darbus: Van Gogh, Picasso, Titiano, Goyos ir kitų. Kolekciją sudaro virš 1000 paveikslų, kurie kažkada priklausė Thyssen – Bornemiszai ir jos sūnui. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes prie kasų jie gali būti brangesni.

Madrido Karališkasis teatras 

Madrido Karališkasis teatras 

Madrido Karališkasis teatras – tai didingas kultūrinis objektas, kuris turėtų būti įtrauktas į turistinį maršrutą. Įdomu tai, kad šio pastato planavimas užtruko keliasdešimt kartų ilgiau negu jo statyba. Projektavimo darbai tęsėsi net 32 metus, o pats teatras buvo pastatytas per 5 mėnesius. Šiandien čia rodomi įvairūs spektakliai, sutraukiantys daugybę lankytojų.

Ispanijos Nacionalinis archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus, traukia lankytojus savo turtinga ekspozicija. Jame galima susipažinti su Ispanijos, Egipto, Graikijos ir etruskų tautos radiniais. Eksponatų amžius siekia net priešistorinius laikus. Čia saugomos skulptūros, papuošalai, keramikos, metalo dirbiniai ir piešiniai bei mozaikos. Ypatinga ekspozicijos dalis yra atkurtas Altamiros urvas su priešistoriniais piešiniais.

Gran Via gatvė

Gran Via gatvė

Gran Via gatvė – tai pati žymiausia Madrido gatvė, kurioje rasite daug parduotuvių, architektūros paminklų, teatrų, viešbučių, bankų, naktinių klubų, restoranų ir kavinių. Jeigu norite ką nors įsigyti, tai ši vieta puikiai tam tinka, nes čia rasite visko, ko tik širdis geidžia. Žymiausias šios gatvės statinys – Telefonica dangoraižis, kuris yra 88 m. aukščio. Šis pastatas iki 1953 m. buvo aukščiausias visame Madride.

Madrido botanikos sodas

Madrido botanikos sodas

Madrido botanikos sodas, esantis priešais Prado muziejų, yra vienas lankomiausių šalyje. Sodas buvo įkurtas karaliaus Ferdinando VI 1755 m., kuriame pradžioje buvo daugiau nei 2000 augalų. Šiandien šis sodas yra padalintas į tris pagrindines lauko dalis (terasas) ir du šiltnamius. Iš viso kolekcijose yra apie 30 000 augalų bei gėlių ir 1 500 medžių. Jame taip pat yra nemažas herbariumas. Kiekvienais metais nuo lapkričio vidurio iki sausio pradžios, sodas papuošiamas įvairiomis girliandomis, šviečiančiomis skulptūromis ir įvairiomis dekoracijomis. Visa tai sukuria ypatingą atmosferą, todėl nepraleiskite progos jo aplankyti.

Madrido armijos muziejus

Madrido armijos muziejus

Besižavinčius istorija, turėtų sudominti Armijos muziejus, esantis netoli Madrido įsikūrusiame Toledo mieste. Napaleono laikais įkurtame muziejuje daugiausiai eksponuojama karinė technika, tačiau jame galima susipažinti ir su Ispanijos kūrimosi istorija. Muziejuje saugoma ir Kristupo Kolumbo artilerija, su kuria jis vykdė didžiuosius savo atradimus. Šiame muziejuje yra daug miniatiūrinių mūšių kopijų ir su armija susijusių dalykų.

Madrido klimatas

Madrido klimatas šiltas, žemyninis ir vidutinių platumų. Miesto apylinkėse, tiek pačiame Madride lietaus būna daugiau nei 65 dienas per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Madrido mieste – 14 °C, o šilčiausias mėnuo yra liepa su 24 °C temperatūra. Nuo lapkričio iki kovo dažniau lyja tiek mieste, tiek jo apylinkėse. Oro temperatūra tais mėnesiais dienomis svyruoja nuo 14 °C iki 3 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Madridą yra nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių ir būna šilta.

Kaip nuvykti į Madridą?

Norėdami nuvykti į Madridą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Madridą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes sudėliosime visą kelionės maršrutą, kurį sudarys: skrydžiai, autobusai ir pilnas lankytinų vietų planas.

Kaip keliauti Madride?

Madride viešasis transportas yra patogus ir pritaikytas turistams, pasiekti norimas vietas galite autobusais, traukiniais ar metro. Rekomenduojame tik atvykus įsigyti bekontaktę mokėjimo kortelę – ,,Tourist Travel Pass“, tai padės jums pigiau keliauti po sostinę. Būnant Madride geriausia keliauti metro, tinklas puikiai išvystytas ir tai padės jums pasiekti visas norimas vietas. Jei ruošiatės važiuoti nedidelį atstumą, rinkitės miesto autobusus. Verta žinoti, kad Madridas turi ir naktinių autobusų sistemą. Autobusai kursuoja nuo 23:45 val. iki 6:00 val. ryto (15 – 30 minučių intervalu).

Planuojatantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Ispanijoje, turite būti ne mažiau 21 metų amžiaus ir reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Taip pat reikalingas pasas, kreditinė kortelė arba piniginis užstatas. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 6 EUR už parą.

Auto nuoma Maljorkoje

Nakvynė Madride

Madridas ir jos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis Ispanijos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro.

Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių Madride, kuriuos atrinkome labai kruopščiai, o kai kuriuose iš jų lankėmės ir mes. Jeigu siūlomi variantai jums netinka, nakvynę galite užsisakyti patys, pasinaudodami žemiau esančia paieškos forma, kuri leis jums sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko.

Ganivet – Madrido centre, už 150 m nuo Puerta de Toledo metro stoties bei už 10 min. kelio pėsčiomis nuo Plaza Mayor aikštės įsikūręs viešbutis.
II Castillas Madrid – gerai vertinamas viešbutis, esantis puikioje vietoje miesto centre, vos už 300 metrų nuo Madrido Puerta del Sol rajono.

Booking.com

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Kiwi pagalba rasite pigius skrydžių, autobusų ir traukinių bilietus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Taksi paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • ShuttleDirect pagalba pigiai nuvyksite iš oro uosto iki viešbučio.
  • Adrenaline Hunter siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Madrido žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Madrido žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių miesto vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Madrido žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šiame mieste. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Madrido žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Madrido žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Kroatijoje

Kroatija

Kroatija – Balkanų pusiasalio valstybė, skalaujama Adrijos jūros. Šalis labai graži, galinti pasigirti ne tik nuostabiais kurortais, bet ir pasakiško grožio gamta.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

error: Kopijuoti draudžiama !!
Copy link