+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Kipras lankytinos vietos

Kipras lankytinos vietos

Kipras

Kipras – nedidelė ir labai graži sala, esanti Viduržemio jūroje netoli Turkijos krantų, kurios įspūdingos lankytinos vietos sužavi kiekvieną keliautoją. Čia susimaišę daugybė kultūrų, kas šią nuostabią salą daro dar labiau patrauklesne turistams. Dėl puikių orų sala turistų sulaukia ištisus metus. Kipras turi daugybę istorinių vietų, unikalių kaimelių, puikių kurortų, senovinių griuvėsių ir nuostabių gamtos objektų. Poilsiautojams siūlomas ne tik tingus poilsis paplūdimiuose, bet ir daugybė įvairių pramogų, organizuojami siautulingi vakarėliai, festivaliai, ekskursijos. Istorijos mylėtojai gali aplankyti bizantines bažnyčias, įspūdingus vienuolynus, susipažinti su vietinių gyvenimu išskirtiniuose kaimeliuose ar apžiūrėti archeologines vietas. Neabejojame, kad visos Kipro lankytinos vietos jus įtrauks nuo pirmos iki paskutinės minutės, todėl belieka tik atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.

Kipras lankytinos vietos

Larnaka

Larnaka

Seniausias Kipro miestas Larnaka įsikūręs salos pakrantėje ir laikomas vienu geriausiu šalies kurortu. Miestą rasite pietinėje salos dalyje, todėl tai yra puiki atostogų vieta turistams iš viso pasaulio. Čia įsikūręs pagrindinis šalies oro uostas, todėl dažniausiai nuo Larnakos prasideda pažintis su Kipro sala. Kurortas turi ką pasiūlyti įvairiems keliautojų skoniams: nuo paplūdimių saulėms vonioms iki istorinių vietų istorijos mylėtojams. Šalia paplūdimio vingiuoja promenada su žaviomis palmėmis, kurioje smagiai laiką leidžia turistai. Aktyvų poilsį mėgstantys gali aplankyti devintojo amžiaus Šv. Lozoriaus bažnyčią, užsukti į bohemišką turkų kvartalą – Skala, nuvykti iki Larnakos druskos ežero, žavinčio rožinių flamingų populiacija arba apžiūrėti Zenobia kelto nuskendimo vietą panirus giliai po vandeniu. Larnaka yra žymiai ramesnė už kitus kurortus, todėl ją dažnai renkasi šeimos su vaikais.

Limasolis

Limasolis

Limasolis – antras pagal dydį po Larnakos miestas, esantis Kipro pietinėje dalyje. Tai modernus, stipriai besiplečiantis, pilnas linksmybių ir įvairiapusiškas didmiestis. Jame įsikūręs pagrindinis jūrų uostas, kuris šiandien tapęs ir svarbiausiu turizmo objektu. Mieste ne tik galima pasimėgauti saule ir jūra, tačiau ir apžiūrėti daugybę lankytinų vietų. Limasolyje veikia keli muziejai, stovi viduramžių pilis, lyg magnetas turistus traukia žavus senamiestis. Mėgstantys naktines linksmybes, taip pat nenuobodžiaus, nes mieste daugybė restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų. Limasolyje organizuojamas ne vienas festivalis, priviliojantis turistų iš įvairių pasaulio kampelių. Mieste jaučiama tikra pusiausvyra tarp ramaus poilsio, kultūrinio gyvenimo, modernumo ir Kipro energijos.

Pafosas

Pafosas

Dar viena nuostabi vieta Kipre – žavus pajūrio miestelis Pafosas. Jis turi dvi dalis: viršutinę, kuri yra labiau komercinė, nes čia įsikūrusios parduotuvės, kavinės, restoranai, klubai ir žemutinę, kuri yra žinoma kaip Kato Paphos, o čia rasite daugybę viešbučių ir archeologinių vietų. Archeologinė miesto zona labiausiai traukia turistus, nes joje galima apžiūrėti romėniškus griuvėsius, Dioniso ir Tesėjo namus, XVI amžiaus Pafoso fortą ar tradicinį graikų amfiteatrą. Pafosas vienas populiariausių kurortų saloje, todėl čia visuomet gausu turistų. Šis kurortas puikiai tiks tingias atostogas mėgstantiems, aktyviai poilsiaujantiems ar besidomintiems istorija.

Nikosija

Nikosija

Kipro sostinė Nikosija yra didžiausias šalies miestas, kuris padalintas į dvi dalis – graikiškąją ir turkiškąją. Tai unikalus miestas, kurį kontroliuoja dvi valstybės, o tai patvirtina viduryje jo stovintis muitinės postas. Graikiškoje dalyje smagu pasivaikščioti senamiestyje, prisėsti kavinukių terasose ar restoranuose. Turkiška dalis nusėta mečetėmis su aukštais minaretais ir bizantiškais namukais, tarp kurių šurmuliuoja triukšmingas osmanų turgus. Nikosijoje priskaičiuojama iš viso virš 50 bažnyčių ir mečečių. Sostinė turi ne vieną muziejų, tarp kurių yra įsikūręs Kipro, Bizantijos muziejus ir „Ledra“ observatorija – muziejus. Norintys parsivežti dalelę Kipro, turėtų užsukti į Ledros ar Laiki Geitonia gatves, kurioje atrasite unikalių tradicinių gaminių ir įdomių suvenyrų parduotuvėlių.

Famagusta

Famagusta

Turkiškoje Kipro dalyje, salos rytuose įsikūręs Famagusta miestelis. Jis populiarus tarp turistų, atvykstančių kruiziniais laivais, nes miestelis turi gilų uostą, kuris puikiai tinka prisišvartavimui prie krantinės. Famagusta – kultūriškai turtinga, nes miesto istorija siekia tuos laikus, kai dar Ptolemėjų dinastija čia viešpatavo. Visgi labiausiai miestelis žinomas dėl iki šių dienų išlikusių tradicinių sienų. Miestelyje turistai gali aplankyti Šv. Nikolajaus katedrą, užsukti į Šv. Barnabo vienuolyną ar pasivaikščioti po Famagustos miesto vaiduoklių rajoną Varošą.

Pissouri įlanka

Pissouri įlanka

Pissouri įlanka patiks mėgstantiems ramybę, nes masinis turizmas jos dar nėra paveikęs. Tai tarp dviejų pusiasalių įsispraudusi įlanka, kurios paplūdimys yra pusiau žvirgždėtas, pusiau smėlėtas, besileidžiantis žemyn nuo tvirtų pietinės pakrantės uolų. Čia vyrauja vidutinio stiprumo bangos, todėl norintys gali mėgautis vandens sporto pramogomis. Paplūdimys pakankamai platus ir ilgas, todėl jame telpa visi norintys. Pissouri paplūdimyje galima nemokamai naudotis čia esančiais įrenginiais, tokiais kaip persirengimo kambariai, tualetai ir dušo kabinos. Netoli įlankos įsikūrę du prabangūs viešbučiai, veikia keli restoranai, barai, picerijos ir daugybė parduotuvių.

Akamas pusiasalio nacionalinis parkas

Akamas pusiasalio nacionalinis parkas

Mėgstantiems ramybę ir gamtą patiks Akamas pusiasalio nacionalinis parkas. Tai mažiausiai apgyvendinta Kipro dalis, kurioje auga apie pusė saloje sutinkamų augalų rūšių. Parke daugybė pėsčiųjų ir dviračių takų, todėl automobiliams čia ne vieta. Akamas driekiasi šiaurės vakarinėje Kipro dalyje, atsiremdamas į Viduržemio jūros bangas. Čia taip pat gyvena daugybė laukinių gyvūnų, tarp kurių gausu įvairių roplių, paukščių, o kur dar retieji žalieji vėžliai. Turistai parke gali grožėtis Avako tarpeklio kalnagūbriais, keliauti tankiais eglių miškais, gėrėtis paslaptingomis Afroditės voniomis ir laukiniais paplūdimiais. Istorijos mylėtojams patiks buvusi Agios Andronikos mečetė, kurios vietoje dabar stovi bažnyčia, pastatyta XVI amžiaus pradžioje.

Protaras

Protaras

Vienas iš daugelio Kipro kurortų Protaras visada pasiruošęs priimti turistus ir jų atostogas paversti nuostabiomis. Pagrindiniame Fig Tree paplūdimyje poilsiautojai ras gultus, kurie leis patogiai mėgautis saulės voniomis. Šeimyniniam poilsiui puikiai tiks netoli Protaro esantis Cape Greco nacionalinis parkas, kuriame rami ir draugiška atmosfera patiks tiek suaugusiems, tiek mažiesiems. Kurortas taip pat turi apie 16 kilometrų pėsčiųjų taką, kuriuo galima pasivaikščioti besigrožint miesto ir jūros vaizdais. Naktines linksmybes mėgstantys taip pat nenusivils, nes Protare veikia daugybė barų, restoranų ir naktinių klubų. Įvairias ekskursijas ar pramogas galite užsisakyti ČIA.

Kirenija

Kirenija

Kipro šiaurėje rasite vieną gražiausių salos miestų – Kireniją. Jį kontroliuoja Turkija, kaip ir visą šiaurinę salos dalį. Kirenijos uostamiestis turtingas senovine architektūra, kuri skaičiuoja daugiau nei 1300 metų. Jame įsikūręs ne vienas muziejus, tarp kurių garsiausi Dekoratyvinės dailės muziejus, XVI a. Kirenijos pilis ir Laivų nuolaužų muziejus. Ypač įdomu apsilankyti Laivų nuolaužų muziejuje ir pilyje, nes čia esantiems kai kuriems eksponatams virš 2 300 metų. Kirenija turi ir nuostabią gamtą, todėl čia galima degintis pliaže, pasivaikščioti pakrante, grožėtis Pentadaktylos kalnais ar net stebėti retuosius vėžlius jų natūraliose buveinėse.

Troodo kalnai

Troodo kalnai

Vakarinėje Kipro dalyje stūkso didžiausias kalnų masyvas  saloje – Troodo kalnai. Tarp jų išsibarstę daugybė mažų, tradicinių kaimų, bizantiniai vienuolynai ir cerkvės. Žymiausios lankytinos vietos kalnuose – Timios Stavros bažnyčia, arkangelo Mykolo bažnyčia ir Kiko vienuolynas. Kalnuose galima žygiuoti, važinėtis kalnų dviračiais, grožėtis Kaledonijos kriokliais, pereiti Viduramžių Milijos tiltą ar pasivaikščioti unikaliuose kaimeliuose. Troodo kalnuose klesti ekologinis turizmas, kuris vis labiau populiarėja pasaulyje.

Troodos kaimai

Troodos kaimai

Troodos kalnuose įsispraudę daugybė gražių unikalių tradicinių Kipro salos kaimelių. Jų akmenuotos gatvelės ir balti, raudonais stogais dengti namukai atrodo nuostabiai. Kaimeliuose akį traukia įspūdingiausios Kipro bažnyčios ir vienuolynai, kuriuose saugomos viduramžių freskos ir sienų tapyba. Net devynios Troodos kaimelių bažnyčios yra įrašytos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Ayia Napa (Agia Napa)

Agia Napa

Negalintiems gyventi be naktinių linksmybių puikiai tiks Agia Napa kurortas, esantis rytinėje Kipro dalyje. Čia gerai išvystytas turizmas, todėl poilsiautojai ras viską, ko reikia geroms atostogoms. Agia Napos nuostabūs paplūdimiai, tokie kaip Nissi ir Makronissos sezono metu būna nugulti turistų, kurie mėgaujasi saule ir šilta jūra. Kurorto ašis – centrinė aikštė, kurioje įsikūrę gausybę restoranų, barų ir naktinių klubų. Iš aikštės pradeda sklisti gyva muzika ir jaunatviškas klegesys, vos tik nusileidžia saulė. Kurortas taip pat turi didžiulį vandens pramogų parką, keletą muziejų ir vienuolynų, kuriuose galima daugiau sužinoti apie miesto ir salos istoriją. Įvairias ekskursijas ar pramogas galite užsisakyti ČIA.

Kipro muziejus

Kipro muziejus

Kipro saloje įsikūręs Kipro muziejus, kuriame galima susipažinti su salos istorija. Jis laikomas seniausiu ir didžiausiu archeologijos muziejumi saloje, kuriame saugoma gausiausia Kipro daiktų kolekcija visame pasaulyje. Muziejų rasite salos sostinėje Nikosijoje. Čia lankytojai gali apžiūrėti seniausius Kipro krašto kultūros paveldus ir unikalias archeologines vertybes. Muziejuje eksponatai surinkti nuo neolito amžiaus iki Osmanų epochos, apimant net ir sudėtingesnius šalies laikotarpius. Viena svarbiausių kolekcijų – didžiulė terakotos statulų kolekcija, kurios amžius siekia 7 a. Pr. Kr.

Pafoso pilis

Pafoso pilis

Šalia Pafoso uosto stovi Pafoso pilis, kuri ne kartą buvo niokota ir vėl atstatyta. Pirminė pilies funkcija buvo gynybinė, ją statė kaip fortą, kuris turėjo apsaugoti uostą nuo užpuolikų. Vėliau žemės drebėjimas tvirtovę sugriovė, tačiau XIII amžiuje pavyko ją atstatyti, tačiau neilgam. Įsiveržę į salą venecijiečiai pilį vėl sugriovė. Šiandien Pafoso pilis yra naudojama įvairiems renginiams, kuriuos mielai stebi ne tik vietiniai, bet ir turistai. Vienas didžiausių tokių renginių – Afroditės festivalis, kuris organizuojamas kiekvienais metais rugsėjo mėnesį.

Kipro klasikinis motociklų muziejus

Kipro klasikinis motociklų muziejus

Visą motociklų istoriją, kuri tęsiasi nuo 1914 metų iki 1983 metų, galima pamatyti klasikiniame motociklų muziejuje, esančiame Nikosijoje. Šis muziejus sužavės ne tik jų gerbėjus, bet patiks ir kitiems lankytojams. Jame taip pat saugoma gausi automobilių kolekcija, kurioje rasite ne vieną įspūdingą eksponatą. Seniausias muziejaus automobilis yra 1912 metų gamybos, o vienas svarbiausių – Kipro prezidento Makarijo III automobilis. Kiti įspūdingi eksponatai – karinis motociklas, naudotas II pasaulinio karo metu,  motociklai tarnavę Makarijo III prezidento sargyboje. Iš viso muziejus turi virš 150 motociklų tipų, todėl norintys viską detaliau apžiūrėti turėtų vykti į šį muziejų nuo ankstyvaus ryto.

Karalių kapai

Karalių kapai

Pafoso archeologiniame parke verti dėmesio Karalių kapai, kurie įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai požeminis paminklas, iškaltas iš tvirtų uolienų ir liudijantis apie čia laidotus karalius ir jų šeimos narius. Karalių kapų amžius siekia IV a. pr. Kr. ir tai tikras architektūros, tradicijų ir kultūros paveldo kratinys, siekiantis Kipro antikos laikus. Nors šiuo metu laidojimo nišos ir tuščios, tačiau ypatinga aura ir ramuma šią kapavietę gaubia iki šiol. Šiandien ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš užsienio atvyksta čia pasigrožėti senoviniais akmens drožėjų darbais, tarp kurių labiausiai dominuoja egiptiečių ir graikų stiliai.

Greco kyšulys

Greco kyšulys

Norintys atokvėpio nuo šurmuliuojančių Kipro kurortų, gali atsipūsti Cape Greco kyšulyje. Tai pasakiško grožio kampelis, esantis pietrytinėje salos dalyje, netoli Agia Napa kurorto. Jo akcentas – baltos uolos, skalaujamos smaragdinės skaidrios jūros, todėl visa tai sukuria magišką vaizdą. Capa Greco kyšulys tuo pačiu yra ir nacionalinis parkas su įvairiais pėsčiųjų takais, kuriais vaikštant galima apžiūrėti šią nuostabią vietą. Turistai taip pat gali iki kyšulio atplaukti laiveliu, apžiūrėdami jį neišlipdami iš jūros. Parke jus pasitiks vietinės floros įvairovė, o labiausiai sužavės anksti pavasarį žydinčios orchidėjos. Karštuoju sezono metu kyšulyje šokinėdami nuo įspūdingų uolų, mėgsta atsigaivinti tiek vietiniai, tiek turistai.

Kolosio pilis

Kolosio pilis

Kolosio pilis, stovinti netoli Limasolio, yra buvusi kryžiuočių tvirtovė. Ši maža pilis tarsi priminimas apie Kipro svarbą europiečiams per Šventosios žemės kryžiaus žygius. Ji taip pat buvo svarbi Kipro istorijoje dėl jos apylinkėse kažkada augusių cukranendrių plantacijų. Šiandien pilį juosiančių kaimų vynuogynai yra naudojami garsiąjam „Commandaria“ vynui gaminti. Kolossi pilies griuvėsiuose rasite virtuvę, o buvęs cukraus fabrikas šiek tiek toliau į rytus nutolęs nuo pilies. Užsukę į šią vietovę, nepraleiskite progos aplankyti ir vyno daryklos bei pasivaikščioti kaimuose, kur galėsite geriau susipažinti su vyno „Commandaria“ gamyba ir tradicijomis.

Kurionas

Kurionas

Kipras garsėja turintis daugybę senovinių vietų, o Kurionas yra viena iš jų. Tai senovinis salos miestas, kuris egzistavo XII a. pr.Kr. Jis buvo pastatytas netoli Limasolio esančioje Episkopio įlankoje. Šį miestą ant 70 metrų uolos pastatė mikėniečiai, tačiau vėliau jis priklausė graikams, romėnams, bizantiečiams. Kurionas kentėjo ne tik nuo užpuolikų, bet ir nuo žemės drebėjimų, kurį pastarieji buvo gerokai miestą sugriovę. Visgi Kurioną pavyko iš dalies atstatyti ir šiandien tai viena romantiškiausių vietų saloje, sulaukianti daugybės lankytojų. Iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Viduržemio jūrą ir miesto apylinkes. Visą Kuriono archeologinę zoną prižiūri Kipro antikos departamentas.

Šv. Hilariono pilis

Šv. Ilariono pilis

Vieni gražiausiais Viduržemio jūros pilies griuvėsių laikomi Šv. Ilariono pilis. Tai senovinė kryžiuočių tvirtovė, apgaubta vietinėmis legendomis ir mitais. Pilis pakankamai gerai išsilaikiusi iki šių dienų, o ją rasite Kipro šiaurėje. Ji stovi pačioje kalno viršūnėje ant stačių uolų. Nuo pilies atsiveria vaizdingos apylinkių panoramos. Tai viena iš labiausiai rekomenduojamų aplankyti pilių, lankantis Kipro saloje.

Karpazo pusiasalis

Karpazo pusiasalis

Karpazo pusiasalį rasite šiaurės rytinėje Kipro salos dalyje, kur jis pailga ir siaura savo forma įsirėžia į Viduržemio jūrą. Tai neatrastas ir laukinis salos kraštas, į kurį turistai beveik neužklysta. Viešojo transporto čia nėra, todėl jį pasiekti galima tik automobiliu. Gražiausias Kipro regionas yra apdovanotas ilgu auksiniu paplūdimiu, atsiremiančiu į tvirtas salos kalvas, nuošaliomis įlankomis ir nuostabia augalija. Pusiasalyje gausu pėsčiųjų takų, taip pat čia įsikūrę unikalūs kaimai ir išsibarsčiusios paslaptingos istorinės vietos. Pusiasalyje galima apžiūrėti X amžiaus bizantinę Kantara pilį, Apaštalo Andriejaus vienuolyną, pasivaikščioti po Sipahi, Rizokarpazo kaimus ar stabtelėti prie Agios Filon bažnyčios griuvėsių. Karpazo pusiasalis puiki vieta tiems, kas nori pamatyti neatrastą ir seną Kipro salos gyvenimą.

Pafoso archeologijos parkas

Pafoso archeologijos parkas

Netoli Pafoso miesto driekiasi įspūdingas Pafoso archeologinis parkas, kuris yra saugomas UNESCO. Tai senovinis Graikijos ir Romos miestas, kuriame gyvenimas virė nuo priešistorinių laikų iki viduramžių. Parko pagrindinis akcentas – keturios romėnų laikotarpio vilos su įspūdingomis mozaikinėmis grindimis, išlikusiomis beveik nepakitusiomis iki šių dienų. Garsiausios yra Dioniso namuose esančios mozaikos, vaizduojančios graikų mitologijos scenas. Dioniso namai užima didžiausią parko dalį, apimančią graikų – romėnų griuvėsius. Tai puikus sudėtingo laikotarpio meniškumo pavyzdys, kurio ryški mozaikinių grindų kolekcija priverčia aiktelėti ne vieną. Pafoso archeologiniame parke taip pat rasite 40 kolonų rūmų griuvėsius, sudarančius karališkajį nekropolį, tūkstančių metų senumo pastatų liekanas, požeminius koridorius.

Afroditės akmuo

Afroditės uola

Kiekvieno Kipro salos svečio vienas iš tikslų atvykus čia, yra pamatyti Afroditės uolą. Ją rasite pakeliui iš Limasolio link Pafoso. Šis akmuo, kaip pasakoja legenda, deivės Afroditės pasirodymo simbolis. Vietiniai pasakoja, jog kiekvienas išsimaudęs čia atjaunės, pagražės, taps laimingas ar net suras savo antrąją pusę. Afroditės uola puikiai tiks visais atvejais, o ypač karštą vasaros dieną. Nepraleiskite progos išbandyti jos galių ar tiesiog pasigrožėti vaizdu.

Kretos vandens parkai

Fasouri Watermania

Kadangi Kipre vasaros labai karštos, tai poilsiautojai atsigaivinti gali didžiausiame saloje vandens parke – Fasouri Watermania. Jis patiks ne tik mažiesiems, bet jame puikiai laiką praleis ir suaugusieji. Parke lankytojus džiugina įvairios čiuožyklos, baseinai, karstynės ir įdomūs galvosūkiai. Čia taip pat įsikūrę restoranai, ledainės, suvenyrų parduotuvėlės, todėl galima ne tik pramogauti, bet ir pavalgyti ar įsigyti kokį suvenyrą. Bilietus į vandens pramogų parką galite įsigyti ČIA.

Koralų įlanka

Koralų įlanka

Koralų įlanka – vienas iš populiarių kurortų saloje, kurį mielai renkasi šeimos. Kurortas įsikūręs netoli Pafoso miesto, todėl lengvai pasiekiamas. Jis turi nuostabius balto smėlio paplūdimius, kuriuos įrėmina kalkakmenio uolos, o krantus skalauja šilta jūra. Koralų įlanka pasižymi uolėtomis viršukalnėmis ir jūros urvais, tačiau tai tik dar labiau sustiprina šios vietos įspūdį. Šalia paplūdimio įsikūrę barai ir kavinės, siūlančios atsigaivinti ar pavalgyti.

Figmedžio įlanka

Figmedžio įlanka

Idealiam šeimos poilsiui galima rinktis Figmedžio įlanką. Čia viskas puikiai pritaikyta poilsiui su vaikais. Gražus smėlio paplūdimys, negilūs skaidrūs vandenys ir Mėlynosios vėliavos sertifikatas leis jums mėgautis atostogomis netrukdomai. Figmedžio įlanka mėgstama ne tik šeimų, tačiau ir pavienių ar poromis keliaujančių žmonių. Norintys tingaus poilsio, gali džiaugtis saulės voniomis ir šilta jūra, o aktyviai besiilsintys ras daugybę vandens pramogų: nuo vandens slidžių, parasparnių iki burlenčių sporto.

Nissi paplūdimys

Nissi paplūdimys

Turbūt pačiu gražiausiu Kipro salos paplūdimiu galima vadinti Nissi paplūdimį, esantį Agia Napos kurorte. Baltas smėlis skalaujamas turkio spalvos jūros sukuria nuostabius pojūčius. Pamatyti tikrąjį šios vietos grožį reikėtų rinktis ne karštąjį sezoną, nes tuomet paplūdimys būna ne taip perpildytas poilsiautojų. Dėl seklaus ir šilto vandens, Nissi puikiai tinka atostogoms su vaikais, nes mažieji čia jaučiasi saugūs ir laimingi. Piko metu paplūdimyje vyksta įvairūs vakarėliai, zuja vandens pramogas mėgstantys poilsiautojai, todėl ramybės čia nesitikėkite.

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia

Larnakos centrinėje aikštėje rasite gražią akmeninę Švento Lazaro bažnyčią. Ji čia iškilo IX amžiuje, tačiau XVII amžiuje teko bažnyčią atstatyti. Tai pagrindinis Kipro bizantinis paminklas, esantis saloje, kuris džiugina ne tik turistus, bet ir vietinius gyventojus. Bažnyčia turi keturis kupolus, o stogą laiko keturios dvigubos kolonos. Jos vidų puošia išskirtinė auksinė sakykla, piktograma su Šv. Lozaro nuotrauka, nuostabūs Mergelės su vaiku bei Šv. Jurgio ir drakono paveikslai. Taip pat Švento Lazaro bažnyčioje rasite ir Šv. Lozoriaus kapą, o jos kieme jus pasitiks religinių ikonų ir relikvijų kolekcija.

Chirokitija

Chirokitija

Chirokitija – tai turbūt svarbiausia neolitinė archeologinė vietovė Kipre, esanti maždaug 33 km nuo Larnakos. Maroni upės slėnyje galite išvysti neolitiniam laikotarpiui priskiriamą gyvenvietę, kuri šioje vietoje egzistavo nuo VII − IV tūkstantmečiais pr. Kr. Greta upės stovi didelė 2,5 m storio ir 3 m aukščio siena, o šalia esantys apskriti pastatai išsidėstę tarp miesto sienų. Plokštaus stogo būstai turėjo ugniakurus, langus, suolus. Manoma, kad Chirokitijoje gyveno 300 − 600 žmonių, kurie vertėsi žemės ūkiu ir gyvulininkyste.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Kipro klimatas

Kipro saloje vyrauja subtropinis Viduržemio jūros klimatas. Kritulių būna apie 40 dienų per metus. Temperatūra žiemą būna švelni, o vasarą aukšta. Vidutinė metinė temperatūra Kipre – 20 °C, o šilčiausias mėnuo yra rugpjūtis su 29 °C temperatūra. Žiemos mėnesiais nuo gruodžio iki kovo pradžios saloje būna daugiau kritulių, nors lauke nebūna labai šalta. Oro temperatūra tais mėnesiais svyruoja nuo 7 °C iki 18 °C, todėl rekomenduojame vengti kelionių šį laikotarpį. Pats geriausias metas keliauti po Kiprą ir jos apylinkes nuo balandžio iki spalio, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių.

Kaip nuvykti į Kiprą?

Norėdami nuvykti į Kiprą galite rinktis tiesioginius skrydžius iš Vilniaus, Kauno arba Rygos. Vasarą kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po Kiprą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Planuojantiems geriau patyrinėti salą, siūlome išsinuomoti automobilį. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Kipre, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 8 Eur už parą. Reikalingą transportą savo kelionei iš Larnakos ar kitų Kipro miestų po įvairias šalies vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Nakvynė Kipre

Kipras ir nuostabios salos lankytinos vietos kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Okeanos Beach Boutique Hotel – viešbutis įsikūręs Agia Napa kurorte, vos už 50 metrų nuo paplūdimio.
Radisson Blu Hotel, Larnaca – išskirtinis, gerai vertinamas viešbutis įsikūręs Larnakos centre.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Kipro žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Kipro žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Kipro žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Kipro žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Kipro žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

twelve + nineteen =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą