+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Barbadosas

Barbadosas

Barbadosas

Mažųjų Antilų salose esantis Barbadosas garbingai užima pirmą vietą tarp turistų iš visų Antilų salų. Tai nedidelė sala, turinti pasakiško grožio kraštovaizdį, kuris ir atvilioja didelius turistų srautus. Daugiausiai sala turistų sulaukia iš Anglijos, JAV ir Pietų Amerikos. Barbadosas turi balto smėlio paplūdimius vakarinėje ir pietinėje pusėse, kuriuos skalauja žydra, krištolo skaidrumo Karibų jūra, o rytinė salos dalis labiau uolėta, kurią skalauja Atlanto vandenynas. Kadangi sala ilgą laiką priklausė Anglijai, todėl tiek kultūroje, tiek architektūroje atsispindi britų dvasia. Čia organizuojamos žirgų lenktynės, galima pažaisti kriketą, polą, išbandyti nardymą, žvejybą ar banglenčių sportą. Saloje daugybė lankytinų vietų, tokių kaip įvairūs urvai, jos istorinės vietos, gražūs sodai, laukinės gamtos draustinis ir daugybė vietų sostinėje Bridžtaune. Barbadosas tarsi rojaus kampelis, kuriame užmiršti rūpesčius ir kasdienybę.

Barbadosas lankytinos vietos

Bridžtaunas

Bridžtaunas

Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta Barbadoso sostinė Bridžtaunas, nustebina beveik kiekvieną keliautoją. Mieste gausu lankytinų vietų, todėl tai puiki vieta norintiems susipažinti su sala. Savo kelionę pradėkite nuo Garrison – senosios miesto dalies, kuri garsėja išskirtiniu britų kolonijų architektūros pavyzdžiu. Vėliau galima aplankyti nuostabią Šv. Marijos bažnyčią, Parlamento muziejų, kuriame turėsite galimybę susipažinti su Barbadoso istorija. Taip pat verta užsukti ir prie Bridžtauno sinagogos, kuri yra viena seniausių vakariniame Žemės pusrutulyje. Lankytojus traukia ir Čamberleino tiltas, JAV prezidento Dž. Vašingtono namas ir 1000 metų senumo baobabo medis, kuris stovi Karalienės parke.

Čamberleino tiltas

Čamberleino tiltas

Bridžtauno miesto centre esantis pakeliamas Čamberleino tiltas yra ta vieta, kurią būtina pamatyti lankantis sostinėje. Tiltas, kuris buvo atidarytas 1872 m., pavadintas D. Britanijos valstybės veikėjo Džozefo Čamberleino vardu. Šiandien tiltas yra viena populiariausių vietų tarp turistų, kurie čia atvyksta pasidaryti gražių nuotraukų. Šalia Čamberleino tilto įsikūrusios suvenyrų parduotuvės, restoranai, kavinės.

Šv. Mikalojaus abatija

Šv. Mikalojaus abatija

Šv. Mikalojaus abatija yra viena seniausių spirito varyklų Karibų jūroje, kuri siūlo ekskursijas po 350 metų senumo pastatą. Vaikštinėdami po patalpas, lankytojai gali daugiau sužinoti, kaip gaminamas Šv. Mikalojaus abatijos romas, taip pat apžvelgti prieš 350 metus sukurtus eksponatus. Vėliau galima nemokamai paragauti šio gėrimo ir nusipirkti jums patikusio. Pagrindinis abatijos namas buvo pastatytas 1658 m. ir nuo pirmos dienos iki dabar, čia vis dar auginamos cukranendrės didžiulėse plantacijose.

Holtaunas

Holtaunas

Holtaunas – tai pats seniausias miestas Barbadose, kuris įsikūręs salos vakaruose. Šiame miestelyje 1625 m. įsikūrė pirmieji anglų kolonistai. Lankomiausia Holtauno vieta – Šv. Jokūbo bažnyčia, kuri buvo pastatyta 1628 m. Kiekvienų metų vasario mėnesį, šiame mieste vyksta spalvingas festivalis. Jo metu galima labiau pažinti ir daugiau suprasti apie šios šalies kultūrą ir tradicijas. Netoli miestelio yra įsikūręs Folkestouno jūrų parkas, kuris garsėja ypatingo grožio paplūdimiais.

Folkestouno jūrų parkas

Folkestouno jūrų parkas

Folkestouno jūrų parkas, kuris įsikūręs šalia Holtauno miestelio, yra mėgstamas tiek vietinių, tiek turistų. Kadangi vanduo parke dažniausiai būna ramus, tai poilsiautojai mėgsta plaukioti baidarėmis, maudytis ar užsiimti kitomis vandens sporto pramogomis. Nemažai poilsiautojų parke lankosi, norėdami panardyti aplink rifą, esantį netoli kranto. Folkestouno jūrų parkas labiausiai žinomas dėl „Stavronikita“ – paskandinto laivo, kuris yra populiarus tarp nardytojų iš viso pasaulio.

Stavronikita

Stavronikita

Stavronikita yra viena populiariausių nardymo vietų visame Karibų jūros regione. 1976 m. rugpjūčio 26 d., graikų krovininis laivas gabendamas cementą užsidegė. Sprogimas, įvykęs po gaisro, sunaikino visą laivo radijo įrangą, todėl įklimpusi įgula negalėjo išsikviesti pagalbos. Prieš išgelbėjimą dvidešimt keturi įgulos nariai keturias dienas dreifavo atviroje jūroje. Vėliau „Stavronikita“ laivas buvo velkamas į Barbadosą. Tačiau pirkėjui neatsiradus, buvo nuspręsta jį paskandinti. Praėjus daugeliui metų po nuskandinimo, laivas prisipildė gyvybės. Nardant tarp laivo nuolaužų, galima grožėtis jūriniais vėžliais, barakudomis, koraliniais rifais ir kita augmenija. Norėdami išmėginti šią pramogą, turite būti patyręs nardytojas.

Karlailo įlanka

Karlailo įlanka

Karlailo įlanka yra pati gražiausia visame Barbadose. Čia jūsų laukia krištolo skaidrumo vandenys ir švelnus smėlio paplūdimys, kuriame galite drąsiai vaikščioti basomis. Tai ideali vieta paviršiniam nardymui, maudynėms ar ramiam poilsiui. Paplūdimys yra atviras visuomenei, todėl kiekvienas gali apsilankyti nemokamai. Jeigu norėsite aktyvesnio poilsio – tai galėsite išbandyti jėgos aitvarus, paplaukioti su vandens motociklais ar užsiimti buriavimu. Įvairias pramogas galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Batšeba įlanka

Batšeba įlanka

Batšeba įlanka garsėja nepakartojamo grožio pakrante, kurią iš kitų išskiria visur besimėtančios įspūdingos uolienos. Tiek keliautojai, tiek vietiniai gyventojai šią įlanką laiko viena vaizdingiausių saloje. Nors įlankoje nėra labai gilu, tačiau maudytis nerekomenduojama, nes bangos dažnai būna didžiulės. Šią vietą, būtent dėl didelių bangų yra pamėgę banglentininkai.

Barbadoso laukinės gamtos rezervatas

Barbadoso laukinės gamtos rezervatas

Barbadoso laukinės gamtos rezervatas yra puiki vieta tiems, kas nori pamatyti žymiausius Barbadoso salos gyvūnus. Draustinis buvo įsteigtas 1982 m., norint išsaugoti ir ištirti žaliąsias markatas, kurios į Barbadosą buvo atvežtos XVII amžiuje. Dauguma gyvūnų laisvai klaidžioja po rezervatą, todėl labai smagu juos matyti tokius. Be žaliųjų markatų, rezervate galima išvysti elnius, gyvates, vėžlius, iguanas, kaimanus, papūgas ir kitus gyvūnus.

Farley Hill nacionalinis parkas

Farley Hill nacionalinis parkas

Farley Hill nacionalinis parkas itin mėgstamas tarp Barbadoso gyventojų, kurie dažnai iškylauja čia su šeimomis. Pagrindinis parko akcentas – 1879 m. pastatytas dvaro namas, kurį 1965 m. nuniokojo gaisras. Kadaise buvęs pats įspūdingiausias Barbadoso pastatas vis dar traukia lankytojų dėmesį. Jie darosi asmenukes, nuotraukas ar vaikšto tarp istorinio paveldo griuvėsių. Farley Hill nacionaliname parke gausu pėsčiųjų takų, kurie nutiesti per raudonmedžių giraites. Užsukę į kalvos viršuje esančią apžvalgos aikštelę, galėsite mėgautis nuostabiais panoraminiais vaizdais į rytinę salos pakrantę.

Morgan Lewis malūnas

Morgan Lewis malūnas

Morgan Lewis malūnas yra ilgiausiai veikęs cukranendrių malūnas Barbadose. Nors malūnas savo veiklą sustabdė 1947 m., tačiau 1999 m. jis buvo pilnai rekonstruotas ir nuo to laiko jis visiškai veikia – sukasi girnos, sparnai ir kita įranga. Morgan Lewis malūnas yra  vienas iš dviejų veikiančių cukranendrių malūnų pasaulyje, todėl jis laikomas didžiule Barbadoso vertybe. Malūnas nebenaudojamas cukranendrėms malti, tačiau sezono metu, nuo vasario iki birželio, kiekvieną sekmadienį yra spaudžiamos cukraus sultys. Jeigu lankysitės malūne būtent šiuo metu, tai turėsite galimybę paragauti šviežiai spaustų cukranendrių sulčių.

Huntės sodai

Huntės sodai

Salos viduryje driekiasi Huntės sodai, išdėstyti terasiniais šlaitais, laiptais ir vingiuotais takais, kurie lankytojus veda per žaliuojančią vešlią augmeniją. Vaikštinėdami po šiuos sodus, galėsite grožėtis didžiulėmis palmėmis ir egzotiniais augalais. Tai puiki vieta tiems, kas nori iš arčiau susipažinti su didžiuliu biologinės įvairovės turtu.

Harisono urvas

Harisono urvas

Barbadosas garsėja dar viena turistams įdomia vieta, kuri yra lankomiausia saloje. Tai Harisono urvas, kuris 1981 m. buvo atidarytas turistams. Šis kalkakmenio urvas, esantis centriniame salos aukštupyje, pasižymi tekančiomis upėmis, giliais krištolo skaidrumo vandens baseinais ir aukštyn kylančiomis stalagmitų kolonomis. Ekskursijos metu po urvus galima leistis su vagonėliais į jo požemius, kuriuose pamatysite upelius, ežerėlius ir krioklius.

Crane paplūdimys

Crane paplūdimys

Crane paplūdimys, įsikūręs pietrytinėje Barbadoso pakrantėje, yra vienas nuostabiausių saloje. Baltas, rusvo atspalvio turintis smėlis, didelės palmės ir kalkakmenio luitai – tai išskirtiniai šio nuostabaus paplūdimio simboliai. Šioje vietoje dažnai būna stiprios bangos, todėl Crane paplūdimys yra mėgstamas banglentininkų. Karibų poilsio kompleksas The Crane Resort, kuris įsikūręs paplūdimio pakraštyje, visada buvo mėgstamas įžymybių, norinčių išvengti viešumo. Kalbama, kad vienas pirmųjų lankytojų 1890-aisiais, buvo garsus kaubojus „Laukinis Bilas“ Hikokas, kuris už kambarį sumokėjo savo auksine grandinėle.

Gėlių miško botanikos sodas

Gėlių miško botanikos sodas

Gėlių miškas yra atogrąžų rojus, įsikūręs Barbadoso širdyje. Šiame botanikos sode auga daugybė palmių, spalvingų krūmų ir atogrąžų gėlių. Laukiniame ir nuostabiame botanikos sode, augalai ir gėlės žydi ištisus metus. Pasivaikščiokite siaurais keliukais, atraskite ramybę ir mėgaukitės nuostabia gamta. Iš kai kurių sodo vietų atsiveria gražūs vaizdai  į vešlų kraštovaizdį ir rytinę pakrantę, todėl nepamirškite pasiimti savo fotoaparato.

Bottom Bay paplūdimys

Bottom Bay paplūdimys

Barbadosas traukia lankytojus nuostabiais paplūdimiais, o pietinėje šalies pakrantėje esantis Bottom Bay paplūdimys yra laikomas gražiausiu ir tyriausiu. Apsilankius jame, jūsų akis apakins baltas smėlis, žydra Karibų jūra ir šilta saulė. Krante siūbuojančios aukštos palmės, suteiks ramią ir atpalaiduojančią atmosferą. Maudytis šiame paplūdimyje nerekomenduojama, nes bangos yra labai stiprios, o jeigu vis dėlto nuspręsite tai daryti – būkite labai atsargūs.

Andromedos botanikos sodai

Andromedos botanikos sodai

Barbadosas garsėja nuostabia gamta, todėl šioje nedidelėje saloje tiek daug botanikos sodų. Lankydamiesi rytinėje salos dalyje, užsukite į Andromedos botanikos sodus, kuriuose auga atogrąžų augalai, gėlės ir medžiai iš viso pasaulio. Visi jie išdėstyti skirtingose ​​zonose, sukuriant mažas erdves. Vaikštinėdami po šį atogrąžų rojų, galite pamatyti ir medžiuose sėdinčias žaliąsias markatas. Pasiekus aukščiausią sodo tašką, prieš jūsų akis atsivers įspūdingas vaizdas į vandenyną.

Mount Gay romo darykla

Mount Gay romo darykla

Mount Gay romo darykla yra seniausia pasaulyje komercinė romo spirito varykla, kuri gamybą vykdo nuo 1703 m. Žymiausias Barbadose veikiantis romo gamintojas yra įkūręs lankytojų centrą. Čia vykdomos ekskursijos, kurių metu sužinosite paslaptis, susijusias su tradiciniais geriausio pasaulyje romo gamybos procesais – rafinavimu, brandinimu, maišymu ir išpilstymu. Turo metu galėsite paragauti kokteilių, o vėliau jeigu norėsite galėsite ir ką nors nusipirkti. Jeigu abejojate dėl dovanos draugams – tai romas jiems tikrai patiks.

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Barbadoso klimatas

Barbadoso klimatas yra subtropinis. Saloje kritulių būna apie 140 dienų per metus. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 24 °C. Barbadosas turi du sezonus: lietingąjį, kuris trunka nuo birželio iki lapkričio ir sausąjį, trunkantį nuo lapkričio iki birželio. Pats geriausias metas keliauti po šią salą nuo gruodžio vidurio iki balandžio galo, nes tuo metu iškrenta mažiausiai kritulių. Jeigu norite išvengti didžiulių apgyvendinimo kainų – vykite į Barbadosą gegužę, nes prieš lietingąjį sezoną, kainos sumažėja stipriai.

Kaip nuvykti į Barbadosą?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, todėl nuvykti į Barbadosą nebus lengva. Jums bus reikalingi skrydžiai su persėdimais. Žiemos metu skrydžių kainos būna aukštesnės, nes tai pats palankiausias metas keliauti po šį kraštą. Jeigu planuojate keliauti po šią salą ir jums reikia pagalbos, galite kreiptis į mus. Mes galime surasti pigius skrydžius arba sudėlioti visą kelionės planą, kurį sudarytų: skrydžiai, ekskursijos, pramogos, dienos žemėlapiai, rekomenduojamos nakvynės vietos, trumpi lankytinų vietų aprašymai ir mūsų patarimai.

Kaip keliauti po Barbadosą?

Keliauti po Barbadosą patogiausia autobusais arba mikroautobusais, nes jų tinklas yra išvystytas plačiai ir galėsite lengvai pasiekti atokiausius šalies kampelius. Saloje taip pat galima naudotis ir taksi, kurie palyginus nėra labai brangūs.

Planuojantiems geriau patyrinėti šalį, siūlome išsinuomoti automobilį, tačiau verta žinoti, kad Barbadoso keliai gana siauri ir duobėti, o eismas vyksta kairiąja puse. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Barbadose, turite būti ne jaunesni kaip 21 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 1 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 39 Eur už parą.

Nakvynė Barbadose

Barbadosas kiekvienais metais pritraukia daug turistų iš viso pasaulio. Čia rasite įvairių apgyvendinimo vietų: nuo paprastų svečių namų iki prabangių viešbučių ir vilų. Turėdami tokį didelį pasirinkimą, tikrai rasite geriausią nakvynės vietą savo viešnagei. Nemaža dalis šios nuostabios salos paplūdimio viešbučių yra tinkami ne tik poilsiui, bet ir pramogoms. Baseinai, SPA paslaugos, treniruoklių salės, masažo salonai, saunos ir restoranai bei kitos pramogos jūsų laukia juose. Pagrindinis tokių apgyvendinimo vietų privalumas yra tas, kad jūs turite viską, ko jums reikia vienoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad kuo viešbutis arčiau paplūdimio, tuo jis bus brangesnis. Pigesni būstai yra toliau nuo jūros ir pačio miesto centro. Žemiau rasite keletą mūsų rekomenduojamų viešbučių, kuriuos atrinkome labai kruopščiai ir atidžiai.

Hotel PomMarine – Bridžtaune, už 600 metrų nuo Rockley paplūdimio įsikūręs geras viešbutis.
Rostrevor Hotel – gerai vertinamas viešbutis įsikūręs šalia paplūdimio, Kristaus Bažnyčios parapijoje.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Barbadoso žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Barbadoso žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Barbadoso žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Barbadoso žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinį oro uostą – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Barbadoso žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Portugalijoje

Portugalija

Portugalija yra viena gražiausių Europos valstybių ir viena iš įdomiausių senojo pasaulio šalių. Ji vilioja daugelį turistų ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vienuolynais, pilimis, paplūdimiais.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis.

Ką pamatyti Kanadoje

Kanada

Kanada – milžiniško dydžio šalis. Užburiantys kalnai, pušynais apaugę skardžiai, daugybė tyvuliuojančių ežerų, žuvis gaudantys grizliai ir laukiniai bizonai – tokia yra Kanados gamta.

Ką pamatyti Islandijoje

Islandija

Islandija užburia savo gamtos stebuklais – įspūdingais ugnikalniais, šniokščiančiais kriokliais, geizeriais, lavos laukais ir magiškomis šiaurės pašvaistėmis.

Ką pamatyti Norvegijoje

Norvegija

Norvegija – tikras Skandinavijos perlas. Šalies kraštovaizdžiui būdingos kalnų grandinės ir giliai į atmintį įsirėžiantys fjordai. Norvegijai priklauso apie 50 000 salų.

Ką pamatyti Škotijoje

Škotija

Škotija – tai nuostabus gamtos prieglobstis, su senovę menančiomis pilimis, pačiais netikėčiausiais statiniais, vaizdingais ežerais ir magiškomis salomis.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistrą kelionėms turinčių ekspertų komanda, skirta padėti žmonėms atrasti pasaulį. Nuo įkvepiančių istorijų iki nuostabių kelionių patarimų, mūsų temos apima viską, kas padeda jums keliauti ir daryti atradimus.

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

2 × 4 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą