+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Tanzanija

Ką pamatyti Tanzanijoje

Tanzanija yra Rytų Afrikoje, prie Indijos vandenyno. Žemyninė Tanzanijos dalis, kaip ir visa Rytų Afrika yra laikoma visos žmonijos protėvyne, nes čia randami seniausių žmogaus protėvių Oldovajaus kultūros radiniai. Tanzanijoje galite pamatyti aukščiausią Afrikos kalną – Kilimandžarą, Viktorijos, Tanganikos ežerus ir net Didžiąją migraciją. Centrinėje šalies dalyje driekiasi lygumos ir dirbamos žemės. Šalyje yra svarbūs deimantų, alavo, titano, volframo, niobio rūdų telkiniai. Pakrantės klimatas yra karštas ir drėgnas. Tanzanija turi net 15 nacionalinių parkų, kuriuose jūs būsite tik svečiai, nes tai gyvūnijos pasaulis. Šalyje galima pažinti Masajų kultūrą ir susipažinti iš arčiau su šių klajoklių istorijomis.

Daugiau informacijos apie šalį galite rasti čia

Lankytinos vietos Tanzanijoje

Arušos nacionalinis parkas (Arusha National Park)

Arušos nacionalinis parkas yra žinomas dėl antro pagal aukštį Tanzanijos vulkaninio kalno Meru. Parkas yra nedidelis, bet su įvairias įspūdingais kraštovaizdžiais trijose skirtingose ​​vietovėse. Vakaruose jus pasitiks Meru kateris, pietryčiuose Ngurdoto krateris, o šiaurės rytuose šarmingi Momela ežerai. Miško zonoje lengvai pastebimos retos rūšies Vakarų Afrikos beždžionės – kolobusai, o parko slėniuose galite stebėti buivolus, zebrus, flamingus, dramblius, liūtus ir kitus Afrikos gyvūnus. Momela ežeruose gyvena įvairi fauna, taip pat pilna migruojančių vandens paukščių. Žmonės ateina čia, kad pamatytų laukinę gamtą, taip pat pakilti į Meru kalną. Meru – vienas gražiausių ugnikalnių pasaulyje, o kopinėjant po kalnus atsiveria nuostabūs kraštovaizdžio vaizdai.

Arusos nacionalinis parkas

Tarandžyro nacionalinis parkas (Tarangire National Park)

Tarandžyro nacionalinis parkas yra šeštas pagal dydį nacionalinis parkas Tanzanijoje, jis įsikūręs Manyara regione. Parkas apima apie 2 850 kvadratinių kilometrų plotą, jo teritoriją sudaro granito grioviai, upių slėniai ir pelkės. Čia galima pamatyti nuostabias laukinės savanos pievų panoramas su kai kur įsiterpiančiais didžiuliais baobabais. Parke teka Tarandžyro upė, kuri yra vienintelis vandens šaltinis laukiniams gyvūnams sausuoju sezono metu. Tarandžyro nacionaliniame parke gyvena viena iš didžiausių dramblių populiacijų Tanzanijoje, parkas taip pat garsėja didžiule laukinių gyvūnų gausa ir fantastišku kiekiu įvairiaspalvių paukščių. Geriausias metų laikas stebėti laukinius gyvūnus Tarandžyro nacionaliniame parke yra nuo birželio pabaigos iki lapkričio.

Tarandzyro nacionalinis parkas

Serengečio nacionalinis parkas (Serengeti National Park)

Parkas užima 14 763 km² teritoriją, kuris driekiasi į šiaurę iki pat Kenijos, o vakaruose ribojasi su didžiausiu pagal plotą Afrikoje – Viktorijos ežeru. Parkas apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio pavadinimas reiškia nesibaigiančią lygumą. Tai pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje. Serengečio nacionalinis parkas yra vienas didžiausių ir populiariausių pasaulyje. Jis yra žymus dėl kasmetinės milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracijos. Ši migracija yra vienas iš įspūdingiausių gamtos stebuklų ir daugelio turistų pagrindinė atrakcija. Geriausi mėnesiai laukiniams gyvūnams stebėti yra nuo gruodžio iki birželio mėn. Lietaus sezonas trunka nuo kovo iki gegužės, o šalčiausias laikotarpis yra nuo birželio iki spalio. Be kanopinių migracijos parkas žinomas ir dėl „Didžiojo Penketo“ – liūto, leopardo, dramblio, raganosio ir buivolo. Šios rūšys yra pagrindiniai turizmo traukos objektai, tačiau parke saugoma ir daug kitų gyvūnų rūšių, įskaitant gepardus, gazeles, žirafas bei didelė įvairių paukščių populiacija.

Serengecio nacionalinis parkas

Ngorongoro krateris (Ngorongoro Crater)

Tai užgesęs ugnikalnis, kuris yra šeštas pagal dydį pasaulyje – apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskritas. Ant kraterio dugno galima pamatyti vieną didžiausių (apie 30 000) Afrikoje gyvūnijos susibūrimų. Ngorongoro krateryje galima rasti įvairių gyvūnų. Čia laikosi apie 50 skirtingų didelių žinduolių rūšių, tarp jų liūtų, dramblių, raganosių, hipopotamų, žirafų, įvairių antilopių, kanų ir impalų, žaliųjų markatų, babuinų, tapyrų ir hienų. Be to, įsikūrę daugiau kaip 200 paukščių rūšių. Iš tikro šis krateris – tai mažytis laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Dauguma Ngorongoro gyvūnų ištisus metus gyvena krateryje, nes čia vandens yra net sausuoju sezonu.

ngorongoro krateris tanzanija

Manjara ežeras (Lake Manyara)

Manjara ežeras yra seklus, slūgsantis 600 metrų aukštyje virš jūros lygio Rytų Afrikos lūžių zonoje, šiaurės vakarinėje Tanzanijos dalyje, apie 120 km į vakarus nuo Arušos miesto. Du trečdaliai parko yra užtvindyti vandeniu. Manjaros ežeras pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu, čia galima stebėti žavinguosius flamingus. Ežere sutinkama per 300 įvairių migruojančių paukščių rūšių. Drėgnuoju periodu šis ežeras dengia daugiau nei pusę parko ploto. Ežero pakrantėse galima pamatyti leopardų, liūtų, gepardų ir dramblių, o parko plotuose gyvena pati didžiausia babuinų populiacija pasaulyje.

ezeras manyara tanzanija

Kilimandžaras (Mount Kilimanjaro)

Kilimandžaras yra aukščiausias kalnas visame Afrikos žemyne. Tai užgesęs ugnikalnis, kurio aukštis siekia 5895 metrų. Šis kalnas yra labai pamėgtas alpinistų. Papėdėje dominuoja savanos, šlaituose ekvatoriniai kalnų miškai, senecijų ir lobelijų giraitės, o viršūnėje amžini sniegynai. Aplink Kilimandžarą gyvena daugybė didžiausių pasaulio žinduolių, čia žaliuoja akimis neaprėpiamos savanos, todėl Kilimandžaras tampa viena patraukliausių vietų Afrikoje.

kilimandzaras tanzanija

Olduvajaus kanjonas (Olduvai Gorge)

Per pastaruosius trisdešimt metų vis labiau tapo akivaizdu, kad Afrika tikriausiai yra ,,Žmogaus lopšys”. Būtent Olduvajaus tarpeklyje yra archeologinė vieta, kurioje rasti ankstyvos žmonijos likučiai. Čia esančioje užtvankoje buvo rasti įrankiai ir medžiokliniai ginklai nuo 1 iki 1,5 milijono metų senumo. Kitas įdomus radinys buvo garsus „Laetolio“ – vyro, moters ir vaiko pėdsakai. Šie ir kiti atradimai suteikia daugiau įrodymų teorijai, kad mažiausiai trys hominidų rūšys gyveno šiame regione prieš 2 milijonus metų.

Olduvai kanjonas

Mafijos sala (Mafia Island)

Ši sala garsėja savo saugomu povandeniniu pasauliu. Salos jūros parkas turi nuostabius koralinius rifus ir didelę žuvų įvairovę. Čia labai populiarus nardymas, o geriausi mėnesiai tam yra nuo spalio iki kovo. Šioje saloje galima pamatyti daugybę paukščių ir daugiau nei 400 rūšių žuvų. Na o birželio – liepos mėnesiais, saloje galima stebėti dar vieną gamtos stebuklą – vėžlių poravimąsi. Tai itin nuuostabi apeiga, tad nepraleiskite progos tai pamatyti.

mafijos sala tanzanijoje

Natrono ežeras (Lake Natron)

Tai raudonos spalvos ežeras, kuriam spalvą suteikia druską mėgstantys dumbliai, dėl to ežeras dažnai spindi rožine spalva. Natrono ežeras yra 64 km ilgio bei 16 km pločio. Karštis išgarina iš ežero daugiau vandens negu jis gauna iš kritulių (jų iškrinta vos 400 mm per metus). Ežero krantus juosia deginančios sodos nuosėdos; vidurdienį jos gali įkaisti iki 65 °C. Žuvų čia nedaug, beveik nėra jokių augalų. Tačiau tame šarminiame tirpale gausu melsvai žalsvų dumblių, be to, yra daug mažyčių gyvūnėlių, mintančių dvokiančiu dumblu. Dažnai ežero pakrantėse nutūpia per milijoną flamingų, besimaitinančių dumbliais ir smulkučiais organizmais. Šis ežeras yra tapęs šių išskirtinių paukščių namais.

natrono ezeras tanzanijoje

Viktorijos ežeras (Lake Victoria)

Viktorijos ežeras yra didžiausias Afrikos žemyne ir antras pasaulyje pagal plotą gėlavandenis ežeras. Tradiciškai Viktorijos ežeras laikomas Nilo ištakomis. Jį dalijasi trys šalys: 51 proc. priklauso Tanzanijai, 43 proc. Ugandai ir vos 6 proc. Kenijai. Tai yra gamtos išteklių, mineralų bei maisto šaltinis, kuris itin reikšmingas regiono ekonomikai. Šiame regione daug turistų neišvysite, bet būtent čia galima pasinerti į vietinio gyvenimo ritmus ir pamatyti tikrąjį Tanzanijos veidą.

viktorijos ezeras tanzanijoje

Masajų kaimas (Maasai Village)

Atvykę į Tanzaniją, būtinai turite užsukti į Masajų kaimą. Masajai kilę iš Nilo slėnio dabartiniame Pietų Sudane, priešingai nei aplinkinės bantų tautos, savo valstybių nekūrė ir nuolat klajodavo. Iki pat XIX a. jie kontroliavo plačias teritorijas vidurio Kenijoje ir Tanzanijoje, priešinosi europiečių kolonizacijai. Šiuo metu didžiausia masajų populiacija yra Kenijoje ir šiaurės Tanzanijoje, tai viena iš labiausiai žinomų genčių Afrikoje. Iki šiol gentis laikosi dauguma senųjų papročių ir tradicijų. Svarbiausias masajų verslas – gyvulininkystė. Jie pjauna gyvulius, kad gautų maisto, melžia juos, kad gautų pieno, ir parduoda juos, kad galėtų įsigyti kitų jiems reikalingų prekių. Masajai nuo seno garsėja kaip nuožmūs kariai. Taip pat pasižymi itin spalvinga apranga, gausiu juvelyrikos naudojimu, savo neįprastais šokiais šokinėjant aukštyn.

Masai Mara masajai

Ruahos nacionalinis parkas (Ruaha National Park)

Tai didžiausias nacionalinis parkas Tanzanijoje ir vienas didžiausių Afrikoje, kuris užima daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją. Parko pavadinimas atsirado iš per parką tekančios Ruahos upės. Didžiąją dalį parko sudaro savanos ir akmenuotos kalvos. Parkas įsikūręs centrinėje Tanzanijoje ir sunkiai pasiekiamas, geriausia čia atvykti lėktuvu. Turistų čia išties nedaug, o gyvūnų įvairovė nenusileidžia kitiems Tanzanijos parkams. Magiški vaizdai užburia kiekvieną čia atvykusį.

Ruahos nacionalinis parkas

Zanzibaras (Zanzibar)

Tai viena gražiausių salų pasaulyje, viliojanti turistus vandenyno gelmių grožiu, prieskonių kvapais, kultūrų įvairove ir egzotiška Afrikos gamta. Čia jūsų laukia ypatingi, balto smėlio paplūdimiai, koraliniai rifai, skaisčiai žydras vanduo ir Akmeninis miestas. Saloje vandens temperatūra siekia net 27 °C ištisus metus. Visą salą juosiantis koralinis rifas ir gausi povandeninio pasaulio gyvūnija leidžia priskirti salą geriausioms nardymo vietoms pasaulyje. Užsukite pasižvalgyti po autentiškus vietinių namukus, kai kurie jų drėbti iš molio, apdangstyti palmių šakomis, juose nėra jokių grindų – tik asla, nėra ir langų, o dažnai ir durų. Nuvykite į Akmenų miestą, kuris garsėja kultūros bei istorijos paminklais. Šis miestas yra kovos su vergove simbolis. Taip pat būtina nuvykti į Kalinių salą, kuri jus sužavės gamtos rezervatu su didžiuliais vėžliais bei kalėjimo gruvėsiais.

zanzibaras tanzanija

Tanganika ežeras (Lake Tanganyika)

Rytų Afrikoje, prie Tanzanijos sienos, Didžiajame riftiniame slėnyje esantis ežeras yra vienas ilgiausių pasaulyje – jis yra 680 km ilgio ir 72 km pločio. Lankydamiesi gėlavandenio ežero pakrantėse galite pamatyti daug hipopotamų ir krokodilų, taip pat ežeras pilnas įvairios žuvies. Vietiniams gyventojams ežeras yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių.

Tanganikos ežeras

Nori keliauti pigiau ir ieškai išskirtinės informacijos? Nedvejok ir tapk mūsų Klubo nariu!

Tanzanijos klimatas

Tanzanijai būdingas tropinis klimatas su vidutine 23 °C metine temperatūra ir beveik 900 mm kritulių kiekiu. Vėsesnis ir sausesnis sezonas trunka nuo gegužės iki rugpjūčio, tuo metu vidutinė metinė temperatūra būna 23 °C . Karštesnis ir lietingesnis metas – nuo rugsėjo iki balandžio, su vidutinė metine 25 °C temperatūra. Kalnuotose vietovėse klimatas vėsesnis. Geriausi laukinės gamtos stebėjimo mėnesiai Tanzanijoje yra nuo birželio pabaigos iki spalio mėnesio. Na, o geriausias metas pamatyti migruojančius gyvūnus Serengečio nacionaliniame parke yra birželio ir liepos mėnesiais.

Tanzanijos transportas

Pigiausias būdas keliauti Tanzanijoje yra nedideli vietiniai autobusai, vadinami dala-dala, o kaimo vietovėse pikapai arba seni keturačiai automobiliai. Kainos yra fiksuotos ir nebrangios, nelaimingi atsitikimai dažni, ypač mikroautobusuose. Norėdami maksimaliai padidinti komfortą ir sumažinti riziką, išvažiuokite kuo anksčiau ryte ir niekada nevažiuokite naktį. Kelionė traukiniu trunka labai ilgai, nes jie itin lėti, tačiau žmonės, keliaujantys šiais Tanzanijos traukiniais, gauna galimybę mėgautis įspūdinga Tanzanijos gamta.

Tanzanijoje galima išsinuomoti automobilį, tačiau paprastai jie būna gana seni, todėl reikėtų išsirinkti patikimą nuomos kompaniją. Nuoma su vairuotoju šalyje yra labiausiai paplitusi, nors kai kurios kompanijos leidžia vairuoti ir patiems.  Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Tanzanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 2 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda maždaug nuo 42 Eur už parą.

Čia galite rasti geriausias kainas  >>>>  ir nepamirškite apdrausti nuomojamo automobilio KASKO draudimu su mūsų inovatyviu partneriu ,,Icarhireinsurance“.

tanzanija auto nuomaNaudingos transporto nuorodos:

Traukiniai   >>>>    Skrydžiai   >>>>

Nakvynė TanzanijojeBooking.comBooking.com

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

Bilietai į muziejus, turus, atrakcionus

Krepšelis Prekė ištrinta. Atstatyti
  • Krepšelis tuščias
error: Kopijuoti draudžiama !!