+3706 900 0380     info@holidayclub.lt     Paskyra    

Tanzanija

Ką pamatyti Tanzanijoje

Tanzanija – Rytų Afrikos valstybė, kurios krantus skalauja Indijos vandenynas. Žemyninė Tanzanijos dalis, kaip ir visa Rytų Afrika yra laikoma visos žmonijos protėvyne, nes čia randami seniausių žmogaus protėvių Oldovajaus kultūros radiniai. Tanzanijoje galite pamatyti aukščiausią Afrikos kalną – Kilimandžarą, Viktorijos, Tanganikos ežerus ir net Didžiąją migraciją. Centrinėje šalies dalyje driekiasi lygumos ir dirbamos žemės. Šalyje svarbūs deimantų, alavo, titano, volframo, niobio rūdų telkiniai. Tanzanijos pakrančių klimatas karštas ir drėgnas. Šalis turi net 15 nacionalinių parkų, kuriuose jūs būsite tik svečiai, nes tai gyvūnijos pasaulis. Tanzanijoje taip pat galima pažinti masajų kultūrą ir susipažinti iš arčiau su šių klajoklių istorijomis.

Lankytinos vietos Tanzanijoje

Arušos nacionalinis parkas

Arušos nacionalinis parkas žinomas dėl antro pagal aukštį Tanzanijos vulkaninio kalno Meru. Parkas nedidelis, bet su įvairias įspūdingais kraštovaizdžiais trijose skirtingose ​​vietovėse. Vakaruose jus pasitiks Meru krateris, pietryčiuose Ngurdoto krateris, o šiaurės rytuose šarmingi Momela ežerai. Miško zonoje lengvai pastebimos retos rūšies Vakarų Afrikos beždžionės – kolobusai, o parko slėniuose galite stebėti buivolus, zebrus, flamingus, dramblius, liūtus ir kitus Afrikos gyvūnus. Momela ežeruose gyvena įvairi fauna, taip pat čia pilna migruojančių vandens paukščių. Žmonės atvyksta prie ežero tam, kad pamatytų laukinę gamtą ar galėtų pakilti į Meru kalną. Meru – vienas gražiausių ugnikalnių pasaulyje, o kopinėjant po kalnus atsiveria nuostabūs kraštovaizdžio vaizdai. Įvairias ekskurijas po parką galite užsisakyti ČIA.

Arusos nacionalinis parkas

Tarandžyro nacionalinis parkas

Tarandžyro nacionalinis parkas, kuris įsikūręs Manyara regione, yra šeštas pagal dydį nacionalinis parkas Tanzanijoje. Parkas apima apie 2 850 kvadratinių kilometrų plotą, o jo teritoriją sudaro granito grioviai, upių slėniai ir pelkės. Čia galima pamatyti nuostabias laukinės savanos pievų panoramas su kai kur įsiterpiančiais didžiuliais baobabais. Parke teka Tarandžyro upė, kuri yra vienintelis vandens šaltinis laukiniams gyvūnams sausuoju sezono metu. Tarandžyro nacionaliniame parke gyvena viena iš didžiausių dramblių populiacijų Tanzanijoje. Parkas taip pat garsėja didžiule laukinių gyvūnų gausa ir fantastišku kiekiu įvairiaspalvių paukščių. Geriausias metų laikas stebėti laukinius gyvūnus Tarandžyro nacionaliniame parke yra nuo birželio pabaigos iki lapkričio. Privačias ekskursijas po parką galite įsigyti ČIA.

Tarandzyro nacionalinis parkas

Serengečio nacionalinis parkas

Serengečio nacionalinis parkas užima 14 763 km² teritoriją, kuri driekiasi į šiaurę iki pat Kenijos, o vakaruose ribojasi su didžiausiu pagal plotą Afrikoje – Viktorijos ežeru. Parkas apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio pavadinimas reiškia nesibaigiančią lygumą. Tai pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje. Serengečio nacionalinis parkas yra vienas didžiausių ir populiariausių pasaulyje. Jis žymus dėl kasmetinės milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracijos. Ši migracija yra vienas iš įspūdingiausių gamtos stebuklų ir daugelio turistų pagrindinė atrakcija. Geriausi mėnesiai laukiniams gyvūnams stebėti – nuo gruodžio iki birželio mėnesio. Lietaus sezonas trunka nuo kovo iki gegužės, o šalčiausias laikotarpis būna nuo birželio iki spalio. Be kanopinių migracijos parkas žinomas ir dėl „Didžiojo Penketo“ – liūto, leopardo, dramblio, raganosio ir buivolo. Šios rūšys taip pat yra pagrindiniai turizmo traukos objektai, tačiau parke saugoma ir daug kitų gyvūnų rūšių, įskaitant gepardus, gazeles, žirafas bei didelė įvairių paukščių populiacija. Įvairias ekskursijas ir pramogas galite užsisakyti internetu iš anksto ČIA.

Serengecio nacionalinis parkas

Ngorongoro krateris

Ngorongoro krateris – tai užgesęs ugnikalnis, kuris yra šeštas pagal dydį pasaulyje. Jis yra apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskritas. Ant kraterio dugno galima pamatyti vieną didžiausių (apie 30 000) Afrikoje gyvūnijos susibūrimų. Čia laikosi apie 50 skirtingų didelių žinduolių rūšių, tarp jų liūtų, dramblių, raganosių, hipopotamų, žirafų, įvairių antilopių, kanų ir impalų, žaliųjų markatų, babuinų, tapyrų ir hienų. Be to krateryje įsikūrę ir daugiau kaip 200 paukščių rūšių. Iš tikro šis krateris – tai mažytis, laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Dauguma Ngorongoro gyvūnų ištisus metus gyvena krateryje, nes jame vandens galime rasti net sausuoju sezonu.

ngorongoro krateris tanzanija

Manjara ežeras

Manjara ežeras yra seklus, tyvuliojantis 600 metrų aukštyje virš jūros lygio Rytų Afrikos lūžių zonoje, apie 120 km į vakarus nuo Arušos miesto. Manjaros ežeras pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu, todėl jame galima stebėti ir žavinguosius flamingus. Ežere sutinkama per 300 įvairių migruojančių paukščių rūšių. Drėgnuoju periodu šis ežeras dengia daugiau nei pusę parko ploto. Ežero pakrantėse galima pamatyti leopardų, liūtų, gepardų ir dramblių, o parko plotuose gyvena pati didžiausia babuinų populiacija pasaulyje.

ezeras manyara tanzanija

Kilimandžaras

Kilimandžaras yra aukščiausias kalnas visame Afrikos žemyne. Tai užgesęs ugnikalnis, kurio aukštis siekia 5895 metrų. Šis kalnas labai mėgstamas alpinistų. Papėdėje dominuoja savanos, šlaituose ekvatoriniai kalnų miškai, senecijų ir lobelijų giraitės, o viršūnėje amžini sniegynai. Aplink Kilimandžarą gyvena daugybė didžiausių pasaulio žinduolių, čia žaliuoja akimis neaprėpiamos savanos, todėl Kilimandžaras tampa viena patraukliausių vietų Afrikoje ir turistų tarpe.

kilimandzaras tanzanija

Olduvajaus kanjonas

Per pastaruosius trisdešimt metų vis labiau tapo akivaizdu, kad Afrika tikriausiai yra ,,Žmogaus lopšys”. Būtent Olduvajaus tarpeklyje yra archeologinė vieta, kurioje rasti ankstyvos žmonijos likučiai. Čia esančioje užtvankoje buvo rasti įrankiai ir medžiokliniai ginklai nuo 1 iki 1,5 milijono metų senumo. Kitas įdomus radinys buvo garsus „Laetolio“ – vyro, moters ir vaiko pėdsakai. Šie ir kiti atradimai suteikia daugiau įrodymų teorijai, kad mažiausiai trys hominidų rūšys gyveno šiame regione prieš 2 milijonus metų.

Olduvai kanjonas

Mafijos sala

Mafijos sala garsėja savo saugomu povandeniniu pasauliu. Salos jūros parkas turi nuostabius koralinius rifus ir didelę žuvų įvairovę. Čia labai populiarus nardymas, o geriausi mėnesiai tam yra nuo spalio iki kovo. Šioje saloje galima pamatyti daugybę paukščių ir daugiau nei 400 rūšių žuvų. Birželio – liepos mėnesiais, saloje galima stebėti dar vieną gamtos stebuklą – vėžlių poravimąsi. Tai itin nuostabi ir išskirtinė apeiga, todėl nepraleiskite progos tai pamatyti.

mafijos sala tanzanijoje

Natrono ežeras

Tai raudonos spalvos ežeras, kuriam spalvą suteikia druską mėgstantys dumbliai, dėl to ežeras dažnai spindi rožine spalva. Natrono ežeras yra 64 km ilgio bei 16 km pločio. Karštis išgarina iš ežero daugiau vandens negu jis gauna iš kritulių (jų iškrinta vos 400 mm per metus). Ežero krantus juosia deginančios sodos nuosėdos; vidurdienį jos gali įkaisti iki 65 °C. Žuvų ežere nedaug, beveik nėra ir jokių augalų. Tačiau tame šarminiame tirpale gausu melsvai žalsvų dumblių, be to, yra daug mažyčių gyvūnėlių, mintančių dvokiančiu dumblu. Dažnai ežero pakrantėse nutūpia per milijoną flamingų, besimaitinančių dumbliais ir smulkučiais organizmais. Šis ežeras yra tapęs šių išskirtinių paukščių namais.

natrono ezeras tanzanijoje

Viktorijos ežeras

Viktorijos ežeras yra didžiausias Afrikos žemyne ir antras pasaulyje pagal plotą gėlavandenis ežeras. Tradiciškai Viktorijos ežeras laikomas Nilo ištakomis. Jį dalijasi trys šalys: 51 proc. priklauso Tanzanijai, 43 proc. Ugandai ir vos 6 proc. Kenijai. Tai gamtos išteklių, mineralų bei maisto šaltinis, kuris itin reikšmingas regiono ekonomikai. Šiame regione daug turistų neišvysite, bet būtent čia galima pasinerti į vietinio gyvenimo ritmus ir pamatyti tikrąjį Tanzanijos veidą.

viktorijos ezeras tanzanijoje

Masajų kaimas

Atvykę į Tanzaniją, būtinai turite užsukti į Masajų kaimą. Masajai kilę iš Nilo slėnio dabartiniame Pietų Sudane. Kitaip nei aplinkinės bantų tautos, masajai savo valstybių nekūrė ir nuolat klajodavo. Iki pat XIX a. jie kontroliavo plačias teritorijas vidurio Kenijoje ir Tanzanijoje, priešinosi europiečių kolonizacijai. Šiuo metu didžiausia masajų populiacija yra Kenijoje ir šiaurės Tanzanijoje. Tai viena iš labiausiai žinomų genčių Afrikoje. Iki šiol gentis laikosi dauguma senųjų papročių ir tradicijų. Svarbiausias masajų verslas – gyvulininkystė. Jie pjauna gyvulius, kad gautų maisto, melžia juos, kad gautų pieno, ir parduoda juos, kad galėtų įsigyti kitų jiems reikalingų prekių. Masajai nuo seno garsėja kaip nuožmūs kariai. Taip pat pasižymi itin spalvinga apranga, gausiu juvelyrikos naudojimu ir savo neįprastais šokiais šokinėjant aukštyn.

Masai Mara masajai

Ruahos nacionalinis parkas

Tai didžiausias nacionalinis parkas Tanzanijoje ir vienas didžiausių Afrikoje, kuris užima daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją. Parko pavadinimas atsirado iš per parką tekančios Ruahos upės. Didžiąją dalį parko sudaro savanos ir akmenuotos kalvos. Ruahos nacionalinis parkas įsikūręs centrinėje Tanzanijoje ir sunkiai pasiekiamas, todėl geriausia čia atvykti lėktuvu. Turistų parke išties nedaug, o gyvūnų įvairovė nenusileidžia kitiems Tanzanijos parkams. Magiški vaizdai užburia kiekvieną keliautoją.

Ruahos nacionalinis parkas

Zanzibaras

Tai viena gražiausių salų pasaulyje, kuri traukia turistus vandenyno gelmių grožiu, skirtingomis kultūromis ir egzotiška Afrikos gamta. Čia jūsų laukia ypatingi, balto smėlio paplūdimiai, koraliniai rifai, skaisčiai žydras vanduo ir Akmeninis miestas. Saloje vandens temperatūra siekia net 27 °C ištisus metus. Visą salą juosiantis koralinis rifas ir gausi povandeninio pasaulio gyvūnija leidžia priskirti salą geriausioms nardymo vietoms pasaulyje. Užsukite pasižvalgyti po autentiškus vietinių namukus, kai kurie jų drėbti iš molio, apdangstyti palmių šakomis. Juose nėra jokių grindų – tik asla, nėra ir langų, o dažnai ir durų. Nuvykite į Akmenų miestą, kuris garsėja kultūros bei istorijos paminklais. Šis miestas yra kovos su vergove simbolis. Taip pat būtina nuvykti į Kalinių salą, kuri jus sužavės gamtos rezervatu su didžiuliais vėžliais bei kalėjimo griuvėsiais.

zanzibaras tanzanija

Tanganika ežeras

Rytų Afrikoje, prie Tanzanijos sienos, Didžiajame riftiniame slėnyje esantis Tanganika ežeras yra vienas ilgiausių pasaulyje – 680 km ilgio ir 72 km pločio. Lankydamiesi gėlavandenio ežero pakrantėse galite pamatyti daug hipopotamų ir krokodilų. Taip pat ežeras pilnas įvairios žuvies. Vietiniams gyventojams ežeras yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių.

Tanganikos ežeras

Ekskursijos ir pramogos

Kelionės neapsiriboja vien tik saulės voniomis, tingiu poilsiu pajūryje ir puriu paplūdimio smėliu… Turiningam, įsimintinam ir šauniam laikui reikia kur kas daugiau, todėl džiaugiamės galėdami Jums rekomenduoti GetYourGuide platų ekskursijų bei įvairių pramogų pasirinkimą. Garantuojame, jų metu ne tik puikiai praleisite laiką, tačiau ir pasikrausite smagių emocijų, įgausite naujų žinių bei patirčių.

Tanzanijos klimatas

Tanzanijai būdingas tropinis klimatas su vidutine 23 °C metine temperatūra ir beveik 900 mm kritulių kiekiu. Vėsesnis ir sausesnis sezonas trunka nuo gegužės iki rugpjūčio, tuo metu vidutinė metinė temperatūra būna 23 °C . Karštesnis ir lietingesnis metas – nuo rugsėjo iki balandžio, su vidutinė metine 25 °C temperatūra. Kalnuotose vietovėse klimatas vėsesnis. Geriausi laukinės gamtos stebėjimo mėnesiai Tanzanijoje yra nuo birželio pabaigos iki spalio mėnesio. Geriausias metas pamatyti migruojančius gyvūnus Serengečio nacionaliniame parke – birželio ir liepos mėnesiais.

Tanzanijos transportas

Pigiausias būdas keliauti Tanzanijoje yra nedideli vietiniai autobusai, vadinami dala-dala, o kaimo vietovėse pikapai arba seni keturačiai automobiliai. Kainos fiksuotos ir nebrangios, nelaimingi atsitikimai dažni, ypač mikroautobusuose. Norėdami maksimaliai padidinti komfortą ir sumažinti riziką, išvažiuokite kuo anksčiau ryte ir niekada nevažiuokite naktį. Kelionė traukiniu trunka labai ilgai, nes jie itin lėti, tačiau žmonės, keliaujantys šiais Tanzanijos traukiniais, gauna galimybę mėgautis įspūdinga Tanzanijos gamta.

Tanzanijoje galima išsinuomoti automobilį, tačiau paprastai jie būna gana seni, todėl reikėtų išsirinkti patikimą nuomos kompaniją. Nuoma su vairuotoju šalyje yra labiausiai paplitusi, nors kai kurios kompanijos leidžia vairuoti ir patiems. Norėdami vairuoti nuomotą automobilį Tanzanijoje, turite būti ne jaunesni kaip 23 metų amžiaus, reikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir bent 2 metų vairavimo stažą. Nuomos kainos prasideda nuo 35 Eur už parą.

Mėgstate keliauti savarankiškai? Peržiūrėkite šiuos paslaugų įrankius, kuriais mes dažniausiai naudojamės!

  • Skyscanner pagalba rasite bene pigiausius skrydžių bilietus.
  • Tiqets svetainėje galite pirkti bilietus į muziejus, renginius ir pramogų parkus.
  • Booking ir Agoda siūlo geriausias nakvynės kainas.
  • Draudimas padės išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje.
  • Pervežimo paslaugas iš oro uosto iki reikiamos vietos galite užsisakyti internetu.
  • GetYourGuide siūlo įvairias pramogas: nuo skrydžio oro balionu iki nardymo su rykliais!

Tanzanijos žemėlapis

Mūsų komandos sukurtas Tanzanijos žemėlapis pravers jums keliaujant. Tai naudingas įrankis, kuris ne tik sutaupys jums laiko, bet ir padės nepraleisti gražiausių šalies vietų. Kadangi daug keliaujame patys, todėl puikiai suprantame kiek sugaištama laiko dėliojant gražiausių ir įdomiausių vietų maršrutus. Dėl šios priežasties nusprendėme sukurti Tanzanijos žemėlapį, kuriame sudėliojome svarbiausius objektus, kuriuos mes rekomenduojame aplankyti šioje šalyje. Naudodamiesi juo, taip pat galėsite lengviau susiplanuoti nakvynės vietas ir apsvarstyti transporto galimybes. Paspaudus šią nuorodą, Tanzanijos žemėlapis atsidarys visame įrenginio ekrane, dėl to galėsite patogiai apžiūrėti pažymėtus taškus. Žemėlapyje lankytinus objektus pažymėjome mėlyna spalva, o pagrindinius oro uostus – oranžine spalva. Pasinaudokite mūsų sukurtu Tanzanijos žemėlapiu ir keliaukite patogiau!

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI ĮDOMU

Ką pamatyti Kambodžoje

Kambodža

Kambodža – tai nuostabi šalis kiekvienam, kuris trokšta aštrių pojūčių, kvapą gniaužiančių šventyklų, ,,kitokių” paplūdimių ir nebijančių akis badančio skurdo. Ši šalis turės kuom jus nustebinti.

Šardža lankytinos vietos

Šardža

Šardža – griežčiausias islamiškas miestas Jungtinių Arabų Emyratuose, kuris nuo Dubajaus nutolęs apie 10 kilometrų. Šiame mieste labiausiai laikomasi Korano ir uždraustas alkoholis.

Ką pamatyti Tailande

Tailandas

Tailandas – tai įspūdinga karalystė, viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalių. Šalis gausi pritrenkiančiais balto smėlio paplūdimiais, autentiškomis budistų šventyklomis

Omanas Ką pamatyti lankytinos vietos

Omanas

Omanas – pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, išlaikiusi savo tradicijas. Sultonatas dėl čia išgaunamos naftos tapo klestinčia, ramia ir saugia šalimi.

Ką pamatyti Vietname

Vietnamas

Tai Pietryčių Azijos perlas, turintis nuostabaus grožio gamtą, draugiškus vietinius gyventojus ir fantastišką virtuvę. Šalyje itin saugomos ir vertinamos tradicijos.

Ką pamatyti Kazachstane

Kazachstanas

Tai nuostabaus grožio ir neatskleistų galimybių šalis, kuri pasaulyje užima net 9 vietą pagal savo plotą. Kontrastinga gamta, kuri gausi daugybės išteklių ir iškasenų.

Sekite naujienas paspaudę PATINKA ant mūsų Facebook puslapio. Taip pat norėdami gauti išskirtinius kelionių pasiūlymus tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę, galite užsiregistruoti ČIA.

Holiday Club Logo
Holiday Club komanda
Mes esame aistringi keliautojai, norintys ir galintys padėti žmonėms pažinti pasaulį pigiau. Skaitykite mūsų turinį, pirkite skrydžius ar jau sudarytus savarankiškų kelionių pasiūlymus ir pasisėmę įkvėpimo, vykite į savo svajonių kelionę!

Išskirtiniai patarimai ir kita vertinga info

Ši informacija pasiekiama, tik prisijungusiems
ir aktyvią narystę turintiems klubo nariams

nine − 1 =

Dalintis per
Kopijuoti nuorodą